jaarb©urs GILBERT BOURLON OVER DE JAARBEURS VAN DE GILLES NOODKREET t'zeu schoeu SCHOIW- vje'ie.P€^> HOERDC GOl p ier x ALLES foALVE MIZIEk: t zijn zij de koningen van de gospel en hel feeslkomilee zweert bij hen alsof zij de enigen waren: I Gale Quartet. GGQ staat voor vier keer een reeks glimmende tanden, prachtige harmonieën in i, super-professionalisme en gegarandeerd sukses. Daarom dat het GGQ voor de derde keer op\ 6 - 25-8-1978 - De Voorpost Om een van de organisatoren aan het woord te laten zochten wij voor U schepen Gilbert Bourlon op. Als verantwoordelijke voor de hele organisatie van de éénendertigste jaarbeurs vonden".wij het een voordelig initiatief hem even aan het woord féHafén. VP.: Hoeveel bezoekers heeft de jaarbeurs reeds mogen ont vangen? G.B.: Op dit ogenblik hebben wij de kaap van de tienduizend al overschreden. Dat is zowat te vergelijken met vorig jaar. VP.: Is het sukses van de shows ook te vergelijken? GB: Zaterdag mochten wij een tweeduizend tweehonderd be zoekers verwelkomen. Zondag vyms dat dan wel wat minder. •n?aar aan de grondslag daar van tag waarschijnlijk het goede weer en het feit dat velen er voor een dagje op uit trok ken. VP: Kent het bijplaatsen van de tent enig sukses? GB: Eigenlijk prefereer ik de uitdrukking paviljoen boven deze-var^tent. Het is wel zo dat tijdens de "eerste daqen de mensen er wel aan voorbij lie pen. Intussen is aan dit euvel reeds verholpen. Er werd een omleiding voorzien zonder dat andere eksposanten erdoor gehinderd worden. VP: Zijn de mensen die hierin ondergebracht zijn tevreden? GB: Laten we het zo stellen dat zij met hun eerste ervaringen be3t tevreden zijn Tenslotte hebben zij nog geen basis om te vergelijken. VP: "De eksposanten klagen erover dat zij geen of weinig in spraak hebben in de organisa tie. GB: Ik zou dit wel willen tegen spreken. We hebben van de middenstandsraad geen reak- ties gekregen en anderzijds hebben wij ons aan de ge maakte afspraken gehouden. VP: Is er wat te verwachten, voor de toekomst dan. op het vlak van de akkomodatie? GB: De financiële toestand van de stad laat niet toe op dit ogenblik werken van serieuse omvang aan te vatten. Wat de innerlijke infrastruktuur betreft mag ik wel zeggen dat er wat zal gedaan worden om een be tere ventilatie te voorzien. Er is ook een projekt aan de gang, dat over twee jaar moet vol bracht zijn, om de voorgevel van de hallen te slopen en daar dan bureelruimte te voorzien. De nieuwe keizershallen kun nen maar op de proppen ko men over twee of drie jaar. Deze winter zullen ook schil derwerken aanvatten om de binnenkant-te verfraaien. Ook verlichting en versiering zullen voor een volgende jaarbeurs bestudeerd worden. VP: Lonen de festiviteiten nog de moeite, in vergelijking met het budget dat er aan gespen deerd wordt? GB: De middenstandsraad en het bestuur van de eksposan ten werden hieromtrent gekon- takteerd en de mening er te genover was positief. Het mag wel gezegd dat de attrakties een voorname aantrekkings pool zijn die de verkoop enkel maar ten goede kan komen. Eksposanten die ook aan de jaarbeurzen van Gent en Brus sel deelnemen, zijn erover eensgezind dat de verkoopcij fers hier veel hoger liggen. Ook het feit dat deze shows kunnen gezien worden voor slechts 30 frank, of zelfs via een kopers- kaart, daar waar men anders al vlug enkele honderden moet neertellen, is wel iets dat mag vermeld worden. VP: Vorig jaar 39.631 bezoe kers en dit jaar? GB: We zullen dit jaar de vijf tienduizendste bezoekers warm onthalen en in de bloe metjes zetten. En dan maar hopen dat we de kaap van de veertigduizend overschrijden. JVS Op ons Voorpost-podium, namen wij op zondagavond een paar Gilles-leden onder de arm. Voor het interview, waarin wij nog even terug kwamen op de noodkreet die dit verbond reeds geslaakt had, en waaraan wij reeds een paar artikelen wijdden, namen op het podium de volgende heren plaats: Gustaaf De Stobbeleir, voorzitter van de Aalsterse Gilles, Rony De Bruyn, secretaris en Marcel De Bisschop, erelid. Op datum van 7 augustus, richtten de Gillis zich tot de ver antwoordelijken der stad, met een schrijven waarin zij de alarmbel luidden met het oog op de komende Aalsterse avond, de bloemenfeeverkie- zing en de verder in de toe komst liggende aktiviteiten die aan deze folkloristische groep eigen zijn Reeds van oudsher ondervinden de leden van deze groepering voortdurend finan ciële moeilijkheden. Voor de buitenstaander kan dit wel enigszins vreemd lijken. Waar voor hebben de Gillis dan wel al dat geld nodig? De eerste zor- genbron is wel duidelijk de steeds terugkerende huurgel den voor de kostumes en de hoeden. Wie het nog niet gera den had, onze Aalsterse Gillis hangen inderdaad af van de in ternationaal gekende vereni ging van Binche Aalst heeft door, zegge en schrijve, diplo matieke onderhandelingen tussen de beide verenigingen, het monopolie verkregen over het gebruik van de originele kostumes en de pluimage van de kollega's van Binche Ver melden we hierbij dat Gustaaf De Stobbeleir; die in onze stad wel een van de meest folklo ristische figuren is, te Binche als ereburger werd aangesteld. De huurprijzen die hiervoor worden aangerekend samen met de kosten die de aankoop van de appelsienen vergen be lopen al gauw in de tientallen duizenden Voor de komende karnavaloptocht wordt een be drag van om en bij de tweehon derdveertigduizend frank voor zien Hierin zitten dan ook nog de onkosten verweven voor vergoedingen voor de muzi kanten en de nodige af te slui ten verzekeringen. Om uiteindelijk toch nog wat het hoofd boven water te kun nen houden, dragen de leden zelf al vrij aanzienlijke finan ciële offers De lidgelden zijn op dit ogenblik reeds opgelopen tot tweeduizend zevenhonderd frank per lid en per jaar. Als je daarbij weet dat Gillis bestaan uit enkel families, dan is het wel duidelijk dat dergelijke bijdra gen al vlug hoog oplopen. Sa men met de individuele kledij en materiaalonkosten beloopt het bedrag per hoofd rond de vijfduizend frank De verzadi ging van publiek door de Gil- lessouveniers is dit reeds een inkomstenbron die vrijwel uit gedroogd is. Ook het feit dat in de kontraktuele overeenkomst tussen Binche en Aalst duide lijk wordt overeengekomen dat onze Aalsterse vereniging met de kostumes niet buiten het grondgebied van onze stad mag gezien worden, is ook het afsluiten van een bron die an ders zeer vlot zou kunnen ge- ëksploiteerd worden Er zijn immers aanvragen voor optre dens van de Gillis tot ver buiten onze grenzen. Om al deze redenen en omdat het bestuur van de Gilles meent te mogen beroep doen op de sympatie van de bevolking, omdat reeds herhaalde malen publieke opinie en ook de over heidsinstanties hun dankbetui ging tegenover de Gilles uit spraken, willen zij een beroep doen op de bevoegde instan ties. Omdat het bestuur ook meent dat een vereniging als deze aan de stad een ware fol kloristische uiting geeft, hopen zij een meer passende en dus hogere subsiedie te kunnen verkrijgen. Dit is dan een tip in de richting van de gemeente raad en het feestkomitee. In dien er geen tegemoetkoming wordt gedaan, zien de Gillis de toekomst rond hun voortbe staan maar somber tegemoet. JVS Gratie, gratie veel gratie uit Senegal. jm Les Clodettes. dans. ritme en kleur, (el) Eddy De Latte, vioolvirtuoos, (el) Oscar HarriS. lead-zanger van - The Twinkle Stars, een vee! gevraagde ster. (edv) In Aalst Golden vokalen. super-professionalisme e jaarbeurs was. trdw-sj gegarandeerd sukses. Daarom dat het GGQ voor de derde keer Henk Van Montfoort bracht show. (el)

De Voorpost | 1978 | | pagina 6