jaarbeu's ^hJu4am>6 QOl/ted Mmü» EVEN VOORSTELLEN: MARG0 W0JTULENSKI HENRI DE VIS, VETERAAN OP DE JAARBEURS AFSCHEID VAN MAGDA: SOMS WAS IK EENZAAM De Voorpost - 25-8-1978 - 5 e'ènverktezing een neus zette. Zou medewerker Jean-Paul De Aalsterse pendelaars die dagelijks met ogen vol bewondering voorde prachtige gevel van onze statie naar hun trein sporen, holeven niet langer te vrezen dat de gevel van dit gebouw ooit de prooi zou kunnen zijn van de slopers. In het Staatsblad werd het Ko ninklijk Besluit van 19 juni betreffende de klassering van het station gepubliceerd. Gevel en bedakingen zijn nu officieel één en al monument. Wanneer het klasseren van de kaduke akkomodatie binnenin? Verkeer en urbanisatie. Op 1 oktober wordt vier jaar nadat schepen Jan de Neve de idee lanceerde, het plan na maanden broeikast vorm kreeg in het struk- tuurplan en het publiek werd geïnformeerd, de Grote Markt te Aalst verkeersvrij gemaakt. De werken ter verfraaiing van het plein zullen zowat zes maand du ren en moeten daar zoals men pleegt te zeggen «een oaze van rust» scheppen. De zone vangt aan ter hoogte van cafe «De Nachtwacht» op de hoek Nieuw- straat-Hopmarkt en loopt daar naar de hoeken Katte- straat- en Zoutstraat- Grote Markt. Voetpad en straat bedekking verdwijnen voor een plaveien mozaïek in pauwstaartvorm. Parallel met de handelshuizen wor den bomen aangelegd. Straatmeubilair en terrassen, nieuwe riolering, aansluitingen op gas- en watemet, animatie door een mogelijk op te richten werkgroep «Stadsanimatie» en parkeerproblemen...er is aan al les gedacht. Zo keurde de gemeenteraad destijds de bouw van een parkingtoren aan de Pontstraat goed, zullen de plaatsen op de Hopmarkt worden bewaard, blijft ook de Nieuwstraat toegankelijk alhoewel het verkeer aan het kruispunt Keizerlijk Plein-Vredeplein zal worden verhinderd. Een zestal parkeerplaatsen worden aan de voet van Dirk Martens bewaard. Inspraak. Nadat het stadsbestuur in de tweede helft van verleden jaar te Aalst en omliggende fusiebroers een reeks hearings organiseerde en burgemeester D'haeseleer daar een tweede editie van beloofde, wordt de serie in het najaar overgedaan. Zelfde sce nario: uitnodiging van alle bewoners om hun grieven en klachten en waarom deze keer ook niet, bedankin gen en felicitaties kenbaar te maken. Het panel wordt alweer uitgemaakt door het schepenkollege en een hele rits medewerkers om vlijtig in de dossiers de ge paste antwoorden te voorschijn te bladeren. Distributie. Het bedrijf Delhaize dat een filiaal op de Parklaan wil vestigen heeft van de tegenstanders daarvan alweer een doelpunt moeten inkasseren. Na dat de provinciale diensten van Stedebouw geen goed oog had in het projekt heeft ook de nationale dienst ervan een ongunstig advies gegeven om reden van verkeersveiligheid en gezien het gewestplan de betreffende plaats als woonzone heeft gekleurd. Laatste kans rust in de schuiven van staatssekretaris Mark Eyskens. De konijnen van Agnes. Benevens het feit dat de Rijkswacht te Aalst een proces-verbaal wegens het slecht stationeren van één van onze medewerkers be handelde hadden de mensen uit de kazerne andere aktiviteiten op hun aktief. Zo werd een onderzoek in gesteld om de massamoordenaar die Agnes Declerck uit Gijzegem beroofde van zes konijnen. De hond is voortvluchtig. De Rijkswacht spoort daarnaast de in brekers) op die Nadine Colman, Hyacintenstraat te Aalst 17.000 frank lichter maakte. De BOB sloot kwaad opzet niet uit in verband met de brand die ont stond in de partij stapelhout van Amant Hespeels, Damstraat te Erembodegem en zoekt een mogelijke dader. Intussen deed diezelfde BOB een goeie vangst. Da niël V. (21) en Henri H. (19) die in de nacht van 7 op 8 augustus op dfe parkeerplaats achter het station te Aalst Theo Ledegem (25) overvielen, bewusteloos sloegen en van 4000 frank beroofden en hun bravoer- stuk aandikten met de diefstal van een fiets ter waar de van 30.000 frank bij de vroegere werkgever van Henri, werden ingerekend. Ook de politie greep in een zaak van vervuiling niet naast het net. Een bedrijf uit het industriepark te Erembodegem werd betrapt op het loodsen van stookolie in de beek aan de watermolen op de grens Erembodegem Welle. Puike blussers. Het Aalsterse brandweerkorps be haalde schitterende resultaten in de kursus «kandi daat-brandweerman» die werd gehouden door de Oostvlaamse Brandweerbond. Volgende geslaagden zullen op 21 oktober het brevet ontvangen Grootste onderscheiding: Rony Roelant: grote on derscheiding: Antoon Callebaut, Wilfried De Wit en J.P. Van Der Stappen, Marc Van De Velde, Mare coster, Rudy De Petter, Jacques Baudewijn, Alfons Wijns, Iwein Van Cauteren, Herman De Rick, Frans Cherreté, Jozef Van Haut, Jo De Vidts, William Ruys- sinck, D. Van De Maele; onderscheiding: S. Van Vaerenbergh, Johny Stercki, Gary Verdoodt en Fran cis Van Gucht; voldoening: H. Van Gyseghem en Paul Van Goethem. Verkeersveiligheid. Op vraag van volksvertegenwoor diger Mark Galle zal minister G. Mathot zijn diensten opdracht geven om op het Burgemeesterplein (tus sen Parklaan en Zeebergbrug) een driekleurige licht- signalisatie aan te brengen. Dat zal dan geen dag te vroeg gebeuren... Opnieuw op aanvraag van Mare Galle wordt eenzelfde signalisatie aangebracht op het kruispunt Leopold- laan-Binnenstraat. De installatie werd echter opgenomen in het pro gramma voor 1979. Nog enkele blutsen en ge kwetsten geduld... Sport. De afwerking van de tribune in het Pierre Cor- nelisstadion zal voor de eerste thuiswedstrijd van Eendracht Aalst een feit zijn. Aldus Openbare Wer- ken-Aalst. Twee nieuwe voetbalvelden zullen worden aangelegd op de percelen langsheen de Parkdreef (rechts) terwijl de atletiekpiste in de Osbroek zal wor den aangepast. De werken aan de sportschuur te Erembodegem lo pen van een leien dakje. Nog steeds volgens O.W. nog heel wat Eredame-titels kun nen bij aangevuld worden. Wat drijft een jonge vrouw ertoe om aan al deze verkiezingen deel te nemen? Zijn het de prijzen, itfde belangstelling die rond het per soontje wordt opgebouwd, of is het uiteindelijk nog een andere drijfveer? Margo: «Toen ik voor deze wed strijd inschreef wist ik niet eens welke prijzen eraan verbonden waren. Het is dus zeker niet het bijeenrijven van een geldsom, al is de hier te verdienen vijftigduizend frank een niet onaanzienlijke geld som, maar veeleer gaat het voor mij om het uitbouwen van mijn beroepskansen. Als mannequin en fotomodel moet je leven van de aanbiedingen die zomaar in de hand worden gestopt. Het leggen van nieuwe kontakten en nieuwe relaties hebben voor mij in het ver leden reeds genoeg vruchten af geworpen, om erin te geloven». Allemaal goed en welmaar zoii je ook nog willen meedoen als het om bijvoorbeeld slechts vijfdui zend frank ging of zelfs als er geen noemenswaardige prijzen zouden aan verbonden zijn? «Ik zou wel licht de eerste zijn om in te schrij ven! Het geld dat er te verdienen valt en geschenken die je overal krijgt zijn echt niet het voornaam ste. Veeleer gaat het er voor mij om: de belangstelling die je krijgt gebruiken om hieruit beroepsop drachten los te krijgen. Een win- terkollektie presenteren is nooit weg te slaan. Vind je het belangrijk mooi te zijn? «Mooi zijn vind ik helemaal geen vereiste om bloemenfee te worden. Het komt er vooral op aan bij het publiek, waarvoor je de stad vertegenwoordigd sympatiek over te komen, vriendelijk de men sen te onderhouden en toch ook iet of wat welbespraakt te zijn als am- bassadrisse van wat je dan ook mag vertegenwoordigen. Je bent de enige buiten-Aalsterse kandi date, is het mogelijk om een alom tegenwoordige ambassadrisse te worden? «In het verleden heb ik reeds genoeg bewezen dat de af- Margo Wojtulenski. kandidate voor de titel van bloemenfee. (jm) stand van mijn woonplaats geen bezwaar is om de gelegenheden bij te wonen waarop mijn aanwezig heid vereist is. Niettegenstaande het feit dat ik dikwijls vrij grote verplaatsingen moet ondernemen heb ik dit inconvenient nooit te veel of te zwaar gevonden om mijn taak naar behoren en naar ieders wens uit te voeren. Ik ben er zeker van, en dat mogen de Aalstenaars ook zijn, dat ik steeds zal aanwe zig zijn waar ik gevraagd wordt» Voor jou is een verkiezing dus lou ter op menselijk vlak te beschou wen, meer bepaald dan het ver overen van een titel, geld en prij zen spelen voor jou geen of ten minste een ondergeschikte rol. Ben je ervan overtuigd dat dit nog zo zal zijn als je volgende zaterdag daar op het podium je kansen zal moeten verdedigen? Ik heb in het meedoen aan dergelijke wedstrij den bepaalde idealen voorop ge steld, die hier reeds voldoende zijn naar voorgekomen. Voor mij zal daar niets aan veranderen. Ik mag er wel aan toevoegen dat ik hierbij m'n tegenspeelster mag geluk swensen. Persoonlijk vind ik Nora zeer sympatiek. Aangezien ik zelf een stuk jonger ben heb ik dus ook nog meer gelegenheid en kansen om eventueel op andere plaatsen mee te doen. Laten we maar zeg gen dat de beste moge winnen». JVS Voor hen die de jaarbeurs een bezoek brengen, is het duidelijk dat het komen en gaan van standhouders, een normale zaak is. Zij die er nog brood in zien bieden zich van jaar tot jaar aan. De man die al het langst zijn artikelen aanprijst is Henri De Vis. Reeds gedurende ongeveer vijftien jaar slaat hij hier zijn ten ten op. ,Vierentwintig jaar geleaen be gon deze man zijn firma op te ■uwen Toen hij de tijd rijp lordeelde, nam hij voor het lerste deel aan de jaarbeurs, len nog in de Schoolstraat. In jdie tijd kon het bestuur rekenen een dertigtal eksposanten. deze jaarbeurs voor de mid- instand heel interessant? Ten slotte blijft alles vrij ge- ion. We rekenen op de nog teeds gehuldigde leuze: zien iet kopen. We moeten het iral hebben van de kontak- die hier met eventuele ko- irs gelegd kunnen worden Hel is reeds meer gebeurd dat 'weken later, en zelfs maanden (dien. de passanten van onze inden zich herinneren iets in teressants gezien te hebben. Daaruit mogen dan soms ko pen aangesloten worden. Het is evenwel een feit dat de shows die in de avondpro gramma's te bekijken zijn, overeenstemmen met de spe ciale mentaliteit die aan de Aalstenaar eigen is. Hel is wel degelijk zo dat dit een aantrekkingspool is voor het' publiek, waar wij dan ook onze profeiten uittrekken. Anderzijds moet toch ook gezegd dat er wat akkomodatie aangaat nog een en ander te doen valt. Ook op het stuk van de inspraak is nog iets mogelijk. Mijn inziens zouden alle eksposanten moe ten vertegenwoordigd zijn in een appart komitee dat dan op zijn beurt de grieven en wensen van de deelnemers aan het feestkomitee kan doorspelen. Indien op dergelijke wijze een goede samenwerking zou ont staan zouden uiteraard ook meer misverstanden worden vermeden en zou dit leiden tot een betere verstandhouding». JVS De heer De Vis. Bloemenfeeverkiezing 1978, slechts twee kandidaten. Hoewel de gissingen rond de redenen errond aan ieders uitleg ontsnappen, is het een onoverkomelijk feit dat slechts twee dames deze wedstrijd om deze eretitel, wat dat ook moge betekenen, interessant genoeg vonden om «tijdig» in te schrijven. Eén Aalsterse kandidate, Nora De Boitselier, die we reeds in een vorige editie voorstelden, en eentje van buiten onze nu toch al grote stede, Margo Wojtulenski. Geboren op 22 augustus 1956 te Sint-Niklaas. Beroepsopleiding voor snit en naad. Later opdeMeir te Antwerpen, in de mannequin- school Grace, een opleiding tot haartooi en mannequin. Wonend in Sinaai-Waas op de Dries num mer 34. Dit is het Curriculum vitae dat Margo ons afleverde. Om de mogelijkheden in het subtiele be- I roep van mannequin te verruimen, dingt zij reeds een paar jaren mee aan verschillende Missenverkie- zingen, in de hoop hier de nodige kontakten te kunnen leggen om haar beroep uit te oefenen. Dit meedingen aan wedstrijden blijft niet bij inschrijvingen alleen. Margo kan reeds bogen op een vrij indrukwekkende reeks titels. Op negentienjarige leeftijd, in 1975. behaalt zij volgende titels; Miss Hertekamp,Miss Heuvelpoort, en Leiefee, dit alles te Gent. In 1976. Zomerprinses in Merendree, Miss Sporting te Lokeren, Schuim- wijnkoningin te Overijse. Het volgend jaar. 1977, Meubelko ningin in Sint-Genesius-Rode, Miss Lucas te Lovendegem en Schiptrekkersprinses te Dender leeuw. Deze indrukwekkende waslijst is slechts een greep uit de voornaamste te vermelden be haalde eretitels. Uiteindelijk wordt het een palmares waarop DC GABC0NS WERDEkJ MEER AANBEDEN DAN DE CLAUDETTE3II! Niemand die Magda verleden jaar tijdens de met addertjes in de vragen kunnen? (jm) dal kunnen wegcijferen. En dan valt nu het doek voor Magda. Op het ogenblik dat wij dit artikeltje in mekaar boksen vanop de jaar beurs, volbrengt zij haar laatste of ficiële taken. Een voordracht over bloemenschikken, traditioneel af- scheidskado alvorens ze morgen avond haar kroontje zal mogen overhandigen aan de nieuwe fee die Aalst dan rijk zal zijn. Wellicht ziet Magda tegen deze verkiezing met lede ogen aan. Bedankt. Magda, in naam van het hele Aals terse publiek. JVS Magda Lambrecht, bloemenfee 1977, neemt afscheid. Afscheid van het drukke leven, dat zij als vertegenwoordigster van onze stad, in het voorbije jaar heeft geleid. Afscheid ook van de vele avonden waarop zij haar beste beentje heeft voorgezet om Aalst meer stijl en allure bij te zetten. Een afscheid met pijn om wat geweest is. De aangename kanten van het bloemenfee zijn zal zij niet licht vergeten. Toch zal het geen afscheid zijn van de stad en de mensen die zij gedurende ongeveer 356 dagen heeft gediend. Dit is een ervaring geweest die je uit je geheugen kan wegcijferen. De vele vrienden die je erbij ge vonden hebt, de relaties die je er door gevonden hebt zijn niet om te vergeten of in het vergeethoekje te duwen. Dit zijn zowat de meest essentiële zaken die je na zo'n jaar van uitsloverij overhoudt. Alhoe wel er heel wat aangename kanten te vinden zijn aan het prestige van de «Bloemenfeetitel». toch kan iemand als Magda er ook scha duwzijden aan vinden. Elke me daille heeft zijn keerzijde. Een ernstige grief die zij dan toch uit sprak is deze. Gedurende de periode dat ik op al' die verschillende festiviteiten aanwezig diende te zijn en dan ook aanwezig was, ben ik haast nooit vergezeld geweest van wie dan ook. 't ls dan wel bedroevend te moeten vaststellen dat een bloe menfee, waar men in Aalst van officiële zijde dan schijnbaar toch belang aan hecht, niet eens de moeite waard wordt gevonden om een escorte met zich mee te krij gen. Ik kan wel stellen dat ik steeds een gevoel van eenzaam heid niet heb kunnen onderdruk ken. Dit gevoel van verlatenheid is ook iets wat ik niet zo gauw zal

De Voorpost | 1978 | | pagina 5