T l J Het „boven Parijsgewin voor: Jules Geerinck, Roger De Geyter, Gilbert Van der Putten, Gustaaf Van Herreweghe, Maurits Verhaevert, Gebroeders Heirman, Raymond Van Holewinckel Uitblinkers in het Aalsterse: Alex Putteman, Louis Roels, Aimé De Cuyper, Herman Nys op de Noyonvluthten Florent De Feyter, Hector De Smet, Frans De Leeuw, Maurits Janssens uit Quievrain HANDBAL NAAR EEN NIEUWE SAMENWERKING TUSSEN SK GREMBERGIN EN HBC DENDERM0NDE T C. Beukenhof Aalst A speelt finale beide Vlaanderen BASKETBAL OSIRIS MET P. CAMPBELL EN G. SCHOLLAER1 i*i JUDO S Hamse Judoklub in de kijker mep een bronzen medaille en een kandidaat tweede Dandrager Motocross te Hofstade 26 ln de autovlucht in het LAND VAN AALST uit Corbeil kwamen verschillende grote namen op de proppen. De ereprijs ging naar de Oostvlaamse kampioenen tandem de broers Heirman uit Berlare. Een podiumplaats was er ook voor Roger Ponnet, een seizoen uitblinker en voor Gilbert Van der Putten uit Srhoonaarde,die naast een mooie derde prijs ook nog de eer genoot om de auto serie achter zijn naam te schrijven met de 15e en 50e prijs en zijn le en 2e afgegeven duif. Een knap resultaat voor Gilbert en dit mag ook geschreven worden van Foger De Geyter die met de 5e, 6e, 7e en 8e prijs een kwartet vroege prijzen kon voorop zetten. In de eer-te tien stonden nog Elly Libergh, Mare Beerens, Alfons Robrecht en Kamiel Schockaert. Bij de oude dui ven was het Paul De Meerleer met de le en 8e die uitblonk en stonden Emiel Bauwens, Van de Sypt en zoon, G. Van de Steen, Dhacse-Van der Eecken, Bosseman en kleinzoon, Julien Cool, Bourgeois en zoon en Re- mi De Wilde vooraan. Bij de jaarduiven smaakte Emiel Bau wens het genoegen van een over winning. Emiel Cobhaut met de 2e en 9e klokte twee vroege duiven en vooraan lazen we nog de namen van Raoul Galle en zoon, Roger Ponnet, G. Van Gyseghem, G. Van Dorpe, Schollaert en zoon, A. Matthijs en De Meerleer. In het SCHELDE- EN DURME- VERBOND won Raymond Van Holewinckel de Corbeil vlucht met jonge duiven voor Noël Van Birghgracht, René Wille- mans en Oscar Van Aerde. Al fons Verlee klokte een reeks vroeg'; prijzen met de 5e, 14e, 17e, 18e, 51e, 78e, 82e. Ook Christiaens-Haelterman met de 6e, 9e, lie deed het voortreffe lijk en Acliiel De Vos met de 7e, 8e, 10e, 20e, 39e, 41e, 61e van 12 getekende duiven kreeg ze goed naar huis. Ook in het VERBOND BERLA- RE-WANZELE werd er Corbeil gespeeld en bij de jonge dui ven zorgde Gustaaf Van Herre weghe voor een sterke prestatie niet de le en 3e en 5e en het hok Octaaf Brondeel moest niet onderdoen met de 2e, 4e, 8e. Vroeg op de uitslag stonden ook nog Paul Van Langenliove en zoon, G. De Backer, André Van Hecke en Honoré Props. Bij de oude duiven zwaaide Ju lien Galle met de palm en werd Emiel De Smet 2e en 10e en ook Rudolf Goossens met de 5e en 7e kwam er goed uit. Vroege duiven voor Gilbert Van Assche, Acliiel Troch, Florent Walgraeve, Clement Baeyens en Hector Van We- semacl. Bij de jaarlingen de le en 5e voor Honoré Props en vroege prijzen voor Lucien Heirman, De Pauw en zoon, Kamiel Van der Eecken, Acliiel Leus, Florent Walgraeve, Cle ment Baeyens, M. De Rouck en De Pauw en zoon. In DE WARE DENDERVALLEI vlogen de jonge duiven St De- nis en de primus was Maurits Verhaevert voor Alfons De Moor, Benoit Van Royen, Frans De Visscher, A. Matthijs, Jozef Michels, Jean De Clercq, Remi Keppens met de 8e en 9e en Romain Joos. In het NIEUW VERBOND DER DENDERSTREEK werd de Cor beil vlucht voor jonge duiven een succes voor Jules Geerinck, met een ruime inbreng van verzorger zoon André. Er wer den 10 duiven ingekorfd en er stonden 7 prijzen op de uit slag met als klap op de vuur pijl de overwinning. Dit is ze ker bemoedigend voor een be ginnende halve fondspeler. Ook Georges Roels kwam eens te meer in de belangstelling met 7 prijzen van 12 duiven. De ge broeders Heirman komen weer op de voorgrond nu met de 4e, 8e, 62e, 135e, 189e, 205e en 216e. Vroege prijzen waren er voor G. Van de Candelaere, Acliiel Trogh, Roger De Kim- pe, Maurits Luyckx 8e en 24e, Gustaaf Antheunis 10e, 43e, 61e. Richard Van Hecke was 11e en won tot 500. Dit deed ook mevrouw Van Vossel en won daarbij de serie tot 100 met in totaal 9 prijzen. René De Keyser deed ook weer goed mee met de 19e, 27e, 37e, 56e, 57e en 117e. Alfons Van Driessche korf de 34 duiven in en stond 15 keer op de uitslag, dit is per drietal een goed aantal prijzen. Hij won daarbij series tot 100. Veel prijzen ook nog voor Herman Van de Sype, Leon De Rick, Roger Thierens, 7 prij zen; Maurice Luyckx 9 prijzen Acliiel Leus 8 prijzen en Emiel Dhollander 6 prijzen. Bij de oude duiven was het Jules Van Hese die het haalde met de daarbij nog de 14e prijs. Ka miel De Zutter was 2e en Flo rent Walgraeve won met de 3e prijs tot 1000. Albert Neus met de 4e en lie won de eer ste serie. Henri Poppe won met de 5e prijs ook nog tot 1000, Roger Thierens was 6e. Goede resultaten voor Georges Roels met de 13e, 23e en 36e van vier duiven. Jules De Waele en zoon was 7e, 8e en 15e en Raoul Galle en zoon wonnen met de 17e en 18e nog tot 100. Bij de jaarlingen ging de overwinning naar Baziel Poppe voor Van de Velde en zoon, Jules Van Hese en Henri Poppe met de 4e en 26e was de uitblinker met de poule tot 1000 en de serie tot 100. Gaston Baert met de 10e en 17e klokte ook vroege dui ven en Firmin Roels, R. Van de Putte, Frans De Schrijver, Noël Dhooghe, gebr. Heirman maakten de vroegste tiend rond. In het NIEUW VERBOND DER DENDERSTREEK heeft zondag de derby Etampes plaats. Inkor- ving vrijdagavond. Grote waar borg en mooie derbyprijzen met de eerste derby 10.000 F. Ver der poule tot 1000. Beno In DOOR EENDRACHT STERK TE LEDE werd de NOYON •vlucht hij de jonge duiven gewonnen door Louis Roels, die naast de 15e prijs ook nog een hele reeks prijzen op de uitslag zette. Maurits Van Swalm met de 2e en 4e en verder ook nog prijzen deed het eveneens knap. Hetzelfde mag gezegd worden van E. Van den Abbeele met de 3e en verder de 44e, 63e, 69e en 93e. Een citatie js zeker verdiend voor Paul Van Langenliove en zoon met de 9c, 13e, 17e, 70e, 96e, 107e, 133e. Vroege prijzen waren er nog voor Hubert De Vos, De Ridder-Gallc, Cyriel Poppe, Achiel Leus en Van Malderen-De Vos. Met de 16e en 21e klokte Amandus Lemmens dit Jean Van den Bossche stond met 15 prijzen op de uitslag en Van Malderen-Merckx met 9. Bij de oude duiven waren hel de Oostvlaamse kampioenen de ge broeders Heirman die de vlucht wonnen voor Maurits Van Eet- velde, Gustaaf Vermeulen, Vij verman en zoon, Frans Sichicn met de 8e en 17e won de eer ste serie en Achiel Leus klokte de 10e en 11e. Bij de jaar lingen winst voor Goesscns-Vij- verman voor Hort. Eloot, Achiel Bruggenian niet de 3e en 13e. Urbain Vermeiren, Georges Kep pens en Alfons Rasschaert klok ten vroeg. Maar Frans Sichien met de 7e, 14e en 15e kwam er weer sterk uit. In het LAND VAN AALST werd de Noyon vlucht bij de jonge duiven gewonnen door Alex Putteman voor Karei Evcr- aert, A. Van den Abbeele, P. De Meys, A. De Clercq, F. Abhcloos, Marcel üaelman en J. De Batselier. Bij de oude was het Theo De Brandt die het haalde voor Cyriel Abbe- loos, Alois Becqué, A. De Decker, A. Van Medegael, B, Willem», Slots en zoon, Bruy- landt en zoon, Willy Vinck en A. Vercammen. Bij de jaarlin gen won Frans De Swaef voor G. Borms en Roeland, maar de beste uitslag kwam voor A. Becqué met de 4ë, 9c en 10e prijs. A. Van den Abbeele, Francois Kinders, Hector Ver haevert en A. Raes klokten ook in de eerste tien. In TOEKOMST DOOR EEN DRACHT TE AALST was Her man Nijs de onvoorwaardelijke uitblinker bij de jonge duiven uit Noyon met de le, 5c, en 8e prijs. Andere koplopers noemden Jozef Hart, Paul Baey ens, Gustaaf Van Impe, Aimé De Cuyper, Frans Willems, P. Volkaert en Van der Sypt en zoon. Bij de jonge duiven was Aimé De Cuyper de beste niet de le, 2c en 6c en ook Petrus Volkaert met de 3e en 7c kWam er goed uit en vroege duiven voor Pol Colpaert, Paul De Craecker, René Cami, Jos Ever- aert en Steppe. Bij de jaarlin gen ging de zege naar Jozef Pierson met Paul Bayens als 2e en 9e en vroeg op de uitslag Albert Callcbaut, Remi Raes, G. De Maesencer, Omer Lanckman Albert Corthals, Jean Schelfaut en Georges Van Keyineulen. OUIEVRAIN VLUCHTEN In l)E TOEKOMST AALST wa- ren het hij de oude duiven voornamelijk Willy Rogier» met d<- Ie en 7e en Julien Legiest in. i de 2e en 3e die op de ooi grond traden. Vroege dui- u„v voor Henri De Coo- ïard de eerste aangeduide man, Alfred Vinck, Domien Redant, tflfons Bayens, Bur- (gelman en zoon en Marcel Van Limhergcn. Bij de jaardui ven winst voor Ilenri Dellaer! voor Alfons Dobbels met een uithlinkersrol voor Frans De Leeuw met de 3e, 8c, 10e en 11c prijs. Verder vooraan vin den we Burgelman en zoon, Leo pold Robijn, Willy Rogiers, J.P. Stapveld en Jozef Muylaert. Bij de jonge, duiven voerde Jozef Arijs het commando aan en vol gen in zijn spoor Alfons Baey ens met de 2e en 4e, Francois Van Biesen, Lucien Van Nieu- wenberg, Alfred Vonck, Adolf Roelandt, Willy Rogiers, D. De Vulder en Emiel Denijs. Te WIEZE klokte Frans Van de Velde de le en 4e bij de oude en waren er verder nog ereplaatsen voor Louis Van den Abbeele, Edward Boon en Cy riel Abhcloos. Bij de jonge 'n goede uitslag voor René De Wa le met de le, 3c en 4e en vroeg op de uitslag ook nog Gustaaf Van Hoof en Cardon Te BAARDEGEM won Petrus Doorns bij de oude voor Se- rafien Cuppens, Alfons De Cock Alois De Clercq, Xaveer Van de Meersch, Jozef Ringoot, Ka- rel Van Ransbceck met de 7e en 10e, Alfons Decock, Bijl de jaarlingen de le en 7e voor Alois De Clercq en verder vroeg op het resultatenhord Marcel Joostens, Marcel Pots, Xaveer Van de Meersch, Karei Van Ransbceck, Petrus Jacobs, Sc- rafien Coppens, Petrus Dooms en Roelandt. Bij de jonge dui ven meldden zich verschillende ook met meerdere vroege prij zen en dit waren inzonder Flo rent De Feyter met de le en 7e, Petrus Van Riet met de 3e en 4c en E. Uyttersprot niet de 5e en 8e. Vroege duiven voor Hector De Smet, De Meers man, De Bock en Frans Van Malderen. ln DE VRIENDENKRING te MOORSEL won Louis Beir- naert bij de oude maar Michel Moens met de volgende 4 prij zen was zeker de grote uitblin ker van de vlucht. Bij de jaar lingen was de hoofprijs voor A. Bosman met de gebr. Coore- man, Kamiel Fiereman, Van de Velde en zoon en Van Clecm- put bovenaan. Bij de jonge won Marcel Peelman voor Van Cae re, Alfons Kint, Louis Van Halle en Willy De Schutter. Te GIJZEGEM klokte Edward Boon de le en 3e bij de oude en Maurits Grysolle, Alfons Van den Abbeele en Gaspard De Waele legden beslag op de ere plaatsen. Bij de jaarlingen won Alfons Van den Abbeele voor R. Hendrickx, Patrick Van der Cruyssen en Marcel Uyttersprot met de 4e en 5c deed het knap. Bij de jonge duiven was Mau rits Janssens de uitblinker met de le, 4e en 5e prijs. Gustaaf Brys éh Jan Grysolle waren de andere liefhebbers met vroege prijzen. Te HOFSTADE werd Marcel Verbeeck de le en 4e bij de oude met verder Jos Van Dor pe, Octaaf Baelaert en Gaston Van Stuyvendael voorop. Bij de jaarlingen winst voor Karei Van Goethem voor Romain Roels, Jean Blondeel, Karei Verbeeck en Octaaf Boelaert. Bij de jon ge duiven goede resultaten voor Emiel Denijs met de le en 4e en Pierre Van Heck met de 2e en 5e. Maurice Cobbaut was 3e. In de QUIEVRA1NBOND te MOORSEL wonnen de broer» Cooreman de vlucht hij de oude en de jaarlingen en in deze laatste reeks waren ze ook nog 3e. Bij de oude was Roger Troch 2e en Theo Bruyland nam de volgende twee plaatsen voor zijn rekening. G. De Mae- seneer was 6e en 8e. Bij de jaarlingen ook Frans De Brandt en Francois De Wolf vooraan en een goed resultaat voor André De Croock met de 7e en 8e. Bij de jonge duiven won Fran cois De Wolf het pleit en klok- te Willy De Schutter de 2e en 6e en vroeg op de uitslag ston- I Marcel Van Haesendonck en zijn echtgenote en winnaars uit Angoulème. fondspecialisten (C) den ook Gustaaf Beeckman, Re mi De Wolf en Frans Van der Sttaeten. Te LEDE kawmen er enkele hokken sterk op het voorplan met de jonge duiven en dit wa ren Hector De Smet met de. le, 4e, 19e en 26e, Daelman en zoon met de 2e, 10e, 12e, 21e en 44e. Paul De Croock met de 3e, 11e, 20e, 28e, 45e Jos. Mat thijs met de 6e, 12e, 27c, 40e en 42e Louis Melis met de 9e, 33e en 41e, F. Tonibeur en zoon met de 5e en 37e. Bij de oude duiven wonnen de broers Ringoir voor Frans Go- vaerl met de 2e en 5e en de eerste serie won met zijn dub bele jaarduiven. Vroege prijzen voor wed. Gaston Veldcman, Gerard Beerens, Gust. Marckx, en Omer Spitaels met de 7e en 8e. Bij de jaarlingen de le prijs voor Hector De Smet voor F. Govaert met de 2e en 8e. Vroege duiven voor F, Toni- beur en zoon, wed. G. Velde- man, Robert Delnnnoy, Jan Luyckx, A. Vonck. Beno De Aalsterse tenmisklub Beukenhof speelt nu zondag de eerste maal in haar bestaan de finale van hef kan[ pioenschap der beide Vlaanderen. Deze beslissende wedstri mag TC Beukenof dn haar eigen vertrouwde omgeving spelen wat een niiet te miskennen voordeel is. De tegeijjeT stander noemt Knokke. De winnaar gaat dan naar de tionale finale, zodat de deelnemers op geen inspanning zuller kijken om deze uitzonderlijke inzet te verwerven. Om tr de finale door te dringen heeft TC Beukenhof beurteling Unal Geraardsbergen, Merelbeke, Tenniscentrum Costenf; Waregem, St.-Denijs en Zottegem moeten uitschakelen, gebeurde telkens met een ruiim verschil. Nu zondag zullefi voor Beukenhof volgende spelers aantredn Robert MertenfJ Jan De Decker, André Goeman. Patrick Bellon Erwin Grootte en Guy Schollaert. Zeggen we nog dat vanaf 9ui' zes enkels en vanaf 14.30 u. drie dubbels worden gespeelt^ Een verplaatsing naar Beukenhof, gjelegen aan de Langfj* straat te Aalst, zal deze finale uiteraard overwaard zijn. JVt! Bij Osiris viel tijdens het afgelopen weekeinde heel nieuws te rapen. Het bestuur heeft immers niet alleen uiterst drukke transfertperiode achter de rug, maar heeft oc een degelijk oefenprogramma uitgekiend. Wat de overgangen van spelers betreft heeft men de 26-jarige Perry Campbell aangeworven. Deze Amerikaan speelde vorig seizoen bij Black Boys Aalst, waar hij goed was voor onge veer 40 punten per wedstrijd. Deze 1,98 meter metende top scorer van de tweede klasse werd definitief aangeworven, dit als kompensatie voor het heengaan van José Escandon, die naar zijn geboorteland Argenti nië afreisde, en die men meer dan waarschijnlijk niet meer zal terugzien. Het is echter zo dat Escandon bij Osiris aangesloten blijft. Anderdeels heeft Osiris de Aalstenaar Guy Schollaert bij Sunair Oostende weggehaald. Deze transfert is voor de duur van één jaar. Insgelijks werd bij Erembodegem de scholier Peter Vander Steen (1,93) op de kop getikt, terwijl Geert Citters de finitief van Black Boys over kwam. Enkele spelers verlaten de klub namelijk De Backer (def. Viane), Peter Praet (The Tower Aalst, 1 jaar) Erwin Slag mulder en Danny Verheyen (Ath, 1 jaar), Luc Verhelst (Leopolds- burg, 1 jaar). Op 15.8 organizeert Osiris zijn jaarlijks tornooi. De basketbal liefhebbers krijgen hierbij het «neusje van de zalm». Zo staat 'og reeds vast dat Standaf Boule d'Or zal deelnemen. M0t onderhandelt nog met Fresh Mechelen en Elite Gefcj Voeg daarbij dat de inrichten* klub uitstekend voor de dag i komen, want ook Herman Vj_ Keer en Edwin Schorreel den opnieuw aangeworven. Dit tornooi zal dus alleszins voorgaande overtreffen bezetting. Op 19.8 om 20u.j| speelt Osiris in eigen zaal i oefenwedstrijd met Fayembof dat insgelijks promf'eerde i vierde klasse. Op 26-8 w deelgenomen aan het tornc| van Lateur Rredene, ka Zwevegem de eerste tege^b stander wordt. en Op 3.9 wordt de «return» tet Fayemboig gespeeld. las Op 9.9 start de kompetitie waated van men - hoeft het te wordmat betoogd - heel wat verwacljn Men wordt omiddellijk gekoWj fronteerd met een titelkanir da*t die Racing White noen|_ Men zal dus al direkt weti hoever de ambities reiken, j» met al moet Osiris met een d^ gelijke formatie bij machte z§® een hoofdrol te vertolken i derde klasse. Vermelden nog dat de sponsor voor komende seizoen «Seven Up» I Itri In het zomertornooi van Knokke, dat bezocht werd 150 judokas, werden de Hamse kleuren weer hooggehoud($ door beloftevolle kampers. Remy De Rauw en Gei Van Moerzeke toonden zich hun plaats tussen deze eli waardig, doch misten de kans zich voor de eindronden plaatven. Patrick De Mey werkte zich in de hcrkansingJH doch ging bok hier ten onder in het geweld van de katij pioenenstrijd Het was Ludo Van Handenhove, die docf drong tot de strijd voor de podiumplaatsen en zich ea prachtige derde plaats wist te kampen. Prachtige prcstatl in dit gezelschap daar alle beloften van enige waarde aafll wezig waren. Ook van de seniors, ondanks de zomerperiode nog nieuws want René Vanderhaeghe wist tijdens de Shijl wedstrijden van zondag te Gent zijn drie laatst? o- nlrigen te skoren, wat zijn totaal op 10 brengt. Dit vereiste aantal om zich aan te bieden voor het examen zwarte gordel 2e Dan. Met zijn broer Leo, onlangs le Dij geworden en Stant Van de Bossche, die zijn 10 ptn rot* heeft voor zwarte gordel, vormt dit wel een sterke basf voor de Hamse club. Tevens werd vernomen dat René Vanderhaeghe nu vast opgenomen in de selektie voor de Federale ploeg die na h I verlof naar Canada afreist voor het Internationaal torno I aldaar. Een mooie beloning voor René, die hier to Hamn I de selek'ieproeven van Spel Zonder Grenzen verzaakte tet einde zijn kompetitieritme op de tatami niet to breke Doch geen nood, de familie wordt er vertegenwoordigd do< Leo die zijn kans met beide handen heeft gegrepen. ANDR Vanaf volgend seizoen zal er een nauwe samenwerking bestaan tussen II.B.C. Dendernionde en S.K. Grcmbergen. Het eerste positief punt voortvloeiend uit deze samenwerking is liet oprichten van een miniemen- en kadettenploeg. Deze jeugdploegen worden geleid door een overkoepelend bestuur waarin beide klubs ver tegenwoordigd zijn. De naani van deze jeugdploe gen zal wellicht „Scaldia" wor den. Ilet is duidelijk dat dit, naar ons gevoel prijzenswaar dig, initiatief slechts een eer ste stap betekent naar een sa menwerking die uiteindelijk kan leiden tot het ontstaan van een liandbalklub in Groot- Dendcrmonde die een bredere waaier aan mogelijkheden heeft dan dit tot nu toe het geval was. Dat deze toestand de uit eindelijke betrachting wordt van G.S.K.-voorzitter J. Van Damme en II.B.C.-voorzitter W. Timmerman, is duidelijk als men weet dat vanaf nu reeds gemeenschappelijke organisaties voorzien worden waarvan de opbrengst in een gemeenschap pelijke kas terecht komt. Eigen lijk was het de bedoeling van af het volgend seizoen een eer ste samensmelting te, verwezen lijken zonder dat echter één van de beide stamnumniers zou vrijgegeven worden. Zowel G. S.K. als II,B.C. blijven bestaan maar er zou wel een overheve ling van spelers plaatsgevonden hebben. Uiteindelijk en na raadpleging van alle spelers vond men de ze stap nog iets tc voorbarig zodat dit nu uitstel zou bete kenen. Beide clubs zouden tij dens bet volgend seizoen dan zoiets als een proefperiode doormaken en wij zijn er celit van overtuigd dat deze handels wijze tot succes kan leiden. In ieder geval een zaak om te volgen omdat deze twee eer der bescheiden klubs op een kalme wijze iets groots willen opbouwen. EVA hoort ook motorcross. Dat zagc» te Ilofstade nog.

De Voorpost | 1978 | | pagina 26