WAS HET ADVIES OM SLACHTHUIS TE SLUITEN NODIG? Aalsterse flitsen AKADEMIE VOOR SCHONE KUNSTEN EINDELIJK IN HET NIEUW! De Voorpost - 7-7«78 - 5 Dat is de vraag die nu wordt gesteld nadat een bijzondere kommissie van onderzoek de hakbijl liet vallen op de levensdraad van het stedelijk slachthuisbedrijf, een draad die sedert 1973 al tamelijk sterk uitgerafeld was, en waarschijnlijk ook zonder die hakbijl zou doorgebroken zijn. Zelfs heel zeker, gezien het groeiend deficit van jaar tot jaar. De vraag gaat eigenlijk twee richtingen uit. Enerzijds wordteen bijzondere kommissie aangesteld ons inziens technisch op een hoog peil en deze adviseert ongunstig, dus vóór de sluiting. Sommigen zijn zelfs kategoriek. Uiteraard moet dit advies nog voor het Kollege van Burgemeester en Schepenen en voor de Gemeenteraad passeren. Maar in hoeverre kan het advies van een dergelijke speciale kommissie terzijde gelegd worden? Of zal de neiging die hier en daar gehoord wordt om vooralsnog te saneren maar dan wel drastisch! sinds de laatste ontwikkelingen tot grote ongerustheid leiden in het betrokken milieu, het stadsbestuur beïnvloeden om inder daad (eindelijk) een poging te doen? Want anderzijds hoort men ook dat het bedrijf misschien toch nog «leefbaar» gemaakt zou kunnen worden, mits uiteraard een grondige en vooral andere kommerciële aanpak. Hoe zit dat nu eigenlijk? Komt men hier dan nooit tot gave en klare beslissingen tenzij na geldrovend tijdverlies? Wat de leefbaarheid van het bedrijf betreft, wordt inderdaad de aandacht getrokken op het feit dat men nooit tot een aux- serieux te nemen kommerciali- satie is gekomen. Dat men zich heeft vergaapt aan een paar grote klanten wier interesse ook aan het wegebben is. En waar zijn dan de vele «kleinen» die het risiko inderdaad klein hadden kunnen houden, maar zich niet aangetrokken voelden en dit ook niet werden? We doorlopen nu het dokumentatie-dossier. dat door de bijzondere kommissie van onderzoek werd samen gesteld (kommissie die belast was met het onderzoek naar de rentabiliteit van het slachthuis- bedrijf). De opdracht van deze kom missie was, een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van de deficitaire resultaten vanaf het begin van de uitbating tot op heden, eventuele maatregelen voor te stellen om tot een meer rendabele uitbating te komen, en voorstellen te doen over de voortzetting of het sluiten van het bedrijf Die voorstellen wer den intussen gedaan, en ook al aangevochten zoals blijkt. Als voorbereiding op het be zoek aan het Ministerie van Volksgezondheid (8.12.77) be treffende het slachthuis van Aalst, werd in een dokument die kronologische volgorde van de situatie voorgesteld. Maar hierover berichtten we reeds vorige week. 1964: aanvang der werken, die pas 9 jaar later (1973) worden beëindigd, en in totaal 100 mil joen kostten Het was de ge meentedienstvan België die (in samenwerking met de stad) besliste tot de oprichting van een regie, als meest geschikte beheersvorm. Bij KB (van 27.6.73) werd het nieuwe slachthuis met ingang van 1 ja nuari 1974 als gemeentelijke regie beheerd. «Door het feit van het bekomen van de EEG-stempel. en door de degelijke service welke door de moderne installatie mogelijk werd gemaakt, kon het slach- tingscijfer vlug opgedreven worden», zo lezen we in dit ver slag. dat na al die jaren wel enigszins anders uitliep. «Nieuwe klanten werden aan getrokken waaronder als voor naamste kunnen vermeld wor den. «De Lokerse Vleesveiling en de GB-Supermarkten». En verder: «Aldra bleek dat de moderne installatie zeer grote uitbatingskosten met zich bracht en dat ondanks het stij gend aantal slachtingen, ook de netto verliezen opmerkelijk stegen, nl. 1974: 7,2 miljoen (67.804 slachtingen), 1975:8,1 miljoen (72.526 slachtingen), 1976: 10,5 miljoen (66.753 slachtingen), 1977: 12 miljoen (64.000 slachtingen)» De be groting 1978 voorzag een netto verlies van 14,7 miljoen (met 69.000 slachtingen) Met de slachtingen bleek het dan toch niet in stijgende lijn te gaan ge durende de laatste jaren. Als oorzaken van het grote verlies geeft het dossier aan: Intresten van de bedrijfslenin- gen (5.8 miljoen), afschrijvin gen (4,5 miljoen). Deze exploi tatie (waterverbruik, stoomver bruik, elektriciteit en perso neelslasten Maar hierover berichtten we al uitvoeriger in onze vorige editie. Er werd kontakt opgenomen met het Ministerie van Volks gezondheid. Hier werd o.a. ge zegd dat, bij sluiting van het slachthuis en verandering van bestemming van gebouwen, terugbetaling van de toelagen noodzakelijk is. Hiervan zou eventueel kunnen afgeweken worden. Een belangrijk punt in de voorhanden zijnde beslis sing! Wanneer we de exploitatie rekeningen en balansen van al die jaren doornemen, blijven we toch even stilstaan bij de besluiten die hierin werden ge formuleerd: 1974: geen slechte start in een periode van eko- nomische laagkonjunktuur. 1975: ondanks de daling van het aantal dieren op de veem arkten toch een stijging van het aantal slachtingen: hoopge vend. 1976: degelijke service en kommerciële spirit leiden tot betere resultaten (dit zal wel meer een wens geweest zijn, want het verliescijfer blijft stij gen ondanks verhoogde tarie ven en ondanks een opmerke lijke daling van het slachtcijfer. En zo gaat het verder Opmerkelijk lijkt het ons dat er, wanneer we de dossiers doornemen zo weinig over prospektie of «promotie» wordt gesproken. Zelfs helemaal niet. Het kommerciële aspekt lijkt ons volledig verwaarloosd. Geen enkel spoor daarvan. Daar wil men nu toch wel wat meer aandacht aan geven. Maar misschien komt «beter laat dan nooit» hier toch wel te laat. En wanneer de direktie dan nog kortingen toestond aan de PVBA «Euroslachters», begrijpen we het helemaal niet meer. En waar zat de kontrole van de stad zelf? In onze vorige editie haalden we het kommen- taar aan dat men hieromtrent op het ministerie van Binnen landse Zaken had: lang niet mals Er wordt ronduit over mis toestanden gesproken: «in zake toezicht en beheer is de bedrijfsoverheid ernstig in ge breke gebleven» Stadsperso- neel was bij de «Euroslachters» ingeschakeld. En er werkten 5 personeelsleden teveel, nog al tijd volgens de bevindingen van dit ministerie, (meer dan één miljoen zou hierdoor kunnen bespaard worden). Moeilijk te bereiken is even eens het evenwichtscijfer der slachtingen: het streefcijfer dat (volgens de cijfers van 1977) tot 158.000 slachtingen zou moeten oplopen in plaats van de huidige 61.000) Maar de personeelskosten zouden nog gevoelig gedrukt kunnen wor den. Ook op het waterverbruik zou drastisch bespaard kunnen worden Uit het verslag van de Technische-Subkommissie blijkt het volgende: dat de uitbreiding van de koelruimten een noodzakelijkheid is om eventueel meer slachtingen te kunnen aantrekken. Uitbrei ding die een investering van minimum 20 miljoen^zou be dragen. dat ingeval van uit breiding van de koelruimten, geen staatstussenkomst kan gevraagd worden om reden, dat de werken dringend moe ten uitgevoerd worden (verkla ring van Staatssecretaris De Wulf, geen kredieten meer voor 1978 en nog geen vooruitzich ten voor 1979. dat dergelijke uitbreiding nieuwe financiële lasten meebrengt. maar dat dit alleen nuttig is. indien de slachtcijfers met minstens 50% zouden stijgen. Uit het verslag van de Sub- Kommissie-Boekhouding blijkt: dat de afschrijvingen en de te betalen intresten op leningen samen bijna 6 miljoen bedra gen. die zwaar drukken op de bedrijfsresultaten. dat om tot een evenwichtige exploitatie te komen, men het aantal slachtingen tot 157.919 zou moeten kunnen opvoeren. Besluit van de bijzondere Kommissie: Het «break-even point» is in de huidige omstandigheden niet bereikbaar. Alle vooruitzichten voor verhoging van de slach tingen zijn negatief. Alleen Lo kerse Varkensveiling beloofde een verhoging. G.B. belooft niets. Wel integendeel. G.B. ziet af van het eerst beloofde vleesverwerkingsatelier en ziet uit naar mogelijkheden, slach tingen te laten verrichten in privé-slachthuizen. Dienvolgens blijkt uitbreiding van de frigo's niet verantwoord. Om meer slachtingen te kun nen aantrekken, zou het bedrijf zich konkurrentieel moeten op stellen tegenover de privé- bedrijven, wat niet mogelijk is gezien de huidige tarieven reeds verlies teweeg brengen en nog moeten opgetrokken worden om de normen van het Ministerie van Binnenlandse Zaken te respekteren. Tenslotte staan in de omgeving voldoende slachthuizen ter be schikking van de veehande laars. Het beheer van het slachthuis is niet vrij te pleiten van ernstige kritiek, maar administratieve fouten moeten door het Kollege van Burgemeester en Schepe nen onderzocht en behandeld worden. De negatieve resulta ten zijn niet in verhouding te brengen met de dienstverle ning die de Aalsterse gemeen schap van het slachthuis ont vangt Die verliezen wegen zwaar op de gemeentelijke be groting en zijn aldus oorzaak van een verzwaarde belas tingdruk. Rekening houdend met wat voorafgaat, besluit de Bijzon dere Onderzoekskommissie volgend advies aan de goed keuring van het College van Burgemeester en Schepenen en de Gemeenteraad te on derwerpen: 1. Het Stedelijk Slachthuis- bedrijf per 1 januari 1979 te slui ten, 2. De vastbenoemde keurders een andere opdracht te geven in verhouding met hun aanstel ling, herziening van hun sta tuut. 3. Het personeel in dienst van het slachthuisbedrijf over te hevelen naar de stadsdiensten. 4. De gebouwen voor eigen gebruik aan te wenden. Dit advies werd dan uiteinde lijk aangenomen op 26.6.78. Let wel: «advies». Het is inge slagen als een bom in de be trokken kringen. Misschien her rijst een nieuw slachthuisbeleid wanneer de kruitdamp zal op getrokken zijn. En wil men in de nabije toekomst toch nog een poging wagen om de zaak weer boven water te krijgen, wat overigens zeer moeilijk zal zijn. En voor hoelang? Voor de be trokken personeelsleden (o.a. een kleine 20 in stadsdienst) ware het anders wel te hopen dat de zaken wel konden recht getrokken worden. Maar uit eindelijk zal de stad zelf de be slissing nemen. Men acht sa nering nog mogelijk. Maar in hoeverre, na dit advies? Ten vroegste na de Gemeenteraad van september zullen we dit weten. Momenteel wordt er nog druk onderhandeld. Wil of kan de stad, gezien de financiële lasten, het slachthuisbedrijf echt nog redden? Enkele uitspraken van kommissie-leden: zeer sombere toekomst. openbaar bedrijf heeft het moeilijk om in konkurrentie te blijven met gelijkaardig privé- bedrijf huidige toestand moet ver anderen, geen voorstander van sluiten heeft vastgesteld dat de direkteur-veearts niet be kwaam is de dienst te leiden. Is van oordeel dat de bevoegd heid van de direkteur-veearts zich zou moeten beperken tot de keuring en de algemene ge zondheid Een bedrijfsleider is dringend noodzakelijk. het kan zo niet verder: de belastingbetaler mag niet blij ven opdraaien. Uitbating is niet tengunste van de ganse bevolking, dus negatief advies. Personeelsrechten dienen gevrijwaard te worden: muta ties Indien men voortdoet: vraag stellen aan de pvba Euroslach ters welke prijs zij willen geven: niet voldoende: nieuwe slach- tersgroep aanspreken. Sluiten moet toch het laatste zijn, nadat alle andere midde len uitgeput zijn. Vele mensen verdienen hun brood via het slachthuisbedrijf Zeer krachtige inspanningen om besparingen door te voeren inzake waterverbruik en perso neelslasten. bedrijfsleiding moet gevoerd worden op commerciële basis gezien men toch moet door werken tot het einde van het jaar, waarom niet dadelijk be ginnen met de reeds voorge stelde saneringsmaatregelen. De wijze van innen van alle rechten moet veranderen: nu ontvangt de pvba Euroslach ters het geld en geeft het na dien aan de regie. Dit moet in omgekeerde richting gebeu ren. Op basis van de reeds ge dane vaststellingen is het mo gelijk tot een verliesresultaat te komen dat ongeveer gelijk is aan het bedrag der afschrijvin gen; hierdoor kan men de zaak financieel runnen. Het bedrijf is waard om er ons voor in te zetten; men moet in zijn opdracht geloven en dan pas kan men slagen. Het is dringend noodzakelijk de bevoegdheden van alle per soneelsleden af te lijnen. Huidige toestand is onhoud baar en moet veranderen Het slachthuis is geen dienst van openbaar nut Het slachthuis spijst de kas van anderen De zaak is niet op te lossen. Wilfried Lissens Vorige week maandag, tijdens de akademische zitting en proklamatie van de resultaten uit het leeijaar 1977-1978 in de akademie voor schone kunsten, heeft onderwijsschepen Herman Roe Is aangekondigt dat er uiteindelijk werk zal gemaakt worden van de herverbouwing van onze akademie aan de Oude-Vismarkt. raad van vorige woensdag, als De kunstakademie is er als het ware geboren en getogen en is vanuit Aalsterse blikken moei lijk uit dit centrumgedeelte weg te denken. Alternatieve oplos singen, zoals het plaatsen van prefab gebouwen, op te richten op de koer van de voormalige vakschool aan de Nieuwbeek- straat of op de gronden van kasteel Terlinden, bleken te riskant om het imponerend karakter van de akademie aan de Oude-Vismarkt aan te ver spelen. De stadsdiensten waren trou wens als enkele jaren in de 'run' voor het aankopen van de voormalige textielfabriek Sulb, gelegen tegenover de akademie aan de Oude-Vismarkt. Het was met de bedoeling de akademie ook daar in onder te brengen dat de gebouwen immers werden aangekocht. Gans deze aan koopaffaire duurde wel enkele jaren en het regende roddels over de manier waarop dit gebeurde. Maar uiteindelijk is Het huidig slachtcijfer is 62.298 hM eebouw nu eigendom van de of een noodzakelijke verhoging s,ad D? aankoopsom i noodzakelijke verhoging van 96 621 slachtingen, wat zelfs met mogelijke promotie, niet bereikbaar blijkt. dat het drukken van de va riabele kosten door daling waterverbruik e.a. alleen mogelijk is wanneer nieuwe in vesteringen zouden gedaan worden wat echter dan nieuwe lasten zal meebrengen. dat op gebied van slachtin gen door G.B geen enkele waarborg wordt gegeven of verbintenis wordt aangegaan wel integendeel dat de vooruitzichten van G.B zich richten naar andere slachthui zen ingeval van uitbreiding van hun eigen slachtingen. dat de maatregelen die in het raam van de EEG door de Ho gere Overheid in het vooruit zicht werden gesteld, op mid dellange termijn geen gunsti ger vooruitzichten voor het be drijf waarborgen zou niet onder de 10 miljoen liggen. Met de aankoop werd ook een stuk archeologisch erfgoed ge red want het ligt zeker niet in de bedoeling van Openbare Wer ken om het gebouw tot aan de grond te kleinen. Sfeer en bouwkonstruktie blijven behou den. Trouwens de ruime Sulb- ruimten lenen zich tenvolle tot het inrichten van grote akade- mielokalen. De beslissing van het stedelijk bestuur om snel tot een oplos sing te komen voor de akademie kwam er na diverse tussenkom sten van de kommissie van toezicht die moeite nog tijd spaarde om de gebrekkige staat van de gebouwen bij de stad aan te klagen. De princiepsbeslis sing tot het «bouwen van een nieuwe akademie voor Schone Kunsten en het aanstellen van de ontwerpers» stonden reeds op de dagorde van de gemeente openbaar punt 76. Volgens Jan De Neve. schepen van Openbare Werken, is de stad zelf in staat om de hoogstdringende werken nu reeds uit te voeren. Het werklie- denpersoneel heeft zelf de laat ste maanden al een en ander opgeknapt in de diverse stad huislokalen dat gezien mag worden. Volgens De Neve een aantal ruimtes van de Sulb nu reeds worden omgebouwd tot volwaardige lokalen en tegen september in gebruik worden genomen. De slecht behuisde lokalen van de nu bestaande akademie kunnen dan tijdelijk daar een onderkomen in vinden en vervolgens ook worden aan gepakt. Het latere uit te voeren bouwwerk zal een verbinding moeten leggen tussen de beide gebouwen, akademie en sulb, terwijl op de nu bekende binnenkoer van Oud-Hospitaal en akademie een wandelpad zal ontstaan. Het spreekt als vanzelf dat deze nieuwe optie welke dit bestuur heeft genomen, en waar het blijkbaar krachtig werk wil van maken, een stimulans kan zijn voor het leven in de akademie. Tentoonstelling Hoe het er daar nu aan toegaat werd vorige week getoond in de jaarlijkse expositie van de leer lingen. Daaruit blijkt dat in sommige afdelingen zoals bin nenhuis cn bouwkunde ernstig werk wordt afgeleverd maar de individuele kreativiteiten erg schaars zijn terug te vinden. De afdeling beeldende kunsten heeft met artistieke en funda mentele opgaven te kampen. In deze richting blijft alles teveel hangen in principiële geploegen- heden uit het vak. Het leraren korps slaagt er daar maar niet in de individuele kreativiteiten op te sporen. Ook, zo lieten wij ons vertellen, wordt deze richting steeds meer beknot in haar mogelijkheden, In de afdeling sierkunsten zitten de leerlingen in een ondragelijk keurslijf van principiële bekommernissen wat zichtbaar leidt tot homogene prestaties zonder uitschieters. Ook de Valerius De Saedeleer- prijs is geen hoogvlieger, al brengt deze prestatie twintig duizend frank op. net zoals trouwens voor de Dirk Martenprijs waarvoor echter een sterkere prestatie nodig is (nb. vorig jaar toegekend aan Paul De Wispelaere). Het konsept van deze 'kunst prijs' moet herdacht worden in het belang van de waarde die eraan gehecht wordt. Etalage, vormgeving en rekla- me, volgens ons drie voorname vaktechnieken, zouden best in de toekomst wat meer aandacht verdienen. Ontwerpers van reklame bladzijden in tijdschrif ten zijn geweldig in trek. Men moet maar eens een tijdschrift van enige allure raadplegen om dat vast te stellen, en om te weten welke technieken in het reklamebedrijf'in' zijn. Een dominant aspekt daarvan zijn fotografie en kleurvormge- ving. De afdeling fotografie met beperkt aantal lesuren heeft getracht die leemte wat op te vullen. Alles wat daarvan in de tentoonstelling te zien was had met studiewerk te maken, maar het loonde de moeite. Fotografie in een natuurgetrou we vorm is hedendaags geen probleem meer met de reflex camera. Maar het komt er op aan een fotografie te presenteren welke deze natuurlijke weergave verlegt in een onnatuurlijke grafiek (men herinnert zich nog wel de tentoonstelling met drie fotografen in het Oud-Hospi taal). In het algemeen kan men voorop stellen dat men in de akademie over een deskundig en in sommige gevallen wellicht een te vak-idioot lerarenkorps be schikt. Het kunstzinnige aspekt dat kleeft aan een akademie is wellicht wat te zeer overboord gegooid zodat de artiestieke natuur aangetast werd en alles te zeer is gericht op het behalen van diploma's in een maat schappij met driehonderddui zend werklozen. Roger D'Hondt Het definitief ontwerp van het nieuw stedelijk ziekenhuis werd na gunstig advies van het kollege van Burgemeester en Schepenen op 19 mei '78 op het provinciebestuur te Gent afgegeven. Het werd er onmiddellijk nagezien en doorgestuurd naar het departe ment Volksgezondheid te Brussel. Men hoopt begin 1979 tot de aanbesteding te kunnen overgaan. Het toeristisch info-bureau is ondergebracht in de Belfort kelder. Vanaf zondag 9 juli kan men er terecht van 10.30 tot 12.30 uur en van 15 tot 18 uur. Volksvertegenwoordiger Mare Galle werd op vrijdag 30 juni op het paleis te Brussel door de Koning in audiëntie ontvangen. Het doel van dit bezoek werd niet medegedeeld maar we vermoeden dat het een politiek karakter heeft. Volksvertegenwoordiger Mare Galle laat de minister van Openbare Werken niet met rust. Van Guy Mathot kreeg hij dan volgende antwoorden: In aansluiting met uw tussenkomst, kan ik u mededelen dat de nodige onteigeningsplannen voor het aanpassen van de bocht op de Rijksweg 60 te Gijzegem, zijn opgemaakt en goedgekeurd. Momenteel voert het betrokken aankoopkomi- tee de onderhandelingen tot aankoop van de nodige gronden. Aansluitend op mijn schrijven van 3 mei 1978 i.v.m. het plaatsen van een driekleurige lichtsignalisatie op het kruis punt van de rijksweg 60, de afrit van de autoweg E5 en de Dennenlaan te Erembodegem-Terjoden, heb ik het genoegen u ter kennis te brengen dat de Bijzondere Kommissie voor Verkeersveiligheid omtrent deze aangelegenheid een gunstig advies heeft uitgebracht. De installatie zal nog dit jaar wor den aangebracht. Onze stadsgenoot Martin Hutsebaut krijgt eerlang een nieuwe funktie. Hij wordt assistent-direkteur van het «InstitutSyndical». In het -Informatieblad" van het Kommissariaat-Generaal voor Toerisme komen reeds twee plaatselijke aktiviteiten voor: de Aalsterse Jaarbeurs en de Faubourg-Jaarmarkt te Baardegem. Van beiaardkonserten, tentoonstellingen, Pik- keling e.d.m. nog geen spoor! Anne Bauwens, Reginald De Gols en Godelieve Renneboog behaalden het getuigschrift voor toeristische gids van Oost- Vlaanderen. Anne Bauwens en Reginald De Gols legden een bijkomende Franse en Engelse taalproef af. Godelieve Renne boog koos Frans en Spaans. Vrijdag 23 juni werd hen het getuig schrift plechtig uitgereikt. CCOD Aalst is hoegenaamd niet gelukkig met het perso neelsbeleid. In hun vergadering van dinsdag 27 JUNI STELDE MEN, ONDANKS HERHAALDE BELOFTE NOG GEEN ENKELE VOORUITGANG VAST. De funk- tionele werking van de personeelsraad bij het vast brand weerkorps, de oprichting van een eigen sociale dienst voor het OCMW en Stadspersoneel, het opstellen van een degelijk administratief en geldelijk statuut voor gans het personeel en de toepassing van de vergoedingen zoals zij in voege zijn bij de stad Gent, zijn volgens het CCOD punten waar het huidig Stadsbestuur in gebreke blijft. Men laakt ook het feit dat tewerkgestelde werklozen, die het statuut van gemeenteper- soneel niet bezitten, aangeduid worden om de leiding te ne men van een bepaalde afdeling en zodoende bevelen en op drachten doorgeven aan en toezicht houden op vastbenoemd stadspersoneel. Het CCOD gaat in gemeenschappelijk vak bondsfront, die nodige en passende maatregelen uitwerken opdat aan deze onwaardige houding t.o.vhet stadspersoneel vlug een einde wordt gesteld. Menig Aalstenaar heeft op gebouwen de slogan «Soft drugs vrij» gelezen. Of het beschadigen van privebezit deze aktie zal ten goede komen is een andere vraag. Wij kregen een anonieme brief waarin werd gemeld dat men te Aalst een anonieme vereniging heeft gesticht voor legalisering van hasjies en andere soft drugs. In een Aalsters restaurant maakte Marcel V.. adjunkt poli- tiekommissaris te Vorst, heel wat kabaal. Niet alleen sloeg deze wetsdienaar de waardin in het gelaat maar hij raakte ook slaags met een politieagent. Met geweld werd hij door de rijkswacht weggevoerd, 's Nachts maakte de amokmaker nog ruzie in het politiekommissariaat. Tenslotte werd hij geboeid overgebracht naar Dendermonde. Maria Wauters uit Moorscl kreeg in haar kippenren een hond op bezoek. Veel kippen werden doodgebeten zodat de rijkswacht nu tracht uit te zoeken wie de eigenaar van deze hond is. Jan De Decker, distriktkommissaris van het scoutsdistrikt Dender werd opgevolgd door de Ledenaar Gil Van den Be- rghe. Hij wordt bijgestaan door Dirk Van Goethem uit Erembodegem en Piet De Schepper uit Hofstade. Op zaterdag 26 augustus wordt de nieuwe bloemenfee verkozen in de Keizershallen. Wie tussen de 18 en 35 is kan zijn kandida tuur stellen. Per aangetekend schrijven moet deze aanvraag voor 14 juli op het sekretariaat van het stedelijk feestkomitee aanko men. In de Dirk Martensstraat. Schoolstraat, Zandberg en Im- merzeeldreef zullen de voetpaden binnen een paar maanden worden vernieuwde Tijdens de jongste raadszitting werd beslist dat volgende straten een nieuwe openbare verlichting zullen krijgen: Appelstraat. Bergemeersenstraat, Doolhofstraat, Pastoor Lauwereynstraat, parking Appelstraat,Molendreel, Hopmarkt, Sterrestraat. St. Kamielstraat. De bejaardenhuizen gelegen aan de Schietbaan te Aalst zullen in het najaar kunnen betrokken worden. Deze twaalf wonin gen met rekreatiezaal zullen omgeven worden door een groene zone. In 1938 werd het stedelijk zwembad aan de Capucijncnlaan opgericht. Sindsdien werden geen grondige herstellingen uitge voerd aan de waterzuiveringsinstallaties. Deze uitgaven worden op 1.500.000 fr geraamd. De bestaande gebouwen van de Akademie voor Schone Kun sten zijn totaal vervallen en dienen gesloopt voor nieuw bouw De gebouwen aan de andere zijde v an de Oude ismarkt gelegen, werden voor het zelfde doel door de stad aangekocht. Nu is men zover. Tijdens de jongste gemeenteraad moest men een princiepsbeslissing nemen omtrent het aanstellen van de ontwerpen en het bepalen van het ereloon. Let wel, het kan nog jaren duren vooraleer men de eerste steen legt. Tijdens het bezoek van minister Chabert aan het arrondissement Aalst kwam hel Aalsterse station ten berde. De interne moderni sering is ter studie. De aanbesteding der werken is voorzien voor 1979,. Nog dit jaar zal er aan het uitzicht naar buiten uit gedokterd worden, aldus de minister. Lucien Albrecht uit de Koolstraat kreeg bezoek van dieven. Zij gingen er met een som geld vandoor. De rijkswacht stelde een onderzoek in. Een geit, een konijn, drie kalkoenen en vijftig hennen werden gestolen op het erf van Arthur Van Keer uit de Langestraat te Aalst. Ook hier werd een onder zoek ingesteld. Ook in de H.Hartkerk werd er ingebroken. Drie offerblokken werden geledigd. Krijgt het Priester Daenslonds geen frank per inwoner, dan werd toch besloten om deze v ereniging 25.000 fr subsidie voor 1978 toe te kennen. Eenzelfde subsidie zal wellicht uitgekeerd worden in 1979. Ministers De Backer en Chabert hebben toegezegd om in de loop van dit jaar elk een ministeriele werkvergadering met ons stads bestuur te beleggen Alle hangende, slenterende, lopende en verdwenen dossiers zullen besproken worden. Roel an de Plas

De Voorpost | 1978 | | pagina 5