Opstal P. op het nippertje XAVIER DE B0ECK, OUDSTE KAATSER IN BELGIE UITREIKING TROFEE EN EREPRIJZEN DE VOORPOST VOETBAL De Wolf en De Vos naar E. Nieuwerkerken Oud-voetbalref Xavee? De Meersman overleden Also en Wetthra uitstekend in sdieidsreohterstomooi VOLLEYBAL Vrijdag te Kruibeke j DE LETTER (M. LEBBEKE) 5 OP TRANSFERTLIJST R. VAN SCHOOR (MOERBEKE) BIJ BAASRODE KAATSEN ONDERLING KAATSVERBOND STEENHUFFEL Kaatsverbond Ons vermaak Lebbeke KAATSEN TE APPELS Kaatsliefhebbersverbond gewest Aalst Heuvel neemt klip Flinstones Anglo pils op derde plaats in Zeels kaatsverbond 20 De nieuwe eerste provincialer Eendracht Nieuwerkerken kijkt uiteraard naar versterking uit. Men wil vooral tot een betere afweer komen. Dienvolgens heeft men De Wolf, vroeger E. Aalst, bij Denderhoutem weggekocht. Anderdeels werd ook Luc De Vos (FC Denderleeuw), die destijds ook voor Oudenaarde speeelde, aangeworven. Eric Saeys keert terug van E. Aalst aan wie hij voor de duur van een jaar was afgestaan. De optie van Luc Van den Borre werd niet gelicht zodat deze naar zijn oorspronkelijke klub Olsa terug keert. De uitstekende middenvelder Johan Schouppe tekende nog een jaartje bij. Tenslotte kijkt men nog uit naar een stopper. D«e onderhandelingen verlopen echter eerder moeizaam. Het gerucht doet de ronde dat Nieuwerkerken, Maluro (SK Aalst) aan de haak wil slaan. De Eendracht spits Dirk Van Impe, die topscorer was van de tweede pro vinciale, werd door St.-Lievens-Houtem onder kontrakt ge- Te Aalst is, op bijna 59-jarige leeftijd Xaveer De Meersman over leden. Hij was gedurende verscheidene jaren aktief als voethal- scheidsrechter in de provinciale afdelingen. Toen hij ondervond dat de tijd gekomen was om de plaats voor jongeren te ruimen, werd hem de leiding van jeugdmatchen toevertrouwd. Later, en vooral omdat zijn gezondheid niet schitterend bleef, kapte hij met de arbitrage. De Meersman werd in Gijzegem geboren op 18 juli 1919, woonde een tijdlang te Wichelen en verhuisde achteraf om beroepsredenen naar Aalst waar hij, na een lange ziekte overleed. In zijn scheids- rechterstijd was Xaveer De Meersman aangesloten bij SK Wichelen en toen de veteranen van die klub hun „matchke" speelden, haalde hij het arbitersfluitje nog eens uit de kast. Xaveer De Meersman werd donderdagvoormiddag te Schellebelle, waar hij van plan was zich te vestigen, begraven. De Voorpost en inzonder de sportredaktie biedt de familie zijn innige blijken van deelneming aan. Voor een zeer grote belang stelling speelden de scheids- rechters-vriendenkrlngen van Oost-Vlaanderen hun 3e voet- baltornooi. Dat gebeurde te Heusden waar gestreden werd voor de door PSC^voorzitter Gilbert Dermaut geschonken beker, en voor de fair-play- trofee die PSC-Hd Bats ter beschikking van de organisato ren stelde. Onze twee streek- vriendenkrlngen hebben zich uitstekend gedragen. Wetthra had het ongeluk reeds In de eerste match tegen de latere winnaars, de klaasjes van Waso te botsen. Met 2 doelpunten in de laatste vijf minuten (waarvan één op strafschop) moest Wetthra in de nederlaag berusten. Het sterke Geraardsbergen moest er evenwel aan geloven. Also hield Gent, de winnaar van vorig jaar in bedwang en ge raakte daarna tegen Oude naarde niet verder dan even eens een drawn. Ten slotte werd Waso (Slnt- Nikiaas) laureaat. Het algemeen klassement 1. Waso 2. Het Noorden 3- Wetthra 4. Also 5. Gent 6. Oudenaarde 7. Geraardsbergen Vrijdag om 20 uur in de sport zaal van de Gemeentelijke Jon gensschool. Edm. Gorrebeeck- straat te Kruibeke zullen de ■laureaten van de Trofee en Ereprijzen «De Voorpost» hun beloning ontvangen. De ereprijzen gaan naar Guido De Pessemier (Kuklos Aalst) die trouwens ook algemeen lau reaat 2e provinciale is gewor den. Luk Van de Velde (H. Temse) voor het Waasland en Marcel Landuyt .(JUv. Zele) voor de editie Dendermonde. De Trofee Interklub gaat naar Hades Temse dat als beste le provincialer uit het Voorpost- gebied geen twijfel liet bestaan omtrent haar mogelijkheden. De uitreiking van al deze prij zen wordt omlijst met een mu zikaal gedeelte waarin een 20- man sterke showband centraal staat. De bekende sportfiguren met J.M. Pfaff (voetbal). De Geyndt en Ronald De Witte (wielrennen), de volleyballer Jef Mol (speler van het jaar) en zwemster Karien Verbauwen worden op de rooster gelegd door René Monschouer. Tot slot wordt de lottrekking verricht voor de Beker van Oostvlaanderen. waarvoor dit seizoen 78 heren- en 34 dames- ploegen inschreven. (mvw) Vierde Nationaler Modema Lebbeke wil ook volgend sei- zoen klaar staan. Enkele spelers werden reeds aan een test onderworpen. Afgelopen weekend heeft het bestuur ook de lijst van de transferabelen opgesteld. Gilbert Huau en Erik f Meskens op eigen verzoek en De Letter Patrick komen op i deze lijst voor. Lebbeke komt volgend de kompetitie uit. ook met een damesploeg i Tweede provincialer Baasrode heeft ons de aanwerving gemeld van de Moerbeekse spelmaker Van Schoor.' Van Schoor is een spelverdeler en speelde een vijftal jaar bij de eerste provincialer Moerbeke, waar hij de jongste twee jaar speler-trainer was. In Baasrode zal hij uitsluitend als speler fungeren aangezien Rudolf Goossens als trainer zal blijven. Bij de dames is trainer Wauters vervangen door Danny De Vries die vorig seizoen de leiding had bij het degraderend G. Dender monde. Op zondag 18 juni organiseert Baasrode een tornooi met Kukl. Aalst, Spr. Zele, St. Gillis W. en Baasrode. Zo te zien komt Wieze Sportief er in de zware 2e nationale reeks stilaan door. De thuiswedstrijd tegen Merchtem werd een span nende lutte die slechts tijdens de eindspellen zijn ontknoping kreeg. De bezoekers wonnen met 13-15. Tegen Zandbergen kregen de plaatselijke supporters weer een zelfde vertoon als de dag te voren. Wieze geraakte tijdens de eerste set geen grond en moest via een 0-3 achterstand opkijken naar 2-7. De plaatselijken konden nog herleiden tot 4-8 ruststand. Na 4-9 kwam Wieze op spektakulaire wijze opzetten. Het veroverde vijf spellen tereke zodat de Merchtemse hegemo nie ver uitgespeeld was (8-9). Na 9-10 werd het 11-11 doch wie dacht dat de brouwers nu op de wipplank naar de zege. zatep kwamen bedrogen uit. Zandbergen perste er een dol halfuurtje uit en won met 12-15. Wieze schuift echter een plaats in de rangschikking op en komt nu op de 15e plaats. In Hogere III moest Baasrode alles op alles zetten om in de thuiswedstrijd tegen het sterke Moerbeke aan een 8-5 voorsprong te geraken. Prak tisch alle spellen eindigden op 40-40 wat duidelijk de waarde verhouding tussen beide teams kenmerkt. Na de pauze kon Baasrode zich beter manifeste ren en liep naar 13-7 zodat het er aanvankelijk naar uitzag dat ook Moerbeke aan geen punt- winst zou geraken. Bij 14-8 be reikte de suikerploeg toch haar objectief, namelijk een punt meepikken bij de sterkste ploeg uit de reeks. Denderbelle kan toch nog winnen. Dat gebeurde nu bij Bissegem dat vrij vroeg op achterstand kwam en die kloof niet meer kon overbrug gen. Spannende partij was Op wijk OK-Hamme SK, door de thuisploeg gewonnen met 15-14, en ettelijke uren in beslag nam. Hamme verdiende de overwin ning doch Opwijk sleurde er met veel routine een onverwacht punt uit de brand. Opstal Pe- lote kon ook meer geoogst worden in de met 15-13 verloren lutte bij Viane. Hamme Zogge geraakte aan geen punten, de enige uit de reeks, door de 8-15 nederlaag tegen Opwijk Wr. Het ging er in de Gewestelijke Bevordering ook vrij spannend aan toe. Moorscl W. leidde door lopend tegen Hamme St. Anna en won, zij het met nipte 15-12 cijfers. Zelfde uitslag van Zele Durmen-Baasrode terwijl Den derleeuw 15-10 liet optekenen tegen Herdersem. Gemakkelijke zege van Welle op Gijzegem (8-15) terwijl Op- dorp de Danny's uit Zele kans loos liet (15-7). Spanning tot de laatste minuut in Hamme-Erembodegem (La gere I) waar de bezoekers aan een heel lang eind trokken en met 14-15 wonnen. Gemakke lijker ging het voor Merchtem SV dat Baasrode JV met 15-3 inblikte. Baardegem-Brussegem was ook een éénrichtingsvertoon waarin de thuisploeg vlot 15-5 cijfers haalde. Merchtem won van Terjoden met 15-11 terwijl Buggenhout nog eens een punt haalde (9-15). Wieze-Merchtem 13-15 Wieze-Zandbergen 12-15 Brussegem-Denderbelle 1115 Opwijk OK-Hamme SK 15-14 Viane-Opstal P. 15-13 Baasrode-Moerbeke 15-9 Hamme Z.-Opwijk Wr. 8-15 Moorsel W .-Hamme SA 15-12 Gijzegem-Welle 8-15 Opdorp-Zele D. 15-7 Zele D.-Baasrode 15-12 Denderleeuw-Herdersem 15-10 Merchtem SV-Baasrode JV 15-3 Opwijk FM-Wieze 8-15 Baardegem-Brussegem 15-5 Hamme-Erembodegem 14-15 Merchtem-Terjoden 15-11 Buggenhout-Opwijk OK 9-15 Kalender voor het weekend HOGERE II Wieze HOGERE III Baasrode-Opwijk Wr. Okegem-Hamme Z. Hamme SK-Viane Denderbelle-Opstal P. GEWESTELIJKE BEVORDERING Zele Durmen-Herdersem Opdorp-Baasrode Gijzegem-Zele Danny Moorsel WK-Welle Hamme SA-Moorsel S. LAGERE I Wieze-Opwijk OK (zat.) Merchtem BV-Buggenhout Merchtem SV-Terjoden Erembodegem-Baasrode A. Brussegem-Hamine Opwijk FM-Baardegem Wedstrijden van 4-6-1978 Block - Krabbers 15-14 De Ster - Baasrode Speelvogels - Boereschuur 15-10 Willebroek Vrij en Blij 15-1' Peizegem - Backersclub ff. 0-1! V.V. Hoeksken - Tingel Tangel 15-' Statievrienden - Willems 15-11 Rangschikking na de 13e speeldag 1) Verzek. Mannaert 82 1 2) Block 125 1 3) Krabbers 127 1 4) Willebroek 130 1 5) Vrij en Blij 140 1 6) Speelvogels 148 1 7) Boereschuur 129 8) Willems. 157 9) Backersclub 166 10) Statievrienden 188 11) Hoeksken 176 12) De Ster 170 13) Tingel Tangel 192 14) Peizegem 184 Wedstrijd voor zondag 11 Juni 1978 Verzek. Mannaert-Krabbers Boereschuur - De Ster Vrij en Blij - Speelvogels Backersclub - Willebroek Tingel Tangel - Peizegem Statievrienden - Hoeksken Willems - Block Een kalme, rustige man, iemand bij wie de zenuwachtige tijd zeker geen sporen heeft nagelaten, verre van zelfs. Met zijn 67 jaar, blakend van gezondheid, nog steeds zeer aktief, dan vooral op en rond het kaatstrapezium, zo kunnen we Xaveer typeren. Toen we hem vroegen hoe het kwam dat hij er voor zijn leeftijd nog zo goed voorkwam, had hij een simpel antwoord klaar „Ik heb altijd sober geleefd, geen overdaad op het stuk van eten en drinken, ik heb mij steeds goed verzorgd wut ge in gelijk welke sporttak steeds moet doen om er te staan. Ik ben nog steeds vrij gezel en dat heeft er misschien ook wel wat mee te maken gehad, ik had weinig financiële en familiale zorgen." Het leven van Xaveer samen vatten is niet moeilijk, het kaat sen was en is nog steeds zijn leven. Het betekent een nood zaak en tegelijk een ontspan ning. Reeds van zijn vijftiende was hij aktief in die vroeger zo populaire discipline. Toen had den de 'parochiekaatsingen' zo als ze dat noemen een enorm sukse8, ze brachten ook zeer veel mensen op de been, en om in zo'n ploeg opgenomen te worden, moest ge al iets kun nen. Ze stelden de eerste de beste zo maar niet op. Er werd daar gespeeld om bekers, en, ik kan u verzekeren, er werd daar hard geknokt, soms duurde zo een „lutte" tot een stuk in de nacht" vertelt onze eeuwige jongeling. „Het was in zo'n wedstrijden dat ik werd opge merkt door de grote ploegen en op mijn 21ste kwam ik te recht bij Houtmarkt Eendracht (nu Herleving Houtmarkt). Die ploeg speelde dan in „Excel lence', dat is ereklasse. Van toen af heb ik tot mijn 47ste jaar ononderbroken in excellen ce gespeeld bij verscheidene ploegen. Allemaal topklubs. On dermeer Braine Le Compte en Anderlecht, toendertijd ,de* ploegen in België. Wij moesten in die periode per jaar soms lot 120 luiten afhaspelen. Dat be tekende vier tot vijf matchen per week." Was dat dan in overeenstemming te brengen met uw beroep „Ik was schrijnwer ker bij de stad Aalst, en ik kreeg er nogal wat faciliteiten van een schepen die enorm kaats- gezind was. Dat zou nu van daag niet meer mogelijk zijn. Soms waren we ganse dagen weg, want de meeste luiten had den plaats in Wallonië. Van werken was er dan natuurlijk geen sprake." Als Xaveer over het kaatsen praat, blijft hij zoals ateeds zeer rustig maar er is moeilijk een speld tussen te krijgen. „Toen ik 40 jaar was" werd ik gehuldigd als '25 jaar kaatser'. Ik speelde toen bij Nieuwerkerken, dat was een gebeurtenis die ik niet licht zal vergeten" „Zoals ik al heb gezegd, speelde ik tot mijn 47ste in „excellence" Hier eindigde mijn loopbaan als top-kaatser en ben ik naar Op wijk gegaan als speler-trainer bijna elk jaar verhuisde ik na dien naar een andere ploeg naar Zele, St.-Anna, Baardegem, Houtmarkt, Moorsel, Herdersem en noem maar op. Waarom, zult ge vragen, ik weet het ei genlijk niet goed, misschien om die verschillende ploegen alle maal een dienst te bewijzen, kwestie van geen uitzonderingen te maken, of was het een soort van missioneringswerk. Ze stel den allen belang in mij, in mijn kunnen als speler en misschien nog het meest in mijn ervaring. Na die periode van verhuizen en dat was tot mijn 60ste, ben ik beginnen spelen in het han delsverbond, ik heb er de nieu we ploeg van ,de Kluizen' hel pen oprichten en kwam toen naar Nieuwerkerken. Tot verle den jaar. Ik vond dal het al welletjes was geweest en liet de kans aan de jongeren om hun kunnen te lonen. Moesten ze mij evenwel nodig hebben in één of andere kaatsing, dan trek ik aanstonds de handschoen aan, daar kunt ge van op aan. Trou wens, ik hen nog altijd hun raadgever nummer één en 'De Denderzonen', zo heet die ploeg slaat mijn wenken heus niet in de wind." ZIJN TROFEEEN KAST Ineens staat hij recht uit zijn luie zetel en troont ons mee naar een grote vitrinekast, vol met zijn trofeeën. Fier als een gieter toont hij ons de belang rijkste 'De medaille van de Koningin van Holland', 'De Beste Kaatser van de Dag Hol lands spel', 'De hal van de Koning', 'Prijs voor de Sport- inspanning', 'Trofee de Gouden Kaatsbal' en nog zo vele an dere, het moeten er wel hon derd zijn. Het behalen van al die medail les en bekers, moet een grote voldoening hebben geschonken ook de erkenning van al die mensen en ploegen heeft veel voor hem betekend. „Maar, de ploeg waar ik het liefste mee speelde, en die spijtig genoeg nooit heeft kunnen stand hou den, dat was de ploeg 'De Ge broeders De Boeck' Jawel, wij waren met zes broers Maurice, Richard, Jef, Paul, Jules en ik zelf. Jules was invaller. Ja, dat was een zeer goed team als u het mij vraagt Maurice was de beste. Spijtig genoeg is hij jong gestorven, mijn andere broers zijn trouwens allen over leden." Wanneer hij die woor den uitsprak was het hoofdstuk kaatsen afgehandeld. „Ik be oefen ook nog 'n andere sport" springt hij onmiddellijk op iets anders over, „ik ben een ver woed duivenmelker geworden, in 1970 behaalde ik met mijnen „Blauwen" de overwinning op St.-Quentin. Met mijn 80 dui ven, heb ik de handen vol die nemen nu ook wel een zeer groot deel van mijn tijd in be slag. Ik ben de ganse dag een druk bezet man." Xaveer, een kalme man van 67, heeft in zijn leven iets kunnen presteren als kaatser en dat heeft hem ook geliefd gemaakt in zijn omgeving. Meer zoekt hij blijkbaar niet. Willy Raes Kalender voor 18 Juni '78 Kruis - Blokvrienden Moerstr. - Mieregem Lindeken - OnderOns Super Zeven - Boereschuur Modema - Notelaar Zolderken Ons Vermaak Xavler De Boeck, oudste kaatser van België Heuvel heeft als het ware met de glimlach de toch niet ongevi lijke klip Flinstones genomen. Deze zege bewees eens te m de momenteel uitstekende konditie van Heuvel, die alleen in st is Belskens nog ernstig te bedreigen. Eerlijk gezegd we meem^ Flinstones toch tot veel beter in staat dan de afgetekende nederlaag. Dit negatieve rezultaat heeft voor Flinstones verstrekkende gevolgen. Het mag ni< zijn am bities wel opdoeken. Die mar kante cijferverhouding onder streept het meesterschap van Heuvel dat in alle spelonderde- len trouwens de betere was. Een andere vaststelling aan de recente speeldag te knopen is. dat Groenendalers de enige ploeg was die in eigen trape zium won. Groenendalers had zoals trouwens werd verwacht aan Michiels een zeer harde dobber en won dan ook slechts met het kleinste verschil. On danks de nederlaag liet Mi chiels toch een stevige indruk- Odessa betekende slechts hapje voor H.O.K.E. van de zege dan oolq nooit in vaar was. Dat Eversem het zou kunnen bolwerkente jj Denderzonen iag insgelijks 1 e de hand. Kluizenaars kon op eigen terrein niet rooien 0 gen R.T.T. In deze wedst jg' heerste wel enige span p(, doch naar het einde Kluizenaars door de knieë Groendalers - Michiels Klizenaars - R.T.T. Odessa - H.O.K.E. flinstones - Heuvel Eversem - Denderzonen J.\n or >er De strijd om de titel wordt een onderonsje tussen Ford Neytfn^ Likeuren Rubbens. Er was evenwel nog strijd om de derde pi en de twee kandidaten stonden tegenover elkaar Bea Pat Anglo Pils. Na een gelijkopgaande eerste helft met een 7-8 stand aan de rust, kwam Anglo Pils in de tweede spelperiode beter aan zijn trekken met Pierre De Sit ter als uitblinker en ondanks het verweer van Eddy Fierens, die nog wel een maéchpunt kon halen, werd het 10-15 en hier mee staat Anglo Pils nu wel definitief op de derde plaats. Kaatsklub Electro Casteur Appels De andere 2 lutten hadden weinig om het lijf. Onder im puls van Ivo De Neef kon BOB op eigen ballodroom tegen Ford Neyt tot 3-4 gelijke tred houden, maar eens dat Willy Heirwegh vat op de match had werd het 3-8, met een uiteinde lijke eindscore van 5-15. Likeuren Rubbens met Ronny Wauters en Eddy De Saedelare als uitblinkers maakte kf metten met Renault DieleJ Aan de rust was het 82 eJ de tweede helft haalde Dil man, geen enkel spel mcerl (15-2). Klassement 1) Ford Neyt 21 p. (116-45) Likeuren Rubbens 21 p. (I 48)3) Anglo Pils 13 Bea Pat 9 p.5) Ren. Dielei 4 p. (60-110); 6) BOB Hai velde 4p.i (62-120). Wedstrijden voor 10 Juni om 15 uur Bea Pat - Lik Rubbens (Theo Wauters) R Dieleman - Ford Neyt (René Van Driessche) Anglo Pils - BOB (Henri De Paepe)

De Voorpost | 1978 | | pagina 20