rr LUCIEN VAN IMPE „STAAT" ER: l.LAAT ZE MAAR KOMEN" WILFRIED WEZEMAEL DE L0K0M0TIEF VAN DE PLOEG POST AL FIETSEND ROND DE WERELD GEEN DAVERENDE DADEN VAN ONZE THUISPROFS SPORT M A R "WIELRENNEN - Beroeprenners Johny De Nul voorlopig op non-akrief Frank Van Impe duikt weer op Jenny De Smet blijft het doen Marc Van Gijsegem is de ster Pechvogel Hans d'Haese René De Bruecker past zich goed aan Etienne Van der Helst doet nog wat Dirk Heirweg: afwachten 23 vmt SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 15» AALST (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE GROOTSTE SPORTZAAK te zagen het niet zitten, de "experts" Lucien Van Impe jou in Leiden aan de start van de Tour staan, doch de meesten achtten hem ditmaal slechts een figurantenrol Waard. Niet omdat Lucien, in 1976 winnaar van Goddet» en Levitans monument, plots aan het wegzakken is, maar pmdat hij sinds die sleutelbeenbreuk echt op de sukkel was én noeh in de Midi Libre noch in de Aude boven water kwam, integendeel. Wan Impe had in Vielsalm een hoopgevend kampioenschap van (België gereden. Niet in de spits van het gebeuren en evenmin Van Impe bekeek de Tour door een roze bril«Er zijn eerst 9 10 eerder rustige dagen in het verschiet. Daarna pas komen de Lucien Van Impe mag optimist zijn de konditie is er met de allure van de kandidaat winnaar. Maar hij moest nooit afhaken. Dat laatste was noch tans in de afgelopen weken meer dan eens gebeurd. eerste cols. Mij naar de vernie ling fietsen kunnen noch Kuiper, noch Hinault, noch Pollentier» Geloofde Lucien zélh wat hij debiteerde Waarschijnlijk wél, "N Johny De Nul is aan voorlopige rust toe. Op advies naar de dokter. Als piepjong prof betwistte hij zeven wedstrijden op negen dagen, en dut was eigenlijk van het goede een beetje te veel. Veertien dagen blijft Johny uit de pelotons. Doch intussen is de Schoonaardenaar reeds volop aan het trainen de volle maat geven is echter nog steeds uit den boze. Johny De Nul, vorig seizoen zegekoning bij de ama teurs met 46 overwinningen, had zich d(> kennismaking niet de profwielrennerij anders voorgesteld. Toch kan niet gezegd dat 1978 totaal mislukt is hij arriveerde als nr I in een rit op Majorca (alhoewel Pollentier toen door het spel van de honifikuties de bloemen kreeg) en in Den Haan klopte hij rasspurter Krans Van Looy voor de zege. Vandaar... Kr wordt gezegd dat een jonge lieroepsrenner een hee| poosje nodig heeft om zich in te burgeren. Johny De Nul maakt daar geen uitzondering op. Hij blijft dus kredietwaardig en zal mettertijd bewijzen dat in hem een crack steekt. Het is alleen een kwestie van geduld en keihard doorbijten. (mm) want hij is geen mooiprater en noemt de dingen het liefst bij hurt na®m. SEKONDEN Al heel vroeg in deze Tour ver loor Lucien Van Impe 17 sekon- den op de andere groten dat gebeurde reeds vooraleer de ronde van Frankrijk la douce France binnentrokeen valpar tij hield een gedeelte van het peloton op, en tot overmaat van ramp zat de Impenaar uit Mere in de laatste «wagon». Een dra ma was dat niet. Watbetekenen 17 schamele sekondjes over een volle Tour? Een peulschil. Belangrijker dan dat beetje tijd verlies was te weten hoever het gevleugelde klimmertje kondi- tioneel staat. Het gaat prima. Hij deed zelfs meer dan zijn deel in de fameuze tijdrit over 153 km die veel van het krach- tenpotentieel hebben gevergd doch tenslotte een slag in het water betekende. Met slechts 7 sekonden serschil zag de ploeg Van Imje de zege ontglippen- De roodgelen van Peter Post deden immerN nog beter. Lucien Van Impe heeft zich nog niet getoond. Hij deed wat van hem verwacht wordt i zich kon- centreren op wat in het hoogge bergte te gebeuren staat. En in tussen in de buurt van de ande re favorieten blijven. Interessant wordt de tijdrit van donderdag. Graag hadden we daaroven nog wat informatie doorgespeeld in dit Voorpost nummer. doch dat is technisch onmogelijk en over acht dagen hebben we veel meer elementen die ons moeten toelaten een pro- nostiek te formulen of konklu- sies te trekken. Een zaak staat vandag als een paal boven watervooralsnog staat Kuiper er het best voor. Die heeft een voorsprong van 57 sekonden op Van Impe en na de tijdrit zou dat verschil wel eens groter kunnen worden. Maar daaruit besluiten dat de Nederlander gewonnen spel heeft, zou. in dit stadium ai te voorbarig zijn. Een Van Impe op volle kracht en uitstekend gecoacht door een deskundige als Eddy Merckx, moet als klim mer veel hoger worden aange slagen als de nochtans sterke, fel gemotiveerde, goed omring de en getalenteerde Nederlan der. Lucien Van Impe gelooft in zichzelf. Dat zijn ploeg zwakjes zou iutvallen is een fabeltje. Dat hebben de jongens in die lange tijdrit bewezen. (mm) Een etappe winnen? Dat kan, maar clan moeten de anderen voor jou in de bres springen, je naar de streep piloteren. Wilfried Wesemael, de gedroomde luitenant voor om het even welke topvedette, voedt geen persoonlijke ambities hij werkt als een Iabeurpaard voor de ploeg Post. Jullie weten wel Raas, Kuiper, Kneteman Thaler... Jaja. Die Wesemael is in de prof wielrennerij en bij de insiders een «naam» geworden Ook zon der ophefmakende overwinnin gen. Omdat hij voor de «supers» van zij team de weg naar het sukses baant. Het begon al in Leiden, waar zijn naam lang bovenaan stond tijdens de pro loog. Een proloog die door een paar lepe sportbestuurders van het échte Tourgebeuren werd afgevoerd en tenslotte nog slechts een «rennersparade» was. Wilfried was in die korte race derde Belg en 13e in de klassering. Wesemael verschoot er zelf van na der onde van Luxemburg had hij links en rechts een kermiskoers betwist, maar van een ten top gedreven voorbereiding op de «grand' bouclé» kon bezwaarlijk sprake zijn. FELICITATIES De tijdrit over 153 km werd eert homerische strijd tussen de ploeg Post en de ploeg Huys mans. De roodgelen haalden het met zeven sekonden. Ze wonnen in de spurt kon bijna gezegd. De andera teams speelden gewoon niet mee. We zouden de waar heid geweld aandoen als we zegden dat Wesemael het alle maal op zijn eentje heeft ge rooid. Maar de demonstratie die hij gaf, sprak zelfs een in het vak vergrijsde Jaak Goddet aan: de «ouwe» feliciteerde Wese mael voor zijn uitzonderlijke prestatie en stak zijn bewonde ring voor de kleine niet onder stoelen of banken Wilfried kreeg nu eens lofwoorden te horen uit de mond van de «baas» Mooier kon het niet. Op weg naar Mazé-Montgeoffroy heeft Wesemael opnieuw gela beurd voor de vedetten van de ploeg Vooral aan de werkkracht van deze lokomotief was het te danken dat Watier Planckaert zijn zegedromen kon opbergen en dat niemand meer uit het peloton kon weggaan. Er stak voor de roodgelen zelfs een nieuwe ritoverwinning in in de allerlaatste kilometer glipt Jan Raas als een paling door de mazen van het net en maakte een grote kans op de dagzege De motor van de televisie was evenwel het obstakel dat de late aanval van Wilfrieds vriend op hield. Raas miste de bocht en meteen kon Freddy Maertens op een eerder onverwachte zege af Wesemael ontpoptzich dus als deg edroomde luitenant. Al dat ondankbaar klusjeswerk heeft niet belet dat hij intussen ook al een vette premie meegraaide, wat zijn maats in dank aan vaardden. In de cols moeten We Wese mael niet in de spits verwach ten heelhuids over de toppen geraken is zijn doel. Want na dien is zijn taak nog niet afge lopen. Van Wilfried Wesemael wordt immers veel gevraagd en verwacht. (mm) Onze "thulsprofs" fietsten zich niet in de kijker tijdens de afgelopen dagen, KRANK ARIJS bleek weer eens de beste, al geraakte hij te Boezin ge niet verder dan een 9e plaats. Voor FRANK VAN IMPE noteerden we een 12e prijs te Wczemheek-Oppcm. OSCAR DIERICKX reed beter dan zijn uitslagen laten vermoe den de man uit Baardegem is van ver teruggekomen, fietste de «Tour de Suisse» rond en loonde zich binnen de lands grenzen meer dan eens r steeds Was h'i prezent als ontsnappin gen tot stand kwamen. Dat vol stond evenwel niet om Dierickx naar een ophefmakend resul taat te tillen. Hij was 18e in Humbeek en 20e te Boezinge. Voor ETIENNE VAN DER HELST, een man die vooral in het voorseizoen schitterde, doch achteraf wat begon te sukkelen met een spierletsel, was de ker miskoers te Zolder een heraan- knopen met de kompetitie. Etienne hield er een 15e prijs aan over en we geloven dat de man uit Lede ons nog een en ander te bieden heeft. ETIENNE VAN DER SN1CKT was 23e te Zolder en 26e in Wezembeok Oppem. Voor ETIENNE DE BEULE werd het te Zolder een 24e prijs. JOHNY DE NUL. niet fit aan de start van het kampioenschap van België en vroeg uit de wed strijd verdwenen, is lichamelijk niet 100 procent in orde, maar dat de Schoonaardenaar er op nieuw doorkomt staat als een paal boven water. W ilfni-il Wesemael (Ie- Inkomn! de ploeg Kuiper - (C) Rezen er tot voor enkele dagen grote vraagtekens om trent Lucien Van Impe, dan mocht ook gezegd dat jongere broer Krank het evenmin goed stelde de neoprof verdween, als gevclg van ziekte, zelfs een pooaje uit tfe pelotons. Krank is evenwel weer opge doken. Een 12e prijs te Wezembeek-Oppem is nu niet precies cm over naar huis *e schrijven, doch dat hij de kilometers rondfietste en op een goeie plaats finishte, is een goed voorteken, Het Ilamse meisje was weer eens een van de beste Belgische vrouwelijke koereurs van het afgelopen weekeinde. Te Schelle streed ze voortdurend op de voorposten. Maar om te winnen moet er ook nog een tikkeltje geluk bij zijn. Dat was niet het geval. De Oudenaardse Christiane Goeminne, een geblokte atlete met enorm veel macht on kracht in de monumentale kuiten, maakte het zegegebaar. Frieda Maes was 2e en Jenny legde beslag op de 3e plaats. Tot voor de juniorenkoers te Melle droeg de Ledenaar Hans IVHaese de gele leiderstrui in de door "Het Volk" opgezette "Ster der Juniores", een regelmatig- heidskriterium dat door velen wordt gèvizeerd. De man uit Lede werd evenwel door pech achteruitge- slagen. Marc Van Gijsegem liet er geen gras over groeien; de Merenaar, een goed renner die ook op nationaal vlak zijn woordje meespreekt, Was met de goeie ontsnapping mee en liet zich niet pramen om hard te werken. Aan een Ie plaats had hij genoeg om na afloop met geel te worden getooid. Deze onderscheiding is voor een renner geen garantie om later een "grote" te worden. De weg is nog lang en lastig en als junior moet je nog verscheidene stadia doormaken vooraleer je mag zeggen dat je wat positiefs kan bereiken in de wielrennerij. Van de drie laatste wedstrijden die Hans D'Haese betwistte won hij er één, was eens 2e en een keer verzeilde hij naar de bagage. Dat laatste gebeurde te Melle, waar de laatste proef voor de "Ster der Junio res" plaats greep. Hans werd door pëch teruggeslagen, doch hij legde de handen niet in de schoot als een duiveltje vocht hij om weer vooraan te geraken. Doch de spitsrijders legden er flink de zweep op zodat Hans' krachtpatserij tot niet, diende. Is Hans D'Haese op de laatste dag uit de leiderstrui gehaald, dan moet hij zich niets verwijten hij streed voor wat hij waart! is. Eén troost blijft hem Marc Van Gijsegem die laureaat werd is een streekgenoot en heeft voor zijn "hjeinood" sportief gevochten. I),- jonge Aalstenaar René De Bruecker heeft zich re-'s uitstekend aangepast aan het rytme en <le manier van koersen hij de amateurs. Hij rijfde trouwens al een paar prijzen binnen die deze neofiet moreel moeten opkikkeren. De Bruecker heeft nu al de tijd om zich te integreren in zijn nieuw midden. Als piepjong element doet hij er goed aan zich niet onmiddellijk in lange en zware wedstrijden te gooien: langzaam naar de top groeien is beter dan zich hals over kop aan onverantwoorde avonturen te wagen. Etienne Van der Helst, sinds begin 1978 ploegmaat van Lucien Van Impe, heeft een kanjer van een voorseizoen achter de rug. Jammer dat hij, aan het eind van de Ronde van Vlaanderen op de valreep sneuvelde. Het zou nogal een knaller betekend hebben als hij in extremis op en over de spurtende koplopers had kunnen springen. Gedane zaken nemen geen keer en Van der Helst is nog jong genoeg om een klassieker mee te pakken. De jongste weken verdween Etienne uit de aktualiteit ook aan het menselijk mechanisme kun al eens wat schorten. Hij is intussen weer opge doken On we maken ons sterk dat Etienne nog wat doet vooraleer dit seizoen erop zit. Dirk Heirweg was vorig seizoen een van de betere amateurs. Hij werd zelfs geselekteerd voor bet we reldkampioenschap tijdrijden per ploeg en bet «as vooral aan zijn werkkracht te danken dat onze "Belgskes" zo 'n schitterend resultaat boekten. Zijn eerste prof jaar is intussen een rot jaar geworden, ook al liield hij er een spelctakulaire zege o~> Franse wegen aan over. Heirweg heef* noch kosten noch moeite gesnaard cm te Ir-ten uitzoeken - hoe -vat kan geda-n aan die snierkweal die hem uit de kompetitie haalde. Het ordf nu afwachten. Oredat tegen alle kwalen remedies bestaan, wordt het v.aaraehiinliik een kwestie van wachten op genezing. (mm),

De Voorpost | 1978 | | pagina 23