EEN BOOGJE VAN INVALLER DE NAEGHEL Vlotte zege- JONG LEDE PRAAT MEE IN HET TITELDEBAT HERMAN VAN LANGENHOVE VOORSPELT KNAP SEIZOEN VOOR SK LEBBEKE Bemoedigendfc Baasrode-kavd 0-0 VW Hamme-Eloois Winkel 4-li Beker van Vlaanderen E Aalst - AA Gent: 0-1 Digest De Letter (Lebbeke) naa r VW Te mat Eendracht Aalst moest het zaterdagavond in het P. Cornelisstadion voor de ontmoeting met de vedetenploeg van AA Gent zonder zijn beste afwerker Salvador lichte spierscheuring in de dij doen. Die afwezigheid van „Salva" werd wel degelijk aangevoeld want de aanval verkwanselde enkele zeer klare kansen, die de spits zeker niet zou gemist hebben. Erik De Wilde won te Wetteren De nieuwe elektronische stadion- klok tikte net het laatste kwar tier van de match in, toen er een uitval kwam lang6 De Nae- ghel die voor Giba ingevallen was. Deze sloeg een nochtans zeer goed spelende Van Geer- som met een verraderlijk boog je, waarbij de bal net langs de binnenkant van het zijnet in 't doel huppelde. Meteen stond ook de zege van de Gentenaars vast. In dit laatste kwartier drukten ze inderdaad hun stem pel op de match en Van Geer- som voorkwam zelfs hogere ver liescijfers. Voordien was Aalst echter een paar keer dichtbij *n doelpunt gekomen. Zo had Van Roy eens het openingspunt op de slof na een precies aangeven van Marievoet. En even later prezenteerde zich een nieuwe reeële kans voor de thuisploeg, doch ook deze liet men opval lend liggen. Bet moet dan ook onderstreept dat Eendracht dat ook de licht gekwetste Ferrera niet in lijn bracht, zich zeker niet onbetuigd liet, tegen een Gentse formatie die heel wat spelers met naam bergt. Een dracht was zelfs zeer agressief in de aanhef van de tweede periode doch kwam toen niet tot scoren. In de eerste speelhelft werd het een gelijkopgaande par tij waarin weinig doelgevaar aan weerszijden werd verwekt. We moesten tot in het kwartier op een schot van Marievoet, dat boven de deklat keilde wachten. Van AA Gent viel alleen te ver melden de kopbal van Dreesen die tegen de dwarsligger keilde. Een opmerkelijke verrichting le verde Erwin Verpeten. Deze centrale verdediger lukte een paar forse uitvallen, duwde hard op het gaspedaal en Broscb moest twee knallen van hem onschadelijk maken. Ook Eys- ackers en Vlaeminck manifes teerden zich in de goede Ondanks het vrij warme weer toch een genietbare wedstrijd. Jong Lede dat aan zijn derde seizoen in de derde klasse toe is, start straks in de kompetitie met de nauwelijks verholen bedoeling de titel te grijpen. Het is, bij voorbaat, wel een ietwat krasse formulering, doch Groenwit dat vorig seizoen reeds mooi vijfde eindigde, zal er nu nog heel wat sterker voorkomen. De 6pelerskern werd gevoelig uitgebreid. En men mag stellen dat er niet alleen kwantiteit maar ook kwaliteit inzit. Er is inderdaad zeer doeltref fend gekocht en alle ploegonderdelen versterkt. VC Jong Lede stamnummer 3957 gesticht op 3.8.1943 kleuren groen wit kapaciteit stadion ongeveer 5000 750 zitplaatsen, 750 overdekte staanplaatsen trainers Roger Mergeay eerste en reserveelftal Jacques Debie junioren Raf Vermeerscb scholieren en kadetten Paul Heyman en Patrick Moerenhout miniemen aantal elftallen in kompetitie 9 transfers aangeworven Ivan Bombeke (def. Windeke), Christian Kino (def. SCUP Jette), Albert Mees (def. E. Aalst), Gilbert De Groote (def. AA Gent), Marcel Van der Eist (1 j. EL Aalst), Rudi Van Hoecke (1 j. Hansbeke), Verdonck en De Moor (1 j. Schellebelle), De Vuyst (2 j. FC Smetlede), Hoefs 1 j. SK Erembodegem), De Bisschop (1 j. L. Teralfene), Van Cauteren (2 j. O. Erpe), Libbrecht, Venneman, De Frenne, Corijn en Bauwens (1 j. FC Smetlede) verlieten de klub Bourgeois (Smetlede), Emiel Van den Broeck (Vlierzele), Dirk Delannoy (Deftinge), L. Heyse en Middernacht (VK Pollare), José Van Audenaerde (St. Wet teren), Ignace De Walsche (Evergem Center), Walter Van Hauwermeiren (O. Erpe). Chris Gabriels (1 j. Oudegem), Etienne Heestermans (1 j. FC Mere), Jan Van den Broeck en Belaert (1 j. Smetlede), Dirk Van Cauter (Huizingen), Erwin Cammu (1 j. TK Mel- dert), Van Strijdonck (1 j. Oordegem), Hendrik Van Cauter (1 j. SC Lokeren), Rudi Parrez (1 j. Massemen), Hedwig De Sutter (1 j. Smetlede), Dirk Van Limbergen (1 j. W. Hof- stade), Herman Nijs (1 j. O. Erpe). spelerskern Roger Van den Bossche (26), Mare D'Hondt (27), Rudi Van Belle (30), Dirk De Neef (26), Gilbert De Groote (31), Marcel Van der Eist (26), Roland De Winne (18), Herman Oosterlinck (22), Eric Delmulle (32), Roger Mergeay (35), Albert Mees (26), Ivan Bombeke (22), Christian Kino (21), Norbert Rottiers (24), Mare Uyttenhove (17), Freddy Parrez (24), Danny Laroont (23), Jean Ysewijn (31) Patrick Van Impe (21), Mare Van Boxtael (19), Danny De Pauw (19), Rudi Van Hoecke (22). Sfruktuur van de klub Algemeen voorzitter Frans Roelandt Algemeen sekretaris Emiel Vinek Gevolmachtigd korrespondent Hubert Ringoir Beheerraad Frans Roelandt, Emiel Vinck, Louis Verschel den, Nestor Cannoot, Wally Beckaert Directiekomitee Frans Roelandt, Emiel Vinck, Wally Bec kaert, Nestor Cannoot, Robert De Smedt, Achiel Roelandt, Leon Schampheleer. Beschermkomitee ongeveer 20 leden Sportkomitee 10 leden - voorzitter Wally Beckaert Jeugdkomitee 14 leden - voorzitter Achiel Roelandt Werkgroep 10 leden Klubdokter Dr De Craene Kinesitherapeut Smekens Hoofdredaktie klubblad Emiel Vinck en Herman De Neve Er is nog een publiciteitsafdeling, een feestkomiteit en een komitee belast met prospektiewerk. Referendum van supportersldubs. Verdienstelijkste spelers 1. Roger Van den Bossche 2. Eric Delmulle 3. Roland De Winne Supportersldubs VC Jong Lede, Hand en Oud voor Jong. 't Vliegerken, Hand in In alle lijnen zijn nu meerdere bruikbare spelers voorhanden zodat de plaatsjes in de eerste elftal zeer duur zullen uitval len. Men kan dus Jong Lede, van wie het bestuur onder de algemene leiding van voorzitter Frans Roelandt etiorme inspan ningen heeft gedaan, een mooie toekomst voorspellen. Voor trai ner Roger Mergeay die aan zijn tweede seizoen begint, kan deze uitgebreide kern met even waardige spelers wel problemen scheppen bij het distilleren van de ploeg. Veel wordt nu ver wacht van de aanval die vorig seizoen wel wat aanvalskracbt en 6chotvaardigheid miste. Men be schikt nu immers over vijf spe lers die stuk voor stuk een doelpunt aankunnen. Naast de titularissen van vorig seizoen nl. Bert Mees en Norbert Rottiers beschikt men nu over de vaar dige Kinoo, Bombeke en de jon ge doch beloftevolle Uyttenhove. Vooral met Kinoo en Bombeke tikte men twee schietgrage aan vallers op de kop. Wat het optimisme te Lede nog verste vigt is het feit dat men nu ook nog versterking voor de reeds stevige defensie liet aan rukken. Er was inderdaad de aankoop van Gilbert De Groote, een speler die bij AA Gent reeds dik zijn strepen verdiende en van Marcel Van der Eist die titularis was bij Eendracht Aalst Voor die verdediging heeft men insgelijks een ruime keuze. Het hoeft dan ook nauwelijks te worden aangestipt dat men te Lede vol vertrouwen wacht op de aanloop van de kompetitie. Meer dan waarschijnlijk krij gen de Lede supporters nog 'n topgebeuren bovenop. Het is inderdaad zo dat indien Jong Lede zijn eerste bekermatch tot een goed einde brengt het daar na de tweevoudige Europacup II winnaar Anderlecht te be kampen krijgt. Daarbij viel Jong Lede het veldvoordeel te beurt. De komst van Rensenbrink, Haan enz... wordt dus beslist 'n voetbalhoogdag. ACRT W v strijd met Gfba (E. Aalst AA Gent 0—1) Vlaeminck (7 - Aalst) Luc Maerevoet (Eendracht Aalst) (rechts) vierde tegen AA Gent rijn wederoptreden van de nieuwe aanwinsten van Eendracht Aalst De Lebbeekse eerste provincialer heeft zijn eerste opdracht tot een goed einde gebracht in de beker van België Tegen alle ver wachtingen in won het zijn wedstrijd met de kleinste cijfers tegen een Kemzeke dat vooral in eigen midden bekend staat als een moeilijk te kloppen tegenstander. Lebbeke kwam op winst dank zij een doelpunt van Roland Delsin in de eerste helft. Na de rust hadden de Lebbekena- ren weinig moeite met de schaarse aanvalsgolven van de lokalen. SK kwam zelfs nog 't dichtst bij een tweede doelpunt toen een schot van Delsin op het doelhout te pletter sloeg. Volgens middenvelder en titu laris Herman Van Langenhove was het niet makkelijk voetbal len in zo een tropisch weer waarbij het kwik een flink stuk de dertig graden was ingeklom men. „Gelukkig zorgde een on weersbui rond de kampwisse ling voor enige afkoeling anders had de warmte ons in de twee de helft totaal afgemat." „Een grootse prestatie werd het wel niet" zegt Herman Van Lan genhove. „Toch voorspel ik ons een kompetitie die mits wat geluk succesrijk zal verlopen. In dien we kunnen gespaard blij ven van gekwetsten zie ik ons deze maal dicht te eindigen. Daarbij is de sfeer opperbest en mits een eendrachtige samen werking kan er veel worden bereikt" aldus Van Langenhove SK bekert verder. Zondag gaat het FC Deinze in eigen vesting bekampen. In die ploeg voetbalt de Lebbekenaar Hugo De Schrij ver die definitief naar de Gentse ploeg werd getransfereerd. Dat De Schrijver er niet zal wach ten om zijn gewezen club een loer te draaien, hoeft geen be toog. Anderzijds wil SK Leb beke bevestigen en tonen dat het in staat is te wedijveren met clubs uit Bevordering. Daarom wil het ook in Deinze winnen en metéén verder doorstoten in de Belgische beker. Toch heel wat belangstelling voor dit eerste oefentreffen van zowel tweede provincialer FC Baasrode als bevorderingsklub KAVD. De paars-blauwen startten met wat wel eens de typeploeg zou kunnen worden, zij het dan zonder Jackie Schelfout, die bij de reserven aantrad, terwijl Jaak Hillaert en Terjelo de trainingen nog niet hadden hervat wegens vakantie. Ondanks de warmte werd langs beide kanten met animo aange treden, kon er bij het publiek al een applausje af voor knappe kombinaties en kregen de doelmannen enkele gevaarlijke standjes voor hun doel te klaren. KAVD-sekretaris Guy Legat toonde zich vrij optimist. „Er is duidelijk een groei naar sa menhang onder de spelers. De discipline die onze nieuwe oefen- meester Mcrtens eist, wordt zon der morren aangenomen. Dat zal tot resultaten leiden. Opval lend is dat dc jeugd zich goed geïntegreerd heeft bij die „ou dere" kern zodat we mogen verwachten een goed seizoen te gemoet te gaan." Op het einde van de partij werd Mark Burssens nog vervan gen wegens een lichte kwetsuur doch zijn optreden voor de ko mende trainingen komt geens zins in het gedrang. Ook de dendermondse invallers waren reeds aan de slag en wel op het terrein aan de Van Lan- genhovestraat tegen derde prov. Eendracht St. Gillis. Het werd een doelrijke partij waarin Een dracht St. Gillis tenslotte won met 6-5. Alhoewel de verdedi gingen zich in een begenadigde bui toonden, kwamen toch en kele prachtige doelpunten tot stand. Komend weekend moet Dender- monde op stap voor de Bel gische beker naar FC Brakel. De Brakelaars wonnen met 2-0 van FC Diksmuide en ontvan gen KAVD voor eigen publiek, zondag om 16 uur. Het bestuur van KAVD laat niets onverlet om ook de supporters ter wille te zijn. Er wordt een speciale bus ingelegd. Het wordt in elk geval een wedstrijd waar veel van afhangt. Bij winst mag Den- dermonde enkele weekends thuis bekeren, een hartige stimulans zowel voor de klubkas, de spelers als dc paars-blauwe aanhangers. De reserven beginnen in de Be ker van de Denderstreek met een wedstrijd tegen FC Wieze. Er wordt zaterdag afgetrapt om 16 u. op het B-terrein. Tenslotte blijven de zaterdag avondmatchen bij aanvang van de kompetitie wel in de Waalse lucht hangen. Tot nu toe was sekretaris Guy Legat nog zon der enig nieuws uit Walenland. Enige reaktie vanuit Denderland stond wel op de agenda van de dendermondse klubsekretaris. E. De Westvlamingen uit Sint-Elooi-Winkel, startten zeer goed. Varf^ Hié gaf de Hamse doelman Rodrigo bet nakijken na tien minuten Hamme kwam nadien meer aan bod. Langs Van Buyten werd he^£|£ op de 33ste min. 1-1. Dirk Van Buyten trof nadien dedwarsliggei^ Schuddinck maakte er even voor rust 2-1 van. Woi Na de koffie was Hamme door lopend de meerdere. Doelman Hallaert diende zich te reppen op een kopstoot van Van Buyten Op een voorzet van Brussel mans maakte Van Buyten er op de 51e min. 3-1 van. De bezoe kers brachten twee wisselspelers in het veld en bij Hamme ver ving Vercauleren de gekwetste Hubert Peelman. Op de 82e min. verkeek Schuddinck een reuzekans toen hij alleen voor de bezoekende doelman kwam en rakelings naast de paal knal de. Het was slechts uitgesteld. Via Eddy De Malssche-Schud- dinck en Mare De Malssche .oke werd het 4-1. Dc bezoekend^ch: achterspeler De Man kreeg roo< voor brutaal spel en protest pl Verdiende zege voor de Hamming naars die zich meteen geplaat^-8 hebben voor de volgende beke/<*t« ronde op 6 augustus met eel)8 thuiswedstrijd tegen vierde hlat ser Eendracht Aalter. f°R com Hamme speelde met Rodrig^>ig (30ste min. Malfliet), Joos, D3u« Beule, Mare De Malssche, Dirüron Verbustel, Hubert Peelman, 60< min. Vcrcauteren, Omer Va<EK Pract, Jozef Brusselmans, DirlftLO Van Buyten, Eddy De Malssch«(zon en Luc Schuddinck. Sers Ank V olley Sera J PC S( Maandagavond is het toch klaar gekomen in de onderhandelingesPe tussen derde nationaler Voorwaarts Ternat en M. Lebbeke omtrent^ de eventuele overgang van De Letter. „We hebben ons doel bereikt", aldus voorzitter De Meyer die be klemtoonde dat de voorbije transferperiode als gelukt mocht be^ schouwd worden. R0fo Gilbert Huau vertrekt naar G. Dendermonde terwijl de ondet-jgg handelingen met diezelfde klub omtrent de overgang van Erik Mee Den kens zaterdagvoormiddag definitief afsprongen. (10. Bij Lebbeke zal men nu vooral oog hebben voor jeugdopleiding-'E i „We hebben nu talent en routine genoeg om onze jeugd op een 00. verantwoorde manier te kunnen laten opleiden" aldus trainer Va»p Damme. K Tergelegenheid van Statiekermis zal de Lebbeekse vierde nationa- Ier een herberg uitbaten in de Statiestraat.

De Voorpost | 1978 | | pagina 18