jaugdpogino B H K| M Ni ol Q 'T <L DEUREN OPEN IN ST.-VINCENTIUSINSTITUUT <i Tussen haakjes SCHOOLFEEST IN HERDERSEMSE KLOOSTERSCHOOL A y w Vorige zaterdag stonden de deuren open in de Sint Vincentiusschool aan de Geraardsbergsestraat. Daar was het «Kijk-in-namiddag». In het Sint-Lutgardisinstituut zelfde adres was het tumfeest, nadat ook daar de kurieuzeneuzen hun kurieuze neuzen de nodige snuif hadden kunnen opsteken binnenin de leslokalen. In St.Vincentius spelen de kleuters hun kleine leven uit, en lopen de oudere meisjes hun lagere-school-schoenen af. En terzelfdertijd wordt in St.Lutgardis beroepsemstig werk geleverd, uiteraard in de beroepsafdeling. Het was lang geleden dat zo dichtbij hadden meege- we nog een schoolfeest van maakt. Er is daar iets indruk van deze tweeling- school waar kleine en grote zus naast elkaar opgroeien de ene met blokken en prikparels, de andere tus sen kantoormachines, naaidoos of wiskundeboe- ken. De eerste deur die open stond was die van het eerste kleuterklasje, waar de kleintjes een bloemen- stuk opmaakten onder het toeziend oog van vele ouders die dit «bloementa- pijt» omzoomden, en de juffrouw en kinderverzorg ster die veel handen te weinig hadden. Een heerlijk gebeuren: kleine driejarigen die bloe men schikken voor pa of ma langsheen de klasmuren. Op een paar bankjes werden de bloemen zelfs met verdrietige traantjes bego ten. Daarna volgde een rondedans op de speel plaats door de kleuters zelf luidkeels begeleid met op de hoofdjes nog de speelse Onvergete- Irca tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grembergen EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst 053-21.15.64 "'H0NDT SIMON Wijngaardveld, Aalst Specialist in schuifdaken. voortenten, autogarnieringen en zonne- ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M. De Backer. Kon. Albertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, Bt.-Gillis- Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. INTERIEURVERZORGING 053-21.58.61 VAM0FLEX, Kasteeldreet 45 en Nieuwstraat 28, 9310 Lede- Centrum. Vakkundige plaatsing vafl vasttapijt,-vensterdekoratie, ploegstoffen, behang werken 0-SP0RT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikeleQ. alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels - OM, LEEN GERUST 053-21.60.16 ophandtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bij Van den Berghe, Droeskouterstraat 12, Haalterl EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3, AALST 053-21.63.91 IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen. Langestraat 116, 9300 Aalst VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstotfen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardi- sette. tergal enz. Zonneblinden, Luxaflex. Louverdrape. vouw deuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi chem, Potiaulaan 11, Dendermonde UBUCITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten UAN00 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo, quando, quomodo... enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper C0UP0NNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556, Aalst. y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper V0NNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Schoolstraat 48, Aalst Alle herstellingen l jaar Verhoud Prijzen vanaf 4.9OO F tot. 150.000. F. wie modellen uit voorraad leverbaar Handjes in de hoogte, handjes in de zijde. En pret bij de kleintjes (JR) C.S.V. 't Fabrieksken, Burchtstraat 20 Aalst. Van vrijdag 23 tot zondag 25 juni infoweekend voor schoolverlaters en werkzoekenden. Tentoonstelling en brochures. Zaterdag 24 juni: eindeschooljaarsfuif Jeugdatelier Klakson, Hammestraat 20 Aalst. Zaterdag 24 juni: gratis fietsenrally, aanvang 14 u. Jeugdklub Tany: Houtmarkt 1 Aalst Zaterdag 24 juni reis naar Walcheren, vertrek 7 uur. Van 14 tot 18 uur: retrospektieve Jim Reeves. Zondag 25 juni: autotocht naar het Provinciaal domein van Huizin gen. Vertrek te 14 uur. t Jeugdklub Ypsilon, Meuleschettestraat Aalst. Zaterdag 24 juni: T-Dansant, aanvang 20 uur. Jebron: Begijnhof Aalst Weekend van 24 en 25 juni: Jebron - tweedaagse. Voortzetting van 5 mei en planning. JVS. Heel wat belangstelling op de grote speelplaats van het St. Lutgardisinstituut v nummertjes (JR) het opvoeren van de lijk! Daarna klasje twee en drie, enzoverder. Kindertuin is daar eigenlijk de juiste benaming voor. In kinder tuin I, bijvoorbeeld kreeg elke kleuter een opdracht uit te voerenliedje zingen, hondje zijn en wat weet ik al meer. En kindertuin 3 waar de kleuters zich het vel van 'de vingers tekenden. Prach tig. Een echt kleuterpara dijs. Langs de lagere afdeling, schoven we door naar de beroepsschool waar we ons konden vervolmaken in kantoorpraktijk, meegin gen op reis doorheen België, verwikkeld raakten in een rollenspel aaneenge regen met spreekwoorden («ook door het jaar heen een welbespraakte klas» zoals de lerares zei), en mee konden solliciteren naar een baantje. In de keuken proefden we heerlijke voor gerechten op basis van kaassausen. We kregen dactylo-les, rekenden in tresten uit en raakten nog juist aan de afdeling snit en naad- aan ons toch tijd verloren— toen de bel ging. De leerlingen zouden zich omkleden voor het turn- feest. De deuren gingen toen dicht, en wij terug naar de speelplaats,...wachtend op wat komen ging. ging. De speelplaats van St.Lut gardis was met rijen banken omzoomd, banken die «volgeboekt» waren. Maar vóór en na kon je ook terecht aan diverse «kra men», tombola, verrassin gen, frituur. En binnen werden frissen drankèn opgediend. Het turnfeest begon: eigenlijk geen turn feest meer, want de turnpantoffels zijn verhuisd naar de rommelzolder. De bezems van «de grote schoonmaak veegden de turnoefeningen van de speelplaatsen weg. De rijen marcherende knapen en meisjes verdampten in de nieuwe zomerzon: nu danst men, en doet men aan choreografie. De «militaire» lijn werd uitgevaagd. Souplese kwam in de plaats. Van het eerste leerjaar ging het naar de eindejaars. Het eerste leerjaartje hing in de «kauwgombal leboom», leerjaartje twee choreogra feerde met frisse en kleurige bloemen op het hoofd. Drie: baloefeningen. Vier: paardjesdans. Vijf: vendel- zwaaien. Zes: turnen. Daar na pauze met daarachter leerjaren vijf en zes in choreografie. Gevolgd door een dansende kantoor- en beroepsafdeling. Eerste jaars: volksdans, tweede jaars: sliertdans, derde jaars: «in het land van de rijzende zon». De eindejaars brachten een reeks uit heemse dansen en «char leston» als slot. Dit alles druk bekeken door de talrijke bezoekers. Want «St.-Lutgardis telt 460 leer lingen. En St.Vincentius 220 kleuters en de lagere afdeling ongeveer 220 leer lingen. Aan belangstelling van publiek ontbrak het niet. Gelukkig was ook het weer gunstig geweest. Wilfried Lissens Nu zondag 25 juni organiseert het Ouderkomitee van de Kloosterschool te Herdersem het jaarlijks Schoolfeest. Op het schoolfeest van het stedelijk onderwijs waren er talrijke aktiviteiten. ondermeer een botsbalwedstrijd (JR) JufThea doet een rondedansje, de ouders zijn niet weinig fier op hun spruiten (JR) grondigs veranderd. Wij hebben de evolutie niet van nabij waargenomen. Daarom springen wij van eergisteren naar vandaag. Vroeger werden alle lokalen zorgvuldig afgegrendeld, zoals bij ons in de jongensschool over meisjesscholen hadden we helemaal geen weet uitgezonderd die lokalen waar er wat te vangen viel, en er voor de gelegenheid kasvullend drankverbruik werd «gedoogd», verbruik waar verder het jaar door met duivelspoten werd omheen gesprongen, observeren wat er achter de gevels gebeurt. Nu kan je zien in welke kuip je eigen vlees zit. Je kan voor één keer over de vensterbanken gluren of zelfs achteraan in de klas plaatsnemen terwijl de klas «en voyage travers la Belgique» onder neemt. Het zijn als het ware galalessen, waar het stof van de dagelijkse stof is afgenomen. Waar les wordt gegeven uit schoolboeken met vergulde snee voor deze ene dag, maar waarachter de inhoud van alle dagen toch dezelfde blijft. We zagen niet één meisje driehonderd lijnen krijgen, buiten vliegen of papiertjes rapen op de speel koer van het lagere. Ook zitten de meisjes niet alle dagen even opgetuigd en in geurige «soirde Paris» achter hun schrijftafels. Maar je ziet toch duidelijk wat de inhoud is van een school. Het dekor immers bleef ongewijzigd. We kregen een zeer goede Te 15 u. treedt de zeer bekende dansgroep «Nele» uit Grem- bergen op met 'n zeventigtal uitvoerders. Te 17.30 uur begint de grote belotting met 1.000 F vooruit en vanaf dit uur zorgt ook D.J. Ed Flow voor de muzikale sfeer waarbij iedereen, zo jong als oud wordt uitgenodigd. Tussendoor is er gelegenheid om een stukje te eten: friet, rijstpap, boterhammen met kaas of boerenhesp enz. Voor de kinderen staan er een stel kraampjes waar ze zeker hun hartje zullen kunnen opha len. Ook aan de voetbalfans werd gedacht zodat ze niet naar huis moeten om de finale van de Mundial te volgen. Ook aan de voetbalfans werd gedacht zodat ze niet naar huis moeten om de finale van "de Mundial te volgen. Inkom 40 F. Kinderen onder de 12 jaar 20 F Vanaf 17.30 uur gratis toegang. Schoolfeest van SMI afdeling Meuleschettestraat. Opvoering van Elfefeest, t (EL) n sprookje door M. Van Laetliem Gesprek in Geel. Wat is het verschil tussen een krokodil? In het water zwemt ze; maar op het land loopt ze. En wat is het verschil tussen een nijlpaard? Daar is er geen. En wat is het verschil tussen een krokodil en een nijlpaard? Bij een krokodil is er- een, maar bij een nijlpaard niet. Manlief, wat was jij; gisteren bezopen! Heb je geen proces voor nacht lawaai gekregen? Ik niet, maar mijn vrouw.

De Voorpost | 1978 | | pagina 13