ffligfa piktefë@f MORGEN IS HET ZOVER: 31E JAARBEURS 1EL0TTERSREK0RD OP SINT-JOBFEESTEN DE CHEVALIERS: NEW-LOOK GEHEIMZINNIG GEBOUW SERAV BREDESTRAATKERMIS BEVRIJDINGSFEESTEN De Voorpost - 18-8-1978 -3 «Er wordt vandaag terecht veel gesproken over matiging, maar gelukkig begrijpen wij dat niet verkeerd en gaan we daarom niet ai te zuinig zijn. De noodzakelijke matiging be staat er slechts in dat we verlost moeten raken van overdre ven hebberigheid en ons beroep op steeds meer verworven rechten. Matiging betekent zeker niet dat we krenterig moeten zijn met wat we hebben. Integendeel: het is maar goed dat de man in de straat nog de onbezorgdheid bezit om kwistig met zijn centen om te springen; zoniet ging de handel en de nij verheid helemaal om zeep. Dat is de reden waarom in deze tijd de jaarbeurs meer dan ooit een succes moet zijn. Ze is een stimulans en één van de vele middelen om de scheppers van ons welzijn, de handel en de nijverheid, weer op te peppen.» 1 Met deze, al dan niet demago- tigste jaarbeurs in ons Aalst. In ,jgische, frazen motiveert bur- deze tijd van crisis vinden de Jgemeester Louis D'Haeseleer commerciële geesten steeds het inrichten van de éénender- nieuwe middelen om er bo venop te blijven. Als het ware een teken dat er nog geen re den tot wanhoop moet zijn, wordt ook dit jaar de traditio nele jaarbeurs weer ingericht. Van 19 tot 28 augustus kunt U zich naar de Keizershallen be geven om U er te laten onder dompelen in het gewoel van verkoop, verbruik en show. Niet minder dan honderdvijfentwin- tig nijveraars zijn dit jaar opge daagd om er hun waren aan te prijzen. Dit betekent een ver hoging van vijfentwintig per cent tegenover vorig jaar. Ze betalen daarvoor zeshonderd of zevenhonderd frank per vierkante meter, al naargelang het een gewone of een ver brui kstand betreft. De voorbije weken is er dan ook een drukte van belang geweest in de Kei zershallen, waar iedereen in het getouw was, soms tot in de vroege uurtjes om zijn stand voor het publiek toonbaar te maken. Deze standen zullen voor het publiek toegankelijk zijn op alle dagen van 15 u. tot 21 u. U dient daarvoor een toe- gangstiket te kopen aan het bedrag van dertig frank. Voor het showgedeelte dat 's avonds plaatsvindt dient men vanaf 21 u. honderd frank neer te tellen, tigti 0 F) g z°i of Sint-Antoniusparochie in het komende jaar veel zal kunnen Ir hc doen °m Z'Ch ee" e'£en huisvesting te verschaffen, zal pas geweten how zijn als onkosten van het binnengekomen geld zullen afgetrokken ilaai z^n' de verwachtin8en die de inrichters koesterden zullen gee- venaard worden of eventueel overtrofTen blijft evenwel nog de te,raaE' Wie zich tijdens 't vorig week- "i1 end naar het Capucijnenklooster begaf trof er weer alle typische attrakties en vermakelijkheden aan die aan zo'n soort «Vlaamse >mit At or J Kermis» eigen zijn. je viiiui C7 «S feesttent, de bodega, een restau rant waar ieder die zich van aan- [ichtiz'en waant zich eens laat bewon- ijzei leren, de drukte binnenin, de aror craampjes waarrond de kinderen heelBonzen en het nooit ontbrekende 'rietkot. Het is een soort goedbe- loelde en algemeen aanvaarde jeldklopperij waarbij elkeen, uit )vertuiging of morele dwang, zijn iteentje bijdraagt ott het uitbou- wen van een commercieel succes. Waar restaurant en bodega de tra- litionele pleisterplaatsen zijn voor len die rustig gezeten iets lekkers villen verorberen terwijl een aan- 'n jenaam gesnap wordt onderhou- len. dan is het ook vanzelfspre kend dat hier steeds een gezellige Irukte wordt aangehouden en dat v le hangenblijvers ervoor zorgen 1 va lat hier het laatst wordt gesloten, vat trouwens dikwijls als erepunt avond die op vrijdag werd ge houden als inzet van de feestelijk heden. Hier werd een absoluut rekord ge vestigd. In de tweede ronde werd speelde met Louis Pijck behaaldeir de 1180 punten tegenover een blanco score voor Mevrouw Raes en Emiel Corthals. Voor deze mensen werden de negende Sint- ardt gezienl Voor de fuifnum- ers die van een ongekompli- eerde pint en uitgelaten dans- tlc/ier houden is er de feesttent. Normaal moet hieruit een over reffend lawaai opstijgen en moéf er bezweet binnen en buiten lollen Lawaai was er genoeg, het t P s nog steeds een uitgangspunt van illeei ec' orkesten dat ambiance gep aard gaat met overdadige decibels. n.(. )p zaterdagavond konden Inge iummerland en The Sonorband nov(n'cl het gewenste publiek lokken. 3e tent zat hooguit halfvol en het IJDpiredcn leed eronder. Alles ging t een beetje lauw aan toe. Dit verd dan wel weer vergoed op ondag door de fans van Joe Harris In Ann Christy. Al liep de tent niet inderofover van de toeschouwers och was er voldoende volk aan- f vezig om de vedetten niet de in- Iruk te moeten geven enkel voor Ie poen in een tent te moeten staan Mtingen. Wat misschien wel als de Tienlallen belotters schoven aan voor de inschrijvingstafel in de grote tent(jm) meest geslaagde aktiviteit mag be- een uitslag van 1180 tegen 0 be- Jobfeesten alvast een succes, schouwd worden was de belotters- haald. Elodie Matthijs die samen JVS Op de komende Aalsterse Showavond, vrijdag 25 oogst om 21 uur, zullen naast andere karnavalisten van onze keizerlijke stede, ook De Chevaliers een eigen programma brengen. Van dit optreden verwachten zij veel. Nu de Prinsencaemere er niet bij is, hopen zij er als blikvanger te kunnen fungeren. De Chevaliers, met als thuishaven de Koolstraat, zullen met een ongeveer twintig minuten durend spektakel de harten van de toeschouwers trachten te veroveren en hun lachspieren te verstuiken. Het eerste deel van het optre den is een medley van de beste liedjes van het afgelopen kar- navalseizoen. Zij brengen «Mi- seire», «De Ballade» en «Daar waar de silo's bloeien». Het tweede deel, dat zoals reeds gezegd een ruim kwartier beslaat, omvat een non-stop totaalshow waarin ze melodie ën uit de overbekende musi cal «My Fair Lady» brengen met als vondst de Aalsterse teksten. Deze teksten zijn van de hand van gewezen prins An- toine Van Der Heyden, voor de arrangementen deed men een beroep op Marc De Cock. Aan deze show werken mee: De Chevaliers van de Kool straat, Paul De Wever die ook gekend is als Vooil Jeanette 1978 «Polle Keipernoagel», hij treedt op als een Engelse marktventer, de karnavalvrien- den van de Schoolstraat ofte wel de Schramoeillekrabbers in de rol van de bezoekers van het eigenaardige stadje Alost. De liedjes zullen worden afge wisseld met vrolijke gags. De finale van dit programma zal door het gehele gezelschap in een Russische sfeer worden gebracht met het gloednieuw Russisch lied: «Toi Toi Toi en Heila Hopsasa.» jvS Op zondag 3 september, verjaardag van de bevrijding in 1944, gaan te Aalst volgende plechtigheden door. het monument van de onaf- Af idden augustus is hel steeds kermis in de wijk Bredestraat. Het Zachte weer zorgde er dan ook voor dal de jeugd gezellig kon genieten van de talrijke attrakties. (jm) 9.30 uur: Verzameling op de binnenkoer van het stadhuis van Aalst. 9.55 uur: Optocht naar het Belfort. 10.00 uur: Hijsen van de natio nale vlag. 10.05 uur: Optocht: Grote Markt, Lange Zoutstraat, Korte Zoutstraat, Keizerlijk Plein. Neerleggen van bloemen op het monument van Koningin Astrid, Optocht naar het Vredeplein. Neerleggen van bloemen op het monument van de Gesneu velden. Optocht naar het stadhuis (Nieuwstraat, Grote Markt). Neerleggen van bloemen aan de gedenkplaat van Hugo Le- fèbvre in de ingang van het stadhuis Toespraak door de Burge meester. Receptie in de trouwzaal van het stadhuis. 11.30 uur: Kunstkonsert door de fanfare van de Stedelijke Brandweerdienst, op de Grote Markt. En op zondag 24 september volgt dan de Herdenking van de Strijders voor de Onafhanke lijkheid in 1830 met volgend rooster. 10.45 uur: Verzameling op de binnenkoer van het stadhuis van Aalst. 11.00 uur: Groet aan de vlag Toespraak door de Burge meester. Neerleggen van bloemen op hankelijkheidsstrijders, op de binnenkoer van het stadhuis. 11.30 uur: Receptie in de trouwzaal van het stadhuis. L.H. tenzij men reeds voor dit uur in de hallen aanwezig was Ook De Voorpost, Uw Weekblad, is er met een stand aanwezig, le der die dat wenst kan er terecht met zijn vragen, U kunt er hon derduit informatie bekomen over dit weekblad. Om het voor onze huidige en eventuele toe komstige abonnees nog inte ressanter te maken, heeft onze Hoofdredakteur Roel Van De Plas, er een videoinstallatie geplaatst. Er zullen dus ter plaatse interviews worden op genomen. Eveneens zullen onze cameraman en onze re porters per dag een nieuwsre- portage opnemen zodat U die gedurende de dag kan bekijken op de bijgeplaatste televisie toestellen. Dezelfde reporta ges zult U ook nog kunnen le zen in de volgende edities die speciaal ter Uwen behoeve in het teken van de jaarbeurs '78 zullen staan. Zoals we reeds vermeldden, en zoals de fuifgrage Aalstenaars wel weten, is er elke avond een showprogramma voorzien met internationale vedetten. Op za terdag 19 augustus kan U er het Nationaal Ballet van Sene gal bekijken. Deze attraktie is een programma van opzwe pende tam-tams, volksliederen en balletten en solodansen, uitgevoerd door veertig jonge Afrikanen die zich de verper soonlijking van de Westafri- kaanse kuituur noemen. De volgende dag, zondag, presen teert Luc ApPSTmCn! U Oscar Harris The Twinkle Stars, die nog wel gekend zijn van hits zoals «Try a little love» en «Sol- diers Prayer», en tevens de we reldberoemde zangers van het «Golden Gate Quartet». Maan dag zal Henk Van Montfoort het genoegen hebben er Eddy De Latte te presenteren, en niet in het minst de trekpleisters van die avond: «Les Clodettes», de frivole danseresjes van wijlen Claude Frangois. Indien dit U niet kon bekoren dan hebt U de volgende dag Guske Lancier als gastheer die er Mei Turner en Teach In zal aankondigen. Woensdag 23 oogst ziet U er Freddy Breek en Vivi met Ro Burms als conferancier. Vrijdag zal het publiek dan wel weer toestromen om de esbattemen ten van de karnavalisten mee te maken op de door Keizer Kamiel gepresenteerde Oilj- sterse Avond. Zaterdag 26 oogst moet dan zowat het hoogtepunt worden van het gehele showgedoe met de reeds volop aangekondigde Bloemenfeeverkiezing. Nora De Boitselier en Margo Wojtu- lenski zullen er trachten door de proeven te geraken om deze titel in de wacht te slepen en niet in het minst de prijzen die eraan verbonden zijn. Het ge heel wordt muzikaal omlijst door het orkest II Murena en Uw gastheer is er dan René Van Der Speten. Bijna vergaten we er de donderdag tussen te voe gen waar Jos Baudewijn Tony Sherman en Pussycat inleidt. Even terugkeren en we belan den bij de tweede zondag in de feestelijke tijd, namelijk 27 oogst. Op deze avond hebt U er Pol Van Camp als presentator die U 't orkest Sergio Popov- ski: de lichtgeklede Ginger- danseresje sen het gekende- trio Two Man Sound zal intro duceren. Om het hele pro gramma af te ronden komt U op maandag dan maar luisteren naar de Dutch Rytm Steel Show Band en ook naar Bobby Als we naast beenhouwer Van Rossom te Meldert een onverhard landbouwbaantje inrijden, kunnen we genieten van de landelijkheid van deze gemeente. We vinden er allerlei prachtig onderhouden buitenverblijven met lyrische namen De druk werkende eigenaars zijn bezig: het is im mers zaterdagnamiddag. De een wiedt zijn tuin, de ander maait het grasveld. Een twintigtal meter verder blijven we nadenkend stilstaan. Daar staat een houten krot, samen gesteld uit allerlei afbraakmateriaal. We vermoeden dat het hier om een koeiestal gaat, vermits het gebouwtje tussen twee weiden opgetrokken werd. Maar stel u onze verwon dering voor als we op een deur, tussen allerlei rondge zwierde rommel, lezen: «Verboden toegang op straf van wettelijke vervolging». Op een andere deur werd met witte (afgelopen) verf geschilderd: «Verboden toegang - pri vaat». Verschillende klevers duiden ons de eigenaar aan: Vee en vlees D P O met een adres te Hekelgem. Ernaast lezen we op een kleinere klever Vee en vleesbedrijf O. De Pril - De Meersman, met een ander adres te Hekelgem. Wij menen dat dit houten krot misstaat in het landschap vol vredige weiden, prachtige hopvelden en de mooi onder houden buitenverblijven. Anderzijds is onze nieuwsgierig heid opgewekt door zoveel dreigementen en de geheim- doenerij. U hoort er nog van! R Devijver DERTEG KIEREN heig' het al Joorbezze geweist, en da wiltj dus zeggen da 't van de joor den ien-en-dertegste kier es. Mor da wilj ni zeggen da ze domei begost zèn in zeiven-en-vierteg balange ni, dad es veil vroeger begost, mor ja, meh 't ien 't ander, gelèk as meh den oerlog, zèn der dor joren van tisse gevallen. En 't gein da ze naa Joorbezze noemen, da hoed jegen vroeger, ghiel in 't begin «Handelsfoeir» - mor der wird mier geklapt oever de Fwoyr kommersjal. Kwesjtje van in de stoyl van die joren te bleiven hein... Da woor ne kier de moeite weerd van ne kier noor te goon of dat er nog attoyd ekspozanten zèn die vanaf den ieste kier meigedoon hem men en naa nog meidoeng. Door zol de blommefei toch ne spesjolen blommekei meigen ver oever hemmen hein? Ik zelf was nog ne pagadder, mor 'k rappeleir der meh toch nog 't ien en 't ander af. As ek er azoei naa nog op peis tèn zien ek nog attoyd denne koer van de Pipilleschoel woor dad da spel plosj hooi. Meh t' halven ne kiosk en ne plansjei vér op te dansen. Want tèn 'n mokten ze nog zuveil lawoyt ni meh amparleurs mor moste ze nog heer pansj afblozen op trompetten en bombardongs en klarinetten en azoei. En rommendom denne koer allemol standekes meh van alles wa dat er tèn in Olsjt on kommersanten was. Groeite en klein. En 't volk da zèn oeigen kwamp ooitzing want da was iet ghielegans nief hein. En op veil plosjen mochte proeven of wirten der stolkes ooitgedildj. In sommegste groeite liege plosjen, pesies keljers, rond denne koer stonten der nog standen en boeven op 't verdiep oeik. Door wirten nogal trappen op en af geloeipe zee, mor 'k kaan meh nimmer rappeleiren of dat er dor veil afgevalle zèn. Booiten ikke ne kier. En 't saoves was da gralèk schoein, as 't er in die kraomen, of standen of hoe dagge 't noeme wildj, licht brandegen en as 't er op de koer boeven den dansvloer allemol gekolleirde elletrikbollekes honken. Want da was dor tèn kloetjes-baal. Mor tèn zonder kloeten hein. En ver 't volk 'n betjen binnen de peirken t' haven hooin ze dor rond dennen dansvloer nen oyzerdrood gespannen. En dennen oyzerdrood was 't er pekanst d' oeirzaok van da 'k ik hier naa deis reigelkes nimmer 'n zol geschreiven hemmen. Want z' hooin da spel door gespannen tissen licht en donke ren en ik 'n hooi da ni gepierd. Voweir 'n weit ek nimier, mor 'k waa toch nog ne kier rappekes nor den andere kant van dennè kCS.'ICS.'pcr SD 'k liep- En 'k 'iep zjust op d'hoeigte van mèn keel in volle galao teigen denne kabei. PaiuSSj1, achterwesjoever meh mennen bol teigen de kassoystienen Azoei 'n bonk maan! Mensjen die dor in de gebieren stonten gemmen noding gezeid da ze peisden dat er ne ghielerèk elletrikbollekes beneen gevalle was...Z'hemmen meh opgepakt en dor direkt ba dennen doktoer van de pipillekes gedreigen die meh 'n haomerken op menne kop begost te kloppen en meh eh spiegelken in mèn oeiren sjoerden. 't Was nog gien scheidelbreik, zoy dennen dok toer mor wel, 'n goei schidderink van mèn hèssekes. En as ek naa van toyd tot toyd ne kier iet vies schroyf, awei tèn wedje woraf. Omda 'k ik op d' iest haldelsfoeirop menne kop gevallen ben! Mor 'k ben ni bleiven bosjen zee. In die zelste pipilleschoeil werren der naa oeik nog veil mensjen heren oosem afgesneen, mor nimmer van nen oyzerdrood. Wel van den ienen of den anderen die dor achter nen burao zitj en 't ver 't zeggen heid hoeveil dagge binsjt de kértst meige- lèkken toyd moetj lammeren D' Haldelsfoeir es naa Joor bezze geworren. En 't es in de Koyzershallen dat da spel gebeirt. En in de plosj dat er dor naa eh meziek van Lessen, meh allemol manen meh vies' einstrumenten (bananen, lanterepolen, bessomsteilen en wa weit ek nog allemool) onder de loydink van ne zeikere katsjoeë Sjalen. zol kom men kloetjesbaal speilen, zèn da naa allemol vedetten. Van dicht en boy, mor lifst van zu veir meigelèk. En ver de groeite poeng. En die Joorbezze 'n es ni allien nimmer 'n okkozje ver ne kier gon te zing nor de leste nieve ooitvindingen va stofzoygers of wasmasjiemen, mor dad es iet geworren woor dat er eh ghiel joor oever gedisketeird werd en riezje gemokt. En gekonkelfoesd en meh d' elleboegen gewerkt. Ja vanoyges, as 't er dor zuveil maan zèn die der allemool here zeg willen oever zeggen. Zé, da zèn azoei allemool dingskes woor da 'k op peis as ek die Joorbezze zing. Tèn peis ek nog ne kier op denne kleinen die in de pipilleschoel de trappen op en afliep, op jacht achter stolkes va spekke- loosje of reikkortjes, die de koer waa oeverzjoeven en 't sanderdaos al in zen bedde loy, meh 'n dikke blaa link oever zèn keel en 'n booil gélèk as 'n oy! Denne kleinen da was DOLF Setter Band met Dea Doll Ca- rine Alsof dat nog niet genoeg is, is er tijdens deze dagen nog wat te beleven in en rond de Jaarbeurs. Er zijn bijna alle da gen concerten door verschil lende Harmonieën, er is een bloemendag waar de gewezen bloemenfee U zal onderhou den over de kunst van het bloemenschikken, er zijn bloemenmarkten op de Hop markt en op de Grote Markt, er is de dag van de gepensio neerden en de mindervaliden met een Eddy Wally- showoptreden, en er zijn ook nog de officiële openingen en rondgangen door verschei dene mandatarissen. Zoals U ziet heeft het inrichtend feest- komité getracht er een gevuld spektakel van te maken voor wat intussen al is uitgegroeid tot een tweede of officieuze Aalst-kermis. De mensen die van het drukke leven houden, komen er wellicht aan hun trek ken, zij die liever in een luie stoel blijven liggen schaffen zich gewoon een Voorpost aan Daar krijgt U van alle aktivitei- ten een volledig verslag. JVS Leolux maakt gestoffeerde meubelen zoals geen ander dat kan. Met waardevolle materialen, echt rundleder en hoogwaardige stoffen scheppen vakmensen zitcomfort en woonsfeer waarvan U jarenlang in volle rust kunt genieten. U weet immers: Echt wonen begint waar onrust eindigt. WOONINRICHTING Leolux meubelen vindt U bij MOLENSTRAAT, 70 AALST TEL 053-21.76.08

De Voorpost | 1978 | | pagina 3