ffldh pikfefe©? NIEUWE BIBLIOTEKEN GEOPEND A J0HAN VERMINNEN TE BAMBRUGGE SERAV DEN HAAN EIST ZONDAGSE SLACHTOFFERS (ooggetuigeverslag van onze redakteur) De Voorpost - 25-8-1978 - 3 De stad Aalst beantwoordt de lektuurbehoeften van de ganse bevolking niet alleen met woorden maar met daad werkelijke realisaties. Op 3 juli werd de spiksplinternieuwe openbare uitleenbibliotheek Mijlbeek, op de Moorselbaan 124 opengesteld voor het publiek. Ook in de deelgemeente Nieuwerkerken is een volwaardige bibliotheek, Dorpstraat 17. (In de gebouwen van de Stedelijke Lagereschool). Vw, Op 1 september wordt reeds de heropening voorzien van het filiaal «De Arend» in de lokalen van de R.M.S., Bin nenstraat 308. Rond 25 sep tember wordt de herope ning voorzien van de biblio theek «Heilig Hart» in de Drie Sleutelstraat 51. Het past hier hulde te brengen aan het stadsbestuur, aan de diensten van openbare werken, aan het voltallig bi bliotheekpersoneel en zeker aan de heer Herman Roels, schepen van onderwijs, Kuituur en Toerisme. Zoals in de hoofdbiblioteek, Kat- testraat 17, is het lidmaat schap en de ontlening voor iedereen kosteloos. De nieuwe wijkbiblioteek iMijlbeek» De stedelijke wijkbiblio- theek ontstond in 1970 uit een fusie tussen gemeente lijk en vrij bibliotheekwe zen. Ze onderging een ware gedaantewisseling. Het eng, muf en weggestopt lo kaaltje van voorheen werd uitgebreid en verbouwd volgens de moderne opvat tingen: ruimte, prachtig en funktioneel meubilair, een vrije keuze in een enig fonds van ruim 6.500 nieu we boeken voor jong en s|oud, passende referentie werken en een rustige werk hoek. Joseph Slagmolen annoteerde op 3 juli (de dag ;nvan de opening) 97 lezers :ndie op deze eerste dag liefst kerk307 boeken leenden. Hij verloor bij dit overrompe lende sukses zijn goed hu meur niet. Integendeel, op- ^.getogen stelt hij zijn vakbe- jHkwaamheid hulpvaardig ter ^^beschikking van het publiek. ^^Alle vroegere lezers en nieu we leden zijn hartelijk wel- jkom. De bibliotheek is open '-'"op maandag en vrijdag van p^17.30 uur tot 20.30 uur, de jL iwoensdag van 13.30 uur tot 0116.30 uur. - 'De Openbare biblioteek te Nieuwerkerken iln de gebouwen van de Ste- baldelijke Lagereschool is een' •.clfsjvernieuwd lokaal voorzien, hetjwaar meer dan 8.000 nieuwe een nuttige vrijetijdsbeste ding. De boeken zijn echte mensenvrienden. Lezen is inderdaad weten, ontspan nen of genieten...Met ande re woordenlezen is gewel dig en gezellig! Belangrijk bericht voor de discofielen: Vanaf 1 september wordt bij de inschrijving of de her inschrijving als discofiel, een regelmatige gratis naaldkontrole doorgevoerd. De 1800 nu reeds inge schreven platenliefhebbers kunnen hierdoor hun eigen én de geleende grammo foonplaten beschermen. Zij krijgen daardoor een betere muziek-kwaliteit en een op timaal luistergenot. Deze nieuwe en kosteloze dienst verlening kan gebeuren op verzoek van het personeel. Indien een beschadiging (door botsen of splijten) of slijtage van de naald vast gesteld wordt, kan de dis cofiel geen grammofoon platen meer in leen krijgen tot op het ogenblik dat hij én de oude én de nieuwe naald ter kontrole heeft aan geboden. Het kontroleren zelf gebeurt met een goede mikroskoop en duurt slechts enkele sekonden. Een tweede vernieuwing (én verbetering) is het kontrole ren van de platenvroeger werden de platen tweemaal onderzochtbij het binnen komen en bij het verlaten van de discoteek. Nu zal de plaat door het personeel slechts éénmaal nagekeken worden: bij de inlevering. De gekeurde platen mogen niet meer uit de hoes ge haald worden tot bij de uit leenbalie. Daar zal een kon- trolelamp geplaatst wor den, zodat de discofielen j r" ntnmr Bibliotheek Drie Sleutelstraat naast ingang van de jeugdklub Kreja Stedelijke Openbare Blibliotheek te Mijlbeek hun uitgekozen platen zelf kunnen keuren. Zij kunnen dus desgewenst zelf een kwaliteitskontrole uitvoeren bij de ontlening. Wij kunnen niet anders dan deze twee «nieuwigheden» toe te juichen: zij komen immer ten goede aan de kwaliteit en het luisterge not! R. Devijver ""'fc'KlelryBrabam hee" °ok 2° zIJ" eigen, erg gevaarlijke plaatsen. Zowel diegenen die de .iOp een lezer wachten. Wijk- c+rppk on hun Huimnin i/omon oio ni„i WIE HEIT ER HEM gepermetteird van on meh kopken te foesjclen? *k Wil zeggen on da kopken dad alle weiken boeven teis hoeksken gedrikt stoot, vanoyges. Wa peisde anders woroeverda 't ek hem? 'k Weit wel, 't moet ni attoyd 't zélde zèn en da kopken ('t gein da ze in de drikkeroy en négatifken noemen) es in de loeip van den toyd dat die pikkels en die ajontjes hier weikelèks verschoynen nog al ienegte kieren veranderd. Mor wa da ze der naa va gemokte hemmen! 'k Verschoet meh pekanst nen boellj as ek zag da ze mèh ne witte PIK en eh gepommeleird AJONTJEN geleiverd hemmen. Ik verstoon da na, en veil Olsjteneers oeik, mor wa goon ze dor in Holland va peizen? Fleis peize ze da 'k denne Kremer geer wil achtemoordoeng - en dad 'n leit in mennen oord ni zee. Allei, ze moete zeer weiten wa da ze doeng, mor as 't er klodden va kommen, ik zit er vér niet tisse zee. Nemna! Ne kier oever iet anders gesproeken. Woroever, ja vanoyges oever de Joorbezze newoor. 'k Hem da spel verleide zoterdag zing oepegoon. En 'k hem der 't ien en 't ander van ghoeird oeik. Want gelèk as attoyd meh die dinges, moet er dor iest eh woerde ken gepreiveld werren. D' inrichters en manen van 't stadsbestier en tèn den ien of den andere groeitekop die ze doveir spesjool doeng kommen, moeten makander bedanken en bestoefen, veir da ze da lintj deirsnoyn en da zugezeid de Bezze oepen es. En tralala dat dad oon heit veiralier dat da zuveir es! Mor teigen dat denne knip meh de scheer gegeive was zat ekik al mier an twie ieren binnen. Op de stand van ons Veirpost vanoyges. En 'k hoy dor zelfs al de weg nor de frigo (en 't gein dat er in zat vanoyges) gevonnen. En tèn hooi 'k al ghiel dennen toyd meh troskes ekspozanten zing van hier nor door zjoeven, meh heer hoor nor omhoeig en heer oeigen ooit here kop: aiiemol op zoek nor d'ellektrisjeins van 't stad. Ver ne ploon die gespronge was of lampen die nie 'n waan brannen of 'n oonkoppelink die verkierd was. En mor roepen: ne stadelektrisjein gevroagd. Mor de die 'n hooin dor gienen toyd veir. Wa peisde wel. Geen vanveiren on den mgank most da spel vér die oepenink kleer kommen. Door word meh kabels en droom gezjongleird en om de voyf voet hoeriden geh door: Allo allo. mikrotest... En 't was op toyd in orde. Want tot in 't verste hoeksken van aal de zolen koste goed hoeiren wa dat er geer in dennen mgank gezeid en afgeleize wird. Tot 't leste woerdeken. Of dat er veil mensjen nor gelooisterd hemmen, 'n weit ek ni. Mor 'k verschoet toch oeik as aal me ne kier denne stoet dor in de gank verboy de stand van ons Veirpost kwamp gedaven. Op kop mensjen meh gekoleirde lintjen in heer lein die teigen allemaan gralek vrinjelèk woren en handjes gaoven. Meh dor achter 'n remork va mansvolk en vraavolk, die allemool al ei ve vrinjelek woren en oeik hanjekes goaven on aal wie da ze van veir of boy kosten. On ienen ooit da gevolg vroeg ek of dat 'n meiliep vér oeveraal vér jakken meigen te proeven... «Woor hè, woor hè, zoy 'n sebiet en zenne kop schokten van hier nor door vér te zing of dat er dor iveranst iet vér de zjoak te proeve was. Mor 't was mor vér te lachen vanoyges da 'k da gevroagd hooi. Allei, wie lodj er naa nog verniet proeven, naa dad alles zu kostelèk geworTden es. En azoei gink denne stoet-tèn braaf Ianst aal de standen, kwestje van nimmani achterooit te steiken. En achter heer liepen nog attoyd mensjen op zoek achter ne stadsel- lektrisjein. Ooit kréjezehèt ben ek tèn denne zelste stoet teigend- rood teigegegoon. Mor 'k ben mor halfweg gerokt. Want door was 't er zjustekes ne stand die meh noyg oonstont. Ze verkochten dor bier. En 'k wist wel da 'k door nog mensjen zol gezing hemmen. Serjeize mensjen. Die wisten dagge va pikkels en ajontjes dest kentj kroygen. En ne mensj moe zèn pers swanjeiren hein... Ienegte menieten noding zag ek 'n stroot voejer denne stoet weir passeiren. Mor naa was 't er al veil minder volk achter. Want voejerop woren der azoei nog kafeis. En ondertissen hooin ze ghiel zeikes al in 't snotje gekreigen dat er onder de boon toch niet te proeven 'n viel. Of ge most het a koeipen... 'd Oonkomst on den èrrevei 'n hem ek nimmer meigemokt. Want moynen toemei most tèn nog mor beginnen. Mor 'k ben in der moten gebleiven, want ik most zing da 'k thoois nog ienegte goei peointjen holjdegen. Da 'k meiren verom mag goon. Da 'k teiegen 't noste wcik verom weit woroever te schroyven. Want ik 'n kroyg ghiel zeikes alle weiken azoei gin ander kopken... DOLF lop een lezer wachten. Wijk (bibliothekaris, Jaak Pere- Jboom, verwacht alle boe- ^dgjkenliefhebbers, van de be ekinnende lezer tot de op rust gestelde. Het prachtige [boekenfonds bestaat uit wrote-letterboeken voor be streek op hun duimpje kennen als zij die er toevallig langskomen, kunnen daarvan het slachtoffer worden. Het kruispunt «De haan» is er één van. Zondag omstreeks 17 h werd dit nog maar eens duidelijk bewezen door twee gelijkaardige ongevallen die zich daar toen afspeelden. Een stationwagen komt uit richting Sint-Amands en wil naar Opdorp toe. Papa maakt een tochtje met zijn kinderen, maar ziet de twee wagens niet die op de provinciale weg Meche- len-Dendermonde uit richting Baasrode aangesneld komen. De aankomende wagen ziet het wel. Hij probeert een ruk aan het stuur groot onheil te voorkomen doch botst tegen een adig fr II een grote Voor hem oczichtbaar opgestelde richtingaanwijzer. Een tweede wagen botst de swlw.. ïvoorraad vormende boeken wagen in de flank. Balans: één dode, drie zwaar en twee lichtgekwetsten. Georges Thie- baut, Westerstraat 32 te Sint-Niklaas reed met de stationwagen. De heer Thiebaut werd zwaargekwetst. Zijn twee kinderen Yves en Marie-Paul werden met lichte kwetsuren en in shock naar de Sint-Jozefkliniek te Bornem overgebracht. Erger was het gesteld met de inzittenden het kleine wagentje dat in een ultieme poging om het gevaar te ontwijken frontaal tegen een paaltje was gebotst. Bestuurder Pierre Limon, Rue Antoine Bréart 92 te Sint-Gillis (Brussel) werd zwaargekwetst. Erger nog was het ge steld met zijn zuster. Antoinette Limon zat in het voertuig geklemd. Toeschietende buren konden haar uit het voertuig bevrijden. Haar toestand was dan al kritiek. Mond-aan-mond ademhaling en hartmassage konden niet meer helpen. Mevrouw Limon (74 jaar oud) over leed ter plekke nog voor de dienst 900 aankwam. In het wagentje zat nog een derde slachtoffer. Sokie Besselman, Avenue Vieil Lenpgems 171 te Vorst werd eveneens naar het hospitaal te Bornem gevoerd. Lutgarde Tatrai, De Jonghestraat 42 te Aalst reed met het derde voertuig. Zij kwam onge deerd uit het afschuwelijke avontuur. De rijkswachtbrigade van Bornem was nog niet klaar met het opmeten van het gebeurde of er deed zich een gelijkaardig ongeval voor. Alfons Bosteels, Kerkhofdries 33 te Sint-Amands wou richting Buggenhout. De wagen bestuurd door Frans de Gendt, Immerseeldreef 143 te Aalst had hij niet gezien. Een klap met gevol- gen. Mevrouw Bosteels, geboren Gabrielle De Lantsheer, werd zwaargewond overgebracht idenover wetenschappen, ellïkunst, letterkunde, hobby Isport en spel, woonkultuur, Uwtsbhrijvers, enz. Daarnaast wa^is er veel ontspaningslek- t hiituur aanwezig. Wie belang ;en»|stelt in reisgidsen over ver- eel|schillende landen, tuinboe- 8enjken of encyclopedieën, kan l8d4er eveneens terecht. en*JDit filiaal is geopend op "Vaandag en vrijdag van 18 ^een UUf en 0p woensda9 tikeTan uur tot 16.30 uur. Wie nog nooit de kans kreeg Johan Verminnen in levende lijve te zien optreden, kan maar al te best zijn avond van'zaterdag 2 september vrijmaken. Wie deze alombekende zanger reeds aan het werk zag, zal trouwens evenveel genoegen beleven aan het nieuw repertoire dat hij zal brengen. Het wordt zowat de kleinkunst-hoofdvogel van het jaar te Erpe-Mere. Dans club Horra, KSA-Bambrugge en chiro Burst verwachten dan ook veel mensen, die avond, om 20 uur in de zaal Sint Anna te Bambrugge. als zanger in beide landstalen meer dan verdienstelijk kan maken. Zijn grootste ovenwin ning op het belangrijke «Festi val de la Chanson frangaise» te Spa doet trouwens de verwach tingen omtrent deze plaat hoog oplaaien. Met dat alles achter de rug vra- De openbare bibliotheek «De Arend»: bijOok deze bibliotheek is q Vai «Ze moesten er toch lichten zetten» hoor je te Sint-Amands vaak zeggen. Je raakt er na het avontuur van zondagnamiddag meer en meer van overtuigd. vestigd in vernieuwde loka- naar het Sint-Jozefziekenhuis te Bornem. Hetzelfde was het geval voor echtgenote de Ien. Zij zijn gelegen aan de Gendt, Alfonsina Saeys die evenwel lichtgewond werd. Een derde inzittende van het aan- öinnenstraat 308, in de R. gereden voertuig, Anne Van Mol, Arondelsbaan 19 te Aalst bleef onqedeerd M.S. Meer dan 13.000 boe- ..7«a ken voor jong en oud, waar onder 3.000 nieuwe, staan '«•op< er vanaf 1 september ter be- onoJ schikking van iedereen. *"®Hier werd een speciale af- *lüi n9 voorzien voor de ka deren en de grotere jeugd. De heer Leo Buyl opent het filiaal iedere maandag en vrijdag van 17.30 uur tot 20. 30 uur, woensdag van 13.30 uur tot 16.30 uur. Hij kan U raad geven bij het kiezen van een wetenschap pelijk, vormend boek. Maar ettelijke werken die een ontspannend karakter heb ben, worden eveneens gra tis uitgeleend. Hij- vraagt x J(]gebruik te maken van het boekenfonds: immers, de boeken zijn er voor U Enkele bedenkingen Het is een belangrijke taak van de ouders hun kinderen vertrouwd te maken met boeken. Lezen is immers de dodelijk gewonde dame geklemd Het moet gezegd dat het moei lijke tijden zijn voor organisato ren van feesten, optredens, to neelvoorstellingen en dergelij ke. De mensen komen immers moeilijk buiten. Het is alsof ie dereen verliefd is op zijn televi sietoestel. Niets ter wereld krijgt zoveel aandacht. Hoeveel inte ressanter is het echter niet om in groep deel te nemen aan zulke zaken: je proeft de atmos feer die het beste televisiepro gramma je niet kan geven. Het is dan ook een ietwat trieste tendens om minder en minder te organiseren. Dansclub Horra en de K.S.A.- groep van Bambrugge en Chiro Burst laten zich niet ontmoedi gen: zij durven het aan in een kleine gemeente een Johan Verminnen uit te nodigen. Jo han is 'n zanger voor wie Bel gië eigenlijk een stuk te klein is; hij heeft internationale allures, maar is gelukkig nog voor eigen publiek te kunnen optreden Wie hem reeds aan het werk zag weet dat men de zaal ver laat met een gevoel van be wondering voor het werk dat hij op het podium brengt. Wie hem enkel van de plaat kent kan zich toch al voorstellen welk een meeslepende kracht zijn liedjes hebben Zijn «Brussel» zal reeds meniqeen bekoord heb ben. En toch verdween Johan Ver minnen vorig jaar plots uit de circulatie. Insiders wisten al vlug dat hij al zijn tijd nodig had om een nieuwe franstaiige el pee van hoog allure op te ne men. Johan Verminnen is im- gen wij ons trouwens af waar hij nog de tijd vond om een splin ternieuw nederlandstalig reper toire op punt te stellen. We zijn meer dan benieuwd wat Johan Verminnen ons zal brengen op 2 september Hij wordt in elk geval bijgestaan door mensen die hun kunde reeds bewezen hebben op tal van zijn platen en als begeleider van andere zan gers uit het genre. Grote na men zijn het in de muziekwe reld: Jean Blaute (piano, gitaar en arrangementen), Jean- Marie Aerts (gitaren), Ivan de Sauter (bas) en Firmin Tim mermans (drums). Hij brengt Mark Bisaerts en Jan de Troyer mee om respektievelijk klank en lichtomlijsting te verzorgen. Mark Van Impe Leolux maakt gestoffeerde meubelen zoals geen ander dat kan. Met waardevolle materialen, echt rundleder en hoogwaardige stoffen scheppen vakmensen zitcomfort en woonsfeer waarvan U jarenlang in volle rust kunt genieten. U weet immers: Echt wonen begint waar onrust eindigt. WOONINRICHTING Leolux meubelen vindt U bij MOLENSTRAAT, 70 TEL 053-21.76.08

De Voorpost | 1978 | | pagina 3