r K. AALST NA DE VELDSLAG SPELERS KOMEN EN GAAN rJIMMY CORNELIS EN RONNY METTEPENNINGEN ZWAAIEN DE PLAK ARGENTINIË '78 GEEN SPEKTAKELSTUK DAMES VOETBAL AKTUEEL BLAUWE VLAM EN R.K. DONKSTRAAT GEPLAATST VOOR HALVE FINALES ►it is de voltallige eerste ploeg van SK Aalst voor het seizoen 1978-1979. Argentinië '78 is bleek gebleven. Het internationale topvoetbal heeft de afgelopen vier jaar kwalititeit geofferd. Het elfde tornooi om het wereldkampioenschap kon zich niet boven de middelmaat uitwerken. De strijdlust eil het kollektief spel waren beslissend. Konditie, kracht en loopvermogen bepaalden de inhoud van het gros van de 38 voorstellingen. Individuele klasse moest opnieuw dieper buigen voor het gemeenschappelijk belang in het elftal. JVielrenster Carina Meskens uit Buggenhout, met links op de foto laar vader. (C) het t£ij de nieuwelingen was het ditmaal onvoorwaardelijk "Hamme riJHjoven" zowel JIMMY CORNELIS als RONNY METTEPENNIN- reeiPEN zwaaiden met de palm. t e#immy tr°k naar het verre Wiers en liet de konkurrenten kans- iez^o°s- Ronny kwam te Lovendegem als nummer één uit de 3orionfr°ntat'e Mettepenningen deed nog meer dan dat ook in t^ievele was hij een spitsrijder hij rondde zijn prestatie af met SEsen fraaie 3e plaats. eeiKRIS HEYMAN zoekt het geluk vooral in de "Walenpays" erJe Buggenhoutenaar kwam uit Graux met een 2e prijs naar huis. ehtfn wat gezegd van WALTER DE CONINCK. die flink op weg :ernls om een van de beste streeknieuwelingen te worden Hij iifinishte te Beveren-Waas als derde. EUM Zonnegem was GUY DE VREESE niet mee met de "goeie (xfeDntsnapping" Hij maakte er het beste van door de spurt voor ERle derde plaats naar zijn hand te zetten. tR<MARC VAN LIERDE was vierde te Nederhasselt en MARC VAN imeNUFFEL kwam tweekeer aan bod vijfde te Zonnegem en zevende ENJe Wachtebeke. Voor GINO DE WAELE werd het een negende odeprijs In Zonnegem. De 'mondial' heeft weinig nieuws gebracht De ontwik, kelingen uit de' voorgaande editie zijn in Argentinië nog steeds bruikbaar gebleven. Ze zijn niet verbeterd. Som mige andere ploegen pakten iets op van het 'totaalvoet bal' dat West Duitsland. Ne derland en Polen (de eerste drie) vier jaar geleden afle verden. Het snel gesneuvelde Frankrijk, het na één ronde uitgebluste Italië, het toch teleurstellende Brazilië en gastland Argentinië, probeer den op die trend in te haken. Maar alle deelnemers misten uiteindelijk de dirigent die de moeilijke speelstijl kon lei. den. Grootmeesters als Cruijff en Beckenbauer ontbraken dit keer pijnlijk. De posntie aan de top van het wereldvoetbal is vakant gebleven. De sollicitaties van de bjj voorbaat opgeroepen kandidaten als de Braziliaan Zico, de Fransman Patini, de Westduitser Bonhof en de Nederlander Rensenbrink zijn niet doorgezet. De afgelopen weken hebben anderen ge tuigschriften voor de toe komst ingeleverd. De Italiaan Rossi, de Argentijn Kempes, Luque en Ardiles de Neder lander Poortvliet zitten mis schien in de wachtkamer. Maar ook zij bleken niet ge zichtsbepalend voor het tor nooi. Argentinië nivelleerde slechts. De als figuranten aangekondigde ploegen als Oostenrijk en Peru stapten naar voren. «Kanslozen» Iran en Tunesië' hielden zich be hoorlijk overeind. De laatste dreumes stal zelfs de -how een beetje. De Noordafrikaan- se vertegenwoordiger voet- balde nog spontaan en liet zich niet in het keu.slijf van de nu geldende wetgeving persen. Het was zeker achter af een verademing. Tunesië was met zijn goede indruk precies op tijd weg. In de tweede ronde preser. terde het tornooi zich p.ls een krachtpatser met "en matig figuur. De slopende duels hadden teveel gevraagd van Ialië; Oosenrijk en Peru. Nederland en Brazilië bleken over meer reserves te beschik ken, en konden zich zelfs om hoog werken. Polen vergat zijn mogelijkheden met doel punten te verduidelijken, West-Duitsland deed niets. De gestruikelde tite'.ver^lger kwam alleen in het prestige- duel tegen Nederland tot een redelijke prestatie, maar moest een paar dagen later al tegen Oostenrijk definitief afscheid nemen. Met Schot land zal West Duitsland de grootste kater aan het ge beuren overhouden. Gastheer Argentinië heeft in elk geval geprobeerd de vi- rite te vermaken. Gesteund door het enthousiaste eigen publiek verontschuldigde het zich voor de schoonheids- fouten maar ging vervolgens wel in de aanval. Te weinig heeft het tornooi zich ver der voor de doelen afge speeld Tekenend was dat afstandsschoten furore maak ten. Wedstrijden werden op het middenveld of met- kogels uit de tweede lijn beslist. Te weinig ploegen hadden het vermogen de vaak forse in grepen van de tegenstander met een surplus aan kwali teit te omzeilen. Ook op we reldniveau worden doelpun ten steeds schaarser. Argen tinië 78 was geen spekta kelstuk om jaren over na te praten al zullen daar vooral de Nederlanders anders oveT denken. Het elfde tornooi laat geen specifieke herinnerin gen. Zweden 58 had het tover- team van Brazilië. Engeland 66. onder meer zijn bruisen de finale. Mexico 70 had het gevecht West-Duritsland en Boby Moore, West Duitsland '74 de spanning en de verras sing. Argentinië '78 is kleur loos geweest. Het kan zich aansluiten bij het tornooi dat Chili in 1962 organiseerde. Want wie weet nu nog dat toen Tsjechoslowakije tot de finale doordrong Eddy De Mey Dit zijn de nieuwe aanwinstenv an Eerste Provinclaler SK Aalst (v.l.n.r.) Jos Bieseman, Dirk Ver- vecken, Marc Renneboog en Jean Reyniers (speler-trainer komende van Eendracht Aalst). (EL) Argentina kan gedurende vier jaar de Mundialbeker uit stallen. Later zal blijken dat de blauwwitte gladiatoren van Menotti een Pyrrhusoverwinning behaalden. Want er kwa men nogal wat kunstgrepen bij vooraleer Gonella de laatste extra-time affloot. Daarmee bedoelen we niet eens dut Kempes, Lucque, Bertoni en Ardiles tijdens de finale valsspelers waren. Integendeel. Doch de manier waarop Peru met zes doelpunten werd afgeslacht, waardoor het positieve doelgemiddelde van de Brazilianen meteen was weggeveegd, zet de deur op alle konkluzies open. Vooral de Peruaanse tweede time was van een bedenkelijk allooi. Zelfs de Tunesiers en de Iranezen speelden niet zo naïef. Als je gezien hebt hoe hermetisch de Indianen het doel van doelnian-klown Quirocha afgrendelden tijdens hun „ge vecht" tegen de keesjes, kon je gewoon niet anders dan omvallen van stomme verbazing toen „Argentina" zichzelf in de tweede time naar een veilige voorsprong chargeerde. Hoe dan ook de komedie moest voortgespeeld tot het doek definitief over de Mundial 1978 viel. Met de ge programmeerde zege van de Argentijnen als- klapstuk. Bijna gooiden de grimmige Nederlanders de zoete dromen van Vidella en zijn spitsbroeders aan scherven eerst kopte invaller Naninga de 1-1 op het bord en sekonden voor af fluiten spatte het beslissende schot van Robbie Rensenbrink tegen de staander te pletter. Mits een beetje goeie wil kon je bijna geloven dat de goden naar de Argentijnen knip oogden. Met een doelpunt, waaraan al dan niet handspel voorafging, executeerde Mario Kempes Nederland na 104 minuten finalegevecht. De derde goal van Bertoni was de slagroom op de Argentijnse feesttaart, want op dat ogen blik was Oranje reeds geveld al stormden sommige van zijn soldaten nog af en toe als gewonde stieren op de plots zelfbewuste toreadores los. Voor de Nederlanders maakte het al na al geen verschil uit of ze goud of zilver mee naar Schiphol brachten ze wis ten reeds voor de aftrap hoeveel florijnen ze rijker waren. Een prof ziet, zelfs door de kapriolerende bal heen, het gedwarrel van bankbiljetten. Wat allesbehalve impliceert dat vechtersbaas Neeskens and his boys er als makke schapen hijliepen. Integendeel, ze hebben, op een paar uitzonderingen na zoals hievoorbeeld de elegante Rensenbrink, geschopt, geslagen en gestampt, naar de bal en naar de tegenstander. Er zijn er die meer in kontakt kwamen met de Argentijnen dan met het soms onbereikbare leder. En de Argentijnen Die wendden ook al hun lichaamskracht aan om overeind te blijven in deze veldslag. En deden bovendien meer dan op hun beurt aan spelbederf. Maar dat mochten ze van Gonella, die veeleer als een zich door overvallers bedreigde banklopër over het terrein trippelde, dan zich door te zetten als de autentieke bankdirekteur die hij buiten de sport is. Gonella floot. Technisch kon je er niet zo heel veel op aanmerken. Maar de autoriteit die van een toparbiter moet uitgaan, had hij in Italië gelaten. Hij bleef liefst uit de buurt van mekaar aftuigende tegenstanders. Hij haalde geel boven voor de keesjes, doch als hij konsekwent leidt, maakt hij er een festival van geel en rood van. Dan wordt het een finale van zeven tegen acht, acht tegen zeven, of zeven tegen zes. Want ook de geniepige Argentijnen hielpen deze afschuwelijke finale naar rauwe dieptepunten. Argentina Campion. We moesten het geweten hebben. Het veroveren van de „gouden beker" stortte het Argentijnse volk, en dan in de eerste plaats de paupers en de niet naar kampen of gevangenissen afgevoerde verschoppelingen, in een delirium dat metter tijd fataal uitmondt in een ontnuchterend ontwaken. Voor de buitenwereld was de Mundial een open deur en een kijkvenster op wat zich in dal als door vulkanen doorecn- geschud land gebeurt. Dat is misschien een van de weinige positieve aspekten die aan het gedoe vastzaten. Mare Marcel Eendracht Aalst werd aange worven Guy Jacobs en André De Haiiwere vertrekken defi nitief naar Baardegem. Aan de nieuw opgerichte Club Rapidé Lebbeke werden Mare De Hauwere en Jean Pierre De Ridder afgestaan voor de duur van een seizoen. Vertrekken verder Francis Van der Straeten (Appels), Arnold Marien (Oudegem), Juiien Siccard (Wieze), Hans Van Damme (Wieze) en D. Van den Abbeele en F. Dierickx naar Baardegem SK Lebbeke houdt nu vrijdag 30 juni om 20 u. zijn jaarlijk se statutaire algemene verga dering. Rohur Moerzeke Alleen Eddv Peeters die reeds een jaar actief was bij llo- bur werd nu definitief van Excelsior aangekocht. Van SK Grembergen werd Guido Van Hese voor een jaar over genomen. Anderzijds werd doelman Marc Veyt die een jaar met de Uefa juniors van Lokeren voetbalde door de eerste klasser thans definitief overgenomen. SK Grembergen wil met el- gen materieel verder doen zegt leider Burghgraeve. Daarom werden er ook geen belangrijke overgangen ge realiseerd wel werd het ver blijf van George Van Den Hauwe (Appels) met een jaar verlengd. Langs de verzoe ningscommissie komen Pierre Roelandt (FC Baasrode) en Etienne Peeters (KAVD). Tenslotte werden Guy Ver schelden (KAVD) en Jan Malflaet (Excelsior) voor een jaar aangetrokken. Verder verlieten Wim Waegeman (naar Beveren). Dannv De Vos (naar KAVD) en Pierre Verhulst (naar Lebbeke)) definitief de rangen van SK. Voor een jaar vertrekken Roland Cassiman tOud-Hever- lee) en Marik Eeckhoudt (KAVD). Derde provincialef SK Oude gem heeft in extremis nog Oscar De Bleeckere wegge kocht voor een seizoen van Lokerse SV De Bleeckere speelde verschillende jaren bij KAV Dendermonde, maar verhuisde twee jaac geleden naar het Waasland. Verder schafte Oudegem zich nog de diensten aan van Eddy Eve- raert (definitief van Loker se). voor een jaar komen Willy Danijs (Boonwijk), Chris Gabriels (Lede), Arnold arien (Lebbeke). Verlaten Oudegem Eester mans naar Lede, Piquer naar Aalst, Jacques Steeman naar Opstal, Veldeman naar Boon- wijk en Vernimmen en Cool naar Opstal. Opstal Buggenhout dat als vierde provincialer opvallend actief was op de transfer markt heeft rich in laatste instantie nog verzekerd van de diensten van Dirk Schoo- rens. en aanvaller van Een dracht Aalst maar tijdens het voorbije seizoen lid van Spar ta Buggenhout. Trainer Wau- mans zal bovendien nog kun nen beschikken over De Vroe, Luc Vereecken en De Groeve van Sparta Appels: Juiien Vernimmen en René Cool van Oudegem en Jacques Steeman van Eendracht Zele. Rudy Van den Berghe en Dirk Van Muylders daaren tegen verlaten de club. res pectievelijk voor Eendracht Aalst en FC Baasrode, Overmere ziet Luc Wauters (Sparta Bugenhout - 1 jaar) Freddy Heirman (Lokerse - definitief), Filip De Vedrman, Peter en Johan De Groote (SC Lokeren, allen definitief) komen. Verlaten de klub Lucien Van Petegem. Rudi Mariman, Kamiel De Meyer, Kristiaan Willems (alen de finitief) naar Valentino's. Danny De Page (Lokerse- def.). Etienne De Plu (Sinaai def). Jaak Van Kerckhove (Berlare), Siegfried Moens (Schoonarde - 1 jaar). Pa trick Vervaet (O. Kalken - 1 jaar), Srwén Bracke (Mas- semen - def.) en Albert Ver- donck (Heikant Zele - def.). Erg weinig aktiuiteiten bij S.K. Aalst, waar geen enkele kernspeler verdwijnt. Nieuwe gezichten rijn Dirk Verve- eken (die terugkeert van FC Denderleeuw)Mare Renne boog (Rac. Bambrugge), Georges BieSemans (SV Wil lebroek) en speler-trainer Je&n Reyniers (Eendr. Aalst). Eendracht Nieuwerkerken zocht zijn versterking vooral bij FC Denderleeuw Luc De Vos, Dirk Couck, keeper Pa trick Vermoesen en Guido Braets (die evenwel vrij was) Van FC Denderhoutem werd de van Eendr. Aalst afkom stige Amdré De Wolf over genomen. Sterspeler Dirk Van Impe daarentegen verliet de club hij werd door SL-Lie- vens-Houtem onder contracht geplaatst. Paul Jansens gaat zijn vierde seizoen in als spe ler-trainer. Bij Vigor W ui tens I lamme heeft eigenlijk niemand de kern verlaten. Wei nam Appels Paul Verbustel en André Van Cauwenberghe over Oefenmeester Willy Meersman blijft en riet zijn effectieven aangedikt met keeper Ronny Rodrigo (Kem- zeke) en Guido Joos (St.-Nï- klaas). In de laatste uren voor het afsluiten van de transfer periode heeft SK Lebbeke nog enkele overgangen gereali seerd. Het betreft Eugeen Van Erdeghem, een midden velder afkomstig van Lokeren en Peter Vernet een aanval ler eveneens van Lokeren, die voor een jaar de rangen van de eerste provmcaler ko men versterken. Verder werd Mohamed Boughalem. die reeds een jaar lid was van SK Lebbeke thans definitief bij Lokeren weggekocht Van SK Grembergen werd Pierre Verhulst overgenomen. Verschillende spelers verlieten SK Lebbeke Mare Brusse- mans vertrekt definitief naar Lokeren Hugo De Schrijver gaat definitief naar Deinze, terwijl zijn broer Bert, door Liefhebbersvoetbal te Dendermonde Tijdens het voorbije weekend ging het traditioneel geworden tor nooi van R.K. Donckstraat van start, waarvoor 8 ploegen zijn In- leschreven. De twee plaatselijke ploegen F.C. en R.K. Donckstraat iwamen bij de openingsdag in het veld tegen «De Blauwe Vlam» m «FC De Vlasbloem». n beide gevallen kwam er ia rle 90 minuten geen afte lling, zodat lin beide geval- Pn de strafschoppen over de jlaatsing voor de halve finale poesten pcslissen. Slaagde de inrichtende klub in dit exa men. dan liep FC Donckstraat tegen de lamp Blauwe Vlam en R.K Donckstraat zijn dus reeds zeker aan de halve fi nales te mogen deelnemen, de op zaterdag 8 juli worden betwist. Tijdens het komend wekend krijgen we de twee de schiftingsronde en meteen zullen ook de twee overige halve finalisten gekend zijn. Zaterdag 1 juli neemt Dubbel spel het te 15 uur op tegen de favorietenploeg uit Baas rode «Den Appel», terwijl om 17 uur FC «Nachtegaal» het opneemt tegen «Jette 77». De halve finales volgen op za terdag 8 juli -te 15 en 17 uur. De troosting en finale wor den gespeeld op zondag 9 juli respektievelijk om 15 en 17 uur. Resultaten van de eerste schiftingsronde RK Donckstraat - De Vlasbloem 1-1 strafschoppen 5-3 Blauwe Vilam - FC Donckstraat 2-2 strafschoppen 5-4 s het junlorespotentieel van SK Aalst.

De Voorpost | 1978 | | pagina 21