b Scheidsrechters toonden 10.000 gele kaarten Jubilaris Fré Daems bedolven onder bloemen HET SEIZOEN VAN DE DOORTOCHTEN BREEKT AAN Hamme heeft een fitometer KAATSEN Sensationeel Verpletterd Kaatsverbond Ons vermaak Lebbeke ZWEMMEN Rac. Boonwijk bedrijvig op transfertmarkt Van een senstationele wedstrijd gesproken. Dat Gallant Zilver Roos de leidende ploeg in de klassering is daar was in de eerste helft niets van te mer ken. Integendeel, een lijdende ploeg was het, die in Comidac, met een schitterende Wielandt, zijn meerdere moest erkennen, zodat bij een ontgoochelende 1-6 stand gerust werd. Bij de thuisploeg werd Danny Baert vervangen door Ronsman. Toch leek het er op dat Comi dac rustig naar een afgetekende overwinning zou wandelen wan neer een 1-7 stand op het bord kwam. at er op dat moment gebeurde is gewoon niet te ver klaren. Gallant Zilver Roos schoot plots uit zijn krammen, ging in één ruk naar een 8-7 voors prong. Comidac had zijn beste pijlen verschoten. Het was ten slotte Gerry Ronsman die met een prachtig geleverde bal de zaak rond maakte voor de thuis ploeg en de 12-10 overwinning vastlegde. Zaterdag is Zilver Roos te gast bij KWB/Gaza. Terrein Tweebruggenpleln Aavang 15 uur. K.VV.B. GAZA 2 - GALLANT ZILVER ROOS 12 Een wedstrijd die men liefst zo snel mogelijk vergeeft. De thuisploeg was werkelijk te zwak om het Gallant Zil ver Roos ook maar één ogen. blik moeilijk te maken. Het was trouwens pas bij een 0-8 stand dat KWB zijn eerste puntje op het scorebord kon brengen. Verder dan 2 punten bracht men het niet en daar mee is dan ook alles gezegd. Dit weekeinde wordt de eer ste ronde van de compet'tie afgesloten Voor Gallant ij ver Roos wordt het op eigen terrein een ontmoeting met Ons Vermaak, ploeg die ze ker niet mag onderschat wor den. Toch moeten de Kille- jongens de 12 punten in eigen midden houden willen ze zich aan de leiding van het klas sement handhaven. Terrein Killestraat Aanvang 15 uur. ri De ploegen van Willebroek Pelote (gehurkt) schappelijke wedstrijd speelden. i Adec Baasrode, die maandagavond vriend- (RB) PELOTE-A DEC 9-12 Voor Kaatskluh Willebroek Pelote betekende afgelopen maandag een grote dag. Niet alleen was er het feit dal het gereputeerde ADEC Baasrode te gast was ter gelegenheid van de plaatselijke wijkkermis, maar nog meer was er bij iedereen die in de kanaal- gemeente enigszins bij de kaatssport betrokken is een biezondere gemoedsgesteldheid, oindat Fré Daems gehuldigd werd wegens zijn 25-jarig kaatsersjubileum. Hel werd voor Fré een reuze gebeurtenis. Er waren een massa bloemen en geschenken van be stuur, supporters en medespe lers van Pelote, maar bovendien bad de eminente Willebroekse kaatser de eer zich gelukgewenst te zien door Mster André Ge- niets, voorzitter van de Kaats- liga.Antwerpen en de hr. Louis Van Ighem, sportschepen te Wil lebroek. Fré Daems, een echt kaatsbegrip in de streek van Willebrock en iemand die, zoals we bet enkele weken terug tijdens een reporta ge in ons blad naar voor brach ten, een speler uit de duizend is die zich steeds voor de volle honderd procent vóór zijn klub inzet, zij het nu wanneer het voetbal, kaatsen of een andere sport betreft. Iets wat aan de sportliefhebbers Ie Willebroek niet onopgemerkt voorbijgaat. Wees gerust. Daarvan werd maandag nog maar eens het be wijs gebracht. Nietwaar Stafke Reyniers en co In de match tegen ADEC was Fré Daems een der betere Pelote- spelers. Jammer misschien dat bij te weinig ballen kreeg. Die méér afgevuurd werden op Siegf fried Verbruggen (licht gebles seerd) en Louis Colman. Maar beide genoemden konden het niet helemaal waarmaken, daar om dat ADEC zich niet diende in te spannen en toch won met 9-12. Na de rust verving Pelote Ver- jruggen door Dirk Kerremans en Cois Thys door Neel Huysmans. Twee spelers die zich niet ge heel onbetuigd lieten. Eerstge- ïoemde toonde overduidelijk aan dat hij geroepen is binnenkort in hel Pclote-team een vaste plaats te gaan innemen en „de Nele" wist met zijn listige opslagballen zelfs kerels als de dan toch ge reputeerde Eddy De Vroe enkele keren te verrassen. Al bij al een geslaagde avond die, in bet gezellige klublokaal van „Den Bonte", waar het duo Exteens-Mertens supporteres nr. één Anna en de vele andere Pelote-aanhangers nog een hele tijd uitermate gezellige en pret tige muziek voorschotelde, tot in de vroege uurtjes duurde. Kalender voor 25 juni 1978 Notelaar - Kruis Mieregem - Lindeken Onder Ons - Super Zeven Boereschuur - Ons Vermaak Blokvrienden - Moerstraat oderna - Zolderken Nu de zomer eindelijk zijn intrede heeft gedaan, gaat de aan dacht van de Belgische zwemwereld naar de doortochten. "Doortocht" is zwemmersjargon voor lange-afstandwedstrijden in rivieren, plassen en zelfs in zee. Het is een specialiteit die kan vergeleken worden met het veldlopen in de atletiek. In Europa wordt deze openluchtsport voornamelijk beoefend in Nederland, Groot-Brittannië en België. In België varieren de afstanden van 1 i t 5 km. Dit jaar zijn in België, lees Vlaanderen, 12 doortochten ge pland. Ook de wedstrijden in het Nederlandse Sluis genieten bijzondere belangstelling van de Belgische zwemmers. Zo verloopt het 24 juni Doortocht van "Lac Ona" te Oostkamp. Wedstrijden van 2400 m.. op een circuit van 800 m., in de zwem- en vis vijver uitgebaat door de Brug se zwemmer Gilbert Desmit. 25 juni Doortocht van de Brusselse forten te Dendermonde. Wed strijden van 1 km. en 2 km. op een omloop van 1000 m., in de prachtig gesaneerde stadswal. Om en bij de 400 deelnemers nemen hier jaar lijks de start. 1 juli Noordzeeschool te Blankenber- ge. 4 wedstrijden van 3000 m in de zee. Men vertrekt op het strand ong. 500 m oostwaarts van de pier. Loopt en zwemt ong. 3000 m. ver in zee. En men zwemt dan parallel met het strand naar de havengeul, waarin t.h.v. de overzet de aankomstlijn ligt. Een prettige tocht, doch alleen geschikt voor ervaren zwemmers. Nog op 1 juli Hoeke (België) Sluis (Ned 3 km waar men vanuit België naar Nederland zwemt in het prachtige kanaal Brugge-Sluis. 2 juli De maraton der Vlaanderen of Sluis-Damme-Sluis. 16 km.! De deelneming is beperkt tot 20 zwemmers. Zowel dames als heren. Elke zwemmer is bege leid door een bootje, bemand met een wedstrijdcommissaris en een coach. Aan deze reuzewedstrijd is een folkloristische wisseltrofee ver bonden - "Het Jantje van Sluis". De laatste 2 jaren werd deze gewonnen door de Belg Rudy* Willems van de Vil- voordse Zwemvereniging. Wint hij dit jaar, dan is die mooie trofee definitief voor hem. Men kan daar de zwemsport kombineren met de wandelsport. Start te 11.30 uur. Aankomst tussen 15.30 uur en IQ uur in bet centrum van Sluis. 16 juli Doortocht van de Oude Durme te Hamme. Wedstrijden van 1 km. en 5 km. op een circuit van 1000 m 22 juli Doortocht van de watersport- baan te Gent. Wedstrijden van 1 km en 2 km. Een organizatie van de sportfederatie der Gentse politie. 23 juli Doortocht van Waregem. Een nieuwe manifestatie in de vis vijver van het Waregemse sportkomplex. De te zwemmen afstanden zijn nog niet gekend. 12 augustus Doortocht van de Oude Durme te Lokeren. Ook een nieuw komer in de kalender Wed strijden van 1 km in de Durme tussen de Oude Brug en de Markt te Lokeren. 13 augustus Damme - Brugge. Vier wed strijden van 4,5 km. in de Damse vaart. De klassieker van het seizoen Internationaal zeer gewaardeerd. Een boeiend kijkstuk voor het steeds talrijk opkomend publiek. 14 augustus Doortocht van de Oude Leie te Deinze. Wedstrijden van 1 km. in de Vosselareput, een oude Leie-arm. 15 augustus Doortocht van het Waasmeer te Sint-Niklaas. Voor een dag je uit in het recreatieoord "De Ster". Voormiddag, wedstrijden van 1 km. voor veteranen en voor 4x1 km aflossing voor de jeugd Namiddag, wedstrijden van 1 kny en 2 km.-, 26 augustus Kachtem - Roeselare. Wedstrij den van 1 km en 3 km in het Mandel-Leiekanaal. 25 augustus Boezinge - leper Wedstrijden van 1 km en 3 km in het leper-IJzerkanaa! Een prachtig programma waar bij echter opvalt dat de door tocht der Brugse Reiën er niet meer op voorkomt. Dit is bui ten de wil van de organizatoren die hopen volgend jaar deze tocht opnieuw aan de zwem mers te kunnen aanbieden. Laten wij dit overzicht beslui ten met hulde te brengen aan de vele mensen die zich ieder jaar belangloos inzetten voor het welslagen van deze sport manifestaties. E.D.M. Junioresdoelman voor Eendracht Sint-Gillis Na de aanwerving of terugkeer van Willy Aerts als trainer, heeft Eendracht het keeperspro bleem blijkbaar opgelost. Naast Jean-Pierre De Clercq kwam nu ook Mare De Clercq van K.A.V. D. de rangen versterken, terwijl een derde doelman werd wegge kocht bij Opwijk. Het betreft de 19-jarige junior Nico De Pauw die definitief overkomt. Wie nu de opvolger wordt van Dirk Rosez in de basisploeg is vooralsnog niet geweten. Dit zal afhangen van de prestaties. V.C. M. VAN DER ELST (E.A.) NAAR JONG LEDE Met de Eendracht verdediger Marcel Van der Eist trok Jong Lede meteen een vierde nieuwe speler aan. De klub van voorzitter Frans Roelandt werd dus wel degelijk versterkt en men kan zo vermoe den dat ze zeer dicht zal eindigen. Marcel Van der ElsJ vindt te Lede zijn vroegere klubmaat Bert Mees terug. J.V.H. Bob Schouppe nieuwe trainer bij O. Erondegem Bob Schouppe die vorig seizoen als speler trainer bij R. Haaltert fungeerde zal volgend seizoen Olympia Erondegem onder zijn hoede hebben. Hij volgt er De Berlanger, die uitstekende rezultaten haalde als speler-trainer, op. J.V.H. Baeten en Verbeiren (Denderhoutem) naar Heldergem Heldergem wil de bescheiden rol die het vorig seizoen in de kompetitie speelde absoluut kwijt. Derhalve liet het versterking aanrukken. Zo werden bij Denderhoutem doelman Baeten en ver dediger Verbeiren weggehaald. Deze transfers zijn voor een seizoen. J.V.H. Met het oog op het nieuwe kam pioenschap laat Racing Boon- wijk zich niet onbetuigd op de transfertmarkt. In de eerste plaats werd Pros Verschelden aangetrokken als nieuwe trai ner. Verder werden de Racing- rangen aangevuld met Rik Eeck- houdt van Sparta Appels, Theo Mannaert van Zandstuivers Ap pels, Pierre Peeters en André Segers van K.A.V.D., Rudy Rog geman van Berlare en Robert Van Dorpe van E. Zele. Slechts één Racinger verliet de wit- zwarte rangen, goalgetter Willy Danijs, die voor één jaar werd afgestaan aan SK Oudegem. Ook het terrein en de akkomo- daties krijgen een flinke beurt. Zo wordt een nieuwe kantine opgetrokken, die met zijn 300 m2 ook ruimte zal bieden voor bepaalde trainingen. V.C. ™T Voorstelling van SK Aalst Nu zondag te 10 uuH wordt 1 in het klubhuis van S.K. i Aalst de nieuwe trainer en i r de nieuwe spelers voorge- J steld. J.V.H. i Daar geen enkel voorstel ter stemming werd gelegd kende de jarlijkse algemene statutaire vergadering van de Oost- vlaamse KBVB-klubs een rustig verloop. Voorzitter Georges Torek verwelkomde aan de bestuurstafel de heren Gilbert Dermaut, voorzitter van het Provinciaal Scheidsrechterskonritee, Julien Van Renterirhem, algemene sekretaris. Gaston Eaetens en Edmond Van der Veken onder voorzitters van het P.C., Marcel Van Heuwermeiren, onder voorzitter van de PSC. Bondsagevarcfigdes AntoSne Gobert ondervoorzitter van het Uitvoerend Komitee, Paul Goosrens van het Sportkomi- tee. Henri Bauwens van het Centraal SeheidsrechUïrsko- mitec en Stef De Baere lid van het Beroepskomitee In zijn openingsrede onder streepte de voorzitter de gro te verdienste van de heren Gobert, De Baere en Bau wens. die op nationaal vlak Oost-Vlaanderen naar bestzijn vertegenwoordigen. Hij had ook een speciaal woord van lof voor algemeen sekretaris Julien Van Rentcrghem die op twee fronten (PK en PSK) nauwgezet werk levert. «Ik dank het KSVOV (Korpo- ratief Sportverbond) voor de samenwerking Dat er in de provincie een ideale verstand houding heerst wordt geken merkt door het feit dat geen enkele interpellatie op de dagorde staal. Een sT.ilge vaststelling Ls dat de kom'tees het voorbije seizoen 550 zaken moesten behandelen. Da is wintig procent meer van vo rig jaar Er werden doo- de scheidsrechters ch-en 10.000 gele kanten getoond en onge- ver dii:zend spelers Hepen een I schorsing op. Verheugend is I dat wij de derde grootste pro vincie van hoi land. Luik in aantal aansluitingen dichter naderen r>n dat Limburg op afstand blijft Ik wens de j 1328 elftallen (60 meer dan verleden jaar) die voor de j komende kompetitie inschre. I von veri sukses. Ten slotte fe- li~t-er ik de klubleiders die j een bondsonderscheiding ont- vangen». Burgemeester Baert opende met genoegen de fito-meter te Hamme. Wil mogen er werkelijk fier op zijn verklaarde hij. Het gemeen tebestuur heeft deze omloop aangelegd, niet alleen omdat deze «in» is maar vooral uit bezorgdheid om de gemeenschap iets aan te bieden waar iedereen wat kan aan hebben. De sport, en dan niet aleen de kompetitiesport, maar vooral, en in de eerste plaats de sport in gezinsverband wordt gelukkig weer meer beoefend. Wandel- klubs, wielertoeristen, enz. ken nen steeds meer aanhang. De fitometer biedt uitstekende mo gelijkheden om de lichamelijke konditie op peil te brengen, al dus burgemeester Baert. Hij legde er de nadruk op dat rekening werd gehouden met ieders prestatievermogen, zodat jong en ook minder jong er zou kunnen aan deelnemen Het ge meentebestuur heeft deze open- lucht-konditie-omloop in het Meulenbroek aangelegd, omwille van de prachtige omgeving. De omloop ligt tussen, bomen strui ken en groen. Uitzicht en karak ter werden tevens ongeschonden behouden Meer zelfs, er werden struiken bijgeplant. Ook voor de wandelaars biedt het terrein nu een aangename en rustige ver pozing in een werkelijke oase van groen, waar alle verkeer volledig verboden is. Burgemees ter Baért dankte schepen van Sport Edward De Pillepyn voor zijn inzet en inspanningen. Ook had hij woorden van dank voor Bert De Cleyn, inspekteur van Bloso, het personeel van de technische dienst en de tech- niekers voor deze realisatie. Tot slot zegde hij dat deze fi tometer voor velen misschien het begin zal zijn voor een aan gename en vooral gezonde le venswijze. P.V.G. J die deelneemt aan het 'Spel zonder Grenzen" Frankrijk plaats (AN) Het was opvallend dat, hoewel de algemene vergadering op een zaterdagvoormiddag ge houden werd, de opkomst gro ter was dan verleden jaar Van Renterghem noteerde de aanwezigheid van 176 klubs met 1221 stemmen tegen 159 klubs met 912 stemmen na het seizoen 1977-1978. PSC-voorzitter Gilbert Der maut had niets dan lof voor de scheidsrechters, die in een moeilijke kompetitie meestal tot de laatste speeldag beslis sende wedstrijden moesten lei den. «De kwoterlng leert ons dat de kwaliteit van ons korps stijgt. Terwijl bijna de helft de 80 procent bereikte werd ruim drie vierde van het kosor me'; 75 ten honderd gekwoteerd. Zoals in het verleden moet ik wegens een sehriinend gebrek aan een voldoende aantal refs een be roep te doen on de goede «vil van de klubs. Mot 673 tellen wij 43 spelleiders meer dan vorig jar In de voorbije kompetitie moesten wil echter wekelijs over 650 scheids-ech te rs en 200 grensrechters beschikken. Indien de situa tie niet in gunstige z'n evo lueert zullen wij artikel 58 van het regiement moeten toepassen. Nu de scheidsrech- tersvergoeding met 50 procen opgetrokken werd kan elk van u in eigen midden, wel licht enkele mensen warm ^aken voor de arbitrage. He» doet mij een eroot ge noegen in ons midden Ered Deloo»r\ te hegrooten die ra een vruchtbare nationale en internationale carrière stopt. Ik hop dat Fred zijn routine verder in dienst zal stellen van de bond.» Sekretaris Van Renterghem las een gedetai'lerd versing over de verschillende aktivi- te"en gedurende de voorbije kompetitie «Tn het seizoen 1977-1978 werden opdrachten gegeven aan 21.803 scheidsrechters en 5.534 grensrechters Dat het in on^e provincie goed gaat blijk*, dat de komitees slechts twee klachten, die verworpen werden moest behandelen. Met zijn gekend redenarsta- lent heeft Antoine Gobert. ondervoorzitter van het UK. de stampvolle zaal ruim een half uur geboeid IDe bruisende levenskracht van dc KBVB illustreert zich in de jaarverslagen, die de vertegenwoordigers van de d'- versc Oostvlaamse komitees ons hier brachten. Een hoogtepunt van de ver gadering was lie uireiken van de onderscheidingen aan ver- dienselijke klubleiders. en di ploma's aan de kampioenen en initiators en een hulde nan de afgestorven leden uit de provincie. RONDS- ONDERSCHEIDINGEN Erelid de h Stef De Baere. lid van het Beroepskomitee Leden van verdienste F.miel De Clercq lid van de Kom missie van Verzekeringen; Roger Roelens, opleider bij de PSC: André Verdonckt lid van het PC. Bondserepenning Alfons De Blieck, scheidsrechter van c'e CSC: Victor De Bosscher, Norber». De Smet. Jozef Ro giers Fernand Van Boven cn Georges Van de Steen allen scheidsrechters van de PSC. Kenteken van klubleider Jozef Aps (Melsele), Florent Beeckman, Raymond De Koek. Louis De Schrijver. Henri Raspoet, August Van de Perre (allen van FC Den. derleew). Leopold Van Cau- wenberghe (Sp. Geraardshor- gen). De provinciale ereprijs kon niet worden uitgereikt daar geen enkele ploeg zonder strafpunten bleef. Kampioenen - Eerste provin ciaal FC St-Martêns-Laiem. Tweede provinciaal FC Gan. dasparta en E. Nieuwcrjerken die tevens alegemeen kam pioen werd. -Derde provin ciaal KFC Evergem Center. Sparta Bevere, V. Denderhi tem en FCH Vrasene; Vlet provinciaal EV Oosteeklo. WS St-Amandsberg, Ce-de Melle, Olsene Sp.. FC Ruien, SV Voorde (afdelingskam pioen) FC Wleze en Sp. Waas. munster: Provinciale jitnio' ren SK Beveren. Provinciale scholieren SC Lokeren: Pio- vinciale miniemen AA Gen»; Eerste reserven A en B VK Ninove en KI Kemzeke: Da mesvoetbal FC Kamillek< <d Aalst, Behaalden het diploma vare ini'iators aan de oefenschool te Lovcndegcm Met grote onderscheiding Daniël Onijn, Met onderscheiding Lue Del Boeek. Hubert Van Aeker.I Fil'p Van der Vreken. Nor-I bert Season Filio Van Ael I boom Eri- Schatteman. A.l Van Driesehe, Petrus Vanl Boven André Van de Voorde. I Gabv Vagen'ende en Johannes I RaedV. Met voldoening Luci- Wilre en Christ Van risse Hulde aan afgestorvenen Omer Baert van KSC Loke ren. Rudv De Vuyst. speler van FC Tenstar Melle, I.uc De Winter, speler van SK Wichelen. Jozef Van den Bos sche. bestuurs'id van KSX Ge-J raardsbergen. Johan Van der Bruggen, beheerder van KFC Eeklo. Irr'door Verbeeck, be heerder van KFCE Zele tn» bestuurslid van de Overeen-1 komst der Wase klcbs. Tul'enl Vincke. beheerder van SKI Lovendegem en Roland Van-| huyse speler van FC Ginda-I snarta. Verkiezing provinciaal komi-l tcc (fl plaatsen) geldige srcni-1 men 1096 Willy Beirensl (846). Edward Verbrne-kenl (824). Edm. Van der Vekenl (800). Remi Thomas (.86).| Luclen Swarielé (738) Inzefl I.ippeveld (706) Gabriël Vlees-I houwers (321). Roger Del Baets (318), Filaire Vijver-j man (305). Verkiezing bejerkte algemene, vergadering (BAV), geldige j stemmen 1016 - Werden vei-] kozen Willv Beirens (946>,f Edm Van der Veken (925),1 Roger Nandts (913). Jean Del Wilde (894),. Roger Rogge-j man (882), Daniël Do Meyer 1 (873). Alfred De Tavern ierj (873). Rob. Van Coppenhollel (873), Marcel Van Herpéfl (832), Karei Verschelde!® (825). Gabriël Van Houckelé (790) en Kamiel Temmermand (774). ->.i Del 3cho-|

De Voorpost | 1978 | | pagina 22