OPPOSITIE VECHT ALS DUIVEL IN WIJWATERVAT Aalsterse woordvoerders te Brussel DE TOESTAND IN DE KATTESTRAAT DE TOESTAND IN DE DENDERSTRAAT EN NIEUWBRUGSTRAAT GEMEENTERAADSZITTING TE ERPE-MERE DE ADMINISTRATIEVE MOLEN KAUWT EN HERKAUWT NOG STEEDS DE TOELAGEBELOFTE VOOR DE RUWBOUW VAN HET NIEUW OVERDEKT ZWEMBAD TE AALST INTERPELLATIE VAN ETIENNE BOGAERT ETIENNE BOGAERT OP DE GEMEENTERAAD AFSCHAFFING TAKS OP TEWERKGESTELD PERSONEEL ETIENNE BOGAERT OVER: In «De Voorpost» van 19 mei laatstleden vertelden we reeds hoe het scenario van de gemeenteraadszittingen te Erpe-Mere in elkaar zit. Vorige maandag werd het vertrouw de spelletje herspeeld. Erpe-Mere heeft een bevolking van om en bij de 18000 zielen. Het begint er stilaan op te lijken dat er daarvan nooit meer dan 10 geïnteresseerd zijn in wat hun overheid voor hen bedisselt. Allicht wordt niet ledereen persoonlijk uitgenodigd. Maar meer publiek zou onze heren raadsleden mischien wat meer takt en res pekt in de weegschaal doen gooien; de gemeentepolitiek van Erpe-Mere brandt nog op een heel laag pitje. De gemeenteraadszitting was nog maar pas geopend door burgemeester De Lat. of C.V.P.- fraktieleider Van Laethem vroeg het woord. Hij uitte zijn onge noegen over wat er tijdens de vorige zitting gezegd was over de grondaanwerving «ten kostenlo- ze titel» te Burst. Hij eiste meer uitleg over dit punt. De strijd tussen meerderheid (B.S.P.. P.V.V. en V.U.) en oppositie (C.V.P.) was geopend verklaard. Tijdelijke politiereglementen naar aanleiding van wielerwed strijden voor liefhebbers en nieuwelingen te Bambrugge, juniores te Erpe, volleywedstrij den te Aaigem en een Sport en Spel namiddag te Bambrugge werden goedgekeurd. Dienstwagen voor de politie. De politie van Erpe-Mere krijgt een dienstwagen. Er zal een beperkte offerte uitgeschreven worden. Een krediet van 400.000 frank is voorzien. Raadslid Den Herder zag zich verplicht ieder een er aan te herinneren dat er door de vorige gemeenteraad van Mere reeds een daartoe bestemd krediet voorzien was. Dit met het oog op de omvang rijke taak die de politie na de fusies zou toebedeeld krijgen. Hij vroeg zich af waarom de nieuwe gemeenteraad dit kre diet geschrapt had. Hij zag het als een aanslepende zaak die reeds lang kon verwezenlijkt zijn. Bouwpremies te Erpe-Mere Het schepenkollege stelde voor bepaalde (lichte) wijzigingen aan te brengen in het stelsel van toekennen van bouw- en aan kooppremies. De C.V.P.-fraktie repliceerde uit monde van mevrouw Flobert-Janssens door een eigen voorstel naar voor te brengen. Het offïciëel dokument dat uit Brussel komt, waarin de gemeente konde wordt gedaan van de Staatsbouwpremie zou als basis moeten dienen om de gemeentelijke bouwpremies toe te kennen. Verder werd er voorgesteld om de premie op te voeren van de gebruikelijke 5% naar 10%. Dit eerste voorstel om administratieve rompslomp te vermijden en het tweede om de te lage premies wat op te voeren. Schepen De Wolf reageerde hierop: de attesten komen niet altijd vanzelf binnen; de ge meente moet dikwijls zelf op zoek naar deze dokumenten. Verder vond hij dat de C.V.P. niet het recht had om voor te stellen het bedrag op te voeren. De C.V.P. heeft namelijk in een van haar recente publikaties de geld-wegwerp-politiek van het gemeentebestuur gehekeld. Al dus schepen De Wolf. Hij vroeg dan ook om radikaal neen te zeggen tegen het voorstel van de oppositie. Wat door de meerder heid dan ook prompt gebeurde. De C.V.P. van haar kant onthield zich bij de stemming over het ontwerp van het schepenkollege. Kultuurraad De statuten van deze kuituur- raad - met - kinderziekten werden prompt goedgekeurd. Gevraagd werd dat elke fraktie zo vlug mogelijk zijn afgevaar digde zou aanduiden en zijn volle medewerking zou verlenen. De oppositie beloofde dit te doen. Aankoop schoolmeubelen en dldaktisch materiaal Mevrouw Rika De Backer, minister van Nederlandse Kuituur en van Vlaamse aangelegenheden, heeft op de vraag van volksvertegenwoordiger Jan Caudron enige klaarheid gegeven in de redenen waarom het dossier «nieuw zwembad Aalst» in haar departement nog steeds een lange winterslaap meemaakt. De schriftelijke vraag van volks vertegenwoordiger Caudron da teert van 18 mei jl. en haalt terloops de tijdrovende weg die de idee om in Mijlbeek een nieuw zwembad te bouwen, al heeft doorlopen. Even opfrissen: Op 27.9.1973 wordt door de gemeenteraad van Aalst het ontwerp van het nieuw overdekt zwembad goedgekeurd. Op 23.4.1976 krijgt de stad Aalst van de minister van Nationale Opvoeding en Neder- ^""j/andse Cultuur de principiële ia"1 belofte van toelage (41.633.000 F). """Op 16.12.1976 volgt de aanbe- steding. Op 23.12.1976 volgt de toewijzi- zing door het schepencollege. Op 7.2.1977 wordt het aanbeste dingsdossier door het provin ciaal gouvernement verstuurd naar het ministerie van Neder- mtx n B vi hpe nsc^landse Cultuur en Vlaamse Aangelegenheden. Sinds die datum wacht de stad Aalst op de goedkeuring en het bekomen van de vaste belofte van toelage. Een zestien maanden durende windstilte, noemt Jan Caudron het en hij vraagt de minister naar de redenen daarvan. Na onder het stof halen van het e ak dossier gaf de minister volgend antwoord te kennen. De prioriteiten voor toekenning van de beschikbare kredieten 'oor investeringen aan gedecen traliseerde openbare besturen do< worden bepaald in funktie van de noodwendigheid, hetzij voor nide Kulturele infrastruktuur, hetzij voor de sportinfrastruk- tuur. hetzij voor restauratiewer ken. 05 Rekening houdend met de omvang van de toe te kennen subsidie en met de beperktheid lat 3jvan de begrotingskredieten, kan slechts prioriteit verleend wor- ig t den voor één of een gedeelte van luwejdeze sektoren. Wat de stad Aalst betreft, is ïrioriteit verleend voor het :t u -tedelijk kultureel centrum, zo- nens dat voor de oprichting van het :zer (tedelijk overdekt zwembad tot Dp heden geen prioriteit in Werweging kan worden geno- Als we daarbij het pré-historisch JUerhaal van het kultureel cen trum voor ogen houden lijkt het dus nog niet zeker dat de [root-Aalstenaar nog deze eeuw lan de «andere kant van 't 'ater« de chloroform zal kun- ten induiken. egraafplaatsen m Caudron heeft zich in de iei-maand ook ontfermd over Bzielerust van onze overlede- i of althans toch over hun iven. Drie schriftelijke vragen zijn hand handelen over de iting en de ontruiming van (rafplaatsen en de verwaarlo- ing van grafkonsessies. Welke ijn de rechten van de konsessie- (ouders, welke zijn de rechten an de gemeentelijke overheid, wal 'elke zijn de objektieve kriteria 'aarop deze zich kan steunen Ui bepaalde graven als verwaar loosd te verklaren, kan de burger in beroep gaan tegen arbitraire beslissingen op dit gebied enz? Ziedaar een blik op de boterham aan de minister van binnenlandse zaken. Vermelden we tot slot twee andere parlementaire vragen. Een eerste aan de minister van volksgezondheid over de wet van augustus '74 tot instellen van het recht op het bestaansmini mum en een tweede aan de minister van nationale opvoe ding over de bewakingsopdrach ten van het onderwijzend perso neel in het gesubsidieerd ge meentelijk kleuter- en basison derwijs (probleem voor te vinden van vrijwilligers voor het toe zicht op de kinderen of de weigering van het personeel om buiten de uren dit toezicht onbezoldigd te verzekeren). Diane D'Haeseleer: de dis kri mi na ties in de arbeidswet Op woensdag 31 mei kwam volksvertegenwoordiger me vrouw Diane D'haeseleer in de kamer op het spreekgestoelte voor een tussenkomst in de bespreking van wetsvoorstel 246 van dhr. Lensens tot wijziging van de Arbeidswet van 16 maart 1971. In het voorstel dat in wezen vooral strekt tot de juridische aanpassing van een wettekst die sinds 1975 reeds op basis van een Kollektieve Ar beidsovereenkomst in alle on dernemingen wordt toegepast, zag mevrouw D'haeseleer prin cipieel geen graten. Zij vertolkte daarbij de mening van de hele PVV-groep. Zij had evenwel enkele beden kingen. In een eerste luik had ze het over het verschillend statuut dat de bediende en de arbeider in de arbeidswet hebben (vast heid van betrekking is groter bij bediende, proefperiode bedien de is langer, loonwaarborg ligt totaal anders). Diane D'haese leer gaf wel toe dat er krachtlij nen bestaan die het opstellen van een eenheidsstatuut niet mogelijk maken alhoewel meer koördinatie haar toch gewenst leek. Een tweede opmerking betrof de «diskriminaties die bestaan tussen de werknemers van de privésektor en deze van de openbare sektor». Drie punten hierin: - zou het niet opportuun zijn om, naar analogie met wat gebeurt in de openbare sektor. in de privesektor naar een 38-uren- week over te stappen? - Gaat het nog op dat personeels leden, zowel mannen als vrou wen, in de Openbare Sektor de mogelijkheid hebben om deel tijdse arbeid te verrichten en dat in de «arbeidswet» van 16 maart 1971 daarover met geen woord wordt gerept. Zou het invoeren van een dergelijk verantwoord systeem geen grote sociale vooruitgang betekenen? Ik denk hier vooral aan de buitenhuis werkende moeders met kinderlast, alhoewel het zeker en vast niet alleen tot hen zou beperkt blijven. - In de Openbare Diensten hebben de personeelsleden het recht om 4 dagen per jaar afwezig te zijn als een kind, hun echtgenoot of echtgenote of een bloed- of aanverwante - die met hen onder hetzelfde dak woont - ziek is; zodat de aanwezigheid van het perso neelslid thuis vereist is. Uit een onderzoek dat ik bij verschillende Openbare Dien sten heb ingesteld, blijkt dat dit systeem korrekt wordt toegepast en zeker en vast geen aanleiding geeft tot misbruiken. Bij de vrouwelijkse personeels leden met schoolgaande kinde ren is het aantal ziektedagen aanzienlijk verminderd. Het is volgens mij onverant woord dat sommige werkende moeders, waarvan er een groot aantal alleenstaande zijn, in ons huidig systeem verplicht zijn om zelf ziekteverlof te nemen als hun kind ziek is. Mare Galle: Hoger Onderwijs, Registratie en Welvaartspremie Volksvertegenwoordiger Dr. Mare Galle komt hier ter sprake betreffende drie schriftelijke parlementaire vragen. Een eerste betreft het hoger onder wijs en meer bepaald het diploma kandidaat burgerlijk ingenieur. Er rijzen nogal wat vragen rond de eenvormigheid van dit diploma met het diplo ma behaald na twee studiejaren in de polytechnische afdeling van de Koninklijke Militaire School. Ze zijn gelijkgesteld, antwoordde de minister van nationale opvoeding. Andere vraag van Mare Galle was Waarom er nog altijd een onderscheid gemaakt wordt tus sen de wettelijke diploma's der akademische graden van licen tiaat. doctor, apoteker, inge nieur of geaggregeerde en de wetenschappelijke diploma's van dezelfde graden, Antwoord: de raden van beheer van alle Nederlandstalige uni versitaire instellingen hebben desbetreffend een advies gege ven en dit advies wordt op het ministerie momenteel bestu deerd. We herinneren de lezer eraan dat deze vraag in oktober van verleden jaar werd gesteld en pas verleden maand werd beant woord. Een vraag die Mare Galle stelde op 7 april van dit jaar kreeg in mei een antwoord. Het betreft de welvaartpremie en de diskrima- natie jegens diegenen die in 1911 zijn geboren. De vraag over de geldigheid van vermindering van registratierechten bij de verkoping van bescheiden wo ningen om redenen van over macht, die Mare Galle eveneens op 7 april stelde werd beant woord. Ghis WUlcms: kontrole op gemeentelijke VZW's Volksvertegenwoordiger Ghis Willems die op 30 maart 1978 een vraag stelde over de kontrole van de gemeentelijke overheid op de zgn. gemeentelijke vzw's kreeg verleden maand een antwoord van de minister van binnenlandse zaken. Kern van de zaak is de vraag of de kontrole voldoende geregeld is en of zij de gemeentelijke autonomie niet al te zeer aantasten. Van overheidswege was daar nog geen duidelijke taal oyer gesproken hetgeen nogal wat misverstanden in het leven had geroepen. Zo dachten de enen dat de minister de gemeentelijke vzw's verwierp terwijl anderen in het feit dat er wetsontwerp in de maak is betreffende de kontrole op deze vzw's. een intrisieke goedkeu ring legden. Omdat het probleem zich ook te Aalst stelt (vb. feestkomitee al dan niet als vereniging zonder winstoogmerk) nemen we hier het antwoord van de minister De gemeentescholen hebben blijkbaar dringend behoefte aan dergelijke uitrusting. Aankoop zou plaatsvinden na beperkte offerteaanvraag. Op de vraag van de C.V.P.-fraktie over welk materiaal het juist ging, kwam, na lang aandringen, volgend antwoord uit de bus: kasten, dia-apparatuur, video en later misschien wel film. Raadslid Vindevoghel vond dat het niet door de beugel kon dat er niets in het dossier over deze zaak gezegd werd. Hij kon dan ook de beloofde medewerking aan de kultuurraad niet onvoor waardelijk garanderen. Verdaging van de aankoop werd weggestemd. Gemeenteschool «Honegem» Erpe De bouw van een sanitair lokaal wordt voorgesteld. De beoogde ondernemer uit Sint-Lievens- Houtem voldoet aan de vereiste erkenning. Vroeger werd dit tegengesproken door de Besten dige Deputatie. Na onderzoek kwam men tot de ontdekking dat alles toch in orde zou zijn. Aangezien de werken dringend zijn en opnieuw aanbesteden bijkomende administratiekos ten zou meebrengen, zal, na akkoord van de hogere overheid, de opdracht gegeven worden. Iedereen was het hierover eens. Oprichting Grondregie Dit werd het meest besproken punt van de agenda. Bedoeling van het schepenkollege: deze grondregie zou de gronden op de gemeente beheren door aankoop en verkoop, zodanig dat het vroeger opgestelde gewestplan bereikt zou worden. Het beheer van bepaalde gronden dient daartoe eerst uit privehanden genomen. De grondregie zou een zelfstandig bedrijf worden onder gemeentetoezicht. Financieel zou het gescheiden zijn van het gemeentebeleid. De C.V.P.-fraktie ziet deze organisatie als een nutteloos iets. De heer Van Laethem vroeg zich af waarom er een nieuwe, dubbele administratie, begro ting, boekhouding en bedrijvig heid moet uitgesponnen worden. Hij ziet alle heil in een «kommissie grondbeleid». Deze zou haar budget onderverdeeld zien op een bestaande post in het gemeentebudget. De werking en boekhouding gebeurt vanop een bestaand vlak. De heer Van Laethem ziet de grondregie dan ook als een nutteloos, duur gemeentebedrijf. Hij haalde het voorbeeld van de gemeente Zottegem aan om aan te tonen dat een grondregie tot misluk king gedoemd is. Schepen De Wolf vond dat Van Laethem de grondregie te groots zag en dat kommissiewerk te lang duurt. Van Laethem zei nog dat men eerst moet de noden onderzoeken en dan beslissen. Omgekeerd tewerk gaan zou uit den boze zijn. Hij zag zijn voorstel echter niet goedgekeurd. De rest van de punten werd vlug afgehandeld: Werkerr aan de Leedse Steenweg op Erpe: goedge keurd. - Rooilijkplannen voor Kraai- neststraat (Erpe) en Perrestraat (ottergem): goedgekeurd. - Regularisatie van de opdracht en betaling van de werken naar aanleiding van de riolering van «Groendal» naar de «Bergstraat» en «Vijverstraat» (Mere). Be doeld wordt: er zijn nooit schriftelijke opdrachten en over eenkomsten afgesloten door het vroeger gemeentebestuur van Mere om de herstelling van deze straten door te voeren. De hoger overheid weigert de faktuur te betalen. Oud-burgemeester Den Herder vond dat het zijn plicht geweest was de werken dringend te laten uitvoeren. De straten waren te erg beschadigd om gedeeltelijke herstelling toe te laten. Iedereen, behalve raadslid Vin devoghel, vond dat men beter de aannemer betaalt om gerechts kosten te vermijden. - De eindafrekening voor de werken aan de Hoogstraat en Molenstraat te Erondegem werd goedgekeurd: bedrag: 7.706.000 frank. - Een reeks verbeterings- en bijwerken werd goedgekeurd. Tot slot van de openbare zitting werd de gemeenterekening over het dienstjaar 1977 goedge keurd. Deze gemeenteraadszitting ging verder met een geheime zitting waarop ongetwijfeld het spelle tje van kat en hond werd voortgespeeld. Opvallend is dat meerderheids- voorstellen, alhoewel soms ba naal verdedigd, door zwijgende meerderheidsleden worden goedgekeurd, terwijl de opposi tie vecht als een duivel in een wijwatervat. Mark Van Impe integraal over: «De gemeente is een openbare dienst die uiteraard het open baar belang behartigt. Daarte genover is de V.Z.W. een insituutdat aan particulieren de mogelijkheid biedt een doel van algemeen nut na te streven. Uit deze tegenstelling moet worden afgeleid dat de gemeente voor het volbrengen van haar op dracht geen beroep moet doen op een formule uitgewerkt voor particulieren namelijk het op richten van een V.Z.W. of het toetreden tot een V.Z.W. De feiten wijzen echter uit dat er zich een andere evolutie heeft voorgedaan en dat deze toestand niet zonder meer ongedaan kan worden gemaakt. Blijkt het geval waar de gemeen te die bij wege van bijvoorbeeld een concessiecontract een V.Z.W. betrekt bij de exploitatie van een gemeentelijke inrich ting. In dit geval moet het contract zodanig worden opge steld dat het college van burgemeester en schepenen, overeenkomstig artikel 90. 3, van de gemeentewet, meester blijft over het beheer der gemeentelijke inrichting. Door aldus te handelen wordt aan de inrichting het karakter van gemeentelijke inrichting niet ontnomen, wat tot gevolg heeft dat onder meer ook artikel 69 van genoemde wet, dat het inzagerecht der gemeenteraads leden regelt, toepasselijk blijft. Beslissingen betreffende derge lijke contracten vallen bij toe passing van de artikelen 86 en 87 van de gemeentewet onder het administratief toezicht van de hogere overheid. Tenslotte kan ik bevestigen dat een ontwerp van wet tot regeling van een controle op het verlenen van toelagen door ondergeschik te besturen aan V.Z.W.'s in voorbereiding is.» René De Witte Toen ik een paar jaren terug tijdens een banket van de 4 gekroon- den, de vraag stelde aan de directie van de "federale- waarom zij niet zouden investeren in onze stad, werd hierop een sympathiek antwoord gegeven. Het was op dat ogenblik met voorzitter Me- ganck, dat deze kwestie bepleit werd en waarin dan ook achteraf schepen De Neve in betrokken werd. Het grote winstpunt was niet al leen dat de eigendom van de C.O.O. een koper vond. maar in het bijzonder dat de streek van Aalst een bouwwerf kon openen waarbij zovele mensen van de streek konden in betrokken zijn. Ik heb nooit gedacht dat die sleur van administratie maar ook van dis cussie nuttig of niet zovele jaren zou in beslag nemen. De inwoners van de Kattestraat hebben tot vervelens toe aange drongen en zijn thans moedeloos geworden. De schade, die aangebracht werd door een dergelijke dode en laat het ons maar zeggen, vuile ruimte heeft de handelswaarde en de aan trekking van de Kattestraat. enorm geschaad. Men zegt dat de zaak opgelost is. maar er gebeurt nu toch niets. De oplossing is nog niet voor mor gen, schreef een plaatselijke krant. Het bezwaar van dc kapel heeft meteen eon oplossing ge vonden. er zouden geen bezwaren meer zijn wat de ondergrondse en bovengrondse bouw betreft. De stad heeft hier een unieke kans om zonder kosten een modern han delscentrum te krijgen, dat niet al leen tegemoet komt aan de ver zuchtingen van de handelaars zelf maar inzonder en hier legt men dan ook veel te weinig de nadruk op, dat zovele mensen via een aannemer van de streek, voor ge ruime tijd werkgelegenheid heb ben. Het volstaat niet er over te spreken men moet de reële kans grijpen wat beter is dan alle uitgedachte plannen zonder uitvoering. Vindt het P.V.V.-bestuur dit on zinnig misschien? Geef nu maar eerlijk toe dat het aan ernst ontbreekt dat op mijn schrijven van 24 maart, waarin ik drie vragen stelde, niet eens een antwoord heb gekregen. Hoever staat het met het dossier van de Federale? Is het probleem met het O.C.M.W. van ruiling opgelost of stelt zich dit niet meer? Binnen welke redelijke termijn kan gedacht worden aan de aan vang van werken? Ik zeg duidelijk: «Laat Aalst deze kans niet missen». Ik zal beginnen met het antwoord, dat de Schepen van Financiën mij zou kunnen geven, doch gezien ik nieuwe elementen aanbreng hoop ik hem te overtuigen. De minister van Binnenlandse Za ken verplicht de steden met defici- taire resultaten om niet bcnadeligd te zijn in de verdeling van de Fondsen, een belasting te heffen op het tewerkgesteld personeel... en dat is juist. In onze stad brengt deze belasting 2.300 000 F op en in ons provin ciebestuur 10 560.000 F. Het is duidelijk dat ik de taks op drijfkracht afkoppel aan mijn eer ste voorstel, om de haalbaarheid niet in het gedrang te brengen. De taks op de drijfkracht brengt aan dc stad een voordeel van 9.300.000 F en voor de provincie een opbrengst van 59.088.000F, principieel kan ik hiermede niet akkoord gaan doch ik heb geen geldig alternatief om deze inkom sten te vervangen. Wat zijn nu dc nieuwe elementen? Minister Boel heeft in samen spraak met de middenstandsbe- weging van het N.C.M.V, de eis tot afschaffing onderzocht en hij vond het bezwaar tegen de belas ting op tewerkgesteld personeel van psychologische aard hij ver klaarde zich akkoord voor een soepeler regeling, die er in zou bestaan een zeker aantal werkne mers totaal vrij te stellen. In het provinciebestuur hadden we een onderhoud met een afvaar diging van de bestendige deputa tie, die het principe aanvaard heeft om een wijziging te brengen aan het bestaande reglement, wat op zichzelf ook weer positief is. Mis schien is het woord onzinnig op zijn plaats om te verklaren dat premies toekennen voor arbeids plaatsen. vrijstelling te geven voor BTW op investeringen, ren teloze voorschotten en wat nog meer... om inmiddels de provin cies. steden verder belastingen te heffen op het tewerkgestelde per soneel Aalst heeft in het verleden nog be langrijke initiatieven genomen, waarom kunnen we nu bij de vol gende begroting de afschaffing voorstellen an deze belasting. En voor deze som. wil ik graag met U samen een alternatief vinden in enkele uitgaven, die ons doen ril len. De P.V.V. heeft vroeger nog be lastingsverminderingen voorge steld voorde verkiezingen, nu zijn we in een neutrale periode, laat ons iets doen voor de zelfstandi gen of is de P.V.V. alleen nog de derde syndicale vleugel in onze gemeenschap? We mochten vernemen van de Schepen van Openbare Werken dat eerlang (administratieve term) de werken zouden aanvangen om de Zwarte Hoekbrug, die enigszins tot onze monumenten behoort, te vervangen. U zult willen begrijpen, dat de handelaars, die in het verleden menigmaal benadeligd werden door allerlei herstellingen die verschillende dagen duurden, zich hierover zor gen maken. De uitvoeringswerken zullen geruime tijd in beslag nemen en intussen zullen dc handelaars in een onmogelijke situatie ge bracht worden, door het niet opvangen van de dagelijkse voorbij ganger, die een groot deel van het cliënteel uitmaakt. Daarom stel ik tijdig voor, dat de nodige voetstappen gedaan en contacten gelegd om gedurende die periode een «voetbrug» te voorzien, zodat de voetganger zo weinig mogelijk gestoord wordt en de handelaar dezelfde kansen krijgt om zijn zaak te verdedi gen. Het is me niet duidelijk of het PVV-bestuur voorde zelfstandigen nog iets onderneemt? Mag de Schepen van Openbare Werken hierover ondervraagd worden? Misschien weet hij iets meer. Ik hoop dat in de moeilijke economische omstandigheden waarin wij leven er rekening zal gehouden worden met de rechtmatige belangen van de zelfstandigen.

De Voorpost | 1978 | | pagina 7