ÜZ jeugdpagina A. B H I K N ol Q MAJORETTENDORP HERDERSEM KAAPT EERSTE PRIJS WEG TE KNOKKE-HEIST «HOPDUVELTJES» TE MELDERT JEUGDHUIS LEEUWERIK SLUIT SEIZOEN AF MET FIETSRALLY HttTÜÏÏ, JAARBOEK «DE PERS» VERSCHENEN Uw woord De Voorpost - 7-7-78 - 11 Na de vele inspanningen die de hele Herdersemse Harmonie «Con cordia et Docilitas» zich getroostte, namelijk dagelijkse oefeningen voor de majoretten en twee maal per week repetitie voor drumband en harmonie heeft Herdersem de hoofdvogel afgeschoten. Uit deaktiviteiten van de JINS (leidersvorming scouts) gedurende de jongste maand maart is gebleken dat er voldoende belangstelling bestaat voor een Meldertse jeugdbeweging. Gezien er 5 meisjes en 2 jongens de leiderskursus gevolgd hebben en bereid zijn zich voorde jeugd in te zetten kan van wal gestoken worden. Er wordt dan ook gestart met een gemengde scoutsgroep «De Hop- duveltjes» Vanaf september wordt definitief begonnen met de jongste tak, de «Welpen». Dit zijn kinderen geboren vanaf 1967 (11 jaar) tot en met 1971 (7 jaar). Daar er echter geen groepsleider van minimum 21 jaar gevonden wordt zullen enkele volwassenen die zelf in de jeugdbeweging heb ben gestaan een leidersteam vor men. In de loop van juli worden de ou ders van deze kinderen bezocht STEEDS iCA lel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grembergen EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18. Aalst. "HONDT SIMON 053-21.15.64 Wijngaardveld, Aalst Specialist in schuitdaken, voortenten, autogamieringen en z tenten. ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M. De Backer, Kon. Albertstraat 75, Oendermonde MAN 052-21.38.16 Michem Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16. St.-Gilli Oendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. NTERIEURVERZORGING 053-21.56.61 VAM0FLEX, Kasteeldreef 45 en Nieuwstraat 28. 9310 Lede- Centrum Vakkundige plaatsing valt vasttapijt. vensterdekoratie, ploegstoffen, behangwerken. O-SPORT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels OM, LEEN GERUST 053-21.60.16 op handtekening Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bij Van den Berghe, Droeskouterstraat 12, Haaltert BJBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3. AALST 053-21.63.91 IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen Langestraat 116, 9300 Aalst. VERG0RDUNEN 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardi- sette. tergal enz... Zonneblinden. Luxaflex, Louverdrape, vouw deuren, modem fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi chem. Potiaulaan 11. Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgeztA Raadpleeg haar specialisten. UAN00 052-21.40.60 om de reeks Mpetlijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo, quando, quomodo enz: wie. wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen In verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper. C0UP0NNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper. tfONNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Schoolstraat 48. Aalst Alle herstalkngen. 1 jaar waarborg Gratis onderhoud. Prijzen vanaf f-SPS F tgt.150.0Q0. F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. om hen de mogelijkheid tot nadere kennismiaking en tot aansluiting te bieden. Voorde kindren van 12 tot 14 jaar kan nog niet definitief worden ge start alhoewel die mogelijkheid zal worden onderzocht zo er vol doende interesse voor bestaat. Voor inlichtingen kan U steeds te recht bij; Het leidersteam: Johan Braem (Klaarhaag 2), Roger Callebaut (Mutserecl 13) en Jan De Geyse- leer (Stevensveldstraat 17) De groepssekretaris Daniël Crabbe, Molcnkouterstraat 13. De leidsters: Ignace Amands (Klaarhaag 2), Maria Crabbe (Mo- lenkouter 13), Chris De Troch (Molenseg 7), Johan De Wit (Me- chelseweg 10 Baardegem), Els Lievens (Putstraat 13b). Anita en Hilde Van den Steen (Ecckhout- straat 22). LH Op het jaarlijks Nationaal Majo- rettenkampioenschap te Knokke-Heist verleden week-end behaalde ze de EERSTE PRIJS ALS BESTE FORMATIE, t.t.z als samenspel harmonie, drum band en majorettenkorps. In de sporthalle van Knokke, we gens het slechte weer het toe vluchtsoord van duizenden muziek- en showliefhebbers zorgde deze «Groot-Aalsterse» formatie met 105 gekostumeerden voor een indrukwekkend optreden daarmede de rij van de 24 provin ciaal geselekteerden sluitend. Burgemeester en Schepenen van Knokke kwamen nog juist op tijd niet om «het venijn dat vaak in de staart zit» mee te maken maar wel om te genieten van «het neusje van de zalm». De er geleverde show duurde acht minuten en bestond, na de aan melding door de hoofdmajorette, uit drie marsen. In de eerste mars bleek dat het stickwerk en de koreografie van het hoogste gehalte waren waarbij duidelijk Amerikaanse invloeden merkbaar waren. Was de tweede show eerder humoristisch opgevat dan bleek de derde voor publiek en jury een komplete verrassing. Tij dens de show van de majoretten traden immers ook de drumband o.l.v. lngrid Van den Bossche en het muziekkorps o.l.v. Jef Cop- pens met een eigen show op waar bij de bezoekers ogen te weinig bleken te hebben om dit minuten lang schouwspel ten volle te ap preciëren. Wanneer dan uiteindelijk hoofd majorette Annicq De Brucker het afscheid meldde vormde de drum band de letter «C» van «Concor dia» en het muziekkorps de letter «H» van «Herdersem». Gevraagd door feestbestuurder op het po dium te blijven kreeg Herdersem, onder daverende toejuichingen de perste Prijs. Het Majorettekorps werd met de tweede prijs bedacht samen met de meer dan 10 kg wegende Trofee v^n Fedekam. Blikvangers in het majorettenkorps waren eens te meer nationale kampioene senio res Karinc Arts en provinciale kampioene77-78 Hilde Van den Steen. Na deze twee Herdersemse onder scheidingen kreeg hoofdmajorette Annicq De Brucker als tweede eredame nog het driekleurig lint. HIERBIJ DAN DE VOLLE DIGE UITSLAGEN Beste formaties: 1 Kon Harm «Concordie et Doci litas» Herdersem (O-VI) 2. Kon. Muziekm. «De Xaveria- nen» Aartselaar (Antw) 3. Harm. St-Martinus Oordegem (O-Vl). 4. Jeugdfanfare St-Lievens- Houtem (O-VI) 5. Kon. Harm. «Verbroedering» Wommelgem (Antw). 6. Kon. Harm. «Deugd en Vreugd», Gits (W-Vl). 7. Muziekmaatschappij Knokke-Heist (W-VI). 8. -Harmonie de PhilippevHle» (Nam). 9. «Harmonie de Marchienne au Pont» (Hen). Vlajorettenkorpsen 1. «Klaproosjes» Oordegem (O-Vl). 2. Kon Harm Herdersem (O-Vl). 3. Majoretten Gits (W-VI) Terlaemense majoretten. Zol der (Limb). 5. Golden Star, Luik (Luik). 6. Majoretten. Bertem (Brab). Hoofd majoretten 1. Miss Majorette, Karine Bock- stacl, Oordegem. Eerste dame: Pascal De Cremer, Bertem. Tweede eredame: Annicq De Brucker, Herdersem. De juryleden waren twee Belgen. 1 Fraru,aise en een Amerikaan. LH Met de grote zomervakantie vermindert ook de werking van de jeugdhuizen. Het jeugdshuisseizoen Is dan ook by de meesten ten einde. De werking wordt over bet algemeen hervat begin september. Zo ook voor jeugdhuis Leeuwerik te Lede. Maar z(j hebben nog een belangrijke aktivitelt op het programma staan, namely k de jaarlijkse fiets rally. Deze wijds bekende fietsrally gaat door nu zondag, 9 juli. Hij staat tevens in het teken van het jaar van het Dorp. In die zin dat de route doorheen de velden en wegen van Groot-Lede voert. Een enige gelegenheid om uw dorp wat beter te leren kennen. De totaalafstand bedraagt onge veer 25 km. Er wordt gestart op de terreinen van het jeugdhuis zelf en de inschrijvingen gebeu ren aldaar tussen 12 uur en 13.30 uur. Talrijke waardevolle prijzen zijn voorzien, 's Avonds rond 20 uur is de bekendmaking voorzien van de uitslag van de fietsrally. Hierbij aansluitend is er een fietsenrally the-dansant. Voor de hongerigen worden er pannekoeken volonté» gebak ken. Dit wordt dan het laatste feit voor de zomervakantie van jeugdhuis Leeuwerik dat dit jaar zal gesloten zijn van maandag 18 juli tot en met dinsdag 1 augustus. Het jeugdhuis is dus weer open op woensdag 2 augustus vanaf 14 uur. Vorige vrijdag nog hield de Leedse KAJ-afdeling een infor matieavond in jeugdhuis Leeu werik over haar werking. Zij legde kontakten tussen de werkende, werkloze en stude rende jeugd. Het werd een geslaagde avond. Tevens draait de speeltuin op volle toeren. Deze is toegankelijk voor kinde ren van 4 tot 12 jaar. Zij zijn verzekerd tijdens de uren tegen de betaling van 5 fr. per dag. In de pauze kan ook drank gekocht worden. Monitors en monitris- sen bieden de kinderen, verdeeld in groepen van kleuters, 6 tot 9 en 9 tot 12 jaar, een waaier van ontspanningsmogelijkheden: dans, zang, spel, knutselen, toneel, poppenkast, wandelen, bosspel, dorpsspel, film, Vlaam se kermis, eten maken, verkle den, verven, schminken, kaar- Tentoonstelling van KAJ in jeugdhuis Leeuwerik over het probleem van werkloosheid. (EL) ten, puzzelen, knikkeren, zand- bakspelen, schommelen, voet bal, met de poppen spelen, sprookjes beluisteren, waterspe- len, lachen, roepen, fluiten,... leven. Echt de moeite waard als je een namiddag niet weet wat gedaan. Dus er zal toch leven zijn om het jeugdhuis en in het paviljoen tijdens de zomervakantie. MOND.G. Zopas is het 97' nummer van «De Pers», de driemaandelijkse publi- katie van de Belgische Vereniging van de Dagbladuitgevers, ver schenen. Het is een algemeen jaarboek geworden, waarin heel wat belangrijke gegevens voorkomen in verband met de media in ons land. In het voorwoord staat te lezen dat met de nieuwe publikatie meteen de 25'jaargang wordt ingezet. Het eerste nummer van «De Pers» ver scheen einde 1953, begin 1954 en daarin stelde men vast dat ons land wel over een sterke en zeer ver scheiden pers beschikte, maar niet over een beroepsorgaan. De nood aan een vakblad was dus levendig Zo ontstond de Belgische Vereni ging van Dagbladuitgevers als een alles overkoepelende organizatie van de dagbladsektor. Een tweede konstatatie was dat men diende te ijveren voor een betere behande ling dan deze die tot dan toe van kracht was. Dank zij de geregelde publikatie van «De Pers» is een zeer volledig en erg gedetailleerd overzicht van de Belgische dagblad-papier markt verschenen. Heel wat opzoekingswerk werd hieraan besteed. De belangstelling voor het werk is evenwel biezon- der groot geweest Het nieuwe jaarboek «De Pers» biedt ook nu weer een flink pak boeiende en leerrijke bijdragen. Zo onder meer een bijdrage van de heer Canivet over «Het Couran tenpapier». de statistische over zichten, de persprijzen van het af gelopen jaar, de Belgische bevol king, de persorganizaties en het pers- en publiciteitsonderwijs, de diverse dagbladen uit ons land evenals de informatieweekbladen (zeer volledig overzicht waaron der adres, telefoonnummer, op lage,'abonnementsprijzen, publi citeit en technische gegevens), de lijst van de erkende beroepsjour nalisten, buitenlandse korrespon- denten en persattachés, om te be sluiten met publiciteitsorganen en allerlei organizaties. Het 370 bladzijden tellend jaar boek, dat een uitstekende leidraad is voor iedereen die meer informa tie wenst te vernemen over de me dia in ons land, kan verkregen worden door overschrijving van 350 fr. op het nummeF van de Bank Brussel-Lambert voor rek. 310-0020020-27. Dit bedrag moet evenwel met 50 fr. verhoogd wor den voor de verzending. Het jaar boek is ook te koop bij de Belgi sche Vereniging van Dagbladuit gevers, Belliardstraat 20 te 1040 Brussel. Wie een abonnement op deze driemaandelijkse publikatie wil moet 450 fr. (plus 67c BTW) storten op hogervermelde reke ning. S.D. UW WOORD. AFVALSTOFFEN EN RECUPERATIE. In de jongste kommissie voor leefmilieu, heeft de bevoeg de schepen zich nogal pessimistisch uitgelaten over het zogezegde recycleren van grondstoffen. Niet alleen was het een zeer negatief oordeel over het herwinnen van metalen, maar zelfs het glas en papier kregen een negatieve kwotering. Deze reaktie is normaal en blijft het gevolg van de kom- sumptie en wegsmijt-maatschappij, waarin we leven. Het wetenschappelijk ver slag van de technische fa- kulteit van Massasuchets, U.S.A., plus de twee rappor ten van Rome, worden ook meteen als onnuttig aan schouwd en gaan de ver brandingsoven in of verla ten op het vuilstort. Maar wie een beetje verder wil kijken dan zijn kort neusje, zal begrip tonen voor het feit dat onze hui dige generatie bezig is met het bestelen van de toe komstige generaties niet alleen op het gebied van grondstoffen, maar zelfs van energiebronnen. In het liberaal ekonomisch systeem, waarbij alles be rekend wordt in funktie van centen en kapitaal, is het normaal dat herwinnen van gebruikte grondstoffen ne gatief uitvalt, het kost te veel en het rendement is miniem. Kon iemand van ons zich laten levend invriezen, om na twee eeuwen terug in de maatschappij van de 22ste eeuw te leven, dan onder stel ik dat hij geen gunstig oordeel zou horen door die ekonomisten van dan over onze maatschappij van nu. Mijn oordeel is kortzinnige sterk individualistische maatschappij zonder inzicht voor de problemen van de toekomstige generatie. We zouden dringend het roer dienen om te gooien, en vooral een nieuwe men taliteit of nog liever een nieuwe levensopvatting aan nemen. We moeten leren socialis tisch denken, dit is in funk tie van onze gemeenschap pelijke belangen en wat minder denken aan onze persoonlijke profijtjes. Maar het is nog veel erger, de wereld van het westen verknoeit per dag 3 miljard dollar aan militaire uitgaven en laat de rest van de we reld honger lijden. Met zo een kapitaal kunnen wij zeer snel de ganse Sahara woestijn vruchtbaar maken voor de volgende generatie. Wat de Isralieten verwezenlijken in de Neveg woestijn kan Europa verwe zenlijken in de Sahara. Dit zou een van de mooiste ver wezenlijkingen zijn van de kaptatie van de zonne-ener- gie. Wij moeten veel meer in vesteren in de hersenen van onze kinderen en de moge lijkheid scheppen door grote laboratoria research- werk te doen voor de toe komstige generatie. Dit zijn natuurlijk wereld problemen, en toch mogen wij niet om die reden on verschillig tegenover staan. Wij kunnen meewerken om kleine problemen op te los sen. Vergeet niet dat een Vlaming aan de basis ligt van de plastiek. Een Belg maakt een revolutie in de glasindustrie door een nieu we procédé van sodafabri- katie uit te denken. En nu ter plaatse, wat belet ons een onderzoek te be ginnen over de fabrikatie van half chemisch, half bio logisch van de ethylalkohol, uit cellulose. En ons papier is toch niets anders dan cellulose. Deze ethylalkohol kan tot 20 procent toege voegd worden aan brand stof voor ontploffingsmo toren. Er zijn zoveel problemen, maar het grootste probleem is de toekomst van onze studerende jeugd. Met de maatschappelijke toestand van vandaag zullen in 1985 slechts 3 tot 4 op de 10 van onze afgestudeerden werk vinden. Dat is absurd, maar we leven ook in een absur de maatschappij en we dur ven niet meer revolutionnair denken. En aan U, brave genoeg zame burgers, kijkt U maar verder naar de verschrikke lijke moorden van de Rode Brigades, maar denk a.U.b. niet dat ge mede schuldig zijt Marcel de Bisschop, gewezen burgemeester.

De Voorpost | 1978 | | pagina 11