STADSPERSONEEL STAAKT 2 DAGEN Aalsterse flitsen iPAROCHIEFEESTEN SINT-MARTINUS NAMIDDAG IN HET GROEN IN MEM0RIAM CESAR REDANT Aalst enige stad in België Inhakend op de Post- en RTT-staking heeft het stadsperso- neel van Aalst op 2 en 3 mei het werk neergelegd, tegen het uitblijven van een KAO voor de Openbare Diensten. De resul taten zijn intussen al voldoende gekend. Werd de aktie op nationaal vlak door het gemeenschappelijk vakbondsfront gevoerd, dan was dit ook in Aalst het aeval Hier werd de stoot evenwel door het CCOD. gegeven, spoedig gesteund door het ACOD (dat op nationaal \f1ak de lont had aangestoken). Als waarschuwing en druk voor de onderhandelingen met de re gering en het gemeenschappe lijk vakbondsfront. Ook het VSOA staakte mee te Aalst. De week tevoren was er een vergadering doorgegaan met het hoofdbestuur van het CCOD. Daar werd besloten om na te gaan of ook de afdelingen tot staken bereid waren. In Aalst wezen de cijfers duidelijk naar staking toe: 19 vóór, 9 onthoudingen en geen enkele tegenstem. Op 2 mei werd dan kontakt opgenomen met het ACOD. Later volgde ook het VSOA. Het werk werd neerge legd door zowat het voltallig personeel. Ook de tewerkge- stelden mochten staken. Kregen de leden van CCOD en ACOD een stakerskaart, dan moesten de VSOA-ers het met een dopkaart stellen, met net risiko dat voor de R.V.A. een werkloosheidsattest moest worden ingevuld door de werk gever, een bron van moeilijk heden dus, die dan ook voor moeilijkheden zorgde. De dop kaart zonder attest werd inder daad geweigerd. Enige men sen trokken daarop naar per- soneelschepen Blommaert, die prompt dacht dat werkwilligen werden geweigerd, en de toe gang belet. Daar was evenwel niets van aan. En toch haalde dit (valse) bericht de dagblad pers. De BOB werd verwittigd, Maandagnamiddag hadden rijkswachters een ongewoon klusje op te knappen. Een bruin rijpaard was losgebroken. Bewoners van de Ledebaan waren ongerust en vroegen bijstand. Daar de rijkswacht gewoonlijk ook te paard leert rijden was het voor de wetsmannen maar een klein kunstje om het dier naar zijn stal terug te brengen. Moeilijker werd het te weten wie de eigenaar is. Karei Van Nieuwenhove uit Erembodegem verdronk vorige weekeinde op een geheimzinnige wijze. Tussen de Sint-Annabrug en de Zeebergbrug kwam hij 's avonds met zijn fiets in de Dender terecht. Hij poogde nog de oever te bereiken maar tevergeefs. Het parket tracht uit te maken of het door het slippen van zijn rijwiel is of door kwaadwilligheid dat de 27-jarige om het leven kwam. Het lichaam vertoonde kneuzingen zodat het niet uitgesloten is dat onbekenden hem in de waterloop duwden. Raymonde Vermandei uit de Nieuwstraat te Aalst won de prijs voor de kijker (500 gulden) in het KRO spel (Voor een briefkaart op de eerste rang». Op haar briefkaart schreef ze de titel van de film «Nous irons tous aux Paradis». Het was Rita Tushinghan, gaste tijdens het spelprogramma, die de gele kaart uit de vele juiste inzendingen trok. Rond 5.30 uur donderdagmorgen reed Benoit Basti- aens uit de Binnenstraat te Aalst op de Parklaan tegen een boom te pletter. Erg gewond aan het hoofd over leed de 32-jarige bij zijn overbrenging naar het zieken huis. Jebron, CSV, Telebouworde, Sodiga en Hak gaan samen een werklozenprojekt uitbouwen. Men zal zowel de gebou wen waar deze 5 verenigingen gehuisvest zijn als deze van behoeftigen opknappen Heel wat aanvragen kwamen reeds binnen. Daar de RVA dit projekt steunt, zullen de kandidaat-helpers worden vrijgesteld van stempelkontrole Eddy Meert uit Sint-Truiden kwam met zijn eigen wagen in de Oude Dender terecht. De ongelukkige liep erge verwondingen op. Wie weigert er de toeristische en kulturele informatie van Groot Aalst te publiceren in het Informatieblad van het Kommissariaat-Generaal voor Toerisme? Of bleven de stadhuisdiensten in gebreke? In het meinummer van ho- gervermeld blad wordt geen enkele aktiviteit uit het Aals terse aangekondigd. Alsof er hier geen interessante initia tieven worden genomen. Op vraag van het stedelijk feestkomitee om voorzitter Frans Wauters een kleine vergoeding (2 x 5.000 fr) toe te kennen, heeft het kollege van burgemeester en sche penen negatief geantwoord. Maar logisch ook. anders staan volgende maand alle voorzitters van de talrijke stedelijke advieskomitees in de rij om een kleine ver goeding. De jaarbeursbegroting van het stedelijk feestkomitee is klaar. Men mag op ruim 4 miljoen frank onkosten rekenen Wellicht zal het entreegeld 100 fr i.p.v. 50 fr bedragen. De voor- en hoofdprogramma's tijdens de showavonden kos ten ongeveer 1.5 miljoen. De verkiezing van de bloemenfee wordt op 100.000 fr geraamd. De bewakingsopdrachten van de politie worden voortaan ook betaald door het organi serend komitee evenals de personeelsuitgaven In vraag wordt gesteld of het Stadsbestuur de Keizershallen gratis ter beschikking zal stellen. Het wordt dus een hele karwei om deze handelsbeurs rendabel te houden. Vorig jaar boekte men 1 miljoen winst, voor dit jaar zal men zich reeds met de helft moeten tevreden stellen. De stedelijke openbare wijkbiblioteek «De Arend» in de Binnenstraat werd heringericht. Het oude meubilair werd ontmanteld en vervangen doorfunktioneel biblio- teekmeubilair. de verlichting werd aangepast en alles werd netjes herschilderd. De ruim 14.000 boeken kre gen een nieuwe schikking. Woensdag, donderdag en vrijdag was het onmogelijk te parkeren >n de Korte en Lange Zoutstraat. Verbeterings- werken werden uitgevoerd en om het verkeer niet te moeten omleiden werd een parkeerverbod van drie dagen inge steld. en ook meldde zich een inspek- teur met twee agenten. Er werd ook gedreigd dat de tewerkge stelde stakers zouden gesank- tioneerd worden, under drei ging van afdanking werd woensdag ook tewerkgesteld personeel opgeëist, dat zoals in Erembodegem tot 22.30 u tewerk werden gesteld bij de reinigingsdienst, waar men «welke ook de omstan digheden zijnpersoneel mag opeisen...». Maar opeisingen mogen alleen gebeuren door de burgemees ter, de arrondissementskom- missaris of de goeverneur. Bij afwezigheid van de burge meester, wordt nu de vraag ge steld wie deze brieven TEN HUIZE GEDRAGEN DOOR AGENTEN HEEFT ON DERTEKEND. Bij de werklieden was de sta king algemeen. Evenwel wer den de diensten, waar de be volking dadelijke hinder zou ondervinden bi| staking, onon derbroken verzorgd, (kinder- kribbe. OCMW, burgerlijke stand...) «in tegenstelling tot wat in de pers hieromtrent is verschenen». Naar premier Tindemans werd een telegram gestuurd op 2 maart, na een vergadering. De tekst luidde: «Meneer de Eer ste Minister, de leden van de CCOD afdeling Aalst, in sta kersvergadering op 2.5.1978, protesteren met klem tegen het uitblijven van een algemene kollektieve arbeidsovereen komst voor 1979 voor de Openbare Diensten, en tegen de tendentieuse berichtgeving in diverse dagbladen inzake het netto ontvangen vakantie geld. Met voorname hoogach ting, «Blijkbaar is ook dit telegram dus niet in verkeerde aarde gevallen naar aanleiding van deze staking waarin van meetafaan de basis werd ge- raagpleegd. Wilfried Lissens Burgemeester D'haeseleer heeft deze week een onder houd gehad met het leefkomitee Rested uit Nieuwer- kerken. Schijnbaar op emotionele manier wisten deze afgevaardigden de hinder te beschrijven die zij hebben van het geblaf der honden. Vroeger ontving de burger vader reeds een delegatie van de St.- Hubertusvereniging. In de eerstkomende dagen moet burgemeester D'haeseleer een beslissing nemen. Tij dens de perskonferentie verzekerde hij dat hij pro het dierenasiel is maar dan op de juiste plaats. Hijzelf is een dierenvriend maar kan niet onverschillig blijven wan neer een 72-jarige verklaart allergisch te zijn aan het geblaf der honden. Wij van onze zijde hebben minder aangename kontak ten gehad met het leefkomitee Restert. Omdat wij een brief maar gedeeltelijk publiceerden (dat recht hebben wij!) dreigt men klacht neer te leggen bij de Prokureur. Vooruit dan maar! Onze vraag: wie vertegenwoordigen de leden van dit komitee? Is er een ledenlijst of gaat men voort op handtekeningen? Onze stellingname: een dierenasiel moet er zijn, mag geen hinder veroorzaken voor de omwonenden, maar in de situatie te Nieuwer- kerken moet men uitstel geven van sluiting tot wanneer men een andere plaats heeft gevonden. Termijnen kun nen afgesproken worden. Rond 15 mei zullen een 12-tal projekten in het kader van het plan Spitaels in uitvoering worden gebracht. O.a zullen 28 personen worden ingezet voor het opkuisen van grasper ken, kanten enz. Nu het voorontwerp van de plannen van het afgebrand kloosterpand liggen te wachten op de handtekening van de minister mag men ook de definitieve plannen zo vlug mogelijk opmaken. Wie weet kan men reeds vol gend jaar beginnen met de bouwwerken. Het dossier stedelijk hospitaal ligt op het stadhuis te wachten op onderzoek door de diensten van Jan De Neve. Dus ook in deze zaak komt schot. Wie een fiets of bromfiets voor een prijsje wil kopen kan zaterdag vanaf 9 uur terecht in de Keizershallen. Men kan er een keuze maken uit een massa rijwielen. Om 14 uur gaat dan de openbare verkoop door De Pikkeling gaat dit jaar door van 21 tot 30 juli. Terug zal de stad leeg lopen naar het platteland om er te proeven van de platte geuze, ovenkoeken of pensen. Een paar dagen terug in de gezonde lucht om dan de rest van het jaar te stikken tussen allerlei rotzooi. De schepen van feestelijkheden, Gilbert Bourlon. doet een oproep tot alle verenigingen om toch minstens één maand voor hun feestelijkheden aanvragen voor materiaal in te dienen Zo kan iedereen geholpen worden. Daar burgemeester D'haeseleer de macht heeft om onmiddellijk op te treden bij boomkappingen is hij op 27 april persoonlijk en op heterdaad gaan vaststellen hoe gevelde bomen van de eigendommen De Vis wer den geladen op een vracht wagen. Proces-verbaal werd opgemaakt en de bomen moesten ter plekke achtergelaten worden, ledereen heeft zijn mond vol over de werkloosheid Men klaagt steen en been omdat men geen plaats vindt. Wist je dat men op het stadhuis echt geen ongeschoolde en ge schoolde arbeider kan vinden? Volksvertegenwoordiger Mare Galle heeft deze week een wetsvoorstel in de Kamer ingediend. Hij stelt voor om elke auto verplicht te voorzien van een autoradio. Als voordelen somt hij op: bij verkeersopstoppingen kan de rijkswacht via BRT de automobilist verzoeken een andere weg te nemen, zoniet komen ze in een fille terecht wat dan terug met zich meebrengt dat het brandstofverbruik verhoogt. De autoradiofabrieken zullen wel in hun nopjes zijn. Ook de BRT staat achter dit voorstel. Waar Mare Galle ook aan denkt: de radio taksen afschaffen of verlagen en zorgen dat de fabri kanten goede radioontvangers (niet noodzakelijk met FM) op de markt brengen aan een schappelijke prijs. ROEL VAN DE PLAS De Voorpost - 02-5-1978 - 5 er genieten van de lekkere maal tijden aangeboden door het «Restaurant». In de namiddag konden we ge tuige zijn van een judodemon stratie verzorgd door het jeugdcentrum die ook een ju- doklub herbergt. Het geheel werd later op de avond afge rond met een dansavond, waarbij alle sympathisanten wel aanwezig waren. Wij moeten ook niet verzwijgen dat het gerstenat vloeide en dat de geldbeugels rinkelden, maar de opbrengst van dat al les was wel ten bate van de nieuwe Parochiezaal. WILLY RAES Een gezellig babbeltje voor mensen uit de buurt en snnpatisanten op de feesten in de Zonnestraal (JR) Een echte Aalstenaar neemt elke gelegenheid te baat om eens goed te feesten en daar was in de parochie Sint-Martinus alle reden voor, immers de nieuwe Parochiezaal waarvan elders sprake in het blad, werd er ingewijd. Alle ingrediënten van echte feesten waren aanwezig, ie dereen kon er aan zijn trekken komen. De traditionele belot- terswedstrijd ontbrak niet en dat zulke manifestaties nog veel sukses hebben kon men op vrijdagavond wel zien in de nieuwe zaal. Op zaterdag werden er aller hande spelen georganiseerd voor kinderen, zij konden ook genieten van het poppenspel «De Avonturen van Flupke en Flop» Tevens werd er een voorstelling gehouden van de aktiviteiten van het jeugdcen trum, dat momenteel huist in het vroegere toneelzaalge bouw van de Parochie. Het jeugdcentrum wil een ontmoetings- en ontspannings ruimte bieden aan jonge men sen vanaf 16 jaar. Het hoogtepunt van de feesten was wel het optreden van de kleinkunstgroep «Kampher» De groep bestaande uit Hubert LISSENS (drum) Raf Gees (so logitaar) Hugo Coppens (bas) Hedwig Muylaert (slaggitaar) en Bart Eeckhout zijn niet vreemd aan het Aalsterse. Zij speelden vorig jaar reeds op het Mallemuntfestival te Mere en verscheidene keren traden zij reeds samen op; de mees ten van het vijftal waren echter ook reeds aktief in andere groepen Enkele van hun songs waren «Trein». «Vlin der», «Sex», «Het Ideale Paar». Hun optreden mocht wel ge slaagd genoemd worden. Zondag 7 mei was er mogelijk heid om eens gezellig te apper- titieven alvorens lekker aan ta fel te gaan want de moderne keukeninstallatie verbonden aan de nieuwe parochiezaal stond borg voor een smakelijk dineetje; trouwens gedurende de driedaagse feesten kon men STADSPERSONEEL STAAKTE Op zaterdag 20 mei gaat bij het kasteel «Ter Linden» een namiddag in het groen door georganiseerd door de Vrien denkring van het Stadspersoneel in het kader van het Tienja rig Jubileum. Voettocht gepatroneerd door burgemeester D'Haeseleer met vertrek en aankomst aan Ter Linden. Start te 14 uur. Af stand 12 km. Duivenvlucht gepatroneerd door eerste schepen Eddie Monsieur Inkorven in kafé «Den Hert», Binnenstraat van 20 tot 21 uur op vrijdag 19 mei Tennis: onder de auspiciën van schepen Jan De Neve vanaf 14 uur in het Osbroek- park Pétanque (schepen Gaston Van den Eede) vanaf 14 uur in park Terlinden, Kaatsen (schepen Edgard Hooghuys) vanaf 14 uur in Park Terlinden vissen (schepen Gilbert Bour lon) vanaf 14.30 uur op de vij vers van het park Terlinden. Ping-Pong Schepen Herman Roels) vanaf 14 uur in Park Ter linden Fietsenrally (schepen De Maght) met start aan 't park Terlinden te 14 uur. Afstand 25 km. Aankomst rond 17 uur in Terlinden. Herdersem, Gijzegem, Hofsta- de, Nieuwerkerken. 8 vragen dienen beantwoord en 4 kontroleposten gepas seerd. Voetbal: (schepen Antoon Blommaert) vanaf 14 uur op terrein Osbroek B en C LH Vorige week werd Cesar Redant. gewezen schenen van financien en onderwijs van Ho/stade. rovincuraadslid en Jedera/fl sekretaris van Ji SS.F. .en gedragen. Een grote menigte volgde de rouwstoet tol aan het kerkhoj waar volksvertegenwoordiger Mare Galle in zijn lijkrede een laatste groet bracht tJ.VIi

De Voorpost | 1978 | | pagina 5