aal/te# Mjrm» - ER KOMT EEN «JONGEREN GEMEENSCHAP VOOR EVANGELISCH LEVEN» IN MELDERT-BAARDEGEM 15® B0SFEESTEN TE GIJZEGEM BOEREKERMIS 1978 HONDERD LANGE KILOMETER TE VOET BLOEMENFEE GILLY GEHUWD De Voorpost - 18-8-1978 - 5 Chiro Gijzegem vierde haar jaarlijks groot feest rond haar heem. (jm) de voorkeur aan een lekkere pan- nekoek met een geurig kopje kof fie. v Tenslotte werd het geheel be kroond met een groots dansfeest in de tent. Het orkest «The Swinging Band» zorgde voor de plezierige noot. Zelfs toen een elektrisch or gel het plots liet afweten, over spoelde prettige muziek vele dans- lustige paren op de dansvloer. Dank zij de zestig helpers, die al les belangeloos verzorgden ('t is toch voor ons kinderen!) werd dit 15® bosfeest een groots gebeuren. De initiatiefnemers halen beslist eer voor hun werk. Zij verdienen alle lof voor hun inspanningen, die zeker niet vergeefs waren... R. Devijver Jezus die in Nazareth leefdeZijn leven, zijn boodschap: inspira tie zal dat zijn voor een nieuwe groep die vanavond 18 augustus gevormd wordt. Alle jonge mensen uit Baardegem en Meldert zijn om 20 u. in de Baardegemse parochiezaal verwacht. Om «samen gemeenschap te vormen rond Jezus». Paul Jacobs (in Baardegemse en Meldertse scoutskringen wel be kend) is initiatiefnemer en met hern hadden we een gesprek. «Er bestaat een nood aan een derge lijke jongerengemeenschap», ver telt hij. «Buiten het georgani- zeerde jeugdwerk (scouting en chiro) bestaat eigenlijk niets voor jongeren in onze gemeenten. Er is een katecheze, maar een «nazorg» zoals in verscheidene parochies het geval is, is er nog niet. Jonge mensen die zich willen optillen aan het leven van Jezus en in evangelische geest echt gemeen schap willen vormen, voor hen is deze jongerengemeenschap be doeld.» Zowel bij deken De Vos als de betrokken pastoors werd het initia tief gunstig onthaald. -Zeker wordt het geen scouts zaak». bevestigt Paul. Zij zijn welkom, maar alle jonge mensen zijn dat. Vanaf 17 jaar omdat pas vanaf een dergelijke leeftijd ge loof echt kan «beleefd» worden. «En we kunnen alle richtingen uit!» Inderdaad kan de groep zelf bepalen hoe konkreet zal gewerkt worden. Hoe de gemeenschap er zal uitzien die men rond Jezus wil vormen Toch wordt het zoals op de folder staat: «Met Jezus de volle zee van alle wel en wee aan durven omdat hij zelf alle water- kes is doorgegaan en zich heeft overgeleverd aan de stroom van de liefde.» Of zoals Herman Van Veen en Leonnard Cohen zingen: «Je wil wel met hem meegaan sa men naar de overkant en je moet hem wel vertrouwen want hij houdt al jouw gedachten in zijn hand.» Konkreet wordt het vanavond dit: uiteraard kennis maken met me kaar en samen afspraken en plan nen maken. Ook dia's kijken over Taizé, dorp van hoop voor zovele jongeren, en tijd om samen te bid den. Meer inlichtingen desgewenst bij Paul Jacobs, Stationsstraat 24, Aalst (Tel. 053-77.66.56). Dit initiatief toont aan dat er in de Falluintjesgemeenten qua jeugd werking wat gaande is. Brengen we nog maar de geslaagde eenja rige Meldertse Jingroep in herin nering: Genesis. En de nieuwe (gemengde) scoutsgroep die in Melden in september reeds met 70 kinderen kan van start gaan. Dit is het wat telkens tot uiting komt: «Leven met hoop is de ondergaande zon niet achternalopen uit vrees het licht te verliezen, maar in zichzelf zoveel licht bezitten, dat de donkerste nacht de bode van de nieuwe morgen wordt (Norbert Vanden Abbeele) (pd) Op 2 oktober starten de werken op de Grote Markt. Een paar maand later zal deze gedeeltelijk verkeersvrij zijn. Op 5 september zal men overgaan lot het aanbesteden van de werken in de Sterrestraat en de St. Kamielstraat. De kostprijs (BTW inbegrepen) wordt geraamd op 5.572.359 fr. Wanneer alles normaal verloopt kunnen de werken starten begin oktober. Ook is men druk bezig aan de plannen om de Lokerenveld- straat als woonerf om te bouwen. Vijf klachten werden bij de Rijkswacht neergelegd te gen het Stadsbestuur toen men in Gijzegem met een klepelmaaier het gras maaide. Men had verschillende kabels van de teledistributie afgetrokken. Aan de Brusselsesteenweg te Erembodegem stapelt ie mand oude autobanden op. Niet alleen zouden regelmatig autobanden worden verbrand maar nu klagen de buren van ratten. Wanneer gaan de bevoegde diensten optreden vra gen ze zich af. Het feestkomitee heeft oog voor détails. Niet alleen zal de ingang tot de jaarbeurs worden verfraaid, maar er zal ook iets gedaan worden aan de vloerbekleding van de halle. Hopelijk zal het in de halle ook niet te warm zijn. Voor de automobilisten een tip, tracht je wagen kwijt te geraken in een der aanpalende straten, want achter de Keizershallen zal men wellicht geen plaatsje vinden. De stallingen van Johan Van Geert in de Leuvenstraat te Erembodegem brandden volledig uit. De oorzaak is onbe kend. Ook de bergplaats en de garage van woning 218 aan de Immerzeeldreef te Aalst werd door brand vernield. Een kortsluiting in een wasmachine was er de oorzaak van. Heel wat leden van het stedelijk feestkomitee sturen hun kat naar de vergaderingen. Dit bevordert natuurlijk de werking binnen het komitee niet. Schepen Bourlon heeft getracht aan deze toestand een einde te maken. Daar het feestkomitee is samengesteld zoals de ge meenteraad, heeft hij de politieke frakties gevraagd om hun vertegenwoordigers te vragen de vergaderingen bij te wonen. Zoniet om ze te vervangen. Tot nu toe hebben de politieke frakties niet gereageerd. Wat gebeurt er toch allemaal achter het politieke scherm? Marcel De Bisschop, oud burgemeester en nu zetelend als CVP gemeenteraadslid werd bij de laatste raadszitting door de VU voorgesteld als lid van de stedelijke leefmilieuraad. Hij heeft dit ook aanvaard. Reeds meerdere maten heeft Marcel De Bisschop tijdens raadszittingen zich opgesteld als onafhankelijke, maar nooit heeft hij openlijk de rug naar de CVP toegekeerd. We zijn benieuwd waar Marcel De Bisschop zal zitten bij de volgende raadszitting. Bij de CVP of bij de VU. Het wordt wekelijkse kost. Eik weekend wordt er ergens in Aalst gevochten. Deze maal was 't op 't Stations plein. Een tiental vreemdelingen raakten slaags. De< Rijkswacht kon de vechtersbazen van elkaar scheiden. Er vielen een paar licht gewonden. L.V.S. wou gratis vlees en wijn mee nemen naar huis. Dit ten nadele van het warenhuis Sarma in de Kattestraat. Nu zal hij meer dan de waarde van het gestofene (1300 fr.) mogen betalen. De 46-jarige fietser, Alois De Clippel uit de Jan Jelie- straat 11 te Aalst werd bewusteloos naast de rijweg naar Wichelen aangetroffen. Niettegenstaande het slachtof fer weinig verwondingen vertoonde overleed hij even later. Hartinfarkt wordt niet uitgesloten. Goed nieuws voor liefhebber van orgelmuziek! Op 10 sep tember start in de St. Martinuskerk de achtste orgelcyclus Gedurende drie opeenvolgende zondagen zal telkens om 15u30 een koncert plaatsvinden. Eerste in de reeks is titularis-organist Christiaan Van Ingelghem (10-9). Op 17 september speelt Firmin Decerf (Bastogne) en de cyclus wordt besloten op 24 september met een optreden van de Nederlander Bert Lassing. Meer détails over dit alles leest u in een volgende editie. Roe| Van de Plas In mei en december zal door het hoofdbestuur van de stedelijke middenstandsraad en de Jonge Economi sche Kamer twee infodagen worden georganiseerd. In de dekenijen zullen de Aalsterse bedrijven hun produk- ten aan de Aalstenaar kunnen voorstellen. De deke nijen zouden voor tal van fastiviteiten zorgen. Alle stra ten zouden van 8 tot 22 uur verkeersvrij worden gehou den. Chiro Sint-Lieve - De Belhamel - Erondegem - Ottergem houdt kermis op zondag 20 augustus. Reeds voor de 5e maal zuilen opnieuw hun jaarlijkse, reeds traditioneel geworden Boeren- jullie allerlei aktiviteiten kunnen meemaken. Het feest wordt ingezet op za terdagavond 19 augustus met een jeugdmis om 19 uur in de parochiekerk van Erondegem. Daarna volgt er een wagenspel op het kerkplein. Echt de moeite waard om te zien. 's Anderdaags wordt er dan verder gefeest. Maar eerst komen de sportievelingen aan de beurt, ledereen vanaf 12 jaar en al diegenen die zich nog jong genoeg voelen om de fiets op en af te wippen kunnen meedoen aan de grote fietsral- ly. Voor dit gebeuren kan je je laten inschrijven in het klooster te Erondegem, vanaf 14 uur. Je brengt een goed uitgeslapen stalen ros mee en ook niet te vergeten je goed humeur Met de fietsrally zijn natuurlijk ook mooie prijzen te verdienen. En... iedereen heeft prijs. Groepen in uniform krijgen vermindering op het inschrij vingsbedrag We hebben ook aan onze aller kleinsten gedacht. Voor hen is er om 14.30 uur een poppen kastvoorstelling in jeugdzorg te Ottergem. Toegangsprijs 10 luttele frankskes. En dan om 17 uur begint het grote festijn. Dan kunnen jullie opnieuw, meespelen met de oude. ty pisch Vlaamse volksspelen: jul lie zullen opnieuw kunnen proeven van onze lekkere Vlaamse kippen met böere- brood.rijstepap en niet te vergeten het lekkere schui mend bier. Om 18.30 Uur is er dan een spannend moment, namelijk de prijsuitreiking van de fietsrally. Om 20 uur kunnen jullie nog iets uniek meemaken. We krij gen bezoek van een Hon gaarse waarzegster. Ze is spe ciaal naar hier gekomen om voor al degenen die het wen sen de toekomst te voorspel len Blijf dus niet langer in de onze kerheid over je toekomstdro men en breng haar een be zoek Om 21 uur is er het tweede spannende moment: de ver kiezing van mister Boer en Miss Boerin. Voor het best verklede paar is er een fantastische prijs. Jullie kunnen ook nog mee doen aan een raadspelletje Er zal een hesp omhooghangen waarvan jullie het gewicht zul len moeten raden. Dit gewicht wordt om 23 uur bekendge maakt. Tussen alle aktiviteiten door zullen jullie ook nog kunnen volksdansen, walsenof ge woon kunnen genieten van de oude vlaamse muziek. Dus iedereen rap de benen bij elkaar op 20 augustus en als boer en boerin naar de 5grote Boerenkermis. W.R. Met meer dan 2.000 waren ze vrijdagavond te Bornem vertrokken voor een lange martelgang over 100 kilometer, gewoon om met een van pijn verwrongen gezicht na afloop an de voettocht een eenvoudig ere-diploma te ontvangen. Mensen die nog houden van gezonde sport, waarmee men echt niet rijk wordt. Aalst is het traditionele keerpunt van de «Dodentochl- die dit jaar voorde negende maal uitging en duizenden belangstellenden op de heen bracht, al is daar op de foto weinig van te merken. Wel wordt het je duidelijk dat het een -hondse tocht- is geworden, al blijken de pootjes van baasje toch wel zwaarder door te wegen. Volgend jaar zijn ze er weer: de deelnemers, de hondjes, en in Aalst misschien ook wel de belangstellenden, al zullen die in de vroege uurtjes de veren uit moeten om de lijdende leiders- te kunnen zien. Van vrijdag 11 tot en met zondag 13 augustus was het feesten geblazen in de Tweede Bochtenstraat te Gijzegem. Daar is immers het terrein van de chiromeisjes JOPA en de chirojongens POPOV gelegen. Het geheel geeft een mooi verzorgd beeld: aan weerszijden van een asfaltbaan staan de verschillende blokhutten, gebruikt als klubhuis. Ofschoon de zon het liet afweten, was de opkomst op de bosfeesten in de Kerkenbos, bemoedigend voor de organisatoren. De hoofd verantwoordelijke de heer Prosper Van Nuffel, was in zijn nopjes. Het geheel werd erg gelukt ge noemd. Door de ruime belangstel ling kende dit gebeuren een enorm sukses. Opdat ieder gemakkelijk zijn gading zou kunnen vinden werd er voor een grote verschei denheid van aktiviteiten gezorgd. Er was voor elk wat wils! De feestelijkheden werden geopend door de inrichters zelf. Het trommelkorps van de chiro jongens liep door de Gijzegemse straten. Zij waren vergezeld van de chiromeisjes Jopa en een be- zoekersploeg van Sint-Goedele uit Hofstade. De bedoeling was de mensen attent te maken op de fees telijkheden, die dit jaar moeten zorgen voor een ruime opbrengst: men beoogt de verdere afwerking van de sanitaire installaties van de beide chirogroepen. Om 20 uur begon een genebolling op touw gezet voorde moeders. Slechts 18 vrouwen namen deel aan dit volksspel. Tenslotte won Denise Everaert voor Maria De Smedt en Christiane Malfliet met drie «doelpunten». Naast een kleine geldprijs werden de deelneemsters bedacht met allerlei prijzen in na- tura De vaders en grootvaders werden niet vergeten: zij konden in de daartoe opgezette tent deelnemen aan een reuzebelotting, met 1.000 frank vooruit plus de inleg. Hier j noteerde men 54 deelnemers. Je- ■s 1 room De Winne uit Gijzegem ging aan de haal met de eerste prijs, die M tijdens de dansavond omgezet werd in pintjes. Met disco-man 1 Johan, werd deze avond een waar sukses. Hij kon jong en oud op de dansvloer krijgen, zodat de pret duurde tot inde vroege uurtjes. Op het attraktieplein waren allerlei volksspelen voorzien. De leiders van de jeugdbewegingen, hun ou ders en oud-giroleden hadden met eenvoudige middelen heel wat spelletjes gekreëerd. De jongeren konden zich vermaken op een ■lr«Vlaamse kennis». Diverse PJ kraampjes (nagelkot, fiessekot, ■f ballenkraam, pikkot, viskraam en schiettent) waren getuige dat er bij dergelijk vermaak heel wat prette beleven valt. Natuurlijk: voor wat hoort wat! De spelers werden dan ook bedacht met een leuk prijsje. Zaterdag werden bij loting drie vollcybalploegen samengesteld. Iedere mannelijke kandidaat, ou der dan 16 jaar mocht meespelen. Tenslotte won de ploeg B. met ka pitein Emiel Cheretté, de eerste prijs: 100 frank per speler! Er moesten vijf sets gespeeld worden om er drie te winnen. De leute was dan ook groot, om van de span ning te zwijgen... De fanfare «Vreugd en Vrede» uit Gijzegem verzorgde de optocht door het dorp. Zij vertrokken van uit hun lokaal «Onder de toren» en gingen via de Meerstraat en de Lindelaan naar het feestterrein, waar ze een paar uur zorgden voor een gezellige danssfeer op het formatieplein. Langs deze weg wensen de organisatoren, de leden van deze fanfare hartelijk te dan ken voor hun puike medewerking, die bovendien gratis was! Op de tweede reuzebelotting in de tent, schreef men ditmaal 74 spelers in. Na een harde strijd wonnen Mau- rits Aerts en Paul D'Hauwe (bei den 'net 438 punten) een eerste prijs vóór Paul De Wolf, die met 435 punten de duimen moest leg gen. Zij ontvingen elk 490 frank als beloning voor hun inspannin gen... In dezelfde tent begon daarna een dansavond voor de jeugd. De pret duurde ditmaal «slechts» tot drie uur. Discobar Dynamite zorgde voor een opperbeste sfeer en oogstte veel sukses. Als bijko-, mende attraktie kreeg men laat op de avond een vegetariër op de planken: hij at gras en boomblade ren. Vermoedelijk stak het bier hem tegen. Toen hij wou beginnen aan een wilgetakje, kreeg hij er zijn buik van.... leeg! De zondagmorgen schreven zich 18 deelnemers in voorde (voor het eerst ingerichte) autorally. Deze autozoektocht werd een zuiver toeristisch gebeuren. De inrichters waren tevreden omdat het geen snelheidswedstrijd werd. De heer Jean-Paul Coppin, de enige deel nemer van buiten Gijzegem, won tenslotte de eerste prijs. Later op de avond vertrok hij met de draag bare teevee naar Herdersem. De heer Dirk Buytaert werd tweede en Brigitte Geerinckx behaalde de derde prijs. Om 18 uur vertrok de Koninklijke Harmonie «Concor dia et Dolicitas» uit Herdersem voor een optocht door Gijzegem. Rond 19 uur gaven zij een show ten beste op het attraktieplein. De kampioene der majorettes, (pro vincie Oost-Vlaanderen) bij de ju niores, toonde haar kundigheid met twee sticks. De majorette, die kampioene van België bij de se nioren was, kon het zelfs met vier sticks. Zij gaven enkele keurig in geoefende danspasjes ten beste, wat een luid applaus van de tal rijke toeschouwers uitlokte. De feestelijkheden van deze dag wer den nog niet besloten: men kreeg ruimschoots de tijd om een gezel lige pint te kopen inde bar of om in het restaurant een portie friet met mosselen (of stoofvlees) te veror beren. De vrouwen gaven echter rige week vrijdag trqdGilly Matlhijs in het huwelijk met Erik want voor iedereen trachtte ze iets speciaals te doen. Niets s haar te veel om haar titel van ambassadrice van de stad eer i te doen. Haar huwelijk was dun ook een hoogtepunt in haar en. want het huwelijks)eest werd bijgewoond door honderden crulen en kollega's. We wensen het jonge echtpaar heel. vee! uk. (JM)

De Voorpost | 1978 | | pagina 5