Vrije tribune B.S.P. Kruislicht Uw woord 2 7-7-78 - De Voorpost WIE WIL WAT Het is de taak van een journalist de lezers van zijn blad nieuws te brengen. Dit is een eerbiedwaardige taak en ze kan in het fun geren van de demokratie een grote rol spelen. Er treft dus de «Voorpost» en de betrokken journalist in het bijzonder, "geen enkel verwijt omtrent het feit dat dit blad in zijn vorig num mer, onder de titel «Slacht- huisbedrijf stopt eksploita- tie»>, een reeks van gege vens bracht die alleen de leden van de werkgroep met het onderzoek belast kunnen kennen. Alleen mis schien dit, dat de beslissing van kollege en gemeente raad op het ogenblik van het publiceren van het ar tikel in kwestie nog niet bekend was, of kon zijn. Een andere vraag is echter, wie de dokumenten in kwes tie aan iemand van de pers heeft doorgespeeld Wie, wanneer men weet dat de leden van deze werkgroep zich verbonden hadden tot op de dag van de beslis sing van de gemeenteraad, naar buiten toe noch over het onderzoek te spreken, noch er over te schrijven Nu blijkt uit het gepubli ceerde artikel en de aan gehaalde gegevens zeer duidelijk, dat de «wie» in kwestie bijna met zeker heid iemand van de werk groep MOET zijn. En waar de groep «verdachten» zo klein wordt en het gegeven woord voor ons nog een begrip is dat we wensen te eerbiedigen, houden wij er aan dik te onderstrepen dat wij voor dit lek absoluut geen enkele verantwoorde lijkheid dragen, wellicht mag wel de vraag gesteld wordan WIE bij do voorbarige publicatie van de gegevens en bij de titel die boven het geheel prijkt belang heeft. Wie wil wat Zouden er mensen zijn die hun eigen fouten van vroe ger in de schoenen willen schuiven van degenen die vandaag een onderzoek hebben helpen doorvoeren en tot zekere besluiten zijn gekomen, waarover zij echt niet jubelen en in geen ge val aan de basis ervan lig gen Het zou ons waar achtig niet verwonderen En toch zullen wij niet op de verleiding ingaan hier zelf gegevens aan te halen, waar wij ons verbonden hebben dit in geen geval voor de gemeenteraadszit ting die een besluit moet nemen te doen. Maar het moet ons wel van het hart, dat het ons als zeer be denkelijk voorkomt inzake politieke verantwoordelijk heid en moraal wanneer bepaalde heren daar an ders over denken. Voor de rest verwijzen we naar ons artikel van vorige week over inspraak, beleid en oppositie, en zullen wij ten gepasten tijde over het geheel van de slachthuis zaak onze eigen versie ge ven. En dat zal niet voor iedereen even plezierig zijn Ray De Smet. dienaangaande aan het CBS. 21.8.73: voorstel begroting dienstjaar 1974 voor een be drag van 1.400.000 fr. 5.8.1974: herneming voorstel voor begroting dienstjaar 1975. 28.8.75: opnieuw herneming voorstel voor begroting dienst jaar 1976. 6.11.75: nota van het dienst hoofd aan het CBS: aanklacht van de onhygiënische toe stand. 12.8.1976: nogmaals een voorstel voor opname begro ting dienstjaar '77. 9.8.1977: vraag om nieuwbouw (onhygiënische inrichting) 16.11.77: de zoveelste drin gende oproep van het dienst hoofd aan het CBS ledereen kent voldoende het probleem: in een vervallen bu reelruimte van vier meter op vier meter moeten vier perso neelsleden hun taak vervullen. Dat dit werkmilieu allesbehalve gezond, totaal onhygiënisch, ja zelfs gevaarlijk is, hoeven wij zeker niet verder uit te leggen. Deze vier mensen verdienen alle lof voor de bijkomende in spanningen welke zij zich dage lijks troosten om hun op dracht op een vlotte en stipte manier te blijven vervullen in een dergelijke bouwvallige krot. Doch deze toestand is niet alleen onduldbaar voor het personeel maar evenzeer voor de honderden werklozen, die elke dag, vaak zelfs buiten in weer en wind moeten aan schuiven voor de stempelkon- trole. Men schijnt te vergeten dat het hier gaat om mensen waarvoor het in de meeste gevallen, tries tig genoeg is dat ze werkloos zijn en moeten komen stempe len. En nochtans bestaat sinds ja ren een ontwerp voor nieuw bouw en zijn de diensten van het herscholingscentrum be reid gratis de metselwerken uit te voeren. Waarom en waarop wordt dan gewacht? Om verkeerstechnische rede nen? Omdat het voorstel in 1971 van de toenmalige sche pen van Sociale voorzorg kwam? Om de moeilijkheden bij het doortrekken van een nieuwe straat? Wij hebben er het radën naar Waarom, gezien de moeilijk heden «schijnbaar» onover brugbaar zijn geen ander ge bouw in gebruik nemen? Bieden de gebouwen van de FRIAC geen onrechtstreekse oplossing? De werklozendienst is «De» stadsdienst waar dage lijks het meeste volk over de vloer komt en hij is de slechtst behuisde. Allesbe halve een referentie! Er zijn altijd redenen genoeg om uit te stellen wat moet ge daan worden, maar het zijn al tijd uitvluchten Hoelang nog dergelijke uitvluchten? Chris Lievens-Borms CVP-raadslid TOESTAND STEDELIJK STEMPELKANTOOR Het is niet de eerste maal dat over de erbarmelijke behuizing van de werklozendienst in de Hovenierstraat geschreven en gesproken wordt. Sinds begin 1971 werd herhaalde malen aangedrongen bij de schepen van Openbare werken om aan deze erbarmelijke toestand een einde te stellen. Tever- geeft! Wij vermelden hier enkele data ter verduidelijking: 21.1.71: schrijven v.d. toen malige CVP schepen van So ciale voorzorg aan de schepen van Openbare werken betref fende herinrichting of verbou wing van de werklozendienst. 25.11.71: herinneringsnota VOOR RECHTVAARDIGER PENSIOENEN Wanneer de anti-crisiswet zal gestemd zijn, zal met een een einde gemaakt zijn aan een sociaal onaan vaardbare toestand op het vlak der pensioenen met de super pensioenen zal het dan amen en uit zijn. Met een zal een belangrijk so- sialistisch programmapunt, nl. meer sociale rechtvaar digheid en gelijkheid, ver wezenlijkt zijn. Het is dank zij de politieke moed van de socialistische minister van pensioenen dat een einde wordt gemaakt aan één van de meest schrij nende en aangevochten so ciale wantoestanden. Wij fe liciteren minister Wyninckx dan ook met zijn moedige politiek ten bate van meer gelijkheid onder alle men sen Heftig verzet vanuit conservatieve hoek Nu onder druk van een so cialistisch minister de rege ring een einde wil maken aan mistoestanden en so ciaal onverantwoorde privi legies (waarover nooit in formatie aan de bevolking werd gegeven, want het wa ren goed bewaarde confi denties komen sommige heren in het verzet. Zolang de staat aan de heer Gouverneur van de Natio nale Bank zijn pensioentje van 12 miljoen frank garan deerde, mocht met de be scheiden pensioenen van de arbeiders, bedienden en zelfstandigen gebeuren wat men maar wilde. Dat was alles in orde want dat droeg bij tot de noodzakelijke be sparing en matiging. Nu echter de socialisten willen gaan raken aan de SUPER PENSIOENEN worden de heren Kwaad en voelen ze zich tekortgedaan in hun voorrechten Nu schrijven ze boze brieven aan alle parlementsleden en weige ren de heren universiteits professoren zelfs de stu denten te delibereren. De overheid van de Katholieke Universiteit te Leuven schaart zich langs de kant van de professoren en zegt dat de regering ongelijk heeft aan de professoren het emeritaat te willen af pakken. Dat emeritaat bete kent dat de professoren voor hun pensioen hun wed de gewoon doortrekken (wat nu nog het geval is). Ook de P.V.V. U weet wel de partij van de kleine middenstanders gaat hef tig te keer tegen de anti- crisiswet. Er wordt immers geraakt aan de voordelen van de groten Dus moet de P.V.V. reageren en ten allen prijze proberen te ver hinderen dat de anti-crisis wet gestemd wordt. Deze liberale taktiek zal zeker niet onopgemerkt voorbij gaan aan de duizenden middenstanders en werk nemers die zullen inzien zich vergist te hebben hun vertrouwen aan de P.V.V. geschonken te hebben Luister naar mijn woorden maar kijk niet naar mijn daden Van de gouverneur, de uni versiteitsprofessoren en de P.V.V. zou men kunnen zeg gen dat ze de passie pre ken voor de anderen, maar gaan stijgeren wanneer men gaat raken aan hun grote voordelenZe preken de matiging voor anderen maar gaan ondertussen door met het opstapelen van de ene bevoordeling op de andere voor diegenen die het zeker niet nodig hebben. De socialisten hebben ge meend dat het nu maar eens moest uit zijn met de ze a-sociale toestand als er moet bezuinigd worden, dan zeggen wij «akkoord», maar dan te beginnen met diegenen die er best tegen kunnen. Wij hopen alvast dat de socialistische minister van pensioenen er zal in slagen zijn sociale plannen door te zetten, tegen het verzet van de P.V.V., de gouver neur van de Nationale Bank en de universiteitsprofes soren in, zodat alvast ALLE gepensioneerden op een voet van grotere gelijkheid en sociale rechtvaardigheid kunnen genieten van hun welverdiend pensioen Martin Hutsebaut. Pol. Societ. BSP Aalst. POLITIEKE VAKANTIEMISERIE De regering, de partijvoorzitters en enkele syndikale leiders vatten deze week het juli-gedeelte van hun ma rathon aan met de schijnbare be wering in vier weken tijds de anti- crisiswet en de institutionele her vormingen in werking te laten tre den. Opvallend bij deze besprekingen zijn de zeer zware beschuldigingen die geuit worden aan het adres van de oppositie Het lijkt wel of het de Liberale Partij verboden zou zijn in tegen de overmoedige, lichtvaar dige en gevaarlijke intenties van de heer Tindemans. De eerste Minis ter hoopt immers te slagen in zijn uitdaging door zich te beroepen op de meest verfoeilijke middelen om een land te regeren: het onderste boven gooien van commissiezittin gen, overmachtwetten, nachtver gaderingen tot en met, waaruit dan telkens een rekordaantal overeen komsten het licht zien. Of zijn het eerder een aantal «schipperin gen»? Het is ten zeerste begrijpelijk dat de oppositie in deze onoverzichtelijke situatie vroeg dat men op zijn minst de Raad van State zou raadplegen over de hoofdaspekten van de zgn «crisiswet» Niet het parlement, maar wel de partijvoorzitters van de meerderheid hebben beslist deze elementaire juridische voorzorg niet te nemen. De huidige regering gaat dus wet ten uitvaardigen die voortspruiten uit gebrek aan samenhang en ver warring. Toch zijn 't juist die wet ten die o m. ons financieel en "economisch bestel in de toekomst terug op de goede weg zouden moeten helpen Een stoutmoedigheid die we ons moeilijk in een ander Westers de- mokratisch land kunnen indenken. Maar die stoutmoedigheid verwa terd met de dag. Het vertrouwen onder de rege ringspartners is zoek. Het mechanisme van de tijdbom, die midden juni onder het Kabinet werd gelegd, is enkel maar even teruggedraaid. Het wordt steeds maar duidelijker dat «crisis die er geen was» wel eens het begin van het einde zou kunnen betekenen. Ondertussen hebben deze week de zowat twaalfduizend personeelsle den van de Openbare Kredietinstel lingen verder gestaakt tegen de cri siswet. De arbeiders, bedienden en kader leden van de genoemde instelling willen met hun aktie verder hun verzet onderstrepen tegen wat zij een aanslag noemen op hun sociaal statuut. Volgens hen wordt dit statuut door de crisiswet ernstig in gevaar gebracht omdat de nieuw voorgestelde pensioenregeling in druist tegen alle kontraktuele ver bintenissen Maar dit blijkt voor de Eerste Minister geen zorg te zijn. Lomiek verklaarde de heer Tinde mans dat de regering niet zal afwij ken van de in de crisiswet opgeno men bepalingen betreffende de pensioenen. Het is nu afwachten op welke wijze de regering al deze moeilijkheden zal doorspartelen Allicht komt men weer tot een oplossing door het uitvoeren van enkele zeer op pervlakkige «ingrepen», of zullen wij het eerder «kunstgrepen» noe men? Diane D'haeseleer ELF JULI: FEEST VAN AI.LE VLAMINGEN Elf juli is voor de volksbewuste Vlaming niet enkel een (jammer genoeg nog altijd onbetaalde) feestdag maar ook een strijddag. Hij vertegenwoordigt al de offers en de inzet van talloze generaties en blijft het simbool van de ontvoogding van Vlaanderen en vooral van de bewustwording van de kleine Vlaamse man die loskwam van het diktaat van franskiljonse kasteelheren en de onderdrukking van de bourgeoi sie. Nu wij voor de beslissende fase staan in de geschiedenis van ons volk maken wij een moeilijke periode door. De oude Grieken noemden dit de «katarsis». Elke geboorte doet pijn, zo ook de geboorte van een nieuwe staat. Tijdens deze beroerde tijd. waarin vlaamsgezinden verdeeld zijn in vóór- en tegen Egmont wil ik de woorden van de dichter Anton Van Wilderode, lid van het Yzerbedevaartkomitee, in herinnering brengen: In de twee kampen zitten eerlijke Vlamin gen die het echt goed menen. Op de drempel van onze onafhanke lijkheid mogen wij onze eenheid niet verbreken maar moeten wij met alle macht verder bouwen aan onze eigen staat, die een welvarende, rechtvaardige en sociaal vooruitstrevende staat moet worden, waar verschillen de gezindheden kunnen samen werken. Het wantrouwen van sommige anti-Egmonters is wellicht te begrijpen omdat de Vlamingen door de eeuwen heen gekoloni- zeerd geweest zijn en bij den bok gezet. Nu het er voor ons volk werkelijk inzit kunnen sommige achterdochtigen niet aannemen dat wij met het gemeenschaps- pakt een stap dichter staan bij onze onafhankelijkheid. Zij wil len, omwille van de negatieve punten, die er zeker zijn, liever alles bij het oude laten maar beseffen ondertussen niet dat zij de laatste trein missen en dat zij tevens de beste bondgenoten zijn van de vijanden van Vlaanderen namelijk de unitaristen, die elke vorm van zelfbestuur voor Vlaanderen aanzien als een aanslag op hun privilegies. Weten zij dan niet met welk gemak momenteel jarenlang geskandeerde slogans ingelost worden? Essentiële eisen van de Vlaamse beweging, onder meer geformuleerd in het manifest van Halle. worden zonder slag of stoot werkelijkheid. En dit terwijl in tien jaar Vlaamse strijd, sinds de splitsing van Leuven, geen enkel fundamen teel winstpunt werd bereikt. Verstarring en immobilisme hadden de Vlaamse Beweging aangetast, die een hopeloze dag-aan-dag-strijd rond taal wetten en Nolsloketten moesten voeren. Aan deze periode van stilstand en achteruitgang is thans een eind gekomen. En deze verwezenlijking mogen wij niet over boord gooien. Het Vlaming-zijn zal voor de eerste keer staatkundig erkend wor den. Een kans die wij moeten grijpen uit verantwoordelijk heidsbesef tegenover honderd jaar Vlaamse strijd! Straks zal in het parlement een wetsontwerp neergelegd worden waarin de splitsing van het kiesarrondissement Brussel- Halle-Vilvoorde is opgenomen, waarin de apparentering tussen de Vlaamse lijsten in Vlaams Brabant ingeschreven staat, de verruiming van de bevoegdhe den van de bestaande kuituur- raden... Ook de vorming van de drie gewesten vormt een be standdeel van de eerste fase. De kritiek dat dit de uitvoering is van een Waalse eis, onaanvaard baar voor de Vlamingen, is niet korrekt. Het wordt hoog tijd dat wij als Vlamingen op zoveel mogelijk domeinen ons eigen potje kunnen koken, ook wat betreft de gewestelijke materies. Vlaanderen kan hiermee enkel en alleen zijn eigen belang dienen. Daarenboven zal de Vlaamse gemeenschap te Brus sel over een machtspariteit beschikken via de alarmbel in de gewestraad en de dubbele meer derheid en de verplichte eensge zindheid in de gewestelijke regering. Brussel zit dus niet op de wip als derde gewest. De tweeledige struktuur die uitgaat van de twee gemeenschappen is in de kern zelfvan het Brussels gewest ingebouwd, zodat dit niet een derde gewest is evenwaardig aan Vlaanderen en Wallonië. Alles wat van de staatshervorming kan uitgevoerd worden zonder grondwetsherziening zal dus eerstdaags aan bod komen. Onder de ontbindende voor waard evenwel dat de grond wetsherziening wordt goedge keurd. Ten onrechte, gewild of onge wild, schijnen zelfs de meest eerbiedwaardige en vooraan- staande Vlamingen dit feit te j negeren. De overgangsfase is i volkomen afhankelijk van de toekomstige grondwetsherzie- ning. Daarenboven is deze overgangsperiode voor de Vla- mingen een belangrijke testpe riode, die moet toelaten na te i gaan hoe de hervorming in de praktijk wordt toegepast, hoe de j Franstaligen in Brussel het spel willen spelen en de spelregels eerbiedigen. Indien deze proef periode niet overtuigend zou zijn kunnen de Vlamingen hun konkluzies trekken. Wat de Volksunie betreft: zij zal dit doen zonder aarzelen, zoals de Klauwaarts in 1302 korte met ten maakten met de dragers van de Gulden Sporen. Jan Caudron EEN DAGREIS VER... Weer zingt de zee de bergen roepen. Rustige rivieren, eeuwige heide, en een strand vol zon. Lange autokaravanen dreunende vliegtuigmotoren en een boot op de zee. Vakantie en zon een rustig terras en mensen die kijken en lachen en roepen. Het leven is goed... Nu eens niet praten van werk en de zorg, de miserie, vergeten. Alles eens anders bekijken en lief zijn en blij als een kind. De rimpels in 't voorhoofd weer glad laten strijken door zon en door wind. Wat dichter gaan staan bij elkaar er was in 't jaar wat weinig tijd de liefde en 't geluk van vroeger weer gaan beleven. De aarde, de lucht en het water de bloemen, de vogels, het gras en de bomen, hun taal laten spreken; wat zwijgen en luisteren en dankbaar dan zijn. Hij is weer op Trafalgar Square en op de Place de la Concorde. Hij ziet de mensen op de Piazza del Duomo, op de stranden van de Cöte d'Azur. Hij zwerft rond in Athene, in Marrakesj en in Rome. Hij ziet vliegtuigen stijgen en dalen, de wagens in eindeloze rijen de mensen van huis. een dagreis ver... En hij is gelukkig om hun geluk. Hij is er weerSamaritaan, barmhartig en vol medelij hij zendt iemand langs verlaten weg waar mensen bloeden, doodgaan, op die vakantiedag vol zon. Hij laat toeristen verdwalen om andren in hun nood een hulp te zijn... En enklen zal hij voorgaan op hun laatste tocht «Vader in Uw handen, bied ik U hun leven aan, geef hun de rust nu, en vakantie, in Uw aanwezigheid». Hij zal bij ons zijn, gaat ons voor, en is een dagreis ver op ons vooruit. En telkens kijkt hij om of 't vliegtuig soms vertraging heeft, de trein weer opgehouden wordt of autopech ons tegenhoudt... Hotelkamers in rust, een tentendorp dat slaapt aan de boord van een rivier. In verre dorpskerk slaat de torenklok de nachtwind bidt weer in de bomen. «Vader in Uw goedheid, houd de wacht, mijn mensen rusten, houd ver van hen het kwade en de dood.» Ach nee, hij is geen dagreis ver. hij is ons zó nabij ais alleen hij kan zijn die Kristus is, en God. Hij is 't, in lief en leed, doorheen het ganse jaar, maar ook dan als we ieder jaar weer met vakantie gaan. Hij is een trouwe God. die goed verdragen kan dat we gelukkig zijn en zorg en leed vergeten. 't Is goed hier te zijn. we zullen maar drie tenten bouwen... p. Moyersoons. HET P.V.V.-COMITE VAN HET ARRONDISSEMENT AALST EN DE IN DE ANTI-CRISISWET VERVATTE HERVORMIN GEN M.B.T. DE PENSIOENSEKTOR. Het arrondissementeel P.V.V.-comité, is op vrijdag 30 ju ni 1978 te Aalst bijeengekomen onder voorzitterschap van de heer Louis D'HAESELEER, Arrondissementeel P.V.V.- Voorzitter en heeft een onderzoek gewijd aan de in de Anti-Crisiswet vervatte ontwerpen tot hervormingen in de pensioensektor. Het arrondissementeel P.V.V.-comité, is van mening dat de bepalingen in het hoofdstuk betreffende de pensioenen zeer duister en onduidelijk zijn stelt vast dat de bespre kingen over de essentiele bestanddelen van het pen sioen - zijnde de loopbaan, de wijze van berekening en de herwaardering van de pensioenen, een aangele genheid wordt waarbij het parlement - de rechtstreek se vertegenwoordigers van het volk - volledig wordt ge negeerd vreest dat juist hierdoor een meer rechtvaardige op lossing voor het toekennen van het uitgesteld loon aan de mensen van de Derde Leeftijd of aan hen die het verboden wordt nog verder aan het produktieproces deel te nemen, zal voorbij gaan stelt vast dat de regering een inaktieve bevolkings groep viseert, waarvan zij denkt - en vooral hoopt - dat de weerbaarheid gro tendeels afgestompt is en de solidariteit minder be staande betreurt dat door de zeer algemene machtsdelegaties die aan de regering wor den verleend een gemakke- t lijkheidspolitiek wordt aan gewakkerd die de nog en- kele resterende reserves v. de pensioensektor volledig zullen uitputten, waardoor een billijke en noodzakelij- ke aanpassing van de be scheiden pensioenen volle dig uitgesloten wordt waarschuwt de huidige j regeringsmeerderheid dat i door het invoeren van de ze nieuwe maatregelen de 1 deur wordt opengezet voor j allerlei misbruiken, die door i de werkende bevolking niet langer kunnen worden ge duld kan rekening houdend met wat voorafgaat, de op vatting van de voorgestelde maatregelen in de pensi oensektor niet overschrij ven, noch de draagwijdte ervan goedkeuren. De Kommissie van provinciale en gemeentelijke verkozenen van de Kommunbtische Partij van België heeft met verontwaardiging kennis genomen van de gevolgen die zullen voortvloeien uit het wetsontwerp nr. 450 tot ekonomische en budgettaire hervormingen, «anti-krisiswet» genoemd, voor de provincies en vooral voor de gemeenten. Zij vestigt de aandacht van de gemeentelijke verkozenen voor al op: - art. 19 lid b) waarbij opnieuw het peil van de toelagen voor de werkingskosten van de gesubsi dieerde scholen met ten minste een half miljard wordt vermin derd; - art. 77 dat het Speciaal Fonds ten voordele van sommige ge meenten, dat tot nog toe 1 miljard bedroeg, afschaft. Al leen voor 1978 betekent dit een verlies voor de gemeenten van 2.5 miljard frank, en de afschaf fing van het Fonds in de komende jaren; - art. 78 en 79 d ie opnieuw de wet op het Gemeentefonds wijzigen, zodat de aangroei ervan beperkt wordt tot de evolutie van het indekscijfer van de konsumptie- prijzen, hetgeen voor 1979 een nieuwe aderlating van verschei dene miljarden betekent voor de gemeenten en provincies. Anderzijds herinnert de Kom missie er aan, dat de verminde ring van de tussenkomst van de Staat en van de ZIV in de werkelijke ligdagprijs voor hospitalisatie. het tekort van de openbare ziekenhuizen ten laste van de gemeenten, gevoelig zal doen toenemen. De toekenning, bij art. 84 van de wet, van speciale volmachten aan de regering voor de uitwer king van een programmawet betrekking hebbende op de Rijksbegroting 1979, voorspelt nieuwe soberheidsmaatregelen ten nadele van de gemeenten. Dit alles wordt nog dringender wanneer men weet dat de regering de ruim 20 miljard fr. ontvangsten, voortvloeiend uit de inkorporatie van de 6% voorheffing van de gemeentop- centiemen op de personenbela sting, opstrijkt en niet recht streek terugbetaalt aan de gemeenten. De Kommissie wijst er op dat de openbare werken, alle verwezen lijkingen en alle aktiviteiten van de lokale besturen een belang rijk aspekt vertegenwoordigen voor de binnenlandse markt, en in het biezondervoorde KMO's. Tevens scheppen ze een niet te verwaarlozen bron van werkge legenheid. De Kommissie roept alle ge meente- en provincieraden op mat kracht te protesteren tegen het lot dat hen, door wetsont werp 450 wordt beschoren. Ze begroet het protest van de Vereniging van Belgische Ste den en Gemeenten en drukt de wens uit dat de Vereniging, op het geschikte ogenblik, een machtige betoging van de lokale verkozenen organiseert tegen de beperkende maatregelen van de regering, die de lokale besturen dreigen te wurgen. De Kommissie van Provinciale en Gemeentelijke verkozenen van de Kommunistische Partij van België. Brussel, 3 juli 1978 WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: REPORTERS: Dolf Boel. Peter Dauwe. Mon De Gendt, André De Groeve, René De Witte, Roger D'Hondt, Lieve Haverals, Erich Van der Eist, Willy Hostens, Wilfried Lissens, Rik Devijver, Jean-Paul Van Steerteg- hem, Willy Raes, Marc Van Impe. Marleen Bornauw FOTO'S EN TEKENINGEN: Carien Bornauw, eddy Lamin, Jan Muylaert, Jan Strickx, Jo Raes. SPORT: Mare Marcel, Gilbert De Pauw, André De Wit, Eric Van Aerschot, Jef Van Hove, Beno Van Winckel. REDAKTIE: Roel Van de Plas.

De Voorpost | 1978 | | pagina 2