BEJAARDEN EN GEHANDIKAPTEN MOETEN ZOLANG MOGELIJK IN HET EIGEN VERTROUWDE MILIEU BLIJVEN! Kruislicht STEDELIJKE AKADEMIE VOOR MUZIEK, BALLET EN TONEEL Proefbuis- baby 2 - 11-8-1978 -De Voorpost De redaktie heeft het recht deze teksten in de korten engels als tweede taal, gemak kelijk en algemeen verspreid, kreeg ruime interesse, niet als Kuituurtaai of omwille van zijn schoonheid, maar als kommu- nikatiemiddel. In ons land werd en wordt wel eens beweerd dat onze taal problemen zo kunnen opgelost worden. Dat hiermee de bal vol ledig misgeslagen wordt is nogal duidelijk. Noch de Neder landse noch de Franse kuituur gemeenschap is hiermee ge diend. We vragen er niet om bestuurd of aangesproken te worden in een vreemde Taal. Op stedelijk vlak moeten we dan ook eerst en vooral beginnen streven naar een beschaafde Neder landse omgangstaal; zonder puristen te worden moeten we onze eigen taal verrijken en we ten te gebruiken. Is het werke lijk nodig dat we in weekend gaan, aan shopping doen of hot-dogs veroberen? Er zijn natuurlijk woorden die moeilijk te vertalen zijn; maar waar blijft onze fantasie? We leven NU in Groot-Aalst en kunnen er ons op beroemen een groot taalkundige in ons midden te tellen. Vraag het Mare Galle zijn taalwenken zullen we met genoegen ge bruiken. Laat Aalst nu eens een echte Vlaamse Stad worden. Dr. Anny Dierick Als derde luik van de bejaar denzorg willen we het hebben over TRANSMURALE ZORG Om de bejaarden te helpen die verkiezen in hun eigen milieu te blijven is het nodig voor som migen onder hen diensten in te richten welke hen gedurende de dag kunnen opvangen. Voor de lichte chronische zie ken zouden we voorlopig ge bruik kunnen maken van de bestaande ziekenhuizen of zelfs van poliklinieken. Een dagverzorgingstehuis zou echter voor deze bejaarden opgericht moeten worden. Deze dienst moet het mogelijk maken de bejaarden deskun dig en met aangepaste uitrus ting op te vangen. De bedoeling blijft de mensen zo lang en ver antwoord mogelijk thuis te la ten. Ook «rust of bejaardentehui zen» kunnen een verzorgings centrum oprichten. Door de mensen één of meermaals per week naar deze dienst te laten komen kan opname in een zie kenhuis vermeden worden of een hospitalisatie ingekort. Vanuit deze centra kan ook thuis-verzorging geregeld wor den. Het bestendig volgen van deze bejaarden kan effektief helpen voor betere gezondheidszorg een snellere hulpverlening in dien nodig. Het spreekt vanzelf dat voor een continue en integrale ver zorging onderlinge uitwisseling van alle nodige informaties tus sen de verschillende diensten nodig is. Een dagverzorgingstehuis kan tevens voor de bejaarden en ook voor langdurende jongeren zieken uit de omgeving een verder doorgedreven taak ver vullen; namelijk door het tehuis open te stellen voor kulturele aktiviteiten - ontspanning - hooby-clubs enz... enz... Het zou aan te raden zijn het dag-verzorgingstehuis en «het rusthuis» aan elkaar te koppe len zodat kontakt bestaat tus sen lichte zieken en gezonde bejaarden die daar een ontmoetings- en ontspan ningsplaats zouden vinden. In de praktijk komt het daar op neer dat er meer aandacht moet besteed worden aan alle bejaarden en zeker aan de langdurige zieken onder hen. Laten we dus allen de handen in elkaar slaan om tot een goede verzorgings- en op- vangsketen te komen. Laat ons voor hen zorgen zoals wij eens wensen verzorgd te worden; Slechts dan is zowel voor ons als voor de bejaarden het leven zinvol. Slechts dan kunnen we allen samen geluk kig zijn. Piet Heymans TAALWENKEN Wanneer we in onze eigen stad eens rondkijken valt het groot aantal engelse benamingen wel erg op; wanneer ik schrijf «engels» ben ik eigenlijk ver keerd want het is wel duidelijk «Amerikaans». De hele «Top-Business, de hele amusementswereld draait naar amerikaanse maatstaven en gebruikt er «bijna onvermij delijk?» de stereotypische uit drukkingen van. De reklame in schreeuwende letters, het op pervlakkige. amerikaanse ge dragspatroon beïnvloed vooral sterk de ganse jeugdmentali- teit. De vlaamse jongeren en zelfs ook vele volwassenen op teren voor het engels amerikaans taalgebruik waarin ze geen gevaar zien; erger nog bij gelegenheid stellen ze het voor als een wapen tegen ver fransing. Waar is ons laatste restje kuituur- en taalbewustzijn naar toe?? Komt na de verfransing de veramerikanisering? Of zijn we er eigenlijk al aan toe??? Toen vóór een twintigtal jaren de kinderen van de rijke frans kiljonse families naar Vlaamse scholen gingen en er hun leer stof in A.B.N. moesten verwer ken, groeide de hoop op een taalvaardige en taalbewuste jeugd. Met de stijgende, eco nomisch geïnduceerde, ameri kaanse invloed drong de en gelse taal ons Openbaar Leven binnen De typische geest van gemakzucht eigen aan onze welvarende maatschappij, ver zwakte het streven naar een beschaafde taal; het dialekt, in enge familie en buurt thuis- norena won terug veld. Het fOVC |D) S>&U DE SOCIALE PROBLEMEN NAMEN GEEN VERLOF! Eens Half-Oogst in zicht, zit er voor de meesten onder ons de vakantie weer op. Voor de werklozen, de gepensioneer den, de langdurige zieken en andere uitkeringsgerechtigden lijken echter alle dagen op el kaar. Voor deze mensen is er meestal geen «vakantie in het zuiden» weggelegd. En terwijl zowat iedereen de stijging van de kosten voor levensonder houd voelt knagen aan zijn ge zinsbudget, valt de stijging van de levensduurte dubbel zwaar uit voor de uitkeringsgerechtig den Velen moeten zeer voor zichtig omspringen met hun maandelijks «checkje» om rond te komen. Voor deze mensen moeten onze bestuurders bij zondere aandacht opbrengen. DE REGERINGSPOLITIEK Van onze regering verwachten we in het bijzonder nog meer inzet voor de werkgelegenheid van de jongeren en voor de verhoging van de lage pensi oenen en sociale zekerheids uitkeringen. De verhoging door de regering van een aantal indirekte belas tingen en tarieven (bus, tram en trein) is een zeer ongelukkige maatregel. Deze verhogingen treffen vooral de lage inko mensgroepen en zijn daarom vanuit sociaal oogpunt te ver werpen. Gelet op de enorme stijging van de bouwgrondprijzen de laatste jaren is een ingrijpende rege- ringspolitiek absoluut noodza kelijk om het jonge en wer kende mensen opnieuw moge lijk te maken een bouwgrond aan een redelijke prijs te ver werven. Iedere speculatieve winst op bouwgronden zou dienen on mogelijk gemaakt te worden door bv. de stijging van de grondprijs te beperken tot de indexstijging gemaakte kos ten) DE STADSPOLITIEK Ook het Aalsterse stadsbe stuur zal na 't verlof met de oude. problemen opnieuw ge confronteerd worden. De stad zal binnen haar mogelijkheden opnieuw haar bijdrage die nen te leveren tot de tewerkstel ling. I..m. het grondbeleid neemt de verantwoordelijkheid van de stad toe naargelang de bouwprijzen stijgen. De ver wachtingen i.v.m. de huisves tingspolitiek en de grondregie zijn gespannen. De bevolking verwacht konkrete resultaten! Per september dient ook het struktuurplan ter studie geno men, nu het provinciaal ak koord is binnengelopen. Ook het leven in de verschillende wijken van onze stad dient meer aandacht te krijgen van het stadsbestuur. Nu de nieuwe wet op de woonerven er is, kan in een beperkt aantal gunstig gesitueerde wijken met dergelijke projekten gestart worden. Tegelijk kan ook de groenaanplanting in deze wij ken aangepakt worden. Martin Hutsebaut Politiek sekretaris B.S.P. DE BITTERE ADVIEZENPIL De politieke strubbelingen rond het wetsontwerp betreffende de institutionele hervormingen dat in de bijzondere Kamercommissie wordt besproken, zijn nog niet ge luwd. Deze week zijn de laatste adviezen van de Raad van State bekendge maakt. Volgens deze adviezen is het inschrijvingsrecht, waarbij inwoners van de randgemeenten en van de Egmontgemeenten zich kunnen laten inschrijven in één van de 19 Brusselse gemeenten, in strijd met de grondwet. Het is vooral dit inschrijvings recht, dat door de tegenstanders van de Egmont- en Stuivenberg- akkoorden sterk op de korrel werd genomen. De Regering heeft zich vanaf maandagavond teruggetrokken om de adviezen van de Raad van State te onderzoeken. Dit overleg was nodig gebleken omdat de so cialistische partijleider Cools in een kwade bui in de bijzondere kamerkommissie heeft geëist dat de regering zich uitspreekt over deze "negatieve- adviezen. Dat het de meerderheid hierbij niet voor de wind gaat, kan blijken uit de politieke commentaren in het socialistisch dagblad «Vooruit». Vooruit sprak deze week van een onbehagen bij de meerderheid. Deze krant achtte zelfs een breuk niet uitgesloten. Nochtans ziet het er niet naar uit, dat de Regering de ingediende tekst nog zal wijzigen, want dit zou meteen het einde betekenen voor het communaitair akkoord en ook voor de regeringscoalitie. De regering kan dus maar één hou ding aannemen, nl. over deze be zwaren heen stappen en meteen de rol van de Raad van State naast zich neerleggen. Ongetwijfeld wordt de bal terug gekaatst naar het Parlement, dat dan zelf zal moeten beslissen over het lot van de adviezen, die het aan de Raad van State heeft gevraagd. Het verzoek werd immers gedaan door het Parlement en daar kan de Regering zich altijd achter ver schuilen. Zo wordt dan de zoveel ste bittere pil nog maar eens ver guld. Diane D'haeseleer toch maar te Aalst en niet te Aalst alléén samen mee bestuurt, is niet de moeite waard om er te blijven bij stilstaan. De ontleding over het Vlaams- Nationalisme vraagt wat méér plaatsruimte, maar eindigt met hetzelfde besluit en we kunnen er dezelfde opmerking aan toevoe gen. Komt dan de christendcmokratie. De toestanden en gebeurtenissen bij de eeuwwisseling worden dik in de verf gezet, en de jongste ge citeerde dokumenten en feiten da teren van 1952 en'54, behalve dan 'n stuk van 1966. dat Van Herzele waarschijnlijk onder zijn hoofd kussen legt en waarin inder daad aartsdom aan de ACV- militanten «raadgevingen» wor den gegeven om de socialistische militanten in een vals daglicht te plaatsen. Verder zijn CVP en ACV één pot nat. Geen enkel woord over wat zich de jongste twintig jaar in de christendemokratische beweging afspeelt, zelfs geen komma zou den we kunnen zeggen, over het jongste ACW-dokument, van be gin dit jaar, waarin de klassen strijd wordt erkend en het kapita lisme afgewezen. Dat het met de christendcmokratie al geen koekebrood is, weten wc ook wel, maar is het met een der gelijke ontleding dat men tot een «klare politieke lijn» voor de BSP zal komen, tot duidelijke objek- tieven in het raam van de geza menlijke strijd van de ganse arbei dersbeweging? En waar bleef dan het hoofdstuk(je) over de huidige deelname van de BSP met de CVP aan de regering, en over onder méér het stemmen van de krisis- wet, volmachten inbegrepen? Of moeten die zorgen voor ideologisch-socialistische uitstri ling? Op één punt zouden we nog wille ingaan hebben, maar we durve niet uit vrees ons te vergissen. W en wat bedoelt Van Herzele eigei lijk wanneer hij zo vet onde streept dat er een verschil is tusst de ideologisch-socialistische straling en de persoonlijke propt ganda, ja, zelfs personenkultus? het weeral zó ver? Ray DE SME Proefbuisbaby's noemt men ze. Alhoewel dat natuurlijk de ver keerde voorstelling oproept van kindjes die van hun ontstaan tot ze negen maanden oud zijn (want een pasgeboren kind is toch al negen maanden oud) worden gekweekt in proefbuizen. Terwijl het voor lopig maar om een zo kort moge lijk verblijf buiten de veilige baarmoeder gaat. Wat trouwens al een buitengewoon wonderlijk ge beuren is. Wie, zelfs maar als leek, op de hoogte is, hoe myste rieus het ontstaan van een nieuwe mens is, die moet toch in bewon dering staan voor het menselijk kunnen. Wat een prachtige overwinning van het leven op de dood! Wat een voorbeeld van levensmoed, hoop, liefde en vertrouwen! In scherpe tegenstelling met al het negatieve en dodelijke dat zo'n grote plaats inneemt in het dagelijks leven. Het trof me op het kerkhof hoe de dood daar -in ere- wordt gehouden. Hoe de stenen daar blijven de aan dacht trekken voor doden die al jaren vergeten zijn. Waar halen wij de zin-loze gewoonte om gra ven te versieren? Die mens die wij beminnen, en die zo onherroeppe- lijk weg is, ligt die daar? Wij we ten wel beter! Waarom luiden de klokken voor iedere begrafenis en gaan de huwenden en de kleine dopelingen met al hun stralende levensvreugde heel stilletjes in en uit de kerk? Geloven wij dan niet in een God, die van zichzelf ge tuigt: «Ik ben een God van leven den en niet van doden!». Moet elke kristen niet alleen reeds om dat hij een volgeling van Jezus is, een zo creatief mogelijk leven lei den? Scheppen, bouwen, bewon deren, bevestigen, vreugde ver spreiden. is dat niet de echte roe ping van ieder mens op deze aarde waar zoveel te doen is! Wat wordt er veel geklaagd over «de zin loosheid» van dit leven; «ik zit aan de grond», «ik zie het niet meer zitten», «ik maak er een eind aan». Hebben deze mensen dan alle ca paciteit om dankbaar en tevreden te zijn, verloren? Wie eenzaam is, die kan toch kontakt zoeken met iemand anders die eenzaam is., dan zijn er toch twee eenzamen minder? We hebben toch ogen, we kunnen toch zien hoe schoon de natuur is, de oude steden, de men sen die ons voorbijgaan... We hebben toch oren, er is toch Bach en Beethoven en Mozart, er zijn vogels, er zijn de vertrouwde ge luiden van de stad. de beiaard, het orgel en de stemmen van de men sen die onze vrienden zijn.Het is toch te veel om op te noemen wat ons op één dag allemaal blij en dankbaar kan maken. Hoe kost baar en heerlijk is het leven! Hoe hebben die mensen gewacht, en gehoopt op het ogenblik dat ze hun «proefbuisbaby» eindelijk zouden kunnen ontvangen. Hoe hebben zij geloofd in het leven en in de waarde van dit leven voor een nieuw mens. «Leven en dood, dat moet ge aan God overlaten» zei iemand mij. Ik vond dit een erger lijke opmerking. Jezus toont ons duidelijk hoe ziekte en dood hier op aarde moeten bestreden wor den. De mens moet zijn lot in ei gen handen nemen en met passief lopen afwachten wat «gods Wil is. Armoede en ellende, verdriet en ziekte, ongeluk en achteruit gang dat kan nooit Gods wil zijn. Angst is altijd een slechte raadge ver en er zijn angstvallige mensen die het hele Jeven liefst zouden stilleggen. Van alle vooruitgang zien zij slechts de gevaren. Maar leven is nu éénmaal levensgevaar lijk. Vergissingen en fouten zal de mens altijd maken, dat behoort onafscheidelijk bij onze mense lijke conditie. Vroeger zei men ons: met vallen en opstaan wordt ge groot. Zo gaat het ook wel m de grote mensenfamilie: met len en opstaan toch langzaa groeien, toch stilaan voor al mensen een meer gelukkig levi bekomen, eindelijk brood voor i len, vrijheid, bewustwording. A de kwetsbare, kleine, moedi mens maar in zichzelf blijft gel< ven, ondanks alle ongeluksprof ten, ondanks de dreigende, pate nalistische vinger van sommij moralisten, dan komt ze er wel: nieuwe aarde, waar het goed is o leven. En al maakt de dood er iedereen onherroeppelijk et einde aan; het moet toch goed zi te kunnen sterven in het besef d men in de wereld iets heeft verb terd, dat men het leven moedig vreugdevol heeft geleefd met e< rotsvast geloof in de toekomst de mens. Ik hoop van ganser harte dat h gelukkig wordt: het klei proefbuisbaby-tje, dat het een b cn goed mens mag worden, heel, heel dankbaar voor d unieke, wondere en heerlijke li ven. Iemand voor wiens ontstaa en bestaan zo is gestreden, vo< wie liefde en kennis zo hebbt samengewerkt, die zal wellicht d grote gave «mens te zijn- waarde weten te schatten. ALEIDIS DIERICI Waar vroeger de grootouders traditioneel en volledig van zelfsprekend bij de kinderen bleven wonen tot bij hun dood is daar. vooral de laatste decennia, wel veel verandering in ge komen. In een bejaardenhuis raakt men niet steeds gemakke lijk binnen en de prijzen zijn er gewoonlijk niet aan de lage kant. MERKWAARDIGE ONTLEDINGEN Met veel aandacht bij onze terug keer uit verlof de «vrije tribune» van de jongste weken gelezen, en met blijdschap vastgesteld, dat Diane D'Haeseleer en Mare Galle nog altiud even Vlaamsgezind zijn en Martin Hutsebaut nog even Eu ropees, maar.er waren toch ern stiger dingen te lezen voor wat de aktie en de toekomst van de arbeiders- en demokratische be weging betreft. Nemen we nu CVP-kamerlid Ghis Willems. De man maakt zich zor gen. In een eerste artikel trekt het feit dat de burger zich een ver keerd oordeel vormt over een be paald absenteïsme in het Parle ment, diepe rimpels in zijn anders wolkenloze voorhoofd. En hij maar uitleggen hoe hard het Par lement wel gewerkt heeft, dat men zich niet mag laten overdonderen door sommige lange speeches van op de tribune die trouwens voor de aanwezige kamerleden een werkelijke kwelling zijn, en dat men een reeks van tussenkom sten best achterwege zou laten. Drie dagen diskussic over de antie-krisiswet was volgens hem trouwens te lang, één dag had kunnen volstaan. Maar in een tweede artikel komt echter de be zinning. Gh. Willems vindt het jammer dat de regering haar toe vlucht heeft genomen tot volmach ten Het Parlement had de jongste weken toch zijn stootkracht en zijn ernst bewezen, meent Ghis. Toch wel spijtig, niet waar, dat "n Tindemans zo onachtzaam het wijze staatsmanschap van een Ghis Willems voorbijloopt!!! Het tweede -ding» dat onze volle dige aandacht wegdroeg is van de hand van Herman Van Herzele, waarnemend Gewestelijk Sekreta ris van het ABVV. in -Voor Al len» van 4 augustus. Van Herzele wil «een klare politieke lijn voor een optimale werking van de BSP in het arrondissement Aalst- en gaat daarom over tot een analyse over de aanwezige politieke for maties. Over de PVV is hij kort: zij is vijand nummer één van de arbei dersklasse.Dat de BSP er intussen Zopas werden op voorstel van staatssekretaris voor Vlaamse Sociale Zaken R. De Wulf en kele belangrijke beslissingen getroffen op het vlak van extra-murale zorg voor bejaar den en gehandikapten. Nadat hij er reeds een tijd gele den had voor gezorgd dat sub sidiëring voor bejaardenhuisjes en -flats tot 650.000 fr. per flat werd opgetrokken wordt nu het toepassingsgebied van de be toelaging in ruime mate uitge breid. Voor de bouw van dergeF lijke huisjes en flats kunnen gemeenten, OCMW's en an dere openbare besturen voor taan 60% subsidies krijgen evenals voor het verwerven van de grond of voor de aan koop van bestaande gebouwen die tot dergelijke huisjes of flats kunnen worden omgevormd. Nieuw hierbij is ook dat het hier niet alleen om bejaarde gezin nen gaat maar dat ook alleen staande bejaarden hiervan kunnen genieten. Het ontwerp van Koninklijk Besluit voorziet verder nog dat dezelfde subsi diëring van toepassing is wan neer het gaat om huisjes of flats bestemd voor de huisvesting van gehandikapten. Belangrijk voor gemeenten, die werken in eigen regie willen uitvoeren en bijvoorbeeld aangekochte wo ningen willen omvormen in bejaarden- of gehandikapten- flats, is dat zij voortaan ook voor 60% van de uitgevoerde werken staatstoelage ontvan gen. Deze bijzondere bepalin gen voor het aanpassen van bestaande gebouwen moeten zeker gezien worden in het licht van het streven van Staatsse kretaris De Wulf om te komen tpt een herwaardering van het bestaande woningenpark. Uit verscheidene studies is im mers gebleken dat precies in het deel van ons woningen park, dat aan verbetering toe is, de meeste bejaarden, gehan dikapten en sociale probleem groepen zijn gehuisvest. Aan sluitend wil men trouwens op het staatssekretariaat voor Vlaamse Sociale Zaken een politiek volgen die erop is ge richt zowel de bejaarde als de gehandi kapte zo lang mogelijk in zijn eigen vertrouwde omge ving te laten als volwaardig deelnemer aan het maat schappelijk leven. Vanuit een zelfde visie heeft staatssekre taris De Wulf ook een ontwerp K.B. voorgelegd voor de oprich ting van Dienstencentra. Hieronder wordt verstaan een centrum, waar ter plaatse of daarbuiten, aktiviteiten en diensten worden ingericht en gekoördineerd met het oog op dienstverlening van materiële, sociale, hygiënische, kulturele en rekreatieve aard ten be hoeve van bejaarden. In zo een dienstencentra kan m.a.w. de bejaarde uit de buurt of de wijk een kaartje komen leggen, lezen enz. maar staat ook personeel ter beschikking dat hem kan helpen bij proble men van allerhande aard. Het ontwerp K.B. voorziet, zoals voor de bejaarden- of gehandi- kaptenflats en -huisjes, in de subsidiëring met 60% van de aankoop van de grond of een bestaand gebouw, de nieuw bouw of de vernieuwbouw er van. Het dienstencentrum is ongetwijfeld een onmisbare schakel in het geheel van de extra-murale zorg. De subsidiëring van de dien sten voor gezins- en bejaar denhulp is dit eveneens. In d verband heeft Roger De Wu eveneens een ontwerp va K B aan zijn kollega's van he Ministerieel Comité voo Vlaamse Aangelegenheden te bespreking voorgelegd Een reeks maatregelen dus di er kunnen toe bij te dragen d bejaarden en gehandikapte zolang mogelijk in het eige vertrouwde milieu te laten bli ven en verder verruimde mogt lijkheden voor bejaardenhui: vesting te scheppen en dier stencentra voor bejaarden oj te richten. U In tegenstelling met sommige privé-scholen biedt de Aals terse Stadsakademie voor Muziek, Ballet en Toneel onderwijs dat alle waarborgen biedt qua degelijkheid dat er verstrekt worai aoor geaipiomeerae leerxracnten en tevens totaal kos teloos is. Het betreft hier naschools kunstonderwijs van het lager en secundair niveau erkend en gesubsidieerd door het Rijk en ingericht door het Stadsbestuur. dienst zowel van muziekin- Studiemogelijkheden Kreatief musiceren; initiatie- kursus voor zes- en zevenjari gen. Teoretische vorming: Notenleer is Preprofessio- nele vorming Notenleer voor adulten Muziekbeluisteren muziek geschiedenis Harmonie Transpositie Studie van een instrument: piano - orgel - gitaar strijkinstrumenten (viool - altviool - celo - basviool) houtenblaasinstrumenten (dwarsfluit - klarinet - saxofoon hobo - fagot) blokfluit - slaginstrumenten Muzikale praktijk: samenspel kamermuziek Symfonisch orkest harmonieorkest Vokale muziek Solozang Lyrische kunst Ballet Gesproken woord: spreekklassen dictie - voordracht toneel literaturgeschiedenis De school zorgt ook voor een eveneens kosteloze uitleen- strumenten als van leer- en studieboeken Inschrijvingen Direktie en centrale administra tie bevinden zich te Aalst in de Schoolstraat nr. 19 Tel. 053- 21.38.85. Voor inschrijvingen gelieve men zich te wenden op dagen en uren als volgt: Hoofdschool: Schoolstraat 19: woe. 6 - 9 en van 14 tot 18 u don 7 - 9 en van 16 tot 18 u. vrij.: 8 - 9 en van 16 tot 18 u. zat9 - 9 van 9 tot 14 u Afdeling Binnenstraat: stads meisjesschool, Binnenstra. 157: zat.: 9-9 van 9 tot 12u. Afdeling Erembodegem - Cei trum: jongensschool, Termi renlaan.zat.:9-9van9tot 12 Afdeling Erembodegem - Te joden: Rijkslagere school. N novestraat, zat.: 9-9 van 12u. Afdeling Moorsel: jongen: school Dorp, zat. 9-9 van 9 t< 12u. Afdeling Baardegem: jongens school Dorp zat.: 9-9 van 9 t< 12u. Afdeling Denderleeuw: Rijk! lagere meisjesschool - De Na< yerstraat 11 A. Afdeling Herzele - jongem school Tuinwijk 2, woe.: 6- van 14 tot 17 u. zat9-9 van 14 tot 17 u. De lessen hernemen op maar dag 11 september te 16 u. WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: REPORTERS: Dolf Boel, Peter Dauwe, Mon De Gendt, André De Groeve René De Witte, Roger D'Hondt, Lieve Haverals, Erich Vai der Eist, Willy Hostens, Wilfried Lissens, Rik Devijver Jean-Paul Van Steerteghem, Willy Raes, Marc Van Impe Marleen Bornauw. FOTO'S EN TEKENINGEN: Carien Bornauw, Eddy Lamin, Jan Muylaert, Jan Strickx, J( Raes. SPORT: Mare Marcel, Gilbert De Pauw. André De Wit, Eric Var Aerschot, Jef Van Hove, Beno Van Winckel. REDAKTIE: Roel Van de Plas.

De Voorpost | 1978 | | pagina 2