NEGEN MAAL ZESENVEERTIG! I VERJAARDAGSFEEST IN ST.-UEVEN NIEUWS VAN HET LEEFMILIEUFRONT WIJ ZULLEN DOORGAAN...! NA HET SLACHTHUIS.. DE VISMIJN BIJZONDER BEIAARDKONSERT 6 - 7-7-78 De voorpost Jongelui tussen 21 en 40 jaar, liefst van negen verschillen de nationaliteiten, Engelsen, Fransen, Nederlanders, Duit sers, Denen, Noren, Zweden en Finnen, kwamen van vrij dag 29 mei tot en met zondag 2 juli te Aalst bijeen uiter aard samen met de leden van de Aalsterse vereniging die niet minder dan 24 aktieve leden telt. «46» is dan het rangnum mer van oprichting van de afdeling van de «Ronde Ta fel» want al de aanwezige leden waren afkomstig van de 46e in hun land opge- de Ronde Tafel Walter Blomine, voorzitter v leer een geschenk (JM) Aalst, ontvangt uit de handen van burgemeester D'haese- Donderdag 29 juni heerste er een opgewekte sfeer in het rusthuis Sint-Lieven. Er was immers reden toe, daar twee inwoners van het tehuis voor bejaarden er hun negentigste verjaardag mochten vieren. Het waren beide dames. Maria Manes en Alice Vonck. In de voormiddag werd aan de jarigen en hun familieleden een receptie aangeboden. Op deze receptie werd aan de feestelin gen, in naam van het Stadsbes tuur, door de Schepenen Mon sieur en Hooghuis, het plakket van de stad evenals een ruiker bloemen aangeboden. Vanwege het O.C.M.W. ont vingen ze uit de handen van de afgevaardigden Mevrouw Bourgeois en de Heer Hey- mans een aangepast ge schenk. Ook de beide artsen, Van Der Beken en Van Cleem- put, kwamen de jarigen geluk wensen. Maria Manes, die reeds zeven jaar in het rustoord verblijft, werd te Aalst geboren op 18 augustus 1888. Ze had vier kinderen, waarvan nog drie in leven. Ze kan prat gaan op tien kleinkinderen en dertien ach terkleinkinderen. In deze fami lie zijn dan ook twee vierges- lachten. Haar kleinkinderen heeft ze alle grootgebracht. Zij liet immers haar eigen kinderen naar het bal gaan terwijl zij de oppas over de kleuters kreeg toevertrouwd. Alice Vonck is reeds acht jaar in het tehuis. Ze werd te Rijsel geboren op 16 mei 1888. Ze had drie kinderen, waarvan er nog twee in leven zijn. Toen ze achtendertig was verloor ze haar eerste echtgenoot. Ze rouwde eveneens over het ver lies van een vierentwintig jarige dochter. Alice stamt uit een ge slacht waar hoge leeftijden wel meer voortkomen; haar eigen vader overschreed de tachtig, en haar grootvader haalde de drieënnegentig. De hoge leeftijd van deze ou derlingen is een maatstaf voor de goede verzorging die ze in het rustoord van de attente verpleegsters mogen ontvan gen. Na het feestmaal werd er een vrolijke dansnamiddag gehou den om de verjaardag luister bij te zetten Een verjaardag die niet vlug zal vergeten worden. JVS richte afdeling v. de «Ron de Tafel», een service-klub zoals bvb de Rotary (ge sticht in 1903), de «Lions», de «First Friday» en tal van andere. Doel van deze service-klub die deel uitmaakt van de «Association of Round Ta bles Belgium» is vooral de vriendschap onder jonge mensen in het kader van hun beroepsbezigheden en sociale werkzaamheden te bevorderen, de aktiviteiten en de verantwoordelijk heidszin aan te moedigen d. ontwikkeling der hoog ste idealen zo op burgerlijk als op beroepsgebied en last but not least samen werking, begrip en vriend schap onder landen en vol keren te bevorderen en uit te breiden. Om als lid van een Ronde Tafel-afdeling te kunnen worden aanvarad moet men 1. beantwoorden aan de hoogste kriteria van profes sionele eerbaarheid, bur gerzin en moraal. 2. een werkelijke waarde in zijn beroep vertegenwoordi gen. 3. een leidende situatie be kleden of een funktie waar nemen die verantwoorde lijkheid veronderstelt. 4. tussen de 21 en 40 jaar oud zijn. Op 40 jaar gaat men er on vermijdelijk uit en een ver- volgorganisatie is er niet. De Aalsterse Ronde Tafel werd officieel opgericht op 1 december 1962. Statutair zijn er twee vergaderingen per maand (2e en 4e dins dag) waarop alle leden dan worden verondersteld aan wezig te zijn. Daarnaast III M" nrn run BH 31 lil ui r-i l r Internationaal gezelschap De Ronde Tafel- ontvangen op het stadhuis (JM) kunnen uiteraard nog vrije vergaderingen worden ge organiseerd. Op de statutaire vergade ringen wordt gewoonlijk 'n gastspreker uitgenodigd. Jaarlijks richt de Ronde Ta fel Aalst ook een aktiviteit in waarvan de opbrengst integraal naar sociale wer ken gaat, o.a. «Levens vreugde». Met haar stich tingsnummer 46 komt Aalst ongeveer in de helft van de rij want in totaal zijn er nu in ons land 85 af delingen. Het is de negende maal dat een dergelijke «European Meeting» doorgaat en te Aalst zelf is dit reeds de 2e maal. Opgericht in Groot-Brittan- nie in 1950 breidde de or ganisatie «Round Table» zich dra op het kontinent uit en ook over de hele we reld kwamen er aktieve af delingen. Verleden jaar was er een ontmoeting te Brugge en nu volgt er een in Nairobi. Voor een klein gedeelte in de moedertaal en hoofdza kelijk in het Engels verwel komde Burgem. D'haese- leer in de trouwzaal van het stadhuis een 120 jonge lieden die hij dankte voor jiun persoonlijke, belang loze inzet. Voorzitter van de afdeling Aalst Walter Blomme mocht het stads- plaket in ontvangst nemen en de leiders van de bui tenlandse delegaties wer den met een stadsfanion bedacht. Ook Etienne Bo- gaert, gewezen schepen en past-president van de Ro- tary-club, sloot zich aan bij deze hulde. In zijn wederwoord dankte Walter Blomme voor de ontvangst, wees op de ak tiviteiten van de organisatie en op het internationaal ka rakter van deze niet-alle- daagse gebeurtenis. Doel van deze ontmoeting is niet het houden van kon- gressen met akademische zitting maar louter, buiten alle politiek om want, dit is statutair verboden, het be vorderen van vriendschap; en overeenkomst, die ook al wordt gestimuleerd door' bvb het logeren van de bui tenlandse gasten bij lokale leden. In de namiddag werd dan onder leiding van Mw Van de Velde die de groep meertalig gidste, een be zoek gebracht aan het Oud- Hospitaal, aan de St.-Mar- tinuskerk waar Christiaan V. Ingelghem zorgde voor een orgelkonsert op niveau en 's avonds konden ze luiste ren naar een beiaardkon- sert knusjes gezeten op de parking van het stadhuis, een ideale luisterplaats vr een Aalsters beiaardfestijn. De Werkgroep Leefmilieu Aalst deelt mee dat er de laatste tijd zoveel gebeurd is op het gebied van leefmilieu, dat het onmogelijk werd om op alles grondig te reageren. Dit zal echter wel ten gepaste tijd gebeuren. Daar Mevrouw De Maght, schepen van leefmilieu, op de jongste perskonfe- rentie reeds de nadruk legde op het belang van de informa tie van de publieke opinie, wenst WLA de volgende feiten aan de inwoners van Aalst mede te delen De heer Penet Albert, Klei- straat 27 te Aalst heeft een aanvraag gedaan tot het houden van maksimum 20 hokken op bovenvermeld adres. WLA vraagt zich af of hiermee een tweede dieren asiel Sint-Hubertus zal op gericht worden. Zij beloven verdere informatie, daar zij menen dat dit dossier nog een staartje zou kunnen krijgen. De heer De Ridder heeft een aanvraag ingediend tot af schaffing van voetweg 50, de Meulenkouterweg te Meldert (tussen Molen straat en Nieveldries). De Bestendige Deputatie heeft op 12 mei '78 beslist om een deel van de buurtweg 124 «Dievenweg» te Aalst af te schaffen. De SV Veilig Wonen doet een aanvraag tot het verleg gen van een deel van de voetweg 137, deel «Katten- broekweg» tussen de Riet straat en de Stijn Streuvels- straat te Erembodegem. Uit de perskonferentie van de schepen van leefmilieu blijkt dat terzake wel een beleid bestaat in de stad. Er zijn plannen in overvloed. WLA hoopt dat ze zo vlug mogelijk gerealiseerd wor den. De leden van de Werkgroep Leefmilieu Aalst hebben niets dan vragen omtrent de ruil die zou doorgaan tus sen de Kerkfabriek O.L. Vrouw Hemelvaart te Hof- stade-Aalst (een stuk grond van 19a60ca) en de NV Cen- trans, Hekkestraat 18A te Hofstade-Aalst (een stuk grond van 1 ha 5a50ca, ge legen te Dendermonde- Sint-Gillis). De leden van WLA vragen zich af waarom er geruild wordt? Waar de grond ligt in Sint-Gillis- Dendermonde? Wat men met deze grond gaat doen en hoe het komt dat er zo een grote wanverhouding is in de oppervlakten. De heer Vervaecke Henri vraagt een vergunning aan voor het inrichten van een opslagplaats voor autoban den, ter rekuperatie van rubber. Dit zou gelegen zijn Zondagnamiddag, 15 uur. Het regent pijpestelen. Het stadspark ligt er modderig en verlaten bij. Aan het hekken staat een eenzame fiets. Onder Volgens ongekontroleerde maar in Aalst hardnekkig de ronde doende geruchten, tot hiertoe nog niet tegengesproken maar misschien komt dat nu wel, zou er na het slachthuis gevaar dreigen voor de vismijn. Het einde van het slachthuis had men zo stilaan wel zien naderen want de toestand werd voor de stadskas ondraaglijk. En toch sloeg het nieuws uiteindelijk dan nog in als een donderslag bij klaarlichte hemel. Nu de vismijn aan een zeer lange vakantiesluiting toe is volgens onze zegslieden wel een normaal jaarlijks verschijnsel maken vele mensen, en dan meest de minder-kapitaalkrachtigen zich ongerust. Ook de vismijn schijnt inderdaad deficitair maar dan uiteraard welin mindere mate dan het slachthuis. De stad heeft er een paar personen te betalen en verder is er het normaal onderhoud met o.a. vuur en licht. Naar men ons zegde stelt de vishandelaar die er levert zich met een zeer minieme winstmarge tevreden zodat de vis, die er evengoed en vers schijnt te zijn als waar ook en daarbij zeer bij prijs is, vooral door oudere lieden en minder bezittende zeer wordt gewaardeerd. Zelfs zo de vismijn verlieslatend is zou het als een ware service aan de minderbedeelden kunnen worden aangezien deze dienst in stand te houden. De verantwoordelijke personen konden we wegens enerzijds hun drukke bezigheden en anderzijds de vakantieperiode niet berei ken, maar samen met velen, hopen we dat dit maar een vals alarm is en onze mensen verder regelmatig zich met goedkope vis kunnen verkwikken. LKH één van de bomen vrijt een jong koppeltje, ongeïnteresseerd aan het weer. Welgeteld één visser blijft hardnekkig aan de Grote Ballonvijver zitten. Hij heeft zich goed ingepakt. Zijn grote paraplu beschermt hem maar gedeeltelijk. Hij hoopt dat de vissen zich toch nog zullen verschalken. De heer Kieckens, kopman van de vereniging «Werkgroep Bomen Park» laat echter de moed niet zakken. Er was een wandeling voorzien en ze zou doorgaan ook! Met de morele steun van zijn medewerker, de heer Van Den Brempt en drie moedige wandelaars, werd op timistisch vertrokken vanaf de hoofdingang van het stedelijk park. Na de bespreking van een zil verlinde, waren de paraplu's reeds doorweekt. De inrichter wees er op dat iedere boom voorzien was van een «naam plaatje». Dit was zeer goed be vestigd: in de boomstam was een koperen nagel geslagen. Door het koperdraadje, waar aan het plaatje bevestigd is, tweemaal rond de nagel te win den, kan de wind of een moed willige vernieler niets misdoen. Van aan de grote Ballonvijver wees de heer Kieckens op de verschillende kleuren die de bomen of beter hun kruin heb ben. Hier waren onze broek spijpen reeds doorweekt. De wandeling werd verder ge zet, maar wij vonden het niet zo een gepast weertje. Wij verlie ten het kleine groepje, richting uitgang. Wij hopen U een volgende maal (bij beter weer) meer in formatie te kunnen geven over de planten in ons stadspark, dat toch één van de mooist ver zorgde, open en meest gevari eerde parken is. R. Devijver aan de Brussel baan 159 te Erembodegem. WLA merkt op dat het hier gaat om één van de sluikstorten die door de werkgroep werden ont dekt. Zij hebben dan ook bezwaar tegen deze aan vraag. Zij nodigen iedereen uit een bezoek te brengen aan het pand: een tuin vol autobanden, van de bomen ziet men enkel nog de krui nen. Reeds van op de Steenweg is deze milieuver vuiling in volle woonzone, zichtbaar! De NV Chevron Oil Belgium doet een aanvraag tot het uitbreiden van een bestaan de inrichting met een on dergrondse benzinetank, met een inhoud van 25.000 liter, gelegen in Aalst, Moorselbaan 336 (hoek Paardendries WLA heeft hiertegen geen enkel be zwaar voor zover alle veilig heidsnormen in acht geno men worden. In het Belgisch Staatsblad van 21 juni II. (amper 11 da gen na het verschijnen van het gewestplan) verscheen het KB van 8 mei '78 waarbij verklaard wordt: «Dat er aanleiding bestaat tot toe passing van de rechtsple ging bij dringende omstan digheden, ingesteld bij arti kel 5 van de wet van 26 juli 1962 betreffende de ontei gening ter algemeen nutte voor de onteigening door de nationale maatschappij van de huisvesting van de on roerende goederen gelegen te Aalst, Affligemdreef- Kluisdreef, groot 6ha8a83ca 67dm2, met het oog op de bouw van sociale wonin gen. WLA deelt in dit ver band mee dat het hier gaat om de berucht onteigening ten voordele van Veilig Wo nen. De vereniging vraagt zich nu af wat er gaat ge beuren met de onwettig ge bouwde en ondertussen be rucht en beroemd gewor den, woning. Uit een eerste oppervlakkig onderzoek van hun dossier terzake blijkt dat het betrokken perceel in twee getrokken werd, zodat de onwettige bebouwing zou mogen blijven en niet zou moeten afgebroken worden, of hoe een onwet tige toestand toch geregu lariseerd blijft! De WLA deelt verder mee dat de heer Jozef Scheer- linck, Bremtstraat 55 te Nieuwerkerken-Aalst een beroep heeft aangetekend tegen de beslissing van 11 mei '78 van het kollege van burgemeester en Schepe nen, waarbij hem de toela ting geweigerd werd om ter plaatse varkensstallen te eksploiteren. De Nationale Landmaat schappij, Provinciale dienst Huisvesting (Ganzendries 149 Gent) deed een aan vraag tot het verkavelen van een grond, gelegen Mutse- reelstraat te Meldert. Het terrein is 2ha 53 a en 17 ca groot en zou in 33 kavels verdeeld worden. Indien iemand hiertegen een be zwaar zou gehad hebben, was het mogelijk dit in te dienen tot 1/7/78. Tenslotte komt de Vereni ging Leefmilieu Aalst nog op de proppen met twee nieuwtjes: twee van de vier motocrossen in Aalst blij- j ken onwettig te zijn, on danks de door het Provin- i ciaal Bestuur afgeleverde vergunning. Details hier- over zullen volgen. De WLA vindt het spijtig dat bij de jongste 12 uren van Aalst een «gesloten circuit» uitgestippeld werd in het Denderland, en dan nog op het Alfons De Cock-wandel- pad te Herdersem. Op de organisatie, de belangstel ling, het deelnemersveld en de geluidshinder heeft de werkgroep geen kritiek. De leden van de WLA belo ven later terug te komen op de volgende drie punten Het standpunt van bur gemeester D'haeseleer in zake de Werkgroep Leef- milieu Aalst. Het verschijnen van het gewestplan Aalst, goedge keurd bij KB van 30 mei '78 en gepubliceerd in het BS van 10 juni '78. De perskonferentie van Mevrouw De Maght. R.Devijver Ter gelegenheid van het Feest van de Vlaamse Ge meenschap wordt op dinsdag 11 juli 1978 te 18.30 uur, door stads beiaardier P. De Smedt een bijzonder beiaardkoncert gegeven. PROGRAMMA 1Originele Vlaamse beiaardmuziek Preludium nr. 1 - M. Van den Gheyn 2. Zo is er maar één a) Dair is maar één Vlaanderen - Jef Van Hoof b) School Vlaanderen - M, Veremans c) Mijn Vlaanderen heb ik hartelijk lief - G.Antheunis 3. Oude tonen in modern gewaad Fantasie op «Merck toch hoe sterek. - Krist. Van In- gelgem 4. Ja, dag en nacht... a) Gebed voor 't Vaderland - G. Feremans b) Vlaanderen, dierbaar land - J. Broeckx c) Vlaanderen, dach en nach... - FL. Van Duysse 5. Vlaams volkslied als inspiratiebron Anne-Marieke bij de soldaten, suite op een Vlaams volkslied. - Geo Clément a) Anne-Marieke b) De soldaten c) Dans d) Een teer gevoel e) Het afscheid 6. Zo ziet een Amerikaan ons: Vlaamse Dans - F.L.Marriott 7. Tot slot De Vlaamse Leeuw.- K.Mirt Tijdens het koncert wordt op de binnenplaats (Kapel- lestraat) kommentaar verstrekt.

De Voorpost | 1978 | | pagina 6