ROBERT GR0SL0T GEEFT RECITAL TE AALST FAUBOURG-JAARMARKT REEDS AAN DE START TWEE AALSTENAARS WANDELEN NAAR L0URDES JlAAD VAN STATE SCHEIDSRECHTER TUSSEN BESTENDIGE )EPUTATIE EN AALSTERS SCHEPENKOLLEGE ^fusKtiiü wiiii - Editie Aalst llC'ili'IfitlS li Üflë DIERENASIEL BLIJFT OPEN TOT EIND 1979 De Voorpost EEN UITGAVE VAN VRIJDAG 16 JUNI 1978 - 31' JAARGANG NR. 24 - 20 F DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. DE CUYPffl ROBBERECHT P.V.B.A Verantwoordende uitgever A DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel.: 052-21.40 PCR 000 0115692.68 1 Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70.41.19 Gabriëlla Pusner uit Australië; laureate van de Koningin Elisabethwed- strijd voor piano, vandaag in de winterkapel van het Capucienenkloos- Na de opzienbarende prestatie van de Mechelse pianist Robert Groslot in de Internationale Koningin Elisabeth-wedstrijd voor piano 1978 mag Aalst zich verheugen als een der eersten deze man te gast te hebben. Vandaag, vrijdag 16 juni zal Robert Groslot, samen met een andere kandidate uit de Elisabeth-wedstrijd, de Australische Gabriella Pusner, een recital verzorgen en dit in de Winterkapel van de Paters Kapucijnen, Capucijnenlaan te Aalst (ingang links van de kerk). Aanvang: 20.30 uur. Inrichters van deze buitengewone manifestatie: Kiwanis Aalst. Op het programma: werken van Haydn. Ravel, Strawinsky, Liszt, Chopin en Hanson. De toegangsprijzen werden vastgesteld op 250 fr. Studenten en plus-drie-passers kunnen te recht voor de helft van de prijs. Kaarten zijn te bekomen bij Kiwanis-leden en op het Keizerlijk Plein nummer 4 (Securex) te Aalst. ROBERT GROSLOT Hij werd geboren te Mechelen. Reeds vanaf zijn negende jaar was hij begaan met de muziek. Hij volgde humaniora aan het Koninklijk Ateneum te Meche len (richting Latijn-Wiskunde). Vele lezers zullen via andere media reeds hebben vernomen dat het voor Groslot moeilijk te kiezen was welke weg hij zou opgaan: deze van de muziek of deze der matematica Toen hij 18 was echter toog hij naar het Koninklijk Konservatorium te Antwerpen om er in 1970 aan de haal te gaan met een eerste prijs en een hoger diploma, piano met het maksimum der punten. In 1968 won hij de prijs Pro Civitate voor viool en in 1969 dezelfde prijs voor piano. HISTORISCHE EVOKATIE wakkere organisatoren van de Baardegemse Faubourg- Jaarmarkt met aan het hoofd voorzitter en duivel-doet-al Mar cel Van den Broeck gooit het dit jaar over een andere boeg. De stoet zal immers in het teken staan van «Het Jaar van het Dorp» en stadsarchivaris Karei Baert zorgde met Mathieu Saeys voor een reeks mogelijk uit te beelden onderwerpen. De groepen die een onderwerp hieruit kiezen of iets dat ty pisch is voor Baardegem krijgen een aanmoedigingspremie als startvergoeding. GROEPEN: inkele groepen deden reeds en definitieve keuze. Europastraat brengt de heren Baardegem (Iwein 1304, 1317, Olivier 1334 en Joanna 1377) met hun gevolg. Ook de Paters van Affligem staan op hun programma, de ene de mis lezend, de andere iredikend, een andere schrij vend en zo mogelijk de bouw van de kerk door de paters in nonnikspij. t Klieksken memoreert pas oor J B. Van der Meeren die lestijds Baardegem van plun- lering en uitbranding door de :ransen redde (1684). U ziet de pastoor, soldaten, markies Ie Bouflers en het volk dat de lastoor bij zijn slagzin «Geluk- lig Baardegem dat niet ge- xand heeft en nooit branden al» toejuicht. luziekmaatschappij met een wagen die een ode brengt aan de Faubourg-Jaarmarkt zelf. Hoogstraat vrij initiatief geïn spireerd alleszins aan het pik- feestgebeuren. De Fribbeleirs komen met de Baardegemse reuzen die nu wel iets meer willen doen dan enkel in de stoet rondgaan en denken aan de uitbeelding van «de brouwerij van Pollijn». Faubourg-Jaarmarktkomitee brengt het wapenschild van Baardegem op een wagen in zand met bloemen en figuratie. Molenstraat komt met de Baardegemse cidermakers. Er resten nog tal van onder werpen en wie zich nu nog in schrijft voor één van onderver- melde temata geniet uiteraard ook van de startpremie. De wijken Elderberg en Eer- degemN zouden nog een on derwerp kunnen uitbeelden. Gedacht wordt aan Bardo voor Edelberg en Jan Frans Vonck voor Eerdegem. Ook Leireken zou moeten kunnen meerijden. Nog mogelijke onderwerpen zijn alvast: Baardegem behoorde tot het Land van Aalst en de Heren van Asse hadden recht op pa trijzenjacht: groep met jacht honden, paarden, edellieden. Margareta aangeroepen te gen de kinkhoest én voor vrou wen in barensnood: een idil- lisch geval met veel kinderen. St. Jozef, oude handboog maatschappij en andere ver enigingen met hun attributen. Kattefeesten. heropflakke ring van deze folkloristische feesten met boeren, katten, kinderen, volksspelen. Groepen die problemen heb ben of meer willen weten over te gebruiken kostumering kun nen hiervoor steeds bij het ko- mitee terecht. JAARMARKTFEE EN -PRINS Voortaan kunnen kandidaturen hiertoe ook komen uit de an dere Faluintjesgemeenten Herdersem, Meldert en Moor- sel. Dit zal ook bijdragen tot het sukses van het Pottenbal. VARIA De tekenwedstrijd zal voortaan openstaan voor alle kinderen van Baardegem tot 12 jaar. De wedstrijd zal dan ook worden georganiseerd in de Parochie zaal tijdens de vakantieperiode op een namiddag. Lees verder p. 4 In het buitenland verwierf hij eveneens prijzen en onder scheidingen: te Terni (Italië) de prijs Allessandro Casagrande (1974). Hij ontving een waar den ngsprijs van het Fonds Alex De Vries en een waarderings- prijs van Mevrouw Meulen- berghs. Hij gaf reeds talrijke konserten in binnen- en buiten land. Onder meer te Neder land, Duitsland, Italië, Frank rijk, Zwitserland, Oostenrijk, Tsjechoslowakije en Joegosla vië. Ook maakte hij reeds enkele grammofoonplaten. GABRIELLA PUSHNER Ze werd geboren in Italië doch verblijft in Australië waar ze deel uitmaakt van de jonge ge neratie vooraanstaande pianis ten. Ze studeerde aan het mu- ziekkonservatorium van Syd ney waar ze als konsertpianist en lesgeefster gegradueerd werd. Ze won reeds verschil lende prijzen, onder meer een «Scholar-ship for Overseas study», de Shadforth Hooper Memorial Prize voor de meest vooraanstaande gediplo meerde pianiste in 1976 en in 1977. De prijs «Friends of the Israël Philharmonic Orche stra», de «Austrian Student Scholarship for outstanding ta lent». Gabriëlla Pushner gaf reeds talrijke solo-recitals, was so liste in concerto's en deed aan kamermuziek. In 1977 nam ze samen met haar leraar Profes sor Igor Hmelnitsky, een plaat op gewijd aan de muziek van Raymond Hanson (1913- 1976). Gabriëlla Pushner geeft tans privaat les in haar eigen studio en doceert ook part-time in twee universiteiten te Syd ney. Buiten haar deelnamen aan de Koningin Elisabeth- wedstrijd van dit jaar nam ze slechts aan één wedstrijd deel: de «Madame Butterfly Compe tition» te Tokyo. PROGRAMMA Gabriëlla Pushner zal instaan voor het eerste deel van het koncert, waarin ze drie werken zal vertolken: de sonate nr. 3 in b klein opus 68 van Frederik Chopin, de Etude de concert nr. 2, bijgenaamd «La Leggeruz- za» van Franz Liszt en zes pre ludes opus II van Raymond Hanson. Na de pauze is het de beurt aan Robert Groslot met volgende werken: Valses no bles en Sentimentales van Maurice Ravel, Sonate in g, Hob. XVI-6 van Jozeph Haydn en drie bewegingen uit Pe- truschka van Igor Stravinsky. De luisteraar zal in dit konsert talrijke muzikale wetenswaar digheden ontdekken. Voor eerst de konfrontatie van twee klavierreuzen uit de 19e eeuw: Loszt en Chopin. Lette men hierbij vooral op het verschil in aanwending van het klavier: Chopin moet het hebben van een uiterst ontwikkelde vinger techniek terwijl bij Liszt vooral de nadruk wordt gelegd op harmoniek en de daarbij ho rende wijde grepen. Beiden echter wisten de pianostijl in sterke mate te verruimen en te verrijken. Toch zal Chopins muziek sterker aanspreken, omwille van haar inhoud, dan de soms grootsprakerig aan doende Liszt. Ravels Valses nobles et senti mentales verschenen in 1911. Ook al schijnen deze werken eenvoudig te zijn, ze bevatten een grote rijkdom aan harmo nische vernuft en tevens vallen binnen de beperking van de drie kwarts wals-maat talrijke ritmisch interessante verschui vingen te bemerken. Joseph Haydn schreef 52 so nates voor klavier. In vele van deze werken is de invloed van Carl Philip Emanuel Bach on miskenbaar Allereerst door de aanwending van twee tema's in het eerste deel. Andere sona tes verwijzen reeds naar Be ethoven; vooral de sonate in Es opus 78 staat dicht bij wat Be ethoven later zou verkondigen. U heeft het reeds gemerkt, be ste lezer, het programma loont de moeite en de uitvoerders zijn een borg voor een aange name muzikale avond. We wensen u nu reeds veel luister genot. André De Groeve Morgen vertrekken vanuit Aalst drie wandelaars te voet naar Lour des. Onder hen zijn er twee Aalstenaars. Het zal wel overbodig zijn eraan toe te voegen dat één van hen het wandelwonder Gustaaf De Luyck is. De andere sportieve wandelaar is de heer Jules Kieckens, die voor de tweede maal deze tocht te voet onderneemt. Op hun 1.101 km lange tocht zullen zij het gezelschap hebben van een West-Vlaamse entoesiasteling van de wandelsport, de heer John Chlelens. Met zijn drieën zullen z(J op deze tocht 23 dagen zetten. Het is een tocht die zeker de aandacht van velen zal trekken en op de voet zal gevolgd worden zowel te Aalst als in het Brusselse Militaire Hospitaal, waar de heren Kieckens en Chielens hun dagtaak als be roepsmilitairen volbrengen. De drie wandelaars De organisator van de tocht is de heer Jules Kieckens. Hij heeft de ganse zaak organisatorisch op zijn poten gezet. Hij heeft de reisroute uitgestippeld, evenals de dagetappen en hij zorgde tevens voorde overnachtingen in de etappeplaatsen. Hij heeft wel enige ervaring op dit organisa tiegebied, want het is dus de tweede maal dat hij de afstand tussen Aalst en Lourdes te voet zal afhaspelen. De eerste maal deed hij dit in de snikhete zomer van 1976. Hij hield aan deze unieke tocht dergelijk mooie herinneringen over dat hij er niet lang moest over naden ken om de tocht dit jaar opnieuw te ondernemen. De heer Kie ckens is gehuwd en vader van drie zonen. Hij is 42 jaar oud en is beroepsonderofficier in de Medische Dienst van ons natio naal defensieapparaat. Hij is gekazerneerd in het Militair Hospitaal van Brussel waar hij CSM is van het kaderpersoneel. Onlangs nog nam hij deel aan de evakuatie- operatie te Kolwezi in Shaba, met de medische ploeg van het hospitaal. Hij nam reeds meerdere malen deel aan grote nationale en internationale marsen, zoals reeds meerdere malen de Mar- che du Souvenir te Vielsalm, de honderd kilometer van leper enz. De eeuwige wandelaar Gustaaf De Luyck voorstellen zal wel een overbodige zaak zijn. Lees verder p. 4 vzw Dierenbescherming Sint Hubertus exploiteert een hondenasiel aan de Restertstraat te lieuwerkerken. Om dat hondenverblijf, ondergebracht in een oude boerderij, is de laatste "Banden heel wat over en weer gepraat. De uitbaatster met haar 31 hokken en evenveel mden of nog meer, kreeg het hard te verduren. Zij beet echter vinnig terug, en werd ei zo na straat gezet door het Aalsterse schepenkollege, bondgenoot van de vele petitieonderteke- lars die steen en been kloegen over het lawaai en de zogenaamde onmenselijke manier 'aarop de dieren er behandeld werden Eén mei moest zij op straat. Maar om met die inden een ander onderkomen te vinden moest je wel een tovenaar zijn. fat kon niemand en de vzw haar raadsman beroep aan bij Immers bij het sluiten van het ierenbescherming die het be- de Bestendige Deputatie. En- onderzoek commodo et in- fuit van het kollege niet aan- kele doorslaggevende argu- commodo op 3 maart 1977 lardde tekende bij monde van menten werden er bijgehaald, werden geen bezwaren inge diend. Pas achteraf kwam de klachtenregen en de petitielijs- ten. Zowel de stadsingenieur als de rijksgezondheidsinspek- teur als de dienst voor leefmi lieu brachten een gunstig ad vies uit. Het was enkel Stede- bouw dia negatief reageerde. Het asiel bestaat uit 33 boxen, een gemeenschappelijke stal, 'n quarantaine stal met was plaats, een lokaal voor voe derbereiding en een woning voorde verzorger, werd na kon- trole als zijnde een voorbeeld beschreven met de inrichting die aan zeer behoorlijke nor men voldoet. Het enige bezwaar dat een af wijzing van de uitbatingsver gunning kon wettigen was dan de lawaaihinder, maar ook de vroegere aktiviteit op een boer derij vormde een zekere bron van lawaai. Tegen de bezwaren kwam een onderzoek, dat heeft aange toond dat niettegenstaande slechts enkele omwonenden (10 a 12 gezinnen) enige ge luidshinder kunnen ondervin den, er een intense kampagne werd gevoerd tegen het bedrijf, bewijs hiervan de petities, veelal ondertekend door per sonen vreemd aan de streek. De talrijke beweringen als slechte uitbating, gejank en gehuil van een ordeloze bende honden, pretentieus tentoon stellen van persoonlijke macht, een hondenkerkhof, ontsnap pen van honden en begraven van lijken, werden als onjuist bestempeld. Doorslaggevend voor het ver lengen van de exploitatiever gunning was wel het feit dat de vzw Dierenbescherming een optie nam op een perceel grond te Erpe-Mere Lees verder p. 4

De Voorpost | 1978 | | pagina 1