«VLIEGENDE SPAAK» EN «NEERHOF» WEER AKTIEF TE BAARDEGEM GEZONDHEID DANKZIJ BIOLOGISCH TUINIEREI VLUGGE JONGEREN»IN FEESTWEEKEND ARCHEOLOGISCH WERKKAMF TE AFFLIGEM 6 - 11-8-1978 - De Voorpost De gezamenlijke inrichting van «De Vliegende Spaak» en de Hekelgemse «Hoekskensvrienden» kende een onverwacht sukses. De Hoekskensvrienden uit Hekelgem waren in dichte dromme afgezakt naar de startlijn te Baardegem, aan het kafé «Maxens». Aan de inschrijvingstafel wer den niet minder dan 74 deel nemers genoteerd, waarvan de meerderheid uit Hekelgem. De technische begeleiders, de he ren Theo Teek en Armand de Geyzeleer hadden hun handen vol met de opdringerige pou- lains. Om 8.36 uur werd het start schot gegeven door Jan Boey- kens, en hop daar schoten de blauw-gele en oranje truien naar voren voor een achtvor- mige omloop van zowat 67 km. met nadien nog twee plaatse lijke ronden, op de klassieke omloop van Baardegem. De eerste ronde van 31 km aio ver Opwijk, Asse, Mollen, Bol- lebeek, Brussegem, Merchtem en Opwijk werd afgedraaid aan een gemiddelde van 32km per uur. Op bepaalde ogenblikken hadden minder geroutineerde wielertoeristen het evenwel te lastig, zodat de keten sterk ge- rokken werd, en er uiteindelijk te Maxens, met 72 begonnen werd aan de tweede ronde, en dit op een moment dat er een verfrissend regenbuitje neer viel. De tweede ronde van 36 km aiover Moorsel, Gijzegem, Mespelaere, Oudegem, Ap pels, Schoonaarde, Gijzegem, Herdersem, Moorsel, Baarde gem, verliep met een paar ver rassingen. Te Gijzegem werd een onverkend parcours ver kend, en aan de kerk van Mes- pelare kwam het voltallige pe- leton plotseling in de ge spoorde landweg terecht. Na 1,5 km bereikten we opnieuw de geasfalteerde weg te Oude gem, en gelukkig hadden we geen enkele pechvogel geno teerd op deze weg. Te Herdersem, aan de Kouter- baan, 68 werd de oudste deel nemer, die tevens de laatste daar voorbijreed, namelijk de heer Luypaert Prosper, getrak teerd op een mooi verpakte fles wijn, Chateauneuf du Pape, anno 1973. Het tijdschema werd strikt na geleefd tot op het ogenblik dat de hemelse sluizen openge draaid werden, en naar pech vogels niet meer werd gewacht te Moorsel. De aankomst werd overschreden door Hekel gemse krachtpatsers, om 10.57 uur 35 sec. Nadat de twee grote ronden werden af gelegd volgens schema, werd er aan de snelsten toegelaten, hun ingetoomde duivels te ont binden. Jammer genoeg lag het wegdek zo glad dat valpar tijen haast onvermijdelijk toe schenen. En inderdaad aan de eerste gevaarlijke kromming, aan de «Loeremans» haakten een vijftal in mekaar en was er meer mechanisch dan lichame lijke haverij. Alles evenwel zonder erg. Pierre De Wattijne en Armand De Maght waren er het ergst aan toe. en moesten enige verzorging genieten De uiteindelijke overwinning ging naar Flor Van den Steen, uit Hekelgem, hij kaapte een raskonijn weg, een Bourgon dische reus, geschonken door Laurent Buggenhout. De tweede prijs, ging eveneens naar een Hekelgemse vedette, Hans Verhasselt, (een paar jonge duiven). De derde prijs, een Engelse kemphaan, werd gewonnen door Gino Verhas selt uit Baardegem, terwijl Al- fons Cooreman, de vierde prijs, een slachtrijpe jonge duif, ver overde. Alle andere vedetten werden ex-aquo geklasseerd, vermits de aankomstrechters reeds verdwenen waren uit de neer gutsende regen. Aan de eerste van Hekelgem en Baardegem, werd een mooie ruiker overhandigd door de jeugdige dochter van de zaal Ons Huis, Manuela De Ridder. Om alles op het gastronomi sche aspekt te koördineren, werden er vers gebakken vlaaien rondgedeeld door Be- noit Saerens. Eveneens had hij voor «kop» gezorgd. Dit alles als voorbereidend werk voor het Dorpskriterium van 26 au gustus 1978, met start en aan komst te Maxens. Nadat ettelijke glazen geuze de dorst hadden weggespoeld werd de tentoonstelling «Het Neerhof» bezocht. De inrich ters, de heren Laurent Bug genhout en Johan De Boeck verdienen een hartelijk proficiat voor hun enig mooie verzame ling van klein- en pluimvee. Tenslotte nog een eervolle vermelding voor de renner Jo zef Van der Gracht die als eer ste het café binnenstapte en het eerste gelag kon betalen. Alles samen genomen, kan deze organisatie een sympa- tieke wenk toedragen en ver wacht de Vliegende Spaak alle sportieve leden en Baarde- gemmenaars op het appel, za terdag 26 augustus op het dorpskriterium. L.H. I Een deel van de organisatoren en eksposanten van de tentoonstelling ingericht door -Het Neerhof Aalst'(JM Drie volle dagen feestten spelers, supporters en simpatisan- ten van de verdienstelijke Baardegemse voetbalploeg «Vlugge Jongeren» op hun terrein Steenland. De derde leeftijd beet op vrijdag 4 oogst de spits van de festiviteiten af. Niet minder dan 270 personen kwamen opda gen voor de gratis koffietafel met eveneens gratis tombola. DJ Louis Matthys van Meidert verzorgde deze happening muzi kaal en zorgde voor de stemming. Baardegem zou Baardegem niet zijn moest er ook geen schieting op de liggende wip zijn geweest met liefst 1.500 fr gratis. Het programma voor za terdag en zondag was goed ge laden. Eerst was er het «spel zonder grenzen» en verder wa ren er voetbalmatchen aller hande Het feest wilde vooral uit groeien tot een ontmoetings plaats voor uitgeweken Baar- degemnaren en bood daartoe ruimschoots gelegenheid Ver schillende ex-dorpelingen daagden dan ook op en deden ze o a fantastisch te goed aan de kulinaire geneugten hen door «Vlugge Jongeren» voor geschoteld. Er was de «micro-macro- soep», een geheim recept waar zowat van alles bij te pas komt, zo in 't klein als in 't groot. Ver der waren er honderden kippen gebraden aan 't spit met sla en tomaten en hartelijke kroketten gevolgd van koffie of ijsroom. Niet te versmaden waren er liefst acht, zegge en schrijve acht, varkens die er moesten aan geloven en volledig opge peuzeld werden al dan niet met heerlijke barbecuesaus. Ook voor de kinderen, het geheel was immers familiaal opgevat, werd er gezorgd met een spe ciaal kindermenu waarbij ap pelmoes niet ontbrak. SPEL ZONDER GRENZEN Op het ogenblik dat aan de kust. ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Vlaamse Televisie, een show doorging waarbij allerlei dames eigenaardige namen kregen als bvb de «Weervrouw» en een andere «Spel zonder gren zen» richtten de Baardegemse Vlugge Jongeren op zaterdag 5 augustus een «Spel zonder grenzen» in met medewerking van voetbal- en jeugdploegen uit Baardegem (VVKS). Moor sel en Mazenzele, naar ideeën van sekrëtaris Henri Joostens. Mare De Bie, Hubert Siben, Luk De Bruyn, Danny Crabbe en Stefaan Van Vaerenbergh kre gen de moeilijke taak hierbij als scheidsrechters op te treden. Elke ploeg zou bestaan uit 1 afgevaardigde, 8 mannelijke en 1 vrouwelijke spelers. Afge sproken werd vooraf dat het slechts een spel is en dat ge hoopt werd op een sportief ver loop. Vanaf het penaltypunt via een reeks opgestelde hindernissen in de kortst mogelijke tijd zoveel mogelijk doelpunten scoren De ploeg van Schroevers Moorsel, sterk vertegenwoordigd, tijdens het spel zonder grenzen. (JM) De gei lijk bel WL 5jl lee De plaatselijke wielertoeristen 'De Vliegende Spaakorganiseerden een wielertornooi dat enige tegensl l^'J kende door het ongunstige weder. (JM) hur Overal om ons heen zien wij de verloedering van ons milieu. Maar er wordt nog veel te weinig werk van gemaakt om het te herstellen en weer gezond te maken. In plaats van te zeggen dat dit en dat moet gebeuren zouden wij alvast kunnen begin nen in onze eigen tuin. Dat kunnen wij bevoorbeeld door groenten en fruit te telen zonder de chemische meststoffen die het bacterieel leven van de bodem grondig verstoren en zonder de bioriden (vergiften), die niet alleen de zogezegd schadelijke maar ook nuttige insekten doden. Door met chemische stoffen eet. Mensen die geen eigen die uiteraard natuurvreemd zijn, te werken wordt het natuur lijk evenwicht van plant en bo dem verstoord, en, het optre den van insekten is een natuur lijke reaktie om het evenwicht weer te herstellen. Bovendien is men nog steeds niet in staat geweest om met een insekti- cide nog maar één soort insekt volledig uit te roeien. De giftvrije groenten gekweekt in eigen tuin zijn bovendien be ter van kwaliteit en schaden onze gezondheid niet, wel inte gendeel, men weet wat men tuin hebben kunnen door steeds maar naar giftvrije groenten te vragen en te kopen ook tot het herstel van het mi lieu bijdragen. Wie van ons is trouwens niet bekommerd om zijn gezondheid? Wie niet weet hoe te beginnen aan Biologisch tuinieren kan aansluiten bij V.E.L.T. (Vereni ging Ecologische land en tuin bouw). De afdeling Aalst werd eind vorig jaar opgericht voor de gemeenten van Lede, Erpe-Mere, Aalst en hun fusie gemeenten. De bijdrage be ten ,Doc tiev draagt 350 fr. te regelen op rek ner 393-0380600-61 Bergweg 2 9308 Hofstade. Studenten er gepensioneerden 300 F. Voo inlichtingen kan steeds gebel worden naar Mevr.Janssens Pannekoek Emilie (053 21.91.51). Ter gelegenheid van Hofstad» Kermis heeft de vereniging ee info en kruiden stand in d- meisjesschool op zat. 19 auc van 17u tot 22u. Zondag 20 aug. van 10u tot 12 en van 15u tot 22u. en maandag 21 aug. van 15u t( 22u. ledereen is er welkom. Eind oktober is er een kursui Biologisch Tuinieren verzorg Pp: door Rik Dedapper. 5 lesse zullen worden gegeven vo< ieder die er belang in stelt en w hopen hoe meer hoe lievei Meer informatie hierover zal la ter volgen. WILLY Rae werd gewonnen door de Moor- selse «Schroevers» gevolgd door Mazenzele. Baardegem en «Wilskracht Moorsel». Op de liggende wip schieten werd best gedaan door Baar degem gevolgd door Schroe vers, en Mazenzele en Wils kracht ex-aequo. Met de handen op de rug uit een op een stoel opgesteld bord gevuld met bloem een geldstuk met de mond halen zorgde wel voor spektakel. De speler van Baardegem was de eerste die het geldstuk tussen de lippen aan een jurylid aan bood gevolgd door Schroevers, Wilskracht en Mazenzele. Eén speler per ploeg in de kortst mogelijke tijd zes ballons laten opblazen, gewoon met de mond. lukte best aan de Schroevers waarna volgden: Wilskracht. Baardegem en Ma zenzele. Doorrijdend per fiets, zonder enigszins de handen te gebrui ken, stukken afbijten van aan de goela hengelende wortels was een kolfje naar de hand van Wilskracht met vijf stukken in zes beurten. Mazenzele lukte er 4 en Baardegem één. De Schroevers zullen dit on derdeel nog eens duchtig moe ten inoefenen want hun oogst was miniem In de zesde proef kwam dan het meisje aan bod in «waterdra- gen met de mond». Uit een meer water zo vlug mogelijk een fles vullen zonder zich van de handen te bedienen lukte best aan Baardegem gevolgd door Mazenzele, Schroevers en Wilskracht. De zevende en laatste proef, beschuiten eten, niet minder dan vijf en dat zo vlug mogelijk, deed Mazenzele best waarna volgden Wilskracht. Schroe vers en Baardegem In de totaalstand was het de home-ploeg, de Baardegemse «Vlugge Jongeren» die met 19 punten de beker in de wacht sleepte gevolgd op de tweede plaats door Schroevers, op de derde plaats door Mazenzele en op de vierde door «Wils kracht». VOETBAL Uiteraard willen de «VlugtJ Jongeren» het festival ook het teken van hun aktiviteit, voetbalsport, plaatsen De Veteranen klopten de e Baardegemnaren verleden z terdagavond met 3-1, de K niemen V.J. speelden gelijk t gen Moorsel maar de Baard gemse Kadetten kregen vex hun eerste optreden een bitte ;eu( pil te slikken. Liefst met 0- werden ze door Moorsel na de kleedkamers verweze Topper bij deze matchen de voor de beker van de De derstreek geldende V. Baardegem-Wilskracht Moo sel. door deze laatste plot met 0-3 gewonnen. Klap op de vuurpijl werd uite aard het prachtig vuurwerk apoteose vanditfeestweekei van de Vlugge Jongere «Dergelijk vuurwerk mochtt we tot hiertoe in Baardege nog niet zien», zegden ons ve schillende feestvierders. (je Van zaterdag 12 tot en 19 augustus kan het «Archeologisch Werkkamp Affligem» aan jeugd en volwassenen een aangenaam en Interessant vakandeobjekt aanbieden. Het werkkamp heeft verschillende facetten: archeologisch onderzoek naar de oorsprong van de abdijkerk, restauratic van vondsten, uitbreiding van het museum, milleustudie, heemkunde e.d.m. Het programma voorziet én veldwerk én ontspanning onder leiding van ervaren volwassenen. Verschillende varkens Jongeren- (JM) werden aan een echt spit gebraden ter gelegenheid van de voetbalfeesten der - Vlugge De deelnemen, worden gehuis vest in de abdijhoeve en beschik ken er over ruime slaapvertrek ken. De kampleiding zorgt voor maaltijden, voor wetenschappe lijke begeleiding en voor ont spanning. AWA-leden betalen hiervoor 1.800 fr. (voor volledig verblijf), niet-leden betalen 2.000 fr. Inschrijving en betaling moet vooraf gebeuren op postre kening 000 - 0120158 - 72 van Flor De Smedt. Mollestraat 5 te 1700 Asse. Een archeologisch werkkamp veronderstelt niet alleen des kundige aanpak maar ook entoesiaste medewerkers. Vele leden van «Ascania» en «Graaf schap Jette» boden hiertoe hun beste krachten aan en ook de omgeving van Affligem liet zich niet onbetuigd. De werkzaamheden begonnen in april 74 en leverden vrij vlug het bewijs van een langdurige bewoning. De «tand des tijds» heeft er echter voor gezorgd dat de schaarse overblijfselen een bijna onoverzichtelijke puzzel vormen. Reeds in 76 werd een tentoonstelling gehouden met «stille getuigen» als bouwmate riaal. sier- en gebruiksvoorwer pen. aardewerk, glas, enz. Onder het motto «van drinkbe ker tot voorraad pot» en «van vloer tot dak» werd veel waarde vol materiaal geëksposeerd Het ontdekken van een afvalkui was een boeiende gebeurteni Tussen allerlei afbraakmi teriaal vond men een mass vaatwerk en kleine gebruik voorwerpen uit de 16e en 1 eeuw. Ook toevallige oppervlai tevondsten leverden soms ee goede oogst op als bvb munte uit de 15e eeuw en zilvere munten uit de periode va Napoleon III. Een schaal rood aardewerk en een drinkbe ker uit Steengoed die typische importwaar uit de 15( eeuw (Siegburg) mag worde gerekend zijn waardevoll vondsten. Het Archeologisch museum links bij de inkom van toegang naar de abdijhoeve open op zaterdag van 15 tot 1 en op zondag van 15 tot 18 u. LI

De Voorpost | 1978 | | pagina 6