BEBOUWDE KOM IN STAD EN DEELGEMEENTEN AFGEBAKEND A.T.B. «DE NATUURVRIENDEN» ZONGEN VOOR VERMAAK DE BIBLI0TEEK VAN SINT-JOB HERINGERICHT DE R.M.S.-NIEUWBOUW BIJNA UIT DE GROND JAAR VAN HET DORP 00K TE BAMBRUGGE Aktuele berichten, reportagedokumenten, daarvoor moet je De Voorpost lezen Feiten en foto's: De Voorpost is er altijd het eerst bij De Voorpost - 30-6-197 het kruispunt met de Désiré De Wolfstraat Hoezestraat, ongeveer 50 m. vóór het rondpunt «De Ha ring» Kareelstraat, ongeveer 50 m. vóór het rondpunt «De Ha ring» Sint-Jobstraat, onmiddellijk voorbij het kruispunt met de Broekstraat (huisnummer 187) Merestraat, ter hoogte van huisnummer 153 Molenkouterstraat (Hofsta- de), ter hoogte van huisnum mer 77. Ook in de deelgemeenten zal de bebouwde kom spoedig af gebakend worden. Tot 1 januari 1980 wordt eveneens beschouwd als bebouwde kom, elke groep woningen die zodanig langs de openbare weg gelegen zijn dat deze er uitziet als een straat. De bebouwde kom, wat bete kent dat voor U? Een overtreding begaan uit onwetendheid, komt bijzonder pijnlijk aan! U kan dat vermijden als U de volgende regels ont houdt: 1. binnen de kom is de snel heid beperkt tot 60 km per uur 2. binnen de bebouwde kom mogen de fietsers die de rij baan volgen, niet met 2 naast elkaar rijden. 3. binnen de bebouwde kom is het verboden een voertuig te laten stilstaan of te laten parke ren op de verhoogde bermen, behoudens plaatselijke regle mentering. 4. binnen de bebouwde kom mogen de standlichten vervan gen worden door een parkeer- licht, wanneer het voertuig evenwijdig met de aslijn van de rijbaan geplaatst is en er geen aanhangwagen aangekoppeld is. Alleen het parkeerlicht dat zich aan de kant van de aslijn van de rijbaan bevindt mag ge bruikt worden. Niet aangekop pelde aanhangwagens mogen eveneens gesignaleerd wor den door een parkeerlicht. 5. op de rijbanen met eenrich tingsverkeer in rijstroken ver deeld, en op de rijbanen met tweerichtingsverkeer in 4 of meer rijstroken verdeeld, waarvan er tenminste twee be stemd zijn voor iedere rijrich ting, mogen de bestuurders binnen de bebouwde kom de rijstrook volgen die het best aan hun bestemming beantwoordt. 6. het is verboden op de open bare weg en binnen de be bouwde kom, auto's en slepen met een hoogst toegelaten ge wicht van meer dan 7,5 ton lan ger dan 24 uur na elkaar te la ten parkeren, behalve op de plaatsen waar het verkeers bord E 9 a of E 9 c is aange bracht. Die verkeersborden zijn rechthoekige blauwe borden met een witte letter P, eventu eel met albeelding van een vrachtwagen. 7. binnen de bebouwde kom, op plaatsen waar de afstand van 30 meter niet kan in acht genomen worden, mag de ge vaarsdriehoek op een kleinere afstand en eventueel op het voertuig geplaatst worden. 8. binnen de bebouwde kom is het verboden de ingespannen of bereden dieren te laten galo peren. Nu U de acht geboden i.v.m. de bebouwde kom kent is U als goed geïnformeerd en verwit tigd mens er twee waard. Heeft U nog problemen, dan kan U steeds nr. 77 77 TV opbellen waar een automatisch appa raat uw vraag registreert die dan zeker behandeld wordt. Maar onthoud vooral: be bouwde kom 60 km/uur. LH De A.T.B. (arbeiders-toeristen-bond) afdeling Aalst heeft zich weer eens in de aktualiteit gebracht. Het dynamisch bestuur besliste enkele maanden geleden een eendagsreis in te rich ten voor de leden. Het nodige werd gedaan. Op 19 juni, iets voor negen uur, vertrok een volle autobus op de Houtmarkt, richting Waasmunster. Na een prettige rit, het weer was even eens van de partij, kwam het gezelschap aan in hotel «De Heidebloem». Het was ongeveer halftien. De reizigers werden er bijzon der vriendelijk onthaald door de heer A. Rotthier, sekretaris van het beheerkomitee. Er waren nog een paar mensen van het bestuur Waasmunster aanwe zig. Stilaan steeg de spanning. Het Aalsterse bestuur had im mers een belangrijke inlichting verzwegen: wat zou men te Waasmunster doen? De deel nemers wilden dit te weten ko men en hielden niet op met vragen en zeuren. Tenslotte heeft voorzitter Gustaaf De Vil der «de verrassing» bekend gemaakt: men kreeg de gele genheid mee te wandelen (doorheen de bossen) naar een speciaal, zeer oud kafeetje. Deze uitnodiging werd feeste lijk onthaald. Hoewel de af te leqqen afstand ongeveer ne gen kilometer bedroeg, waren de meesten bereid mee te stappen. Het werd dan ook een heerlijke wandeling: het was niet «voor den eerste», maar de natuurvrienden genoten werke lijk van de uitstap. Het einddoel was een herberg, helemaal in oude stijl. De uitbaatster is zelf 82 jaar jong. Zij kan de flesjes niet meer uit de kelder halen, maar dat was natuurlijk geen probleem! Maar mooie liedjes duren niet lang: al vlug werd het tijd om terug te keren. De vriendelijke dame wenste het hele gezel schap nog veel reisgenot en een behouden thuiskomst. Maar daar dachten onze A.T.B.-vrienden nog niet aan! In «De Heidebloem» stond een heerlijke maaltijd te wachten. De uitgehongerde wandelaars lieten het zich smaken! Er werd menig woord van lof gehoord. De uitbaters van het hotel wer den nadien ook hartelijk gefeli citeerd. Nadat alle dorstigen waren gelaafd, stapten de vro lijke vrienden weer op de bus. Deze maal ging het richting Wachtebeke. In het Provinciaal Domein Puyenbroeck kreeg iedereen twee uur vrij: de meesten wandelden rond het domein en bezochten de meest geliefde attrakties. Diegenen die reeds moe waren, vonden een rustig plaatsje op het terras van Vanaf dit terras konden zij de grote vijver bewonderen: sommigen riskeerden zelfs nog een boottochtje! Om 17 uur werd weer naar Waasmunster gereden: daar wachtte een staoel steviae bo terhammen met boerenhesp Vrij spoedig was het halfac'ht: het uur van afscheid! Onderweg werd nog een paar maal halt gehouden bij leden van de Natuurvrienden. Ten slotte kwam iedereen veilig aan op de Houtmarkt, vóór het Volkshuis. Natuurlijk, hier werd nog nagepraat Eveneens was nu het ogenblik aangebroken om de uitslag be kend te maken van de «gerre- bolling» van daags tevoren. Deze ging door in café Hospi taal, in de Gasthuisstraat, bij Herman en Diane. Bij de da mes leidde Jeannine Mertens (lid van A.T.B.) voor Linda De Vulder (eveneens lid). De derde plaats werd ingenomen door Ingrid Ernst, voor Leonie De Geite. Vijfde werd Jacque line Bauters. De rangschikking bij de heren: Freddy Piscador kreeg de eerste prijs, vóór Mar cel Vinck. Willy Schollaert werd derde. Hij werd opgevolgd door Frans Boelaert. Op de vijfde plaats werd Richard Piscador genoteerd. Wij weten alleszins, dat iedere deelnemer tevreden was met het aangeboden amusement. Daarom durven wij zeggèn: «Goed zo A.T.B., vergeet uw leden niet en zorg dat er gere geld iets ingericht wordt!» R. Devijver 2,3 Albrechtlaan aan kmp. 6 gemeentewegen: Oude Gentbaan, komende uit de richting Erpe vóór de ste delijke peutertuin Lindenstraat, vóór huis nummer 78 Ledebaan, onmiddellijk voorbij huisnummer 238 Tragel, onmiddellijk voorbij het kruispunt met de H. Con- sciencestraat (Hofstade) Bredestraat, vóór huis nummer 244 Wijngaardveld, ongeveer 50 m. vóór het kruispunt met de Verbrandhofstraat Oude Dendermondse steenweg, vóór huisnummer 301 Binnenstraat, aan huis nummer 382 Rozendreef, vóór het kruis punt met de Fonteinstraat Paardendries, vóór het kruispunt met de Fonteinstraat Langestraat, ter hoogte van huisnummer 237 Nederveldstraat, vóór het kruispunt met de Hof ten Ber- gestraat Bergekouter, voor huis nummer 101 Erembodegemstraat, vóór 2.000 nieuwe boeken werden in St.-Job aangekocht (SJ) Wie vroeger in het filiaal van de Stedelijke Openbare Biblio theek, Sint-Jobstraat 88, binnenkwam, vond er een ongeloof lijke rommel. In het kleine zaaltje van ongeveer zeven bij vier meter, lagen de boeken opeen en dooreen. Het leek wel of een wildeman alles rondgegooid had. De oorzaak was niet ver te zoeken: plaatsgebrek! Het was dan ook niet te ver- (voor zover het mogelijk was) wonderen dat iemand die een heringebonden. Door de op- lige stijging! Interessant is ook het hoog aantal nieuwe boeken: weke lijks komen er een vijftigtal bin nen. Het totaal is nu reeds tweeduizend! Hieronder zitten verscheidene jeugdboeken. In heel Groot-Aalst werden bebouwde kommen nauwkeurig afgebakend en zulks met de U niet onbekende verkeersbor den F1 en F3. F1 duidt dan het begin aan van de bebouwde kom en bevindt zich op de verschillende toegangswegen, rechts van de weg. Soms wordt het ook wel eens links herhaald. Het is 'n recht hoekig wit bord met fijne zwarte rand met middenin, in zwarte letters, «Aalst». F3 duidt het einde van de bebouwde kom aan en is dan ook geplaatst aan elke uitvalsweg, rechts van de weg. (soms ook links herhaald). F3 is hetzelfde bord als F1 maar heeft over- hoeks een rode streep dwars over het bord. De bebouwde kommen bevin den zich precies zoals volgt: rijkswegen: Gentsesteenweg, ko mende uit de richting Gent on middellijk voorbij het kruispunt met de Terlindendreef Brusselsesteenweg, ko mend uit de richting Brussel vóór het kruispunt met de Gheeraerdtlaan Moorselbaan, komende uit de richting Moorsel vóór het kruispunt met de Paardendries Rijksweg 55, komende uit de richting Ninove ter hoogte van huisnummer 74 Rijksweg 60, komende uit de richting Dendermonde voorbij het kruispunt met de Terbekenstraat (Hofstade) Rijksweg 60, komende uit de richting Haaltert ongeveer 50 m. vóór het rondpunt «De Haring» Boudewijnlaan aan kmp. Bibliotekaris dhr. Simal kreeg nog wat werk bij (SJ) strijd; 3. Loopkoers voor I0- en II- jarigen; 4Tweede helft van de kaatswed strijd; 5. Loopkoers voor I2- tot 14- jarigen; 6. Fietswedstrijd. Iedereen zal zijn eigen fiets meebrengen. De wedstrijd bestaat er in de kortste afstand af te leggen in 2 minuten. 7. Hinken en koordspringen. Deze wedstrijd gaat speciaal voor de dames door, alhoewel ook de heren hun kans mogen wagen. Na al deze wedstrijden volgt er een pauze tot 18.30 uur. Dan zal er in het Centrum Sint-Anna een bol ling en bakschieting doorgaan Een uur later wordt er tevens de start gegeven voor een kaart ing I' orine zondag werd in de Kloosterschool te Erpe de nieuwe schoolbus ingezegend. Deze Peugeot J. 7 biedt plaats aan een 20-tal leerlingen en kost zo'n 450.000 Jr (SJ) boek wilde ontlenen, lang moest zoeken en graaien om het te vinden. De heer Francois Simol, verantwoordelijke voor de Sint-Jobbiblioteek, vond het welletjes. Met vereende krach ten werden heel wat wijzigin gen aangebracht. Het stads- personeel vernieuwde enkele electriciteitsleidingen. Nieuwe lampen werden opgehangen. De oude kachel werd wegge sleept en vervangen door 'n moderne elektrische radiator. De bestaande rekken werden tegen de muur geplaatst, zodat er meer ruimte beschikbaar werd voor de voorziene uitbrei ding. Enkele nieuwe rekken werden goed geplaatst. Alle boeken werden gekontroleerd: de eksemplaren die té oud of beschadigd waren, werden verwijderd. De oude, versleten boeken werden afgevoerd De beschadigde delen werden stelling van de boeken te ver anderen, krijgt de kandidaat lezer nu een beter overzicht. Hij (of zij) kan gemakkelijker kie zen. Nu is alles proper ge rangschikt. Om van de vroe gere puinhoop een ordelijke boel te maken moest heel wat werk verzet worden. Vier man hebben ter plaatse een hele week gezwoegd. Een team in de Kattestraat hield zich bezig met de vernieuwing en het klassement van de steekkaar ten. Een heel werk, als men weet dat er ongeveer zeven duizend, alfabetisch gekatalo- geerde boeken ter beschikking staan. Maar deze inspanning loonde de moeite! De uitleen- cijters bewijzen het. Vroeger noteerde de bibliotekaris onge veer twintig uitleningen per dag. Nu is dat verviervoudigd: iedere dag worden 70 a 80 boeken uitgeleend Eengevoe- Het filiaal nummer 1 (Sint-Job) is hierdoor een «echte» biblio- teek geworden, waar iedereen zijn gading kan vinden. Indien U even wil binnenwippen: de bibliotekaris verwacht u op maandag, dinsdag, donderdag of vrijdag tussen 18 en 20 uur. Er wordt geen inschrijvings- noch ontleningsgeld gevraagd. De toegang is vrij. De uitleen termijn is drie weken, zodat zelfs een «traag» lezer het werk kan uit hebben. Geen nood: deze gegevens hoef je niet allemaal in je hoofd te steken! Alles, zelfs de uiter ste datum van teruggave, staat .op de lezerskaart vermeld. Ben je een boekenwurm? Ga dan ook maar eens in de Sint- Jobbiblioteek snuffelen. Doe het echter niet op 11 of 21 juli. Dan zullen de deuren van het filiaal gesloten zijn R. Devijver Wie dacht dat de werken aan de nieuwbouw van de R.M.S. te Lede stillagen, had het verkeerd voor! Tot heden werd er heel hard gewerkt aan de voorbereidende werkzaamhe den. De nodige graaf- en draineringswerken namen heel wat tijd in beslag. De betonnen balken en muren werden gegoten. Eindelijk kon de grote kraan in werking gesteld worden. Zij bewees haar doeltreffendheid bij het verplaatsen van de enorme stukken beton, die eigenlijk de muren van de keldering zijn. Deze werden netjes naast elkaar geplaatst. Ze zullen eerstdaags door betonnen kolommen verbonden worden. Nu zal het zienderogen vlugger gaan: eens boven de grond zal men dagelijks de «vooruit- auo hk nieuwe schoolgebouw kunnen volgen. Wij zijn er van overtuigd dat hier niet ond SIS 9ele9d is voor een stevig schoolgebouw, maar eveneens voor een degelijk R. Devijver Door de kulturelc verenigingen van Bambrugge werd biezonder veel zorg besteed aan een brochure over hun eigen gemeente. Allen samen hebben ze een programma uitgedokterd om in hun eigen kleine gemeente de zo belangrijke dorpsmentaliteit hoog te houden. KB van Gepensioneerden, Dans- klub Horra, het zangkoor, Davids- fonds, KVLV, CVP, de Voetbal- klub, de Oudstrijders, de BGJG, Kerkraad, KSA, ACV en Wieler- klub Bambrugge Sportief hebben hun organizatorische handen in elkaar geslagen om aan iedereen in de streek het volgende programma aan te bieden: Op zondag 2 juli is er te 10.00 uur een plechtige Hoogmis die door het koor van Bambrugge op bie- zondcre manier zal opgeluisterd worden. In de namiddag gaan de feestelijk heden door in de Kerkstraat die voor de gelegenheid autovrij zal blijven. 14.00 uur 1Loopkoers voor 8 en 9-jarigen: 2. Eerste helft van de kaatswed- Om 20.00 uur zal de prijsuitrei king doorgaan voor ALLE deel nemers aan de wedstrijden. Pintje-Dek en een zangwedstrijd voor iedereen zijn dan de inleiding voor een gezellige avond. Allen daarheen!

De Voorpost | 1978 | | pagina 9