TRAINER-SPELER WILLY BOONS BIJ BUGGENHOUT ft OPEN BADMINTON-TORNOOI TE LEBBEKE W1NCKEL Acl stenaar Rudy Baeyens won zijn eerste wedstrijd te Erpe-Mere Dendermondse rijkswacht sleept provinciale volleybaltitel in de wacht (E. MELDERT) NAAR W. H0FSTADE WEDSTRIJD LIEFHEBBERSVOETBAL Baasrode nu de beste te Zele BERLARE DWINGT TESTAAATCH AF Op 21 mei Ie Erpe-Mere, wa ren talrijke supporters van Rudy Baeyens getuige van een schit terende koers en zege van hun favoriet. Rudi had voordien reeds blijk gegeven van een goede konditie. De dag voordien te Goefer- dinge, werd hij vierde na de voorlaatste ronde nog ontsnapt te zijn geweest. Hij werd echter bijgehaald en in de spurt, wel enigszins de zwakke zijde van hem moest hij de duimen leg gen, hij werd vierde. Die vierde plaats gaf hem de mo rele kracht en mentaal geladen vertrok hij in de koers te Erpe- Mere. Reeds van bij de vierde ronde (er dienden 14 roncjpn afgelegd) was Rudy bij de schermutselingen betrokken en nooit was hij uit de vuurlinie te slaan. Hij reed daarbij een zeer attente koers. Met nog twee ronden te gaan hadden we 9 koplopers waaronder Rudy Baeyens, en „niet-spurter" Rudy won gemakkelijk voor kleppers als Allery D'Haese, de Neder lander Van De Sypt en de rest van de kopgroep. Hoe het kwam dat hij nu in eens zo rap is aan de meet Wel, daar heeft onze klasrijke 18-jarige wel zijn uitleg voor, de aankomstlijn lag aan het eind van een lang stuk helling en daar voelt hij zich op thuis. Hij moet het immers hebben van krachtpatserij. Met wat wij in die wedstrijd hebben gezien en met het volstrekte vertrouwen mogen we in de toekomst zeker nog veel goede resultaten van deze talentrijke wielrenner ver wachten. Naar jaarlijkse gewoonte werd ook nu onder de Territoriale Rijkswachtgroep van Oost-Vlaanderen een volleybaltomool ge- organizeerd. De eer van de inrichting berustte ditmaal bij de Dendermondse rijkswachters, die borgstonden voor een werkelijk prima organizatle. Deze aanduiding kwam niet onverwacht, gezien vorig jaar deze wedstrijden glansrijk door de Dendermondenaren werden gewonnen. Waren er aanvankelijk acht ploegen ingeschreven (Aalst, Dendermonde, Eeklo, Gent, Oudenaarde, St.-Niklaas, BWP- Gent en Staf Geb) dan diende Eeklo in laatste instantie for fait te geven. De 7 overblij vende ploegen werden in twee reeksen ondergebracht. Voor de eindklassering werd een nieu we ronde georganizeerd. In reeks 1 kwamen Dendermonde, Gent en Aalst uit en in) de 2e reeks werden St,-Niklaas, BWP Gent, Oudenaarde en Staf Geb. ondergebracht. In de eerste ronde werden volgende uitslagen behaald Reeks I Dendermonde - Gent 2-0 Aalst - Gent 1-1 Denderm. - Aalst 2-0 Reeks 2 De rijkswachtploeg uit Dendermonde, opnieuw winnaar van het provinciaal volleybaltomool, samen met de inrichters. (V) St.-Niklaas - BWP 2-0 St.-Niklaa9 - Oudenaarde 0-2 Oudenaarde - BWP 2-0 BWP - Staf Geb.-Gp 0-2 Oudenaarde - St Geb-Gp 1-1 St.-Niklaas - St Geb-Gp 1-1 In de tweede ronde werd over gegaan tot een nieuwe inde ling met Dendermonde, Staf Geb, Aalst en Oudenaarde in een 1 e reeks en Gent, BWP en St.-Niklaas in de 2e reeks. Dat gaf volgende resultaten. Reeks 1 Dendermonde - Staf Geb en Gp 2-0 Aalst - Oudenaarde 1-1 Denderm. - Aalst 2-0 Oudenaarde - Staf Geb en Gp 0-2 Aalst - Staf Geb eril Gp 1-1 Denderm. - Oudenaarde 2-0 Reeks 2 Gent - BWP 2-0 Gent - St.-Niklaas 1-1 BWP - St.-Niklaas 0-2 Aan de hand hiervan werd de einduitslag opgemaakt. Den dermonde haalde het voorStaf Geb, Aalst en Oudenaarde. Na de wedstrijden werd in de Rijkswacht Dendermonde over gegaan tot de bekendmaking van de uitslag en de over handiging van de prijzen, in aanwezigheid van alle deelne mende ploegen en Kolonel Ver- poucke, kommandant van de Territoriale Groep Provincie Oost-Vlaanderen en Luitenant Kolonel De Coninck, tweede Kommandant. De wisselbeker bleef in handen van het Rijkswachtdistrikt Dendermonde en werd door kolonel Verpoucke opnieuw aan kapitein Smagghe, distriktkom- mandant van Dendermonde, overhandigd. De organizatie van dit tomooi was in handen van Luitenant Florkin en adjudant Gryp, bei den van Dendermonde. Bij dit alles zouden we nog willen vermelden dat het Rijkswacht distrikt Dendermonde ook deel- De 23 jarige spits Paul Van de Winckel van Eendracht Mel den werd in de loop van deze week door Wilskracht Hof- stade aangeworven. Deze transfer die een versterking van de Wilskracht aanval betekent geldt voor de duur van één jaar. Verder heeft FC Denderleeuw interesse voor de Hof- stade verdediger Frans Van Geen, terwijl S.K. Aalst de voel- jj horens uitstak naar de veelbelovende Rudi Van den Brempt. 4 Ook Jong Lede en Lebbeke zouden deze aanvaller willen. t Tenslotte onderhandelt Hofstade nog voor de overgang van f een speler. Men wilde echter de naam niet kwijt. WITGOOR DESSEL EENDRACHT ZELE 1 - 0 De volgende ploeg deed de reis naar Dessel De Decker, Hulders, Jacobs, John Christiaens, Coles, Van den Abbeele, Jansegers, Goossens, Cooreman, De Feyter en De Ferrerre en op de bank zaten De Wilde, Kesteleyn en De Brabander Sparta Buggenhout is rond gekomen met haar trainer speler voor komend seizoen. Het wordt de 19-jarige Willy Boons die vorige campagne al een tiental wedstrijden de leiding in handen had. Boons speelde bij Merchtem en was ook bij tweede nationaier Turnhout een opvallende figuur. Ook Van den Berghe, vorig jaar bij E. Zele, komt terug terwijl men bij RWDM de 18-jarige Alain Van Parrijs glnfl weghalen. Van Partijs begon zijn voetballoop baan bij Grimbergen. Via de verzoeningscommissie werd Jan Jacobs van Wet- teren aangetrokken. Sekretaris De Bisschop betoogde dat Sparta Buggenhout ver rond is met de vorming van de ploeg. Nu al blijkt toch dat de geel-blauwen volgend seizoen over een knappe kern zullen beschikken. Wordt het ditmaal een "groot" jaar voor Sparta (mvw) Er werd een zeer evenwichti ge kamp gespeeld, waarin de thuisspelers na een missing van John Christiaens aan het enige doelpunt geraakten. On dertussen was Goossens ge kwetst geraakt en vervangen door De Brabander. In de 2e speelhelft trachtte Eendracht tevergeefs de achterstand op te halen. In deze offensieve aktie had de debutant Van den Abbeele een tamelijk groot aandeel en deze jongere heeft voor zijn maidentrip geen onaardige indruk gelaten. Wat in de lijn van de ver wachtingen was betekende het niet opstellen van Maes, die in de heenwedstrijd door scheidsrechter De Beeckerevol- 1 gens het oordeel van André totaal onrechtvaardig uit het veld werd verwezen. Wat echter meer verwondering baarde was het, feit dat Boey- kens er niet bij liep en zelfs geen plaatsje op de bank waar dig bleek. Hiermee is het gordijn gevallen over de deelname aan de be ker Lanno er\ het ij maar best want in dit verlengstuk van de kompetitie hebben de Een- drachters meer verloren dan gewonnen. B EENDRACHT ZELE FINANCIEEL IN DE PUT De financiële toestand van de driekleurige Zeelse vereniging is alles behalve gezond, daar om werd besloten geen enkele speler aan te kopen. Het pro bleem van de vervanging van trainer Bertels werd als volgt opgelost Jansegers is ver antwoordelijk voor het takti- sche gedeelte van de wedstrijd en Miel Baert zorgt voor de fysische konditie. B BuggenlMmL neemt aan een tomooi te Den dermonde met] volgende teams: politie Dendermonde, Belastin gen, Gerecht, Intercom en OCMW Dendermonde. Dit tor nooi werd reeds tweemaal te- reke (1976 en 1977) door de Dendermondse gendarmes ge wonnen. De einduitslag 1. Dendermonde 2. St Geb Gp 3. Aalst 4. Oudenaard.e 5. Sint-Niklaas 6. Gent 7. BWP In Zele ging een tomooi door waarin A. Baasrode zijn na- seizoenforme weer duidelijk liet blijken. Het won voor VBK Heusden en Waasmun ster. De uitslag 1. Baasrode 2. Heusden 3. Waasmunster 4. Sp. Zele 5. TT Ninove A 6. G. Dendermonde 7. Sinaai 8. K. Zelzate 9. V. Wetteren 10. Borsbeke 11. BB St Maria Oudenhove 12. TT Ninove B Recreatie 1. KWB Moerzeke 2. B. St.-Niklaas 3. KWB Center Zele 4. RMS Zele 5. Trippelaars 6. KWB Kouter Zele (mvw) R JKS «ACHT De ploeg van het O.C.M.W. die tegen de rijkswacht verloor met TH. BERLARE ATB ST.-NIKLAAS 3-1 Setstanden15-1 10-15 15-8 15-8 Met een 3-1 nederlaag tijdens de heenwedstrijd van deze fi nale voor het algemeen kam pioenschap in 2e provinciale moest Thunderballs Berlare met 3-1 winnen om minstens een testwedstrijd te kunnen afdwingen. Het begon zaterdagnamiddag op een met zonovergoten Ber- laars dorp erg goed voor de Beriaarse meisjes die de le beurt uitgesproken domineer den en via 14-0 naar een setwinst stevenden. Dit prachtresultaat werd dens een ontgoochelende beurt tenietgedaan. Het 1 spannend tot 6-8 en 9-10 d toen rukte St.-Niklaas naar een gelijke stand, lare moest nu de overblijf de sets winnen om te kun testen. Die mentale druk slechts in de 4e beurt te n ken toen de bezoeksters 1-8 gingen leiden doch in spannend seteinde werden gehaald en overgestoken. De Beriaarse volleyballende dames werden vorige week algemeen provinciaal kampioen tweede vinciale Oost-Vlaaderen. In het kader van het "Jaar van het Dorp" had in de Lebbeekse Sporthal een open badminton-tomooi plaats tussen leden van belde lokale clubs LAB en BATENDA. De Schepen van Cultuur, Arie Abbeloos, had er goed aan gedaan een badmlntontomooi in te schakelen ter gelegenheid van de vele akties die in Lebbeke gevoerd worden onder het thema "Jaar van het Dorp", mede omwille van het feit dat deze sport in Lebbeke fel wordt beoefend. De verschillende badminton-clubs groeperen toch een 60-tal spelers, zowel dames en heren als jeugd die wekelijks verscheidene uren de sporthal bezetten met raket en shuttle. Een beetje historiek van deze sportdiscipline kan hier wel even verteld worden. Twee ploegen die deelnamen aan de beker In zijn huidige vorm werd badminton voor de eerste maal gespeeld door Britse officieren in India, toen echter onder de benaming "poona". In 1872 kwam het spel uit India naar Engeland, waar de hertog van Beauford het op zijn landgoed in Badminton voor een gezelschap gasten liet spelen. Zo kreeg het spel zijn huidigen naam. Door de oudste badmintonver eniging, de Bath badminton club, werden in 1887 de eerste regels vastgesteld. Ze zijn nu nog over de hele wereld van kracht. Tegenwoordig zijn 47 landen in alle continenten lid van de Internationale Badmin ton Federatie. De hoogste trofee, waar elke 3 jaar om wordt gespeeld, is de Thomas-Cup, ingesteld door de le president van Engeland Sir George Thomas). Er wordt enkel door heren om gestreden. Sinds 1956 strij den de dames in de titelwed- strijden om de Uber-Cup. Deze werd door de meest sukses- volle Engelse speelster Susan Uber ingesteld. Maleisië, Indo nesië, USA en Japan zijn tot- nog-toe op internationaal vlak de meest in het oog springen de landen. Terug naar het Lebbeekse Badminton-tomooi, hebben we wel de enorme vooruitgang kunnen konstateren van de spelers die het tomooi tot een hoogstaande sportmanifestatie hebben doen uitgroeien. Het verdient alle lof en zeker een absolute waarborg voor de verdere ontplooiing van deze sportdiscipline. Spijts het uitzonderlijke lenteweer dat we zondag 11. mochten genieten werden toch een 40-tal dames en heren be reid gevonden om een volle namiddag sportief te strijden voor gouden, zilveren en bron zen medailles, geschonken door het gemeentebestuur. Globaal gezien kwamen de mensen van de L.A.B. het sterkst naar voor, mede dachten we. door hun betere voorbereiding en grotere erva ring. Ze wonnen dan ook voor hun club, een speciaal plakket van BLOSO, door met de meeste finalisten te eindigen Toch wisten, heel verdienste lijk, de heren Van Eycken Al- bert en Buytaert Alfons van BATENDA. door te dringen tot een van beide halve-finales bij de heren-dubbel. De finales echter warer. een zuivere L.A.B.-aangelegenheid. Individueel gezien deed het echtpaar Beeckman Frans-De Saedeleer Greta zich het felst opmerken ze wonnen niet alleen samen het dubbe mengd, maar konden zich apart nog een medaille eigenen in de andere mers. Een hartelijk 'profi aan dit sportief echtpaar I Gesteund door een schitte spelende Wim van Vooren, Frans de finale dubbel-hi tegen de enigszins ontgoo lende favorietenploeg Jan-Karsilo Muljo (Indones Bij de dames-dubbel bleef' ta samen met een sterk lende Lutgart Verhavert der gemakkelijk de baas het verdienstelijk duo V< man Denise-Van Praet Bril De finale-uitslagen De Saedeleer/Verhaevert Veireman/Van Praet Beeckman/De Saedeleer Karsilo/Beeckman Beeckman/Van Vooren Ravijts/Karsilo Tennistornooi Vlaskia De Dendermondse tennisk Vlaskia organiseert van 5 tol juni 1978 een tomooi op h terreinen in Vlassenbroek. 1 is de bedoeling de Dendermo! se klubs samen te brengen. V dus tijdens de eerstkomei f dagen onze Dendermondse t nissers aan het werk wil zi wandelt of fietst eens naar I pittoreske Vlassenbroek.

De Voorpost | 1978 | | pagina 24