t SPRANKELEND PROGRAMMA IN FESTIVAL VAN VLAANDEREN mm KVS-WAGENSPEL OP DOORTOCHT TE MERE OUDERS! Clairefontaine HEROPENING DER SCHOLEN) 28.- 25-8-1978 - De Voorpost restival van Vlaanderen. De Britse -Swingle II- die met evergreens tot moderne meezingers de amuzemei stoer op gaat en dat geheel op vrijdag 15 september aan de man komt brengen in het Vrij Technisch Instituut Aalst Eén der grootste muzikale gebeurtenissen met internationale faam. Een festijn voor muziekliefhebbers, en een verrijking voor minder ingewijden. Dankzij het mecenaat van verschillende instanties, kunnen 5 manifestaties plaatsvinden te Aalst en omgeving. De Poolse pianist Piotr Paleczny. vertolkt werken van F. Chopin, op woensdag 6 september om 20.30 u. in de feestzaal van het Stadhuis. Op woensdag, 6 september te 20u30, speelt in de feestzaal van het stadhuis de Poolse pianist Piotr Paleczny werken van zijn landgenoot Frederick Chopin (1810-1849). Deze pianist werd geboren te Rybnik in 1946. Dit jong talent gaf reeds een eerste konsert op 6 jarige leeftijd. Hij studeerde aan de Hogere Staatsmuziek- school te Warschau, en be haalde heel wat belangrijke prijzen te Sofia, München, Bor deaux, Bulgarije, Zowat overal ter wereld konserteerde hij. en platenopnamen bleven niet uit. Nieuwsgierig wachten we op zijn wellicht grandioze Chopin- vertolking. Op vrijdag 15 september te 20.30 u zingt in het Vrij Tech nisch instituut te Aalst de Britse groep Swingle II. Een konsert voor een breed publiek waar iedereen van ge nieten kan, jong en oud leek en kenner. De stichter van deze groep is de Amerikaanse musicus Ward Swingle. In de zestiger jaren kenden de toenmalige «Swingle singers» een buitengewone populariteit dankzij heel wat platenalbums en wereldtoernees Wie herinnert zich niet die rag fijne uitgesponnen barokmu ziek, die de menselijke stem een instrumentale «sound» gaf! Doch Ward Swingle wou verder eksperimenteren. en trok naar Groot-Brittannië. waar hij deel nam aan het dynamische En gelse muziekleven. Daar stichtte hij een nieuwe groep de Swingle II. In 1974 trad deze groep op met bewerkingen van Franse madrigalisten, jazzpop, en «The Beatles». Een over weldigend succes! in 1977 trokken deze artiesten door heen Japan en Australië, waar ze met lauwerkransen werden omringd Wie van een uitgebreid vokaal menu wil genieten, mag deze avond beslist niet missen. Op zondag 17 september te 20.30 u in het Vincentiusinsti- tuut te Gijzegem, vertolkt het «Florilegium Musicum Mün chen» een uitgelezen pro gramma van oude muziek. Bach en Handel zullen op meesterlijke wijze alle eer wor den aangedaan door 12 jonge instrumentisten, die een oor spronkelijke versie betrachten van deze sublieme grootmees ters en tevens tijdgenoten. Alvast het neusje van de zalm voor melomanen. Het Poolse Varsaria kwartet zal optreden op donderdag 21 sep tember te 20.30 u in het Stad huis te Aalst met werk van Haudn, Penderechi, en Schu- bért. Dit snarenensemble bestaat uit de meest vooraanstaande mu sici van Warschau. Op zeer korte tijd hebben deze be gaafde artiesten een uitgebreid repertorium ingestuurd. Ze werden uitgenodigd in de Ver. Staten en Canada Voor 1979 staat zelfs een rond reis door Japan op het pro gramma. Wie van hoogstaande muzikale kwaliteit wil snoepen komt alvast luisteren naar het Zoals vorige week aangekondigd, was er zaterdag op de par king van het Hof ten Dale te Mere een opvoering van een wagenspel. Alhoewel het de vooravond was van de Meerse kermis, was de publieke toeloop gering. Spijtig... de kwaliteit van het wagenspel was meer belangstelling waard. Erpe-Mere Kultureel mag in haar notulen noteren dat ze met dit wagenspel terug een hoofdvogel geschoten heeft. Wat de mensen v.d. Konink lijke Vlaamse Schouwburg ten tonele brachten was eerste klas vermaak. De «Genoeglijke Klucht van Mie Gendarm» is qua inhoud best te vergelijken met het vorig jaar gespeelde «Playerwater». Mie is een echte gendarm tegenover haar arme echtgenoot. Ze zwaait de plak alom, duldt geen tegen spraak en vindt schrobben en plassen best een taak voor het hoofd van het gezin. Reeds vele jaren heeft haar man de strijd opgegeven; hij weet dat niets kan baten tegen de ijze ren wil van zijn vrouw. Tot op een dag de buurman het ge weeklaag van de vader des En of Mie een gendarm is In een dergelijke situatie wil men wel eens uithuilen in de a een buurman, en deze weet raad. (sj) huizes hoort. Hij kan er hem van overtuigen dat het de suk- Het Poolse Varsovia Kwartet dat op donderdag 21 september in het stadhuis koncerteert. Klassiek, romai en een modern werk dan. Ze hebben het hier op de Herdersemse centrumfeesten op de blikken potten gen <jm) Varsovia kwartet. In de O.L.V. Hemelvaartkerk te Erembodegem kunnen we op vrijdag 29 september, te 20.30 u luisteren naar het verheven «Stabat Mater» van Antonin Dvorak met medewerking van het vlaams jeugdorkest van Brussel. Het «Stabat Mater» is een la- tijns gedicht uit de 13de eeuw. geschreven in verzen. De tekst beschrijft het lijden van de Maagd Maria aan het kruis. Vele toondichters uit alle tijden, hebben zich door dit gedicht la ten inspireren. Het «Stabat Mater» van A. Dvo rak wordt gezongen door het koor «Sing het Saem» en door 4 solisten. Als instrumentale begeleiding krijgen we het Vlaams jeugdor kest van Brussel, dat reeds een vrij goede faam heeft verwor ven. Deze jonge musici, hebben een instrumentale vaardigheid en orkestdicipline dat velen zal verbazen. De dirigent Hendrik Rychen is zeker een onschat bare stimulans om deze jonge mensen naar een waardevolle vertolking te drijven. Diegenen die een intense, mystieke sfeer willen ondergaan, komen zeker naar de O.L.Vrouw Hemel vaartkerk. Wat ons hoofdstukje film te Aalst betreft kunnen wij deze week kort zijn. In drie van de vier zalen wordt de film ver lengd. Voor cinema Feestpaleis zijn dat in zaal 1 en zaal 2 respek- tievelijk «Saterdaynight Fever» en «Annie Hall». In cinema Palace wordt de Dolle Keverfilm «Herbies goes to Monte Carlo» eveneens verlengd in de Benedenzaal. In de Bovenzaal van cinema Palace loopt vanaf deze week de film van Ugo Tognazzi «Wie maakt mijn vrouw gek...?». Deze amoereuse prent vertelt het verhaal van een consulent-adviseur die zijn reis naar New-York uitgesteld ziet. Bij zijn thuiskomst treft hij zijn vrouw slapende aan. In de kast ontwaart hij echter mannenvoeten. Hij sluit de kast at en vertrekt met zijn vrouw op wintersport Tijdens deze vakantieperiode zal hij trachten te achterhalen wie de ge heimzinnige man in de kast was. Wanneer Mario (ons hoofdpersonage) met zijn vrouw terugkeert van de winter sport treffen zij Antonio bij hen thuis aan. samen met de portier en de politie. Zo komen zij te weten dat de zoon van de portier wou inbreken bij Mario die bewuste nacht dat hij terugkwam van zijn mislukte reis. Nadat Mario hem had opgesloten heeft hij daar enkele dagen gezeten. Met de in de kast gevonden patronen heeft hij echter een doe-het- zelf-bommetje kunnen maken en daarmee de kast opge blazen. Door de ontploffing kwam de politie ter plaatse en die heeft dan Mario's naaste verwant. Antonio, er bijge haald. Mario is gerust, Francesca, zijn vrouw, is zo onschuldig als een lam. Hij kan gerust naar New York vertrekken. En of ze onschuldig is... S.J. keiaar zijn dood zou betekenen indien dit alles blijft duren. Buurman weet raad; «Laat u ziek, toont dat ge gek gewor den zijt en uw vrouw wordt een engel op aarde». Zo gezegd, zo gedaan. Het spelletje lukt, na veel misbaar om haar arme man, loopt de vrouw om hulp bij de dokter. Die komt, behoorlijk dronken toegesneld en door ziet het spelletje van de man. Hij zal diens spelletje echter meespe len omdat hij een ingeboren misprijzen heeft tegenover de 'vrouwen. Hij kan van de vrouw verkrijgen dat ze belooft om nooit meer de baas te spelen, altijd in dienst te staan van haar man. En zo eindigt dan, als een les voor iedereen, dit uitste kende stuk. Omdat er weinig publieke be langstelling was. mag Erpe- Mere Kultureel zich niet laten ontmoedigen; wat meer publici teit en een streven naar traditie zou de man in de straat naar dit eeuwenoud vermaak terug brengen. We hopen volgend Luiwanhes is ziek? De dokter begrijpt de situatie en stelt zijn diagnoze vast: -Een slecht wij) is de grootste jaar de K V S. terug te zien te kwaal van een man-, (sj) Erpe-Mere. Mark Van Imne help Uw kinderen gemakkelijker en beter studeren met de schriften en farden Clairefontaine:' BIJ ALLE GOEDE PAPIERHANDELS VAN UW STAD Papierhandel Boekhandel Drukkerij DE KERN A Nichelsstraat 11 Papierhandel DU CAJU Lange Zoutstraat 13 Papierhandel Drukkerij Copy Service EELB0DE Vrijheidsstraat 17 Drukkerij Papierhandel SPITAELS-SCHUERMANS Nieuwstraat 12 Drukkerij Boek- en Musicshop VAN NUFFEL Moorselbaan 51 Drukkerij Geschenkartikelen P.V.B.AVERVECKEN Binnenstraat 14

De Voorpost | 1978 | | pagina 28