jeugdpagina B H K N 0 Q 'T VAKANTIEKLAP VOOR KINDEREN TIENERKLUB 'T SATELLIETJE YPSILON VERBROEDERT MET BINABIBURG Geknipt WSËBÊKÊSfëtSSBBSi JAN HAMMENECKER ACHTERNA... AUTOZOEKTOCHT GAAT ZATERDAG VAN START Tussen haakjes 12 - 4-8-1978 - De Voorpost De (vakantie)tijd gaat snel, gebruik hem wel! Mensenlief, het is al de vierde augustus! Toch nog een maand vrij als een vogeltje in de lucht. JAAR VAN HET DORP Misschien ben je ook naar de Pikkeling '78 getrokken eind vorige maand. In Herdersem ging dat grote oogstfeest door dat elk jaar ingericht wordt door de vier Faluintjesgemeenten: Herdersem, Meldert, Baarde- gem en Moorsel. Elders in deze krant merk je wel aan foto's al lerhande hoe tof het er was En wat er precies gebeurde Vind je dat eigenlijk ook niet fijn: midden in de vakantietijd zo'n groot feest voor het hele dorp? Vele mensen vinden dat het «dorp» weer die gezellige plaats zou moeten worden zoals dat vroeger was. leder een kent (bijna) iedereen, mensen helpen mekaar, een dorpsfanfare, allerlei vereni gingen Daarom werd 1978 «jaar van het dorp» gedoopt TELEFOONNUMMERS ■adressen! RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grembergen. EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matrassen Schuimrubber, Latex, Staalveren Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst. 'HONDT SIMON 053-21.15.64 Wijngaardvek), Aalst Specialist in schuifdaken. voortenten, autogarnieringen en zonne- ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M. De Backer, Kon. Albertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bi| Herman Michem. Potiaulaan 16. St.-Gillis- Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen F 0-SP0RT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledi) camping Statiestraat 21, Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels 0M, LEEN GERUST 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bij Van den Berghe, Droeskouterstraat 12. Haaltert. EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek Mol end nes 3. AALST IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen Langestraat 116, 9300 Aalst. VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardi- sette, tergal enz. Zonneblinden, Luxaflex, Louverdrape. vouw deuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi chem. Potiaulaan 11, Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten. UAND0 052-21.40.60 om de reeks moeili|ke Latijnse woordies volledig te maken: quis. quid, quo, quando. quomodo.. enz: wie, wat. waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper. C0UP0NNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556. Aalst y n n to 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper V0NNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Schoolstraat 48. Aalst. Alle herstellingen l jaar waarborg. Gratis onderhoud. Prijzen vanaf 4.900 F tot 150 000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. door de minister van Neder landse kuituur Rika De Backer. Over heel Vlaanderen worden overal dorpsaktiviteiten inge richt! Ja, ook in en rond Aalst. Kijk maar eens rond op je eigen gemeente of in deze streek- krant wat er op het getouw staat! Een voorbeeldje: de laat ste week van augustus komt Erembodegem aan de beurt: alle verenigingen werken er mee aan een heel groot dorps feest!!! VAKANTIEJEUGDATELIERS Over de dagverblijven die de stad Aalst inricht op speelter reinen schreven we vroeger reeds een en ander. Inlichtin gen kun je trouwens altijd krij gen in het jeugdservicecen- trum, Kapellestraat, Aalst Speelklubaktiviteiten. le dereen is lid van deze klub, je hoeft helemaal geen lidkaart bij je te hebben!! Zaterdag 5 augustus: Voor mentaal gehandikapte jongens en meisies Handiklub een omni-sportnamiddag met veel ontspanning. Van 14 tot 16.30 uur op de terreinen van Levensvreugde, Botermelk- straat 201, Aalst. Inlichtingen kan je inwinnen bij G. Caestecker, St. Annalaan 40, Aalst (tel. 21.05.99) Zondag 6 augustus: De Chi romeisjes van Sjaloom richten een spelnamiddag in voor meisjes van 7 tot 18 jaar. Van 14 tot 17 uur in het St- Jozefinstituut, St.-Jozefstraat 5, Aalst. Woensdag 9 augustus: eveneens een spelnamiddag, maar zowel voor jongens als meisjes van 6 tot 12 jaar. In de St.-Annaschool, Spaarzaam heidsstraat 27, Aalst van 14 tot 17 uur. Inrichting: Jeugdbege- leiding Sint-Anna. Donderdag 10 augustus: Volksdansnamiddag voor jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar van 14 tot 17 uur in het jeugdcentrum, Zonnestraat, Aalst. Woensdag 16 augustus: zie woensdag 9 augustus, op de zelfde plaats weer een spel namiddag. Zaterdag 19 augustus: zie za terdag 5 augustus! (Pd) Het is voor Aalst en omstreken de enige jeugdklub voor. laat ons /eggen 12-16 jarigen. Ook in deze vakantiemaanden was en is 't Satellietje aktief. Van de werking kunnen we weinig sensationeels vertellen, maar het kontinuë aanbod van aktiviteiten betekent vast ook wat. Waar? 't Satellietje is gelegen in de ho vingen van het Kapucijnenkloos- ter. Kapucijnenlaan 95. Aalst. De sportvelden die er gelegen zijn. worden geregeld door de kluble- den gebruikt! Programma Alleen ter gelegenheid van de Sint-Jobsleesten (weekend van de 15de augustus) gaan er geen akti viteiten door. Het programma voor augustus ziet er dus als volgt uit: (geïnteresseerden nemen maar een schaar ter hand). vrijdag 4: 19-23 u: instuif. zaterdag 5: 14-17u: instuif. zondag 6: 10-12u en 14-16u: instuif. maandag 7: 19-22.30 u.: vol ley Woe 9: 19-22.30u: instuif. Do 10: 19-22.30u: instuif Woe 16: I4-I7u: pingpong- tornooi en !9-2230u: instuif Do 17: 19-22.30u: instuif Vrij 18: 19-23u: instuil. Zat 19: uitstap naar Adinkerke-De Panne (het Meli- park). Inschrijven vóór 15 augus tus. Breng 200 fr. mee voor de treinonkostcn. Vertrek om 8u 's morgens. Zon 20: 10-21 u en 14-16u: in stuif. Ma 21: 19-22.30u: basketbal. Woe 23: 14-17u: bezoek aan de jaarbeurs. I9-22.30u: instuil Do 24: l9-22u30: bandmon tage en dianiontage van Ronny en William bekijken en beluisteren Vrij 25: l9-23u: coupe Luc. Zat 26: 14-17u: instuil Zon 27: van lOu tot I2u en van 14u tot I6u: instuif. Ma 28: van I9u tot 22.30u: bowling in zaal De Kat op het Vredeplein. Woe 30: 14-17u: Krea Do 31: l9-22.30u: voetbal animatoren tegen leden. Vrij 1: vanaf 19.30 u: dansa vond. Wie geïnteresseerd is kan uiter aard altijd eens een kijkje gaan nemen. De deur staat wagenwijd open. In september start Marcelli- noklub weer. (pd) Vorig jaar trokken een aantal voetbal- en supportergrage Yp- silonners naar Binabiburg in Duitsland. Het werd een fijne reünie: niet alleen werd de prestigevoetbalmatch gewonnen door de Aalsterse klub, -tevens werd er veel internationaal plezier gemaakt. Foto's en herinneringen getuigen daarvan. Nu, twaalf maanden later, nodigt Ypsilon Binabinurg uit. Voor een voetbalmatch uiteraard. Maar dat niet alleen! Drie dagen zullen de Duitsers op bezoek zijn in onze stad en die worden als volgt gevuld: ZATERDAG 12 AUGUSTUS Rond 19 uur wordt de Beierse voetbalploeg verwacht in hotel Atlanta (station). Er volgt een gezellig samenzijn met film en optreden van een hopelijk niet tot in de al te vroege uurtjes, want °P ZONDAG 13 AUGUSTUS moet men reeds om 7.30 uur gelaarsd en gespoord zijn. Een bezoek aan onze olievlek Brussel staat op het pro gramma. Het atomium wordt mede bezocht. Om 12.30 uur is men dan vroom aanwezig in de winterkapel van de Sint- Jozefkerk (Aalst) voor de Eu charistieviering. Hét evenement van de dag komt om 15.30 uur: het wordt de «voetbalmatch» Ypsilon - SC Binabiburg. Op het Os- broekstadion! Om 19 uur avondmaalt men in Ypsilon zelf. 's Avonds is er een openlucht dansfeest voorzien en hopelijk weet de zon, de zomerzon, dat ook. In en rond Ypsilon (Meule- schettestraat 32) zal er muziek te horen zijn, wordt er gedanst, leute gemaakt, zijn er versna peringen ledereen, jong en oud, is hier welkom. MAANDAG 14 AUGUSTUS 8 uur: uitstap naar Oos- :_..uc, orugge en Blankenber- ge NB: Beide voetbalploegen zijn uiteraard reeds duchtig aan het trainen! £d De begin dit jaar aangekondigde autozoektocht die door «Ons Klein-Brabant» zou worden'georganizeerd, gaat op zaterdag 5 augustus van start en kan gereden worden tot en met zondag 1 oktober. Haast twee volle maanden dus. De inrichting berust bij leden van de in autorallykringen bekende club «De zonnebloem». Uit het reglement hebben we enkele gegevens gepikt die nuttig kunnen zijn voor iedereen die het inzicht heeft aan deze familiale zoektocht deel te nemen. Het vertrek wordt genomen in is een bekende Klein- de prachtige afspanning «De Brabantse priester-dichter, die Ster» te Mariekerke (net op de splitsing Mariekerke-Bornem) gelegen in de Jan Hammenec- kerstraat nr 141 Vanaf 10.00 uur worden de wedstrijddoku- menten overhandigd, alle da gen uitzondering gemaakt voor de dinsdag. Dan is «De Ster», gesloten. Wel wordt een uit zondering gemaakt voor dins dag 15 augustus, een feestdag, 's Avonds komt men aan in Westrode en voor wie dat niet weet liggen volgende situering: Westrode maakt sinds de fusie deel uit van Meise, waar het vroeger een gehucht was van Wolvertem. Het grenst aan Londerzeel en Nieuwenrode, is erg schilderachtig en herbergt in het kleine dorpskerkje onder meer de vermaarde kruisweg van Tony Van Os «Kristus aan de Schelde». Daar in Westrode dient men dag van de start zijn antwoordformulier af te geven in Café «Palm» Jan Hamme- neckerstraat 49. Je kan niet missen want het is de enige herberg in de onmiddellijke omgeving van de kerk. Na 22.00 uur mogen geen ant woordformulieren meer wor den 'afgegeven Mariekerke-Westrode. pf de weg die Jan Hammenecker, wiens 100ste verjaardag van zijn geboorte dit jaar wordt ge vierd. aflegde. Jan Hamme necker. geboren te Mariekerke. zijn laatste levensjaren door bracht als pastoor in het lande lijk Westrode. Hij ligt er ook be graven. De reisweg, die is opgevat als een toeristische uitstap en bij gevolg geen enkele «wegval» bevat, brengt de deelnemers langs de wondermooie wegen die Klein-Brabant nog rijk is. Het zijn overwegend rustige wegen, die uitnodigen tot een pick-nick. langsheen de oud- Schelde of dwars doorheen de aspergevelden. In de centra van de dorpen wordt wel halt gehouden. Daar worden dan ook de vragen gesteld, die steeds ter plaatse zijn op te los sen. Toch raden we de deel nemers aan goed uit de doppen te kijken onderweg, want er zouden wel eens addertjes on der het gras kunnen schuilen. Materiaal om de meten heeft men niet nodig. Een verrekijker of vergrootglas kan nuttig zijn. maar is niet noodzakelijk. Wel heb je klare kijkers nodig. Een ander aspekt is dat je je kansen kan verhogen door meerdere malen de zoektocht te rijden en eraan deel te nemen Want ie dere deelnemer krijgt van ons na afloop een prijs, die hijzelf moet komen afhalen op 14 ok tober om 20 00 uur. We vertrekken dus in Marie kerke en brengen de deelne mers er naar de kerk en lood sen ze vervolgens naar Bor- nem, Branst. Sint-Amands, Weert, Eikevliet, Puurs, Ruis broek, Breendonk, Londerzeel, Ramsdonk en Westrode. In to taal is dat een kleine 65 kilome ter. De ideale afstand dus voor een toeristische route. Daarom ook raden we de mensen aan om in de voormiddag te starten wil men 's avonds op een vroeg uur (om en bij 18 .00 uur) in West rode aankomen. Men mag immers niet vergeten dat het oplossen van de vragen soms heel wat diskussies kan uitlok ken in een groep. Wat tijdver lies als gevolg heeft. En trou wens. waarom eens niet halt houden op de plaatsen die U mooi en rustig vindt om er bij zonnig weer volledig te genie ten van de groene natuur. Of een stukje te wandelen langs de Oude Schelde, of in West rode zelf. De bedoeling van de inrichters bestaat erin niet zozeer het wedstrijdkarakter van de zoek tocht uit te spelen, maar wel het samen ontdekken van het ei gen schoon, het leren waarde ren van wat zo dicht bij ons zo mooi kan zijn. De vragen zijn er alleen maar om aan te sporen tot goed te kijken en aandachtig te zijn. Vaak zal men zien dat de aandacht van de deelne mers wordt gevestigd op fou ten. op eigenaardigheden, op zaken die men mogelijk ner gens anders zal kunnen vin den. De antwoorden moeten op een antwoordformulier worden ge schreven Maar doe het wel net jes. want doorgehaalde ant woorden worden door de jury als foutief aanzien Inschrijvingen kunnen worden genomen in het vertreklokaal De prijs bedraagt 225 fr. maar Even diep uitademen Oh ja, het is zon heerlijk romantisch gevoel Welke dichter krijgt geen warme rillingen van de muze over de mg wanneer hij eraan denktMet twee ogen vanop de aarde de klimmende zonne bol te volgen. «Hartstikke leuk» /egt de Nederlandse pocet en ook zijn Vlaamse kollega kan niet anders dan in termen van ro/egeur en zonne schijn denken. Het poëtisch-romantisch gevoel is in zoverre ingeworteld bij de «gewone» lieden, dat men op scheurkalenders het uur van zonsojigang vermeldt. En in jeugdbewegingen is het steevast een van de aktiviteiten: op stap gaan als de zon de dauw onder je voeten langzaam droog straalt. Ik zei vorige week dan ook zonder aarzelen «ja» op de uit een lief Hollands keelgat komende vraag of ik ook gewekt wou worden om vier uur. Twee uur rust, ver van huis, is trouwens best te doen. Lekker met- alledaags doen en van onder een bladerdak de zon de hemel zien kleuren... Waarom niet eigenlijk?! Twee uur later zaten we, haastig in een deken gewikkeld, toch nog rillend te kijken naar het poëziehuzarenstukje dat de zon elke dag voor een schaars publiek opvoert. Op de eerste rij zaten we. op een nogal heuvelachtig balkon. Slaap in de ogen. Dichterlijke rillingen weigeren te komen, want na een hall uur is nog niets te zien. Pikdonker, weinig woorden. Flarden van de vorige avond worden dooreen spreeklustige herkauwd. Eindelijk: inliet oosten komt een bleek tipje vrij aan de hemel. Na nog een hall uur, zijn er al gele en paarse kleurtjes te onderscheiden. Nog een hall uur rillen: ook achter ons verbleekt het donkerblauw. Geen zon!! «Vreselijk eng» zegt Birgit en niemand bediskussieert het. Zonder de zon gezien te hebben, kruipen we opnieuw de tent in. Met alleen die ene bijgedachte: dat het kalenderuur van de zon ook een...Aalsters uur is! Zeefdrukken in Dido Jeugdhuis Dido is bekend om zijn zeefdrukateljee. maar houdt hel daar niet hij. Tijdens de augustusmaand wil men een snelkur- sus «zeefdrukken» inrichten voor elke geïnteresseerde. De juiste data zijn: Donderdag 10 augustus van I9u tot 22u en Donderdag 24 augustus van I9u tot 22u. Elke geïnteresseerde is welkom, zelfs al kan men maar op één avond aanwezig zijn. Er wordt onmiddellijk praktisch gewerktMen krijgt de kans een affiche te ontwerpen en te drukken. Zo vlug mogelijk de naam opgeven in het jeugdhuis! Filmdiskussie in Tanu Omdat het v ormend is. en omdat het een vorm v an inspraak is. is een diskussic over de gedraaide films in een klub niet ongepast. Wellicht om beide redenen wordt daarom op 25 augustus gedis- kussiccrd over de zes reeds v ertoondc films van dit jaar. Dit in hel kader van de -kaderdagen-, maar waarop ieder trouwens uitge nodigd is. Kaderdagen in Tanu Naast de hogervermelde filmdiskussie. staat nog op het pro gramma: 11 -8: Muziekzicn. 8-9: Eerste hulp bij Ongevallen 15-9: sexuele voorbehoedsmiddelen 13-10: Aalstcrs jeugdwerk (met schepen Eddy Monsieur) 16-9: Nederlands-Belgisch debat 10-11: Drugs. 15-12: ideologie en toepassingen van de specialistische landen of kapitalistische landen. 16-12: Israëlitische-Belgische voordracht met dia's. Vakantie en Amnesty International Amnesty International is. zoals men weet. die internationale vereniging die vormen van mensonwaardighcid opspoort (bv. politieke gevangenen, martelingen...) en daar wat tracht aan te doen. Vaak met sukses. want plaatselijke machthebbers blijken niet ongevoelig te zijn voor de internationale publieke opinie Een storm van brieven, petities, protesten op welke manier ook. aan de betrokken partij-sekretaris-president of kolonel doen vaak ook wat uit. Vakantietijd is wel een aardige tijd om daar aan mee te helpen. Men komt immers op reis. op een kamping. op muziekfesti valseen massa mensen van alle nationaliteiten tegen. En het vraagt weinig moeite: naam, adres en handtekening v ragen op het petitieformulier datje alhaaldc hij: Amnesty International. Be gijnhof 26. Aalst. Speelplein in Park De Blieck... In het Park De BliekTnabij voctbalplcin Eendracht Aalst) is het Engelenpleintje gelegen. Momenteel is daar een basketterrein en een pleintje met struiken en enige boompjes. Nu hebben een aantal bewoners v an de huurt liet plan opgcv at op dit laatste plein een speelterrein te maken, met o.a. een schommel, klimraam, wipplanken, enz. Heel wat kinderen uit de buurt komen er nu al spelen. Het plein ligt echter aan een drukke weg en daarom wil men ook een afsluiting maken. Volgend voorjaar gaat er een buurtfeest georganiseerd worden, kwestie van toch wat zaad in 't hakje te krijgen voor liet opbou wen van de speeltuigen. Men voorziet: een poppekast, kinderto- necl, veel muziek voor de kinderen, optredens voor de oudere mensen uit de buurt, en eventueel ook een toneelstukje. Personen die daar willen aan meewerken kunnen schrijven of hellen naar: Van Wcsemael Danielle. Engelstraat 13. Aalst. (77.45.94) Wauters Karicn. Engelstraat 3. Aalst. (70.12.54). Dido Nadat op 29 juli een v riendenbezoek aan Wiekevorst plaats vond. toch nog twee in het oog vallende aktiviteiten deze vakantie: Zaterdag 12: groot dcjc-tcdc. Dinsdag 15: optreden van Big Bill Krakkchaas en groep, (onder voorbehoud). Tanu Vrij 4: volksdansen van I9u tot 2lu. Zon 6: autotocht naar Hotstadc-Bad en Bos. Vertrek om I3u. rij 11kaderdag Mu/icksien door D. Van Pottelhergh om 20 u. Zal 12: relrospcktievc van Jolian Verminnen: van I4u tot I8u. Zon 13: autotocht naar Genval-Meer. Vertrek te 13u. NB.: Op vrijdag 4 augustus 0111 !9u30 vertrekt een ploeg Tanu mensen op soldatcnbczock bij lid Waller Haegcnian in Lüdcn- slieid. wie een van ae uitgaven van de Groep De Cuyper zoals daar zijn Ons Klein-Brabant. De Voorpost. De Cirkel. Het Re- klaamblad en Hel Gouden Blad kunnen voorleggen of kun nen aantonen dat ze lid zijn van de V.A.B.-V.T.B krijgen een vermindering van 25 fr. We wensen de deelnemers veel geluk en rijgenot en vooral heel wat prettige herinneringen aan deze autozoektocht die zich meer in het biezonder richt tot de gezinnen die er eens een dagje uit willen met zijn allen.

De Voorpost | 1978 | | pagina 12