Wieze blijft aanklampen I Nieuwe rekord-rush van v Martine Verbreyt te Antwerpen*" Krokkebaas Buggenhout ingenomen door jonge zwemmers KAATSEN Lebbeke Onderling kaatsverbond van Steenhuffel FLINTSTONES KLOPT HOKE Rubbens bracht opnieuw spanning in Zeels kaatsverbond Annette De Meyer, Patrick Lerno en meisjesvolleybalkfcb de sportiefsten van Berlare ZWEMMEN t DENDERMONDSE ZWEMMERS IN DE FINALE VAN DE GROTE PRIJS STAD MOL Finale om Ze elsfe voetbalbeker Voor de tweede nationalers uit Wieze is een ditmaal toch zonniger weekend geen maat voor niets geworden. Het begon al wonder wel tegen het vooraan geplaatste Bassily dat er hoegenaamd niet aan te pas kwam en met 7-15 verloor. Het startte al heel wat minder tegen Heme dat al onmiddellijk zijn titelambities kracht bijzette met krachtig keerderswerk dat aan de rust 8-3 opbracht. De bezoekers kwamen onmiddellijk gevaarlijk opzetten en brach ten bij een 8-5 stand meer vaart in de wedstrijd. Heme kwam nochtans op een zucht van een driepuntenzege (14-8) doch miste de afwerking bij 40-40 zodat de brouwers nog konden herleiden tot 15-10. In Hogere III moest Hamme SK nipt de duimen leggen te gen Moerbeke doch blijft hier door wel niet zo slecht ge plaatst (15-14). Opstal P. had een goede dag en moest bij Opwijk slechts in ekstremis 1 punt laten (9-15). Baasrode kende geen medelij den met een zwak Okegem dat op 15-3 de handschoenen kon losbinden. Het ziet er wel naar uit dat Baasrode bezig is zijn verloren plaats in Hogere II weer te verdienen. Denderbelle is er echt niet dit seizoen. Ook nu moest het verzwakt optreden terwijl het bij 1-5 zelfs nog een onvol doende herstelde Van Herre- Gallant Zilver loos aan de leiding Winst tegen Charlies Club en aan de leiding Onze vooruitzichten zijn be waarheid geworden. Gallant Zilver Roos beeft vorige speel dag een goede zaak gedaan, deels door de 12-9 overwinning deels door het falen van de leidersploegen. Ons Vermaak moest op eigen terrein niet minder dan 7 punten prijsge ven tegenover A.B. Patat ter wijl de ontmoeting met Comi- dac ook aan Rodania 6 punten kostte. Er werden dus wel de gelijk zware klappen uitge deeld. Ook Gallant Zilver Roos had het heel moeilijk om Charlies Club op de knieën te krijgen. Het begon allemaal mooi en spannend, met twee ploegen die mekaar geen duimbreed toegaven. Toen deemsterde de thuisploeg ineens weg en er werd gerust bij 3-6. Als Char lies Club dan na de rust ver der uitliep tot 3-7 en ook in het volgende spel een 0-40 voor de zaak bekeken. Maar dat sprong opbouwt acht iedereen wordt juist het grote keerpunt in de wedstrijd. Gallant Zilver Roos sleept dit spel uit de brand en meteen komt de hele ploeg opnieuw tot leven. In één ruk gaat het naar 8-7, Charlies Club beent echter bij maar de thuisploeg is verder niet meer te stuiten zodat er voor de be zoekers enkel hij 11-8 nog een punt te rapen valt. Heden zaterdag krijgen we dus in het kader van de KILLE FEESTEN het treffen tussen volgende selecties: Hamme-Zo?- ge-Handelsverbond Hamme. Spelers als Marien, De Deckei, Walschap G., De Clercq, Wie- landt, Vercauteren, De Rijr.ke, de gebr. Ronsman e.a. staan borg voor een boeiende verto ning. Afspraak dus voor al wie de kaatssport in het hart draagt om 15 u. rond het terrein in de Killestraat. Kaatskalender Ons Vermaak weghe moest vervangen door Van den Abbeel. Rust kwam met 2-8. Denderbelle kwam dan geweldig opzetten (8-12) doch geraakte niet meer dich terbij. In het beslissende spel werd het 40-15 en leverde Van den Abbeele dan foutief zodat Opwijk eerder gevleid 3 ptn. meekreeg. Hamme Z. is de laatste weken in betere doen. Het werd nog geen overwinning, wel een 15-11 nederlaag bij Bever dat toch 1 ptn opbrengt. In de gewestelijke Bevordering viel alleen de Moorselse derby inzake spanning uit de toon. De Wilskrachters wonnen vlot met 5-15 bij Moorsel Steven. Van Baasrode - Denderleeuw (10-15) gaat het dan in stij gende lijn met de partijen Hamme SA - Gijzegem (12-15), Welle - Opdorp (13-15) en Zele Danny's - Zele Durmen door de thuisploeg met nipte en trouwens logische derby- uitslag gewonnen met 15-14. In Lagere I was Terjoden te sterk voor Wieze (10-15) ter wijl Brussegem met 15-2 te Wieze ten onder ging. Baar- degem - Erembodegem was óok snel geëindigd (15-6) ter wijl Terjoden ook al geen last had van een zwak Buggen- hout (15-2). Baasrode JV en Merchtem maakten er een spannertje van met 12-15. UITSLAGEN Moerbeke - Hamme SK 15-14 Opwijk - Opstal P 9-15 Baasrode - Okegem 15-3 Denderbelle - Opwijk OK 8-15 Bever - Hamme Z. 15-11 Moorsel St - Moorsel WK 5-15 Hamme SA - Gijzegem 12-15 Welle - Opdorp 13-15 Zele Danny - Zele Durm. 15-14 Baasrode - Denderl. 10-15 Wieze - Terjoden 10-15 Wieze - Brussegem 15-2 Baardegem - Erembodegem 15-6 Baasrode JV - Merchtem 12-15 Terjoden - Buggenhout 15-2 Bassily - Wieze 7-15 Heme - Wieze 15-10 Kalender voor het weekend HOGERE II Wieze HOGERE III Brussegem - Denderbelle Opwijk OK - Hamme SK Viane - Opstal P. Baasrode - Moerbeke Hamme Z. - Opwijk Wr. BEVORDERING Moorsel WK - Hamme SA Gijzegem - Welle Opdorp - Zele Danny Zele Durmen - Baasrode Denderl. - Herdersem LAGERE I Merchtem SV - Baasrode JV (zat.) Opwijk FM - Wieze Baardegem - Brussegem Hamme - Erembodegem Merchtem BV - Terjoden Buggenhout - Opwijk OK (mvw) Kaatsclub De Cuyper Dendermonde won met 10-7 tegen Lebbeke-Kruis. II juni Mieregem- Kruis Onder Ons-Boereschuur Notelaar-Lindeken Zolderken-Super Zeven Ons Vermaak-Moerstraat Blokvrienden-Moderna UITSLAGEN VAN 28 MEI 1978 W Hoeksken - Krabbers 5-15 Block - De Ster 15-4 Verzek Mannaert - Speelv. 15-4 Boereschuur - Willebroek 15-11 Peizegem H - Vrij Blij 0-15 Forf. Statievr. - Baelerclub 10-15 Tingel Tangel - Willems 10-15 RANGSCHIKKING NA DE TWAALFDE SPEELDAG 1. Verz. Mannaert 180 2. Block 172 3. Krabbers 168 4. Willebroek 165 5. Vrij Blij 163 6. Boereschuur 7. Speelvogels 8. Willems 9. De Ster 10. Baelerclub 11. Tingel Tangel 12. Statievrienden 13. Peizegem 14. W Hoeksken Wedstrijden voor 4-6-78 Block - Krabbers De Ster - Verzek. Mannaert Speelvogels - Boereschuur Willebroek - Vrij Blij Peizegem H - Baelerclub W Hoeksken - Tingel Tangel Statievrienden - Willems 156 142 112 114 109 107 105 105 Flinstoncs heeft op de recente speeldag wel voor „het" wapenfeit gezorgd door HOKE in eigen trapezium Ie kloppen. De bezoekers trokken aldus een streep door de rekening van IIOKE dat met deze niet verwachte nederlaag zijn titelaspiraties gevoelig ziet dalen. Belskes van zijn kant heeft zich al onmiddellijk herzet van zijn eerste nederlaag die het de week voordien had opgelopen. Belskes toonde zich bij Dendcr- zonen de betere ploeg en won zonder discussie. De 7-15 cijfers onderstrepen trouwens voldoen de het meesterschap \an de gasten. Voor de rest kregen we normale uitslagen. Op het mees terschap van Heuvel in zijn thuiswedstrijd met Eversem stond geen maat. RTT behaalde vrij vlot de overwinning in eigen trapezium tegen Odessa en Mi- chiels won afgetekend van Klui zenaars. Al met al schrijdt de kompetitie naar een duel Heu- vel-Belskes. Nu zondag wordt de aandacht toegespitst op >'e ontmoeting Flinstones-Heuvel. Of het home voordeel voor Flinstones iets zal uitmaken dur ven we toch betwijfelen. Naar ons gevoelen moet Heuvel de toch niet ongevaarlijke uitwed strijd naar zijn hand kunnen zetten. Verder zien we Mirhiels de volle inzet halen bij Groe- nendalers en moet RTT, Klui zenaars aankunnen. De uitslagen Denderzonen-Belskcs 7-15 Heuvel-Eversem 15-3 HOKE-FIinstones 12-15 RTT-Odessa 15-8 Michiels-Kluizenaars 15-6 Het programma voor 4.6 Groenendalers-Michiels Kluizenaars-RTT Odessa-HOKE Flinstones-Heuvel Eversem-Denderzonen De topper van de week Ford Neyl-Lik. Rubbens, was belang rijk voor het verdere verloop van de kompetitie. Indien de thuisploeg won, was het prak tisch zeker hun titel te verlen gen, maar Lik. Rubbens moest winnen om nog een titelkans te behouden. De bezoekers liepen uit tot 0-3 maar Neyt sloeg te rug lot 3-3, maar onder im puls van koordspeler Karei Ver- meir en de sterke terugslag van Remi IJdens werd het aan de rust 3-8. Neyt replikeerde tot 9-12 en hij 11-14 liet Remi IJdens de winstkans van zijn ploeg niet meer los. (11-15). De jutte* tussen BOB en Bea Fat startte in het voordeel van de thuisploeg dat uitliep van 1-1 tot 6-2, maar aan de ru.-t bracht Robert Heirwegh Bea Pat voorop met 7-8. De tweede helft was er één met wisselen- Je kansen. Ieder spel werd bij 40-40 betwist. De bezoekers lie pen uit tot 11-14, Robert Van Holewinrkel kon nog wel mil deren tot 12-15 maar de bezoe kers wonnen met 12-15. Renaul Dieleman kon op eigen ballodroom ook geen wedstrijd- punt winnen tegen Anglo Pils, dat het haalde met' 8-15. Her man Callaert probeerde Diele man nochtans te stimuleren, maar Dirk Vermeulen was in een sterke dag. Klassering 1. Ford Neyt en Lik. Rubbens 18 p. 3. Anglo Pils 11 p. 4. Bea Pat 8 p. 5. Dieleman 4 p. 6. Bobo 4 p. Wedstrijden 3 juni om 15 u. Bea Pat-Anglo Pils (Marcel ClausI BOB-Ford Neyt (Bené Van Driessche) Lik. Ruhhens-Benaull Dieleman (Henri De Paepe) Wie de sportiefste klub, man of vrouw van de fusiegemeente is, bleef niet langer een goedbewaard geheim tijdens een door het jeugdkomitee van SK Berlare in de parochiezaal opgezet feest boog een interprovinciale jury zich over de geloofbrieven en de (vaak indrukwekkende) "erelijsten" van de kandidaten. Sande, een jongen die 's voor- middags: metselaar is en na de lunch op de racefiets klimt; en naar Gerda De Palmenacr. de jongste van de drie snellopende zusjes uit de Uitbergse Maaidonkstraat, Er was ook een «prijs van de pers» die nam een fiere lange afstandswandelaar,. Gaston De Waele.. mee naar huis. Het werd wikken en wegen, meten en tasten. Ten slotte kwamen och drie namen uit de bus. Annette De Meyer, een judoka die nationaal kam. pioen is, ons landje me», suk- ses buiten de grenzen ver tegenwoordigde en waaraan niemand voorbijkon, Is de vrouw. Patrick Lerno, een fietsende amateur, was vorig jaar Belgjisch kampioen ploe- genachtervolging op piste voor hem was de titel van sportman van het jaar net goed genoeg. Ook al kon hij niet prezent zijn op de ver- kiez ng hij was immers met de in Deerlijk gewonnen zege. palm naar het moederhuis ge bold waar zijn vrouw ligt te bekomen van de emoties. De klubprïjs ging naar de ve'leyballende dametjes die In de tweede provinciale af deling de titel mcegraaiden Schepen voor de sport Michel De Vos mocht noog meer tro feeën uitdelen de prijzen van het gemeentebestuur gin gen naar de atletiekkern Overmere; koereur Willy Van Rond hun Puitensprong 'ï.o werd het lange afstandvnum- mer genoemd) hebben Bruno Sacró en zijn medewerkers nog een en ander geweven de stoere trekzakspelers» van de Wase akkordeonklub speel den meeslepende wijsjes, er waren interviews met vedet ten als internationaal voetbal ler Cluytens. judoka Annette De Meyer e ner werden her en der medailles en lintjes uitgedeeld aan sportleven en sportievelingen die prestaties boekten die al of niet tot de verbeeldng spreken, doch die meer verdienden da ngewoon een schouderklopje. (mm) Het zal voor alle zwemfans in België nu wel als een paal boven water staan dat Martine Verbreyt die verleden jaar voor de zwem- sport verloren werd geacht sterker dan ooit is teruggekeerd. Inderdaad, ttijdens de fameuze 1.000 m. van Scaldis in het prach tige 50 meter van Wezenberg te Antwerpen zorgde zij voor het enige Belgisch rekord van de meeting. Zij wist meteen beslag te leggen op de eerste plaats in de 100 m. vlinderslag voor dames. Jammer dat de tegenstand van de andere deelneemsters onder de maat bleef anders was haar nieuwe rekordtijd van 1.04.72 beslist nog beter geweest. In siders voorspellen immers voor dit jaar een tijd die beneden de 1.04 moet gaan dat is trou wens ook de overtuiging van de hoofdtrainer Willy Haeck, en het verleden heeft ons be wezen dat de voorspellingen van Willy Hack niet op zand gebouwd zijn. Aan deze duizend meter van Scaldis namen 13 clubs deel uit 6 landen, jammer genoeg ontbraken enkele topelementen wat dan weer de waarde van deze internationale wedstrijd be ïnvloedde. Voor Martine is het alleszins een bevestiging van haar kun nen, meteen heeft zij weer alle vlinderslagrecords in haar bezit zowel in 25 m bad als in een groot bad (50 m). De legenda rische Chantal Grimard van Mosa Luik werd meteen naar de legende gezwommen ten ware zij ook zoals Martine de moed zou opbrengen om terug te ko men, maar dat zien wij niet zo dadelijk gebeuren, en dan nog! Zoals dat wel altijd het geval blijft te zijn wanneer de Aalsterse meisjes of jongens naar de top dingen, bleek ach teraf dat zwemklub Schoten 'n klacht heeft ingediend tegen de gelukte tijden in het algemeen omdat blijkens hun beweringen iets schorte aan de electroniscbe apparatuur op een andere zwem baan. Wat de bedoeling is van een dergelijke klacht voor een wedstrijd waarbij Schoten niet ook met de hand hebben genomen en dat zij nog eer tere tijd hebben afgetikt. De prestatie van Martine zeker een spoorslag zijn on mogelijk nog harder door fit gaan in het vooruitzicht va Belgische Kampioenschappi zeker van Werrldkampioenscha jbei pen te Berlijn wa: eens te meer de limiettijd luk Lg. en nu maar hopen dat de hi f torie van Montreal het I etru! •tdui' Martine Verbreyt te Antwerpen. de minste belangen had zal wel blijken na de uitspraak van 't Sportcomité dat deze klacht zal moeten behandelen. Feit is dat meerdere tijdopne mers de prestatie van Martine M t Jo I r herhaalt waar Martine tot de selectie diende te horen maar helaas niet werd, of moet men te Aapj8 het dubbele doen van elders u erkend te worden EERSTE OPENLUCHTZWEMMEETING INGERICHT DOOR BUGGENHOUTSE ZWEMKRING Van de 11 individuele wedstrijden wist Olympos samen met haar leden uit Hamme acht eerste plaatsen te bemachtigen, verder werden nog drie tweede en twee derde plaatsen aan de erelijst toegevoegd. Het was de allerkleinste uil de Olympos familie Annick Pau- wels die de eerste overwinning plukte uit het boeket in de 100 m. eendjes meisjes. De ster van gans het zwemgebeuren was zus Sahine Pauwels met haar drie overwinningen bij de benjamins meisjes. Kristel De Decker zorg de voor de vijfde overwinning hij de kadetten meisjes. Prach tige prestatie voor Samyn My- riam die tweemaal tweede ein digde en de ere-plaatsen Ijjj de meisjes zou afsluiten. De jongens zouden Olympos drie maal de gouden roos veroveren, in de rrawl eendjes was liet Chris Rottiers, terwijl bij de benjamins Gijssens Frank het waar maakte in «Ie streek j-n zijn kluhgenoot Michel Becck- man in de rrawl, terwijl heiden nog eens tweede en derde zou den eindigen. Volgende tijden werden door Olympos afge drukt. Streek eendjes meisjes Pauwcis Anniek 1.50,8 D'Hol- lander Sahine 2.02 jongens eendjes Rottiers Chris 1.58,4 crawl 1.02,3 Benjamins meis jes respectievelijke tijden voor Pauwels Sahine en Samyn My- riam, streek 1.29,1 en 1,37,7 crawl 1.11,6 en 1.15,5 rug 1.19.4 en 1.26,1. Jongens benja mins streek Gijssens Frank 1.36.5 Beeckman Michel 1.39,1 Brerkman Eddy 1.54,9 crawl Beeckman Michel 1.14,6 Gijs sens Frank 1.25,7 Beeckman Kurt 1.31,4 Beeckman 1.25,7 miniemen meisjes: lliu haul Sahine 1.32,5 De GrucT Veerle 1.34 Cool Martine 1.3f Van Caeckenberghe Anne en Beeckman Petra 1.51; s kadetten meisjes De Declf Kristel 1.29 rond. Zwemster Sabine Pauwels, het meisje uit Hamme dat reeds twi jaar zwemt bij de Dendermondse Zwemvereniging Olympos, vc... genwoordigde het distrlkt Vlaanderen in de Internationale Intt i distriktkamp te Kempen Diisseldorf Duitsland, waar ze de twee» plaats behaalde. j Bij de schiftingen »lie onlangs Ie Brugge plaats vonden, wist Olympos vijf finale plaatsen te veroveren. De finale had zaterdag jl. in hel 50 m. openlucht bud te Mol plaats, waar de acht beste tijden van België tegen elkaar uil kwamen. Sahine Pauwels bewees eens te meer dut ze uit het goede hout gesneden i>. Haar titel van kam pioen van Vlaanderen hij de benjamins deed ze alle eer aan. Het meisje uit Hamme aanvaar de geen tegenstand en zou Den dermonde op het podium plaat sen. Myriam Samyn een heel goed zwemstertje die jammer lijk in dezelfde kalegorie van Sahine uitkwam eindigde 4de met een prachtige prestatie, zij verbeterde haar persoonlijk re- cor«l met 2/10 in liet 50 meter bail. Hilde Bleyaert bij de dames zou de tweede zege voor Olympos vast leggen, sterk uls altijd wist ze zich een gemak kelijke zege toe te eigenen. Bij de heren geen overwinnin gen toch twee vijfde plaatsen, respectievelijk Hans Vlaeminck bij de kudellen en Patrick Va De Velde hij de heren. Jovanda - FC Uilen Op zondag 4 juni met d j troosting om 14 uur tusse Telelec en Straaljagers en d n finale om 16 uur tussen F» f, Uilen en Jovanda. hebben d eimlwedstrijdcn plaats- Beker van Zoic voor hebbersvoetbal ploegen De kwartfinales kregen gend verloop Telelec - Chiro Sjalom Jovanda - Renila Straaljagers GemeentepersoneeJ 5- FC Uilen - Moderne Halve finales I Telelec Jovanda I Straaljagers - FC Uilen 0- ulir va£d

De Voorpost | 1978 | | pagina 26