MET OPEN KIJKERS DOOR EREMBODEGEM KENT ZIJN LAUREATEN ONZE ACHTSTE NATIONALE WEDSTRIJD VOOR KLEURENDIA'S 1978 AKADEMIE ORIENTEERT KWB EN KAV DIT JAAR NAAR L0URDES De Voorpost - 9-6-78 - i 1 Het eerste gedeelte van de foto-, dia- en filmwedstrijd «Met open kijkers door Erembodegem», georganiseerd door de werkgroep «Jaar van het Dorp»-Erembodegem en door enkele belang stellenden uit Erembodegem, met de medewerking en de steun van het stadsbestuur van Groot-Aaist en de V.T.B.-V.A.B. afdeling Erembodegem, werd afgesloten op 31 mei 1978. De plechtige prijsuitreiking van deze wedstrijd, waarvan de werken geselekteerd werden op vrijdag 2 juni II., zal plaats vinden in de kloosterschool; Geraardsbergse* steenweg, te Erembodegem-Terjoden op zaterdag 17 juni om 19 uur. Tijdens de voorbije maanden hebben de organisatoren ge tracht zowel de jeugd als de volwassenen van Erembode gem, individueel of in groeps verband, voor hun dagelijkse omgeving te sensibiliseren. De fotoliefhebbers werden niet al leen aangespoord waardevolle dorpselementen te gaan op zoeken en op de gevoelige plaat vast te leggen, ze kregen ook nog de kans om hun weken in te sturen en op die wijze nog een prijs in de wacht te slepen. Ook dorpsvreemde elementen, elementen die wij misschien dagelijks tegenkomen, maar waar wij geen aandacht aan besteden kwamen in aanmer king voor deze wedstrijd. Een voorwaarde werd echter ge steld. Alle foto's moesten be trekking hebben op Erembo degem. De bedoeling achter dit geheel: een getrouwe informa tie verschaffen aan onze over heidsinstanties voor een dorpsgericht beleid en een streven naar een gaaf leefmi lieu door de mensen te sensibi liseren voor al dat schone dat nog rondom hen leeft maar dat ook dreigt te worden vernietigd door onze voortschrijdende in dustrialisatie en doorgedreven konsumptiedrang. Voor dit eerste gedeelte van de fotowedstrijd: het geheel loopt trouwens over het ganse jaar, werden niet minder dan 165 zwart-witfoto's, 47 dia's en één De Dender achter De Gerstjens en de kerk op de achtergrond, werk van de 21-jarige Dirk Hendrickx werd eerste in de kategorie: zwart-wit (SJ) de medewerking van 39 foto liefhebbers, 5 dia- en 2-filmamateurs kan op vrijdag 16, zaterdag 17 en zondag 18 juni, tijdens de kermis op Erembodegem-Terjoden, een fototentoonstelling doorgaan in de meisjesschool aan de Ge- raardsbergsesteenweg nr75 te Erembodegem Terjoden zelf Deze tentoonstelling met alle deelnemende werken, diapro- jektie en filmvoorstelling is toe gankelijk op volgende uren: op vrijdag 16 juni vanaf 18 uur tot 21 uur, op zaterdag 17 juni en zondag 18 juni van 10 tot 12 en van 14 tot 21 uur. Het loont wel even de moeite om te gaan kij ken. ledereen is er welkom. Voor velen zal dit misschien een aansporing betekenen om mee te doen aan het tweede deel van «Met open kijkers door Erembodegem». Dit tweede deel zal afgesloten worden op 31 november e.k. De finale met de daaraanverbonden prijs- Terjoden zal ook de Voorpost aanwezig zijn met een stand. De voornaamste gebeurtenis sen die zich, voornamelijk op Erembodegem-Terjoden, maar ook in de gemeente Erembodegem-centrum af speelden worden er aan de hand van fotomateriaal belicht. Hiervoor gaan wij zelfs tot drie jaar terug. Niet alleen de sport en het dorpsuitzicht krijgen er hun beurt, ook 't verenigingsleven dat vrij bloeiend is in deze ge meente wordt er belicht. Daar naast worden er ook nog de hedendaagse problemen zoals verkeer, sluikstorten en indus trie in beeld gebracht. Waar het aksent nu vooral ligt op Erembodegem-Terjoden zal dit bij de tentoonstelling van 16 en 17 december e.k. verschoven worden naar Erembodegem- Centrum, zodat zowat de ganse gemeente aan haar trekken is gekomen. Wij ver- De V.T.B.-V.A.B. richten dit jaar hun achtste wedstrijd voor kleurendia's in. Door onze bonden worden voor 75.000 fr. prijzen voorzien, dit is driemaal zoveel als toen deze wedstrijd voor de eerste maal werd ingericht. REGLEMENT Art. 1 Alle leden van V.T.B.-V.A.B. mogen aan de wedstrijd deelnemen met een reeks van drie kleurendia's. De beoorde ling gebeurt per reeks van 3 dia's, die bovendien het zelfde onderwerp moeten behandelen. De fotograaf mag zich ook progressief uitdrukken: nieuwe vormgeving, bv. kleurensolarizatie, sand- wichdia's of welke andere technieken zijn toegelaten. Let wel! Vermits de beoordeling gebeurt per reeks spelen de kompozitie, het kleurenevenwicht en de interpretatie van het onder werp hier een grote rol: verlies dit a.u.b. niet uit het oog! Art 2 - Slechts één formaat wordt toegelatenklein- beeldformaat 24x36 m, gemonteerd onder glaasjes 5x5 cm, gereed voor projektie. Art. 3 Onderwerp. Het onderwerp is totaal vrij. Nochtans wordt uitzonde ring gemaakt voor table top, stilleven en portret Genre en folklore worden niet als portret aangezien en zijn dus toegelaten. Art. 4 Identifikatie. leder diaraampje moet voorzien zijn van een kennummer, bestaande uit 3 cijfers, gevolgd door 2 drukletters. Deze «herkenning», aange bracht op een witte strook, vastgehecht met «tape» moet zich bevinden in de rechterbovenhoek, wanneer men het plaatje onderste boven (dus projektieklaar) voor zich houdt. Op een daarbijgevoegde gesloten omslag wordt het kennummer herhaald. In deze omslag wordt op een kaartje, dit kennummer nogmaals herhaald, bene vens de naam en het volledig adres van de deelnemer en zijn lidmaat schapsnummer bij V.T.B.- V.A.B. Deze omslag wordt slechts geopend nadat de jury de uitspraak heeft gedaan. Art. 5 Wijze van inzenden. De deelnemers worden verzocht hun dia's in te sturen tussen dun karton, toegeplakt met tape: een stuk karton van 16x12 cm, dat u in de lengte in 2 gelijke delen vouwt, leent zich daartoe uitstekend. De verzending gebeurt naderhand in een gesloten omslag, ge frankeerd als brief. Art. 6 Datum van inzending. De inzendingen worden dergelijk verpakt, verwacht tot 31 oktober, op volgend adres: Nationale Wedstrijd Kleurendia's, Vlaamse Toeristenbond, Kalenderberg 7, 9000 Gent. Art. 7 De prijsuitreiking zal plaats hebben op vrijdag 15 december te 20 uur in het Gentse Bondsge- bouw. De prijswinnaars worden persoonlijk uitge nodigd. Art. 8 De inzendingen worden aan de eigenaars terugbezorgd ten laatste één maand na de prijsuit reiking: dit gebeurt in de oorspronkelijke verpakking. Art. 9 De organizatoren zullen de inzendingen met de grootste zorg behande len. Zij wijzen echter alle verantwoordelijkheid vande hand voor beschadiging bij verzending of vervoer. Art. 10 De Jury, die later zal bekend gemaakt worden zal samengesteld zijn uit personen die een biezonde- re faam genieten in de wereld der amateursfoto grafie! Art. 11 In onvoorziene gevallen beslist de jury onwederroepelijk. Art. 12 Deelneming aan de wedstrijd betekent auto matisch de instemming met dit reglement: inzendingen die niet aan het reglement voldoen komen niet in aanmerking. Art. 13 Over deze wedstrijd wordt geen brief wisseling gevoerd. Vanaf volgend schooljaar start men in de Stedelijke Akademie voor Schone Kunsten te Aalst met een Oriënterinasqraad Kwalifikatieafdeling in het Kunstonderwijs type I, V.S.O. uitreiking en tentoonstelling werd voorzien op 16 en 17 de cember 1978 in het oud gemeentehuis van Erembode gem. EREMBODEGEM IN WEL EN IN WEE Tijdens de nu komende ten toonstelling in de klooster school op de Geraardsbergse Terjoden van op de brug, werd zesde in de kategorie -iv( Van Der Hoeven (SJ) t-wit dit is een werk van de 10-jarige sabel Erembodegem in de kijker, van Anja Van Impe. Met deze foto werd zij derde in de kategorie zwart-wit (SJ) film binnengestuurd. Dank zij steenweg te Erembodegem Ons oud gemeentehuis, van Gert Rubbrecht, die 11 jaar is en de eerste geklasseerd werd in de kategorie kleur (SJ) wachten u ten stelligste op dit kijkspektakel. Misschien vindt U uzeif nog terug op een van onze foto's. UITSLAG EERSTE DEEL Aangezien de tijd tussen de se- lektie van de winnende werken en het ter perse gaan van ons blad nogal kort was beperken wij ons voor het ogenblik juist tot het publiceren van de win naars. evenals van enkele ge- selekteerde werken. Voor onze volgende editie houden wij ech ter wel een plaatsje over voor kort gesprekje met de winnaars in de reeks zwart-wit en kleur Ook zullen wij wat nader aan dacht besteden aan twee klasi nitiatieven. Het eerste van An nie Geerts, een onderwijzeres in de Kloosterschool aan de Geraardsbergse steenweg die tijdens een leerwandeling met de school verscheidene mooie foto's bijeenbracht, en ten tweede dat van Bart De Vreese, een leerling van de Rijkslagere School aan de Leuvestraat die eveneens tij dens een leerwandeling in klasverband ook nog tijd over had om enkele leuke kiekjes te nemen. Rangschikking van de laurea ten van de Foto-, dia- en film wedstrijd «Met open kijkers door Erembodegem». Katego rie: zwart-witfoto's: 1Dirk Hendrickx, Beukenlaan 13, Erembodegem-Terjoden (De Dender achter de Gerst- jens en de kerk op de ach tergrond). 2. Annie Geerts, onderwijze res in de Kloosterschool, Ge raardsbergse Steenweg, Erembodegem-Terjoden. (Met de klas op bezoek bij Victor in de Ninovestraat te Erembodegem-Terjoden). 3. Anja Van Impe van hetvijfde leerjaar van de Rijkslagere School, Leuvestraat te Erem bodegem. (Erembodegem in de kijker). 4 Bart De Vreese, 5de leer jaar Rijkslagere school. (De Gersten 5. Roger Van Eenoo, Ge raardsbergse steenweg 109, Erembodegem-Terjoden. (Vij vervan Camu, Gerstenstraat). 6. Isabel Van der Hoeven, Dreefstraat 55, Erembodegem-Terjoden (Ter joden gefotografeerd vanaf de brug aan de Driehoekstraat). 7. Alfons Geerts, Berkenlaan 22, Erembodegem-Terjoden (Een mooi zicht op Terjoden). 8. Lieve Van Rossen, onder wijzeres in de Kloosterschool, Geraardsbergse steenweg, Erembodegem-Terjoden. ('t Hof ter Lokeren, Erembodegem-T erjoden) 9. An De Bleser, Klooster straat 0/2 Erembodegem- Terjoden (Achter het voetbal plein van Terjoden). 10. Maggie Verberen, Ninove straat 101, Erembodegem- Terjoden, (Haaltert), (Erembodegem-Terjoden). Kategorie: kleur. 1. Gert Rubbrecht, Ninove- steenweg 44, Erembodegem. (Ons oud gemeentehuis). 2. Danny De Dier, Ninove straat 1A, Erembodegem- Terjoden (Oude maar goed be kende hoeve op de Dries te Erembodegem-Terjoden, sinds de fusie Groot-Haaltert). 3. Martine Beirens, Verbin dingsstraat 23, Erembodegem (Onze moderne Sint- Amanduskerk). 4 Marleen Geerts, Berken laan 22, Erembodegem- Terjoden (Boerderij op de Dries, Terjoden). 5. Theo Van den Steen, Rust huis Hopperank, Ninove- steenweg 121, Erembodegem (Wat nog overblijft van een machtig kompleks (olieslagerij) op de Ninovesteenweg). 6. Paul Geerts, Berkenlaan 22, Erembodegem-Terjoden (Onze Erembodegemse sport hal in opbouw). unristiaan Eeckhout, Avaanstraat 11Erembode gem (Een mooi zicht op de Dender vanaf Boonhof). 8. Willy Baeyens, Leuvestraat 93d, Erembodegem (Winter op ten Bos). 9. Jo De Bruyn, Verbindings straat 16, Erembodegem (In wandeling Alfons Van de Mae- lepad met fanfare «Niets zon der arbeid»). 10. Emmy D'haeseleer, Kloos terstraat 5, Erembodegem- Terjoden (Met onze klas op leerwandeling op Terjoden). Kategorie: Dia's. 1. Philemon Eeckhaut, Avaanstraat 11, Erembode gem. 2. Pol Geerts, Van de Maele- straat 79, Erembodegem. 4. Onderpastoor Eeman, Kerkstraat 4, Erembodegem. 5Bart De Bruyn, Verbindings traat 16, Erembodegem. Kategorie: Film. 1. Wim De Bruyn, Verbin dingsstraat 16, Erembodegem. 2. Wery Van den Steen, Dreefstraat, Erembodegem- Terjoden. S.J. Doel daarvan is de algemene belangstelling en vorming evenals de artistieke intelligen tie van de leerlingen grondig te kunnen testen met het oog op oriënterïng naar verder kunst onderwijs. De voorziene studierichtingen zijn bouwkunde, binnenhuisin richting en plastische kunsten. Naast 21 lestijden «algemeen vormende vakken» ervaren de ieerlingen zelf hun eigen kun nen en mogelijkheden tijdens een aantal lestijden «funda mentele optie» op het gebied van estetische informatie en i- nitiatie, natuur- en dokumenta- tietekenen, wetenschappelijk tekenen, kleurenleer en vorm studie. Inzicht in eigen mogelijkheden moet de leerlingen in staat stel len 'n gegronde studiekeuze te maken voor één van de richtin gen van de derde graad zoals bouwkunde, binnenhuisinrich ting, tekenen en schilderen, sierkunsten, grafiek, etalage, beeldhouwen en keramiek. Leerlingen die graag tekenen kunnen in deze studierichtin gen hun gading vinden. Ze kunnen aanvaard worden na het 2e leerjaar algemeen of technisch sekundair technisch onderwijs of het 2e observatie jaar van het type I. Verdere inlichtingen en leer programma's krijgt U op het se- kretariaat van de school, Oude Vismarkt 13. Tel. 053/21.36,63. LH Traditiegetrouw worden weer een reeks Lourdesreizen voor zien voor de komende vakantie. JAMAAR *fó£T éje wer weersite* --Pf Vrije dagen zowel voor reis per trein als met eigen wagen zijn: 3 tot 9 juli, 8 tot 14 juli, 10 tot 16 juli, 22 tot 28 juli, 24 tot 30 juli, 29 juli tot 4 augustus, 5 tot 11 augustus, 7 tot 13 augustus en 12 tot 18 augustus. Zeer veel vrije plaatsen zijn nog beschikbaar voor 10 tot 16 juli (voor gans het land behalve West-Vlaanderen), 29 juli a 4 augustus voor gans het land en 7 tot 13 augustus voor Oost- en West-Vlaanderen. PRIJZEN Volwassenen: lid KWB of KAV (persoonlijke lidkaart) 5.700 fr, gratis in België, 5.500 fr, gratis tot Lourdes 4,000 fr. Volwassenen, geen lid: 5.950 fr, gratis in België 5.750 fr, gra tis tot Lourdes 4.250 fr. Kinderen minder dan 4 jaar oud bij de afreis: 2.500 fr. Kinderen van 4 tot 9 jaar, nog geen tien bij de afreis 4.200 fr, gratis in België 4.100 fr, gratis tot Lourdes 3.300 fr. Kinderen van 10 en 11 jaar, geen 12 bij de afreis 4.800 fr, gratis in België 4.700 fr, gratis tot Lourdes 3.650 fr. Jongeren van 12 tot 16 jaar 5.200 fr. Gratis in België 5.000 fr, gratis tot Lourdes 3.750 fr. Ongehuwde jongeren van 17 tot 20 jaar 5.700 fr. Gratis in België 5.300 fr, gratis tot Lour des 4.000 fr. LH

De Voorpost | 1978 | | pagina 11