DRAECKENDAG DE KADEES» VOOR DE 2DE KEER WANDELEN IN DE SPORTWEEK WILLY ALLOO WIL REINE MONUMENTEN MEVROUW IRMA WILLEMS TEN GRAVE GEDRAGEN 6 - 12-5-1978 - De Voorpost Ter gelegenheid van de belaging -Arbeid is ons recht van 29 april II. was er een bloemenhulde aan het monument van Priester Daens. Dat het ereperk in een niet te keurige toestand verkeert en dat het monument zelf best eens een schrobben je zou kunnen krijgen viel toen ook spreker de heer Coppie- ters, voorzitter van de kultuurraad voor Vlaanderen op. Willy Alloo vond dit een aanleiding om een brief te sturen naar het stadsbestuur waarin hij vraagt het monument hij huldiging vrij loegangkelijk te maken door het verwijderen oj verplaatsen van de wegwijzers, die frontaal voor het monument geplaatst zijn zie hoven foto)H ij pleit eveneens voor het aanbrengen het ganse jaar door samen met andere plantsoenen en zou liefst de opsmuk van het monument door vrijwilligers zien gebeuren zonder studstussenkomslHoe de stad op deze brief gereageerd heelt konden we nog niet vernemen (RVDP-JM) redenaar, werd de geplande bloemenhulde aan het stand beeld van Dirk Martens dan toch doorgevoerd. Om de bloemenkrans tegen voortij dige vernietiging door al te ijve rige honden te beschermen, werd hij niet aan ae voei van het monument neergevleid, maar op manshoogte aange bracht. Op het lint lazen we dat die laattijdige bloemenhulde (verleden jaar tijdens het Dirk Martensjaar door het gelijkna mige komitee vergeten) aan geboden werd door de oudleer lingenbond van het Kollege der Sterheren, waar Dirk ook nog school heeft gelopen Het ba- zuinengeschal dat hierbij te pas moest komen kwam er niet. De bazuin was verstopt. De band opnemer die dan maar voor vervanging moest zorgen, deed het niet. De stoere ba zuinblazer zorqde dan maar voor 'n gepaste en indruk wekkende stilte. De bedoeling was in elk geval goed. Zo rond twintig uur werden de vrouwtjes opgezocht. Natuur lijk hun eigen vrouwtjes. Om samen het welverdiende avondmaal te nuttigen. Op dit Dit jaar grepen de festiviteiten dus op zaterdag plaats. Ver zameling was geblazen rond veertien uur in hun lokaal. En de safari kon beginnen. Er was een vaandrig met een vlag. Er was een Opperdraak die sa men met de Gheheimscryvere achter de vlag marsjeerden. Er was een tamboer-majoor, een fluitist, een lansknechttromme laar. nog een andere tromme laar en zelfs een «grosse- caisse» ofte grote trom. Tot daar het muzikale gedeelte Volgden dan nog enkele ande ren die elk hun eigen taak had den toegewezen gekregen. Een droeg een ganse verzame ling rode rozen. Die werden aan de waardinnen van te be zoeken lokalen gratis ge schonken, in het teken van de komende moederkensdag. Wat hier en daar een gratis konsumptie opleverde die na tuurlijk in alle dank aanvaard werd. De stoet, want er werd opge stapt in rijen van één, werd zelfs gesloten door een gekend per- sonnage dat tot over enkele maanden nog het hoogste woord voerde in het bestuur van onze stad. Hier droeg hij, om in regel te zijn met de ver keersreglementen, heel stijlvo de rode lantaarn. Hoeveel ad verteerders er die namiddag juist werden bezocht kunnen we jammer genoeg niet ver melden: we zijn de tel kwijtge raakt. Wel weten we dat er het er tamelijk veel waren... Een ganse namiddag hebben de terras-zitters op de Markt, het her en der stappende groepje manteldragers kunnen «bewonderen» en «beluiste ren», onder het waakzame oog van de dienstdoende politie agenten die welwillend een handje opstaken om het ver keer in de beste banen te lei den. Zo rond zeventien uur, 'n beetje later wegens vruchteloos wachten op de gelegenheids- De Draeckenieren brachten tijdens hun dag hulde aan Dirk Martens tJM) De Draeckenieren, die zichzelf verzameld hebben in een sou- vereine, dan nog keizerlijke Caemere, hebben verleden zon dag nog eens hun dag gevierd. En hoe! Op onze vraag waarom dit nu op een zaterdag plaats greep in plaats van een zondag, zoals vroeger, kregen we een steekhoudend antwoord. Er is opgemerkt, en terecht, dat er op zondag-namiddag veel drankslijterijen gesloten zijn. En 't is juist in dergelijke etablissementen dat het grootste ge deelte van die Draeckendag gevierd wordtDe hoofdbrok van het programma is inderdaad steeds een plechtig bezoek aan de adverteerders van het Gele Boekje dat telkenjare rond Karnaval zozeer door het humor-minnend aalsterse publiek wordt gelezen. Tot op de draad. Het was Daniel Jacobus die voor de bloemetjes zorgde (JM) De Draeckenieren. met muziek, humor en de rode lantaarn (JM) avondmaal was er, zoals naar jaarlijkse gewoonte, een ere gast uitgenodigd. Dit jaar was het Keizer Kamiel plus echtge note die mee de beentjes onder de tafel staken. De eregast mocht het ereme taal van de Draeckenieren ont vangen waarbij hij hen van de weeromstuit nog een lang en vruchtbaar Draeckenbroeder- schap toewenste. Terwijl hier en daar al een afval lige te melden viel (men kan al eens een slechte dag hebben) werden er in de late avonduur tjes nog een paar adverteer ders opgezocht en de dapper sten onder de dapperen beslo ten het feest zelfs tot in een fu- raken, en er wat moeite voor over hebben om de eigen streek te leren kennen». Wan neer we met de bus «op ver plaatsing» gaan, zijn we in de namiddag terug. Voor gezin nen is dit wel interessant Tot zover Mare De Wolf. Lokaal: Koszen Klub, Leo de Bethunelaan, 105 9300 Aalst. Tel. 21.67.67. Sekretariaat: Mare De Wolf Lambrechtstraat, 48 Aalst. Tel. 21.65.36. Be stuur: Voorzitter Antoine Cor- Wandelsportvereniging «De Kadees», vorig jaar laureaat van de stad Aalst, richtte op 4 mei haar «Tweede mars van de Sportweek» in. Hiermee zette ze 300 deelnemers in het zweet de zon moest blijkbaar nog een hele achterstand inhalen die 10 of 20 km ver moesten stappen om de stempel te verdienen in hun wandelboekje, de trotse bijbel van de wandelaar, de wandel pas in wandelpas volgestapt. Roger Van der Spiegel, ondervoorzitter van de Stedelijke Sportraad, overhandigde de trofeeën van de stad in het lokaal van «De Kadees», de Koszenklub, aan de verenigingen die met het grootste aantal voetzoekers was komen opdagen: Wandelvereniging De Coene met 34 (behorend tot de familie van «Levensvreugde»), Biljartklub Koszen-Klub (31), en dus thuishorend onder hetzelfde dak als de inrichters, en de S.O.I.-school uit de Binnenstraat (26). «De Kadees» stappen al sedert 1973 regelmatig de baan op. In 1976 wandelden ze evenwel de officiële WOWB binnen, de West- en Oostvlaamse Wan- delbond Toen: enkele liefheb bers die de hoofden bijeen en de benen uitgestoken hadden, om wat van de natuur te gaan genieten Nu: al 200 leden, waaronder verschillende ge zinnen, wat het effektieve aan tal uiteraard nog wat verhoogt. Voorzitter Antoine Cornelis lag aan de basis van dit initia tief. Hij was de eerste stapper van het vroegste uur. Rond hem groeide het. nelis: ondervoorzitter Jan Impe; Sekretaris: Mare Wolf; bestuursleden Willy L gelet (redaktie klubblad) Li Bastiaens, Maria Scholia Paul Rogghé (materiaalme ter). Vermeldenswaard is tenslo nog het feit dat «De Kadees» 8ste plaats bekleden in stand voor de Wisselbeker (n tionaal). Wilfried Lis Sekretaris Mare De Wolf: «Het is de bedoeling van onze vereniging aan iedereen de mogelijkheid te geven om te wandelen Maandelijks hebben we een geleide wandeling in de eigen streek, in groep, van zo wat 10 km. Antoine Cornelis zoekt hier of daar een beziens waardigheid uit die hij niet verklapt en daar stappen we dan heen. ledereen mag daar aan deelnemen. Verder richten we twee grote wandelingen in: begin maart de mars van Groot-Aalst, en tijdens de Sportweek, de Mars van die week. Maandelijks worden voor de leden ook een of twee busreizen inqelegd om aan an dere wandeltochten in gans Bel gië deel te nemen. Ons sei zoen ligt tussen april en no vember. Dat hangt ook van het weer wat af». De Kadees geven ook een zeer verzorgd tijdschrift uit dat alles over het wandelen uit de doe ken doet. een kalender op neemt, en verder ook een rui mere algemene informatie geeft Het inschrijvingsgeld bedraagt 120 fr. Gezinnen: 2 x 120 fr. kinderen tot en met 14 jaar zijn gratis lid. Hiervoor biedt de ver eniging: het klubblad, vermin dering op busreizen, en gratis verzekering. De wandelingen gebeuren volgens het eigen tempo. Geen snelwandelen dus. Mare De Wolf: «Het komt er op aan zich in de gezonde natuur te bewe gen. Met snelheid heeft dat niets te maken. Hoe het eigen lijk begonnen is? Heel eenvou dig: alle goeie Belgen maken een club vanaf het ogenblik dat ze voor één of andere aktiviteit met enige mensen samen zijn. Wij dus ook. We trekken de na tuur in. Men zoekt tegenwoor dig intens de natuur op. Sedert onze start zijn er ook meer jonge mensen en meer gezin nen bijgekomen die uit hun fy siek immobilisme willen losge- Hel bestuur van de WSV -De Kadees Op 29 april overleed mevrouw Irma Willems-Kindermans, moeder van stadssekretaris Chris en volksvertegenwoordiger Ghis Willems. Op zaterdag 6 mei werd ze piëtietisvol ten grave gedragen, weemoedig begroet door haar kinderen, kleinkinderen, de talrijke familie, en een ontelbare rij in de St-Jozefskerk binnenschuivende vrienden en bekenden Irma Kindermans maakte 82 jaren lang andere mensen gelukkig. Zij was dit zelf ook. Ze wa: dochter van een groot, overtuigd katoliek, en hardwerkend gezin. 1896: haar geboortejaar lag diep in de periode van sociale ellende die nog lang zou duren. Zij groeide op in een sociaal bewust klimaat, en nam daar zelf aktief aan deel vanaf haar jeugd. Gewoon, ongekomplekseerd gelovig en vroom, zette zij zich in waar zij dit kon om de miserie te helpen verzachten. Zonder evenwel over te gaan tot methodes-met-de-hamer. Zij kwam graag geleidelijk tot oplossingen die bleven duren. Zij was een bijzonder levenslustige en intelligente jonge vrouw. En bleef dit tot haar 82. Want zelfs tiidens haar ongeneeslijke ziekte die zich sedert ongeveer nieuwjaar II. voorgoed openbaarde, en zij in de kliniek werd opgenomen, bleef ze opgeruimd en jonq van opvattin gen. Vol optimisme en humor: misschien wel één der meest gewaardeerde eigenschappen waardoor ze zo graag werd opgezocht. Zij maakt van haar huis een thuis, een «warm nest» Daarom laat ze nu kou achter. Daarom treuren zovelen om dit weggaan Men mist haar: ook de Voorpost sluit zich aan bij de lange rij die haar meeleven komt betuigen om deze vrouw, wie het doodgewoon om het menselijk geluk te doen was W.L. siegemeente waar ook erge iets te vieren viel. We kijken al uit naar toe! mend jaar, maar intussen ht ben we ook toch nog vernoi dat er van de kant der C nieren overwogen wordt al deel te nemen aan de Bril Week. Het tegendeel zou sterk verwonderd hebben.

De Voorpost | 1978 | | pagina 6