INTERSCHOLENKROSS TE BURST HULDIGING VAN ZWEMKAMPI0EN: RENALD CLAESSENS SPEKTAKULAIRE «VERHUIS» OP EENDRACHT AALST De Voorpost - 30-6-1978 - Na de geestelijke inspanningen geleverd gedurende het voorbije schooljaar, vond men te Burst dat de ideale ontspanning voor de leerlingen wel het betwisten van een cross zou zijn. Het geheel werd opgevat als een interscholencross tussen de verschillende gemeentescho len van Erpe Mere. Het leraren corps kon zich dan ook verheugen in een talrijke opkomst van de studenten. Het werd een boeiende strijd en mogelijks legden sommige jongens hier de basis voor een latere sportieve karriere. Willy Raes DE UITSLAG INTERSCHOLENCROSS 1e leerjaar Burst 1Koen De Spiegeleer 2. Wim De Langhe 3. Gino Temmerman 4. Stefan Verhoeven 5. Yves Van Den Rijse 6. Wim Muylaert 7. Hilde Broeckaert 8. Kris Temmerman 2e LEERJAAR Burst 1. Wim 2. Kris De Groot 3. Kris Eekeman 4. Bart Van Wesemael 5. Udo Mertens 6. Moens Filip 7. Roland Verbraekel 8. Danny Van Steenberghe 9- Peter De Clerq 10. Patrick Perreman 11. Kris Van Den Bossche 12. Fhilip Van Caelenberg 13. PeterJanssens 14. Werner Driscart 15. Franky Van Aerde 16. G. Van Der Pulst 3e leerjaar Burst 1Ronny Platteeuw 2. Luc Van Den Rljse 3. Wim De Moerlooze 4. Wim Vermeulen 15. Koen De Jonge 6. Stefan Cop pens 7. Gunther Van Den Borre 8. Stefan Goossens 9. Koen Govaert 10. Joris Van Wesemael 11. Wim Van Lierde 12. Wim Van Houdenhove 13. Marnik De Norre 14. Franky Van Oudenhove 15. Kris Laureys 16. Kris Lammens 17. Johan Vanbuel 4e leerjaar Burst 1. Patrick Deschuymer 2. Dirk Van Den Rijse 3. Chris Verlee 4. Filip Bourgeois 5e en 6e leerjaar Burst 1 Thierry Wathelet 2. Patrick Van Der Pulst 3. Geert De Schutter 4. Wim De Schrijver 5. Pascal De Cooman 6. Marnix Sax 7. Peter De Coensel 8. Dirk De Moor 9. Wim Verhoeven 10. De Waele Alain 11Verbraekel Pascal 12. Luc Danckaert 13; Fabrice Wathelet 1e leerjaar 1Frank Leus Erpe-Honegem 2. G. Van De Velde Erondegem 3. M. Van Wesemael Mere 4. Cobbout Gunter Erondegem 5. C. Coppens Mere 6. Pascal De Putter Burst 7. Peter Baten Erpe B 8. G. Van Herreweghe Erpe 9. L. Kiekens Mere 10. Rottiers Kr. Erondegem 11Koen Van Impe Mere 12. F. Van Impe Erondegem 13. Kris Neerinckx Erpe-Honegem 14. Mare De Wilde Erpe 15. Bart Janssens Erpe B 16. J. Lievens Mere 17. J. Van Caneghem Burst 18. Peter De Langhe Burst 19. R. De Groote Erondegem 20. Diederick De Cock Erpe B 21M. Vermeiren Erpe B 22. Kris De Roose Erpe B 23. N. Van Wijnsberge N. Erpe-Honegem INTERSCHOLENCROSS 2e leerjaar 1Gert De Ryck Erpe 2. Jan Eeckhout Burst 3. J. Boterberg Mere 4. Jan Danckaert Burst 5. K. Van Den Bremt Erpe 6. A. De Bruyne Erondegem 7. Patrick De Meyer Burst 8. K. De Landsheer Burst 9.1. Francois Mere 10. K. Gaublomme Erondegem 11Chantal Smekens Erpe B 12. G. Huylebroeck Mere 13. F. Goossens Burst 14 P.'Clinckaert Erondegem 15. F^yan Boxstael Burst 16. K. D'Haeseleer Erondegem 17. G. Van Der Hoeven Mere 18. Bert De Swaef Erpe 19. Linda Van Landuyt Erpe B 20. D. Parewijck Erondegem 3e leerjaar 1Danny Beeckman Burst 2. Yvan Vagenende Burst 3. M.-A. Ntahimfera Erpe-Honeg. 4. G. Van Den Borre Burst 5. Mick Baert Erpe B 6.1 Van Boxstael Burst 7. Verhoeven Koen Erpe B 8. K. Van De Voorde Mere 9. G. V.D.Maelen Mere 10. P. V.D.Berghe Erondegem 11Alain Demeu Burst 12. Yvan De Boom Erpe 13. Gunther Van Impe Mere 14. F. V.D.Eeckhout Erondegem 15. F.Annaert Erondegem 16. Van Den Eeckhout D. Erondegem 17. D'Haese Serge Mere 18. Wim Van de Sijpe Erpe-Honeg. 19. D. Hoffelinck Mere 20. Linda De Boeck Erpe-Honeg. 21Ivan Van Impe Erpe B 22. J. D'Haeseleer Erondegem 4e leerjaar 1Freddy De Wolf Erpe 2. Philippe Haegemen Burst 3. J. De Bruyne Erondegem 4. Hans De Brucker Erpe-Honegem 5. Guy Verhofstad Erpe-Honegem 6. Eddy De Wulf Erpe 7. Ronny De Wulf Erpe 8. C.Van Steenberge Burst 9. Wim Raes Burst 10. Guy Suys Mere 11. T. DeVroe Erondegem 12. K. Verhoeyen Erondegem 13. G. Van Herreweghe Erpe 14. M. Cobbout Erondegem 15. Marnix Nuel Erpe B. 16. F. Van Wijnendaele Burst 17. Filip Stalpaert Erpe B 18. Bart Redant Mere 19.1. Walgraef Erpe B 20. Dirk Lauwereys Erondegem 21Johan Bogaert Burst 22. Hans Limpens Mere 23. Bart D'Herde Mere 24. Carl De Feyter Mere 25. Wim De Wolf Erpe 26. Jan De Wilde Erpe 5e leerjaar 1G. Van Cannegem Burst 2. Van Den Eeckhout Erondegem 3. Frank Vagenende Burst 4. Peter Vermeulen Burst 5. Carl Cosijn Burst 6. R. Van Cauter Erondegem 7. K. De Groote Erondegem 8. Guy De Jonge Burst 9. Parewijck B. Erondegem 10. Annelore Permei Erpe 6e leerjaar 1G. De Poorter Erondegem 2. Luc Govaert Burst 3. Jean Baeyens Burst 4. Marc Baeyens Burst 5. Hugo De Meerleer Burst 6. M. Clinckaert Erondegem 7. P. Uyttendaele Erondegem Een 45 m lange kraan hees de verlichtingspaal naar omhoog (JR) Op maandag 26 juni werd Renald Claessens op het stadhuis te Aalst ontvangen en gehuldigd. Na het welkomstwoord van schepen Bourlon dankte schepen Monsieur de sportvereni gingen van het revalidatiecentrum te Gent voor haar inspan ningen bij het bevorderen van de sport voor de minder- validen. Schepen Monsieur liet opmerken dat de keuze voor het beoefenen van sport voor minder-validen nog steeds te beperkt is. ratie voor gehandikapten te Brussel, lid van de jury tot toe- Het Aalsterse stadsbestuur doet wel inspanningen om de infrastruktuur van de sportcen tra toegankelijk te maken voor deze mensen. Hij haalde het voorbeeld van het sportcen trum van Erembodegem aan, dat overal toegankelijk is met rolstoelen, en waar er speciale toiletten en kledingsruimten voorzien zijn. Qp provinciaal vlak is het in het Gentse dat de grootste inspanningen gedaan worden om door middel van het sport de integratie van de minder-validen in de maat schappij te bevorderen. Renald Claessens is daarvan een sprekend voorbeeld. Van 1974 tot '78 werd hij Belgisch kampi oen zwemmen in vrije-, rug- en schoolslag In 1975 behaalde hij brons tij dens de Europese spelen voor minder-validen te Wenen. Hij is tevens leider van de delegatie van de Belgische ploeg in het buitenland, lid van de beheer raad van de Nederlandstalige liga voor sport voor gehandi kapten, lid van de beheerraaql van de Belgische sportfede- kennmg van de trofee voor sportverdiensten van minder- valide atleten te Brussel en tenslotte bestuurssekretaris op het Ministerie van Binnen landse Zaken te Brussel. Voor al deze prestaties kreeg Re nald Claessens de stadsplaket aangeboden. De schepen dankte tevens de ouders die zeker en vast hun zoon hierbij aangemoedigd en geholpen hebben. De sekretaris van de sportver eniging van het revalidatiecen trum te Gent dankte het stads bestuur en wees erop dat hij dicht bij Aalst staat aangezien een Aalsterse ploeg 2 maal per week te Gent gaat trainen en daar door hun aangename en vlotte manier van omgang de Uit de handen van schepen Eddy zwemprestaties (EL) Monsieur kreeg Renald Claessens een stadsplakket om zijn verdienstelijke De grasmat van «Eendracht Aalst» moet vergroot worden, wil men voldoen aan de normen die vanaf 1980 in voege gaan: 105 x 65 meter. Dit brengt heel wat werkzaamheden mee die momenteel volop aan de gang zijn. Het bleek dat ook een verlich- tingspiloon in de weg zou staan. Die werd nu meteen verplaatst. Dit was wel een spektakulair ge beuren. Vooraf werd een nieuwe sokkel gebetonneerd, waar de «wachtij- zers» uitstaken: hieraan zou de pi- loon worden vast gesoudeerd. Een 45-meter hoge kraan nam de pi loon vast. Deze werd dan onder aan losgebrand, en boven de nieuwe sokken, een eindje achte ruit. weer neergelaten, waar hij opnieuw werd vastgesoudeerd. Rond de plaatsen waar deze piloon werd vastgehecht zal eveneens be ton worden gegoten. Ook de nieuwe staan-tribune is achteruit geplaatst. De dragende steunmeuren zijn al gemetst. Ook de betoiïbalken zijn al aange bracht. Volgende week volgen dan de geprefabriceerde treden, evenals de stalen struktuur van de tribune. Vóór het begin van het bouwverlof zullen de werken grotendeels beëindigd zijn. Daarna worden de resterende «gradins» (treden) ge plaatst. en wordt de hele zaak af gewerkt (leuningen enz..). Kort na 15 augustus zullen de werken definitief achter de rug zijn, en dit met het oog op de eerste beker- match thuis op 27 augustus. Op een tijdspanne van nauwelijks 55 werkende dagen zal dus de af braak van de oude tribune gebeurd zijn, plus de bouw van de nieuwe tribune, plus de verplaatsing van de verlichtingsmast, zonder nog de nieuwe omheining vóór de staan-tribune te vergeten, die door de stadsdiensten geplaatst zal worden. W.L. Deze kraan nam een hele straat in beslag (JR) Reeds 's morgensvroeg was men bezig de verlichtingspaal los aan het kappen (JR) algemene sfeer hoog houden, bool voor onze stad om een aan te sporen tot het beoefe- Deze mensen samen met Re- groter aantal minder-validen nen van sport, nald Claessens zijn een sym- Maandagavond werd Renald Claessens op het stadhuis ontvangen (EL)

De Voorpost | 1978 | | pagina 11