R.C. BAMBRUGGE EEN VOETBALPLOEG ZONDER KOMPLEKSEN SPORT ONTSPANNING NA ARBEID MET WIELERKLUB SONA WIELERKLUB BAMBRUGGE SPORTIEF ZEER AKTIEF BAMBRUGGE EEN DORP OP TWEE WIELEN Meests scuopr mim. HÉ*?? Hm 18 - 7-7-78 - De Voorpost Het bestuur en de spelers van R.C. Bambrugge, een voetbalploeg stamnummer 5343, hunkeren naar 18 juli, dat is de dag waarop het nieuwe seizoen een aanvang neemt met de trainingen, die nu zullen ge beuren onder de deskundige leiding van Robert Schamp. Hij neemt het trainerschap over van het duo Jozef Van de Velde - Roger Verbraeckel, duo dat vorig seizoen met hun ploeg nog een vijfde plaats in het kampioenschap van 3de Provinciale wist te behalen, de reservenploeg werd tweede. De verwachtingen voor het komende seizoen zijn zeer gespannen en volgens schatbewaarder Paul De Vuyst zeer hoop vol. «Bambrugge is een ploeg», zegt hij, «die het met de jaren beter en beter zal gaan doen, en dat komt vooral door de jeugd, vorig seizoen werd onze knapenploeg tweede in het kampioen schap na Erpe. Trouwens een bewijs dat we veel aandacht besteden aan de opleiding van onze jonge spelers, is wel het aanwerven van twee trai ners voor onze kadetten, namelijk Albert Van Geyt en Paul Lammens. Ons eerste elftal is sa mengesteld uit jongere spelers en enkele meer geroutineerde spelers waaronder de onverslijt- bare Jozef Verbraeckel, onlangs nog gelauwerd als verdienstelijke sport man van Erpe-Mere en ook Raf V. d. Bossche mogen we niet vergeten, die man is werkelijk een voorbeeld van klubliefde en opoffering, ik zou mij de ploeg zonder hem niet kunnen inbeelden, hij is trouwens kapitein van de ploeg.» DE SCHATBEWAARDER EN ZIJN FINANCIES «Het in stand houden en het pogen hogerop te brengen van een voetbal ploeg op ons niveau is geen gemakkelijke op dracht» mijmert penning meester Paul De Vuyst. «Eerst en vooral moet men kunnen rekenen op spelers die geen al te zware financiële last be tekenen voor de ploeg en anderzijds moet men over goede spelers be schikken om iets te kun nen presteren. Daarom is het financieel zeer moei lijk om rond te komen. Jaarlijks wordt dan ook een reuze tombola ge geven en in september heeft ons bal plaats. Aan de reklame van de om heiningen steken we ook nog een centje op en ook krijgen we steun van een extra sportieve fir ma. Wie we in het geheel ook niet mogen vergeten zijn de vele supporters die via de kantine hun duit in het zakje doen. Aan die mensen hebben we enorm veel te danken wat zou onze ploeg im mers zijn zonder onze trouwe supporters Willy Raes. Na kennismaking met de Wielerklub SONA, kwam de naam ons niet meer zo verdacht voor, Sona is im mers de afkorting voor SPORT, ONTSPANNING na ARBEID. Deze kiub, onder het voorzitterschap van Theo Hot- tiers, is een typisch voorbeeld van een gemoedelijke kameraadschappelijke ploeg, die uitsluitend tot doel heeft van sport te koppelen aan aangename ontspan ning. Elke zondag trekken deze mensen er met de fiets op uit om een ge zonde wandeling te ma ken of het nu met een koersfiets is of het dood gewone toeristenmodel, dat maakt geen verschil, ledereen is er welkom. Steeds betaalt iedere deelnemer 30 fr. die dan dient om onderweg iets te konsommeren, want zo een gezondheidswande lingetje van steeds min stens 60 km is wel dor stig. «Die fietspartijen probe ren we steeds te koppe len aan een soort van toeristisch uitstapje, we nemen steeds onze tijd wanneer er iets merk waardigs te zien is» ver telt Theo Rottiers, hij is een kei in het organise ren van toeristische uit stapjes. «En, een wed strijd maken we er ook niet van, de gelederen van onze steeds veertig tal koppige groep blijven altijd gesloten. Zo heeft onze oudste deelnemer, Gustaaf Van Der Meulen, die elke zondag als eer ste paraat staat, zelden moeilijkheden om ons rustig tempo te volgen, hij is 67 jaar en peddelt steeds rustig mee in ons peloton. Ook wanneer er iemand pech heeft, wordt er door de ganse groep automatisch gewacht tot de herstelling gebeurd is. Een anekdote hierop Tijdens onze laatste uit stap naar Roncquières kregen we tweemaal pech, een eerste maal ongeveer halfweg, ieder een wachtte. De tweede maal op 300 meter voor het einde van onze rit en ook deze maal wacht- Dat Bambrugge een bloeiend wielrennersdorp is be wijzen wel de twee supportersklubs van jonge wiel renners «De Van Geyt vrienden» en de «Schoep vrienden», maar wat is een wielrenner zonder wed strijden Welnu voor het inrichten van die noodza kelijke koersen zorgt de Wielerklub Bambrugge Sportief. De heer Marcel De Jon ge is zowat de stichter van deze klub. Oud-ren ner Michel Van Aerde was indertijd toen hij nog naar school ging zijn beste vriend en zo is een supportersklub ter ere van deze oud kampioen ontstaan in Zonnegem later toen Michel Van Aerde de fiets aan de legendarische haak hing, werd dat Wielerklub Zon negem Sport en nog la ter, vijf jaar terug, werd dat Bambrugge Sportief. Met zeven kopstukken proberen zij het voor me kaar te brengen, die ze ven zijn Marcel De Jon ge, Remi Volckaert, Odi- lon Caeckebeke, Robert Meerpoel, Etienne Van Geyt, Maurice Van Cau- ter, Albert Van Geyt en Herman De Roeck. En of zij slagen in hun opzet moet u maar eens aan de Bambruggenaren vragen. Dat zoiets veel werk en voorbereiding vraagt hoeft nauwelijks gezegd. Bij de koersen zelf krijgt het bestuur de hulp van de Burgerbescherming en verschillende sympa- tisanten steken ook graag een handje toe. Wat de heer De Jonge zeer belangrijk vindt en wat dikwijls uit het oog verloren wordt, is wel de veiligheid van de wiel renner en daaraan wordt ook enorm veel aandacht besteed trouwens hier voor kregen zij reeds meer dan eens een pluim van de Bondsleiding. Het financieel aspect is wel het nijpende schoen tje want zo een inrichting kost wel veel geld maar ook hiervoor vinden de wakkere klubleiders een oplossing. Het verkopen van steunkaarten brengt een aardige duit in het zakje, ook het geven van een tombola levert een schone stuiver op en jaarlijks wordt een mos- lolpe (SJ) Luc Van Geyt. een jonge belofte selsouper gegeven en zoiets heeft altijd sukses. Van de Gemeente ont vangen zij een toelage van 2.500 fr.die zal waarschijnlijk volgend jaar verhogen, zoiets hangt natuurlijk af van het sportieve Gemeente bestuur Nee, het bestuur van Wielerklub Bambrugge Sportief heeft het heus niet gemakkelijk om ffu9*> nancieel rond te komeat°rb Maar wanneer zij na eep 20 koers waarvan zij de ir*m i richters waren de gelul^a,s kige gezichten van é£"ps? renners én toeschouwer zuieï zien, dan is dat voor he n' een enorme voldoeninnius en een stimulans om hi in de toekomst verder zip 27 te doen. enhe Willy Raeif'. te iedereen spontaan tot de herstelling gedaan was, om u maar een voorbeeld te geven van de kameraadschappe lijke sfeer die er heerst in onze klub.» Er ligt nog iets op het hart van de heer Rottiers en dat zou hij graag kwijtgeraken. In verband met de aanleg van nieu we fietspaden waarover de politiekers zo graag praten, de zogenaamde 'fietspadenaktie'. «Welnu dat is een prachtinitia- tief» aldus Theo Rottiers. «Maar, zouden ze niet beter eerst de bestaande fietspaden verbeteren en opkuisen en dan nieuwe fietspaden aanleggen. Nee, ons land is nog e- norm arm aan goede we gen voor onze wieier- enthousiasten.» Wielerminnend Bambrug ge heeft aan SONA wel het ideale middel om zich aangenaam te ont spannen. Willy Raes. Bambrugge telt twee beloftevolle wielrenners, de ene is aktlef bij de nieuwelingen en de andere Is onlangs overgestapt naar de categorie juniores. Bei den trainen onder de deskundige leiding van Etien ne Van Geyt. Erwin Schoep met familie en simpalisanten (SJ) Zoals het een sportieve buurt past, is men onmid dellijk overgegaan tot het oprichten van twee sup portersklubs, met als voornaamste doel het fr- nancieel bijstaan van deze twee elementen, want wanneer er een sport is die veel gelde lijke inspanningen eist, dan is dat wel het wiel rennen. De Van Geyt Vrienden. De eerste klub «De Van Geyt Vrienden» steunen juniore belofte Luc Van Geyt, deze 17 jarige jon ge meubelmaker in spe is onlangs overgestapt naar deze kategorie, dat hij het vertrouwen dat in hem gesteld wordt waard is blijkt wel uit zijn jong ste uitslagen, zelden rijdt hij buiten de eerste 10. Onder 't voorzitterschap van Jan Van de Sijpe en met hulp van ruim 200 leden is deze supporters klub geweldig aktief. Steeds wordt deze jonge renner vergezeld van vele supporters die niet alleen financieel maar ook moreel een zeer flinke steun betekenen voor Luc, want steun ver dient deze eerder zwijg zame jongeling beslist. Dé Schoep Vrienden. De tweede klub is «De Schoep Vrienden», zij probeert ook een stimu lans te zijn voor een 16- jarige nieuweling Erwin Schoep. Deze tengere jongeman wist reeds van in het begin iedereen te bekoren door zijn uithou dingsvermogen en het is niet te ontkennen dat hij gezien zijn nog frele li chaamsbouw nog enorm in kracht zal bijwinnen in de komende jaren, zo dat men het allerbeste mag verwachten. Onder 't voorzitterschap van zijn rechterarm An- dré Van Nuffel, floreert deze supportersklub ook enorm goed. Bij elke koers is een groot aantal Schoep vrienden aanwe zig om deze jonge kracht aan te moedigen. Het voornaamste doel van deze twee suppor tersklubs ligt volledig op hetzelfde vlak het steu nen van een jong renner. Beiden gebruiken ook ongeveer hetzelfde sce nario om de nodige dui ten in de zakken te krij gen. Zo richten zij een tombola in, verkopen zij steunkaarten aan leden en ereleden, geven een bal. organiseren een mosselsouper en richten een koers in ten bate van onze twee kampioe nen in spé. Met de op brengst van dat alles wordt dan materieel aan geschaft en worden aller hande kosten betaald waar een jong renner ■the v Detsl erkrr adde ever ns r< fjlac 4 fe! et I Bn h Kluift huèeei niet buiten kan. Wat deze twee overhouden aan werk en hun organisatiegrot is de voldoening vararf jongere talentrijke mer - sen te kunnen stimulere om het doel de top - in die zo lastige sportta als het wielrennen kunnen bereiken. Willy Raes ïr M e «"eWuiiS W was Vét.lÉ7i«n LIS OOK poLiewTlÊR H/vAvtr cn Hetstoeristenklüb Sona stelde zicli op na de zondag

De Voorpost | 1978 | | pagina 18