Amerikaan komt met lievelingskat naar dokter Le Compte Panvis 18 Huwelijksafkondigingen De Boom Philippe, Herzele en Janssens Marian ne, Steenweg nr. 31 (Bambrugge) Goessens Marnik, Berg 7 (Aaigem) en Thomas Viviane. Brakel. Lemeire Jules, Ledesteenweg 134 (Erpe) en De Proft Martha. Ledesteenweg 134, (Erpe) Verstuyft Léon. Herzele en De Vos Lutgarde, Veldstraat 32 (Burst) BURGERLIJKE STAND VAN 11-8-1978 tot 17-8-1978 Geboorten Van Gijseghem Stefan, Bijfhuizen 83 (Erpe) Bael Dimitri, Vijverstraat 21 (Mere) Coorde Wesley, Boskouterstraat 30 (Erpe) Bruylandt Sigrid, Dorp 90 (Aaigem) Overlijdens Van den Dnessche Maria, 76 jaar, Berg nr 45 (Aaigem) Huwelijken De Vuyst Ronny, Brakel en Stammeleer Godelie- ve, Dorp 23 (Burst) Van den Bremt Achille, Aalst en De Pauw Martine. Perrestraat 67-2 (Ottergem) Tillon Mare, Krielhoek 30 (Burst) en Gees Anne. Steenweg 25 (Burst) De Geyter Paul, Ledesteenweg 41 (Erpe) en Ba- eyens Rita. Nieuwstraat 63 (Erondegem). De Bruecker Wim. Groenstraat 22 (Erpe) en Van Wassenhove Annie, Botermelkstraat 76 (Erpe) Huwelijksafkondigingen Coessens Eddy. Merestraat 92 (Erpe) en De Me yer Linda (Vlierzele) Remory Gilbert, Herzele en Hendrickx Viviane, Nieuwstraat 33 (Burst) Van Achter Antoine. Lede en Van Pollaert Ray- monda. Doorsteekstraat 14 (Mere) Van de Velde Ludwig. Keerstraat 88 (Ottergem) en De Coensel Huguette, (Lede). Dullaers Georges, Ninovestraat 5 (Burst) en Mo- rey Marleen. Sint-Lievens-Houtem DOKTER VAN WACHT Tijdens het weekend van 27 augustus zal Dr. De Backer. St, op Dendermonde. 1A, Hofstade, tel 21.67.79 de wacht verzekeren WIJKKERMIS Van 25 tot en met 28 augustus richten de Ver enigde Straten Hofstade hun 33e wijkkermis in. Programma: Vrijdag 25 augustus 19.30 uur Grote Prijskaar- ting, 1500 fr. vooruit. Zatercag 26 augustus: 10 uur: opening van de kermis. Te 15 uur: Volksspelen voor kinderen. Te 21 uur: Groot Bal, Orkest Jos Termonia. Zondag 27 augustus: 11 uur: kaarding, bakschie- ting, enz... Te 20 uur Groot Bal-Orkest The Swin ging Band. Zang Elvin Star Maandag 28 augustus: 10 uur: Mannen op stap. Te 15 uur: Vrouwen rond de koffietafel. Te 21 uur: Bal. Alexander Combo. REIS NAAR DE KUST Op zaterdag 2 september richt S G B.-S.V V. Hof stade hun tweede jaarlijkse reis in met bestem ming kust Reisroute: Hofstade-Autosnelweg E5 tot Brugge Bezoek aan de stad en nadien gaan we naar het Boudewijnpark, daar is er gelegen heid om te middagmalen Van Brugge gaat het verder naar Zeebrugge. Als eindpunt brengen we een bezoek aan de badplaats Blankenberge Vertrek le 9 uur op de gewone vertrekplaatsen: Blekte-Jongensschool. Babbelaar en Hof te Wa- chene. Prijs leden 180 fr.. niet leden 200 fr. KURSUS Op 5 september start een kursus helper van 20 lessen in de lokalen van het Rode Kruis. Bolstraat 2. De lessen worden gegeven iedere dinsdag en donderdag van 20 tot 22 uur. De kandidaten kun nen een praktische proef afleggen, die zal leiden tot het brevet van helper. Personen die interesse nebben voor deze kursus dienen zich zo vlug mogelijk in te schrijven, daar er maar plaats is voor een twintigtal personen. Het is voldoende naam en adres bekend te maken bi| Gilbert Van der Schueren, Molenstraat 19. Tel 21.76.61. DOKTER VAN WACHT Tijdens het weekend van 27 augustus zal Dr. De Backer. St op Dendermonde 1A Hofstade. tel. 21.67.79 de wacht verzekeren. KERMISPROGRAMMA GIJZEGEM Zaterdag 26 augustus te 14.30 uur Wielerwed strijd voor internationale liefhebbers genaamd: 14e grote prijs de Uiltjesvrienden. 126 km. 25.000 fr prijzen, alle formaliteiten in de Stationstraat. Zaterdag 26.8 te 20 uur: Uitbetaling Spaarkas en Mosselsouper in cafe Half Time, Drapstraat 39 Lichting spaarkas in café Klein Gijzegem. Steen weg op Dendermonde 7 Maandag 28 augustus: 10 uur H. Mis voor de overledenen van de parochie ti|dens 1977-1978. Na de hoogmis: Grote belotting in café Onder den Toren, 2000 fr vooruit - inieg. Te 19 uur: Grote belottirlg in kafé Klein Gijzegem. 1000 fr. vooruit. Dinsdag 29 augustus: 10 uur H. Mis voor de slach toffers van de beide wereldoorlogen. Te 10 uur: Grote jaarmarkt op de wijk Dries. Woensdag 30 augustus: 19.30 uurGrote belotting m kafé Klein Gijzegem. 1000 fr. vooruit. Donderdag 31 augustus: 14 30 uur Wielerwed- stnjd voor nationale liefhebbers. 112 km. 14e Kermisprijs De Uiltjesvrienoen. alle formaliteiten Drapstraat Te 20 uur: Grote belotting m kafé Half Time 1000 'r. vooruit -r beker. Te 21 uur: Groot Vuurwerk op de weide van het kiooster (Stationstraat) UITSLAG TORNOOI BC KASSEISTAMPERS Er waren 192 deelnemers Reeks A: 1 Marcei Vervaeke. vervolgens jP Steenhoudt. W De Rouck. H. De Gols. J. Vleminck. H Van Biesen. Tooremans. H. Baelde. E. Neirinckx. Faes. J Mer- tens. A. Verleysen. E Saelemans. V D Borre Van Swalm. Ph. Comelis. Reeks B: Marcel Vervaeke W De Rouck, JP Servranckx. J. Vleminck. H. De Gols. V D Borre. M Cobbaert. R. Baeyens. P Dauwe E Neirinck. Fr. De Valck, R. Nevens. R. De Leeuw, J. De Valck. Kampioenschap van Gijzegem: 1. Dauwe P.. 2. R.Nevens.3. H. Van Biesen. 4 Fr DeValck, 5. A Verleysen. 6. Jean De Valck. Op 18 augustus ging de souper door van BC Kas seistampers. Daar werden gehuldigd door voorzit ter Paul Verspeet als algemeen kampioen A. Van Goethem en als kampioen van de B-reeks Carlo Schauwers. Ongehoord wat ze allemaal over mij vertellen", zegt dokter Herman Le Compte uit Knokke-Zoute. „Zo bijvoorbeeld dat ik tegenwoordig mijn patiënten in mijn woonkamer behandel. Je reinste onzin. „Spe ciale" patiënten zoals koninginnen of mensen van adel ontvang ik na tuurlijk eerst in mijn huiskamer, maar de behandeling zelf gebeurt natuurlijk in mijn kabinet. Nog zo'n kwakkel: in een Duits blad lees ik dat ik rijkswachters aftuig en dan eigenhandig hun wonden ver zorg." Is het waar dat keizerin Farah Diba (40). echtgenote van de Sjah, bij hem in behandeling is geweest? Op die vraagt weigert de wonderdok ter, die gespecializeerd is in verjon gingskuren („Ik word duizend jaar") resoluut te antwoorden: be roepsgeheim. Feit is in ieder geval dat zijn eigen kinderen op school hebben rondverteld dat Farah bij Le Compte was. Zij zou zich de jongste tijd erg moe voelen Standbeeld... Feit is ook dat Herman Le Compte de rijkste lui over de vloer krijgt. Hij werd vanuit Amerika opgebeld door een miljardair die met eén van zijn lievelingsdieren, een katje, naar Knokke wil komen. Op eén namiddag hing de man vijf keer aan de draad. Dokter Le Compte legde hem uit dat bepaalde verjongmgs- produkten ook in Amerika in de handel zijn. maar daar had de mil jardair geen oor naar: hel poesje moest door Le Compte zelf onder handen worden genomen. De wereldberoemde arts is ge trouwd met beeldhouwster Begga D'haese. Hij heeft tal van goede vrienden in het artistieke milieu. Op 15 mei wordt in de tuin van zijn villa een Le Compte-standbeeld een werk van Louis-Paul Boon onthuld door burgemeester Manu Desutter. Met grote belangstelling kijkt de omstreden dokter uit naar de uit spraak van het Hof voor de Rechten van de Mens in Straatsburg, waar hij een proces tegen de Belgische staat heeft aannangig gemaakt ..wegens onterende en onmenselij ke behandelingen die hij in de loop van de jongste acht jaar heeft on dergaan". Wint Dr. Le Compte het proces, dan zal de staat zeer hoge schadevergoedingen moeten betalen. kilo schelvis of kabeljauw. 20 g zout. I kilo rauwe aardappe len. 80 g boter. 2 a 3 wen. een halve liter mflk en paneermeel De goed gewassen vis van huid en graten ontdoen en met zout inwrijven De uien fijnhak- ken en met 20 g boter lichtbruin fruiten. De geschilde aardappe len in schijfjes snijden Een vuurvaste schotel met boter be strijken en hierin laag om laag aardappelen, stukjes vis en ge fruite uien leggen Op elke vis- laag een klein klontje boter leg gen De bovenste laag moet uit aardappelen bestaan Hierop dan dc melk gieten, met paneer meel bestrooien en hier en daar een stukje boter leggen De schotel in de oven zetten en on der herhaaldelijk bedruipen in 45 minuten a I uur gaar laten worden Men kan panvis ook van vis- resten en wat gekookte aardap pelen bereiden Het spreekt van zelf dal de oventijd dan vermin derd kan worden tot 20 a 30 De Chiro van Erondegem organiseerde vorige zondag een boerenkermis met heel wat volksspelen en ook het nodige publiek. (SJ) K.S.C. DENDERSTREEK ZOCHT NIEUW LOKAAL Het oude vertrouwde klublokaal van de Erembo- degemse afdeling K S.C Denderstreek sloot zijn deuren. Sedert 1967 was de K.S.C. Denderstreek er als fietstoeristenklub gevestigd en al die tijd voelde men er zich thuis Aangezien bij Maunts Meuleman het laatste pintje getapt was. stond de fietstoeristenklub zonder lokaal. Een nieuw lokaal oende gezocht en werd ook gevonden: café Mia. zaal De Blokvink in de Ninovestraat 14 te Haaltert Benalve in juli en januan kan men er nu het be stuur bereiken voor eventuele inlichtingen tijdens de maandelijkse bestuursvergaderingen de eer ste donderdag van de maand. Het nieuwe lokaal café Mia kan ook telefonisch bereikt worden op het nummer 053-77.61.18. Dit nieuwe tehuis is gele gen op een 500 meter voorbij het ex-lokaal Meu- ieman. Vertrekkende naast het oude lokaal, via de spoorweg, eerste straat rechts richting Dender- houtem. De klub beschikt er over een zaal voor haar aktiviteiten. De zondagvoormiddaguitstap- pen om 9 uur en de bijeenkomsten zullen voortaan daar plaatsvinden K.S.C. DENDERSTREEK - KALENDER Op zaterdag 26 augustus is iedereen paraat om deel te nemen aan de fietstocht Unitas, ingericht door Unitas Steenhuize. De inschrijvingen gebeu ren vanaf 12.30 u in kafé Weduwe Sterck. Eik- slraat 3 te Steenhuize De start is voorzien om 13.30 u. De afstand bedraagt 75 km Samenkomst aan het lokaal om 12.30 uur Op zondag 27 augustus de keuze uit twee ntten. De fietstocht Arnold Standaert (Wondelgem) start zijn inschrijvingen vanaf 12.30 uur in het kafé Flo ra, Getnsesteenweg 125 te Wondelgem. De start is voorzien om 13.30 u. Samenkomst aan het lo kaal om 12.15 uur. De afstand bedraagt 75 km Als tweede nt is er de Vriendschapstocht ingericht door Houtland Ertvelde. een rit die in aanmerking komt voor het Oostvlaams laureaatschap. In schrijvingen vanaf 5.45 u in kafe centrum. Markt plein 10, Ertvelde De start is voorzien om 7 uur en de afstand bedraagt hier 165 km. Samenkomst aan het lokaal en afspraken hiervoor om 5.45 uur ZITDAG Volksvertegenwoordiger Jan Caudron verzorgt zijn dienstbetoon voor de mensen van Erembode- gem elke eerste maandag van de maand om 19.30 uur in het kafe Rembrandt. Stationsstraat 18 te Erembodegem. DORPSFEEST In het kader van het Jaar van het Dorp gaat op 27 augustus e.k. een groots Dorpsfeest door in het Eremboutheem (wijk Hoek) Bredestraat 37 te Erembodegem-Aalst Op zaterdag 26 augustus zal deze aktiviteit met de nodige luister aangekondigd worden door de oude belleman die overal in het dorp zijn mare zal gaan verkondigen. Op zondag 27 augustus dan wordt het festijn offi cieel geopend om 16.30 uur met kanongebulder Hierop volgen een heleboel aktiviteiten Een greep uit het gebodene: volkskoncerten, volksspe len volksdans, sport en vermaak, vrij podium en poppenkast Voor de lekkerbekken is er vanaf 17 uur ook wat te beleven: kip aan 't spit boerenbrood met kop. plat- tekaas. vla en gerstenat in Breugheliaanse sfeer. Het geheel zal besloten worden met een kamp vuur en gezellig samenzijn. De organisaties die hieraan hun medewerking verlenen zijn: K.S.A. V.K.S.J.. K.V.L.V.. K.A.V., Eureka, Davidsfonds, Postzegelkring. Dendria. Fanfare Niets zonder Arbeid, Fanfare St. Cecilia, VTB en VAB. EUREKAPROGRAMMA Het vakantieprogramma voor de komende dagen ziet er in Jeugdklub Eureka als volgt uit: Vrijdag 25 augustus: van 19u tot 22u training voetbal van 19u tot 22u Volleybalkompetitie Eureka - Ypsi lon 18.30 u tot 23230 u instuif. Zaterdag 26 augustus: om 14 u neemt men deel aan de reklamestoet voor het Dorpsfest. Einde 17 uur van 15u tot 20u volleybal: VK Liedekerke - Dames Eureka. van 18u tot 23.30 u instuif. Zondag 27 augustus 10u tot 12.30 u Voetbal: Doggen Eureka - Sporta 15 uur: Volley: V.K Liedekerke - 2 herenploegen Eureka 16.30 uur: Dorpsfeest. Maandag 28 augustus: 19.30 uur tot 22 uur: vrij zwemmen. 20u tot 23u vergadering beheerraad 18.30 u - 23.30 u: instuif. JAARPROGRAMMA K.V.L.V. vanaf woensdag 4 oktober Yogalessen. Na dere inlichtingen volgen. dinsdag 17 oktober. 19 u.. Kookles: éénpans- gerechten zondag 19 november. 15 u.: «Vrede nemen met jezelf en anderen». zaterdag 9 december, Feestvergadering, H. Mis te 18 u.. Feestmaal te 19 u. dinsdag 19 december, 19 u.. Kookles: visge rechten. zondag 21 januari 1979, 15 u.: «Gezond en fit op 50 jaar en daarna» dinsdag 13februari. 19 u. Verse kaas «om van te snoepen» zendag 18 maart, 15 u.: «Zin of onzin van het meer-generatie-gezin» zondag 22 april. 15 u. Koffietafel Verdere aktiviteiten nog te plannen. Hang deze planning bij uw gewone kalender Zo houdt U hem steeds in het oog. L.H. i BURGERLIJKE STAND Geboorten Van De Keere Jo, Opaaigem 30 (Aaigem) Dullaers Melissa, Jagerspad 4 (Burst) Van Waeyenberghe Sarah, Melkerijstraat 32 (Me re) De Landsheer Gert, Merestraat 80 (Erpe) Casalin Magali. Steenstraat 44 (Mere) De Meyer Grimbert. Nijverheidsstraat 9A (Mere) Overlijdens De Leeuw Karei Louis Jozef. 70 jaar. Dorpstraat 7 (Erpe) Huwelijken Coppieters Frank. De Pinte en Eeman Hilde. Kerkhofstraat 52 (Mere) Lemeire Jozef, Rooseveltlaan 11 (Erpe) en Mat- thys Nicole, Kloosterstraat 84, (Mere) Ponnet Kamiel. Lede en De Moor Andrea, Zand straat 27 (Erondegem) Heestermans Etienne, Lede en Moerenhout Chantal, Sevecootstraat 108 (Erpe) De Fleurquin Roland, Lokeren en De Groot Theo dore, Kapelleveldstraat 23. (Mere) Dinsdag 29 augustus: 18.30 u tot 22u: Volleybaltraining voor de meisjes. 19.30 u tot 22u VollevDaltrainina voor ae jongens 20u tot 21.30 u: training atletiek en voetbal. 18.30U - 23.30 u. instuif. Woensdag 30 augustus: 19 uur pingpongtcrncci 19 u offsetmachine - sekretariaat 18.30 u - 24u: instuif Donderdag 31 augustus: 18230 u tot 21.30 u: gemengde volleybaltraining 19 uur: sekretariaat. 18 30 u tot 23.30u instuif KERMIS MELDERT Zondag 3 september: 15 uur: 5e Grote Prijs de Bergbeklimmers voor nieuwelingen, georganiseerd met de medewer king van het stadsbestuur en de civiele bescher ming Inschrijving Café Ons Huis. Vertrek en aan- De keukenploeg van Herdersem die tijdens de centrumfeesten de maaltijden klaar koms,: Weduwe Van Mol. Dorp 1, Meidert. 8.500 maakte (JM) ,rank PnJzen Afstand: 48 km (6 ronden) Zaterdag 30 september: - - - -- Vanaf 20 uur: Pensenkermis. georganiseerd door de L.R.V. Kravaalruiters. Huiseveld 7. Zondag 1 oktober: Vanaf 12 uur: Pensenkermis, georganiseerd door de L.R.V. Kravaalruiters. Huiseveld 7. DORPSFEESTEN Als bekroning van de aktie Jaar van het Dorp te Meidert gaan dit week-end de Dorpsfeesten door op vrijdag, zaterdag en zondag in de hovingen van de pastorie en op het dorpsplein zelf. Meer détails vindt U elders in dit blad. OUDSTRIJDER OVERLEDEN Verleden vrijdag overleed oud-strijder Prosper De Meyst. Nog vier oud-gedienden van de eerste we reldoorlog zijn te Meidert in leven. U kan in het Affligems Kultureel Centrum de ten toonstelling «In de vlastijd van Stijn Streuvels» nog meemaken tot zondag 27 oogst inbegrepen. HOEVEFEESTEN CLERCKENSHOF HOPDUVEL! De onderhand berucht geworden Hopduvel van de Meldertse Kulturele Kring komt weer aan bod. Nadat hij vóór enkele jaren de blikvanger was van de grootse Hopfeesten die door de aanhoudende stortregens letterlijk en figuurlijk in het water vielen en nadat hij door «onbekenden» werd afgezaagd en gekidnapt komt hij weer in de openbaarheio Hoog en droog opgeoorgen in het hopcentrum wordt hij nu door de scouts weer op zijn voetstuk geplaatst als blikvanger, ook in het kader van de aktie «Jaar van het Dorp», voor de Meldertse ont luikende jeugdvereniging «De Hopduvettjes» die reeds over een 75-tal leden beschikt. Souper en trofee-uitreiking van Biljartklub De Kasseistampers. (EL) Zaterdag 26 augustus: 15 uur: Wipschieting 1.000 fr. gratis met mede werking van café Capri. café Mariette. 21 uur: Groot Bal in de overdekte njbaan met 800 zitplaatsen met het orkest Second Act. 22 uur: Ontvangst van buitenlandse marathonlo pers in de schuur Ereprijs: E Bosteels. Optreden van de Hadosingers o.l.v Jean-Marie Viaene Zondag 27 augustus: 12-15 u.: Restaurant in de schuur: 15 u.: Volks dans met de Zwingelaar volksspelen, hanekap. touwtrekken, mastklimmen. 17 uur: Poppenkast: Kon. Fanfare St. Cecilia Te- ralfene. 20 uur: Groot Bal met de Second Act. Maandag 28 augustus: 17 uur: Bal voor de 3de leeftijd met Pol VanGucht 18 uur: Wielerwedstrijd voor Toeristen voorbe houden aan renners van Hekelgem, Teralfene. Essene en Meidert. Ereonjs Alfons Schoonjans. Pellepatatten met ha ring. boerepensen. friet en pannekoeken op zijn Breugels. Ingeval van slecht weder gaan de Volksspelen door in de rijbaan.

De Voorpost | 1978 | | pagina 18