jeugdpagina B H K M N 0 Q 'T cM KINDERPOSTDUIF pknipÊ =-s tu//en h« BAARDEGEMSE JEUGD IN DE KIJKER ■adressenH Irca De Voorpost - 25-8-1978 - 13 Regelmatig zal in dit weekblad een postduif op bezoek ko men! Met een koker rond de hals waarin heel,veel nieuws. Maar dan speciaal voor kinderen. Nieuws dat hen interes seert, hen aangaat,... Als de wind goed zit en onze postduif het allemaal kan dragen, kan daar ook een verhaal tussenzitten. Ideetjes voor in je vrije tijd... Kortom: het hoekje van de «kin derpostduif» wordt een aanrader voor alle kinderen uit groot-Aalst, groot-Lede en Erpe-Mere! NOG EEN WEEK VAKANTIE! Of je 't nu goed of slecht vindt, maar op maandag 4 september worden de schoolpoorten weer geopend. Dan trekken er weer massa's leerlingen met hun boekentas op de rug of in de hand naar de schoolgebouwen toe. Dan zijn er weer agenten nodig aan de schoolingangen. En dan wordt er weer een heel pak rekenen, taal en zo ge leerd. Maar daar willen we 't nog niet over hebben, wees ge rust. Zeg van die laatste vakan tieweek «de leste is de beste»... De laatste speelklubaktiviteit is TELEFOONNUMMERS tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46. Grembergen EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber. Latex. Staalveren. Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18. Aalst. RONDT SIMON 053-21.15.64 Wijngaardveld, Aalst Specialist in schuifdaken. voortenten, autogarnieringen en zonne tenten. ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M. De Backer. Kon. Albertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapisoe, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem. Potiaulaan 16. St.-Gillis- Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. F 0-SP0RT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. OM, LEEN GERUST 053-21.60.16 ophandtekening Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bij Van den Berghe. Droeskouterstraat 12. Haaltert. EUBELEN DE WOLF 053-21.63.91 IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen Langestraat 116, 9300 Aalst. VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardi- sette, tergal enz Zonneblinden. Luxaflex. Louverdrape. vouw deuren. modern fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi chem. Potiaulaan 11Dendermonde UBUCITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten. UAND0 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis. quid. quo. quando, quomodo... enz: wie. wat. waar, wanneer en hoe' Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper C0UP0NNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556. Aalst. y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper. V0NNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Schoolstraat 48. Aalst. Alle herstellingen, t jaar waarborg. Gratis onderhoud. Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. voor woensdag 30 augustus. Allemaal zijn jullie verwacht op de koer van de Sint- Annaschool (Spaarzaam heidsstraat, Aalst) om er veel pret te hebben. Van 14 u. tot 17 u. zijn er spelletjes, volksdan sen, tochten, watje maar graag doet. JAAR VAN HET KIND Wist je dat het volgend jaar een «jaar van het kind» is? Overal ter wereld zal het kind in 1979 in de belangstelling staan. De UNO (dat is de wereldvergade ring van bijna alle landen) nam daartoe het initiatief. Speciaal wordt gedacht aan de kinderen in de derde wereld, die elke dag sterven van honger en zeer jong al moeten gaan werken. Maar ook in onze landen heeft het kind niet altijd waarop het recht heeft: speelruimte bv. wordt steeds kleiner! Misschien hoor je d'r later in de klas of waar ook, nog over. Dit interesseert je misschien nu al: in het kader van het «jaar van het kind» zal de uitgeverij «Panther Paperback» een ver zamelbundel uitgeven met ge dichten geschreven door kin deren tot en met zestien jaar. Elk kind dat gedichten maakt, kan deze opsturen naar: Het Jaar van Het Kind, Panther Pa perback, Postbus 75,1710 Dil- beek. Bij je gedichten moet je wel geboorteplaats en geboor tejaar vermelden. Er dient ook een antwoordzegel te worden ingesloten. DE AALSTERSE JAAR BEURS Dit weekblad staat er vol van: in de Keizershallen gaat weer de grote jaarbeurs door. Ontzag lijk veel winkeliers en fabrikan ten stellen er tentoon wat ze verkopen, 's Avonds is er weer een uitgebreid programma met zgngers, muzikanten, dans groepen... Dit is naast karnaval toch wel de grootste aktiviteit in onze stad. En zowel jong als oud neemt deel aan dit feest Nog nooit gezien of gehoord? Ga er toch maar 's naartoe en lees elders in dit blad wat er zo nog al gebeurt. KINDERPOSTDUIF: IN 'T VERVOLG Je begrijpt wel dat een postduif die voor de eerste keèr uit vlie gen gaat, met niet al te veel nieuws mag geladen zijn. In 't vervolg zal dat echter anders zijn! En daar kan jij bij helpen En alle jeugdleid(st)ers, on derwijzers. pa's en ma's! Een kinderkalender met alle aktiviteiten in die hier in de streek voor kinderen doorgaan. Hier poppenkast, daar een spelnamiddag, ginds een goochelaar op bezoek... Leuk om weten, niet? Daarom een vraagje aan jeugdgroepen, scholen en alle verenigingen die wat voor kinderen inrichten om dat door te seinen. In deze kinderkrant komt al les over kinderen zelf ook. Heb je bv. een vriend met een zeld zame hobby of ben je iets eige naardigs tegengekomen, of ben je ergens ontevreden over, laat dan wat weten Dan komen we 's babbelen; beloofd. Tijdschriften van jeugdate liers. jeugdbewegingen, lagere scholen, heel welkom is dat ook. De kinderpostduif is nu al flink boterhammen aan 't opeten om dat allemaal te kunnen dragen. Ze popelt van ongeduld. En jij? NB. Briefjes zend je maar naar de kinderpostduif, Pontstraat 64, Aalst! (p.d.) EVEN DIEP UITADEMEN Een zomernamiddag met een druppelklare grijze lucht hangt over de Gentse Vrijdagmarkt. Renaissan- ce-echt, rustiek, houterig-stil is de Dulle Griet waarin we ons rond een tafeltje geschaard hebben. Om John de kans te geven te vertellen. Dat doet hij graag en als inwoner van het oud Amsterdam heeft hij hier in Vlaanderen daartoe wel de gelegenheid. Geamuseerd hoor ik zijn «hartstikke leuke» opmerkingen en zijn steeds genuanceerde «nou, toch maar zus en zo». Ik beeld me zijn blonde vlaskop, zijn rustige praatfiguur in ergens aan een gracht met herenhuizen langs weerszijden. Ik hoor Liesbeth List, zie een tulpebed in het Vondelpark en Kris De Bruyne zindert nog na als John over zijn duim spreekt. «Leuke herinnerin gen» aan dat lichaamsdeel dat hem tot diep in Boer- gondië bracht. De rijke vent die hem aanbood op zijn domein te komen windsurfen. Aan zijn zwaar ge bronsde huid onder het gele vlas en zijn smile mer ken we dat hij 't leuk vond. En inderdaad...Hij verslikt zich bijna in de Golden Carolus als hij zich zijn gelief koosde stopwoord laat ontsnappen. Dan weer ernstig. Hij wordt heel persoonlijk als hij over zijn zus vertelt. Met een jongen gaat- die mee, afgestu deerd, maar schaapherder geworden. Ergens op de Vëfuwe. Ik denk aan een Terloops:uitzending, maar zwijg, want het is echt. ten vernaai van mensen, dat romantisch-schoon kan lijken maar daarom juist zo onmogelijk wordt. Zie je wel. Haar pa (Johns vader dus) is kontra, uiteraard «in hun belang». Als de schaapherder op visite komt, mekkert de pa als een lam dat gaat geslacht worden. En nog andere venij nige speldeprikken willen de romantiek doorbreken. Want de pa van John vindt geld toch belangrijker. In zijn tijd...Dat verhaal kennen we, maar tijd om dat te zeggen, krijgen we niet. Iemand moet zich neerge legd hebben op de zitzetels van Dulle Griet want het bestelgezicht komt vragen of we geen bed nodig heb ben. En met dezelfde lijkbiddersface krijgt een ande re tafel te horen dat enkel achteraan mag gegeten worden; eten doe je immers niet in een deftige ka- fee... De romantiek van de ouderwets-leuke kafee is dus ook doorbroken Het jeugd- en kindertoneel van Lanseloet Jawel, de Aalsterse teatergroep Lanseloet is nu reeds aan haar derde seizoen toe. Zoals voorgaande jaren zijn er weer toneelvoorstellingen zowel voor kinderen als voor oudere jeugd, naast een reeks woensdagnamiddagprogramma's met film, poppen kast en toneel. Gestart wordt op vrijdag 29 september met een reeds lang aangekondigd jeugdtoneel «Stille Zwarte Vogel» van Karei Verleyen. Verdere opvoeringen van dit toch wel maatschappij-en menskritisch stuk zijn voorzien op zaterdag 30 september en zondag 1 oktober. Op zaterdag 18 november, zondag 19 november en woensdag 22 november wordt «de toverzalf», een kin dertoneel, opgevoerd. Het is een werk van Aalstenaar Robert De Bondt. «Geld voor Gino» wordt dan het derde stuk. Een kin dermusical is het, van Karei Verleyen eveneens. Mu ziek van Al van Dam. Het zal gebracht worden in mei en juni. Vanaf september 1979 wordt een kris-kras- kindershow gebracht. De woensdagnamiddagprogramma's gaan opnieuw door in zaal 't Kapelleken, Meuleschettestraat, Aalst. Op 13 september is er een animatiefilmfestival op 27 september is poppenkast 't Ajuintje te gast. Op 11 oktober wordt de Tsjechische film «Robinson- ka» gedraaid, op 25 oktober komt Teater Nele met «De Rattenvanger van Hameln», op 8 november weer een Tsjechische film, nl. «Leve de Spoken». Op 22 no vember opvoering van toneel «De Toverzalf» door Lanseloet zelf. 3 december komt het Lokers Jeugdtoneel met «Hoera voorzonen regen», 13 december film «Pipi Langkous gaat van boord», 10 januari komt poppenkast 't Ajuin tje, 24 januari film «Sneeuwbalexpress», 14 februari toneel «Tafeltje Dek Je», 28 februari film «De ver strooide professor», 14 maart film «De knopenoor- log» en op 28 maart «Wij spelen en zingen met Leen Persijn. Telkens om 14 uur. KREJA BIJNA UIT DE ZAVEL Insiders weten het. Achter de plaats vooraan in de Driesleutelsstraat waar jarenlang spinnen zich nestelden waar ooit ruiten geweest zijn, achter dat krot ligt een jeugdhuis: Kreja. In dat krotbouwvallig kamertje moest een wijkbibliotheek komen. Daar is nu (eindelijk zuchten velen) werk van gemaakt. In september zal dat opengesteld worden voor het pu bliek. Hoewel Kreja vooraan dus nog met een zavel- laagje bedekt is, de gang is namelijk mee vernieuwd, geeft het geheel al een veel frissere indruk. Momen teel is men daar spots aan het plaatsen, zodat je in september met kleurrijk plezier Kreja zult kunnen binnenwandelen. Meteen merk je dan ook hoe er werk gemaakt is van de informatieruimte, waarin je doormoet om de instuifruimte te bereiken. Aktivitei ten uit Aalst, de provincie en heel België zijn aan de muurkranten geëtaleerd. Er is ook nog een verzorgd hoekje met infobrochures en tijdschriften. Misschien komt er begin september een verrassings- en openingsfeest, maar dat was nog maar een wens, toen we Kreja op 16 augustus binnen wandelden. En tot slot nog een treurige voetnota: het mobiel jeugd atelier dat er reeds in april moest zijn...Het heeft er de schijn van weg dat het immobiel geworden is, en dat is of zou toch jammer zijn. Tussen de drie- en vierhonderd De stedelijke dagverblijven voor kinderen kennen sukses, naar de hoeveelheid kinderen te oordelen. Vorig jaar maximum een goeie 200 kinderen. Nu, hoewel met meer plaatsen, al naar de 400 toegaand. Zonder dit magisch geval zijn karakter van streefdoel te ontnemen evenwel. Niet overal evengroot sukses: minder bv. in Herdersem en Baardegem. 't is maar dat je 't weet, en dat geldt ook voor de opening van het officieus reeds werkende jeugdservice centrum in de Kapellestraat. De symbolische champagne zal knallen in oktober! «Met het stedelijk minibusje gaat het ook goed», zegt jeugdsekretaris Guido Moens. Er zijn al vele kilome- terkens gereden en met dezelfde smile kondigt hij het verrassingspakket aan voor «1979-jaar van het kind». De speelpleinen in groot-Aalst zullen allemaal vernieuwd of/en uitgebreid en aangevuld worden. Details verneemt u later nog. En hiermee zijn wij aan het eind van ons Latijn. U mag nog weten dat HAK weer open is, dat er vanop lange ladders aan 't Fabrieksken gewerkt wordt, dat de Duit3e bezoekers in Ypsilon een fameus stuk in hun kraag hadden met de halfoogstreunie, dat Chiro Gentiaan op zondag 17 september bivakdiaatjes laat zien en dat er in het Hollandse Kuyck heel wat meer te zien is. Maar hiermee is dan ook de kous af! (p.d.) Naast hereksamens, klaarmaken boekentas en weg zoeken naar doplokaal zijn er nog de volgende aktiviteiten: DIdo Zat 26: 20 u.: symfonische rockavond. Bij de platenkeuze ligt de nadruk niet zozeer op ritme, wel op harmonie en melodie. Genesis en Pink Floyd komen zeker op de draaitafel. Zon 10: opening van het elfde klubjaar. Horrm en Chiro Bont en KSA Bambrugge In Slnt-Annacen- trum, Bambrugge Zat 2: 20 u.: optreden van Johan Verminnen. Parkfestival Aalst, Groot Park Zon 27: 13 u.: Cedo Nulli biedt u een gratis parkfestival aan waaraan hun medewerking verlenen: Jets, Tjens Couter, Tush, Kids, Once More, Marian, Kevin le Docteur, Misters. Talrijke nevenaktiviteiten. Mallemunt-festivals Zat 26:14 u.: in het Garcetpark in Jette richt jeugdhuis Finkei een Finkelfestival in. Ook op zondag 27. Don 31: 18 u. op het Muntplein: Art Rosenbaum, Jean-Paul Hubert's adultenshow, Waso, Roy Harper, Andy Roberts, e.a. Zat 2: 15 u. in het Roodebeekpark te St.-Lambrechts-Wolu- we: Once More, Kris De Bruyne, B.B. Krakkebaas en anderen. Ma 4: 11 u.: Oude Kerk Sint-Agatha Berchem: Skrab richt een dagje in met oude volksambachten. Lieven, Wannes van de Velde en John Lündstrüm. Di 12: 12 u. op de Jaarmarkt en het Dapperheidsplein. De stedelijke Culturele Raad van Anderlecht richt in: Volksfestival met Small Time Street, de Snaar, Harry's groep, Klee Van Herzele Big Band, Marc Herouet en Rag Time Cats, Mep en Jack in the Box, the Cardini's fakirs, Jean-Paul Hubert, poppenteater, twee wagenspelen, kunstmarkt en artiestenfoor. Tanu Vrij 25: Kaderdag fïlmdiskussie over de zes eerste films van 1978, geleid door W. Haegeman. Aanvang: 20 u. Zat 26: retrospektieve van de Beatles (14 u. tot 18 u.) Zon 27: autotocht naar de Warande (Wetteren) Vertrek om 14 u. Vrij 1: Volksdansen van 19utot21u. Zat 26: Grote belotavond voor iedereen van de wijk van 20 u. tot 23 u. Zon 3: 14 u.: autoreis naar het provinciaal Domein van Wachtebeke VVKS en VVKM Baardegem, Meldert, Hekelgem en Aalst St.-AJoysius: in Meidert Zat 27: reuzefeestdag met - Het uitspreken van het «engagement» tegenover mekaar in de eucharistieviering in de kerk van Meldert. - Een spelnamiddag voor alle kinderen - 's Avonds een kampvuur in de tuin van de pastorij waarop iedereen verwacht is. Tweede spiegel-folkfestival, Beveren-Waas In twee feesttenten in Beveren-Waas (tien km. van Antwerpen) gaat dit festival door waarop folksingers van diverse landen. Eten en drinken aan demokratische prijzen. Inkomprijzen: dagkaart 150 fr. en weekendkaart 250 fr. Er is kampingmogelijkheid. Zat 26: Pigsty Hill Licht Orchestra (Eng.), Brenda Wootton (Eng.), Leo Wijnkamp (Nd!.). Sonerien du (Fr.), Ossian (Sch.) Zon 27: Art Rosenbaum (Am.), Allan Taylor (Eng.), Waso Quartet (Bel.), Los Rupay (Bol.), Clannad (Ierl.) Jebron Zat 26:18.30u. in de Begijnhofkerk: eucharistieviering. Woe 30: 14-18 u.: Jebron open Do31:16-18 u.: Jebron open Vrij 1: 19 u.: bezinning, planning, kampvuur (jongerenwer king) (pd) Hoog in de mast, door de zorgen van gemeentesekretaris Henri Joostens op juist gemeten 27,80 m bovenop de staande w ip aange bracht wappert de vlag van -Het Jaar van het Dorp» over een weidse vlakte -waar men als het vriest tot in Boom kan zien». Baardegem toont zich inderdaad uitermate aktief. Reeds merk waardige prestaties werden geleverd en andere wachten hun beurt af in het volgeladen jaarprogramma Verleden zondag kwam de plaat selijke jeugd in de kijker met een groots opgevatte feestviering ter bevordering van het dorpsleven. Op de weide van de aloude af spanning -Maxens- wilden de koördinatoren van de aktie -Jaar van het Dorp-, Herman Crabbe en. Hubert Siben. met de inrich tende verenigingen Scouts en Chiro door middel van spel, ont spanning, sport cn zang de open heid en het zich gebonden voelen van de jeugd onder elkaar en van de jeugd met de volwassenen ma nifesteren en stimuleren. Naar onze mening zijn ze daar ook in geslaagd want begunstigd door een weertje dat aanzette tot ver blijf in openlucht, en dan liefst op een -groene weide-, was de op komst groot en de aktiviteiten denderden van dinamische aan pak. Zowel de georganiseerde als de nict-georganiseerde kwamen er aan hun trekken vanaf 10 u met openluchtspelen volgens de ver schillende leeftijfsgroepen, de kleinsten op de weide zelf, de middengroep in een bosspel en de groteren deden waarachtig aan at letiek. Verder waren er volksdan sen, straattckcningen en andere kreatieve aktiviteiten. Na de middagpiknik met meege brachte knapzak ging E.H. Pas toor De Rouck voor in een open luchtmis qua gebeden en zangen verzorgd door de jeugd zelf. Topper van het gebeuren zou dan het spel -Eén tegen allen- wor den. Eén stond hier voorde ouders en allen voor de jeugd. Er waren praktische proeven als bvb. het maken van een bloemstuk met veldbloemen. Schepen Annie De Maght die haar belangstelling voor deze dag demonstreerde kreeg een dergelijke ruiker, wel licht niet de kostelijkste uit haar carrière maar misschien wel een van de meest spontane en ge meende. Ook doelschoppen waar bij volwassenen in het doel beko geld werden door de jeugd stonden op het programma. Verder was er 'n doorlopende kwis met reken- opgaven, teoretische vragen al lerhande en ook opgaven waarbij de jeugd navraag moest gaan doen buiten de weide, in het dorp zelf, aldus de hele leefgemeenschap als builengebeuren hierbij betrek kend. Zo dienden bvb. foto's van oudere inwoners te worden geï dentificeerd. De jury onder voorzitterschap van Margriet Moortgat kondigde dan de uitslag af en wat moest gebeu ren gebeurde inderdaad: de Jeugd haalde het met 450 tegen 430 pun ten Achteraf volgde dan nog de in de Faluintjes stilaan traditioneel ge worden boerenmaaltijd met brood met «kop»kaas-en vlaai en bij ons heengaan steeg de «Sing Song» bij het knetterend avondlijk kamp vuur. gestimuleerd door de zang van de orkestgroep van de Scouts, naar eeri duidelijke klimax. Vol gende zaterdag dan het -Dorpskri- tcrium»! LH

De Voorpost | 1978 | | pagina 13