Blosoconsulente Miek Ceurvelt "de mensen moeten nog meer uit hun hokje komen Bert en Hugo De Schrijver, Lebbeeks talent dat geluk elders beproefd OETBALi 1*"' u«=* >einze S Salembier) BEKER DER DENDERSTREEK SCHIET OP GANG FINANCIËLE BESLOMMERINGEN BEÏNVLOEDEN KOERSWIJZIGING BIJ E. ZELE ,Als je zo'n job niet graag doet, laat je hem liggen en pak e wat anders aan. Ik hou ervan". Mlek Ceurvelt, Jong, jSportlef. Ongedwongen. Maar'ze weet verduiveld goed wat :e wileen BLOSO-konsulente zijn waar de mensen uit ^.laar werkgebied wat aan hebben. Ze doorkruist het Land -van Waas, Aalst en Dendermonde, snuift de sfeer op j|n de Blosokernen, helpt links en rechts de zaak opkrikken. jEn leert vooral de „gangmakers" kennen. Want ten slotte •jmoeten die doorstoten naar de basis en de massasport «aanblazen. ïjMiek Ceurvelt is regentes licha- lelijke opvoeding. Twee jaar ■geleden kwam ze met haar di- jploma naar huis. Ze stond een aan de dop, kon aan de j als tewerkgestelde werklo- ie. Maar het mooie van de wet is, dat je na één jaar weer op haverklap kijk hoe laat het is. Je mag jezelf niet degraderen tot prikklokwerker. Vroeger wa6 het een deeltijdse betrekking. Vandaag is het een full-time job en daar ben ik echt ge lukkig mee je hebt armslag". Wat is een Blosoconsulente en oconsulente Je moet het graag doen, zegt Mlek Ceurvelt (AN) keien staat. Zonder uitzicht nieuwe arbeid. Miek had luk ze was de enige uit de eek die aan de gestelde nor beantwoordde en werd als nsulente ingehaald. Voor mij is het kkertje. Ik honderd procent achter. Dat kan omdat ik niet om de Miek Ceurvelt „Oost-Vlaande ren is in drie gebieden opge deeld. Ik heb mijn eigen „ter- rein" en ben rechtstreeks ver antwoordelijk tegenover de sport- inspekteur. Bij die man breng ik verslag uit over de werking van de Blosokernen". 'at wordt van haar gevraagd Miek Ceurvelt zegt dat de con sulenten de idealistische mede werkers van de inspekteur zijn. Ze trekken hun apostolaat door tot de gewone man (of vrouw) die gewoon aan rekreatiesport doen. Of willen doen. Met suggesties naar Brussel Die informatie is nogal com plex waar geraak je aan ma teriaal Hoe moet dat nou met de verzekering Enzovoort. Je kan ook bij de sociaal-kul- turele verenigingen terecht die kunnen bievoorbeeld aan re- kreatief volleybal doen om of het even welke discipline in hun programma opnemen. Bo venop is dat kontakt tussen de consulent en de basis een vorm van promotie voor BLOSO. Dan is er ook een coördinerende opdracht de gangmakers van een gemeente dichter naar me kaar toe halen. Bepaalde „gangmakers" (dat zijn mensen die op plaatselijk vlak de rekreatieve sportoefe- ning stimuleren) pakken soms met interessante initiatieven uit. Als zo'n aktie meevalt, kan je er als konsulent eventueel mee naar Brussel. Daar gaan de „bazen" na of het niet de moeite zou lonen het experi ment elders te introduceren en te lanceren. Miek „Voor de goeie gang van zaken is het broodnodig kontakten te leggen met de schepenen van de sport. Soms moet je die mensen echt motiveren. Dat laatste is niet steeds gemakkelijk. Je krijgt niet overal de medewerking waarop je vast had gerekend. Vooral de politieke tegenstel lingen verpesten, meer dan goed is, de sfeer". Hoe gaat het in Dendermonde? Miek Ceurvelt „Ik weet perti nent dat er wat positiefs kan ge beuren. Vooralsnog poogde ik kontakten met de schepen voor de sport en de sportraadvoorzit ter te leggen. Eens of later slaag ik daar wel in. Rekrea- tief gebeurt hier erg weinig. De aandacht lijkt vooral op de kompetitieklub6 toegespitst. Een plaats waar de „rekreatie- ven" terecht kunnen is het Van de Meulebroeckeplcin. In de zo mer kan je er daar wat van maken. Maar hoe moet het als het winter wordt Naar de sporthal Dat kost geld. Een beetje ontgoochelend. Of niet Kan niets gedaan worden om „uit te wijken" naar de scho len Je boort het verscheide ne vragen blijven vooralsnog onbeantwoord. Miek „In die Dendermondse sportraad zou ook plaats moe ten zijn voor een vertegen woordiger van Bloso. De hoofd gangmaker bijvoorbeeld. Als er nu wat door Bloso wordt op gezet, weet de sportraad er de eerste iota niet van. Wil je een gangmaker in de sportraad dan moet het langs een achter poortje gebeuren. Als lid van een kompetitieklub. Anders ge raakt die er niet binnen. De statuten, weet je... Wie niet met de kompetitiemolen meedraait, gaat onverbiddelijk naar de hobbyraad". Er is nog meer de Dender mondse sportraad, zoals die van daag reilt en zeilt, kan nooit door Bloso erkend worden. Zo 'n raad moet uit naam van de ganse bevolking kunnen spre ken. Hier is slechts een be paald percentage vertegenwoor digd". Mensen van goede tvjl Miek Ceurvelt zwerft in 22 fu siegemeenten rond. Ze heeft kon takten met ongeveer 70 gang makers. Het is heel wat „Maar het is te doen. Belangrijk is, die mensen te leren kennen, zich te informeren over hun prestaties en aktiviteiten. Ze moeten van goede wil zijn, zich voor de kar kunnen zetten. Be paalde gemeenten hebben één, andere zelfs geen Blosogangma- ker. Het is prettig werken waar meerdere „gangmakers" samen aan de koord trekken. In Erem- bodegem bievoorbeeld zijn er drie. Eén vertegenwoordiger per deelgemeente zou het strikte mi nimum moeten zijn. Er kunnen er nog altijd een stuk of wat bij iemand zou zich kunnen toespitsen op de sociaal-kulture- le verenigingen. Of de scholen. Of de derde leeftijd. Er zijn nog meer belangstellingsgroepen waar een „stimulator" op zijn plaats zou zijn. Wat kun je zoal doen om de mensen tot rekreatieve (en lu dieke) lichaamsbeweging aan te zetten „Waarom geen in- tcrstratenspel of wat in die aard Weet je dat Bloso bij de aankoop van materiaal voor vijf tig procent bijpast En dat je er ook voor trofeeën mag aan kloppen 50 plus aktie Er wordt wat gedaan voor de 50-plusser. In mei ging de start- vlag naar beneden. De aktie loopt over het Vlaamse land- gedeelte. Miek Ceurvelt „Bij zo'n ini tiatief rij6t de vraag welke gemeenten pakken we eerst aan? Die 50-plusaktie Nee het gaat er niet om atleten-op-leeftijd te de beurt. In augustus de sport- gemeente Lebbeke. In septem ber Dendermonde". Bloso heeft ook een „Sportissi- mo" opgezet. Het programma Miek Ceurvelt Informatie doorspelen over de telefoon hoort erbij (AN) fokken of atleten klaar te sto men voor een of andere vete- ranenolympiade. Gewoon de mensen vertrouwd maken met een turnuurtje. Dat moet van zelfsprekend onder bevoegde lei ding gebeuren. Als een en an der inslaat en de 50-ers vinden het prettig, kan het gewoon blij ven doorlopen. Je moet er meer trachten uit te puren dan een „uurtje blijf jong". We willen er in alle gemeenten wat van maken. Wandeltochten organizc- ren bijvoorbeeld. En verscheide ne sporten introduceren bij de „middelbare leeftijd". Wat dat turnen betreft pikken we links en rechts een pilootgemeente uit. Liefst in gemeenten die ergens achterop zijn geraakt. We startten met een reeks van tien lessen. In Stekene en St. Gillis-Waas startten we. Nadien komen ook andere centra aan loopt over twee keer twaalf maanden. Eigenlijk startte dat initiatief in 1977. Het Waasland haakte daar onmiddellijk op in en het werd nog een sukses op de koop toe. Omdat uitgerekend Bloso achter dat „Sportissimo" staat, is er een brede waaier van mogelijkheden. Belangrijk is eveneens dat het de gemeente geen cent kost. Miek Ceurvelt maakt zich sterk dat Dender monde in 1979 aanpikt. Lebbeke een voorbeeld Miek Ceurvelt „Sport bedrij ven is een optie nemen op ge zond lichaam. Met sport be doel ik allerminst het aanbla zen van de kompetitiegeest. Ie dereen moet op zijn eigen ni veau, binnen de perken van zijn eigen mogelijkheden blijven. Topsport is slechts voor een elitegroepje van superstars. Uit eigen beweging beginnen er niet zo veel aan de beoefening van een of andere (of meerdere) disciplines. Ergens moet iets of iemand zich opwerpen als „gangmaker", als hefboom. De rol van een gemeentebestuur mag allesbehalve onderschat. Lebbeke, en dat is toch in de onmiddellijke buurt, bewijst dat er wat kan gedaan worden. Niet voor niets is datzelfde Lebbeke 'uitgeroepen tot DE sportge- meente van Oost-Vlaanderen. Deinze bij de gemeenten met meer dan 20.000 inwoners. Lfb- beke bij de gemeenten met minder dan 20.000. Die uitverkiezing gebeurde op grond van verscheidene en ver schillende normen de sport mogelijkheden, het aantal sport- - klubs en de aktiviteiten..." Voor die titel zonder 25 ge meenten hun kandidatuur in. Ca deau kreeg Lebbeke die onder scheiding dus niet. Miek „De keuze van de jury was gemotiveerd. Ze gebeurde objektief en er werd met alles rekening gehouden. Belangrijk voor de goede gang van zaken is een sportambtenaar. In Leb beke wordt uitstekend werk ge leverd. Ook de sportraad kan tot voorbeeld gesteld die draait prima en de statuten zijn ge baseerd op die van BI060. Wat niet overal het geval is". Mensen motiveren „Je moet de mensen motiveren om er zélf wat aan te doen. Een sportconsulent staat met de rug tegen de muur als de basis niet meewerkt. Die basis heeft gangmakers nodig. Geen brave zielen die om de vier jaarge tijden de handen uit de mou wen 6teken, doch mannen en vrouwen die graag een stuk van hun vrije tijd aan hun hobby spenderen. Ik geloof dat links en rechts potentiële kandidaten „weggedoken" blijven omdat ze niet goed weten wie ze op het goede pad kan helpen. Of mis schien uit drempelvrees". Die drempelvrees is ongegrond. Bij Miek Ceurvelt worden ze met open armen ontvangen. Ze vindt het een plicht. Ze gaat zelfs ter plekke. Wie de krie bels voelt om aan 6port te doen en anderen mee in die gezonde rekreatieve bezigheid mee te sleuren, kan steeds kontakt op nemen met Blosokonsulente Miek Ceurvelt Koning Albert- str. 86 te Dendermonde. Haar telefoonnr. 052-21.89.18. Liefst bellen na 18 u. a.u.b. Mare Marcel VAN BELG IE ILAGEN Jtandaard Denderleeuw <fcL SK Aalst 7W Hamme St.-Eloois Winkel Cemzeke SK Lebbeke CALENDER E Aalter Van der Linden) SK Lebbeke YgJK Aalst R. Wet teren itett eSlda*h) 1 heteKER VAN VLAANDEREN BRcrt. Aalst Beveren Wouters) (5 8 te 19 uur) «okeren - E. Aalst end^chillemans) (9.8 te 20 uur) "Vriendenmatchen Tim^ong Lede Geel laatiB-8 te 16 uur) ekeitatg Lede Deinze ee#8 te> 19.30 uur) "'rORNOOI ERPE-MERE zondag 6-8 te IC uur) irigAaigem Erpe LlJurst Mere Dirlfrondegem Bambrugge 60( Va«EKER VAN DE DirljLOEMENROUTE schcjzondag 6.8 te 16 uur) Serskamp HO Kalken Union Merelbeke Schellebelle «oensdag 9.8 te 19.30 uur Serskamp Gljzenzele PC Deste!bergen Schellebelle BEKER VAN HET Waasland (zondag 6.8 te 17 uur) Robur White Boys Sinb-Niklaas ngerDe wedstrijden voor de "Beker treiJVin de Denderstreek" vindt p b> 1 b<> VRIENDENWEDSTRIJDEN .Robur SC Lokeren (UEFA) (88 te 19 uur) Me*Denderhoutem KAVD (10 8 te 19 uur) ling-E Aalst StNiklase (UEFA) ces (10.8 te 19 uur) VanE Aalst St Niklase (12.8 te 15 uur) (nat. res.) 'Nleuwerk. - Erondegem (108 te 19.30 uur) Nu zondag 6 augustus krijgen we de eerste schermutselingen in het kader van de „Beker der Denderstreek". Het wordt voor de klubs een eerste toets aan de werkelijkheid. Op het programma van de eerste speeldag er zijn vier schiftingswedstrijden voor zien prijken reeds een paar interessante konfrontaties. Zo kan Panters Okegem erg ingenomen zijn met de ope ningswedstrijd tegen „bekerwin naar" VK Ninove. R. Wetteren krijgt de laureaat van een paar seizoenen geleden T. Borsbeke op bezoek. Vlierzele komt al direkt in derbystemming met de geburenontmoeting met Bavo- gcm. Interessant wordt ook de ontmoeting SK Nieuwerkerken- St. Denderleeuw. Deze wedstrijd is vooral belangrijk voor de thuisploeg. Derbyontmoeting ook te Baardegem dat in de „clinch" moet met W. Moorsel dat nu door Berre Michiels wordt ge leid. FC Doggen krijgt het moeilijk met Iddergem, dat op nieuw een gooi naar de titel zal doen en in deze minikom- petitie ook tot positieve uitsla gen wil komen. Ede Haaltert zal met de komst van SK Aalst aan een leerrijke test onderwor pen worden. Benieuwd zijn we te zien hoe Heldergem het in zijn thuiswedstrijd met E. Meb dort zal rooien. Met nieuwsgie righeid zal ook de eerste kon- frontatie van het nieuwe Ra- pide Lebbeke worden gadegesla gen. Rapide krijgt te Opdorp ai een harde dobber. J. Schoonaarde heeft insgelijks een zware op dracht te Oudegem en dat is zeker het geval voor Wieze dat naar KAVD reist. Het Is dus voor de meeste ploegen al een flinke „affiche". KALENDER Zondag 6 aug. '78 te 16 u. Reeks A FCSK Overmere-SK Wichelen Redstar Opdorp-Rapide Lebbeke Valentino-SK Grembergen RC Boonwijk-FC Lutterzele SK Oudegem-Juv. Schoonaarde KAVD-FC Wieze E. St. Gillis-SK Lebbeke Sp. Buggenhout-SK Berlare FC Baasrode-Opstal Buggenhout Reeks B Hillegem-FC Smetlede Grotenberge-Herzele SK Vlierzele-Bavegem FC Westrcm-Erwetegem RC Wetteren-T. Borsbeke Sparta Appels-St Lievcns-H. Oudenhove-FC Oordegem Reeks C SK Geraardsbergen-VK Pollare Panters Okegem-VK Ninove VC Deftinge-Maria Lierde FC Bonanza-SV Voorde Eendr. Moerbeke-VK Geraardsb. Onkerzele-Steenhuize RC Ophasselt-Sparta Geraardsb. SC V. Outer-Overboclare RC Reeks D SK Welle-Thor Meldert Heldergem-Eendr. Meldert Baardegem-Wils Moorsel E. Nieuwerkerken-St Denderl. SK Erembodegem-Schr. Moorsel Wils. Hofstade-SK Terjoden FC Edixvelde-SK Herdersem FC Denderleeuw-RC Haaltert FC Kerksken-W. Gijzegem FC Doggen-Iddergem Ede Haaltert-SK Aalst Sport is troef in Lebbeke, gemeente die in dat opzicht door het Bloso zopas als voorbeeld werd gesteld. Geen enkele sporttak of hij wordt in Lebbeke beoefend. Iedereen wil er blijkbaar aan sport doen. In de weekends 6tralen de sportvelden een klehrige wemelende massa beoefenaars uit. Van jongsaf is men gestreeld door de sportmicrobe. Dat heeft zijn vruchten afgeworpen. De plaatselijke voetbalsport leverde reeds talent aan de beroepssport. Stellen we in dat opzicht maar Raymond Mommens tot voorbeeld. SK Lebbeke is de club waar deze voetbalvedette werd opge kweekt. De eerste provincialer is bekend als goede kweek school voor voetballers. De jeugd- elftallen prijken aan de top van de rangschikkingen. Velen zijn geroepen, maar weinigen uitverkoren. Bovendien is men zelden sant in eigen land. Een voorbeeld hiervan is Hugo De Schrijver. Borrelend van talent werd het afgelopen seizoen een ontgoocheling voor deze voor beeldige en bovendien verstan dige voetballer. Als 16-jarige kwam deze middenvelder in het eerste elftal van SK Lebbeke waar hij van meetaf aan behoor lijk aan zijn trekken kwam. Verleden jaar oordeelden selec tieheren dat het minder goed ging met Hugo. De vaste waar de van vroeger werd op 20- jarige leeftijd geregeld tot bank zitter of invaller gedegradeerd. Dat werkte op het gestel van deze voetballer wiens inzet al len maar met lovende woorden kan worden onderstreept. Meer- De beheerraad van Eendracht Zele heeft het geweer kordaat van schouder verwisseld, want zo opvallend dat vroeger de transfermarkt werd afgeschuimd zo bescheiden hebben de diri genten het komende seizoen aan gepakt. Immers naar geen en kele versterking werd uitgeke ken, zodat met dezelfde basis formatie waarmede men vorige kompetitie rond nieuwjaar op de glooiing gestaan heeft, zal van start gegaan worden. De financiële toestand is zo alar merend dat zelfs trainer Bertels door geen volwaardige oefen- meester werd opgevolgd en de Zeelse onderwijzer Miel Baert werd aangesteld om voor de fysieke konditie van de ploeg in te staan. Klubsccretaris Quintijn was van oordeel dat de geldelijke situatie hel noodzakelijk heeft gemaakt, dat een maatregel die nooit voorheen in zijn dertigjarige loopbaan werd getroffen, nu werd genomen. Hij voorziet een paar zware seizoenen voor rood zwart om de geldzorgen weg te werken. Ook de vergeldingen voor de spelers zullen worden besnoeid, want de buikriem moet langs weerszijden toege trokken worden. Deze maatregel zal zeker op verzet stuiten, maar eenieder is er van overtuigd, dat het gezond verstand bij de spelers de bovenhand zal ha len. EEN TOEKOMSTBLIK We vernemen dat Eendracht er bepaald niet slechter voorstaat, dan vorig seizoen, integendeel wat voor twee jaar kwam de aankoop Roegiers de zaken ver troebelen en vorig debuut was ontgoochelend omdat men de aangekochte pion De Vos spoev dig verloor. Ondertussen is de Mechclaar duchtig aan het trai nen en hoopt men dat met één jaar vertraging hij de gestelde verwachtingen zal inlossen. Mo menteel is men nog enkel zon der nieuws over Van Wambeke, die nog op de oefening niet verscheen waarschijnlijk terwille van de voorbereiding van zijn eindexamen aan de universiteit. Naast de geldelijke beslomme ringen moet de vraag geopperd worden of Miel Baert en Jan- segers, die tussen de spelers op groeiden zullen aanvaard wor den. We menen dat beiden vol doende psychologisch inzicht hebben en spelers reeds in het verleden voldoende diets werden gemaakt, dat trainers met ron kende namen geen onderpand zijn voor het lukken in hun op dracht. De trainingen, die reeds volop aan de gang zijn zullen de dinsdag en donderdag geleid worden door de man, die bij de Zeelse jeugd zijn pluimen verdiende, terwijl Jansegers zal instaan voor de taktiek op vrij dag en zondag. Hij zal bijge staan worden door een selektie- komité dat eerlang zal verkozen worden om de ploeg op te stel len. Reeds bij de aanvang van ko mende kompetitie zal men kun nen zien hoe de rood-zwarte ploeg zal reageren op de nieuw ingeluide politiek, want in de sterkste reeks van derde afdeling worden de Zelenaars met een zeer zwaar debuut tot over de kop in een avontuur geworpen, waarvan niemand de ontwikke ling zal kunnen voorspellen. De jeugdtrainingen staken ook reeds op de C en D-terreinen van wal. De miniemen en ju nioren staan onder de leiding van Miel Baert. De knanen wor den getraind door Willy De Wilde, Willy Symoens en Geor ges De Vuyst neemt de scholie ren onder handen, terwijl oud- doelverdediger Alb. Christiaens zijn raadgevingen aan de kee pers zal voorbehouden. Het oefen- en bekerprogramma op 6 augustus speelt men een vriendschappelijke wedstrijd bij Sl. Denderleeuw en acht dagen nadien gaat een nieuwe vriend schappelijke konfrontatie door te Seraing. Op 20 aug. komt het eerste bekertreffen waar schijnlijk tegen Ninove of Union Doornik en moest gewonnen worden,, dan komt de schok te gen Beveren, maar zo ver zijn we nog niet. Ondertussen blij ven we overtuiging toegedaan, dat Eendracht zeker niet minder gewapend de komende kompeti tie ingaat, maar alles zal afhan gen of men de ploeg voldoen de moreel kan oppeppen om de drastische maatregelen door het bestuur genomen te verwerken. maals trok Hugo ter training met de blijde hoop van „nu kun nen ze me onmogelijk voorbij gaan". Bijna evenveel keer werd het een desilutie. Zo kon het niet verder. Het werd een uit kijken naar een andere club.' - In een testwedstrijd met S.K, Deinze werd De Schrijver *n meevaller. Een overgang werd gerealiseerd. Metéén krijgt Hugo de kans te bewijzen dat hij in eigen midden nooit naar waar de werd geschat. De verplaat singen naar Deinze vormen geen probleem. Als student licentiaat lichamelijke opvoeding aan de Rijksuniversiteit in Gent ver blijft hij telkens een week lang in de Arteveldestad van waaruit i de verplaatsing naar Deinze slechts een peulschil is. BERT Ook broer Bert verlaat SK Leb beke. Deze 16-jarige student we tenschappelijke werd door de Oost-Vlaamse voetbalselectie reeds zeven keer afgevaardigd naar de Heysel. Vanzelfsprekend dat talentscouts van clubs uit de hogere afdelingen telkens 1 bij dergelijke wedstrijden op appel zijn. Vanwege Sporting Andcrlecht, Lokeren, Gantoise, Boom en Eendracht Aalst be stond er vlug belangstelling voor de jongste De Schrijver. Op ad vies van vader Emiel werd uit eindelijk gekozen voor de Aals-( terse club. „Niet te hoog sprin gen wanneer men nog zo jong is" zegt rad van tong zijnde vader Miel, die met recht en reden trots mag zijn op zijn beide zoons. Ondanks die niet langer meer de kleuren van SK Lebbeke verdedigen blijf ik met hart en nieren supporter vant die club. Het bestuur heeft de verdere opgang van mijn zoons! zeker niet in de weg gestaan.' Daar ben ik tevreden over" zegt vader De Schrijver. Zowel voor Bert als voor Hugo ligt thans een mooie voetbal-' loopbaan wagenwijd open. Met een wilskracht eigen aan hen, zullen ze het niet alleen in de voetbalsport, maar ook in het( dagelijks leven beslist nog ver brengen.

De Voorpost | 1978 | | pagina 19