IK KEN ZE NIET EN IK WENS ZE NIET TE KENNEN! HET LEEFMILIEUFRONT BLIJFT AKTIEF! STANDPUNT VAN RALDES INZAKE HET INITIATIEFKOMITEE DENDERSTREEK SAMEN LEVEN! LOKERS PLEIDOOI VOOR AALSTERS SLACHTHUIS OEFENT U NOG EEN OUD AMBACHT UIT? OF KOMT U GEWOON KIJKEN? De Voorpost - 11-8-1978 - 7 Deze nu stilaan bekend geraakte uitspraak van de heer bur gemeester betreffende de «Groene jongens» zette begrijpe lijk bij de Werkgroep Leefmilieu Aalst kwaad bloed. Zoals beloofd in een vorig bericht, (zie ons blad van 7 juli) kwam de WLA terug op deze woorden, die tijdens de gemeenteraad van 5 juli nogmaals bevestigd werden. Toen gaf de heer D'haese- leer de negativistische houding van de groene jongens als reden voor zijn houding. Zolang de WLA deze negatieve instelling blijft verdedigen, wenst de heer burgemeester hen niet meer te kennen, noch op hun besprekingen aanwezig te zijn. Toch wensen de leden van de werkgroep er op te drukken, dat de burgemeester, ondanks zijn begrijpelijke hou ding, steeds even welkom blijft op hun vergaderingen. Zij ver moeden dat de houding van de burgervader gesteund is op een onvoldoende kennis van hun werking. ixlL Zij wensen daarom nogmaals hun doelstellingen in herinne ring te brengen. Tegelijkertijd 7geven zij een overzicht, uiter aard onvolledig, van de aktivi- teiten sinds het bestaan van de l Werkgroep Leefmilieu. (10 sep- _L tember 1974). De werkgroep wil eerst en |l vooral de bestaande wijkinitia- tieven inzake leefmilieu coördi- ek neren en begeleiden. Zij willen 2 met alle wettelijke middelen ij veren voor het behoud en de verbetering van de kwaliteit van het leefmilieu. Verder willen zij aktief optreden om het land schap, de fauna en de flora te beschermen. Vervolgens be strijden zij met alle wettelijke middelen de overtredingen op de wetten betreffende lucht- en waterverontreiniging, de ruim telijke ordening, de stedebouw, enz. Tenslotte wensen zij de belangstelling voor de natuur op te wekken en zelf bepaalde akties te voeren. Overzicht van de voornaamste re aktiviteiten: Gedurende drie jaar werd er gewerkt aan een inventarisatie van het groen van Klein-Aalst op dia. Deze diareeks omvat zowat 1500 dia's. Zij kan steeds door burgemeester D'haeseleer bekeken worden. De leden van WLA verwittigen de burgemeester echter dat hij zich hiervoor wel een tiental avonden zal moeten vrijmaken. De resultaten van deze dia reeks zijn reeds op kaart gezet. 'Na heel wat speurwerk werden alle bestaande en mogelijk aan leggen speelpleinen in £e stad geïnventariseerd en eveneens op kaart getekend. ■jJ Deze kaart bevindt zich op het jeugdsekretariaat van de stad. Zij diende als basis voor het vijf jarenplan van de schepen voor jeugd en sport, Eddie Mon sieur, inzake speelpleinen. De jarenlange aktie tegen het milieuhinderend bedrijf AMY- LUM, onder meer door middel van affiches, resulteerde in de oprichting van een permanente kontaktkommissie onder de leiding van de schepen voor leefmilieu, Mevrouw A. De Maght. Dat de bedrijfsleiding zich ondertussen van de hinder bewust geworden is en werke lijk iets doet aan de problemen inzake lawaai, reukhinder en waterverontreiniging, wordt maar al te zeer bewezen door de reeds geboekte resultaten met deze kontaktgroep. Of de inwoners van Aalst deze aktie ook zo negatief vonden als de F burgemeester (zie zijn verkla ring in Trends-magazine) laten de leden van de WLA in het midden Gedurende verschillende maanden werd het grondge bied van Groot-Aalst afge speurd naar grote en kleine sluikstorten. Vele ervan wer den aan de bevoegde stads diensten doorgespeeld. Deze bleken dikwijls gelukkig met de opgave van de ontdekte stor ten. Denken wij bijvoorbeeld aan het sluikstort van Amylum op de grens van Erembodegem met Welle. Misschien is het hier nuttig de Je burgemeester in herinnering te brengen dat WLA de aktie rond het stort in de Osbroek voerde. De heer burgemeester kent dit enorme stort maar al te goed denken wij maar aan zijn be sluit tot sluiten van het vuilnis belt, in 't begin van zijn ambts periode. De groep Groene Jongens werkte ook mee aan het opstel len van het ambitieus Struk- tuurplan Aalst. Hun taak be stond vooral in het inventarise ren van het bestaande en advi seren van het geplande groen in het centrum van de stad. Zij vragen zich af of de schepen van openbare werken, de heer Jan De Neve, deze samenwer king ook zo negatief vond. De werkgroep zorgde, naar aanleiding van een openbaar onderzoek de commodo et on- _J Commodo, betreffende de ma- zouttanks te Nieuwerkerken, onder meer voor een uitge breide informatie-aktie van de plaatselijke bevolking. Het stadsbestuur heeft de werk groep nadien in hun bezwaren gevolgd en heeft samen met de WLA beroep aangetekend bij de koning tegen de eerste toe gekende vergunning van de Provinciale Overheid. WLA werkte in het kader van het monumentenjaar mee aan de nationale aktie van het Mi nisterie van Nederlandse Kui tuur, tot inventarisering van de beschermde en te beschermen monumenten. Reeds drie jaar zet de WLA zich aktief in tot het behoud van (of het herplanten van) de unieke bomenrij in de Capucienen- en L. de Bethune- laan Ten gepaste tijde werd bij de Hogere Overheid tussenge komen voor het behoud van het unieke park Domein Schelf hout. De aktie is blijkbaar een sukses geweest, te oordelen naar het gewestplan Aalst. Al les bij elkaar werden zowat tweehonderd bezwaren inge diend bij het voorontwerp, het ontwerp en het gewestplan Aalst. Heelwat van de eerste adviezen werden daarna stie kem door het stadsbestuur en de overheid zelf overgenomen, wat de leden van de WLA sterkt in hun mening dat zij niet zo maar voorstellen in het ijle doen. Waar mogelijk heeft de werk groep zich ingezet voor het be houd van de groene long tus sen Aalst en Dendermonde. Bij de aktie behoud Denderland werd ondermeer geprotesteerd tegen de uitbreiding van het bedrijf van de gebroeders Lam- brecht, tegen de bouw van een paardestal. Onlangs publi ceerden de leden van WLA hun standpunt inzake huisvuilopha- ling. Zij zijn ervan overtuigd dat een selektief ophalingssys- teem een noodzaak is. Voor het overige wijzen de Groene Jongens naar enkele tientallen kleinere akties, die alle met sukses bekroond wer den. Zij nodigen de heer bur gemeester uit de bestaande dokumentatie te komen inkij ken. Door deze opsomming van «positieve» aktiviteiten, wil de Werkgroep Leefmilieu Aalst bewijzen dat zij niet negativis- tisch werkt. Zij beogen immers steeds hun doeleinden: ijveren met alle wettelijke middelen voor het behoud van een menswaardig leefmilieu of voor een verbetering hiervan. Zij schijnen daar wel degelijk in te lukken, zodat zij terecht de be wering «Ik ken ze niet, en ik wens ze niet te kennen» aan vechten. R. Devijver Ondanks de weinig aanmoedigende woorden van de heer D'haeseleer, wenst de Werkgroep Leefmilieu Aalst zijn wer king toch verder te zetten. Zij blijven ijveren voor een behoud of een verbetering van het Aalsterse leefmilieu. Ook tijdens deze vakantiepriode zaten de leden niet bij de pakken: er werd gewerkt! De aktualiteiten in Groot-Aalst werden op de voet gevolgd en onderzochtDaarna werden de vérschillende punten van kommentaar voorzien om aan de inwoners mede te delen Gedurende één week (tot 3 juli laatstleden) had een nieuw on derzoek plaats van de N.V. Ré- sidence Parklaan 50 a, b, c te Aalst tot het bekomen van een vergunning voor het inrichten van een zelfbedieningswinkel met een oppervlakte van 1412 vierkante meter. De WLA ver wondert er zich over dat over dit nieuw onderzoek in alle talen gezwegen werd. Het was weer de werkgroep die dit tweede openbaar onderzoek ontdekte. Ten gepaste tijde werden de middenstandsorganisaties van dit onderzoek verwittigd. Het komt hen echter onbegrijpelijk voor dat alles zo lang in de doofpot blijft vooral gezien de precedenten van deze affai re: Delhaize. Bij besluit van 23 juni 1978 heeft de Bestendige Deputatie van Oost-Vlaanderen beslist de buurtweg nummer 35 (Ca- pelleveld; te Nieuwerkerken te behouden in zijn huidige staat. De WLA triomfeert: blijkbaar begint ook de Provinciale Overheid het nut in te zien van het behoud van bepaalde lan delijke wegen als potentiële voet- of fietspaden Men schaft ze niet meer af om één of an dere partikulier een genoegen te doen! Betreffende de uitbreiding van de kippenkwekerij Antoine Doorns, Oude Dendermondse steenweg 383 te Aalst, wenst de Werkgroep Leefmilieu een duidelijk standpunt te formule ren. Door vele mensen uit de buurt werd bij de werkgroep om een onderzoek gevraagd, ech ter wel laattijdig. De WLA is echter konsekwent: Vanuit het oogpunt van de ligging (stede bouwkundig aspekt) kunnen zij GEEN bezwaar hebben tegen deze geplande uitbreiding, ge zien het bedrijf in een land- bouwzone gelegen is. Het be treffende bedrijf stond er reeds vóór de omliggende bewoning er kwam. Landbouwers en veekwekers moeten nu een maal ergens de mogelijkheid hebben om uit te breiden. De standsmensen die «op den bui ten» gaan wonen, moeten ook kunnen genoegen nemen met de nadelen ervan, onder an dere een lichte reukhinder. In het Belgisch Staatsblad van 29 juni verscheen het koninklijk besluit van 24 april 1978 waar bij aan de stad Aalst de machti ging verleend wordt tot ontei gening van de percelen voor het uitvoeren van verbete- ringswerken aan de buurtwe gen nummers 4, 9 en 14. Dit zijn de Hoezestraat en het Mor- telveld te Aalst. De jongens van de WLA vragen zich af of dit de eerste fase is van de aanleg van het enorme woonuitbrei- dingsgebied dat aangeduid is op het Gewestplan Aalst. (Dit is gelegen tussen de Hoe zestraat. het Aalsters Kerkhof, de Sint-Jobstraat en de autos nelweg E5 Brussel-Oostende) Op het stadhuis en op verschil lende borden van de stad hangt er momenteel een mededeling uit van het Provinciaal Gouver nement, inzake de jacht met het geweer op... reebokken! De Groene Jongens vragen zich echt af waar men in Groot-Aalst nog kan jagen op reebokken' (Misschien in ons stadspark???) Zij vragen zich af welk nut het heeft dergelijk reglement mas saal uit te hangen. Na deze punten,wensen de le den van WLA er nog enkele be kend te maken. Zij wijzen er echter op dat het bekendma ken hiervan louter informatief is. Het betekent dus niet dat zij er ook automatisch negatief te genover staan! Mevrouw De Cock-Druwez (Kwalestraat 91 te Nieuwerker ken) heeft een onderzoek ge daan met betrekking tot het verder uitbreiden van de be staande inrichting voor var kens. De N.V. Vulcain breidt steeds verder uit op het Wijngaard- veld. Ten bewijze: een nieuw openbaar onderzoek tot uit breiding met een stikstoftank van 800 liter. De N.V. Tupperware (P. Corne- liskaai 35) kreeg bij besluit van de Provinciale Overheid van 16 juni toelating tot uitbreiding van haar fabriek in kunststoffen. Een positief (sik!) resultaat werd wel behaald in verband met het ophalen van het grof huisvuil! Onlangs verscheen er in de Aalsterse Stadsberichten een indrukwekkende lijst met data, beurtrollen en nuttige telefoonnummers voor het op halen van het groot huisvuil. Een feit is dat de sluikstorters nu onverbiddelijk kunnen ge straft worden. Er is helemaal geen reden meer om tot sluik storten over te gaan, nu een aangepaste regeling werd ge troffen. De Werkgroep Leefmi lieu Aalst zal bij alle gelegen heden wijzen op de service van de stad. Zij zullen echter waak zaam blijven wat betreft de sluikstorters! De WLA suggereert verder: Het stadsbestuur moet alle moge lijke middelen aanwenden om deze ophaaldienst bekend te maken. Dit kan bijvoorbeeld gebeuren door op de zijkant van de vuilniswagens te ver melden: «Gratis ophalen grof huisvuil, telefoon... Zoals het in Gent reeds gedaan wordt, kan men ook een brievenbus aan de vuilniswagen hangen: daarin kunnen de bewoners een schriftelijke aanvraag stoppen. Ten slotte wensen de «Groene Jongens» alle leden en simpa- tisanten uit te nodigen op hun volgende vergadering, welke zal doorgaan op woensdag 15 augustus in het «Apostelken» (Kerk Mijlbeek). Zij delen ver der mee dat het lidgeld nog steeds (slechts) 150 frank per jaar bedraagt. Dit kan eventueel gestort wor den op hun rekening bij de Kre dietbank: nummer 432- 5082881-30, met name Werk groep Leefmilieu Aalst R. Devijver Voornamelijk via de pers werd de oprichting enkele maanden geleden van het Initiadefkomitee Denderstreek (I.C.D.) aangekon digd. Mede door de eerder vage doelstellingen op het vlak van leefmilieu hebben veel mensen zich wellicht de vraag gesteld: ICD, is dat Raldes? We kunnen hier ondubbelzinnig «neen» op antwoorden. De twee verenigingen verschillen fundamenteel van elkaar. Elgenlfjk ware het logisch dat een nieuwe vereniging met op het eerste gezicht verwante doelstellingen aan die van andere verenigingen een woordje uitleg geeft om verwarring b(j de bevolking te voorkomen. Daar ICD dit tot op heden niet heeft gedaan, neemt Raides hiertoe het initiatief. Tegelfjk bepalen we ons standpunt. 1Wat de doelstellingen betreft De doelstellingen van Raldes situeren zich op het terrein van de «klassieke» leefmilieuwerking en al wat daar komt bij kijken. Raldes heeft nl. als hoofddoel te ijveren met alle wettelijke mid delen voor het behoud en/of de verbetering van de kwaliteit van het leefmilieu. Dit leefmilieu is voor ons het zintuiglijk waar neembaar milieu waarin wij leven. Het ICD stelt zich tot doel een werkelijke verbetering van het algemeen leefmilieu in de Den derstreek. Deze doelstelling gaat volgens de woordvoerders van het ICD verder dan de klassieke leefmilieuaktie: het gaat in de eerste plaats om het ombuigen van de globale (negatieve) situa tie van de streek. Dit kan enkel als alle lagen van de maatschap pij zich bewust worden van hun verantwoordelijkheid en van hun macht. We zouden dus kunnen stellen dat Raldes zich doelbewust toelegt op de klassieke leefmi lieuaktie, terwijl ICD eerder de totale verandering van de maat schappij in de Denderstreek beoogt; een (klassieke) leefmi lieuaktie is daartoe slechts een middel. Daar wij bij de oprichting van ICD de mening toegedaan waren dat het eveneens om een echte milieuvereniging ging. hebben wij een voorstel overge maakt tot integratie met Raldes om versnippering van krachten te vermijden. Tijdens de re centste kontakten tussen beide verenigingen is echter duidelijk de verschillende ingesteldheid tot uiting gekomen, zodat inte gratie thans niet realistisch is. Dit betekent niet dat er geen samenwerking zou mogelijk zijn. Een konkrete mogelijkheid tot samenwerking bood ui teraard de «vlotaktie». 2. De vlotaktie op de Dender Einde juni 1978 riep het pas opgerichte ICD alle verenigin gen en geïnteresseerden op om een eerste initiatief van ICD te steunen; de vlotaktie. Reeds op de vergadering van de Raad van Beheer van Raldes op 30.5.78 te Dendermonde werd beslist in principe samen te werken met de IACD (voorloper van ICD) voor de vlotaktie. Er hadden vier kontaktverga- deringen plaats, waarvan er drie werden bijgewoond door Raldes. Uiteindelijk bleek de voorwaar de tot samenwerking het schrif telijk onderschrijven van een pamflet dat de inzichten van het ICD aangaande de Dender streek bevat. Tevens werd duide lijk dat de vlotaktie niet bedoeld was om de aandacht op de Dcndersanering te vestigen, maar eerder een middel op het ICD-standpunt aan de bevol king kenbaar te maken. Raldes heeft dit ICD-pamflet (uitge deeld tijdens de vlotaktie) niet goedgekeurd, omdat het niet tot haar doelstellingen hoort de algemene sociaal-ekonomische- maatschappelijke problematiek in de Dender streek aan te pakken of zich daarover uit te spreken. We hebben wel twee zeer konkrete voorstellen gedaan: - ofwel de vlotaktie beperken tot welomschreven objektieven als waterzuivering en natuurbe houd; - ofwel Raldes toe te laten een eigen tekst uit te brengen tijdens de vlotaktie. specifiek hande lend over de Dendersanering, en zich op dat vlak soldiair te verklaren met ICD. zonder evenwel bij de totale optiek van ICD aan te sluiten. Beide voorstellen werden, na beraad, door ICD op 27.7.1978 afgewezen. Raldcs betreurt dit en moet vaststellen dat het ICD slechts bereid is tot samenwerking met andere verenigingen inzoverre men haar standpunten over neemt en propageert, wat on aanvaardbaar is. Het is nu eenmaal zo dat men, in een pluralistische samenleving, voor de verwezenlijking van een konkreet doel-tijdelijk de han den moet kunnen (en willen) in elkaar slaan met andere vereni gingen en groepen van de meest diverse pluimage, zonder te verwachten dat één of meer verenigingen n.a.v. die samen werking hun eigenheid prijsge ven. Het niet meewerken van Raldes met de vlotaktie van ICD betekent niet dat we de proble matiek van de Dendersanering uit het oog verloren hebben, noch bereid zouden zijn tot samenwerking met andere or ganisaties. Juist inzake de water vervuiling van de Dender werkt Raldes op dit ogenblik samen met Opbouwwerk Pajottenland, met de bedoeling: 1. een stand van zaken te Het slachthuis van Aalst zit zwaar in de rode cijfers, dat konden de lezers van de Aalsterse editie van ons blad al maanden geleden vernemen. We maakten toen gewag van de mogelijke sluiting van deze instelling. We rekapituleren even hoe de vork aan de steel zit. Het openbaar slachthuis (in stadsregie) werd geopend in 1973, na niet minder dan negen jaar aanslepende bouw werken. De zware financiële offers konden na vijf jaar wer king nog niet tot een boni op de betalingsbalans leiden, integendeel, de grote tekorten nopen de verantwoordelijken tot moeilijke beslissingen. Een en ander wees op een moge lijke sluiting, want volgens enkele leden van het door de stad aangestelde advieskomité mogen «de maatschappij of de inwoners van Aalst niet opdraaien voor de verliezen gemaakt in het slachthuis ten voordele van enkele privéper- sonen». Met z'n zowat 63.000 slachtingen in 1977 mag het Aalsterse slachthuis tot de belangrijkste slachthuizen van het land worden gerekend. Het is erg centraal gelegen t.o.v. de Brusselse en Oostvlaamse regio, heel degelijk toegerust (mechanisatie en koeling) en bovendien een niet onaan zienlijke werkgever (ongeveer zeventig mensen). LOKEREN Wat heeft Lokeren dan wel met Aalst uitstaans? De Lokerse Vleesveiling (LVV) is de voornaamste aanvoerder voor wat de varkens betreft: van de 36 000 stuks in 1977 waren er 26.000 voor rekening van de LW. dezer dagen raamt men het Lokers aandeel op negenhonderd stuks per week, dat is driekwart van het totaal aantal varkens. LVV-direkteur Rony Welvaert betoogt dat wanneer het Aalsterse slachthuis dichtgaat, het slachthuis in de Durme- stad onmogelijk de varkens van de Lokerse Vleesveiling kan opvangen, er zijn weinig of geen slachthuizen in de buurt van Lokeren die dit enorme pakket kunnen verwerken. In dat perspektief pleit de Lokerse Vleesveiling voor een sanering van het Aalsterse slachthuis. Mits een aantal te nemen maatregelen kan men die instelling beslist gezond maken, aldus de heer Welvaert. «De sluiting van het slacht huis te Aalst betekent een aanslag op de belangen van zovelen die werkzaam zijn in en rond het bedrijf en niet minder op de landbouwbevolking van gans Oost- Vlaanderen», zo stelt hij. De LVV-direkteur wijst op het regionaal en nationaal belang van de Lokerse Vleesveiling, die zestienhonderd landbouwers-veekwekers verenigt en vorig jaar op koöperatieve basis een jaaromzet van 930 miljoen frank bereikte Omdat het slachthuis in Lokeren sedert jaar en dag verza digd is, zocht de LW z'n toevlucht in Aalst. Lokeren wil dus graag in Aalst blijven, als het slachthuis daar tenminste niet doodbloedt...(wv) bezitten over de zuiveringsplan nen en realisaties vanwege de overheid en de industrie; 2. een parlementaire aktie om bepaalde oplossingen versneld door te drukken of bestaande knelpunten tijdig te ontdekken, 3. de bevolking op grote schaal van deze aktie te informeren, via de media. In het kader van de aktie «Jaar van het Dorp» waarvoorsche pen Annie De Maght zich herhaaldelijk persoonlijk inzette wil ook Aalst zelf zich manifesteren. Op zondag 10 september wil men inderdaad van 10 tot 18 uur op de Grote Markt doorlopend oude ambachten zien demonstreren. Zoals op vele plaatsen voor enkeie jaren, o.a. te Meldert door de Kulturele Kring, de monstraties van oude am bachten plaatsvonden wil men dit nu te Aalst eens op grotere schaal proberen. Klompenmakers, manden- vlechters, glasblazers, pot tenbakkers, beeldhouwers, zeeldraaiers, spinsters, werksters op het kantkus sen en allerlei vrouwelijke hobby's zijn er zeer wel kom. Kandidaturen hiertoe wor den ingewacht niet bij het «Feestkomitee» maar wel op de dienst Organisatie-In formatie, Stadhuis, Grote Markt, wel dient U erbij te vermelden of U eventueel uw afgewerkte stukken al dan niet wenst te verkopen ter plaatse. Daar enerzijds de Grote Markt op 10 september ver keersvrij zal zijn en ander zijds de deelnemers zelf moeten zorgen voor hun werk- en tentoonstellings materiaal zullen de inschrij vers een doorlatingsbewijs. ontvangen dat hen zal toela ten op die dag hun materia len op de Grote Markt af te laden. Zelf parkeren ze dan hun wagen op de Hop markt. De ingeschreven deelne mers dienen zich dan op 10 september tussen 9 en 10 uur aan te melden op het sekretariaat van het stad huis (hall) waar ze een plaatsnummer (na loting) ontvangen alsmede een bon voor een koud middagmaal in zaal Madeion (Grote Markt) en twee bons voor een drink. Bij eventueel slecht weer gaat deze ambachtsmarkt door in de Keizershallen. Gezorgd werd eveneens voor brandbeveiliging en eerste hulp bij ongevallen. Ter gelegenheid van deze manifestatie en tevens als promotie van de lokale am bachten zal een lijst worden gepubliceerd van alle per sonen wonend in Groot- Aalst die nog een oud am bacht uitoefenen. Ook mensen die dergelijk ambacht louter als hobby pratikeren zullen erin wor den opgenomen. Tegen de inschrijvingsda tum van 20 augustus kan U hiervoor op de bovenge melde dienst Organisatie- Informatie terecht. LH Ongeveer een maand geleden werd overgegaan tot de stichting van de V Z W. «Samen Leven», die tot doel heeft de integratie van de licht en matig mentaal-gehandikapten in onze maatschappij te bevorderen. Deze vereniging staat open voor iedereen en als dusdanig kan elke persoon er lid van worden Eenieder die dit initatief wil steunen kan dit daadwerklijk doen door zich lid te laten maken van de V.Z.W. «Samen Leven». De jaarlijkse lidmaatschapsbij drage is vastgesteld op 100 frank. Lid worden kan via een eenvoudige schriftelijke aanvraag, gericht aan mevrouw L. Bundervoet, Guido Gezellestraat 27 te 9308 Hofstade of telefonisch op het nummer 21.02.66 Alle informatie en dokumentatie over gehandikapten-beleid mag op dit adres bezorgd worden en zal met dank worden aangenomen. Voor bijkomende inlichtingen kan men eveneens op voor noemd adres terecht. R. DEVIJVER

De Voorpost | 1978 | | pagina 7