C.V.P. Vrije tribune B.S.P. NIEUWE START VOOR BSP-AFDELINGEN MELDERT EN BAARDEGEM Uw woord 2 - 2-6-78 - De Voorpost de redaklie heeft het recht deze teksten in te korten. DE DUBBELZINNIGHEID, VAN DE C.V.P. I.V.M. DE VESTIGING VAN DELHAIZE TE AALST In de drukke kommentaren om trent de vestiging van Delhaize te Aalst valt vooral in het CVP-midden de dubbelzinnige houding op: CVP- woordvoerders spreken zich openlijk uit tegen de voorge nomen vestiging en de ACV- mensen willen de vestiging te Aalst ten allen prijze. Als argumenten pro en contra worden vooral de tewerkstel ling en de verbruikersbelangen gehanteerd. TEWERKSTELLING Algemeen wordt immers er kend dat alle mogelijkheden voor het bevorderen van de te werkstelling in de eigen streek dienen aangegrepen te wor den. In die gedachtengang meent het ACV dat de voorge nomen vestiging van een wa renhuis een positieve bijdrage levert tot de tewerkstelling (40 tot 60 nieuwe arbeidsplaatsen). Het tegenargument dat hier door arbeidsplaatsen zouden verloren gaan in de bestaande middenstandszaken is niet ernstig. Het voorgenomen wa renhuis zal immers hoofdzake lijk Aalsterse kopers, die nu in warenhuizen buiten Aalst gaan winkelen, naar Aalst terugtrek ken. Verbruikers die ondertus sen gewoon zijn in vertrouwde en gevestigde detailzaken te kopen zullen daar ook blijven komen. Voor de CVP is de tewerkstel ling plots van geen betekenis meer! VERBRUIKERS Een tweede argument is het be lang van de nieuwe vestiging voor de verbruikers. Delhaize is een kwaliteits-voedingsbedrijf dat aan interessante prijzen zijn produkten aan de man brengt. Het ACV onderlijnt dit standpunt. De CVP is het hier mede niet eens. WEDDEN OP TWEE PAARDEN? In Katholieke middens wedt men blijkbaar op twee paarden. De CVP lapt de tewerkstelling en de verbruikersbelangen aan haar hielen, terwijl het ACV dat indirect geinteresserd is in Del haize via Distrimaz, het voor Delhaize opneemt. Wie heeft het echter voor het zeggen in het katholieke kamp: de ACW vleugel of de andere strekkin gen. Zou het niet zo zijn dat Aalst reeds al te lang interessante vestigingen van grotere ver koopsoppervlakten aan zijn neus ziet voorbijgaan ten voor dele van omringende steden en zou er te Aalst geen plaats zijn voor zowel gespecialiseerde middenstandszaken als wa renhuizen als een Delhaize? Zou dat alles samen Aalst en zijn 81.000 verbruikers uitein delijk niet ten goede komen? Wij denken van wel. De BSP-Afd. Aalst Doch werd door ooggetuigen bericht dat het niet de politie maar een georganiseerde dienst van een bepaalde groe pering was die zich met deze karwei gelaste. Zij brachten de moed op om minstens 2 avon den te besteden om deze «V.V.P.» - «Anti-Egmont» affi ches te verwijderen. De V.V.P. verheugt zich in het feit dat alleen haar affiches werden afgerukt en dat de stad terug haar oorspronkelijke uit zicht heeft verkregen. De V.V.P. dankt deze mensen voor hun open en DEMOKRA- TISCHE visie en hun blijk van politieke sportiviteit. De V.V.P. wil echter niet dra matiseren want zij heeft nog af fiches met stapels liggen. Daarom wensen wij deze be doelde reinigingsmaniakken veel geluk in hun nachtelijke tochten Het Arrondissementeel bestuur van de V.V.P. N.B.: Ter inlichting: na kontrole van de sektor Aalst heeft V.V.P vastgesteld dat nog 2 borden volgeklad zijn. Wij geven onze «vrienden» nog 1 week om hun werk af te maken anders zal de V.V.P. nog verplicht worden het zelf te doen. Dank U. tijen, doek hun adviesraden dan liever op. Schei uit met die komedie. Bespaar de jeugdver- tegenwoordigers e.a. dat tijd verlies én de onmiddellijke aan leiding tot jeugdige frustraties, omdat zij schaamteloos wer den misbruikt door politieke drijverijen. Het is dan ook heel handig van het zo voor te stellen dat wij, als slechts demokraten zeker, ons verzetten tegen de inspraak van de jeugdraad. Het wordt hoge tijd dat de Jongsocialisten aan sommige leidende krach ten van de jeugdraad eens aan leren wat de juiste taak is van deze adviesraad, zodat het piepke-duik een einde kan ne men. Chisleen Willems C.V.P. fractievoorzitter WILDPLAKKEN Wildplakken is een goedkope en doeltreffende methode die aangewend wordt door groepe ringen van allerhande aard om hun ideologie, standpunt of zienswijze aan de openbare opinie bekend te maken. Ook voor politieke partijen is dit een veel voorkomende ge bruikswijze vooral door die gene die het financieel niet kunnen waarmaken of diegene die niet over de nodige politieke nevenorganisaties beschikken om mensen «aan te trekken» Op een gemeenteraad werden ■n de geheime vergadering en kele ogenblikken gewijd aan het probleem «wildplakken» probleem dat in de verschil lende partijen onderling niet steeds op dezelfde manier werd benaderd. In principe is iedereen ertegen maar iedereen weet ondertus sen dat het toch verder zal gaan. Ook mensen van de V.V.P. en sympathisanten (Anti- Egmonters) hebben de mee ting van 23 mei op die manier willen bekend maken. Vhj vlug echter werden deze aanplakkingen terug verwij derd. Algemeen werd gedacht dat de politie er deze keer wel vlug bij was en waarom niet? «POLITIEKE» JEUGDRAAD VAN AALST Het artikel dat de Jongsocialis ten bij monde van Baita Dolo res ten beste gaven over mijn interpellatie op de gemeente raad over de vervoerkosten van het kampeermateriaal voor de jeugdbeweging, draagt niet bij tot de open geest van ver draagzaamheid die het stede lijk jeugdbeleid zou moeten omringen. Juist de jongsocialis ten, aangezien uit hun rangen de schepen van jeugdbeleid komt, zouden er zich niet mo gen laten toe verleiden om het ene kamp tegen het andere kamp op te zetten. Willen zij succes halen met de jeugdraad naar hun hand te zetten? De C.V.P. gemeenteraadsfrak- tie klaagt aan: dat schepen Monsieur bij het tot stand komen van de jeugdraad, eerst uitleg over de statuten en het huishoudelijk reglement meent te moeten geven in 'n openbare vergade- nng in het Volkshuis (partijlo kaal B.S.P.), met de hulp van zijn bevoegde ambtenaar, vooraleer de gemeenteraad in te lichten. dat de jeugdraad een onge vraagd tariefsysteem uitwerkt voor het jeugdkampeervervoer daar waar een belangrijk deel van de gemeenteraad gewon nen is voor het behoud van het kosteloos vervoer. Daarmee dient de jeugdraad de politiek van de schepen die tegen het kosteloos vervoer is, wellicht omdat de jeugdbewegingen, overwegend christelijk, hem (B.S.P.-er) minder gelegen zijn. De ijver van de jeugdraad op dat punt is een doorgesto ken kaart Dat de schepen het onge vraagd tariefadvies, uitge bracht op 13 februari 1978, niet onderwerpt aan de be voegde commissie van de ge meenteraad alhoewel hij er maandenlang mee op zak loopt. Maar op de vooravond van de gemeenteraadszitting krijgen de raadsleden van de voorzitter van de jeugdraad een brief met verzoek het ad vies goed te keuren. Waar lijkt dat op? dat dezelfde jeugdraad een brief richt tot de jeugdbewegin gen om deze, ongevraagd, op de hoogte te brengen van het door haar uitgedacht tarief? De gemeenteraad heeft zich nooit uitgesproken over het principe van deze retributie. Integen deel. Het was ons dan ook een heel werk de verontruste jeugdbewegingen gerust te stellen. Sinds wanneer neemt de jeugdraad (tot genoegen van de jongsocialisten) de taak over van de bevoegde schepen en van de gemeenteraad? De C.V.P. aanziet het in het geheel niet als een tekortko ming van harentwege dat zij de «jeugd»-vertegenwoordigers in de stedelijke jeugdraad «poli tiek» niet wenst te manipuleren of uit te horen. Als de verte genwoordigers van de jeugd, van de sport, van feestelijkhe den, van de vrijetijdsbesteding, enz., ook al de taal «moeten» spreken van de politieke par- DE LOKROEP Dr, Mare Galle richt in de weke lijkse bijdrage in deze krant van 26 mei het gevleugeld woord tot de christenen en doet daar bij beroep op hun bijbelse over tuiging. In nogal lyrische stijl worden de sociaaldemokraten aller landen in hun verscheiden benadering van het begrip so cialisme geprezen waarbij stil zwijgend wordt bijgedragen aan de inhoud die in de ver schillende optieken aan het woord socialisme wordt gege ven. Behalve het formuleren van al gemene beginselen zoals we reldvrede, vrijheid (hogere wel vaart), sociale gerechtigheid en gelijkheid, begrippen waarvoor men heus geen BSP-lid moet zijn om er zich achter te scha ren schrijft Mare Galle; «elke re- ligieuse mens kan tegelijk socia list zijn». We zouden het willen verbeteren in die zin dat elk religieus mens in een socialisti sche richting kan denken, het vaak ook doet, maar daan/oor niet noodazakelijkerwijze met de BSP-roos in de vuist hoeft te lopen. Want dat, vermoeden wij, is de bijgedachte waar Mare Galle mee speelt en die zo vals klinkt als een verroest orgel. Waarom anders aanha len dat bv. in Oostenrijk (92% katholieken) een sociaat- demokratische meerderheid regeert en dat Nederland in de PVDA katolieke parlementsle den telt, wat beide landen niet belet zoals overal in de wes terse kapitalistische wereld de noodklok van de krisis hard te leiden en de gevolgen ervan naar de kleine man te draine ren. Nog valser klinkt een zin als «Vlaanderen overleveren aan de obscure troebelheid van een partij waarin konservatie- ven en vooruitstrevende de mokraten nog altijd kunstmatig ondergebracht zijn» en intus sen met diezelfde partij in de regering zoete broodjes bak ken en heus niet met de verte genwoordigers van de chris- tene werkers in die partij alleen. Neen Dr. Mare Galle, op die manier van «kom bij ons» zal het niet gaan. Vele werkers zien het nut niet in van hun ei gen christelijk geïnspireerde organisaties te verlaten om de rangen te vervoegen van zoge heten BSP-gezinde formaties die dikwijls minder vooruitstre vende standpunten innemen en verdedigen Om op de weg van de verzame ling van de vooruitstrevenden enig sukses mogelijk te maken moet worden afgestapt van de mentaliteit van «kom bij grote broer» maar moet naar een gemeenschappelijk platform worden gezocht waarrond elke vooruitstrevende met behoud van zijn eigen karakter en zijn eigen organisaties zich kan verenigen. Daartoe zijn moge lijkheden voorhanden, ook reeds vandaag. De kwestie is van ze te zien, van te willen af stappen van een enge elektora- listische kijk, van er echt kon- kreet iets te willen aan doen, al was het maar beginnend op het Aalsters vlak. Dan zou de lok roep heel wat echter klinken. J. DE GEYTER duidelijker zijn voor juristen, maar voor de burger, die de wet moet kunnen hanteren zoals de Regering zelf zegt, is dat zeker niet het geval. De belangrijkste vernieuwin gen hebben betrekking op de aanpassing en de duur van de huur. Het is nu evenwel zo, dat een huurder of verhuurder die zijn rechten en plichten wil kennen, zich een weg moet banen door tenminste drie afdelingen van de nieuwe wet. Was het dan zo moeilijk alge mene en specifieke bepalingen met betrekking tot het huren van een woning en één afdeling samen te brengen? Zeer verwonderlijk is het feit, dat het ontwerp ook een aantal zuiver technische bepalingen bevat die betrekking hebben op de roerende en onroerende «leasing». Men kan inderdaad terecht zich afvragen wat «lea sing» een bij uitstek finan ciële operatie die elders thuis hoort in het burgerlijk wet boek komt doen. Het is echter juist dat de vorige huurwetten té veel onduidelijk heden bevatten. Kritiek werd terecht uitgebracht. Maar ook het nieuwe wetsontwerp geeft nu al aanleiding tot verschil lende interpretaties. In het ont werp van nieuwe huurwet wordt bepaald dat de huurprijs niet mag gewijzigd worden bij overdracht of verlenging van het kontrakt. Wat verder wordt echter gezegd dat het wel kan als een nieuw contract wordt gesloten. Wat is nu het verschil tussen een verlenging van een huuro vereenkomst en het aangaan van een nieuw kontrakt tussen dezelfde partijen en voor het zelfde huis, nadat het vorige kontrakt van rechtswege ver streek? Het is hier vrij duidelijk dat de huurder, die moet beschermd worden, hierdoor alleen maar in de kou kan komen te staan. Het zou inderdaad kunnen be tekenen dat het volstaat dat de huurder een kontrakt op één jaar sluit om jaarlijks zijn huur prijs te kunnen verhogen. Als men dan de huurder zeer degelijk zou beschermen, waarom dan de bepaling aan houden dat de huur mag wor den aangepast aan de stij gende huurprijzen in de omge ving? Waarom dan nog de kon- traktuele vrijheid behouden? Beide bepalingen maken het immers mogelijk dat de drie zes-negen regeling zo gemak kelijk te omzeilen is en dat de huurder dus geen echt woon- recht heeft. Want nergens is sprake van een verplicht schriftelijk type contract. Daarom dat de huurprijs niet gekoppeld werd aan het ver huurde prijs en alleen door de weg van vraag en aanbod wordt bepaald. Al deze bemerkingen nemen echter niet weg dat de nieuwe wetgeving ondanks alles toch nog een aantal verbeteringen bevat. De rechten en de plichten van de huurder en van de verhuur der werden beter afgelijnd. De herstellingen die ten laste van beide^ partijen vallen wer den opgesomd en de waarborg duidelijk geregeld. Nochtans blijft de werkelijke bescherming van de huurder in deze nieuwe huurwet een kans die voorbij is gegaan. Diane D'haeseleer men worden wanneer men er iemand naar toe stuurt. Men moet trachten de bejaarden naar deze instelling te leiden die hem het best past. We moeten onder andere rekening houden met: 1de mobiliteit van de bejaarde. 2. de mate van zelfverzorging en de eventuele hulp die daarbij nodig kan zijn. 3. de aard en de frekwentie van de relaties en kontakten met de andere bewoners. 4. de algemene toestand van de bejaarde. Het is daarom noodzakelijk dat de opname kan voorbereid worden door onafhankelijk des kundigen, wij noemen: - de huisarts, de maatschappelij ke werker, de specialist, de psycholoog. Als algemeen geldende normen kunnen wij rekening houden met volgende essentiele punten: Eerst en vooral moet de bejaarde opgezocht worden in zijn woon- milieu, dit ten einde zijn gewone of normale levenswijze te kun nen vaststellen; daaruit volgen dan volgende vragen die wij ons moeten stellen: - Is opname wel nodig? - Is het dringend of kan het nog wat uitgesteld worden? - Is opname heilzaam voorde bejaarde?? Teneinde deze vooropgestelde zaken goed te laten functioneren zou het wenselijk zijn indien men per stad of streek kon overgaan tot het oprichten van een sociaal gerontologisch cen trum. Dit zou ons volgende mogelijk heden geven: - het plaatsen in de rustoorden en verzorgingstehuizen voor be jaarden trachten te koördeneren - het zou ons na enkele tfjd een werkelijk beeld geven van de reële behoeften. - het zou ons toelaten de Ein wie het gaat: De Bejaarde. LX j,et bejaarden moeten met ons leven Bev dus ook wij moeten ons aan hen gen die ons toch eens voorgingen Aal aanpassen. Daarom stellen wi u de aloude stelregel: laten wij dt te anderen, hier onze bejaarden behandelen en verzorgen zoal wij graag later behandeld zoi den willen worden. Piet Heyman £5 beschikbare hulpverlening versnellen. - het zou tevens de beschik ban plaatsen in de Intramurale zr-J efficient kunnen verdelen. Wat voorgaat is slechts een klei overzicht van wat zou moeten kan natuurlijk nog veel meet Wij stellen ook vast dat vel zaken op allerlei maniei gebeuren, er is weinig of samenwerking tussen overhi en particulier initiatief. Teveel wordt er gedaan zondi rekening te houden met deze ori wer In aanwezigheid van BSP-mandatarissen van Klein-Aalst en af vaardigingen van de afdelingen Moorsel, Baardegem en Herdersem wëïd respektievelijk op donderdag 25 en vrijdag 26 mei 11. overge gaan tot de splitsing van de afdeling Moorsel in de afdelingen Mel- dert en Baardegem. Deze splitsing is er gekomen om dat men tot geen afzonderlijke fu- zie is gekomen van de Faluintjes- gemeenten. Het was weinig zinvol met een afdeling te blijven verder werken. Enkele jaren terug(1973) was men tot een samensmelting van deze drie afdelingen overge gaan in het kader van de fuzies van gemeenten. De BSP was steeds voorstander van een afzonderlijke fuzie wat echter niet heeft mogen zijn. In een eerste faze wil men het imago van de BSP ook in deze landelijke gemeenten naar buiten brengenIn een stad met meer dan 80.000 inwoners wil de BSP ook in de kleinste gemeenten ten dien ste staan van gans de bevolking. Door het houden van inlichtings zitdagen wil men alle lagen van de bevolking aanspreken en dit zowel op sociaal, fiskaal en boekhoud- Het de einc het het j (het vroi pro Ten kundig vlak. Deze inlichtingszjma; dagen zullen gehouden worden mei samenwerking met de BSI pro parlementairen, de provincij gevi raadsleden, de BSI een mandatarissen van Groot-Aalst edali de plaatselijke militanten. De ui|(1.5 regeling zal zo spoedig mogelij de aan de plaatselijke bevolking keiuitl baar gemaakt worden. wer Voor Baardegem wordt Benoit Dslec Coninck voorzitter en Johny VjDe, den Steen sekretaris en voor Me 2.4' dert zijn het Matthieu Saeys a van voorzitter en Gilbert De Corte t tol sekretaris. jon| iaan GRATIS VERVOER VAN KAMPEERMATERIAAL VOOR DE JEUGDBEWEGINGEN EEN KANS DIE VOORBIJ GING Het ontwerp van nieuwe huur wet, dat op 1 januari 1979 van kracht moet worden, werd ver leden week voor de derde keer behandeld in de Kabinetsraad en door de Regering goedge keurd. Het is de bedoeling, zo staat in de memorie van toelichting, dat de nieuwe huurwet de be staande en nogal verwarrende huurwetgeving vervangen. De nieuwe wet zal een aantal artikelen uit het burgerlijk wet boek, die betrekking hebben op de huur. verduidelijken en een modern kleedje geven Mogelijk zal de nieuwe huurwet BEJAARDENZORG. 2. 2. Intramurale zorg Wij kunnen met zekerheid stellen dat wanneer de extra murale zorg beter funktioneert dit als gevolg zal hebben dat: - minder mensen geïnstitutionali seerd moeten worden - patiënten sneller ontslagen kunnen worden uit het zieken huis - het nazicht der patiënten beter geëffekteerd kan worden. We weten dat de extra-murale zorg niet alle problemen kan oplossen daarom is institutiona liseren soms onvermijdelijk. Met onmiddellijk de vraag: Waar??? Voor gezonde bejaarden hebben wij dan meestal de: Rustoorden in de door ons allen gekende vormen. Voor zieken hebben we Het Ziekenhuis of Verpleeghui zen, ook het algemeen zieken huis met R. of V. dienst. Laten we even deze mogelijkhe den nader bekijken. A. Rustoorden. - Deze mogelijkheid mag ons inziens slechts dan gebruikt worden wanneer de voorzienin gen milieu falen of, onder andere woorden, niet voorradig zijn. Als opname-criteria zouden we stellen: dat de aard van het rustoord zou onder ogen geno- Op 25 november 1977 ver scheen in een plaatselijk weekblad een artikel «Vakan- tievrachtvervoer voor jeugd bewegingen 'n grote geld verspilling». Dit artikel heeft ae zaaK gelanceerd, Het artikel was gebaseerd op een verslag met financiële economische in slag, waarvan wij leden van de gemeenteraad toen niet eens in formatie hadden. De heer Bogaert heeft op de gemeenteraadszitting van 7 december 1977 een interpella tie gehouden over het pro bleem dat ons nu terug bezig houdt. Vanwege het schepen college werd toen gezegd dat genoemd artikel niet volledig aan de bedoelingen beant woordde. Bij de besprekingen in decem ber bestond bij ons de vaste overtuiging, dat alle vervoer ten gunste van de jeugdbewegin gen bleef bestaan zoals voor heen maar dat, om redenen van gelijkberechtiging - zoals dat toen heette - de vervoers- hulp zou uitgebreid worden tot alle door de stad erkende jeugd organisatie sen jeugdinstel- iingen. Het zou ook de bedoe ling geweest zijn het vrachtver voer niet te beperken tot de va kantiemaanden. En tevens zou personenvervoer georgani seerd worden, bij middel van een aan te schaffen ruime po lyvalente kamionette mini-bus (max. 3,5 ton). Aan de stede lijke Jeugdraad zou om advies gevraagd worden over een voorstel tot exploitatie van die dus. Ik venwijs naar een verklaring van de bevoegde schepen, verschenen in «Voor Allen» op 10 december 1977: «Het ver voer van kampeermateriaal is niet afgeschaft». Het advies van de jeugdraad werd uitgebracht op 13 februari 1978 door de algemene verga dering. Alhoewel enkel om ad vies gevraagd werd over de wijze van exploitatie van de bus maar over het hele probleem van het jeugdvervoer. Die ijver heeft ons verbaasd want het uitgebracht advies stippelde een beleid uit inzake jeugdver- voer dat wij in feite van de schepen zelf hadden verwacht, namelijk met een regeling van kampeervervoer vol beperkin gen en voorwaarden ten laste van de jeugdbewegingen. Wij hopen dat de jeugdraad geen politieke jeugdraad wordt in dienst van een bepaald sche- penbeleid. Het advies van de jeugdraad draagt de datum van 13 fe bruari 1978. Het is eigenaardig, zelfs ongepast, dat raadsleden op de dag zelf van de gemeen teraad een brief ontvangen varf de voorzitter van de jeugdraad om het uitgebrachte advies te volgen. Ofwel geeft de jeugdraad ad vies aan de gemeenteraad (wat logisch schijnt) en dan gebeurt de mededeling van het maan den oude advies niet op de dag zelf van de gemeenteraadszit ting, Zoniet vinden wij die ma nier van doen terug van een verdacht politiek reukje Ofwel geeft de jeugdraad ad vies aan het schepencollege, en stellen wij ons de vraag waarom in dit geval over de ganse zaak geen commissie vergadering ingericht werd om tenminste de commissieleden in te lichten. Ik vraag mij af of het jeugdbe leid niet opnieuw vastgekneld zit in een scheve toestand van onverdraagzaamheid. Juist die onverdraagzaamheid waarte gen men zo te keer ging bij het begin van deze legislatuur Misschien bestaat de ver draagzaamheid van het huidig bewind er in slechts 1 C.V.P -er toe te laten in de bestuursver gadering van de jeugdraad. Het is ook onduldbaar dat aan de jeugdbewegingen vanwege de stad een rondschrijven wordt toegestuurd waarin een CVP JONGEREN Geachte Heer Hoofdredakteur, In uw weekblad «De Voorpost» van 26 mei II. bemerkten wij op pagina 5 een uitgebreid verslag van de vergadering van onze plaatselijke raad, dd. vrijdag 19 mei II. Hiervoor danken wij U van harte. Graag hadden wij hierbij enkele onjuiste verklaringen uit bo vengenoemd verslag rechtge zet. Waar L.H. schrijft dat «De C.V.P.-Jongeren een degelijk reglement noodzakelijk achten voor eventuele reacties i.v.m. de voor hem ongunstige toe stand in het plaatselijk be stuur», kunnen wij stellen dat een dergelijke uitspraak op de vergadering of daarbuiten niet tot uiting werd gebracht. Een dergelijk reglement heeft enkel tot doel een degelijke inwen dige werking van de C.V.P.- jongeren mogelijk te maken. tarief voor het kampeervervojblij: wordt aangekondigd. De gten< meenteraad weet van niets «4,0: er werd geen retributie dia ziet aangaande besproken of gDe stemo. ue stadsontvanger Kezen geen eventuele betalingen v$of de jeugdbewegingen boekenjeuj Tenslotte wens ik de aandaaina te vestigen op de uitgebreicof5 service die andere bevolking Hei groepen gratis aangebodtde krijgen van de stad, waaroiheü dan ook geen geste in de ridgev' ting van de jeugdbewegingelijk> bij middel van een gratis vepro voer van hun kampeermateilijk aal. De toneelmaatschappij«dali mogen rekenen op een gralaan gebruik van de stadsfeestzajeuj en op stadspersoneel voor Overt opbouw van hun decor (dit wfjan een initiatief van Bert Van Ho in riek, dat ook door 't vorig bVei stuur werd gerespecteerd). Hgeg gebruik van de stadszalen gverl beurt tegen tarief maar erivoll vrijstelling voor de Aalsterren groeperingen die geen ete li treegeld vragen. De sportvemei enigingen van hun kant mogriot; rekenen op gratis nadarafsKoe tingen. Pro Onze fractie vraagt het puDe van het gratis vervoer vibed kampeermateriaal ter sterden ming aan de raad voor te Ie411 gen, tenzij akkoord gegeviafn wordt om het punt vooraf nog^-7 de bevoegde commissie te bwas spreken. G.VTet ken circ ged na wat de geest van samenwOnu king tussen de partij en hne' C.V.P - Jongerenploeg betrdlOj kunnen wij U verzekeren datidus zeker geen ongunstige tdma standen bestaan. verl De jongeren willen niet komjma tot een zekere autonomie bistel nen de partij, noch vragen lof 1 het recht eigen meningen Eer verkondigen, zoals Uw veteli. slaggever in zijn artikel plaavan ste, daar een en ander, rekvan ning houdend met de Nationaker Richtlijnen, hun reeds lang toiof gekend werd. v*s Graag zagen wij in de volgerreen editie van De Voorpost efbij korte inhoud van ons schrijvf opgenomen. Met de meeste hoogachting dank bij voorbaat. De Sekretaris Chris Kindermans De Voorzitl Luc Vanbesi WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: REPORTERS: Dolt Boel, Peter Dauwe, Mon De Genót, André De Groeve, René Witte, Roger D'Hondt, Lieve Haverals, Erich Van der Eist, W Hostens, Wiltried Lissens, Rik Devijver, Jean-Paul Van Steerti hem, Willy Raes, Marc Van Impe. FOTO'S EN TEKENINGEN: Carien Bornauw, eddy Lamin, Jan Muylaert, Jan Strickx, Jo Rae SPORT: Mare Marcel, Gilbert De Pauw, André De Wit, Eric Van Aersch Jet Van Hove, Beno Van Winckel. REDAKTIE: Roel Van de Plas,

De Voorpost | 1978 | | pagina 2