CJ jeugdpagina B H I KI M N| 0 Q VAKANTIESPEELPLEIN «DE SPEELMOLEN» ZET ZIJN DEUREN OPEN OP 3 JULI VAKANTIEATELJEE IN OUD-HOSPITAAL 's nachts smnem MET TAXISTOP KAN JE OVERAL NAARTOE LEUKE URBAIN TOCH 12 - 2-tWö - ue voorpost Net zoals vorig jaar en de jaren daarvoor is er te Wanzele-Lede weerom een georganiseerde speelpleinwerking. Onder de vlag van de vzw Familieontspanning te Wanzele met ais voorzitter schepen Alfons Grepdon zullen een 15-tal moni toren op het Gemeentelijk Sport- en Speelplein tientallen kin deren uit groot Lede vergasten op boeiende aktiviteiten. De meeste monitoren en monitricen doen er dit jaar hun stage en dit met het oog op het behalen van hun brevet. Naast die stageairs werken er ook een 5-tal gebrevetteerde hoofdmoni toren en één instructor-stagebegeieider. Laastvernoemde is tevens verantwoordelijk voor de permanente werking en ver blijft alsdusdanig de ganse grote vakantie op het speelplein. STEEDS ADRESSEN tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46. Grembergen. EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber. Latex. Staalveren. Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18. Aalst. HONDT SIMON 053-21.15.64 Wijngaardveld. Aalst Specialist in schuitdaken, voortenten, autogarnieringen en zonne tenten. ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz M. De Backer. Kon. AJbertstraat 75, Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem. Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16. St.-Gillis- Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. NTERIEURVERZORGING 053-21.58.61 VAMOFLEX. Kasteeldreet 45" en Nieuwstraat'28 3310 LeOe- Centrum Vakkundige plaatsing van vasttapijt. vensterdekoratie, ploegstoffen, behangwerken 0-SP0RT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledii en camping Statiestraat 21. Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels OM, LEEN GERUST 053-21.60.16 ophandtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bij Van den Berghe. Droeskouterstraat 12. Haaltert. EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3. AALST IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwmg van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen. Langestraat 116, 9300 Aalst. VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoffen (aüeenverkoop voor het gewest) v gordiinen. gardi- sette. tergal enz... Zonneblinden, Luxaflex. Louverdrape. vouw deuren. modem fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi chem. Potiaulaan 11. Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. UAND0 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis. quid, quo, quando, quomodo... enz: wie, wat, waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper. C0UP0NNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstrekenZelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556, Aalst. y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper. V0NNE EN JOZEF 053-70.33.95 ri|den met een bromfiets van Hofman. Schoolstraat 48. Aalst ANe herstellingen i jaar waarborg Grabs onderhoud Prijzen vanaf 4.900 F tot.150.0Q0. F. Alle modellen uit voorraad leverbaar Voorheen stond de werking er niet helemaal op punt. Vorig jaar heeft men een eerste stap willen zetten in een eksperi- mentele richting. We mogen wel stellen dat deze stap geslaagd kan genoemd worden. In ieder geval is er de nieuwe hoofdlei ding sinds vorig werkjaar goed onthaald geweest niettegen staande deze niet ut de streek zijn maar uit Gent kwamen overgewaaid bij gebrek alhier aan mensen met zulke ervarin gen. Drie mensen uit de bege- leidingsploeg zijn medewer kers bij kaderschool Spelewei. Zo hebben zij reeds vele kur- sussen doorgemaakt waarop ze jonge mensen mochten op leiden naar het speelplein toe Dit jaar wordt de aanpak weer een stuk ernstiger. Niet dat er niet gelachen zal worden, maar de volledige struktuur werd herzien. Men wil er het speel plein gauw erkend zien vanuit Brussel met het oog op brood nodige subsidies. De eerste subsidie-aanvraag werd reeds gericht aan de provincie. Het is nu afwachten hoe Wanzele daar uitkomt In ieder geval gaat de werking er onverbidde lijk verder. Op de werkvergade ring van 29 april II. hield men het speelplein meteen boven de doopvont: De Speelmolen heet het nu. Een kleine demo- kratische verkiezing ging hier aan vooraf en men opteerde uiteindelijk voor die naam en men liet de zowat 40 andere gevonden namen voor wat ze waren De naamgeving staat een beetje voor het feit dat het speelplein aan de Molenstraat gevestigd is, daarbij komt dan het speelse of het spel element. Alles loopt definitief van stapel op 20 mei In de feestzaal van de plaatselijke school start te 14.30 uur een grootse kinder namiddag onder het tema «De boerderij en het dorp». Zo kan men meteen aansluiten op het jaartema van zowat overal Het Gentse handpoppenteater (reeds uitvoerig behandeld in vorige edities) Harlekijn brengt er «Geen snelweg door onze weiden» meteen pardoes het tema in. Achteraf is er kreatief naspel. Dit omhelst vooreerst een leuke zangstonde, iedereen mag dan uit volle borst meezin gen met enkele populaire maar ook minder gekende kinderlied jes, daarvoor zorgen begeleiders-animatoren Luc en Werner. Zij zullen, zoals elk lid van de begeleidingsploeg aanwezig voor het nodige plunje zorgen. Daarna trekken de kinderen in groepjes naar het speelplein aan de Molenstraat waar ze samen met Ignace en Geert naar hartelust mogen knutse len in het tema, Philip, Luc en Hilde R. zorgen voor onver moeide volksspelen ten/vijl Vera, Hilde S., en Ilse de toneel-minnende bengels zul len opvangen. Meteen is er ook de gelegen heid voor inschrijven voor het speelplein alsook om alle inlich tingen in te winnen. De voltallige begeleidingsploeg zal ter plaatse zijn en de ver antwoordelijke instructor Mi chel Van Mullem zorgt er voor een info-stand voor alle ou ders. ledereen is er van harte wel kom. En wat de speelpleinwerking nu betreft. De Speelmolen is open van 3 juli tot en met 25 augustus. Op zon- en feestda gen uiteraard niet. Dit alles van 9 tot 16.30 uur Alle kinderen van 3 tot 13 jaar zijn er welkom, en vrees niet zowel de kleuter tjes als de groten worden spe ciaal door hun monitoren of monitricen elke dag opgevan gen met voor hen bestemde ak tiviteiten! De kinderen betalen er 40 fr. Er is een speciale tarief voorzien voor kinderen die wel of niet hun boterhammetjes op De Speelmolen opeten alsook voor kinderen welke één of meerdere broer(s) of zusje(s) meebrengen. Elke week, als het weer het toelaat gaan we met een bus naar Wetteren om te zwemmen (Warande) en dit ook uiteraard onder begelei ding. Voor de rest voorziet het speelplein er in de noden van het spelende kind in het alge meen: creativiteit, veiligheid, geborgenheid en vriendschap. Wij garanderen gezonde ont spanning in een amikale at mosfeer. Ouders die over dit initiatief in lichtingen willen of meteen hun kind,(eren) willen inschrijven kunnen vanaf 20 mei e.k. te recht bij volgende kontakta- dressen: Mevr. Grepdon, Molenstraat 9312 Wanzele: Van Cauter Vera, Smesweg 66,9310 Lede; Timmerman Werner, Holle straat 12 Lede; Standaert Hil de, J. De Geyterstraat 10, Le de; Weber Ilse, Molenstraat 2/1, Wanzele. Ter gelegenheid van deze ten toonstelling zal een map van dit atelier worden uitgegeven met een aantal leuke tekeningen en schilderijtjes van deze jonge kunstenaars in spe. Het «Tekenateljee» is eigenlijk gegroeid uit een initiatief van de betreurde Dom Servaas-Visser en enkele jonge vrienden A/aaronder grafikus Etienne De /is. -tedoeling was in de aktie van iet Kultureel Centrum Affligem at reeds ver buiten de abdij .itstraalt ook de jeugd te be ekken. Daartoe werden klein- jnstavonden ingericht en kur- jssen volksdansen en zelf verdediging. Maar ook de Jeineren werden niet vergeten en men richtte poppenspelen in en draaide jeugdfilms. Om deze jeugdigen te stimuleren at kutturele zelfaktiviteit en de kreativiteit een handje toe te Gieken werd het «Teken- en Schilderatelier» ingericht na e'.n bezoek aan het Centrum te V aalbeek bij Leuven en het °adplegen van specialisten Wilfried Van den Broeck. in 1976 werd gestart en het P i a /<- /A Sedert ruim een jaar is in ons land Taxistop aan het werk. Bleef dit initiatief tot dusver beperkt tot een schuchtere poging een degelijk alternatief te vinden voor het openbaar vervoer, dan hebben de initiatiefnemers in ons land ge meend dat hieraan voorgoed een einde dient gesteld. Immers uit een uitgebreid onderzoek is gebleken dat het openbaar vervoer in de niet-stedelijke gebieden volstrekt ontoereikend is. Om het stedelijk niveau te bereiken zou mén het niet minder dan 15 maal moeten uitbreiden. Een voorstel dat ekonomisch niet haalbaar is en evenmin wenselijk. Van zaterdag 3 juni tot en met zondag 18 juni kan U in de kapel van het Oud-Hospitaal terecht voor een tentoonstelling van de vruchten van het «vakantieateljee» Affligem en dit alle weekdagen behalve vrijdag van 14 tot 17 u en op zondagen van 10.30 tot 12.30 en van 14 tot 18 u. Opening van deze expo op zaterdag 3 juni te 16 u met als inleider Wilfried Van den Broeck uit Asse. Vermits er geen haalbaar al ternatief bestaat voor de privé-auto in de niet-stede lijke jjebieden, blijft enkel de mogelijkheid de auto zo efficiënt mogelijk te gebrui ken. Met andere woorden: een alleenrijdende automo bilist die een passagier meeneemt verdubbelt meteen zijn vervoerefficiën- tie. Taxistop heeft zich tot doel gesteld deze ontmoe ting tussen de automobilist en de transportloze tot stand te brengen. VOOR WAT, HOORT WAT Taxistop gaat er van uit dat deze dienstverlening niet gratis moet gebeuren. De autovoerder moet kunnen rekenen op een terugbeta ling van een deel van zijn dure kilometerkosten. De Taxistopper betaalt zijn deel met plezier, daar hij snel en komfortabel overal naar toe kan. Belangrijk daarbij is dat hij niet langer •exening dient te houden met een vast tijdschema. De verantwoordelijken van Taxistop hebben zelfs een tarief uitgewerktwanneer de bestuurder lid is van de organisatie betaalt hij tot 100 km 1 fr. per kilometer, boven de 100 km wordt deze prijs gehalveerd. Is de be stuurder geen lid dan krijgt hij ongezien het aantal ki lometers 0,5 fr. per km. De betalingsschijf gebeurt per vijf frank, met afronding naar boven VOORDELEN Voor de samenleving is Taxistop een niets kostende aanvulling van de vervoers mogelijkheden, realizeer- baar zonder de minste uit breiding van de bestaande infrastruktuur. Het is een herwaardering van het so ciaal kontakt en het houdt kontakt op met Taxistop, Onderbergen 51 te 9000- Gent). Vergeet daarbij niet je naam en adres te vermel den. Maak bij je aanvraag ook bekend welk lidmaat schap je wenst aan te schrijven. Binnen de kortst mogelijke tijd ontvangt het nieuwe lid al zijn dokumen- ten. Je kan op verschillende manieren inschrijven: als taxistopper (je bent dan her kenbaar aan het openvouw- baar Taxistop-étui waarop je afwisbaar- met de bij geleverde viltstift je be stemming aangeeft. Het lid maatschap bedraagt 200 fr. per jaar en eenmalig 1000 fr. voor etui en stift); als auto voerder (je hoeft geen lid te zijn om Taxistoppers mee te nemen. Het lidmaatschap wordt echter aangeraden om de vertrouwensband te bevorderen. Het lidmaat schap als autovoerder kost 200 fr. per jaar. Hiervoo krijg je de Taxistop-herken ningsklever en een Taxisto geldbox waarin de Taxi stopper zijn deelname kosten deponeert); een kombinatie van beide mo gelijkheden (zo ben j meteen lid als Taxistoppe en Taxistopvoerder. Dl kombinatie kost 300 per jaa en 100 fr. voor de materii len); tenslotte kan je steunend-erelid worden (di kost je minstens 1.000 fr.) Ter verduidelijking nog di je als Taxistopvoerder nii verplicht bent Taxistoppei mee te nemen. Evenmi moet je een ommetje maki om een Taxistopper thuis te zetten. Je neemt je g« wone rijroute. Het hoogsti aantal Taxistoppers dat j| tegelijkertijd mag meene men is drie. Taxistop is een v.z.w. waa van de eerste bedoeling j in alle Europese landef Taxistop te realizeren. D inkomsten worden daaraaf besteed. Een eventue* overschot wordt gebruil om andere ekologisch vei antwoorde projekten te rej lizeren en te steunen. 3 Hel opvouwbaar taxi-stop etui waarop je de bestemming kan aange suKses was zodanig dat men moeilijk ieder liefhebber een plaats kon bezorgen in de nochtans ruime bar van het Centrum die nog steeds als voorlopig werklokaal dienst doet. Voor deze jongeren van 6 tot 12 jaar kwam er dan ook nog een reeks lessen kreatief knut selen. In 1977 werd dan een eerste tentoonstelling gehouden on der het motto «Kreativiteit en Hobby's van Jongeren» en dit ter aanmoediging. Ook voor de organisatoren en de vaders werd de voorbereiding van deze expo een ware belevenis. Algemeen werd aanvaard dat het Affligems «ateljee» reeds op hoog peil was geklommen en nu werd uitgekeken naar een verdere mogelijkheid tot exposeren. Daar het Kultureel Centrum Affligem zelf reeds overbelast is viel de keuze op de kapel van het Oud- Hospitaal zodat het atelier nu voor een ander publiek kan uit pakken om de resultaten van twee jaar intense aktiviteit en kreativiteit kenbaar te maken L.H. Ook bij bandenpech is taxistop een oplossing tevens en dat is belang rijk een besparing van brandstof in, dus ook min- aer vervuiling en remmend voor de overkonsumptie. Voor de Taxistopper is het een bijzonder eenvoudig en uiterst doeltreffende manier van vervoer. Door de deel name in de kilometers- kosten is ook de autovoer der geïnteresseerd in het meenemen van Taxistop pers. HOE MEEDOEN? Door onder meer lid te wor den van Taxjstop (neem Dat Urbanus Van Anus moeders mooiste niet is maar daarente gen thuis de plezantste is weet iedereen intussen wel. Ook de Hojstadenaar die verleden zaterdag in talrijke getale de weg heeft gevonden naar zaal -Ons Huis- om zich dubbel te plooien om Vlaanderens grapjas-nummer-één en zijn fratsen en grollen. Voor wie Urbain in het verleden al achter de mikropoot zag was de verrassing koeler dan de stevige pint in de hand wal onderge tekende niet belet toe te geven dat van Anus niets heeft ingeboet aan talent? Wie zegt daar dat lachen niet gezond is? RDW

De Voorpost | 1978 | | pagina 12