TWEE HARMONIEËN KONSERTEREN PRIJSUITREIKING AKADEMIE VOOR MUZIEK, BALLET EN TONEEL WAT NU MET SINT-HUBERTUS? DE PIKANTE KASTAARS VIEREN STATIONKERMIS EEN GOEDE TUINTIP, INDIEN U LAST HEEFT VAN SLAKKEN. f8 - 30-6-1978 - De Voorpost Alvast buiten de traditionele gang van zaken verzorgde de Koninklijke Harmonie «Al groeiend bloeiend» van Aalst een koncert en dit in samenwerking met de Koninklijke Harmonie «De Eendracht» uit Wetteren. Wegens deze dubbele bezetting kon elke maatschappij uiter aard slechts een half programma verzorgen wat vele geïnte resseerden nieuwsgierig maakte naar de bedoeling van dit hele geval. Vele mannen van de «Harmonie» willen trachten de oude faam en luister van deze vereniging van eerste rang terug te herwinnen maar anderen schijnen het over een meer realistische boeg te willen gooien met meer uitstappen en een moderner repertorium. De afwezigheid van bepaalde mensen van de harmonie schijnt dan ook in dit licht te moeten worden bekeken. Voor het feest had men nu een «te veel wind in de zeilen» want wat gepland was als een kon cert in openlucht op een zo merse avond evolueerde tot een binnengebeuren waarbij veel* luister- en zelfs kijkgenot teloor ging. De wind had inderdaad zoda nig in het zeil van de kiosk huis gehouden dat het werkelijk «paraplu» hing. Dan maar ge speeld in een zijzaaltje van «'t Apostelken» met alle gevolgen van dien. Onder leiding van Paul De Win ter speelde Wetteren na een openingsmars van De Cloedt «Schoppenvrouw» van Suppé op voortreffelijke wijze. De «Sabeldans» van Katchaturian werd in het gewenst dinamisch en obsederend tempo gebracht en met «Springtime», een verre van gemakkelijk werk van Guy Duyck, gewezen kapelmeester van de Zeemacht werd beslo ten. Speciaal goede punten verdiende de fluitspeler maar de Grote Trom was wel, altans in deze beperkte binnenruimte, naar de zware kant. Onder leiding van Albert Vel- deman, dirigent Van den Bos sche is met ziekteverlof, bracht de «Harmonie» dan de plech tige Huldigingsmars van Ed- vard Grieg. In «Lichte Ruiterij», ook al een stuk van von Suppé, konden we virtuose trompetten beluisteren en besloten werd door de Harmonie met een evergreen, de oude maar steeds mooie wals «Goud en Zilver». Met een gezamenlijke uitvoe ring van de moderne, gesinko- peerde mars van Cardon «Time is Over» bleek de kon- serttijd inderdaad voorbij. Beide verenigingen, elk van om en bij de dertig spelende leden waarbij ook wel énige verster king, brachten een zeer ge waardeerd konsert. Het luister genot werd echter voor een niet onbelangrijk deel bedorven door het slechte weer en de minder gelukkige opstelling in dat zijzaaltje Toch blijft de Harmonie van voorzitter Etienne Bogaert nog steeds een te appreciëren ver eniging die presteert op niveau. L Optreden van de Koninklijke Harmonie "Al Groetend Bloeiend- dat wegens de slechte weersomstandigheden in een ziilokaal van 't Apostelken doorging (JM) Het akademisch jaar is ten einde. De eksamens zijn achter de rug. Het «grote» ogenblik is aangebroken. Dit grote ogenblik was er op zondag 25 juni, toen in de Stadsfeestzaal de uitsla gen bekend gemaakt werden. Het officiële programma be stond uit zeven gedeelten. Het werd geopend door Maria Bogaert (piano), Godelieve Weymeis (fluit) en Vera Daelman (cello) die een werk van Joseph Haydn brachten: Trio nr 31 G Dur, fur klavier, flöte und violoncello, (eerste deel - allegro). Martin Hutsebaut, voorzitter van de Kommissie van Be stuur, legde de werking van de akademie uit. Tegelijk lichtte hij het systeem van punten toekenning toe, dat dit jaar voor het eerst gebruikt werd en be vredigend scheen, zodat het in de toekomst verder zal doorge voerd worden. Hij besloot met een overzicht van de nieuwe kursussen regie (zie ons blad van vorige week). Hierna werden de diploma's notenleer en diktie uitgereikt. De prijs met de grootste onder scheiding en de gouden stadsmedaille werd toegekend aan Hans Servranckx. Mia Bo gaert kreeg de prijs met onder scheiding en de zilveren stadsmedaille Nadat Carole De Jonckheere (regeringsme daille voordragen) haar beste beëntje voorzette met «Ot en Sien» door Michel Van Der Plas, volgde de uitreiking van diploma's, stadsmedailles, re geringsmedailles en bijzondere prijzen. Wij dienen hier te vermelden: Grote onderscheiding en gou den stadsmedaille viool: Jacob Hilde. Prijs met grote onderscheiding en gouden stadsmedaille: Guy Van Der Veurst (houtenblaas instrumenten). William Ruys- sinck (88%) en Bruno Van Der Vorst (87%) mochten beide de prijs met onderscheiding en de medaille van verdienste in ont vangst nemen Zij behaalden de graad van uitmuntendheid in de klasse van houtblaasin- strumenten. In de klassen van gitaar be haalde Danny Scheerlinck de prijs met grote onderscheiding en de gouden stadsmedaille, terwijl Steven Van Den Bos sche de graad van uitmuntend heid verdiende met de prijs van de onderscheiding en de me daille van verdienste. In de klas van slagwerk werd Philippe Souvage met 91% der punten bekroond met de prijs van uit muntendheid: grote onder scheiding en de regeringsme daille. Rita Piron behaalde in de klas van lyrische kunst de graad van uitmuntendheid: prijs met on derscheiding en de regerings medaille met 94% der punten. Rosine Van Damme en Bruno Van Der Vorst, respektievelijk saxofoon en klarinet, behaal den de prijs met grote onder scheiding en de gouden stadsmedaille in de klas van kamermuziek. In de Hogere graad tweede jaar voordragen behaalden Mieke Van Den Brulle, Conny De Roo en Rita Piron de prijs met grote onderscheiding en de gouden stadsmedaille. terwijl de graad van uitmuntendheid tweede jaar toegekend werd aan Mieke Hendrickx: prijs met onder scheiding en de medaille van verdienste. Tenslotte de klas sen van toneel: Mieke Hendrickx en Luc De Blieck behaalden in de hogere graad tweede jaar de prijs met onderscheiding en de zilveren stadsmedaille. Zoals nu al wel geweten behaalde Francine De Bolle (93%) de prijs met grote onderscheiding en de rege ringsmedaille, terwijl Olivia De Roo en Ronald Schollaert (bei den 90%) de prijs met grote onderscheiding en de medaille van verdienste mochten in ont vangst nemen. De bijzondere prijzen: De prijs van Schepen van On derwijs en Kuituur: Ronald Schollaert uit de toneelklas van de heer De Wilde. Prijs van de Voorzitter: Fran cine De Bolle uit de voordracht klas van mevrouw Yserbijt en de toneelklas van de heer De Wilde. Prijs van de direkteur: Gert Coppens uit de klas van Noten- leer, afdeling Binnenstraat, van de heer De Loose Prijs van Piano: Willy Moens uit de klas van de heer Bauwens. Prijs Bach: Teneinde in de pia noklassen de studie van de twee- en driestemmige inven ties van Bach aan te moedigen wordt deze prijs toegekend aan de leerling die op deze proef de hoogste kwotatie behaalde: Mia Bogaert uit de klas van de heer Bauwens. Prijs voor houten blaasinstru menten: André Corten uit de klas van de heer Schollaert. Prijs voor Koperen Blaasin strumenten: Nina Van Der Vorst uit de trompetklas van de heer Verstraeten Prijs voor Dwarsfluit: Lieven Deroo uit de klas van dwarsfluit van de heer Putteman. Prijs voor slagwerk: Dirk Uyt- tersprot uit de klas van de heer Roosendans. Prijs voor Gitaar: Lieven De Maesschalck uit de klas van de heer Duffelaer. Prijs voor Blokfluit: Maria Boe lens uit de klas van de heer Ke tels. Prijs voor Snaren: Koenraad Bultynck uit de vioolklas van de heer Laszio. Prijs voor Voordraaen: Mieke Van Den Brulle uit de klas van mevrouw Yserbijt. Prijs voor Toneel: Olivia Deroo uit de klas van de heer De Wil de Prijs Muza: De prijs Muza (ver eniging voor leerlingen, oud leerlingen en vrienden van de Muziekakademie) wordt toe gekend aan: Hilde Jacob, Kris Muylaert en Philip Souvage. Prijs van Lysebethfonds: deze prijs wordt geschonken aan de meest verdienstelijke leerling van de afdeling Erembodegem: Marleen Mertens uit de klassen van notenleer en piano. Na dit plechtig gedeelte sprak de heer Herman Roels, sche pen van Onderwijs en Kuituur, het slotwoord uit. De plechtig heid werd besloten met een op treden van Bruno Van Der Vorst (klarinet), Rosine Van Damme (Alto-sax) en Willy Moens (piano). Zij speelden Konzertstuck nr 1 in F Moll (F. Mendelssohn) für B Klarinette, Bassethorn und Klavier. R. Devijver Zoals reeds gemeld in ons blad van 16 juni, blijft het Aalsterse dierenasiel open tot eind 1979. Deze vergunning werd ver leend door de Bestendige Deputatie en loopt tot eind decem ber van volgend jaar. Na die datum moet het asiel gesloten zijn. Daar wij in verband met deze beslissing verschillende geruchten opgevangen hebben, wilden wij er het fijne van weten. We namen kontakt op met een lid van de beheerraad. Volgend gesprek zal onze le zers zeker interesseren en sommige uit de lucht gegrepen geruchten de kop indrukken. D.V.: Sint-Hubertus mag nog verder werken tot eind '79. Zijn er reeds plannen gemaakt voor de toekomst? Antw.: Ja, toelating om verder te werken kregen we wel. Maar burgemeester D'haeseleer gaat hiertegen in beroep In ie der geval hopen we dat we vol doende tijd zullen krijgen om een nieuw asiel te bouwen. D.V.: Waar? Antw.: Op dit ogenblik zijn on derhandelingen volop aan de gang. Het gaat over een ge schikte plek, ideaal voor een dierenasiel en ver van de be bouwde kom. D.V.: Onderhandelingen met het Stadsbestuur? Antw.: (verontwaardigd) Het Stadsbestuur heeft ons nooit gesteund! Zelfs niet moreel door begrip op te brengen of enige simpatie te tonen voor ons werk. D.V.Gaat het in andere steden beter dan in Aalst? Antw.: Vorige zondag werd het bestuur van Sint-Hubertus uit genodigd op een vergadering van de N.A.V.E.D. (Nationale Vereniging voor Dierenbe- Als wij biologisch gaan tuinieren, brengen we veel orga nisch materiaal (kompost) in onze tuin. Uiteraard hebben we dan ook last van slakkenvraat. Zeker bij een vochtig- warm zomerweertje. Wat kunnen we hiertegen doen? Vooreerst even dit: Er zijn twee soorten slakken: de huis jesslakken en de naaktslakken. De eerste soort laten wij onaangeroerd. Integendeel: we gaan ze vangen en in onze tuin brengen. Waarom? Huisjesslakken voeden zich alleen met rottend materiaal, vooral organisch materiaal. Ze schaden onze planten-in- groei niet Bovendien verdrijven zij de naaktslakken. Deze laatste soort berokkent veel schade aan onze groen ten. Er zijn twee soorten naaktslakken: de rood-bruine en de zwart-grijze. Hoe gaan wij die nu verdelgen? We leggen 's avonds een zwart vel plastiek op de grond. Wij bevestigen dit stevig door er bijvoorbeeld een paar stenen op te leggen. De daaropvolgende morgen nemen we het vel plastiek weg: het kleeft vol met slakken. We moeten ze eenvoudigweg vernietigen. Een natte plank, ingesmeerd met varkensvet of boter zal nog meer effekt geven! Een plat aarden of glazen kommetje, half gevuld met bier, geeft goede resultaten. We graven het tot aan de rand in de grond in. De slakken worden door de biergeur aangetrok ken. 's Morgens kun je ze rustig vernietigen. Men mag echter niet vergeten het verschaalde bier na enkele dagen te vernieuwen. Probeer het eens: U zal tevreden zijn! R. Devijver scherming). Dit is een over koepelend orgaan, dat de ver schillende verenigingen voor dierenbescherming in België zou willen groeperen, zowel de Nederlandstalige als de Fran stalige. De maandelijkse vergadering was deze maal te Mechelen georganiseerd, ter gelegen heid van de opendeur-dag van het Mechels dierenasiel. Na deze vergadering werden de 17 deelnemende verenigingen ontvangen op het prachtige stadhuis van Mechelen. De heer Schepen Michiels, die de burgemeester vertegenwoor digde, hield een hartelijke toe spraak waarin hij alle vereni gingen feliciteerde om hun in zet en het prachtige werk dat ze verrichten, waarbij de ganse gemeenschap baat heeft. Hij voegde er zelfs aan toe: er zijn nog onbaatzuchtige verenigin gen, voor toneel en muziek bij voorbeeld. Maar de aktiviteiten die deze verenigingen inrichten zorgen steeds voor plezier. De verenigingen die zich het lot van de dieren aantrekken, wor den integendeel dagelijks ge- konfronteerd met leed: zij moe ten dagelijks onaangename karweien opknappen. D.V.: Dus staat het Mechels Stadsbestuur positief tegen over een dierenasiel? Antw.: Natuurlijk, want we kre gen een prachtige receptie aangeboden. Dit zou in Aalst ondenkbaar zijn: in onze stad is de erewijn gereserveerd voor de karnaval en de vogelpikver- enigingen. Dat is nu éénmaal ons niveau D.V.: Doet het Mechels Stads bestuur iets konkreets voor het dierenasiel? Antw.: Ja, zeker! Alle nodige bouwmaterialen worden aan gevraagd en meestal verkre gen Er is nu een voorstel in de gemeenteraad ingediend op dat stadswerklieden zouden kunnen ingeschakeld worden in het werk op het asiel. D.V.: Hebben andere vereni gingen iets verteld over mede werking of tegenwerking van hun Stadsbestuur? Antw.: Momenteel wordt in Brugge een asiel gebouwd op een grond, eigendom van de stad. De ruwbouw wordt bekos tigd door de stadskas en de huisbewaarder zal een stads- bediende zijn. De rest van het werk wordt ver richt door vrijwilligers en simpa- tisanten. Ik kon mijn oren niet geloven! Er zijn dan toch nog intelligente en progressieve mensen in de stadsbesturen. Maar kom, alle Jaarlijks richten -De Pikante Kastaars- een badmington-tornooi in (EL) Hoewel de zon niet van de partij was en de wind een spelbre ker zou blijken, verloren de Pikante Kastaars vorige zaterdag hun goed humeur niet. Op die dag richtten zij een derde groot badminton-tornooi in, gevolgd door de tweede pikante vlaaien-avond. Om een goed verloop te waarborgen hadden de inrichters gezorgd dat de Majoor Ch. Clasenstraat verkeersvrij was vanaf het Stationsplein tot de Cumontstraat. Volaens onze zegsman hadden de organisatoren hieromtrent wel een beetje last met 't stadsbestuur. Maar op vrijd. 16 juni kregen zij de officiële papieren met de vereiste toelating. Op onze vraag waarom de «feestelijkheden» juist op 24 juni ingericht werden, kregen we een direkt antwoord Het was immers op die dag dat kermis-Station begon. Voorzit ter Corthals zei: Maar ge kunt dat niet weten, want er staat niets! De Pikante Kastaars be sloten dus: als het Stadsbes tuur niets doet, doen wij het! Nu was er toch iéts te doen op de Statie! In de Majoor Clasen straat waren drie «olympische» speelpleinen voorzien. De ver schillende vakken waren duide lijk met witkalk op het wegdek geschilderd, leder terrein be stond uit twee helften van 6,70 meter, gescheiden door een net op 1,5 meter hoogte. Reeds vóór twee uur werden W'J ZO" lrouwe wakers en vriendelijke dieren. Neem ons mee RDV hoop is nog niet verloren! D.V.: En hoe zie je de toekomst nu in? Antw.: Met vertrouwen! De be volking staat achter Sint- Hubertus. want onze vereni ging heeft het bewijs geleverd dat zij noodzakelijk is! Hoe lan ger, hoe meer krijgen we blijken van simpatie en steun. D.V.: Loopt de werking van Sint-Hubertus nu op rolletjes? Antw.: Neen! Het is iedere dag opnieuw wer ken, plannen maken, mensen benaderen, de organisatie ver beteren Boven alles pogen wij de mensen te sensibiliseren voor het lijden, niet alleen van de mensen, maar tevens van het weerloze dier. R. Devijver de spieren los-gespeeld. Alle pleinen én een geïnproviseerd oefenplein, waren bezet. Hoe wel het officiële begin voorzien was tegen 14 uur, weten we uit ervaring dat dit niet te nauw moet genomen worden. Zeker de Pikante Kastaars konden niet op tijd beginnen, hoewel de organisatie perfekt voorzien was. Om 14.45 uur werd dan toch gestart! Acht karnavalgroepen waren opgekomen om elkaar vreed zaam te bestrijden. De leden van Doar zemme na. de Klod- deronnen, de Toisjers en de Zeepeerekens werden alras uitgeklopt. Het supporteren van de voorzitter van het stedelijk feestkomitee, de heer Frans Wauters. noch de aanmoedi gende woorden van Jacky D'Herde. van de Prinsencae- mere, konden hier iets aan ver anderen. De scheidsrechters, de heren Hubert Corthals, Frans De Wit en Jan Kennis zorgden voor een eerlijke uit slag. Tenslotte gingen de Pi kante Kastaars. de Kornisses- loipers, de Toiganners en de Godstars (van Denderleeuw) naar de halve finale. Prins Michel speelde ook mee. maar werd door zijn eigen ploegmaten verslagen. De overwinnaars van de halve finale waren William Van Del zen en Erik De Cooman voor de Kornissesloipers. DeGoldstars werden nog vertegenwoordigd door Walter Van Gotthem en Guido Stevens Van de 21 deelnemers werden tenslotte de deelnemers van de Kornissesloipers de eindover winnaars. De vierde, de derde en de tweede Dlaats werden beloond met een niet onbelangrijke geld som. De overwinnaars kregen dezelfde som, maar mochten tevens nog een mooie trofee in ontvangst nemen: een gouden pluimpje op een marmeren voetje. De karnavalgroep die het meest deelnemers mee bracht, de Kornissesloipers ver wierven eveneens de mooie beker. Uiteindelijk was iedereen een beetje moe van de geleverde inspanningen en kon de gezel lige vlaaienavond beginnen, ledereen kon (gratis) zoveel boterhammen eten als hij lust te, dik belegd met echte vlaai. Op de heerlijke muziek van «Band-zonder-naam» konden nadien de hartjes nog eens op gehaald worden. De Deste- reirs, de matotten en de Skrambullekrabbers waren prins Michel komen vervoegen voor een lekkere dronk en een leutig dansje. R. Devijver

De Voorpost | 1978 | | pagina 8