'Gouden doelpunt' van De Neef erst beven, daarna loch Beveren iPELERS «PT MAAR VERDIEND Vlierzele - Erwetegem 4-3 rpraing Jong Lede-V.V. Bilzen 1-1 Eendr. Aalst bekert tegen VG. Oostende Eendracht Zele- Racing Doornik 1-1 (strafschoppen 3-2) /OETBAL Beker van België J. LEDE NAAR ANDERLECHT 21 kenau r- I dorh ROCKH liVfUT ZELE Kino (Lede) moet het hier op zijn eentje rooien tegen een dichtopeengepakte Bilzendefensie. (EL) Het hoeft nauwelijks te worden betoogd dat de vreugde groot was in de groenwitte rangen, toen verdediger Dirk De Neef als een duiveltje uit een doosje voor Cerardu was opgedoken en de fraaie voorzei van Eric Delmulle verzilverde. Men noteerde de 68e mi nuut, toen Dirk de bal in de uiterste hoek van de Biizense kooi deponeerde. Tot dan toe had echter niemand durven voorspellen dat Lede de wedstrijd met S.C. Anderlecht, die aan het duel met de kersverse derde klasser verbonden was, zou halen. V.V. dat enkele spelers met ta. lent bergt o.a. de van Beringen afkomstige aanvaller Clanzer en de middenvelder Froyen (Waterschei) had zich tot dan toe niet laten maneuvreren. Eer der was het in de eerste pe riode meer gevaarlijk geweest dan de thuisploeg. Zo kon Clan zer, die nochtans bestendig ge schaduwd werd, zich een paar keerin ef.i goede schietstel- ling wringen doch eenmaal trap te hij nipt naast en daarna had hij Van den Bossche op zijn een knap aangeven van Licata weg. Even voor de rust bij zoefde de felle kopbal van de vroegere Beringen spits net bo ven ile dwarsligger. Lede had in die eerste periode van de goed sluitende bezoekende ver. dediging slechts een reële kans gekregen. Bombeke stuurde de bal echter naast en over. In de tweede speelhelft zou de thuis ploeg het dan meer aanvallend doen. Ze kon toen een licht veldoverwicht verwerven doch dit bleef aanvankelijk zonder gevolg omdat de akties niet steeds de nodige afwerking kre gen. In de 68e minuut werd dan over de belangrijke inzet van dit felle duel beslist. Na dit openingspunt ging Bilzen dan de forcing voeren. Doch het doelpunt bracht de thuis ploeg meer inspiratie en pas toen begon deze meer zwierig te voetballen zodat Gerardu nog een paar keer werd bedreigd. Zo bereidde Kino een klare kans voor Uyttenhove, doch deze liet de bal in de grote rechthoek liggen. De spanning was niet opgeheven. Bilzen on dernam immers nog een paar gevaarlijke raids op het doel van Lede en net voor het eind signaal moest Van den Bossche nog op de proppen om verde diger Vandelaer van de gelijk maker te houden. Lede ont- moet nu een van de groten van het Belgisch voetbal S.C. An derlecht. De wedstrijd wordt in het Astridpark gespeeld. Lede stond immers, uiteraard onder bepaalde voorwaarden, het veld- voordeel aan de Brusselaars af. Roger Mergeay denkt er aan de ploeg weinig of niets te wijzi gen. Het lijkt de Lede-trainer ook weinig waarschijnlijk dat hij een van de gekwetsten, Her man Oosterlinck of Norbert Rottiers, zal kunnen recupere ren. „Het is wel zo dat eerst, genoemde deze week de trai ningen zal hernemen, doch of hij volledig fit zal zijn betwij fel ik toch" zegt Mergeay. J.V.H. Jong, Lede mei dezelfde ploeg naar Anderlecht? Het doelpunt dat verdediger Dirk De Neef maakte uit een voorzet, van Eric Delmulle (een van de meest opvallende fi guren uit de bekermalcli met VV Bilzen samen met keeper Roger Van den Boschis er eentje van goudwaarde geueesl voor Jong Lede. Hel brengt de groenwitten in het Versé- stadion te Anderlecht. Een droom Trainer Roger Mergeay reist tvellicht met de zelfde ploeg naar het Astridpark. Wellicht zal hij Herman Oosterlinck en Nobert Rottiers moeten missen. Eerstgenoemde hernam de training maar zal wellicht niet speelklaar komen. Mergaey meent dat de nieuwe spelers hun draai nog niet hebben gevonden wat vooral opvalt in de automatismen. De oud.speler van KV Mechelen is overtuigd dat het alleen een kwestie van aanpassing is. En van de nodige tijd. Jong Lede rekent erop dat onderstaande waarschijnlijke op stelling op het gras van het Astridpark enkele mooie dingen zal laten zien aan het kieskeurig Brussels publiek. Van den Bossche, D'Hondt, Van Belle, De Groote, De Neef, De Winne, Delmulle, Mees, Uyttenhove, Bombeke, Kino. (JVH) Zondag begint het bekeravontuur voor Eendracht Aalst. Het wordt een wedstrijd tegen VG Oostende dat vorige zondag te Vorst aan de kwalificatie kwam door een zege met het kleinste verschil. Alles laat voorzien dat Eendracht in zijn beste opstelling zal kunnen aantreden. Hel wordt een vrij interessante wedstrijd waarin witzwart als logisch favoriet vertrekt. Men uil nu immers tun een ontgoocheling vorig jaar werd Eendracht er uitgespeeld door eerste provincialer Bornem gespaard blijven. J.V.H nt door naar de. vijfde bekerronde om er tegen Beveren prestigezaak een kasstuk van tc maken. Om in dit opzet lagen diende tegen RC Doornik bibbergeld betaald en de evolu- j| zat noch in het verloop van deze harilbetwiste konfrontatie, noch nen van strafschoppen de Zeienaars dwars. I Walen toonden zich favoriet de geel.blauwe eerste klas- i te bekampen en schenen unenteel zelfs beter gewapend verhoopte konfrontatie vertegenwoordigers van de Bgste klasse te woord te staan. Willems, de 19-jarige De Gouis en de zwarte parel Paulis wa ren de uitblinkers van een team, dat zich inzonder na de rust, agressiever, vlugger en technisch beter kombinerend aanstelde, waarbij trainer Brac- ke zich de weelde kon veroor. loven Mercante en Droulez res- pektievelijk tot de 56e en 75e min. op het bankje te houden. Wat echter opviel was het feit dat een elftal dat reeds meer dan twintig doelpunten scoorde in de vriendschappelijke- en bekerwedstrijden nu gedurende het eerste uur doelman De Decker voor geen moeilijke pro blemen plaatste, alhoewel een schuine loeier van Paulis, die DOORNIK 1-1. De Ferrere (Zele) In duel. DOONIRK 1-1. De Feyter schoot op doel maar de bezoekende doelman verwerkt In hoekschop. in de 32e min. naast de lin. ker paal schoof de Zeelse aan hang deed opschrikken. Het waren integendeel de Zeienaars die onder stuwing van Goossens en de werkkracht van De Fer- rerre via de rood-zwarte kapi. tein en Maes dicht bij een sukses liepen. Dit kwam eerder onverwacht toen Cooreman tien minuten na rust op hoekschop op doel kopte en De Gouis de bal deed afschampen, zodat De Feyter met een gekraakt schot in twee tijden de bal bin nenduwde. Deze bepaald minder goed ge- inspireerde aanvalsakties van Doornik waren misschien het gevolg van de zeer aktieve pres. tatie van de Zeelse verdediging met Jacobs en Lambrecht op hun best, een soliede Coles en een De Vos, die zijn tegenstre ver Begein op zak stak. Eendracht heeft de gasten uit de Vijftorenstede goed te woord ge staan en de inzet van de halflijn, waarin zowel Cooreman, Goos sens en Jansegers (daarbij nog de gevaarlijkste aanvaller) ber. gen werk hebben verzet, be wijst dat de komende kompe titie optimistischer mag tegemoet gezien als algemeen voorspeld wordt. Vooraan gaf Maes bijwij len staaltjes van zijn niet te onderschatten klas en zijn ver. wijdering naast het niet opstel len van Boeykens zijn voor ons beslissingen, die vatbaar zijn voor kritiek. De druk van Doornik ging na het openingsdoelpunt van De Feyter in stijgende lijn. Geluk kig klaarde De Decker een paar zeer gevaarlijke situaties op. Hij stond machteloos toen een vrijschop van Vissenaeckers ge nomen door de gekwetste De Vos niet kon weggekopt waarvan Darte profiteerde om 10 min. voor het einde gelijk te stellen. De strafschoppen moesten be. slissen Jacobs zette om, maar Darte stelde gelijk. Goossens misleidde doelman Balcaendoch Mercante schoot eveneens raak. Nu miste Lambrecht en De Dec ker redde de penalty van Drou lez. Cooreman besloot op de Doornikse keeper. Lammens zond naast, zodat Jansegers en Willems over het lot van het behoud in de bekerkompetitie moesten beslissen Fons trof raak terwijl de geel-zwarte nr 11 'n drietal meter naast de linkerpaal kanjerde. De ver. plaatsing naar SK Beveren zal de Zeelse voetbalfans aanspre ken en iedereen hoopt dat Een dracht zaterdag te 20 u. zijn vel, zoals tegen de vroegere eerste klassers FC Luik en Berchem, duur zal verkopen. inr. Kordate tussenkomst van doelman Gerardu (Bilzen) bij deze Leedse corner. okalen (reeksleiders) heb. rs het -tegen het beschgeiden Wegom niet gemakkelijk •hor< spelniveau was amis la8e kant. Rudy Mou lt skoorde op de tweede dertigste minuut vanop de olfmeterstip. Twee min. later milderde Schiiettekatte en vier min. nadien bracht Fiers de bordjes in even- wicht. Na de koffie waren de bezoekers duidelijk de beteren en op de 60" schoot Glorieux Erwetegem op winst. Vlierzele zette toen alles ln de aanval en Gij- zegemnaar Coen (Vlierzeles nieuwe aanwinstschoc prachtig binnen. De bezoe kers kwamen toen een paar keer gevaarlijk opzetten doch het waren integendeel de thuisspelers die via een ar.- dere aanwinst (Clinckspoor uit Serskamp) op de tachtig, rte minuut de zege vast legden 4-3. Lucien Met dit team reist Jong Lede zondag naar Anderlecht. Na een krappe zege tegen een zich met man en macht teweer- stellend Bilzen, reist Jong Lede naar Anderlecht. Eigenlijk mocht groenwit in eigen stadion optreden. Doch om financiële redenen heeft het bestuur een (te verantwoorden en begrijpelijke) wissel aanvaard. Winnen zit er voor Lede niet in, doch een sportief ver. weer. en 'n uundeel in het spektakel en de „recette" zullen veel ver goeden. Eendracht Aalst krijgt VG Oostende op bezoek. Logischerwijze zou zwartwit de vijfde ronde moeten overleven. Maar de „cup" is nu eenmaal de „cup". Die steekt boordevol verrassingen. Een verrassing zou eventuele winst van Eendracht Zele op het fiere Beveren betekenen. Niemand in de roodzwarte rangen ge looft er echt in. Doch het vlammetje van de hoop aanwakkeren, kan nooit kwaad. De wedstrijden voor zondag 27 augustus 1978 te 16 u. Eendracht AalstVG Oostende BeverenZele AnderlechtLede Uitslagen van vorige week ZeleRC Doornik 11 SK AalstOudenaarde 13 llammeHarelbcke 01 LedeBilzen 10 ïndermonde - Puurs 2-3 Uiks de nederlaag was trainer Mertens toch al ietsje optimis- er gestemd. De wedstrijden tegen Londerzeel (0-0) en [beek (3-1) waren inderdaad niet van aard om victorie te ien. Met nog een week voor de borg moet KAVD toch in zijn wat goeds kluar te stomen voor «Ie Waalse opdrachten Unvungen op zaterdag 2 september te 18.30 u. tegen Pattu- en 9 september te 20 u. tegen SV Lokeren. hg met aftrap te 16 u. speelt Dendermonde op het veld van tkerke. (mvw) de slechte financiële toestand van de club, werd de in twee richtingen toegetrokken en werd ook tot een be- vun de vergoedingen besloten. Vooral het feit, dat niets verdiend als de ploeg verliest, gaf aanleiding tot misnoegen aktcurs, die niet meer onder kontrakt staan. kere omstandigheden in de hand gewerkt Immers na de voor sprong door Goossens na een klein half uur spel op de bord jes gebracht kwamen lichtzinnige gele kaarten in het nadeel van Maes, De Vos en Jansegers, de zaken vertroebelen, daarbij be ïnvloedden twee licht toegekende strafschoppen het rezultaat, te meer omdat De Vos het leder in eigen netten verwerkte, omdat hij met een rechter voet op. treedt, die bepaald niet volledig genezen schijnt. (De Wilde), Mulders, Coles en De Brabander, Jansegers en Boey- Feyter, Kesteleyn (Ab- Maes. wil de zege van de in het gedrang bren- ch deze werd door ze- ^uciéibrechl, Jacobs, De Ferrerre 1. h# Cooreman verzaakten de nonkiing, zodat een verjongde rdtkg naar Seraing reisde. Zie- gev» ten andere de samenstel.

De Voorpost | 1978 | | pagina 21