TE BAARDEGEM IS HET NOG KERMIS! KARNAVAL AALST EN HET 25-JARIGE JUBILEUM VAN DE VLAAMSE TELEVISIE DE FRANSE PIKKELING DERDE ST. - ROCHUSFEESTEN TE MELDERT NA JAREN WACHTEN... MELDERTSE VLEGELPLOEG RAAKT BEKEND VOOR WANNEER? PROGRAMMA DER WANZEELSE DORPSFEESTEN <J£ M() zo nier 10 -.11-8-1978 - De Voorpost Jarenlang hebben de bewoners van de Achterweg gewacht op een fatsoenlijke baan. Nu deze. vroeger verharde weg, geasfalteerd is, gebruikt een firma deze baan als parking voor haar bedrijfswagens. Dit tot ongenoegen van de weggebruikers die verkeersmoeilijkheden ondervinden bij het voorbij steken van deze voertuigen. Baardegem dat dit jaar reeds verschillende malen in de aktua- liteit kwam qua kermissen heeft, na de Margaritafeesten en de Vlugge-Jongeren-Kermis nog heel wat in petto. Eind augustus is het er inderdaad weer kermis en er werd gezorgd voor een zeer gevuld en variërend programma waar bij blikvanger nummer 1 uiteraard de Faubourg- Jaarmarktstoet is en blijft. Hierbij dan de hele reeks aktivi- teiten allerhande: Zaterdag 26 oogst. 8 uur: Formidabele Duiven vlucht uit Quiévrain ingericht door de maatschappij «Rap zijn wint» gevestigd in lokaal «Ons Huis». Inkorving vrijdagavond tot 21.30 uur. 14 uur: Dorpskriterium van alle sportieve dorpsgenoten geor ganiseerd door «De Vliegende Spaak». Starten aankomst aan de afspanning «Maxens» van 14 tot 18 u. 17 uur: Opening van de Faubourg-Handelsexpo in de parochiezaal. Deze tentoonstelling is open zaterdag 26 aug. van 17 tot 22 u. zondag 27 aug. van 14 tot 22 u. maandag 28 aug. van 17 tot 22 u. dinsdag 29 aug. van 10 tot 22 u. 18 uur: Prijsuitreiking van de tekenwedstrijd in de parochie zaal. 21 uur: Pottenbal in reuze feesttent in de hovingen van café Gemeentehuis met het or kest De Gensters en met me dewerking van Euroveiling Brusselverkiezing van de 7e jaarmarktfee en de 5e jaar marktprins. Zondag 27 augustus 14 uur: Grote jaarlijkse kaats- lutte op terrein Hoogstraat 86 - volgende ploegen nemen deel: Baardegem S.K., Moorsel Ste ven, Moorsel Wilskracht en Gij- zegem. 14 uur: Show met radiobe stuurde vliegtuigen en helicop ters op plein Eldeberg - inge richt door The Eagles. 15 uur: Schieting op liggende wip - ingericht door de Schut tersgilde St. Jozef in de zaal Ons Huis, Hoogstraat 86. Zaterdag 5 augustus vierde de B.R.T. Nederlandse Uitzending zijn zilveren bestaansjubileum te Oostende met een volks feest en een drie uur durende uitzending van uit het kurzaal. In de vijf spektakelzalen van dit ruim gebouw plus op een speciaal podium, vóór de ingang aan het strand werden ver schillende programma's afgewerkt met al de medewerkers van de B.R.T. Bijzondere attentie was er voor de sukses-programma's, met als hoofdfiguren Leo Martijn en Gaston Bergmans, wiens show-programma de grootste kijkdichtheid hadden genoten van het vlaamse publiek. Door bemiddeling van Herman Ravijts was de medewerking gevraagd van het Aalsters Kar- navalverbond om deze figuren in vedette te brengen. Het ganse programma van die zaterdag-uitzending zou aan- De Meldertse vlegelploeg, ontstaan uit de Pikfeesten van de VVV «De Faluintjesstreek» raakt bekend. Nadat ze niet alleen te Aalst maar in de hele omgeving, tot in Beveren-Waas toe, optrad wordt ze op dinsdag 15 augustus verwacht te Opwijk ter gelegenheid van de vijfde Opwijkse Ambachtendmarkt. Deze manifestatie die in 1976 2500 bezoekers kende, aantal dat verleden jaar steeg tot niet minder dan 4000 verwacht alle beoefeniaars van ouderwetse ambachten als spinsters, kfantklosters, pottendraaieren touwdraaiers e.d.m. Ook houten boerenalaam en gebruiksvoorwerpen komen er aanbod. Het geheel wordt opgefleurd door het optreden van de Volksdansgroep uit Heiveld en Volkszangers en Stroblazers uit de gemeente zelf. Vanzelfsprekend zijn er de plaatselijke gerechten te proeven en 's avonds treedt een Folkgroep op. Het geheel wordt dan afgerond met een vuurwerk als apoteose. LH vangen rond de Leo-Gaston- figuren en eindigen met een in terview van deze twee show- men. Aalst had niet beter gevonden dan deze twee persoonlijkhe den uit te beelden in twee meer dan levensgrote poppen, circa 4 meter hoog. Deze beelden werden verwezenlijkt door Ar- mand van Vaerenberg uit de Binnenstraat, lid van de karna- valgroep «DE ZWANZERS». De beelden waren zeer gelukt, de gelijkenis was treffend. De beelden werden terplaatse gemonteerd op rolplanken, en moesten door de Aalsterse karnavalisten voortgetrokken worden van af de zeedijk tot op het zandstrand, begeleid door een delegatie van het Aalsters-Karnavalverbond, onder de leiding van keizer Kamiel, geflankeerd door Feestkomitee-voorzitter Frans Wauters en Oud burgemeester De Bisschop. Om kwart óver drie begon het feest met 25 kanonschoten en zette de kleine stoet zich in be weging. omstuwd door een zeer talrijk publiek, die onmid dellijk Aalst herkende. Alles verliep goed tot aan de helling, want dan weigerden de wieltjes dienst en veranderde de rolplank in een zandslee. Met volle Aalsterse spierkracht werden de twee reuzepoppen tot aan de waterrand gebracht, en daar gestald met de neus naar de zee, wat onbegrijpelijk was. omdat het publiek en eventueel de televisiekamera alleen de ruggen te zien kre gen. Waarschijnlijk was de motto van dit gedeelte «Hoe zotter, hoe liever» maar zeker was Aalst niet, vermits het nooit een schriftelijke aanwijzing te zien kreeg. Hiermede was de opdracht van Aalst vervuld, tenzij dat op het laatste men de Aalste naars is komen vragen om de beelden om te keren met hun aange zicht naar het kurzaal, opdat ze in het slotzicht zouden kunnen opgenomen worden. De desillusie voor de Aalste- naars moest nog komen, ze vernamen achteraf van de tele-kijkers dat Aalst geen en kele maal in beeld was geko men. De Vlaamse Televisie heeft iets goed te maken tegenover het keizerlijk Aalst, de eerste kar- navalstad van het land en hoofdstad van de streek, waar proportioneel het hoogste aan tal televisie-kijkers zijn. Marcus Maandag 28 augustus 15 uur: Koffietafel voor de ge pensioneerden en de gehandi- kapten van de hele gemeente in «Gasthof Vonck» met ODtre- den van de beroemde goo chelaar Jartoman. 's namiddags: Duivenkampi- oenschap van Baardegem in het teken van het jaar van het Dorp - vlucht uit Ninove tot 11.30 uur - los 13.30 uur - inge richt door de duivenmij Rap zijn Wint, gevestigd in zaal Ons Huis Hoogstraat 86. 19 uur: Schieting op liggende wip - ingericht door de schut tersgilde St. Jozef, gevestigd in zaal Ons Huis, Hoogstraat 86. dinsdag 29 augustus: Faubourg - Jaarmarkt 8 uur: Optocht door de ge meente van Historische stoet in het teken «Het Jaar van het Dorp». 10 uur: Keuring van kleinvee - uitbetaling in café Fies. 14 uur: Schouwing van de groepen - prijsuitreiking in de parochiezaal. 14 uur: Grote veeprijskamp - gewestelijk en gemeentelijk uitbetaling in het «Gasthof Vonck». Verkiezing van de jaarmarkt- fee en de jaarmarktprins De kandidaten die afkomstig moeten zijn uit één van de Fal- luintjesgemeenten, worden verzocht tegen uiterlijk zater dag 19 augustus 1978 hun kandidatuur in te dienen bij de heer Marcel Van den Broeck, Kerkstraat 32, 9391 Baarde- aem - Aalst Interessante prijzen en aange name verrassingen staan de kandidaten te wachten! Inschrijving van de groepen voor deelname aan de stoet: De groepen die wensen deel te nemen aan de stoet worden verzocht hun kandidatuur te gen uiterlijk zaterdag 19 augus tus 1978 in te dienen bij de heer Marcel Van den Broeck, Kerk straat 32, 9391 Baardegem- Aalst. donderdag 31 augustus Formidabele duivenvlucht uit Quiévrain ingericht door de duivenmij. Rap zijn Wint, ge vestigd in zaal Ons Huis, Hoogstraat 86 los 11.30 uur. 15 uur: Jaarlijkse kermisschie- ting op de staande wippen op het schuttersplein aan de Op wijkstraat ingericht door de handbooggilde De Vonckisten. 15 uur: 30e Grote prijs W.S.C. Baardegem wielerwedstrijd voor internationale liefhebbers aankomst Hoogstraat. 20 uur: Reuze Sportbal met ge kend orkest in zaal Ons Huis Hoogstraat 86. zaterdag 2 september 14.30 uur: 2e grote prijs garage Teek Theo - wielerwedstrijd voor internationale liefhebbers aankomst Dorpsstraat zondag 3 september 15 uur: Kermisschieting op de staande wippen op het schut tersplein aan de Opwijkstraat ingericht door de handboog gilde De Vonckisten. L.H. Nadat afgevaardigden van «la féte des battages» nit St. Macaire-en-Mauges bij Cholet op een slordige 650 km hiervandaan drie dagen in de Falulntjes te gast waren, gelogeerd In het Baardegems Gasthof Vonck, trok een ruime delegatie van de Faluintjespikkeling naar «La douce France». In verschillende shiften kwamen ze er aan: voorzitter Lambert Vani de Sijpe met zijn gezin, raadsleden Paul Stockman en Willem Willems met beenhouwer Oscar en de dochters Van Nuffel uit de Pontwee. Zelfs «l'ambassadeur de Belgique» was er op het appel. De delegatie werd ontvangen ten gemeentehuize door Mme de burgemeester en op zaterdag avond werd hen ook in het hotel waar de Faluinen verbleven een Teneinde de aloude St.-Rochuskapel (1660) op Nievel volledig in orde te krijgen en de vriendschap onder alle Nievelaars van om het even welke kleur te bevorderen werd in «de kleine Ast» door voorzitter Piet Heymans een algemene vergadering sa mengeroepen gisteren donderdag 10 augustus. Ook sekreta- ris Alfons Van den Bossche en penningmeester Walter Van Brempt hopen op een positieve aanpak van deze derde reeks festiviteiten; Hierbij dan het volledig pro gramma: ZATERDAG 19 OOGST Opening der feestelijkheden om 18 uur. Bakschieting en pitjesbakspel naar kippen en sausissen. Gezellig samenzijn. Eetgelegenheid vanaf 18 uur Naar keuze: frieten met: boe- renworst - Vlaamse karbona den - kipburgers. ZONDAG 20 OOGST om 10 uur: Kapelhoogmis ter intentie van de overleden inwoners van Nievel van het afgelopen jaar opgeluisterd door «Jong talent». na de Hoogmis hondenze gening. om 15.30 uur: Demonstra tie en show van afgerichte poli tiehonden door de «Asbeekse Hondenklub». om 19 uur: Bakschieting en pitjesbakspel naar kippen en sausissen met gezellig samen zijn. Eetgelegenheid vanaf 12 uur. Naar keuze: frieten met boe- renworst - Vlaamse karbona den - kipburgers. De opbrengst komt integraal ten goede aan onderhoud en restauratie van deze kapel. LH diner aangeboden door de plaatselijke autoriteiten. Ook het lieflijke Beaupréau werd aangedaan en, naar men ons vertelde, zijn aperitieven, wijnen en pastis er heerlijk! Het weder was verleden zondag op het feest dat zeker een 25.000 betalende toeschouwers lokte warm doch in de namiddag regende het wel een uurtje waarna alles terug in orde kwam. Op de hoeve «La Ménardière» werd na een mis in openlucht en het lossen van duiven een fantastische oude stoommachi ne op gang gebracht zodat het dorpsfeest kon beginnen. Ver der waren er demonstratie van allerlei oude ambachten en was er gelegenheid tot middagmaal in een restaurant of picknick. De Vlaamse afvaardiging werd er met veel simpatie bejegend en ons eigen blad, «de Voorpost» dat in verschillende exemplaren j werd meegenomen, werd er door de voorzitter van op het podium aan de kijkers getoond. Vooral de foto's van de Fransen te Herdersem en de aankondiging van hun eigen feest werden entoesiast onthaald. Het ziet er naar uit dat alle ijs nu gebroken is. gesmolten. Waar schijnlijk wordt nu een regel rechte jumelage uitgebouwd. Reeds werd afgesproken dat de Faluinen met Beheerraad, vle gelploeg en Faluintjeskapel vol gend jaar per autobas naar St. Macaire trekken maar eveneens dat de Fransen, met dames, eerst nog naar Pikkeling '79 komen maar dan in de traditio nele kledij van de streek, kanten mutsen en kleurige kledij inbe grepen. Zo overschrijdt de Pikkeling voor het eerst de landsgrenzen. LH De telefooncel op het Baardegems dorpsplein kan voorlopig nog niemands leven redden, zoals op de kabine vermeld staat. tJM PWUSEOKAMEft DOOR. FEESTCOMITÉ GEBOyCüT? Deze 12de Wanzeelse Dorpsfeesten gaan door op het Sport en Speelplein aan de Molenstraat te Wanzele en in de feest tent op het terrein. De feesten worden georganiseerd ten voordele van het Sport- en Speelplein. Vrijdag 11 augustus om 19 uur: Grote Wipschieting aangebo den door schepen Grepdon. Organisatie karnavalgroep «De Gesduikers» uit Wanzele Zaterdag 12 augustus om 21 uur: Bal van schepen Grepdon met het dans- en showorkest The Family Band. inkom 70 fr Zondag }3 augustus om 15 uur: Kindercirkus «De Speel- molen», verzorgd door de kin deren en de begeleiders van het V.P Om 20 uur: optreden van «Stampen en Dagen», de populaire Leedse groep, inkom 50 fr. Maandag 14 augustus: Ont vangst van de gepensioneer den van Groot-Lede met me dewerking van de gemeente lijke bejaardenraad, Lede. Dinsdag 15 augustus: van 10 tot 17 uur:: Kunstmarkt daarna j gezellig samenzijn met disko- bar. Vrijdag 18 augustus: in het ka der van de Leedse Sportweek met medewerking van de ge meentelijke Sportraad van Le de: om 19 uur: propaganda Tenniswedstrijd op het plein aan de Ommegangweg. Om 21.30 uur: Fakkelestafette- wedstrijd op het Speelplein. ACHrZR 7>£ JO/V(j(A/s LOpEN BezTA

De Voorpost | 1978 | | pagina 10