2'ND PUSH DEZE ZONDAG IN ZAAL MADELON J9EIAARDSEIZ0EN 1978 INGELUID SCHOTSE GASTBEIAARDIER K0NSERTEERT TE AALST DOOR ANGELI SONANTES 28 - 30-6-1978 - De Voorpost MUZIEKLIEFHEBBERS WAARHEEN TIJDENS DE ZOMERMAANDEN? De regelmatige lezer zal zich herinneren dat wty in onze vorige editie een reeks «muziekliefhebbers waarheen?» hebben ingezet en daarmee hetjonge mnziekmlnnend publiekje wegwijs willen helpen naar festivals her en der. Wij lopen niet weinig op met het rock en blues festival van Werchter omdat daar de verhouding «inkom-aanbod aan groepen» zowat ideaal is. Eerst b er dit week-einde de new-wave aan de eer in zaal Madelon. Te Aalst dan. Deze week terug vier nieuwe films op onze schermen. In de grote benedenzaal van cinema Palace loopt vanaf,ovandaag de film «The last remake of beau Geste» een film met de Engelse komiek Marty Feldman in de hoofdrol. heidswerk uitgevoerd door Ro bert Leys gecomponeerd in opdracht van het stadsbestuur. PROGRAMMA Vrijdag 7 juli 1978 om 20 uur: Robert Leys 1Uit eigen werk: Preludium in c R.F. Leys. 2. Origineel beiaardwerk: a) Elizabethaanse serenade, R. Binge. b) Treurzang (Keltische suite), J.H. Foulds. 3. Uit de «Cavalleria Rustica- na»; Ave Maria, P Mascagni. 4. Van een Vlaams meester: Fanfare, J. Lemmens. 5. Aria's van Wolfgang: a) Reik mij uw hand (Don Juan), W.A. Mozart. b) Uit de Toverfluit, W.A. Mo zart. 6. Vreugdevuurwerk: Jubilate, R.F. Leys. 7. Een groet uit Schotland: a) Annie Laurie, Lady John Scott. b) The Auld Hoose, Baroness Nairne. c) Bonnie Banks o' Loch Lo mond, Anoniem. d) Bonnie Dundee, Sir Walter Scott. 8 Variaties op religieus the ma: Op de Schotse psalm «St-Anne>». W. Croft. 9. 't Blijft onder Kelten: Lon donderry Air. Iers traditioneel. 10. Tot afscheid: Auld Lang Syne, R. Burns. Gruppo Sportivo treedt op 8 juli op te Torhout, op 9 juli zijn ze te gast in Werchter. kafee De Steeg en platenkeet Studio 3x4) Werchter en Torhout, 9 en 8 juli Een speciaal boontje hebben we voor het rock en bluesfestival te Werchter en het Woodlandfesti- val te Torhout met respektieve- lijke data 9 en 8 juli. Waarom eerst zondag 9 en pas dan zaterdag 8? Omdat de organisa toren (vzw Altsien) van mening zijn dat de Aalstenaars het dichts bij Werchter wonen en daar overigens net hetzelfde krijgen gepresenteerd als in Torhout. De local-group Frbbee buitenbeschouwing gelaten maar dat zal wel niet de lokvogel zijn voor een trip naar het Leuvense. Werchter vind je op 8 km. van de studentenstad in de verlengde van de weg Leuven- Rotselaar of op weg van Brussel naar Aarschot. Zo kan je in Brussel de Haachtse Steenweg op. In Haacht is het rechtsaf amper enkele boogscheuten ver. Aanvang om 14 uur en inkom 320 frank (270 in voorverkoop) wat in verhouding met watje ziet echt niet veel is. Raymond van het Groenewoud wiens laatste- ling «Vlaanderen boven» eerkort wel zal verguld worden, begint. De brave man speelt tot 13 uur. Drie kwartier opstellingstijd voor Gruppo Sportivo, de Haagse formatie die van de nood een deugd maakte door elemen ten van verschillende muziek stijlen en invloeden op meester lijke wijze te verwerken. Gekend ook van de elpee «Ten Mista kes». Eén uur optreden ook voor de Runaways, vier leuke meiden uit Californië, daarna Talking Heads (zowat de meest belofte volle Amerikaanse new wave- groep van het ogenblik die te Werchter de nieuwe elpee «Songs about buildings en food» komt voorstellen): Dr. Feelgood (die Werchter verleden jaar platspeelde), Nick Lowe (re member «The sound of breaking glass») en Dave Edmunds (een levende roek-legende) die samen spelen met The Rockpile. Einde van het gebeuren om 22 uur; tijdstip dat in het verleden haast op de minuut na werd gerespek- teerd en dat de Bond der Verontruste Ouders wel zal geruststellen. Lockran in CSV De folk- en bluesliefhebber zal niet weinig verheugd zijn te horen dat Gerry Lockran op vijf augustus in de stad is en meer bepaald nog in CSV 't Fabrieks- ke. Lockran heeft momenteel zeven elpees uit voor bijna evenveel verschillende platenla bels. Laatste daarvan en niet het minst aan te bevelen is «Rally Round the Flag», een live-plaat. Een nieuwe elpee wordt deze zomer opgenomen en uitge bracht in de winter. Het is dus meer dan waarschijnlijk dat Lockran in CSV een heleboel nieuwe dingen brengt. Alvast noteren! René De Witte Sir Hektor Geste (Trevor Howard) wacht met ongeduld de geboorte af van zijn zoon. Het wordt een dochter die Isabel genoemd wordt. Maar Sir Hektor laat zich niet van zijn stuk brengen en snelt naar «Wormwood en Gall, Weeshuis voor jongens». Daar vindt hij tot zijn verbijstering een mooie, gave, moedige jongen: «zijn» Beau. Sir Hektor is in de zevende hemel...tot Beau een belabberd kereltje voorstelt als zijn tweelingsbroer Digby. De aristokraat is van afgrijzen vervuld, maar niettemin aanvaardt hij beide jongens te adopteren. De jaren gaan voorbij en de tweeling groeit op. Beau (Michael York) leert bevelen te geven, Digby (Marty Feldman) leert te gehoorzamen. Beau houdt van Isabel, Isabel wordt bemind door Digby. Dus stof genoeg om je gezellig te vermaken. In de studio van ditzelfde Palace loopt een film van minder belang, tenzij je natuurlijk van seks houdt! «Ilsa de tijgerin van Siberië» is in feite de derde film rond hetzelfde hoofdpersonage Ilsa. Na Ilsa de wolvin van de SS en Ilsa de bloedhond van de Sjeik dus nu Ilsa de tijgerin van Siberië. Verminkte en bevroren lijken staan als wijzers langs de weg naar Gulag 14, waar de meest gehate en gevreesde bevelhebber van het Rusland van Staling heerst. Zij (Dyanne Thorne), de «Tijgerin» terroriseert te samen met een bende kozakken, de gevangenen van Stalin's rehabilitatiekamp. Politieke heropvoeding is haar opdracht. Iets wat zij met indoktrinatie-meto- des, hersenspoeling en «speciale straffen» tracht te bereiken. Niemand heeft haar ooit uitgedaagd zonder het met de dood te bekopen. Tot Andrey Chicurin aankomt. Andrey is dat soort man dat de «Tijgerin» opwindt. Zij zal hem temmen, hem breken, tot hij gehoorzaamt. Maar noch bedreigingen, noch beschimpingen, nog elektrische schokken brengen het gewenste resultaat. Dan maar de verleiding beproefd, maar ook dat faalt. En dit wordt het doodvonnis van Andrey. Ook in cinema Feestpaleis gooit men het op de kommerciële toer. In zaal 1 loopt «The two Missionaries», «De twee missionarissen» een knok en gagfilm met het duo Terence Hill en Bud Spencer in de hoofdrollen. De film brengt ons terug naar een eilandje in de Caraïbische zee waar twee missionarissen, het hierbovengenoemde duo, aankomen. De bevolking aldaar leeft in zeer erbarmlijke toestanden. Daaraan willen onze twee missionarissen iets verhelpen. Alvorens te starten met het bouwen van kerken en het bekeren van de bevolking zullen zij zich ten volle inzetten om de op het eiland ontgonnen produkten te verkopen aan de buitenwereld. Dat zij daarbij wel eens op tegenkantingen stoten van mensen die het liever anders zien hoeft geen betoog. Voor liefhebbers die houden van humoristische, knettergekke knokpartijen en onoverwinnelijke missionarissen. In zaal 2 dan van het Feestpaleis loopt vanaf vandaag «Mac Arthur, de generaal Rebel». Een film met Gregory Peck in de hoofdrol. 1941. De Filipijnen. De zaken lopen slecht bij de V.S.Strijdkrachten, die onder bevel staan van Generaal Douglas Mac Arthur. In Washington besluiten President Roosevelt en zijn militaire raadgevers Mac Arthur uit Corregidor terug te trekken. .- Wanneer dit nieuws bekend wordt gemaakt, ontsteekt Mac Arthur in razernij en, na geweigerd te hebben het eiland aan boord van een onderzeer te verlaten, vertrekt hij met geïmproviseerde hulpmiddelen, vergezeld van zijn echtgenote en zijn jonge zoon. Generaal «Kinny» Wainwricht neemt zijn plaats in. Bij zijn aankomst in Melbourne, waar hij als held wordt ingehaald, zweert Mac Arthur dat hij naar de Filipijnen zal terugkeren. Enige tijd later valt Corregidor en Wainwright wordt door de Japanners gevangen genomen. Mac Arthur beveelt een aanval op Nieuw-Guinea. De strijdkrachten worden georganiseerd en dankzij een handige krijgslist wordt dit offensief bezegeld met een groot sukses. Mac Arthur zal aan Roosevelt de toestemming vragen om de Japanners op de Filipijnen verder te mogen bestrijden. Dat wordt hem toegestaan. En op die wijze, door middel van een aantal legendarische wapenfeiten, stapte Mac Arthur de geschiedenis in. 2'nd Push treedt zondag op in de zaal Madelon. Op vrijdag 7 juli om 20.00 uur is de Schotse beiaardier Robert Frederic Leys te gast in Aalst, waar hij om 20.00 uur een koncert zal verzorgen met werken van hem zelf, van Binge, Foulds, Mascagni, Lemmens, Mozart en anderen. Het aantal beiaarden in Schot land is zeer beperkt. In feite is er slechts één volledige, en wel in Aberdeen. Hij wordt daar echter wel erg gewaardeerd, en van midden juni tot midden september zelfs dagelijks be speeld. Tijdens de winter maanden ligt hij niet stil, maar ook dan zijn er twee konserten per week. Plaatselijk beiaardier is Robert Leys. Hij werd geboren te Aberdeen, in 1928. Reeds vanaf de leeftijd van 14 jaar was hij organist en koorleider in verschillende plaatselijke kerken. Tijdens zijn militaire dienst trad hij op als begeleider van solisten in het Midden-Oosten Bij zijn terug keer in Groot-Brittannië ver richtte hij heel wat muzikaal werk in verschillende plaatsen, verspreid over het ganse land. Hij hervatte de studie en na het behalen van zijn universitair di ploma werd hij leraar aan ver schillende scholen. Op dit ogenblik is hij hoofd van de mu ziekafdeling van de west Cal- der Hogeschool (West Lo thian). Beiaard studeerde hij aanvan kelijk op de beiaard van Bourn- ville (Engeland) bij Clifford Ball, en in 1964 werd hij beiaardier benoemd te Aberdeen, Sint- Niklaas kerk. Zijn beiaard telt 48 klokken van Gillet and John son. Hij gaf enkele voordrach ten en recitals voor de B.B.C., trad ook op in een Televisie film over beiaarden, en in twee filmen over Aberdeen als toe ristisch centrum. Bij een bezoek van Hare Majes teit de Koningin aan Aberdeen werd speciaal een beiaardkon- sert ingericht, en een gelegen- van het programma. Dit initia tief verdient bijzondere aan dacht, omdat het de toehoor ders tot veel aktiever mede werken brengt, en het besef bijbrengt dat de beiaard meer kan dan alleen maar een ple zierige achtergrond scheppen. Op vrijdag 7 juli zal het koncert gespeeld worden door een Schots gastbeiaardier, Bob Leys (voor Dendermonde op zondag 9 juli om 11.00 uur). Men beloofde ons dat tijdens dat koncert de programma boekjes zullen ter beschikking zijn, en aan de toehoorders zul len verstrekt worden. Wij kun nen aan onze lezers alleen maar uit ganser harte deze koncerten aanbevelen. A.D.G. Openingsplechtigheid van het beiaardseizoen 1978 werd opgeluisterd door het handbellenkoor -Angeli Sonates- uit Kessel o.l.v. Van der Weyden (JM) Uit 25 handklokken weten de musici van Angeli Sonantesprachtige muziek te kreeéren (JM) 2'nd Push, we zullen de groep gemakshalve the Push noemen, komt uit Engeland (als ik goed begrepen heb uit Sheffield om precies te zijn) en ontleent zijn naam aan de revival van de rock'n'roll die wij sedert vorig jaar meemaken en aanleiding heeft gegeven tot de punk. new-wave e.d. Rock muziek is een manier van leven, een typisch 20 eeuwse kommunika- Hcvorm, zeggen de mannen van Push. Die muziek is nu weer beduidend aan de orde van de dag, kent dus een tweede «push» en is de grondlaag van wat het viertal dat nu zondag 2 juli in madelon op de plank staat. Push zijn Charlie Paris (zanger, song-writer en akteur; een «seminal figure»), Jerry Meek (bassist), Dave Carr (lead-en rhythm guitaar) en Tag (drums). Als je naar vergelijkingen vraagt, zo zegt de bio van Push, dan vind je die halverwege de zestigerjaren; niet zomaar als revivalmuziek, zo van we-doen- lekker-als toen. Deze «push» komt uit die bron maar slaat toe met doorheen de jaren gebalde vuisten. Niet vergeten dus. Push op zondag 2 juli te Aalst op de Grote Markt. Aanvang te 20 uur. Wie Push op zondag niet kan zien kan daags voordien terecht in jeugdhuis Torenken te Lebbeke. Het is maar een weet. (Kaarten in voorverkoop in Op vrijdagavond, 23 juni 1978, werd het Aalsterse beiaardsei zoen officiéél geopend. De heer schepen Roels hield een korte toespraak, waarin hij, op humoristische wijze, echt ver frissend, in het kort de evolutie van de beiaardkunst schetste, en een overzichtje gaf van wat het beiaardseizoen 1978 te bieden heeft. Daarna was het de beurt aan het handbellenkoor «Angeli Sonantes» van Kessel (Lier), onder de leiding van Gustaaf Van der Weyden. Wij hoorden dit koor reeds ter gelegenheid van een voordracht door de stadsbeiaardier. Nu bracht het een meer uitgebreid program ma, nadat stadsbeiaardier P. De Smedt eerst enige techni sche uitleg had gegeven, opdat men de beiaard niet zouden verwarren met dit «klokken spel». Enkele woordjes kunnen inderdaad nuttig zijn om de aandacht op typische, en voor ons meestal ongewone, eigen aardigheden te vestigen. Het programma was gevarieerd, helemaal in de stijl van de bei- aardkoncerten. van volksmu ziek tot kunstlied, operette en klassieke melodieën Het op treden was zeer stijlvol, uiterst verzorgd en werd door de toe hoorders met geestdrift ont vangen. Nadat het de ganse dag gere gend had was het 's avonds ge lukkig wat minder koud en vooral droog geworden, zodat het beiaardkoncert dat volgde, kon beluisterd worden op de voorziene luisterplaats (Par king Kapellestraat). Er waren een vijftigtal stoelen geplaatst, die ditmaal ook allemaal bezet waren. Mevrouw Van de Velde zorgde voor deskundige kom- mentaar vooraf en ook tussen de verschillende onderdelen

De Voorpost | 1978 | | pagina 28