PRIJSUITREIKING VAN DE AKADEMIE VOOR SCHONE KUNSTEN INTERESSANTE GROEPSTENTOONSTELLING TE AFFLIGEM Film bij ons 10 - 7-7-78 - De Voorpost lig in het kultureel centrum Affligem stelde Jan Hutsebaut zijn werken tentoon. JM üok voor de leerlingen van de Akademie voor Schone Kun sten, dag- en avondonderwijs, liep het schooljaar ten einde. Zondag werd ten stadhuize de officiële einduitslag per leer jaar bekend gemaakt. Dit evenement in de echte oude stijl ging dit jaar door in de feestzaal. Direkteur Van Gy- seghem vond het zijn plicht een verwelkomingswoordje te hou den. Mevrouw Couck, direk- trice van de Stadsmeisjes school maakte twee rake op merkingen. Vooreerst stelde ze vast dat de heer burgemeester schitterde door zijn afwezig heid. Daarna betoogde zij dat de stad meer moest doen voor de akademie, vooral op het ge bied van huisvesting. Een oud leerling lichtte dit even toe. er wordt nog les gegeven in loka len met een stinkende, oude kachel, waar zo nu en dan een stuk bepleistering van de zol dering valt en waar de air conditioning gegarandeerd is door stukken karton in de plaats van ruiten. Nadat de heer Herman Roels, schepen van onderwijs, kuituur en toerisme de evolutie van de akademie geschetst had, kon direkteur Van Gyseghem de diploma's uitreiken. De socio- kulturele promotie (Nieuw- beekstraat) kwam het eerst aan de beurt. Daarna werden de di ploma's uitgereikt aan de leer lingen van de dagschool. Tot slot van het plechtige gedeelte werden de speciale prijzen plechtig overhandigd. Wij ver melden hier de voornaamste: Prijs Valerius De Saedeleer wordt toegekend aan Magda De Mol uit Lede, leerlinge van .de afdeling keramiek, school voor socio-kulturele promotie. Prijs Stad Aalst wordt toege kend aan Carina Bornauw uit Aalst, leerlinge van de afdeling bouwkundig tekenen, dag school. Prijs Stad Aalst wordt toege kend aan Linda Michiels uit As- se, leerlinge van de afdeling binnenhuis- en meubelkunst, school voor socio-kulturele promotie. Prijs Louis D'haeseleer, bur gemeester, wordt toegekend aan Johan De Backer uit Aalst, leerling van de afdeling bouw kundig tekenen, dagschool. Prijs Jan De Neve, schepen van Openbare werken en ruim telijke ordening, wordt toege kend aan Dirk Van Der Speeten uit Aalst, leerling van de afde ling binnenhuis, dagschool. Prijs Gaston Van Den Eede, schepen van financiën, regies van water en slachthuis, wordt toegekend aan Bruno Vervliet uit Denderbelle, leerling van de afdeling beeldende kunsten, richting teken-, schiTder- en grafische kunst, dagschool. Prijs Herman Roels, schepen van onderwijs, kuituur en toe risme, wordt toegekend aan Emilienne Van Der Hoeven uit Denderhoutem, leerlinge van de afdeling beeldende kunsten, richting beeldhouwen- keramiek, dagschool. Prijs Gilbert Bourlon, schepen van ekonomische ekspansie, land- en tuinbouw, midden stand en feestelijkheden, wordt worden toegekend aan Eddy Van Der Eecken uit Erpe-Mere, leerling van de afdeling bin nenhuis, dagschool, Carina Van Langenhove uit Aalst, leer linge van de afdeling lager se- kundair, school voor socio- kulturele promotie, Veerle De Mil uit Erembodegem-Aalst en Koen Provost uit Erembodegem-Aalst, leerlin gen van de afdeling voorberei dend lager sekundair, school voor socio-kulturele promotie. Prijs Willy De Turck, lid van de kommissie van toezicht, wordt toegekend aan Dina Van Der Fraenen uit Denderleeuw, leer linge van de afdeling binnen huis, dagschool. Prijs Gustaaf Eylenbosch, lid van de kommissie van toezicht, wordt toegekend aan Ingrid Van Den Bossche uit Erembodegem-Aalst, leerlinge van de afdeling binnenhuis- en meubelkunst, school voor socio-kulturele promotie. Prijs Polydoor Sonck, lid van de kommissie van toezicht, wordt: toegekend aan Ann De Cock uit Gijzegem-Aalst, leerlinge vani de afdeling sierkunsten-} kunstambachten, school voor socio-kulturele promotie. Prijs Antoon Blanckaert, Ere- direkteur aan de Stedelijke' Akademie voor Schone Kun-j sten Aalst, wordt toegekend! aan Carina Bornauw uit Aalst, leerlinge van de afdeling bouw kundig tekenen, dagschool. Prijs Robert Van Gyseghem, direkteur, wordt toegekend aan Paul Van De Winckel uit Aalst, j leerling van de afdeling bouw-j kundig tekenen, dagschool. Na een passend dankwoord, uitgesproken door de direkteur, I togen de meeste aanwezigen naar de Oude Vismarkt 13, waar in de klaslokalen een ten toonstelling van de werken uit het laatste schooljaar, georga niseerd was. R. Devijver KM WM Ook een verzameling van fotografisch werk was te zien (JR) toegekend aan Geert Peers man uit Erembodegem-Aalst, leerling van de afdeling voorbe reidend lager secundair, school voor socio-kulturele promotie. Prijs Antoon Blommaert, sche pen van personeel en volksge zondheid, wordt toegekend aan Isidoor Van Biesen uit Aalst, leerling van de afdeling letterschilderen en schilderte kenen, school voor socio- kulturele promotie. Prijs Anny De Maght- Aelbrecht, schepen van huis vesting, leefmilieu en grondbe leid, ging naar Linda Michiels uit Asse, leerlinge van de afde ling binnenhuis- en meubel kunst, school voor socio- kulturele promotie. Prijs Paul Van Der Niepen, volksvertegenwoordiger, wordt toegekend aan Mare De Co- ninck uit Hofstade-Aalst, leer ling van de afdeling bouwkun dig tekenen, dagschool. Prijs Diane D'haeseleer, volks vertegenwoordiger, wordt toe gekend aan Michel Moens uit Herdersem-Aalst, leerling van de afdeling beeldende kunsten, richting publiciteit-grafiek, dag school. Prijs Jan Caudron, volksverte genwoordiger, wordt toege kend aan Johan Van Eisen uit Mollem, leerling van de afde ling beeldende kunsten, rich ting teken-, schilder- en grafi sche kunst, dagschool. Prijs Mare Galle, volksverte genwoordiger, wordt toege kend aan Rafaël Van Rans- beeck uit Hekelgem, leerling van de afdeling beeldende kunsten, richting sierkunsten kunstambachten, dagschool. Prijzen Simone Couck-Van Cauwenbergh, voorzitster van de kommissie van toezicht, Allerhande werken van studenten in verschillende specialiteiten werden tentoongesteld. (JR) Verleden vrijdag werd bij een eerder matige belangstelling waarvan gehoopt wordt gezien de belangrijkheid van het tentoongestelde oeuvre dat ze zal groeien in deze periode waarin dan toch veel kijkers reeds met pak en zak naar ht zuiden zijn getrokken, de groepstentoonstelling 1978 in het Kultureel Centrum van Affligem geopend, zonder veel plechtigheid. Met de verschillende zalen en de twee verdiepingen zat de mogelijkheid erin de werken van de dan toch uit eenlopende kunstenaars enigszins gescheiden te houden. Chantal Chapelle die te Antwerpen de afdeling Gra fiek volgde en reeds ten toonstelde in Wilrijk, Oele- gem en Antwerpen, maakt vooral tekeningen en etsen. Van zich zelf zegt ze «Ik teken en ets die dingen die mij door het hoofd schieten in een flits en die je dan vastlegt of ook wat rondom mij gebeurt.» Een reeks mooie werken stelt Chantal hier tentoon waarbij zowel de keuze van het onderwerp als de af werking belangstelling wek ken, soms wel eens in een mini-uitvoering. De kunste nares was er nietwitte broodsweken Luk De Petter die na de humaniora bij de Kruis heren te Denderleeuw stu deerde aan de Kon. Akade mie te Gent, werd reeds drie maal geselekteerd voor de Wereldcartoonale te Heist en exposeerde met sukses te Gent in Kaleidos- coop. Ook in Keulen komt hij eerlang aan bod. Hem interesseren vooral kommunikatiemoeilijkheden bij de mens, koude gezich ten, verkrampte houdingen. Zijn laatste werken zijn toch wat vrolijker gewor den, warmer van toon. Bij deze kunstenaar zou de :eerste aanblik wijzen op een schaarste aan tekstiel en een overvloed van al dan niet afgevallen vijgeblade ren. Werken als «schaamte» «verlangen», «plastic deca dence» en «parasieten» il lustreren duidelijk deze konstatatie. Jan Ceuppens, zoon van een boswachter uit Trot te Opwijk, het huidig vogel reservaat, heeft een grote voorliefde tot de natuur die tot uiting komt in zijn schil derijen. Na te hebben ge dicht kwam zijn schilders- aktiviteit vooral tot haar recht op het einde van de vijftigerjaren. Waar hij aan vankelijk grote meesters aansprekend koloriet van Jan Ceuppens. Vooral het landelijke schijnt hem te liggen en met werken als «de Rochuskapel» te Mel- dert, het «waterkasteel» te Moorsel en de kerk te Baar- degem schijnt hij zich te santé visie op de dingen. Marcel Vercauteren, even eens te Opwijk geboren, woont nu te Erpe. Reeds in zijn schooltijd was hij be gaafd en aktief en won twee interscolaire tekenwedstrij den. Na zijn taak als bin- Werk van de Erpenaar Marcel Vercauteren in kultureel centrum te Affligem (JM kopieerde heeft hij sinds een tiental jaren een eigen stijl, getuigend van scherpe opmerkingszin en eindeloos geduld met zin voor elk de tail. Hij stelde reeds tentoon te Opwijk («Streven»), Asse- Terheide, Merchtem, Appels Osselt en drie maal te Den- dermonde. Heel de benedenzaal werd gevuld met een overvloe dige reeks werken met een ontpoppen als de volkse schilder van de Faluintjes- streek. Ook elders echter heeft hij het oude, lande lijke weten terug te vinden, bv. met een hele reeks mooie hoevetjes die ons aan Bokrijk doen denken, met de «boskapel» van Buggenhout en enkele oude gebouwtjes. Ook zijn bloe men getuigen van 'n mooie afwerking en een interes- nenhuisinrichter te hebben afgesloten werkt hij nu full time in zijn eigen atelier. Drie tentoonstellingen be wezen dat zijn werk gewaardeerd wordt. De werken van Vercauteren ge tuigen van een absolute eerlijkheid, zijn bruisend van kleur en zeer vlot ge schilderd. Op het podium zijn dan werken te bewonderen van deze kunstenaar die het over een hele andere boeg dan in de benedenzaal heeft gegooid, werken die ons de erin sprekende geest en ziel zeer bekoorden. Donker rode tinten geven aan som mige doeken een fascine rend uitzicht maar ook zijn sneeuwlandschappen en zijn marine getuigen van een gedegen métier en een onafgebroken inspiratie. Jan Hutsebaut, licentiaat in de rechten en werkzaam bij de EEG, liep Akademie te Aalst. Hij houdt zowel van etsen en akwarelles als van pentekeningen en schilde rijen. Doorgaans zijn zijn onderwerpen marines, his torische gebouwen of land schappen. Hutsebaut nam reeds deel aan verschillende tentoon stellingen, o.a. te Gent, Brussel, Aalst, Meldert en Herdersem. Werk van hem is in privé bezit in Neder land, Duitsland, Engeland, Italië, Frankrijk en Dene marken. Ook de stad Aalst kocht een van zijn werken aan voor het stedelijk kunstpatrimonium. Deze kunstenaar, misschien de jongste van de groep, maar zeker niet de minste qua talent en werkwijze, trof ons voor de zoveelste maal reeds door zijn piekfijne realisaties, met ook voor elk detail en met een reeds ge degen meesterschap in de techniek. Technisch is hij dan ook een polyvalente waarde want hij beoefent zowel het schiederen met olieverf als fet akwarel, de pentekening en de ets. Ma rines liggen hem buitenge woon en hierin toont hij zich alvast een meester. Zijn warme kleuren en zijn soms donkere luchten trof fen ons vooral. Streekge bonden als deze nog jonge kunstenaar is, komen ook werken voor als een ets van de Aalsterse St. Marti- nuskerk, een fijne, nauw keurig afgewerkte Gudula- kapel te Moorsel en een ets van de Waterburcht, eveneens te Moorsel. Een jong talent dat, naar onze bescheiden mening, steeds crescendo gaat. Deze tentoonstelling is nog open tot en met 16 juli, op zaterdagen van 14.30 u. tot 20 u. en op zondagen van 11 tot 13 u. en van 14.30 u. tot 20 u. LH Eigenlijk is het een slechte tijd voor bioskopen. De meeste f j mensen denken meer aan hun vakantie dan aan het filmkij- N ken. Dat weten de bioskoopeigenaars ook en daarvan profi teren zij om eveneens van een welverdiende rust te genie- ten. Cinema Feestpaleis sluit dan ook zijn deuren vanaf maan- I dag en dat tot en met 20 juli e.k. Toch willen wij een tip van de sluier oplichten en u even laten kennismaken met de films die u na het verlof aangeboden worden. Vanaf 21 juli tot 28 juli zal in zaal 1 de nieuwe film met Charles Bronson, j «Mister Majestyk» te zien zijn. In zaal 2 wordt dat «La Toubib i aux grandes manoeuvres», een komische prent. Ui De week daarop komt cinema Feestpaleis uit met een pre- joi mière voor België «Stunt Rock», een stunt en Rock film be gemaakt in Amerika, maar waar wij als een van de hoofdver- G tolksters Monique Van De Ven aantreffen. Uitzonderlijk voor Aalst zal deze film op 26 juli in cinema Feestpaleis in première gaan. Aangezien ons weekblad niet verschijnt tijdens de week van j w( 21 juli zullen wij u volgende week over deze drie films, en j voornamelijk over deze première, meer weten te vertellen. Er Cinema Palace gaat ook met verlof, maar dan van 21 juli tot ëe 3 augustus. Dus de veertien dagen na cinema Feestpaleis, j Ondertussen kunnen wij daar dus nog terecht voor een j Vi gezellige avond film kijken. j be In de grote Benedenzaal loopt deze week «Spider-man», in het Nederlands «De Spinneman», een film van B. W. Swackhamer met in de hoofdrollen: Nicholas Hammond, Lisa Eilbacher en Michael Pataki. Amateurfotograaf Peter Parker heeft een passie voor we tenschappelijke eksperimenten. Op een dag in zijn labora torium valt een spin in een radio-aktief element en prikt hem in zijn hand. Door dit voorval wordt het leven van Peter overhoop gehaald. Hij begint hoe en waar ook te lopen, begint op de meest ongelegen ogenblikken te niezen, doet alles vallen en breekt alles wat hij aanraakt. Hij is vooral niet in staat enig rendez-vous te maken. Hij ontdekt dat die veranderingen in zijn leven toe te schrijven zijn aan de beet van de spin. wat hem een bovenmenselijke macht schenkt die hij gebruikt om de krachten van het kwaad te bestrijden. Hij maakt zich een vreemd pak om zijn identiteit te verber gen en dank zij zijn wetenschappelijke kennis vindt hij een klevende vloeistof uit waarmee hij, zoals een spin met haar web, zijn eventuele aanvallers kan vangen. Door zijn kracht toeren wekt hij de bewondering van de voorbijgangers op en bekomt hij de liefde van de mooie Judy Tyler die Parkers hulp heeft ingeroepen om haar vader te verdedigen tegen misdadige beschuldigingen Een moderne versie van de alomgekende «superman films». Geen hoogvlieger, maar een film voor mensen die van fantastische dingen houden. In de studio van cinema Palace gaat «llsa de tijgerin van Siberië», een seksie prent met het hoofdpersonage llsa uit «llsa de wolvin van de SS» en «llsa de bloedhond van de Sjeik», zijn tweede week in. llsa, de tijgerin, terroriseert met een bende kozakken het rehabilitatiekamp in Siberië, ledereen die haar uitdaagde moest het met de dood bekopen. De vraag is echter of het hoofdpersonage Andrey, dat toch invloed schijnt te hebben op llsa, het eveneens met de dood zal moeten bekopen. Veel kijkgenot! S.J.

De Voorpost | 1978 | | pagina 10