kffui/ikhÈ HET VLAAMS KRUIS TE AALST TANU RICHT EERSTE GROTE ZOMER BELOTTING IN UUU VAKANTIEATELIERS 0RGANIZEREN SPEL ZONDER GRENZEN Denk even aan de dieren ARTIKEL BELOTTERSRE' CORD OP ST. JOBSFEESTEN: DE VOORPOST NR 33 DD.j, DE VOORPOST 00K TIJDENS DE JAARBEURS IN AKTIE 2 -.25-8-1978 - De Voorpost De redaktie heeft het recht deze teksten in de korten schappen van (giftig) koolmo noxide vertoont waardoor fail lissementen en sluitingen da gelijkse kost zijn geworden. En die zijn zeker voor het aller grootste deel niet te wijten aan een slecht beheer. Bij derge lijke verlichte schrijvelarij des heren Hutsebauts hebben we even heel stil gezeten. Wij heb ben tevergeefs gezocht naar nog slechts één klein korreltje «socialistische feeling» in gans zijn tek§t,We hebben dit helaas niet gevonden De meest fer vente verdediger van het erg ste kapitalisme zou nauwelijks dergelijke oozei vandaag dur ven op papier zetten. Socialis tisch politiek sekretaris M. Hut- sebaut doet het wel. De BSP- Aalst verdient heus beter dan dat. J. De Geyter DAT IS HET Tijdens deze half-oogst periode kende het jaar van het dorp hier in het landelijke Meldert onge twijfeld een hoogtepunt. De Claerhaagse comedie bracht hier niet alleen «De Vlaschaard» van Streuvels in openluchttoneel maar organiseerde ook de ten toonstelling «In de vlastijd van Streuvels». Een prachtinitiatief samen met het kultureel cen trum Affligem. Over kwaliteiten van een ama teursgezelschap of over hun gebreken wil ik het niet hebben; niets is volmaakt... en kritiek is gemakkelijk. Buitengewoon is echter de inzet van deze groep; de durf om een ernstig stuk van een vlaams auteur ten tonele te brengen. Dat dit groeide binnen een «boerengemeenschap» nog vrij afgesloten werkend en levend verdient des temeer onze waardering. Dit is volkse kunst- door en voor het volk... gegroeid uit intens meeleven en meewer ken. Het drama van de botsing tussen oude en nieuwe generatie, tussen leven en dood blijft steeds aktueel, al zijn de omstandighe den vaak veranderd. Streuvels die altijd buiten alle publieke manifestatie of per soonsverering bleef, kreeg hier zijn ware hulde. Dat, hierbij aansluitend, de markante ten toonstelling over de vlastijd geopend werd verheft het dorpse gebeuren tot een groot kultureel geheel. Onze geboren verteller: Andre Demedts, die de inleiding in Affligem verzorgde, heeft alle aanwezigen geboeid en ont roerd. We hebben met hem Streuvels herontdekt en de personnages zien groeien, bloei en, staan en vergaan. Met de Vlaschaard als tussenschakel kon dan naar vlas en vlasbewer king, het onderwerp van de tentoonstelling, overgeschakeld worden. Over die tentoonstelling niets dan lof: verzorgd, eduka- tief; historisch en aktueel waar devol; daarbij een bescheiden reklame voor het gebruik van vlas en vlas-linnen, ekonomisch een belangrijke vlaamse troef. Zelden zagen we een zo geslaag de kombinatie van belangrijke facetten van een volksgemeen schap: toneel, literatuur, pro- duktie, ekonomie... van eigen bodem. Het is alles tegelijk: het leven zelf. Dat is het. Dr. A. Dierick HELDERZIEND Dhr. Martin Hutsebaut is poli tiek sekretaris van de B S.P - Aalst. ...tn die hoedanigheid pleegt "hiji "af en toe ook eens een «socialistisch» werkstuk in het partijblad «Voor Allen» en in deze politiek Voorpost-tribune. Zolang hij daarbij op zijn gelief koosde Europees terrein blijft, van de technische kant altans, is fiij nog leesbaar, maar wan neer hij zijn troetelprobleem verlaat om zich op het pad van de lokale of nationale politiek te begeven slaagt hij er in met de regelmaat van een klok de bal volkomen mis te slaan. Een laatste uitstekend voorbeeld daarvan kregen we hier in deze tribune van vorige week. Om dat er aan de Aalsterse Jaar beurs meer eksposanten deel nemen dan vroeger ooit het ge val was, besluit Martin Hutse baut «dat het de handelszaken en KMO's mits goede beleids voering goed gaat en dat zij in ekonomische krisistijden het best bestand zijn tegen de gol ven van deze krisis». Met deze heldere uitspraak verwijst schrijver direkt alle statistieken en ontledingen door ekonomis- ten naar de prullemand. Waar iedereen het over eens is dat de gevolgen van de krisis het sterkst voelbaar zijn op KMO's, en op de werkende bevolking vermits de allergroten alle ne faste uitvloeisels van de krisis in die richting doen wentelen, ontdekt M. Hutsebaut precies het tegengestelde. Op zijn eu forische golven verder drijvend ontdekt hij nog andere^aer- ^waardige dingen. «De huidige regering zorgt ervoor dat de koopkracht van de bevolking op peil wordt gehouden en dat de KMO's dé nodige zuurstof krijgen», zo schrijft hij. Hij ver gaat daarbij enerzijds de reeks sindikale gevechten die overal in ons land worden gestreden om de regering te beletten nog meer aan sociale afbraak te gaan doen, en anderzijds, dat die zo mooi genoemde KMO- zuurstof veel meer eigen- De populaire oud minister president van Nederland komt naar Aalst: op uitnodiging van de socialistische beweging zal hij er op vrijdag 15 september a.s. in de keizershallen deel nemen aan een massale volks feest. Joop Den Uyl, momen teel fraktieleider van de Partij van de Arbeid (P.v.d.A.) in het Nederlandse Parlement zal er de aanwezigen toespreken over een uitermate actueel on derwerp, nl. «Kristendom en socialisme». Alle geïnteres seerden zijn uiteraard van harte welkom op deze unieke avond. Joop Den Uyl, die werkelijk een grote figuur mag genoemd worden en naast Willy Brandt, Helmut Schmidt, Francois Mit- terand e.a. behoort tot de hui dige generatie van grote Euro pese socialistische voorman nen, komt naar Aalst in de eer ste plaats als Europeaan. Den Uyl is immers voorzitter van de werkgroep van de Federatie van Europese socialistische partijen die zich inzet voor de werkgelegenheid. Den Uyl is bovendien een bijzonder min zame figuur, een verdraag zaam man en een groot demo craat een man ook die bij heel wat Nederlandse kristenen sympatie en instemming heeft weten te verwerven voor de so cialistische idealen: Den Uyl komt dus naar Aalst als een fi guur van de toekomst, als ie mand die nieuwe progressieve ideeën verkondigt en ze ook in praktijk heeft weten te brengen. Nu we nog amper 9 maanden verwijderd zijn van de Euro pese Verkiezingen wil de socia listische beweging als grootste beweging in W. Europa voorop gaan en het debat openen met een zo ruim mogelijk publiek. De avond met Den Uyl, die o.a. muzikaal zal opgeluisterd wor den door de Harmonie «Hand aan Hand», vormt de inzet van een campagne voor een de mocratisch, rechtvaardig en vredelievend Europa. Martin Hutsebaut Pol. Secr. B.S.P. EEN OPLOSSING VOOR DE V.Z.W.'s Het wetsvoorstel Baert- Vansteenkiste voorziet een betere controle op de hon derden V.Z.W.'s die van overheidswege gelden ont vangen. Het initiatief van deze beide volksvertegen woordigers komt op zijn tijd want het bleek nog eens uit het jongste verslag van het Rekenhof dat het steeds meer voorkomt dat beste dingen aan de normale con trole van de rijksuitgaven ontsnappen. Vele ministe riele departementen hebben geen overzicht meer van de talrijke V.Z.W.'s die ze be toelagen. De jongste jaren hebben ook de ondergeschikte be sturen als provincie- en ge meenteraden, en zelfs O.C. M.W.'s steeds meer V.Z. W's opgericht en gesubsi dieerd. De initiatieven in de ze richting moeten, althans volgens de huidige minister van binnenlandse zaken, niet aangemoedigd worden. Vooreerst omdat veelal de controle faalt maar ook, omdat het de machtsuitoe fening ondoorzichtiger maakt Het wetsvoorstel Baert- Vansteenkiste stelt voor dat jaarlijks, alvorens een be groting in behandeling te nemén, een volledig aktivi- teitsverslag over de V.Z. W.'s die toelagen hebben genoten ten laste van deze begroting, aan de parle mentsleden zou overhan digd worden. Wellicht zal deze maatregel het einde betekenen van be paalde verbrassingen door de Belgische Staatshuis houding. Dat deze maatre gel, althans volgens het voorstel, ook opgelegd zou worden aan de onderge schikte besturen, zal bv. al le gemeenteraadsleden ver heugen. De aktiviteitsver- slagen van de stedelijke V. Z.W.'s ten behoeve van de gemeenteraadsleden (die dan ook de pers zullen be reiken), zullen een veel dui delijker beoordelingsmiddel uitmaken dan de thans gel dende onrechtstreekse con trole van schepencollege en gemandateerde beheerders. Meer nog, indien het wet gevend initiatief doorgang vindt, zou het rekenhof het recht krijgen om ter plaatse de controle uit te oefenen op de aanwending van de gelden door de gemeente lijk betoelaagde V.Z.W.'s. Dit verregaande voorstel verwoordt wellicht de wens van vele gemeenteraadsle den die het op dat punt niet meer zo duidelijk zagen zit ten. Het voorstel verdient dan ook alle steun. Ghis Willems Volksvertegenwoordiger H ABE MUS PAP AM WU HEBBEN EEN PAUS Als de kardinalen 3/4-den van de stemmen op één persoon hebben uitgebracht, dan worden de stembriefjes in een kachel verbrand gemengd met wat droog stro, zodat witte rook uit het schouwtje komt; enige minuten nadien komt één van de kardinalen vanop het balkon van St. Pieters in het Latijn verkondigen: «annuntio vobis gaudium magnum: habemus papam» (ik breng u een grote vreugdeboodschap wij hebben een paus). Het is duidelijk dat de pauskeu ze in de loop van de geschiedenis verschillende vormen heeft aan genomen. Hoe de eerste opvol gers van Petrus, nl. Linus en Anakletus paus werden, weten wij niet juist; waarschijnlijk werden zij door hun voorganger zelf aangeduid. Vrij vroeg wer den de bisschoppen, dus ook de bisschop van Rome, gekozen door het volk van het eigen bisdom. Na 313 toen door het edikt van Milaan de kerk de bescherming kreeg van de keizer, had ook de keizer zijn woord mee te spreken. Stilaan nam de invloed van het gewone volk af. groeide de invloed van de adellijke families en van de keizer; dit leidde soms tot onstichtelijke machinaties, tot gevechten en omkoperijen. In 1059 werd dan vastgelegd dat de paus in het vervolg alleen door de kardinalen zou worden gekozen; de keizer van het duits-rooms rijk behield wel een soort veto. Dat veto werd bewaard tot in 1903, toen Puis Xde tot paus werd gekozen; de keizer van Oostenrijk stelde toen zijn veto tegen de verkiezing van Kardinaal Merry del Val; in 1904 heeft Puis Xde dat vetorecht van de keizer afge schaft. Volgens het kerkelijk recht kan iedere katholiek tot paus worden verkozen; sedert 1389 werden alleen nog kardinalen gekozen en Adrianus Vide, een nederlan- der. was de laatste niet-italiaan (verkozen in 1522). Het feit dat de paus ook bisschop van Rome is, belem mert wel enigszins de kardinalen om te kiezen wie zij willen. Het is zeker dat verschillende instan ties de kardinalen trachten te beinvloeden; dat was vroeger zo~ en is nu ook het geval. De pers heeft melding gemaakt o.a. van een schrijven van theologen en enkele vooraanstaande katholie ken, w.o. Pater Schillebeeckx en mej. Klompé; wij betwijfelen echter of dat alles veel invloed heeft; belangrijker zijn zeker de persoonlijke gesprekken die de kardinalen onder elkaar zullen hebben. Dat menselijke berekingen ver keerd kunnen uitvallen, bewijst de verkiezing van Joannes XXIII; omdat Montini nog geen kardinaal was, werd hij niet verkozen en had men een «oude» overgangspaus nodig. Groot was echter zijn invloed, vooral door zijn strikt persoonlijke beslis sing een algemeen concilie te Het Vlaams Kruis is een vereniging die tot doel heeft de volksgezondheid in het algemeen en de belangen van onze gemeenschap in het biezonder te behartigen. De vereniging werd gesticht in 1927. Voorzitter dokter J. Van Overbeke uit Aalst en ondervoorzitter dokter L. Vandeweyer uit Erembo- degem blijven dit doel, steeds intensiever, nastreven. Dit ge beurt vooral door het inrichten van kursussen E.H.B.O. Vrij willigers worden opgeleid tot ambulancier of nijverheids- help(st)er. Het dierenasiel Sint-Hubertus (je weet wel, het dierentehuis waar reeds menige regel over geschreven is!) richt een grote ballon wedstrijd in op zaterdag 26 augustus. Wie hieraan deelneemt steunt de vereniging, want het initiatief werd genomen ten bate van het niéuwe dierenasiel dat de vereniging in de nabije toe komst wenst te bouwen. Men kan van 9 tot 12 uur terecht op de hoek van het postgebouw aan de Hopmarkt. De prijzen lonen wel de moeite: er is een eerste prijs voorzien die menig deelnemer zal doen hopen: 'n vliegtuig- .reis voor twee personen naar Palma. Gedurende vijf dagen kan de winnaar genieten van de zon, zonder zorgen, want het verblijf met colledig pension is inbegrepen. Maar niemand hoeft te wan hopen: er zijn nog andere prijzen voorzien. Wij vernoemen er maar enkele: elektrische huishoudapparaten, transistors, boeken, platen... Wie op de zaterdagmarkt van morgen niet kan deelnemen, hoeft ook niet te kniezen, ledereen is welkom op de open-asieldagen op zaterdag 2 en zondag 3 september in de Restertstraat 1 te Nieu- werkerken. Ook daar krijgt'men nog de gelegenheid aan deze wedstrijd deel te nemen. r. Devijver Op zaterdag 26 augustus richt jeugdklub Tanu om 20 uur een groots opgezette zomerbelotting in. Daarvoor krijgt ze de medewerking van de BSP-federatie Aalst, de wijkklub Hénri Flips, de Buurtgemeenschap park-watertoren houtmarkt Het wordt een belotting met 15.000 F vooruit. De voorgestelde verdeling van de geldprijzen ziet er als volgt uit: 1ste prijs: 2000 fr. plus ereprijs Mare Galle, volksvertegen woordiger. 2de prijs: 1500 fr. plus ereprijs Eddie Monsieur, eerste schepen. 3de prijs: 1000 fr. plus ereprijs Edgard Hooghuys, schepen. 4de prijs: 750 fr. 5de prijs: 500 fr. Van de 6de tot en met de tiende prijs: 400 fr Van de 11de tot en met de vijftiende prijs: 350 fr. Van de 16de tot en met de twintigste prijs: 300 fr. Van de 21ste tot en met de 25ste prijs: 250 fr. Van de 26ste tot en met de 30ste prijs: 200 fr. Van de 31ste tot en met de 35ste prijs: 150 fr. Van de 36ste tot en met de 40ste prijs: 100 fr. Van de 41ste tot en met de 50 ste prijs: 50 fr. De laatst gerangschikte ontvangt: een ereprijs Martin Van der Speeten voorzitter O.C.M.W. Inleg: 30 fr. Inschrijving van 19 tot 19.30 uur. Start om 20 uur stipt. Wees erbij, belotters. (pd) De vereniging richt hulpposten op, waar men er om verzoekt of waar dit wenselijk blijkt. Tijdens het voorbije jaar werden 182 hulpposten, in de meest di verse omstandigheden, opge richt in het gewest Aalst. Het Vlaams Kruis kan én wil tus senkomen op elk niveau, voor het beschermen van het leefmi lieu. De medewerkers zetten zich vrijwillig in, zonder de min ste vergoeding. Dat het Vlaams Kruis een dergelijke veelzijdige aktiviteit kan ontplooien is in de eerste instantie slechts moge lijk door de geringe financiële bijdrage van een steeds groter wordend aantal leden. Voor deze noodzakelijke en welge komen hulp wil het Vlaams Kruis enkele tegenprestaties leveren. Elk lid ontvangt twee maandelijks een tijdschrift dat algemene informatie brengt over de gezondheid, de hygië ne, het voorkomen en het be handelen van gekwetsten. In r% mr% het eveneens tweemaandelijks 18.0«/0 kontaktblad «EHBO-Info» kan de werking in het gewest Aalst op de voet gevolgd worden. Verder geniet een lid een kor ting van 15% bij het vervoer door de ambulancedienst van het Vlaams Kruis. Naast de voorrang bij de uitleendiensten, genieten de leden nog van een automatische verzekering voor burgerlijke aansprakelijkheid met inbegrip van de medische verantwoordelijkheid, bij hulp verlening aan gekwetsten. In derdaad, elke weggebruiker kan, bijvoorbeeld bij een ver keersongeval, genoopt zijn hulp te verlenen. Tevens bevat deze polis een persoonlijke verzekering met inbegrip van een dekking tot 400.000 frank in geval van dood of blijvende invaliditeit. Het ganse verzeke ringspakket is voorzien in het lidgeld van het Vlaams Kruis. Het dekt de ongevallen waar de leden mee gekonfronteerd worden wanneer zij hulp verle nen aan gekwetsten Ook hier geldt het motto «Help ons, wij helpen U». Geïnteresseerden kunnen alle inlichtingen verkrijgen bij de heer H. Talloen, Parklaan 93. De bijdrage is vastgesteld op 150 frank per jaar voor het eer ste lid en 50 frank voor elk vol gend lid uit het gezin. R. Devijver houden. De werking van de H. I Geest? Laten wij daarom niet te D' veel belang hechten aan pronos- gé tieken! In de persoon van de paus moeten wij twee «personen» zien: de man die op een speciale wijze door Gods Geest wordt geholpen om als het moet gebruik te maken van de genade van de onfeilbaarheid; dit laat ste gebeurt echter zeer zelden. De tweede «persoon» is hij die de verantwoordelijkheid van de leiding der kerk heeft aanvaard. Vooral voor deze taak moeten de kardinalen in eer en geweten de beste kandidaat kiezen; bij deze keuze speelt de persoonlijke kerkvisie van de «kiezers» wel een rol; maar als wijze mensen die ze zouden moeten zijn en gewoonlijk ook zijnmoeten zij met de noden van de hele kerk en wereld rekening houden. Kardinaal Suenens mag zich wel afvragen welke paus onze kerk gemeenschap zou verlangen of de charismatische groepen, waarvan hij de woordvoerder is; maar hij moet verder zien, want de kerk is ons land niet noch die groepen. De kardinalen moeten zich in de eerste plaats deze vraag stellen: hoe heeft Kristus zijn kerk gewild en welke «kandi daat» beantwoordt het best aan de opdracf t om van de kerk een dienende kerk te maken, een kerk voor de armen, een kerk met een schoonmenselijk gelaat voorde mensen van déze wereld. Nu weet men nooit hoe een mens zich gedraagt, als hij nieuwe funktie krijgt; de paus is daarenboven omringd door vele medewerkers, die hun woord meespreken; hij wordt recht streeks en onrechtstreeks bena derd door alle allerlei personer en instanties. Laten wij ons dus niet ongerust maken om te weten wie de* opvolger zal zijn van Pauluf"' Vide. Denken wij veeleer aan™ wat wij voor de kerk kunneijvé doen. Het zijn niet altijd pausei'j: die de geschiedenis van de kerl hebben beinvloed! vt C. DeVofcle m d« bl te fi fc De betrokken lucht kon blijkbaar de meer dan 340 kinderen, die waren opgekomen voor een -Spel zonder grenzen- op de speelpleinen van de RMS aan de Binnenstraat te Aalst, niet afschrikken. De aanwezigheid van schepenen Monsieur en Roels, werd tevens opgemerkt en de drukte in en om de school was van dien aard dat dit groots opgezet spel moest uitgroeien tot een sukscs. De vakantiejeugdateliers van Gijzegem. Herdersem. Moorsel. Baardegem. Erembodegem. Terjo den. Nieuwerkerken en Aalst (Kerrebroek. St.-Job. RMS Binnenstraat en Beukenhofwerden voor deze gelegenheid opgesplitst in zes groepenpoesjes, olifantjes, bloempjes, beertjes, paddestoeltjes en huisjes. Iedere groep kon zijn joker inzetten. De -fil rouge- zorgde ook hier voor de nodige spanning in de einduitslag. Onder luidkeels geroep dienden de verscheidene groepen zich door de opgelegde opdrachten te worstelen. Afgedankte autobanden, blikjes en ander eenvoudig materiaal werden bijeengebracht en ingebouwd bij de proeven, waarbij vooral doorzicht en vlugheid te pas kwam Ook de monitoren en monitrices beleefden er vee! pret aan. De poesjes waren de slerkslen en behaalden ten slotte de overwinning voor de olifantjes, de bloemetjes, de huisjes en de paddestoeltjes. Al bij al een geslaagde namiddag voor de kinderen van de vakantiejeugdateliers. Voor de monitoren en moni trices van de verschillende jeugdateliers was het tevens een uitstekende gelegenheid om elkaar beter te leren kennen, voor de stad Aalst was het eerder peiling nemen van de werking vande vakantiejeugdateliers I97H. Schepen Monsieur verklaarde dat hij biezonder verheugd was over dit initiatief, hij toonde tevens veel begrip voor de soms moeilijke taak van de monitoren en monitrices. De schepen noemde de vakantiejeugdateliers I97H een totaal sukses. en voorzag dal tegen eind augustus de vakantiejeugdateliers voor kinderen van 4 tot 6 jaarwel een opvang zouden kunnen hebben van 400 kinderen per dag Dit aangroeiend sukses van de ateliers zal schepen Monsieur wel een hart onder de riem steken, nu al de tegenkantingen en moeilijkheden die hij heeft ondervonden om de jeugdateliers en andere vernieuwingen inzake jeugdbeleid door te drukken in Grool-Aalst. Met verwondering heeft onder getekende het hogergeciteerde artikel gelezen dat op zijn zachtst uitgedrukt nogal ten- densieus te noemen is. Inder daad, ik kan me niet van de indruk ontdoen dat Uw mede werker I.V.S. de St. Jobsfeesten niet goed verteerd heeft, er kan maar één goed woordje af en dat geldt dan nog de belottersavond die de vrijdag werd gehouden. Wat ik persoonlijk echter als het meest tegen de borst stuitend aanvoel zijn de twee volgende kritieken: 1Lawaai was er genoeg, het is nog steeds een uitgangspunt van veel orkesten dat ambiance gepaard gaat met overdadige decibels. Mag ik de Heer J.V.S. er attent op maken dat het orkest The Sonor Band er steeds voor zorgt dat de mensen m de zaal of tent rustig tegen mekaar kunnen praten en niet hoeven te brullen om de muziek te overstemmen, daarom staan de luidsprekersboxen van de zang installatie rond de dansvloer gegroepeerd en naar de dansers gericht. Ik heb ten andere verschillende keren geïnfor meerd bij de mensen achter de toonbank of het geluidsvolume niet overdreven was, en telkens zegden ze dat het O.K. was. 2. Dat het optreden van Inge Summerland en The Sonor Band geleden heeft onder het feit dat de tent maar half vol zat is een beschuldiging die wij niet zomaar kunnen accepteren. Of wij nu voor het VTI Aalst in de Keizershallen voor 2.500 men- te jn optreden, ofwel een spelen voor 500 mensen of zeil een privé-feest voor 28 man, hefw blijft ons om het even, ik vind hetijj, gemeen van Uw reporter om té0| insinueren dat we minder goedig zouden gespeeld hebben. De^ klant, zijnde de inrichter (s) is,^ voor ons nog altijd koning en dat de klant tevreden was hoeft geei betoog: op maandag 14.8 kreefc Inge Summerland een telefoon-01 tje van de inrichters die huna1 tevredenheid uitspraken over'3 het geslaagd optreden vatrV( orkest en zangeres, ze vondenO het fantastisch dat we voor elk^1 wat wils geboden hadden. S| Ik vraag me zelfs af of Uw medewerker wel aanwezig wa: de zaterdagavond, of heeft hi het allemaal «van horen zeggen» misschien zat hij wel met eer kater als gevolg van wat volgen: hem «wel de meest geslaagd) avond mocht genoemd worden In ieder geval vind ik het eed spijtige zaak dat een reporter van een uitstekend weekblad eet y, dergelijk tendensieus artike kan en mag neerpennen en ons ensemble zomaar ongenadig!" afbreekt en ons degradeert tot"' een bende lawaaimakers die bi minder talrijk opgekomen pu bliek minder goed presteren. Graag zou ik dit schrijvei gepubliceerd zien in de rubriek Lezers schrijven. Met de meeste hoogachting, Luc Prop» Gitarest-Zanger van The Sonor .H Kloosterstraat 14^ 9310 Led< k< WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER REPORTERS: Dolf Boel, Peter Dauwe, Mon De Gendt, André De Groeve René De Witte, Roger D'Hondt, Lieve Haverals, Erich Vai der Eist, Willy Hostens, Wilfried Lissens, Rik Devijvei D Jean-Paul Van Steerteghem, Willy Raes, Marc Van Impe Marleen Bornauw. FOTO'S EN TEKENINGEN: Carien Bornauw, Eddy Lamin, Jan Muylaert, Jan Strickx, J< Raes. SPORT: Mare Marcel, Gilbert De Pauw, André De Wit, Eric Vai Aerschot. Jef Van Hove, Beno Van Winckel. REDAKTIE: Roel Van de Plas.

De Voorpost | 1978 | | pagina 2