hing de vlag uit S.K. Grembergen Dholda wint te Francorchamps S.K. Grembergen kampioen met miniemen J.P. Cours algemeen kampioen ademt voetbal MINIVOETBAL e familie Catrysse uit Hamme MV De Grauwe Zele finalist 10 jaar voetbal... F.C. UILEN WINT DE ZEELSE VOETBALBEKER lot ger ionaal rankrijk. 'eggaan. aldus i )beren erman aarbij is c tfhebberspl Jest bet is Neyt ng ma e pi »ppen. Pat J net Jean D'Hollander uit de Kerkstraat te Moerzeke, garagehouder voor moto's, is bij de insiders van de motorensport zeker en vast geen onbekende. Hij is zo wat de enige bouwer en preparateur van wedstrijd motoren die kan optornen tegen de grote fabrieks- teams. Met beperkte mid delen slagen hij en zijn Dholda-fceam erin op hoog niveau mee te draaien. Vorig weekend kwam voor Jean waarschijnlijk DE grote erkenning in zijn karrière. Dholda won im mers op glansrijke wijze de befaamde vierentwin tig uren van Francor champs Piloten van de Dholda 1000 waren de Fransman Jacques Luc en onze landgenoot Jack Buytaert.. (WM) Golfbiljarffederatie Aalst Vorige vrijdag werd in het lokaal Koszen te Aalst de finale ge speeld van het individueel kampioenschap 1977-1978 van de Golfbiljartfederatie Aalst. Onder een grote belangstelling werd Jean-Pierre Cours (Loebes) laureaat. Deze finale heeft aanleiding gegeven tot een spannende en vrij hoogstaande partij tussen twee knappe biljarters. Jean-Pierre Cours opende de score doch Mare Schoonackers (Koszen) kwam zeer goed terug in de 2e beurt. Uiteindelijk zegevierde J.P. Cours tegen een sportieve Schoonackers, die men de Poulidor van het golfbiljart zou kunnen noemen. Daarna werd overgegaan tot de uitreiking van de diverse trofeeën aan de laureaten van het seizoen 1977-1978 dat men als bijzonder geslaagd mag be stempelen. De golfbiljartfede ratie nam inderdaad een hoge vlucht, al meent men dat de piek toch nog niet is bereikt. Naast de kampioenen van ie dere reeks, werden ook de deelnemers van het dubbelspel met een aandenken bedacht. Als sportiefste speler kwam Erwin Dullaerts (Loebes) uit de bus, terwijl de gouden bil jartbal aan Freddy Verleyen (Koszen) werd toegekend. Als sportiefste ploeg werd Cosmos (d) aangeduid. Het jeugdkampioenschap werd door Frank Van Liefferinge (Loebes) gewonnen die een enorme en waardevolle trofee mocht in ontvangst nemen. Geert De Meyst (Moorsel) was 2e. Tenslotte werd de persprijs toegekend aan ons blad. Een prachtige trofee werd door de voorzitter overhandigd. Ook de dames werden niet vergeten. Al met al een geslaagde apo theose van een uitstekend sei- Hiema volgen de diverse uit slagen Individueel 1. J.-P. Cours (Loebes) 2. M. Schoonackers (Koszen) 3. R. Meese (Loebes) 4. V. Goedgezelschap (Corso) 5. De Leeuw V. (Koszen) 6. MoensJ.-P. (Cosmos) 7- De Thaeye J-P (Loebes) 8. Heremans F. (Hand in H.) 9. V.D. Abbeele G. (Rupa) 10. Van Rossem W. (Cosmos) 11. De Meyst J. (Moorsel) 12. De Leenheer H. (Koszen) 13. Mertens Jozef (Fosques) 14. LowieL. (JohnyBoys) 15. De Sitter H. (Zandman.) 16- Heek F. (JohnyBoys) 17. MatthieuJean (Loebes) 18. Clauwaert J. (Fosques) 19. Baeyens Roger (Cosmos) 20. VD Abbeele J. (Rupa) 21. DeBruyneE. (Schoonaarde) 22. De Kegel M (Koszen) 23. KeymolenJ-P (Corso) 24. De Gols H. (Fosques) 25. Valckenborgh J-P (Koszen) 26. Pots M. (Hand in H.) 27. De Backer F. (Cosmos) 28- Wille Paul (Hand in H.) 29. Roels R. (Rupa) 30. Van Houdt E. (Moorsel) 31. Van Aerde P. (Loebes) 32. Van Geit W. (Johny Boys) UITSLAG FEDERAAL KAMPIOENSCHAP 1977-78 VOOR DUBBELSPEL 1. J-P Cours - H. De Baere (Cosmos) 2. M. Pots - F. Hermans (Hand in H.) 3. F. Rogghé - F. De Backer (Cosmos) 4. W. Heyvaert - J De Leeuw (Cosmos) 5. P. Dauwe - V. Medegael (Dend. en S.) 6. J. De Meyst - L. Monsieur (Moorsel) 7. L. Lowie - R. Verscheuren (J.Boys) 8. Roels Rudy - C. Bauwens (Rupa) 9. C. De Keyzer - De Rouck (Hand in H.) 10. R. De Sitter - W- Doran (Zandman.) 11. D'Hondt F. - Huylebroeck (Loebes) 12. VD Abbeele - J. Galle (Rupa) 13. Meese R. - Van Impe Eric (Loebes) 14. H. Geerts - P. De Meersman (Fosques) 15. J-P Moens - D'Haens Johny (Cosmos) 16. De Smedt P. - V.D. Meersche F. (Kravael) BEKERFINALE 1. Loebes (a) 2. Hand in Hand (a) 3. Zandmannetjes (b) 4. Loebes (b) Tijdens het voorbije weekend mocht SK Grembergen zijn tien jarig bestaan vieren. Eén en ander vond plaats op het gemeente huis van Grembergen waar burgemeester Albert Cool voor de gelegenheid gastheer speelde. De Dendermondse burgervader bracht hulde aan het clubbestuur wiens algehele inzet respekt afdwingt vooral voor de gevolgde jeugdpolitiek. Voorzitter Herman Burgh- graeve van zijn kant sprak zijn vreugde uit over de sa menhorigheid in de klub, de j intense inzet van de be- isfiuursleden en spelers en vooral van de jeugd, die voor de tweede opeenvolgende maal de titel bij de gewestelijke miniemen in de wacht sleep te. Hierbij bracht hij een speciale hulde aan jeugdtrai ner Georges Van Cauwen- 11 berghe en jeugdafgevaardigde 11 Louis Cooreman. De Grem- bergse voorzitter had even. eens woorden van dank voor het gemeentebestuur en dan vooral voor de materiële steun die de klub sinds de fusie mocht genieten Nadat de miniemen kampioenenploeg voorgesteld en de spelers een aandenken mochten in ontvangst nemen, werd de feestviering besloten met een recepiie. SK Grembergen werd opge richt op 11 maart 1968 onder impuls van Willy Bernauw, Herman Burghgraeve, Gaston :eyns. Vital De Ridder, Emiel irinck, Willy Borms, Dr. De Commer, Cyriel De iaere Albert De Nil, Victor lerlo en Guido Van Damme. !r werd met twee ploegen an start gegaan, een fanion- iloeg en kadetten. Op 29 mei 'erd een jeugdcomité opge- •icht Van dit comité blijft •nkel nog Louis Cooreman iver. Het is trouwens vooral tan hem te danken dat de S.K.-miniemen tweemaal te- reke de gewestelijke titel in de wacht sleepten. Tijdens hpet derde seizoen kwam er een scheuring in de rangen van SK. Grembergen. Het jeugdcomité stichtte een nieu we klub onder de benaming Eendracht Grembergen, klub die vandaag de dag door K.A.V. Dendermonde werd overgenomen. Het vijfde sei zoen bracht het hoogtepunt voor S.K. Grembergen de fanionploeg werd kampioen. De jongste jaren ging het ietjs minder vlot. De S.K.- rangen werden de jongste jaren immers flink uitgedund. Heel wat jonge en belofte- volle spelers werden wegge pikt door grote klubs. Patrick Verhelst, ging naar KV Mechelen. Dirk Deferrere nar Eendracht Zele. Wim Waegeman maar SK Beveren en Danny De Vos naar KAV Dendermonde. SK Grember gen mag in dit verband fier zijn mooit de opgang van een jeugdspeler iin de weg te heb ben gestaan Het blijft im mers verder doordrukken op de jeugd. Bewijs dat het tweemaal tereke kampioen werd met zijn miniemon- ploeg. Het huidig bestuur telt vol gende namenervoorzitter W Bernauw, voorzitter H. Burghgraeve. Verder E. Gee- rinck, J. De Leenheer. G. Buydts, L. Dierick, B. Quinte- lier„ R. De Donder, V. Steels. E Jacob en Fl. Van Botér- dael. van Troost Dendermonde voetbalde tegen O.L.V. Mijlbeek Het gezin Catrysse uit de Korte Geemstraat te Hamme Is een van die families waar men voor de voetbal leeft. Hel gezin, dat ilt 7 kinderen bestaat, heeft er 5 die nauw met het ronde ding verwant zijn. Vier jongens en een meisje weten zich heel wat te ontzeggen om zelfs als liefhebbers als ze zijn sukses te kennen in deze sport. SK Grembergen miniemen voor tweede maal kampioen, op gemeentehuis ontvangen. (V) Tijdens een stijlvolle, maar toch ongedwongen akademi- s-che zitting op het oud-ge meentehuis van Gremtcrrgen, heeft het Dendermondse stads bestuur bij monde van bur gemeester Cool de miniemen- ploeg van SK Grembergen ge lauwerd met een tweede op eenvolgende titel voor de mi niemen rijfde het 10 jaar jonge SK Grembergen dit seizoen haar vijfde titel bin nen - om de twee jaar een titel is S.K's leuze-, nadat S.K. Grembergen vroeger reeds éénmaal met haar eeT- ste elft&j tweemaal met haar scholieren en nu ook twee maal met haar miniemen de hoogste plaats in hun respek. tievelijke reeksen haalden In hun gelegenheidstoespraak wezen zowel burgemeester Cool als S.K. Grembergen- voorzitter Herman Burgh graeve op de fysieke en op- voedkundige waarden van sportbeoefening bij jongeren. Beiden onderstreepten de rol der ouders hierbij, terwijl Herman Burghgraeve dan nog eens speciaal de nood aan degelijke terreinen voor S.K. onderstreepte. Dat S.K. dit seizoen kampioen speelde, is ook aldus belde zegslud - gelegen aan de on voorwaardelijke inzet van de jeugdtrainer Georges Van Cauwenberghe en de 'vader van de jeugd" Louis Coo re- mans, die dan ook nog eens extra geprezen werden. De burgemeester overhandig de herrinneringsplakketen aan B. Nobels. Et. Claus, Ludo Segers, L. Baert, Johan Van Dender, Patrick Bertram, G. Scholïers, Tom Van Moer zeke, Geert Van Moerzeke, H. Burghgraeve, Staf Waegeman, Geert De Kegel, Luc Van Uitvange, Filip Raemdonck. Staf Janssens, P. De Kegel, Koen Baetens, Wim De Rid der, Marc Van Den Eynde, W. De Leenheer, H. Barré, J. Quintelier, Rudi Sertyn, R. Opdelocht Muysewinckel, K. De Bruyn, P. Buysse en K. Raemdonck. Met een gezellige receptie werd deze ontvangst besloten. (Paul) dat hij te Drongen de voet balsport propagert. Bij de familie Catrysse stait koning voetgal centraal. Zelfs tijdens de jaarlijkse vakantie wordt aan voetbal gedaa'i. Daarvoor heeft men zich een uitrusting aangeschaft zodat men achter geen broekje of schoenen moet vragen, Dc ploeg Catrysse neemt hev. dan op tegen de rest van het kamp Lutgarde speelt dan te- gen de jongens voor de eer van de familie. Dat zé uit de voeten kan met de bal is een feit daarvoor is haar selektie in de nationale ploeg het schoonste bewijs. Een van de voorvalletjes die haar wel zullen bijblijven en waar nu nog om gelachen wordt is het volgende. Tijdens een wedstrijd was de scheids rechter zo verwonderd over het spel van deze dame dat hij haar bij zich riep en haar vroeg nogmaals haar paspoort te tonen ge moet mij ver ontschuldigen zei de man. maar ik kan niet geloven dat u een meisje bent». Na het tonen van de gevraagde be wijsstukken kon de wedstrijd verder gaan. Volgende maand zal men Lutgarde op de TV kunnen zien, want voor het ogenblik is zij aan het trainen voor «Spel zonder grenzen-.. In Frankrijk zal zij met de ploeg van Hamme aantreden en de eer van de gemeente en van België trachten hoog te houden Lutgarde is er trouwens van overtuigd dat er gewonnen wordt. Met haar mzeC kan ze de ploeg stimu leren wat naar het sukses kan leiden. André. Voetbalclub FC Uilen wint beker van Zele tllen begonnen zij aan deze port bij de Hamse liefheb- lersploeg V.K. Hamme, voor ien van de vijf werd liet elfs een nationale selektie. UTGAKDK CATRYSSE. •utgarde (23) regentes li. opvoeding, kende genoegen om met het na- geV| ionaal damesteam te mogen tegen Nederland en Zij voetbalde een jaar bij SV Hardy en Hamme. is thans lid van team uit Wemmei dat in damesreeks uit- (18) en Guido spelen voor KA VD. Liefst zij uit Dendermonde Nu men van pian entrfi'. de Hamsc voeba.lers, Dendermonde enkele waar spelers van de hand doen, is het beter dat wij van klub veranderen. Vo. seizoen moesten we hard Wat zal het volgend zijn Liever de tenten opslaan dan het in nog een jaar te Ook is het zo, aldus dat ik in de Denderploeg zo goed gezien was door spelers. Iemand uit de jongleren is nu eenmaal moeilijk niet. is de oudste (27) vindt het best bij VK Hij bedrijft voetbal de eerste plaats als hobby, is er bij de Hamse een goede er plezierig spe- Dan is er ook Geert die naar het seminarie maar tegen de bal blijft Bij ons bezoek kwam net thuis en vertelde ons Het voetbalgezin uit Hamme Catrysse. Vier jongens en een meisje shotten tegen een bal. (A) Minivoetbal De Grauwe Zele speelt reeds jaren een hoofdrol in de Zeelse Minivoetbalkompetitie. Het ging zich nu meten met de sterke teams van buiten de gemeente. De eerste deelname aan de Beker van het Waasland, was tot hiertoe een sukses voor de poulains van Rudy Dq Grauwe, want op 17 junf te 21 uur zullen ze in de sporthal van De Klinge, de finale spelen om de Beker van het Waasland. De tegenstander is Sint-Gillis-Waas, de toon aangevende ploeg uit de Eerste Nationale van N.O.M.B. Dank zij volgende prestaties geraakte MV De Grauwe in de finale In het kader van de Sport voor allen en de aktiviteiten laten uitstralen naar de wij ken, was dit zeker een coor- ieve bijdrage Het was dan ook een glunderende kapitein Julien Vercauteren, die do dank-bloem netjes naar elkeen gooide. Hij verpersoonlijkte het geluk van de wijk. Dui men met de voetbalbeker. Het enthosiasme te Beveren zal zeker nilt groter ge weest zijn. De hoofdprijs en de troos1- bekers werden in het klub- huis van Eendracht overhan digd door de schepenen Van Kerckchove en De Bruyne. Maar de promotor Joost Arens mag zeker gelukgewenst wor den om de manier waarop hij er eens te meer in slaagde een sportraad initiatief tot een succes te verheffen. Al waren er, buiten zijn wil om. ook weer donkere kanten, ook nu werden de grenzen van het sportieve weer overschre den Dit leidde tot een for- faitnederlag van Remia, we gens handtastelijkheden op de scheidsrechters en kwamen er ook nog discussie over het al dan niet opstellen van aange- loten spelers. Schepen Van Kerckhove meende dat dit initiatief toch moet blijven plaatsvinden en dit kan wel me de inzet van Joost Arens en de fairplay waarmee de Scheidsrechters Luc Van Laere, Achiel Picqueur en Roland Govaert. de matchen In de goede ba nen pogen te houden. In de wedstrijd om de derde plaats kon Straaljagers, de technisch sterkste ploeg, niet optornen tegen Telelec. De jongens van voorzitter Willy De Neve haalden het met 5-2. Joris Roosseels Fons Van Acker, elk twee doelpunten en Michel Blancquaerti scoor den voor Telelec en Willy Van Hecke een droomgoal. en Eddy Hillaert deden dit voor Straaljagers. In de finale FC UILEN te gen de bekerhouder Jovanda. viel de beslissing vroeg in de wedstrijd Reeds na 5 minuten was opportunist Patrick Rom. baut bij de pinken en hij prikte de bal tegen Jovanda's netten. Een meer gemotiveerd FC Uilen hield de greep op het wedstrijdverloop en wa ren de verdiende winnaars. 1/16 finales MV Dtj Grauwe - De Klinge 1/8 finale Eagles - MV De Grauwd 1/4 finales MV De Raap - MV De Grauwe 1/2 finale MV De Grauwe - Temse Zondagavond was het een vervroegde kermisdag op de wijk Durmen. Het behalen van de Beker van Zele voor liefhebbers- ploegen gaf vele redenen tot uitbundigheid, voor een wijk die sportieve prestaties van hun eigen mensen nog hoog kunnen schatten. Eigenlijk kon de Beker van Zele geen mooiere apo theose hebben want met Durmen als winnaar werden de Intenties van de Zeelse Sportraad ingelost.

De Voorpost | 1978 | | pagina 21