VAKANTIEKLAP VOOR KINDEREN HERFSTWANDELINGEN IN DE ARDENNEN UITERST BELANGRIJK NIEUWS VOOR AFGESTUDEERDEN VAN HET HOGER SEKUNDAIR ONDERWIJS OPEN BRIEF AAN DE PRINSENCAEMERE 2 - 18-8-1978 - De Voorpost De redaktie heeft het recht deze teksten in de korten even ongrondwettelijk, als voorheen, alleen het voortbe staan van de regering is alvast wat gerekt tot na het parlemen tair verlof. De argumentatie waarmee de regering de bezwaren van de Raad van State naast zich neerlegt is uiteindelijk een stun telig dokumentje van 11 blad zijden geworden. Een arme uiteenzetting vol spitsvondig heden en wat de essentiële punten betreft, naast de kwes tie of bedrieglijk. De regering en in de eerste plaats Eerste Miinister Tinde- manshoudt het bij de verkla ring van het politiek akkoord, gesloten tussen de partijvoor zitters van de regeringscoalitie, in overeenstemming met de grondwet. Hoe tegenstrijdig dit wel is blijkt uit de verklaring van Waalse B.S.P. - voorzitter Cools, die onomwonden erkent dat de grondwet met de voeten wordt getreden, maar dat het door de Walen geëiste gewestelijk be slissingsrecht dit wel waard is. Als nu ook nog Mevrouw Spaak komt verklaren dat haar partij, het FDF, deze ongrondwette lijkheid ook niet zo nauw neemt in ruil voor de vele voordelen die de Franstalige Brusselaars en het F. D.F. in het bijzonder kunnen bekomen, dan wor- wordt alleen het Vlaamse kindje met het badwater weg gegooid. NAAR DE 2 MILJARD FRANK SCHULD IN GROOT AALST? Bij de bespreking van de dienst jaarrekening 1977 is vooral op gevallen het gebrek aan be langstelling van de meerder heid zelf voor de financiële pro blematiek van onze stad Niettegenstaande heel wat po sitieve elementen, zoals de hulp van de deelgemeenten, de door de groep van Centrum steden bedongen betere bede ling in de verdelingsfondsen, de sterke verhoging van prac- fisch alle belastingen onder de dekmantel van de zogezegde harmonisatie en daarbijvoe- gend de gelukkige nawerking van de door de vroegere stad Aalst bekomen consolidatiele- ning ten laste van de Staat heeft dit alles niet mogen leiden tot het voorleggen van een re kening, die we sluitend zouden noemen. Alhoewel de rekening voor een schepen van Financiën zich be ter leent dan een exposé voor de begroting omdat gewoonlijk het resultaat wat beter uit de verf komt, blijft het geheel toch maar triestig. Zelfs een fractievoorzitter van de meerderheid heeft een waarschuwende vinger uitge stoken, omdat hij het al te kras vond dat de schuldenlast op verontrustende manier aan het stijgen gaat en dit slechts na één jaar bestuur. Een ander lid van de meerder heid sprak hem niet tegen en voegde er aan toe dat de toe stand erbarmelijk was Tijdens de zogenaamde over gangsperiode wist het College voorstellen te doen om de stadsschuld zo maar met 256 miljoen te verhogen en aldus op 1.468.929.000 F te brengen. Op deze wijze zal de schuld na de bestuursperiode onder bur gemeester D'Haeseleer zeker de 2 miljard bereiken. Hij zal niet de man zijn van zes miljoen maar van de 2 miljard Een dergelijke politiek voortzet ten is doodgewoon financieel harakiri plegen. Aalst is een belangrijke stad geworden, doch dit betekent niet dat men de allures van de ministeriële departementen moet importeren in het plaatse lijke kader, dat zou de burge meester toch moeten weten niemand is hiermede gediend. De matigheid lijkt een onbe kend begnp voor het stadsbe stuur De luxepolitiek vinden gereflecteerd in de stadsschuld en het luxebeheer vinden we terug in zovele kleine uitgaven, die niet onbelangrijk zijn, maar een grote som uitmaken in het deficiet. Enerzijds wordt er on voldoende gestreefd om voor de verschillende projecten een maximum aan betoelaging te bekomen en anderzijds zijn bepaalde projecten veel te luxueus. Het project van het zwembad is er een voorbeeld van, bij het begin was het haalbaar met 75.000.000 F nu spreekt men reeds van een getal om en bij de 200 miljoen Hier zit een staartje in. Doch onze ge meenschap vraagt geen luxe, maar wel rationele en efficiënte uitvoeringen en zoveel moge lijk. Wanneer de oppositie dan en kele vragen stelt, is de burge meester vlug gestoord en be schouwt hij dit vaak als een verwijd en dat mag niet. Alleen complimentjes maken, dat mag wel De oppositie zal- waakzaam blijven en de belas tingbetaler beschermen tegen mogelijke financiële rampen. ARME DEMOKRATIE De Politieke inhoud van het gemeenschapspakt wordt niet gewijzigd. De Regering houdl geen rekening met de bezwa ren van de Raad van State. Be langrijke punten uit het akkoord zoals de cultuurautonomie. de bevoegdheid van de Franse cultuurcommissie te Brussel, de gemeentelijke cultuurcom missies en het inschrijvings- recht worden niet veranderd. Hierop kwam het te verwachten antwoord neer van Eerste mi nister Tindemans op de grond wettelijke bezwaren van de Raad van State tegen het Eg- montontwerp Ten gronde is er niets veran derd. Het Egmontontwerp blijft Zoals ik vorige wee reeds in deze rubriek heb laten uitschij nen, heeft de regering de bal teruggekaatst naar 't parle ment, waar echter een grond wetgevende bevoegdheid no dig is om de grondwet te wijzi gen. Die kan alleen maar na verkie zingen verkregen worden. Maar de partijvoorzitters van de meerderheid schrikken er ech ter voor terug het woord aan de kiezers te geven. Zij verzetten zich liever syste matisch tegen de adviezen van de Raad van State Arme de mo kratie. Diane D'haeseleer BIJ DE OPENING VAN DE 31" JAARBEURS Bij de opening van de jaar beurs wordt traditiegetrouw door beleidsverantwoordelij ken het gebeuren in de verf gezet en dit met onderschei den accenten, naargelang de tendens van de betrokkene. Ook dit jaar is dit terug het ge val en wel in de Officiële Gids van de 31" Jaarbeurs. Burge meester, Schepen Bourlon en Feestcomité-voorzitter Frans Wauters, stellen aldus de 31" jaarbeurs aan het Aalsterse publiek voor. We willen hier de tolk zijn van de socialistische beweging om allen die tot de realisatie van deze 31" Jaarbeurs hebben bijgedragen, en dat zijn in de eerste plaats de schepen van Feestelijkheden, het Feest comité o.l.v. Frans Wauters, het stadspersoneel en de ex posanten te feliciteren met hun prachtige realisatie: moge uw aller inzet met een 40.000ste bezoeker bekroond worden! Voor ons socialisten is het jaarbeurs-gebeuren in de eer ste plaats een aangelegenheid van de consumenten: nergens anders komen de verbruikers beter aan hun trekken, is de informatie-mogelijkheid van het publiek zo uitgebreid op de jaarbeurs. Hier wordt aan het geïnteresseerde publiek een rijke gamma van kwaliteitspro- dukten voorgesteld, is keuze mogelijk, is drempelvrees op voorhand weggenomen en staan de handelaars doorlo pend ter beschikking van de geïnteresseerden. Dat noe men we «goede verkoopsom standigheden». Ook interes sante prijsaanbiedingen ma ken de jaarbeurs nog aantrek kelijker. Voor de handelaars biedt de jaarbeurs aldus de mogelijk heid om met een zeer talrijk publiek in aanraking te komen en dit in omstandigheden die gunstig kunnen genoemd wor den. Aldus vervult de jaarbeurs ontegensprekelijk een belang rijke economische funktie De stad is hier volop in haar rol wanneer ze jaar na jaar deze belangrijke commerciële akti- viteit organiseert. Geen an dere instantie zou dit beter kunnen. Aan het toenemend aantal ex posanten is te merken dat het de handelszaken en KM.O.'s, mits degelijke beleidsvoering, goed gaat en dat we nog veraf zijn van een «handel en nijver heid die helemaal om zeep gaat», zoals sommigen ho pelijk onachtzaam wel eens durven te beweren De K M.O.'s bewijzen steeds weer in economische crisistijden 't best bestand te zijn tegen de crisisgolven. Ook vandaag is dit te merken aan de toename van het aantal deelnemende handelaars! Op een ogenblik dat de ge wone man in de straat zorg zaam met zijn geld moet om springen, zorgt de huidige re gering er trouwens voor dat de koopkracht van de bevolking op peil wordt gehouden en dat de K.M.O.'s de nodige zuurstof blijven vinden om zich verder te ontwikkelen. Het Feestcomité en de Sche pen van Feestelijkheden ver dienen ook onze geluk wensen omdat ze in de marge van de handelsbeurs een boeiend showgedeelte heb ben uitgewerkt, waarbij de mensen van de derde leeftijd en de minder-validen worden bedacht. Dat is dan meteen een belangrijk sociaal gebeu ren voor deze mensen. Op deze wijze blijven ze betrokken bij het gemeenschapsleven. Mochten de pensioenen en sociale uitkeringen voor Jan met de pet nog wat rechtvaar diger kunnen vastgesteld wor den, dan zouden ook deze mensen allicht nog eens kun nen binnenlopen in één van de talrijke stands op de jaarbeurs! Misschien een interessant idee voor de «onvergetelijke» magische 77.77.77? Martin Hutsebaut Pol. Secr. B.S.P. EN IEDEREEN IS BRAAF... Twee vooraanstaande fi guren van ons arr. Aalst hebben vorige week een mening gepubliceerd over de huidige krisis, PVV-burgemeester D'Haeseleer, en BSP-se nator Vernimmen. De moeite waard dus dit na der te bekijken. L. D'Haeseleer heeft ge lijk wanneer hij schrijft dat niet iedereen deze «scherpste ekonomische inzinking aller tijden» even erg aanvoelt. Maar indien dit waar is voor sommige arbeiders en middenstanders, dan is het zeker waar voor het grootkapitaal dat de Bel gische politiek in feite uitstippelt en nog steeds grote winsten boekt, sommigen de grootste winsten aller tijden... «Eenvoudig voorgesteld» zoals de burgemeester dat beweert te doen, komt zijn betoog er op neer, dat degenen voor wie het «de moeite moet lonen om te onderne men», meer geld zou moeten krijgen en dat de anderen moeten begrij pen, dat» de noodzake lijke matigheid er in be staat dat we verlost moe ten raken van overdreven hebberigheid en ons be roep op steeds meer ver worven rechten». Zo kun nen handel en nijverheid weer opgepept worden Zo eenvoudig Is dat, en die dit niet aanvaardt ver spreidt ideologieön. Pre cies of deze stelling, niet precies de ideologie is van degenen die de ge volgen van de kapitalis tische krisis op de kleine man willen afwentelen. W. Vernimmen sluit de ogen niet voor de struk- turele oorzaken in het ka pitalistische systeem. Hij stelt de vraag of de investeerders niet te konservatief zijn, kijkt uit naar openbaar in dustrieel initiatief eist dat de kontrole en de ef ficiëntie over de staats gelden zeer streng en se- lektief zouden zijn, maar zonder één stout woord voor het grootkapitaal het is zijn rede in de Se naat in «Voor «Allen» ge publiceerd Schakelt hij over naar mentali teitsverandering en de strijd tegen de kumul. Het kon in de huidige voorwaarden veel erger, maar ook veel beter zijn. Wie met deze senaatsre de geholpen zal worden, hebben we niet gesnapt. Van dat soort kan W. Vernimmen er nog veel houden. Maar het houd niet eerlijk zijn ook geen woord te zeggen over wat hij denkt over de re geringsvolmachten om de krisiswet door te voe ren. Welnu, hij is er te gen. De grote parlemen taire meerderheid van vandaag wettigt die niet, maar...hij zal ze toch maar stemmen, er aan toevoegend deze werk wijze in de toekomst niet meer te zullen aanvaar den... Zo zit dat dan. Ook zijn CVP-kollega G. Willems houdt niet van die vol machten, maar hij zal ze ook stemmen. Een V.U.- kollega Caudron al even zeer. Een PVV-kollega Diane D'Haeseleer zal ze wellicht niet stemmen omdat de PVV niet mee aan de pot zit, maar mee in de sloep zou ze het zelfde doen. En samen met nog enkele andere die die volmachten ook zullen stemmen, verte genwoordigen zij ons ar rondissement, de arbei ders-kiezers inbegrepen. En iedereen de ge westelijke vakbondslei ders incluis is braaf, en de verkozenen zijn ook braaf. En Tinde- mans-Eyskens-Claes vormen de heilige drie vuldigheid, en het groot kapitaal is god. Ray De Smet Het Koninklijk Besluit van 30 jnli 1976 voorziet in de mogelijkheid dat de Minister van Nationale Opvoeding de houders van een gehomologeerd getuigschrift van het hoger sekundair onderwijs kan toelaten tot het vijfde leerjaar van de hogere kyklus van het technisch, kunst- of beroepsonderwijs, met vrijstelling van bepaalde vakken. Hiervan heeft Minister Ramaek- kers in zijn omzendbrief van 1 augustus 1978 gebruik gemaakt. Op die wijze kan nu een afgestudeerde van het algemeen sekundair onderwijs van het atheneum, het lyceum of kollege of van de afdeling industriële wetenschappen het kwalificatie- getuigschrift van een bepaalde technische, beroeps- of kunst studierichting behalen. Tijdens het schooljaar 1978-1979 zal hij dit ten experimentele titel in een jaar kunnen doen. De betrokke ne kan zich daartoe bij voor beeld in het Hoger Rijksinsti tuut voor technisch onderwijs, welvaartstraat 70 te Aalst in het zesde leeijaar (mechanika, elek triciteit, elektronika, bouwtech niek, chemie) laten inschrijven voor minimum 17 en maximum 24 lesuren. De gekozen vakken vormen een rechtstreekse voor bereiding op de kwalificatie- proef die op het einde van het schooljaar afgenomen wordt. De vakken worden door de afgestu deerden gekozen in gezamenlijk overleg met de directie en de vakleraars, uit het programma van het vijfde en het zesde leerjaar. Dit aldus samengesteld lessenschema mag echter geen materies bevatten die de afge studeerde reeds vroeger tijdens zijn voltooide secundaire stu dies. volgens eenzelfde program ma en eenzelfde aantal uren, volgde. Ook afgestudeerden van het Technisch Sekundair Onderwijs die houder zijn van een gehomo logeerd getuigschrift kunnen van die maatregel genieten om zich te heroriënteren. Een bouw- technicus kan voor mecanicien verder studeren een elektronicus voor elektricien en omgekeerd, enz. Ook in een jaar, met minimum 17 en maximum 24 lesuren per week. Op het einde van het schooljaar leggen de betrokken afgestudeerden sa men met de gewone leerlingen van het zesde leerjaar de kwalifïcatieproef af! Voor werkloze jongeren biedt deze maatregelen een enige kam zich verder te vervolmaken op korte termijn! M Heb je al veel geleerd deze vakantie? -Wat een snertgekke vraag-, denk je nu misschien En toch, tijdens de vakantiemaanden kan je een hoop dingen leren, waarover men op school nooit spreekt. Of toch veel te weinig. Op school leer je rekenen en schrijven, aard rijkskunde, gedichtjes voordragenJe leert er niet: hoe kun je het geluid van een kikvors of een duif nabootsen; hoe vind je het noorden in een bos (de groene moskorst op de bomen!); hoe maak je veel pretJe leert er ook geen moppen, geen nieuwe spelletjes, geen lange tochten maken Dat kan je wel na schooltijd, enne tijdens de vakantie! 't Is maar da'je 't weet! Bij het lezen van het artikel -Fiesta AI-Ostaa...- in De Voorpost vai11 11.8 heb ik me toch afgevraagd waarom het nodig is zo'n hooi1' verdachtmakingen, leugens en verdraaide waarheden de wereld ie s te sturen. En alhoewel ik van oordeel ben dat men beter niet ingaatv< op dergelijke roddel, vind ik het toch nodig nu eens en voor goed eelrt. paar zaken duidelijk te stellen: z' 1. Er is nooit onenigheid geweest over het aan de Prinsencaemeri uit te betalen bedrag tussen Frans Wauters en Kamiel Sergant]2' Kamiel Sergant maakt geen deel uit van het feestcomité en KAN duiv' met de beslissing ervan niets te maken hebben. 2. Niet Frans Wauters maar ALLE aanwezige leden van het feest«s' comité hebben tegen het uitkeren van de 20.000 F gestemd. Ooi mijn eigen voorstel (15.000 F) werd verworpen. Unaniem wen 10.000 F aanvaard. Bij een volgende vergadering werd geprobeerd een compromis ti9' maken: 15.000 F, mits iemand van de Prinsencaemere als conferenj9f cier zou optreden. Dit voorstel werd door de Deken van de Prinsen] caemere, Simon D'Hondt, verworpen. Het eerste voorstel bleef du; behouden: 10.000 F. Waarom nu deze beslissing? Het ging hier nii over de financiële maar wel over de principiële kant van de zaak. Hi Karnavalverbond, waarbij meer dan veertig karnavalgroepen as gesloten zijn, krijgt immers voor de inrichting van de Aalstei avond 40.000 F. Kamiel Sergant staat de hem toegekende 5.000 ook af aan de kas van dit verbond om de kosten te helpen dekken het gebruik van de gebouwen Fiber Fleet, waar zo een dertigl groepen hun werkplaats hebben (jaarlijkse kosten ong. 150.000 F) Het comitée dacht dan ook, dat het onredelijk en onrechtvaardig zc zijn, ten overstaan van al die groepen, om dan aan slechts één groei 20.000 F uit te keren. Nu is het wel zo dat niemand, en zeker hel .1 feestcomitée niet, twijfelt aan de kwaliteit van de prinsenshow, Integendeel, inderdaad is het steeds een fantastisch gebeuren. Maaffj er waren voorafgaanden: ook de Gilles hadden op de laatste prin!ve senverkiezing een show van 1 uur opgevoerd. Een show die aan dezJvr groep 40.000 F kostte. Nooit echter hadden de Gilles die het tod vy financieel zeer moeilijk hebben hiervoor een tegemoetkomin gevraagd. Dat de visie van het comité in deze zaak juist was bewijs reeds de gerechtvaardigde reactie van de Gilles. Reactie die trou 1 wens ook verscheen in De Voorpost van 11.8. 3. Iets meer over de zogezegde -tegenkanting» van het feestcomit aar tegenover de Prinsencaemere en het ophalen van de prijzen voor d Ke bloemenfeeverkiezing: fee De Prinsencaemere beroemt er zich op dat ze deze prijzen al 1 ran jaar ophalen. Toch is deze groepering slechts op 20.2.1972 gestichtzie Wie eventjes een rekensommetje maakt... Vroeger zijn deze prijzei c'er altijd opgehaald door de leden van het comité zelf. De reden waarom^™ de Prinsencaemere het nu doet is doodgewoon deze: het comité heel 8°' hen deze taak laten uitvoeren om hen zo dichter bij het gans^r'e gebeuren te betrekken. dot Is dat tegenkanting? jel Elk jaar worden de prijzen, zowel aan de prins als aan c i*VC bloemenfee, overhandigd tijdens een receptie. Op verzoek van c Prinsencaemere zelf werd overeengekomen dat zij de prijzen ove JJ?' handiging zouden organiseren. Alle receptiekosten echter worde, 3 door het feestcomité gedragen. Is dat tegenkanting? Kn De Prinsencaemere nam het fijne initiatief een Prinsendag in richten waarbij vooral gedacht wordt aan de minder-validen en t derde leeftijd. Om dit initiatief te steunen kregen zij hiervoor van h feestcomité 50.000 F. kcn Is dat tegenkanting? "m' 4. De steeds opnieuw opduikende insinuatie over het overwicht va je de -kleur» van de voorzitter binnen het comité: Nog een rekensommetje: van de 43 leden zijn er slechts nege V3t «rood»waaronder de Deken van de Priasencaemere zelf. Ofwel zij vor de 34 andere leden dus onmondig, ofwel is dit wat IK denk wat het i< "Cr gans de zaak als politieke dwarsbomerij voorstellen om zo erger aan gemakkelijke sympathie te komen bij de doorsnee burger, di |}eZ niet zoveel weet van al die innerlijke toestanden. 5. De openlijke en zelfs anonieme aanvallen op Frans Wauters: Iedereen die Frans kent zeker heel veel mensen van een ander -kleur- weet dat hij zich met hart en ziel inzet voor alles wj karnaval, de jaarbeurs en alles wat Aalst doet leven, aangaat steeds terugkerende beschuldigingen aan zijn adres zijn niet allee leugenachtig, maar eerlijke mensen onwaardig. Het is immers niet Frans Wauters die beslist, maar het feestcomité Daarenboven zal Frans steeds de laatste zijn om iets of iemand willen dwarsbomen. Toch worden er bvb. naamloze pamfletten ov. hem verspreid. Pamfletten, waarvan ik hoop dat niemand van on, karnavalisten er iets mee te maken heeft. Niet alleen om hun lage gemene inhoud, maar vooral om hun laffe anonimiteit. Nu wou ik alleen nog dit zeggen: zou het in de toekomst niet v. beter zijn een eerlijk en open dialoog te houden om al deze misvei standen te vermijden i.p.v. naar het wapen van vage beschuldigii 1 gen en roddel te grijpen? P' Laat ons nu eens niet meer -^jieveren om ter voilst», maar handen in elkaar slaan, om samen te werken aan wat ons zó nauf. aan het hart ligt: ONS SCHOE1N IENIG OILSJT-! ODILON MORTIEI toll- jard >P liet 1 )ct l 'PIn n A inde Joch JIJ VERVEELT JE TOCH ZEKER NIET? Heb je dit jaar, deze vakantie, al een klubhuis of boshut gemaakt? Al ronde van Frankrijk met tijdrit ten en al, gespeeld? Al gaan zwemmen en waterspelen uitge vonden of geprobeerd? Heb je met je eigen grote ogen al een speeltuin gezien? Ben je met de kinderen van de buurt nog niet op speur tocht uitgetrokken? Heb je al 's gekke gezichten staan trekken tegen de koe die zo dom kijkt in de wei langs de weg? Of speel je liever paard en ruiter, of ziet je onderlip nog blauw van de boks wedstrijd gisteren? Je verveelt je toch niet, want je kan ook nog: de boeken uitlezen die al zolang lig gen te wachten op een koppel le zende ogen, op de fiets springen en familie of kennissen die een eindje verder wonen gaan bezoe ken, skrabbelcn, kaarten, dam men. snipsnap en andere gezel schapsspelen leren of inoefe nen Met je vrienden een kwis opstellen en spelenVroeg gaan slapen en schooltje spe len Nee. deze twee laatste voorstellen zijn weinig zaaks. Maar de andere zijn het proberen waard. OVERIGENS IS ER NOG DE SPEELKLUB Jawel, daar kat. je nog altijd heen. Zaterdag 19 oogst: Voor gehan- dicapte (geestelijk) jongens en meisjes van 6 tot 16 jaar is er een spelnamiddag. Van 14 tot 17 u. op een terrein van Levensvreugde. Botermelkstraat. Aalst. Woensdagen 23 en 30 oogst: spelnamiddag voor alle kinde ren van 6 tot 12 jaar in de Sint- Annaschool, Spaarzaamheids straat 27, Aalst. Van 14 tot 17 u. EN DE STEDELIJKE DAGVERBLIJVEN Ook die zijn nog open! Inlichtin gen: Stedelijk jcugdservicecen- trum, Kapellestraat, Aalst of Jeugdsekretariaat. Katlestraa Aalst. Inschrijvingen kunnen oo ter plaatse. <1* Iedereen die van wandelen houdt, kan in de komende herfst weer terecht bij de Vriendenkring F.F.R. Liefhebbers van een ontspan nende en tevens gezonde vrijetijdsbesteding als wandelen, zullen zeker reeds vertrouwd zijn met deze wandelorganisatie. Heel wat Aalstenaars hebben reeds deelgenomen aan de, inmiddels vrij ge kende, wandeltochten in en rond onze stad. De erediploma's, schild jes en oranje ajuintjes mogen hiervan getuigen. Voor de maanden september en oktober staan weer twee wande lingen op het programma. Om de herfst in zijn beste sfeer en kleur te kunnen genieten werden terug de Ardennen uitgekozen. Een eerste tocht van 15 km heeft plaats op zaterdag 23 september. Er wordt dicht bij de Duitse grens vertrok ken op de baan Eupen -Monschau. Verder gaat het langs het Herto genwoud. door een stukje Hoge Venen om langs de Getzbach naar de afdamming van de Vesder te komen. Ook gekend als het meer van Eupen. De niet wandelaars kunnen ook mee. Zij worden naar Monschau gebracht en 's namid dags naar het meer van Eupen. De volgende herfst maand wordt op zaterdag 7 oktober een Se- moiswandeling op touw gezet Het wordt een wandeltocht waarin tijdens de eerste helft Florenville wordt bereikt, en daarna de abdij van Orval. Aangezien deze wan deling 18 km beslaat, wordt hal verwege een grote rustpauze inge last. De minder sportieven ver blijven te Orval en te Bouillon. Voor beide wandelingen wordt er steeds gestart te 7 uur, en dit zeer stipt. De wandelaars hopen terug te zijn rond 22 uur. De kostprijs voor de reis is bepaald op 275 per persoon, er wordt onder we; gegeten dus picknick meebren gen. Voor inlichtingen en in schrijvingen kunt U terecht op d F.F.R.Dendermondse Steenwq 75 tussen 7.30 en 17 uur. Ook o| het telefoonnummer 21.79.01 ei na 17 uur 70.14.53. JV! WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: REPORTERS: Dolf Boel. Peter Dauwe, Mon De Gendt, André De Groeve René De Witte. Roger D'Hondt, Lieve Haverals, Erich Vai der Eist, Willy Hostens. Wilfried Lissens, Rik Devijve Jean-Paul Van Steerteghem. Willy Raes. Marc Van Impe Marleen Bornauw. FOTO'S EN TEKENINGEN: Carien Bornauw, Eddy Lamin. Jan Muylaert, Jan Strickx, J: Raes. SPORT: Mare Marcel, Gilbert De Pauw. André De Wit, Eric Va' Aerschot, Jef Van Hove, Beno Van Winckel. REDAKTIE: Roel Van de Plas

De Voorpost | 1978 | | pagina 2