M DE STEDELIJKE VERVOERDIENST VOOR JEUGDORGANISATIES Studeren aan de universiteit VAKANTIEJEUGDATELIERS TE AALST PAP-POP FESTIVAL De Voorpost - 9-6-78 - 13 De punten 57 en 58 van de jongste gemeenteraad werden samen besproken. Het ging over de stedelijke vervoerdienst voor jeugdorganisaties, reglement van orde en inwendige dienst, en de retributie op het vervoer ten behoeve van de stedelijke jeugdorganisaties. Dit betekent dat de stedelijke erkende jeugdorganisaties zullen (mits een kleine vergoeding) kunnen gebruik maken van een door de stad georganiseerde vervoerdienst, voor deelnemers en materieel, naar instellingen voor jeugdvorming, kamp- en bivakverblijven. Een reglement van orde en inwendige dienst diende op de gemeenteraad van 31 mei te worden goedgekeurd. Eddie Monsieur gaf al dadelijk een toelichting betreffende de hervorming van het vervoer: De omvorming van het vervoer van kampmateriaal tot vervoerservice voor alle jeugdorganisaties, is een operatie geweest die in alle openheid, op basis van objektieve gegevens en in nauw overleg met alle TELEFOONNUMMERS ■adressen! IRCA lel. 052-21.22.72 Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver- kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46. Grembergen. 'EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber. Latex. Staalveren. Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst. 'HONDT SIMON 053-21.15.84 Wiingaardvekt. Aalst Specialist in schuifdaken. voortenten, autogarnieringen en zonne tenten. IESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. m M. De Backer. Kon Albertstraat 75. Dendermonde Ierman 052-21.38.16 Michem Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem. Potiaulaan 16. St.-( Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. INTERIEURVERZORGING 053-21.58.61 VAM0FLEX. Kasteeldreet 45 en Nieuwstraat 28, 9310 Lefle- Centrum. Vakkundige plaatsing van vasttapi|t, vensterdekoratie, m ploegstotfen. behangwerken F O-SPORT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en m camping. Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels 053-21.60.16 0M, LEEN GERUST ophandtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bij Van den Berghe, Droeskouterstraat 12, Haaltert EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3. AALST 053-21.63.91 IIEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen. Langestraat 116. 9300 Aalst. F VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoflen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardi- sette. tergal enz... Zonneblinden. Luxaflex. Louverdrape. vouw deuren. modern fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi chem, Potiaulaan 11. Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. FUANDO 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo, quando. quomodo.. enz: wie. wat. waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper C0UP0NNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556, Aalst. y n 052-21.40.60 een toverformule? Noen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper, VONNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Schoolstraat 48. Aalst. Alle herstellingen. 1 jaar waaiborg. Grabs onderhoud. Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar. !\l!llll betrokkenen is doorgevoerd en waarvan de goedkeuring door de gemeenteraad het gebruiks- en retributieregle ment het sluitstuk vormt. Ondanks een al dan niet georganiseerde verwarring, bij de aanvang, is de hervorming van het vervoer uiteindelijk een initiatief geworden dat bijgedragen heeft tot de wederzijdse samenwerking tussen de verschillende jeugdorgani saties. De hervorming van het vervoer had tot doeleen meer uitgebreide en doel matige service aan alle jeugdorganisaties van groot-Aalst te bieden. Door deze hervorming wordt het voortaan mogelijk naast materiaalvervoer ook per sonenvervoer (zij het dan in aantal beperkt tot negen personen) te verrichten. Het tweede doel was het aantal jeugdorganisaties dat van de vervoerservice gebruik maakt van 35 te laten stijgen tot 110. De periode waarin de vervoerservice mogelijk wordt, stijgt van 2 naar 12 maanden! Het is bovendien de bedoeling deze vervoerservice uit de sfeer van het partijpolitieke dienstbetoon te halen. Voortaan zal de vervoerser vice (als gevolg van een goede reglementering) niet langer aangevoeld worden als een gunst, toegestaan door een of andere schepen of door het kollege, maar als een recht, door de gemeenteraad aan de jeugdorganisaties toege kend. Tenslotte was het ook de bedoeling een aantal mis bruiken tegen te gaan die niet alleen nadelig waren voor de stad, maar waarvan de jeugdorganisaties uit eindelijk zelf het slachtoffer werden. Op vraag van het kollege heeft de jeugdraad over de hervorming van het vervoer, een advies verstrekt. Het was een advies dat met eenparigheid van stemmen, dus met instemming van alle overtuigingen, werd verstrekt. Het was opmerke lijk dat de jeugdorganisa ties zelf aan de stad vroegen voorgesteld heb ben, dat het vervoer niet meer volledig gratis zou zijn! Men vroeg dat er een kleine vergoeding zou ge vraagd worden, een soort remgeld, zodat het voertuig niet te pas en te onpas zou gebruikt worden, zodanig dat het regelmatig, wanneef het echt nodig zou zijn, tei beschikking zou zijn! De CVP-fraktie, bij monde van voorzitter Willems, meende te moeten neen stemmen! De volksverte genwoordiger zie de be leidsvisie inzake de jeugd moeilijk te kunnen volgen! Hij betoogde verder: in onze stad hebben we reeds lange jaren een werkwijze aanvaard, die ervoor zorgt dat bepaalde kategorieèn geen retributie worden opgelegd. Ik vernoem hier de sportmensen of de verenigingen die de raads zaal van het stadhuis gratis ter beschikking krijgen echter op voorwaarde dat ze geen inkomgeld vragen. Dit is een initiatief dat de heer Van Hoorick zeker steunt. In vergelijking met andere steden wordt in Aalst teveel gedaan voor de toneelvere nigingen: zij krijgen gratis een zaal, hun dekors worden gratis opge bouwd... En nu zouden wij een retributie moeten goedkeu ren???.... De jeugdverenigingen heb ben reeds een grote kost van vervoer van kamp materiaal: dit mag hen niet een last worden! Trouwens: de stad heeft weinig baat bij die kleine retributie. Voor de jeugd verenigingen betekent dit echter een bijkomende last. Waarom dan toch? U zegt (tot schepen Monsieur) dat het hier gaat om een remgeld! Maar de verschillende jeugdorgani saties komen die service allemaal tegelijk vragen inde vakantie-periode! Men kan dat toch beter organise ren! Er wordt nu een minibus aangekocht, die een laadvermogen heeft van 3,5 ton. Maar een jeugd vereniging vervoert onge veer tien ton! Wij besluiten daaruit dat de minibus niet geschikt is voor de jeugdverenigingen! Ik geloof zelfs dat we fout zijn als we een retributie opdragen! Stel U voor! Wij staan in voor de bescherming van de jeugd verenigingen. Wij hopen dat de jeugdraad niet dezelfde gebreken heeft als de vorige, of is de jeugdraad een doorgestoken kaart met de schepen van de jeugd? Schepen Eddie Monsieur had hierop een antwoord. Reeds meermaals hebt gij (volksvertegenwoordiger Willems in de pers en in de gemeenteraad sommige aspekten van het nieuwe stedelijke jeugdbeleid op de korrel genomen! Zeer te recht hebt gij opgemerkt dat het huidige jeugdbeleid zowel kwa inhoud als kwa vorm diametraal staat ten opzichte van het vroegere jeugdbeleid van Klein Aalst! Ook de stedelijke jeugdraad hebt gij in uw kritiek niet gespaard! Dat U niet zou akkoord gaan met de adviesen en de opinie van de jeugdverantwoorde- lijken in de jeugdraad, is Uw goed recht! Ook ik (schepen Monsieur) ga daar niet in 100% van de gevallen akkoord! Maar daar gaat het niet over! U heeft de jeugdraad echter ook herhaaldelijk aangeval len op het vlak van zijn samenstelling, zijn be voegdheid, zijn werkings mogelijkheden; kortom: de struktuur zelf van deze raad! En voor dit laatste voel ik mij wel verantwoor delijk! Schrijvend of sprekend over de jeugdraad, heeft U meermaals uiting gegeven aan Uw overtuiging dat U de vroegere jeugdraad in Klein- Aalst veel beter vond. Het grote verschil tussen de huidige en de vroegere jeugdraad is dat de laatstgenoemde samenge steld werd op basis van een persoonlijke keuze van de leden door de schepenen De toenmalige schepen van jeugdbeleid bepaalde ei genmachtig (zelfs zonder inspraak van de gemeente raad) wie er niet en wie er wel bij mocht zijn! Deze raad had geen statuten, die een zelfstandige werking konden waarborgen en was in laatste instantie afhanke lijk van de willekeur van een politiek verantwoorde lijke. De huidige jeugdraad werd op een geheel andere basis samengesteld: de verte genwoordiging van de jeugdorganisaties en aan stellingen voor jeugdvor ming, alsook de kultuur- paktwetgeving. De statuten werden voorgelegd en goedgekeurd door de ge meenteraad. Het gevolg hiervan was dat de jeugdor ganisaties hierdoor het recht op een autonome werking verkregen. Na Uw herhaalde kritiek in de pers en in de gemeente raad over de samenstelling van de jeugdraad en zijn werking die U in een negatief daglicht stelt, kan niemand er nog aan twijfe len dat U de formule van de vroegere jeugdraad, in het leven geroepen door Uw partijgenoot en mijn voor ganger, de heer Bogaert (CVP) sterk prefereert boven de huidige formule! Ik vind dat de verantwoorde lijken voor de jeugdorgani saties, die zich vrijwillig en onbezoldigd inzetten voor een aangepast jeugdbeleid te Aalst, beter verdienen dan U ze behandelt Uw opmerking, tijdens de gemeenteraad van vorige maand, dat de jeugdraad alleen nog advies zou mogen verstrekken als dat vooraf door de overheid gevraagd wordt, was on juist. Ik zal de laatste zijn, aldus schepen Monsieur, om de jongeren het recht te ontzeggen om vrij hun mening kenbaar te maken, ook al werd hun mening niet ekspliciet gevraagd! Vele mensen worden het beu bij elk nieuw initiatief van de stad of van de jeugdraad gekonfronteerd te worden met de negatieve en eenzijdige kritiek van uwentwege. De dubbelzin nigheid zou eindelijk mo gen ophouden!! Ik daag U uit nu, in deze gemeenteraad eindelijk eens een duidelijke positie te kiezen en te zeggen welke Uw voorkeur weg draagt: de huidige formule jeugdraad of vroegere? Bovendien zou ik van U eveneens graag vernemen of U inzake jeugdbeleid en de jeugdraad hier spreekt als fraktieleider (en dus de mening van Uw partij vertolkt) of dat U slechts Uw eigen persoonlijke opinie Op maandag 28, dinsdag 29, donderdag 31 augustus, en vrijdag 1 september 1978 (10 tot 12 en 14 tot 16 uur) in Café Dirk Martens, Molenstraat 54, (Telefoon: 053/21.40.86). Inlichtingen over studies, voorbereidingscursussen, aan vragen voor huisvesting, sociale voorzieningen, inschrijvin gen voor het academisch jaar 1978-1979. Inschrijvingen voor het toelatingsexamen burgerlijk inge nieur zijn mogelijk tot en met woensdag 5 juli. (het examen vangt aan op donderdag 6 juli). Vereiste documenten Voor een inschrijving als nieuw student: getuigschrift hoger secundair onderwijs maturiteitsproef identiteitskaart 5.500 Bf. (2.000 Bf. voor beursstudenten met een bewijs van aanvraag) liefst per cheque. Voor een inschrijving voor het toelatingsexamen van bur gerlijk ingenieur: getuigschrift, afgeleverd door het hoofd van de instelling, waar de lessen gevolgd werden, waaruit blijkt: a. de gedane studierichting b. datum van eindexamen met behaalde vermelding c. of men al dan niet geslaagd is in de maturiteitsproef. identiteitskaart 850 Bf. liefst per cheque. weergeeft, die geheel of ten dele afwijkt van de opinie van de andere leden van Uw fraktie. Het woord is aan U! Na verschillende opmerkin gen werd dit gedeelte afgesloten met een opmer king van de heer RedantIk heb gisteren begrepen dat de retributie er gekomen is om misbruiken te voorko men. Ik zie niet in dat dit een financiële last zou betekenen: het gaat hier om een gemiddeld bedrag van 5 10 frank per lid! En daar zitten wij nu al die tijd over te zagen!!! Welke ouder geeft dat niet aan zijn kind? Ook mevrouw Gracienne Van Nieuwenborgh verde digde de stelling van schepen Monsieur de beslissing betreffende de retributie bij algemeenheid van stemmen is aangeno men in de jeugdraad, veronderstel ik dat ook de kristelijke jeugd aanwezig was??? De CVP-fraktie stemde neen, hoewel de heer De Bisschop zich onthield: 'Ik onthoud mij, want ik weet niet waarover het gaat!» R. Devijver Ook in 1978 wordt er op initiatief van schepen van Sport, Jeugd, Vrijetijd en Gezinszorg Eddie Monsieur gezorgd voor opvang en wijkanimatie vanaf maandag 3 juli tot en met vrij dag 25 augustus. Deze ateliers worden niseerd door het stadsbestuur in samenwerking met de stede lijke jeugdraad, de Vereniging voor Sociale Jeugdbescher ming (VSJ) en het departement van Nationale Opvoeding en Nederlandse Kuituur. Enerzijds is er een speelklub voor kinderen van 6 tot 16 jaar en anderzijds een dagverblijf voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De Speelklub: Deze is be stemd voor jeugd van 6 tot 16 jaar die geen volledige dag in het vakantiejeugdatelier ver blijven maar enkel deelnemen aan aktiviteiten die ze zelf kie zen, bvb. spelnamiddag, sport, wandeltocht, tekenen en schil deren. bezoek aan een boerde- nj, zwemmen, autocaruitstap naar het trammuseum te Schepdaal, atelier, volksdans- namiddag, film enz. De juiste data en uurregeling waarop deze aktiviteiten door gaan worden later, per wijk, gemeld via een infofolder, de pers en de scholen. Het Dagverblijf: Alle werkda gen open van 9 tot 17 uur be halve op 11 en 21 juli en 15 oogst voor kinderen van 4 TOT 12 jaar Bijkomende opvang mogelijk van. 8 tot 9 en van 17 tot 18 uur. Prijs 30 fr per kind inklusief verzekering, drank en versnaperingen. De kinderen brengen zelf hun knapzak mee. De aktiviteiten zijn nog heel wat talrijker dan die van de speel klub. Wel zullen de kinderen van de klub en het verblijf re gelmatig gezamenlijke aktivitei ten hebben. Waar? In elke deelgemeente uitge zonderd Hofstade en Meldert. Te Baardegem, Herdersem en Nieuwerkerken in de gemeen teschool, te Moorsel en Erem- bodegem in de Rijksschool, te Gijzegem in het Rekreatiecen- trum, te Terjoden in de Beuken laan en te Aalst op Kerrebroek in de wijkschool, op St-Job in de wijkschool St-Jobstraat, voor Aalst 3 in de Rijksschool van de Binnenstraat en voor Aalst 4 in het Beukenhof aan de Langestraat. Nadere inlichtingen kunnen U hieromtrent worden verstrekt in het stedelijk jeugdsekretariaat, Kattestraat 33 te Aalst (tel 053/70 45 66. toestel 182). LH Zaterdagavond 3 juni ging in café 'tBrughuis, gelegen aan de werf, het derde Pap-Pop festival door. De inrichters. A.K.V. De Matotten, mochten er heel wat karnavalisten ontvangen. In liet propvolle café, waar de mensen tot op de straat tegen mekaar gedanst werden, en waar de obers in korte broek meer dan de handen vol hadden, heerste een echte karnavalsfeer. De talrijke verkleden, die er een prijs poogden weg te kapen, bewezen toch maar weer dat ons Aalst een echte zotte stad kan zijn. Als prijzen hadden de Matotten transistorradio's voor de origineelst en mooist verkleden. Otider de f uifnummers bemerkten we Keizer Kamiel. bloemenfee Magda, de prinsen Antoine en Michel en de deken van het halfvastenkomitee der prinsen van Dendermonde. Er waren ook afvaardigingen aanwezig van verschillende Aalsterse karnavalgroepen. We zagen er ondermeer Gaa Lowies, Plekploosters en Destereers. Het spreekt vanzelf dat je uit je doppen moest kijken om niet tegen een Matot op te botsen. Al waren deze mensen dan vooral druk in de weer om van de avond een sukses te maken. En dat was het ook. 'Vollen bak' ambiance, keiharde muziek, meer volk dan mensen en schuimende tapkranen waren er de ingrediënten voor. Dat het toch maar vlug weer karnaval mag Zijn... JVS

De Voorpost | 1978 | | pagina 13