iS FEESTEN IN DE LUCHT OOK TE AALST WORDEN DIEREN GEKWEEKT VOOR VIVISEKTIE! II UIT GASFAKTUUR KRIJGT EEN NIEUW UITZICHT I wÊm Aalsterse flitsen ;S3W Heel wat kijklustigen bewonderden de akrobatische oefeningen JM De Moranes in formatie van 5 russen de onheilspellende wolken (JM) Her tweemotorige toestel Rockwell-Aerostar toonde zijn snelheid en wentelbaarheid tijdens de vliegshow. (JM) De weergoden moeten al zoveel mooie dromerige uurtjes hebben beleefd aan de frele vogeltjes in de lucht dat zij ook de Aero-Kluh te Aalst gewillig zijn geweest. Meer bepaald verleden zondag voor het tweede vliegfeest dat de klub hield op de terreinen Ter Kluizen - Heel wat kijklustigen voor de formatievlucht die de show van de dam haalde, voor de zwevers, de para's uit Lokeren en de Brugse gyrokopters (de N-2H93 is er één van). De gyrokopter - raar beestje te Aalst - ging evenwel om een toch wel wat grillige wind liever op de grond. Ook de geplande vlucht met luchtballon ging niet door. Doopvluchten waren er tot slot meer dan tijdens het vorige vliegfeest wat een maatstaf kan genoemd voor de stijgende belangstelling vanwege het publiek (RDW-JM)> Met dit vliegtuig kan men zowel met of zonder motor landen (JM) Luclitioestellen als dit open klein hefschroefvliegtuig waren ook op de meeting te bekijken (JM, De Voorpost - 30-6-197P In de geslotenheid van afgegrendelde research-centra wor den dagelijks ontelbaar veel honden, katten, hamsters, scha pen... opengesneden, gevild, met verschillende stoffen vol gespoten of onderworpen aan pijnlijke eksperimenten. Een paar voorbeelden: men verbrijzelt de beenderen van poten, de geslachtsorganen of andere lichaamsdelen met hamers lagen. Op een andere plaats verbrandt men het spijsverte ringsstelsel met terpentijn, petroleum of een andere bijtende stof. Kortom, dagelijks gebeuren de meest ongelooflijke wreedheden tegen dieren en dit op grote schaal! Getuigenis van een student: «Wij waren er getuige van hoe de prof. een Sint-Bernard een ongeluk stampte en ook hoe hij eigenhan dig een kleine hond doodkneep». Hier dient nog aan toegevoegd dat verschillende proefnemin gen vaak zonder enige narcose gebeuren. Zelfs proeven die uitgevoerd zijn met narcose, resulteren vaak onder dieren mishandeling. Bewijs hiervan: voor enkele jaren heeft men eens een massa verminkte die ren in plasticzakken gevonden bij een universiteit. De dieren leefden nog... Nu zijn wij er heilig van over tuigd dat vivisektie nodig is. Proefdieren zijn noodzakelijk voor het wetenschappelijk on derzoek. ten gunste van de mens. Maar vivisektie, dit zijn alle proefnemingen die voor medische of andere doelein den genomen worden op die ren, ontaardt vaak in mishande ling. Is het niet wraakroepend dat duizenden dieren gebruikt (of misbruikt) worden, waar het met één ook kan? De proeven kunnen vervangen worden door foto's van vorige, door de «operatie» op film te tonen, of op video... Ongeveer 85% van de uitgevoerde proeven zijn ofwel slechts nutteloze herha lingen van proeven die reeds ontelbare malen uitgevoerd werden, ofwel worden ze louter bedreven om prestigeredenen. (het is «in», het bezorgt een imago...) De drogreden «het zijn maar dieren» dient gerangschikt te worden bij andere soortgelijke onzin, die in het verleden veel verdriet brachten. Wij noteren: de Romeinen zegden «het zijn maar slaven», Hitier zei: «het zijn maar Joden», in Zuid- Afrika beweert men «het zijn maar negers» en wij kunnen zo doorgaan. Ward Ruyselinck ziet het echter anders. Wij cite ren: «Als het waar is dat wij van de beesten afstammen, dan gedragen wij ons nog steeds als beesten, vooral tegenover de beesten, die het bedenkelijk geluk niet hadden te evolueren tot mensen.» Wanneer men in de laboratoria zoveel dieren nodig heeft, vindt men steeds iemand die ze wil leveren. Zij vinden, krijgen of kweken dieren die dan. met een winstmarge, overgeleverd worden aan hun folteraars. In Aalst is dit het werk van de heer Albert P. Hij verstuurde een brief aan een laboratorium dat geen proefdieren gebruikt: Ziehier geachte heren, de prij zen en de leveringsvoorwaar den die ik U en Uw instelling kan aanbieden: Grote honden van ongeveer 20 kg tegen 1.000 fr.indien ze ingeënt zijn 1.150 fr. Verwante honden ge vaccineerd met het H.D.- vaccin kosten 1.800 fr. Middel grote honden kosten 600 fr. en de gevaccineerde 750 fr. De kleine honden kosten «slechts» 400 fr. Als ze gevaccineerd zijn kosten ze echter 550 fr. Katten worden verkocht tegen 250 fr. In deze prijzen is de BTW 16% niet inbegrepen. Verder behoren tot de leve ringsmogelijkheden: konijnen, cavia's, kippen, duiven, geiten, schapen en varkens. Aange zien de prijzen van deze dier soorten afhankelijk zijn van de marktschommelingen, is het de verkoper onmogelijk een vaste prijs voorop te zetten. Hij houdt zich steeds ten dienste om, in dien nodig, een gunstige prijs voor deze dieren aan te bieden. Als leverancier staat hij borg voor de goede gezondheid van de door hem geleverde dieren. Indien het toch moest voorko men dat een dier erg ziek blijkt Ben ik dan gedoemd te sterven in een of ander labo? (RDV) te zijn, of sterft ten gevolge van een ziekte, wordt het desbetref fende dier onmiddellijk door een ander vervangen. De le verancier verbindt er zich toe de prijzen, hier aangeboden, niet te zullen verhogen gedu rende twee jaar. Wij vinden de heer P. dan ook een grappenmaker als hij in een plaatselijke krant een aan kondiging zet waarin hij de ex tra verzorging in zijn honden pension aanbeveelt. Daar de vakantieperiode begint willen wij de lezers dan ook vragen hun dieren niet onbeheerd ach ter te laten op een autostrade of in een bos. Als U Uw hond op straat zet, komt hij waarschijn lijk aan een vreselijk einde! Het is dan veel beter naar een die renarts te gaan, die tegen een vergoeding van 250 frank het dier pijnloos kan laten inslapen. Dergelijke mensen moeten echter nooit meer een huisdier nemen... R. Devijver Op 20 oktober 1977, verscheen in het Staatsbiad een konink lijk Besluit betreffende de nieuwe wetgeving, inzake de een heden. Door toepassing van dit K.B. op de gastarieven, ver andert de voorstelling van uw gasfaktuur. De eenheid van volume (m3) wordt vervangen door de Megajoule (Mjoule). Dit is de uitdrukking van de energie of de hoeveelheid warmte. Uw gasverbruik, dit is het ver schil van de indexen, dat op de meter in M3 wordt uitgedrukt, wordt nu omgezet in een over eenstemmend aantal Mjoules. Dit gebeurt door gebruik te ma ken van een omzettingskoëffi- ciënt, die op uw faktuur zal ver meld staan. De gasprijs, die werd aange past aan deze eenheidswijzi ging. wordt in het vervolg uitge drukt in centiemen per MJoule. Indien U de prijs echter wil ken nen per m3, daar U daarmee vertrouwd bent. volstaat het de prijs die uitgedukt is in centie men per MJoule te vermenig vuldigen met de vermelde om- zettingskoëfficiënt. Op de faktuur zal het volgende voorkomen: Huidige index: 42.600, vorige index: 41.000, koëfficiënt: 35,169, verbruik: 56.270, prijs in cent/MJoule: 13,080, Totaal zonder BTW in F: 7.360. Opmerkingen: De indexopname is uitgedrukt in m3 op de teller. De koëfficiënt voor 1 m3 35,169 MJoules. De omzet- tingskoëfficiënt kan varieren in funktie van de eigenschappen van het verdeelde gas Het verbruik in bovenstaand voor beeld werd aldus berekend: 42.600 min 41.000= 1.600 m3 te vermenigvuldigen met 35,169 MJoules/m3 en we be komen 56.270 MJoules ver bruik. Deze verandering in eenheid wijzigt geenszins de prijs van het gas. Wij kunnen dit even narekenen: de prijs per m3 4,60 F verme nigvuldigen wij met 100. We bekomen dus 460 dat we delen door de coëfficiënt 35,169. Al dus krijgen we als nieuw voor gestelde prijs 13,080 centiem per MJoule. Deze vernieuwde voorstelling zal alleen gebruikt worden voor de jaarlijkse faktuur. De voor stelling van de trimestriële voorschotten blijft onveran derd. Deze inlichtingen werden ons bezorgd door de Interkommu- nale Interdender-Aalst (zaak waarnemer van Intercom Dis tributie Noord). R.D. Het CSV, ook gekend als 't Fabriekske, streeft niet naar objektieve informatie. Aldus één van de verantwoordelijken van vorengenoemd huis van kritische opstelling waar mo menteel een tentoonstelling loopt van sindikale leuzen en informatiebrochures. Onze vraag natuurlijk was waarom als ABVV en ACV in de CSV-ruimte elk een zestal panelen ter beschikking kregen om het wel en wee van de sindikale aktie te vertellen aan de pas-afgestudeerde of jonge werk loze, het ACLVB die kans dan ook niet kreeg. Je hoeft geen liberaal te zijn dachten we zo om je die vraag te stellen als je als neutrale toeschouwer om een zo veelzijdig mogelijke informatie vraagt in dergelijke aangelegenheden. Maar nee, verbouwereerde blikken: wij als vzw mogen zelf be slissen wie wij uitnodigen om te informeren en wij dachten dat het ABVV en ACV het nauwst aansloten bij de sindikale idee terwijl het ACLVB dat niet doet. Vraag: moet jij de bezoeker die pap in de mond leggen, mag ie daar zelf niet over oordelen, is dat pluralisme? Antwoord: dat pluralisme is van de tijd van het CSV in de Wellekensstraat, nu voelen we een pluralisme in een bepaalde richting. Wij van onze kant hebben geen slecht karakter en gaan dus zelf de idee niet koesteren dat zo'n antwoord zou kunnen luiden als «goed, je denkt in dezelfde richting als ik, dus je bent pluralist». Vraag: je kiest dus arbitrair de informatie die je waardig acht doorverteld te worden. Antwoord: inder daad, we streven niet naar objektieve informatie. Ons goed -natuurlijk maar zoiets geplukt uit de mond van de huidige verantwoordelijke uitgever van de stadskrant «Vies Oilst» doet ons toch de wenkbrauwen fronsen. Toegege ven, je moet al zo sentatiebelus! zijn als De Voorpost om zo lelijke dingen te denken of zouden we weer slecht begrepen hebben? (RDW) De laatste jaren was in 't Gebiedshuisje van het Bel fort tijdens de zomermaanden een toeristisch informa tiebureau. Normaal moest dit informatiecentrum ook dit jaar op 2 juli geopend worden. Of dit er komt is een andere vraag. Geruime tijd wist men inderdaad niet of de ruimte beschikbaar zou zijn. Nu weet men het echter wel, maar er schijnen nog geen toebereidselen ge maakt te zijn om dit merkwaardig toeristisch initiatief verder te zetten. Het stedelijk slachthuis dat jaarlijks zo een 15.000 000 fr. verlies boekt, wordt waarschijnlijk gesloten. De stadskas zou er inderdaad wel eens kunnen aan doodbloeden. In januari zal naar alle waarschijnlijkheid in het Oud- Hospitaal een toneelbeurs gehouden worden. Met to- neelbeurs bedoelt men dan een boekenbeurs met wer ken van verschillende toneelauteurs. In dit kader zou ook een toneelopvoering plaats hebben. Op een Aalsters schoolfeest (en er waren er de afgelopen weken vele) stond in een lucifersdoosje geschreven welke prijs men in de tombola behaald had. Enkele deelnemers muntten uit in leepheid Eerst gingen ze in de klas kijken welke prijzen nog beschikbaar waren en daarna schreven ze er maar zelf een woord in, bijvoorbeeld «een fles wijn». Anderen maakten er liever een grapje van en schreven «een stereo-installatie». Toen het bedrog uitlekte was de prijzentafel al lang leeg. Met algemeen applaus werd burgemeester D'haeseleer door PVV-vertegenwoordigers van de vijf kantons Ni- nove, Geraardsbergen, Herzele, Zottegem en Aalst (groepen Watniel uit Ninove en Lion uit Geraardsber gen afwezig), verkozen tot waarnemend voorzitter van de PVV van het arrondissement Aalst. Een artikel uit de nationale statuten dat zegt dat eens men de leeftijd van 65 jaar bereikt heeft het niet meer mogelijk is een man daat in de partij te bekleden, geeft D'haeseleer slechts de naam «waarnemend». Er is echter een voorstel in gediend om voor bewust artikel afwijkingen te voor zien. Dit zou besproken worden op het komend PVV kongres. De Jong Socialisten zijn niet zo te spreken over het stadsbe leid. In het jongste nummer van hun rijdschrift 'Rood' trek ken ze van leer tegen het naar zij noemen «D'haeselee- riaans» beleid. De BSP die 2 schepenen in de meerder heid heeft zitten besprak het stadsbeleid tijdens een bijeen komst van het partijbestuur. Tijdens werken in een nieuwbouw aan de Windmolen straat 35 werd Jan Neirinck gewond aan het hoofd door een afbrekende katrol. De 7-jarige Stefaan Plas werd gewond toen hij bij het dwar- sen van de weg op het kruispunt van de Parklaan en de Osbroekstraat onder de personenwagen, bestuurd door Frangois Philips uit Erembodegem terecht kwam. In het Astridpark werd een bejaarde overvallen door een jonge kerel die echter vrij snel de benen nam. De rijkswacht stelt een onderzoek in. Roel Van de Plas

De Voorpost | 1978 | | pagina 5