Setokvoetbal verbond reikte KAV Dendermonde met 'n Spanjaard Baasrode al negen punten boni ■2omb** «s Kluizenaars zet Denderzonen schaakmat Wind maakt goed kaatsen onmogelijk KAATSEN SK Lebbeke in de beker Uefa-juniores van Sp. Lokeren ONDERLING KAATSVERBOND STEENHUIFFEL KAATSEN TE ZELE Kaatsverbond Ons vermaak Lebbeke Kaatsliefhebbersverbond gewest Aalst 22 In tweede nationale heeft Wieze afgelopen week-end een status- quo bewerkstelligd. Ondanks twee nederlagen away blijft de 14e plaats eigendom van Wieze Sportief. Puntenwinst was er du wel, dat gebeurde zaterdag al tegen Kokejane dat ook punten nodig had om uit het vaarwater van de Brouwers te blijven. Beide teams waren erg aan mekaar gewaagd. Bij Setok Aalst werden verdienstelijke klubs en voetballers gehuldigd. Vorige vrijdag reikte het bestuur van Setok onder een ruime be langstelling de trofeeën uit aan de klubs die laureaat werden van de jongste kompetitie en aan de spelers die zicH hadden onder scheiden. Voorzitter Roger Van Goethem, omringd door mevrouw Seghers van het Setokdamesvoetbalverbond, Eddy Troch voorzitter van de Setokstrafraad, Lucien De Sutter ondervoorzitter-sekretaris van de Setokstrafraad, die voor de vlotte afwikkeling van de diverse agendapunten zorgde en de algemene vergadering vrijwel rimpeloos liet verlopen, reikte ook herinneringen uit aan scheidsrechters. Zo ondermeer aan Frans Claes die de tiende Setokfinale leid de, aan Jozef Borms die de troostingswedstrijd in goede ba nen hield, en aan Wilfried Deil- gat die de Setokdamesfinale tot een goed eindeb racht. De scheidsrechters Paul Kep- pens en Valeer D'Herde ontvin gen de herinneringsmedaille van het seizoen 1977-1978. Eddy Van Durme van P.B. Zottegem kreeg de trofee van de meest produk- tieve speler. Alfons Raes van F.C. Sportvrienden werd gehul digd naar aanleiding van zijn aanduiding als sportman van het jaar te Dendermonde en Fred dy Baeke kreeg het plakket van de sportiefste speler van het af gelopen seizoen. Gustaaf Van Haut (Snas) werd gehuldigd voor zijn tienjarig fungeren als klub- bestuurslid en Setokklubafge- vaardigde. F.C. Moerstraat viel de prachtige trofee als ligakam pioen te beurt. St.-Anna kreeg de beker als kampioen van de tweede klasse, F.C. Jaca ontving re 10e Setokbeker beschonken door voorzitter Roger Van Goe them. De Ereprijs Minister Rika De Backer werd eigendom van S.V. Heizijde. Als meest ver dienstelijke klub kwam F.C. Tripoli uit de bus, met de spor tiefste speler 77-78 Freddy Bae ke, en V.K. Moorselbaan kreeg de prijs van de sportiviteit. Men verwacht dat nog enkele klubs bij het Setokvoetbalver- bond zullen aansluiten zodat het aantal klubs die aan de kom petitie 19781979 zullen deelne men op 24 zal gebracht worden. J.V.H. Versterking op de valreep voor de Dendermondse vierde klasser dat vrijdag, pakweg tien voor twaalf, een definitieve overeenkomst afsloot met R.C. Gent voor de overgang van Mare Burssens. Luttele minuten later bij de klok van twaalf viel ook definitief het doek over de transfertmarkt 1978. Zoals bij de meeste ploegen het geval, bleef het ook opvallend stil bij K.A.V. Dendermonde. Men moet nu éénmaal van de nood een deugd maken. Be langrijke sommen uitgeven om speler-materiaal aan te werven behoort ook bij paars-blauw tot het verleden. De tering moet naar de nering worden gezet, en met een publieke belangstel ling die het voorbije seizoen rond de achthonderd schommel de, kan men zich geen weelde veroorloven. Daarbij is het geen geheim dat de Dendermondse klub, zij het zeker niet over dreven, thans in de rode cijfers zit. In' dat opzicht is K.A.V.D. zeker geen alleenstaand geval. Ondanks men moet roeien met de riemen waarover men be schikt is het de bedoeling van de klubleiding om een behoor lijk seizoen te realiseren. Naast het aanwerven van trainer Geor ges Mertens, die zeker een vak man is, en het definitief aan trekken van Danny De Vos van S.K. Grembergen, nam tot slot paarsblauw nog Mare Burssens definitief over van Racing Gent. Mare Burssens voorstellen aan het Dendermondse publiek is vast overbodig. Deze 27-jarige midvoor werd zes jaar geleden door de Gentse club samen met René De Man, bij K.A.V.D. weg genomen. Het was het voorlaat ste seizoen dat Dendermonde nog uitkwam in de hoogste pro vinciale afdeling. Aan de basis van dat plotse onweer - want dat bericht dat Dendermonde moest lezen in de pers, viel als een donderslag bij heldere hemel - lag ontegen sprekelijk de toenmalige trainer -'Charles Bovie. Hij verhuisde trouwens, mee met het Dender- monds duo naar R.C. Gent. Het moet nu alleszins wel zo zijn dat de geestesgesteldheid bij K.A.V.D. enorm goed is. Wie paarsblauw verlaat is vlug een ervaring rijker. Gerard Verhelst, die persé weg wou naar Robur Moerzeke geeft nu volmondig toe dat hij van de regen int de drop liep. René De Man keerde verleden jaar na vijf jaar ver blijf in Gent naar de heimat weer. Nu doet hetzelfde zich voor met Mare Burssens. K.A.V. D. telt volgend seizoen ook een buitenlander in zijn rangen. Het gaat hem om da Spanjaard Fe- derico Jejedo Queralt, een 24- jarige middenvelder die nog met de juniores van F.C. Barcelona uitkwam. Hij verblijft sedert en kele jaren in België, meer be paald in Lokeren. Omdat hij de finitief in ons land wil blijven gaf de Spaanse klub hem dan ook de volledige vrijheid. KOMEN EN GAAN Er komen wel enkele spelers de paarsblauwe rangen versterken. Het lijstje met spelers die 'gaan' is evenwel langer. Komen dus naar K.A.V.D. Danny De Vos van S.K. Grembergen, Mare Burssens van RC Gent en Fe- derico Tejedo Queralt van F.C. Barcelona, allen ten definitieven titel. Spelers die gaan zijn Alain Verstraeten naar S.K. St.-Ni- klaas en Joël Van Den Bossche (Bottelare) alle twee definitief. Verder vertrekken voor één jaar: Walter Janssens (Oudegem), Wil ly Moyson, Raoul Abbeel, Fons De Bock: en Joris De Nijs naar Sparta Appels. Mare Nagels (Ka pellen), Alex Nijs (F.C. Rupel- Boom), Pierre Peeters Boonwijk), Mare De Clercq (St.-Gillis) en Rudy Jansegers (Baasrode). Ook enkele jeugdspelers werden omgeruidl. Zo komt Mark Eeck- houdt van S.K. Grembergen voor een jaar naar K.A.V.D. in de plaats van Guy Verschelden die naar Grembergen verhuist. Ook Etienne Peeters werd door KAVD aan SK Grembregen afgestaan. Onder leiding van de nieuwe trainer, de h. Georges Mertens hervat K.A.V.D. op 18 juli de trainingen. De Dendermondse klubleiding wil alvast de eigen jeugd volop de kans geven. Ook die moeten in staat zijn om een behoorlijk seizoen te realiseren in de vierde klasse. De trainingen starten op 18 juli SK Lebbeke dat verder het vertrouwen schenkt aan trai ner Lebeer, houdt vrijdag 30 juni zijn jaarlijkse statutaire algemene vergadering. Op 15 juli herneemt het de trainin gen. In de Beker van België komt Lebbeke op 6 augustss uit tegen Kemzeke. Wint het ginder in het Waasland (het gaat om een uitwedstrijd), dan dient het een week later Dednze in eigen vesting te be kampen. Een gelegenheid voor I-Iugo De Schrijver om te bewijzen dat hij in de vierde klasse een stevige voetballer kan worden Een zaak waaraan we zeker niet twijfelen E.D.M. met een eerste oefenwedstrijd op 30 juli te Baasrode. Na de bekerwedstrijd tegen de winnaar Brakel Diksmuide wordt er op 10 augustus te Denderhoutem gevoetbald. Sekretaris Legat verklapte dat er weer midweekwedstrijden zullen gespeeld worden en de kans er dik inzit wanneer er verder door gestoten wordt in de Beker ook dergelijke wed strijden naar een midweek wor den geschoven. Waarom niet eigenlijk Kokejane profiteerde van zijn thuisvoordeel om in de laat ste spellen de overwinning naar zich toe te trekken (15- 12). Derde geplaatste Rebaix was andere kaas. Het begon er gagresif en drukte Wieze in verdediging. De bezoekers zouden in de tweede helft de basis leggen voor een puntenwinst met 15-9 De rangschikking na 17 speel dagen in Hogere II 1. Tra- zegnies 41 p; 2 Hovines en Rebaix 32 p; 4. Herne en Buiznngen 30 p; 6. Thieulain Zadbergen en Naast 28 p: 9. Ninove en Tubize 26 p: 11 Waret en Kokejane 24 p; 13' Bassily 22 p; 14. WIEZE SPORTIEF 21 p; 15 Merch- tem 20 p; 16. Marcq 19 p: 17. Pontaury 12 p; 18. Mar- chienne 8 p. In Hogere III zijn de achter volgers op Baasrode allen punten kwijtgeraakt. Dat speelde uiteraard in de kaart van leider Baasrode dat nu al negen punten voorsprong heeft op het Opwijkse kop pel O.K. en Wringers. Op vallend de goede prestat'e van Hamme SK dat Moerbeke en Bever achter zich laat. Baasrode kreg een gemakke lijke opdracht met de komst van Brussegem. Niets was minder waar want ondanks het klasseverschil zou de ro de lantaarn er in slagen met 15-9 toch ee npunt uit de branding te slepen. Opstal Pelote was niet in het dagje bij midenm oter Bever dat met 15-5 geen discussies om trent de overwining liet be staan. Denderbelle heeft zich wel wat geherwaardeerd door kopploeg Opwijk Wringers een nederlaag toe te dienen. Onder impuls van Van Lan- genhove liep Denderbelle uit tot 4-1 en kon onmiddellijk na de pauze de voorsprong bestendigen (12-9). De thuis ploeg won tenslotte verdiend me 15-10. Het Hamse hoofdstuk dan. De derby tussen SK en Zogge lokte nog eens de grote mas sa. De thuisploeg, duidelijk beter gestoffeerd, won met 15-10, kon niet beletten dat de «bezoekers» nou ja, ook hun stuk van de koek mee- hapten. De rangschikking in Hogere III na 14 partijen ziet Baas rode op kop met 36 punten voor Opwijk O.K. 27 en Op wijk Wringers 26 punten. Hamme SK volgt op vier met 25 punten, gelijk met Mo'.*r- beke. Bever met 24 gaat Denderbelle 21 p. vooraf. Achteraan Hamme Zogge met 16 p. in het spoor van Viane terwijl Opstal Pelote net voor Okegem blijft tui - wüjl arussegem met 9 punten de rode lantarn mag ïanste- ken. In Gewestelijke Bevordering was Zele Danny niet in het dagje Het werd werkelijk overspeeld door Hamme St.- Anna dat 15-1 cijfers liet op tekenen. Gijzegem - Herder- sem kende niet zo'n spannend verloop omdat Herdersem zich na de rust de betere toonde (7-15). Baasrode vocht er gterug tegen het sterke Moorsel Wilskracht doch moest met 15-12 onderdoen. Moorsel St. tenslotte won met 10-15 op het terrein van Welle. Lagere I kende een erg span nend week-end. Baardegem - Opwijk OK (15-4) was de uizondering op de regel met Erembodegem - Terjoden 15- 12, Brussegem - Baasrode IV 14-15 en Wieze-Hamme 12- 15 als waardebepalendse fak- toren. PROGRAMMA HOGERE II Wieze HOGERE IIII Hamme SK - Opwijk Wr. Opwijk OK - Opsal P. Hamme Zogge - Denderbelle Viane - Baasrode BEVORDERING Moorsel St. - Zele Durmen Denderleeuw - Opdorp Herdersem - Moorsel WK Baasrode - Hamme SA Zele Dany's - Welle Wedstrijden van 25-6-78 Krabbers - Vrij Blij 15-12 De Ster - Backerclub 15-6 Tinge Tangel - Speelvogels 6-15 Willebroek - Statievrienden 15-11 Willems - Peizegem 15-0 ff Verzek. Mannaert - W Hoeksken 15-8 Block - Boereschuur 15-12 Rangschikking 1. Verzek. Mannaert 16 109 240 p. 2 Wilebroek 16 148 225 3. Block 16 172 223 4. Krabbers 16 169 222 5. Speelvogels 16 173 215 6. Vrij Blij 16 176 212 7. Boereschuur 16 162 209 8. Willems 16 183 196 9. Statievrienden 16 206 163 10. Backerclub 16 211 148 11. De Ster 16 206 143 12. W Hoeksken 16 223 143 13. Tingel Tangel 16 222 140 14. Peizegem 16 229 1U3 Wedstrijden voor 2-7-78 Backerclub - Krabbers Tingel Tangel - De Ster Statievrienden - Speelvogels Willems - Willebroek Pleizegem - Verzek. Mannaert: Boereschuur - W Hoeksken Block - Vrij Blij Uitslagen Mieregem - Lindeken 15-14 Onder Ons - Super Zeven 15-2 Boereschuur - Ons Vermaak 6-15 Blockvrienden - Moerstraat 5-15 Moderna - Zolderken 13-15 Rangschikking 1. Moerstraat 13 189 p. 2. OndeT Ons 13 185 3. Ons Vermaak 13 177 4. Mieregem 13 161 5. Moderna 12 152 6. Super Zeven 13 152 7. Zolderken 13 150 8. Boerenschuur 13 148 9 Lindeken 12 144 10. Blockvrienden 13 106 11. Kruis 12 86 Wedstrijden voor 2-7-78 Kruis - Moerstraat Ons Vermaak - Mieregem Zolderken - Onder Ons Lindeken - Boereschuur Super Zeven - Moderna Rubbens won het Kaatstornooi te Zele. De uitschieter van de recente kompetitiedag was ongetwijfeld de overwinning van Kluizenaars in de wedstrijd met Denderzonen. Aan de zege van de thuisploeg viel zeker niets af te dingen. Kluizenaars speelde inderdaad een goede wedstrijd cn de cijferverhouding is zeker de weerspiegeling van de vertoning. Michiels, dat in de loop van deze kompetitie al minder goede met knappe prestaties afwisselde, klopte nu met De Uefa-juniores van Sporting Lokeren, kampioen van België, werden de laatste weken al meerdere keren gehuldigd. Vorige zaterdag werd achter deze reeks festiviteiten een punt gezet met een banket, in de grote Sportingkantine. GALLANT ZILVER ROOS 12 - ONS VERMAAK 7 Ons Vermaak heeft aan de Kille echt geen goede beurt gemaakt in een wedstrijd die niet heeft gegeven wat er van verwacht werd omdat een te sterke wind goed kaatsen gewoon onmogelijk maakte. Er werden dan ook heel wat ballen buiten geleverd, bij Gallant Zilver Roos kwam men aanh et getal 19 en we vermoeden dat het bij Ons Vermaak niet minder was. Toch waren de bezoekers goed gestartze klommen meteen op naar een 1-3 voorsprong. De thuisploeg besefte dat men het niet te ver mocht laten komen, men beende bij en kwam zelfs op winst 4-3 Ons Vermaak bracht echter de bordjes weer iin evenwicht maar moest dan toch met een 6-4 ruststand genoegen nemen. Wanneer het na de herneming 6-5 werd dacht iedereen dat nu een spannende tweestrijd ging losbarsten. Galant Zilver Roos oordeelde anders en liep uit tot 10-5. De kloof was dus geslagen en de overwin ning lag binnen handbereik. Het kwam er nu vooral op aan de jongens uit St.-Anna zoveel mogelijk punten af handig te maken. Dat wer den er tenslotte 5 nadat de bezoekers nog even dreigden en tot 10-7 kwamen opzetten maar dan toch een 12-7 ne derlaag moesten incasseren. Daarmee zijn. halverwege de kompetitie de posities voor aan in het klassement duide lijk afgelijnd, Gallant Zilver Roos met 81 en 4.B Patat met 80 punten delen omzeg gens de leiding. Daarachter volgen Comidac met 75 en Ons Vermaak met 72 punten. Juist deze twee ploegen kun nen in de tweede ronde nog roet strooien In het eten van de leiders. Toch gaat al onze aandacht nar zaterdag 8 juli, dag waarop Gallant Zilver Roos en A.B. Patat elkaar aan de Kille ontmoe ten en zullen uitmaken wie de sterkste is. Daar kan de kompetitie meteen ook een beslissende wending krijgen. Laten we echter nog niet te ver uitlopen want ook dit weekeind wordt er gekaatst. Voor Galant Zilver Roos moet het een vlotte overwinning worden tegen het bezoekende K.W.B./Gaza. Terrein Kilestraat, Aanvang 15 uur veelzeggende cijfers H.O.K.I Het werd een min of spannende partij waarin chiels zich in eigen trap< aum de sterkste toonde naa het einde toe. Voor het vijf tal uit Kerksken een hart versterkende overwinning het vooruitzicht van de wed strijd van volgende zonda bij Heuvel, die heel zwaa beloofd te worden Heuvi won zoals logisch kon woi den verwacht bij Groener dalers. De thuisploeg steld zich flink teweer, wat doa de 10-15 eindoijpfers trouw, wordt weergegeven, en v loor dan ook eervol. Odess heeft Belskes het vuur aai de schenen gelogd. Het legdt op geen enkel ogenblik hel» hoofd in de schoot en Belske moest het onderste uit d'/y kan halen om te winnen. Da: FMntstones (in Eversem eet gemakkelijk te maneuvrerej tegenstander zou treffen za zeker niemand verbaasd heb ben. De uitslagen Flintstones - Eversem 15-! op Odessa - Belskes 12-1! de Kluizenaars - Denderzonen ma 15-11rec Groenendalers - Heuvel 10-15 Michiels - H.O.K.E 15-1( Het programma voor 2-7 Eversem - Odessa de Belskes - Kluizenaars on, Denderzonen - GroenendalerS^ Heuvel - Michiels te HOKE - OTT me J.V.H. K.

De Voorpost | 1978 | | pagina 22