KUNSTENAARS VAN ONS DORP TE ERPE PASSENDE WAARDERING KERMISPROGRAMMA ERPE TWEEDAAGSE VAN DERDE LEEFTIJD BELGISCH KAMPIOEN DEMONSTREERDERS ELKE ZATERDAG TE AALST TE AALST PLAATSELIJKE ARTIESTEN GENIETEN De Voorpost - 1-9-1978 - 13 Volgende vrijdag opent te Erpe een vierdaagse kunstten toonstelling waarop alweer werken te zien zijn van artiesten uit onze streek. Het C.S.C. de organisator van de tentoonstel ling, hoeft zelfs niet zover naar de kunstbeoefenaars te zoe ken: vijf mensen uit Erpe-Mere. Het is de tweede keer dat het C.S.C. een dergelijk initiatief neemt. De ekspo tijdens de ker mis 1977 had inderdaad een enorm sukses gekend, en de kunstenaars zijn naar voren gekomen ook. Geen enkele onder hen behalve M. Van de Wiele, stelde vroeger tentoon. De tentoonstelling blijft open tot en met kermisdinsdag. Eeckhout Ben: (Eetsvelde 43. j Aaigem): werkt op de gemeen- I tediensten. De C.S.C gaat er prat op één van haar bestuursleden te kun nen laten tentoonstellen. Naast het werken aan oude wagens doet Ben in zijn vrije i uren ook aan het meer verfijnde j werk Sinds hij aan de ge meente werkt beschikt hij over I meer vrije tijd en kan zich zo I meer toeleggen op het artis tieke vlak Om steeds beter te I doen volgt hij sinds één jaar I grafische kunsten aan de aka- I demie i Hij schildert overwegend land- schappen. Specifiek hieraan is I dat hij de landschappen die hij j schildert improviseert. Op een poëtische manier ondergaat hij I kracht en de pracht van de na- I tuur Hierdoor gefacineerd tracht hij zelf die natuur te scheppen zoals de kunstenaar 1 hem ziet. A Niet vlug tevreden werkt en I herwerkt hij zijn werken tot hij een punt van voldoening heeft bereikt Eeckhout Ben stelt voor de eerste maal tentoon. De Witte Wilfried: (Langdries, Aaigem): kunstschilder. De Witte Wilfried zet zijn eigen gevoelsleven op een knappe surrealistische manier op doek. De droom speelt een belang rijke rol alhoewel ze nauw ver bonden is met de werkelijkheid. Zijn kunst houdt zijn eigen le ven en denken in Hij is de ge voelsmens in een maatschap pij waar men produktief en niet gevoelig moet zijn. Dit pessi mistisch denken vindt men vaak 'emg in zijn werk Gebruik makend van een ko mische vrijheid streeft hij naar zijn oorspronkelijk denken en zelf spontaan besluiten. Als kunstenaar legt hij zijn belang rijke levensinhoud (niet door iedereen aanvaard) vast in een blijvend aanschouwelijk werk. Denk bij het werk van De Witte eens na en je leert veel over onze samenleving. Van Impe Paul: (Ottergem- straat 24 Mere) is metser. Sinds een vijftal jaar sloeg hij voor zijn hobby de artistieke richting in De kunstenaar vult er voornamelijk zijn winterse avonden mee De onderwer pen in zijn werken zijn zeer ruim gekozen. De pyrogravures van Paul Van Impe verschillen van de ge wone houtgravure hierin dat de eerste niet gebruikt worden om afdrukken te maken. Voor zijn werken gebruikt Van Impe populierenhout: hierop tekent hij zijn onderwerpen welke worden uitgesneden en gebrand om schaduweffekten te bekomen. Soms schildert hij zijn werk, hier gaat echter veel van het snijwerk verloren wat dan wordt teruggewonnen door de prachtige kleurharmonie! Paul Van Impe bewijst een ta lentvol man te zijn beschik kende over heel wat vakman schap. Eemans Wivina: (Ledesteen weg 145 Erpe) is huishoudster. Eemans Wivina, vroeger tech nische tekenaarster, verzorgt nu het huishoudelijk werk en is moeder van twee flinke scha vuiten: Gunther 8 en Anja 5. Naast het werk zijn tuinieren en kunst haar hobby's. Sinds ongeveer tien jaar houdt ze zich bezig met mozaïeken, werken met kwartsiet, akwarel- len en potloodtekeningen. Een opleiding sierkunsten aan de akademie dient als steviqe ba sis. Ze voelt zich het meest aange trokken tot de mozaïeken en het werken met kwartsiet Deze technieken worden niet zo heel veel meer gedaan en vragen tevens een hoge technische vaardigheid In de werken van Wivina Ee mans vindt men een brede waaier van onderwerpen die naast de technische moeilijk heidsgraad die eveneens de schoonheid beogen. Van de Wiele Maurice: (Seven- coot 76, Erpe): is gewezen pis toolschilder. Maurice was er vorig jaar ook bij. Voor hem maken we een uitzondering en laten hem te rug tentoonstellen. Als goede vriend belichaamt hij een van de doelen van onze tentoon stelling: nl de volkse kunste naar en de gelegenheid geven om met hun werken een pu bliek te bereiken. Als een soort mascotte van onze tentoonstelling leeft hij er dan ook volledig naar toe. Naast een aantal gekende werken verrast hij ons met een aantal nieuwe potloodtekenin gen waaronder enerzijds gro tere werken en anderzijds een reeks nieuwe portretten. Hoe je eigen Jlesje brouwen. (SJ) Ter gelegenheid van kermis-Mere organiseerde het Vlaams centrum in hun vertrouwd Hof ten Dale een kunsttentoonstel ling. waar tien lokale, niet-professionele kunstenaars hun werken verzamelden. Volgende vrijdag opent het C.S.C.- Erpe-Mere een identieke tentoonstelling waar andere plaatse lijke vrijetijdbesteders hun kreaties aan het publiek voorstel len. Het blijkt dus dat de kulturele verenigingen ontdekt heb ben dat de werken van mensen - van - bij - ons ook de moeite waard zijn om er een ekspositie aan te wijden. Grote namen van vedetten moeten plaats ruimen. Woorden van waardering voor daad de moeite loont. Hij legde - het artistieke werk van de plaatselijke kunstenaars vloei den overvloedig uit de mond van lie. Renaat Van der Linden. Hij was door het Vlaams cen trum uitgenodigd om een kommentaar bij de tentoonstel ling in het Hof ten Dale te ver woorden Hij had het daarmee met zfi moeilijk, enerzijds omdat hij qua spreekvaardigheid erg be gaafd is. maar anderzijds om dat de tentoonstelling tijdens de Meerse kermisweek inder- hierbij de grootste nadruk op de persoonlijke manier waarop de kunstenaars zich uitdrukken. De gebondenheid aan volk en land is een niet te ontkennen waarde die in vrij wel alle wer ken tot uitdrukking kwam: het erg mooie portret van Ernest Claes en vele andere portrette keningen van de Vlaamse voorstrijders. Anderijds kregen we veel natuurbeelden van Vlaamse plekjes en monumen ten te zien. «Om de manier van voorstelling te begrijpen», al dus licenciaat Van der Linden, «moeten we de inspiratie van de kunstenaars laten werken tot we transpiratie krijgen». VOORSTELLING Tijdens een eenvoudige recep tie werden de 10 artiesten aan het publiek voorgesteld. Voor zitter Robert Van Impe bewon derde hun inzet omdat ze zich tijdens hun vrije tijd met kunst zinnige aktiviteiten bezig hou den. De voorzitter liet het over aan het publiek te oordelen welke artistieke waarde de ver schillende doeken en beelden hebben. Hij wees er ook op dat het talrijk publiek op de vooropening een teken is. dat het werk van het Vlaams centrum steeds be loond wordt En dat er dus ook voor de plaatselijke kunste naars heel veel interesse be staat. Paul Lievens kreeg vooral aandacht omwille van zijn «Ernest Claes» en 'avond- raad', een schilderwerk, Jozef D'Haese, schilderwerk op doek; Herman Lievens, prach tige pentekeningen; Eggy Re- dant, idem; Raf Verschelden, pentekeningen en schilderen op doek; Frangois Deshom mes, marines; Erwin Bauwens, boetseerwerk; Bart Suys, schilderen op doek; Erik De Grom de enige beroepskun stenaar glasramen; John Paepe, pentekeningen; Uran- bain Schauvliegher, Robert Van Impe wees eveneens op de werken van de 17-jarige Er- win Bauwens en Bart Suys. De reakties van het aanwezige publiek waren eensgezind po sitief om het initiatief en over de waarde van sommige werken. (wh) I VRIJDAG I SEPTEMBER (Om 19.30 u.: grote bakschicling naar 120 kippen in café Pi Dorpsstraat, ingericht door de paarmaatschappij -De Paloker Om 20 u.Kamps uur op het oet- baltcrrcin van jeugdhuis Dido. Om 20 u.: Vooropening Gaieps- tentoonstclling -Kunstenaars ins dorp- in de boven/aal van ■Cafe Elckcrlyc-. Rooselvcltlaan 27, ingeleid door volksvertegen woordiger Mare Galle ZATERDAG 2 SEPTEMBER: Om 10 u.: In de Kleine Ommc- gangweg: Gemeentelijke prijskamp voor stamboekdieren, koeien en vaarzen. :be 30,000 I- prijzen en ercplaket. Medewerking en toelage van het 10 gemeentebestuur en sympatisan- in ^DlOm 14 u. tot 21 u.: Groepsten toonstelling -Kunstenaars v dorp-. Ook op zondag 3 sepl. van 14 u tot 21 i Op maandag 4 september van 10 tot 21 Op dinsdag 5 september van 14 u. lot 21 u. Verlenen hun medewerking: Wil- tried De Witte. Aaigem: Ben Eeckhout, Aaigem; Wivina Ee- man, Erpe; Maurice Van de Wiele. Erpe; Paul Van lnif>c. Mere Dit alles georganiseerd door CSC Erpe-Mcrc en met steun van het ,j£ gemeentebestuur. Om 15.30 u.: grote wielerwed strijd Ereprijs Luc De Smet. iclerwedstrijd voor cyclospor- oofjeu-n. Alstand 59 km. 5.000 F prijzen. Inschrijving Café El-Paso: ver- nek café Safdort. Aankomst en prijsuitdcling: Calc fax d Om 20 u.: Builcnbolhng in caté ^oetballokaal F.C. Oranja. Dorp. 500 F vooruit /Om 20 u.: Kerm T-Dansant jeugdhdis Dido Om 20 u.: OpeningsT-Dunsant Kal Zanzibar. DjïONDAG 3 SEPTEMBER laarlijkse kermisfeesten met allcr- fci vermakelijkheden op en rond tD> het Dorpsplein. Om 14 u.: in de kleine Omme- gangweg: Finale Kaatstornooi met palm geschonken door Gebr. Van Wcsemael en steun van het ge meentebestuur. Om 15 u.: I' kompetitiematch voetbal: F.C. Oranja Erpe - F.C. Wiezc. Om 16 u.: Tiencmamiddag in zaal -Zanzibar- met DJ. Tiger Harry. MAANDAG 4 SEPTEMBER: Om 9 u.: Plechtige zielemis voor de overleden parochianen. Om 10 u.: Wandelconccrt door de koninklijke Muziekmaatschappij Sint-Cccilia. o.l.v. de heer Vcr- eecken. Om 14.30 u.: grote wielerwed strijd voor Internationale Lielhcb- bers. Ereprijs Luc De Smet. 17.000 F prijzen Inschrijving: Café El Paso. Ver trek: Calc Van De Steene. Aankomst en prijsuitdeling: Café Pax. te 15 u.: grote gerre-bolling voor dames in café Oranja, talrijke na- turaprij/en Om 20 u. in de zaal Zanzibar. Dorp. viering zotte maandag met D.J. Hary Tiger. DINSDAG 5 SEPTEMBER Om 15 uzevende grote prijseer ste schepen De Wolf. Wielerwedstrijd voor aangeslote nen en ojienbare diensten. Organisatie WAOD Afdeling Erjic. 20.000 F prijzen. Palm en trofee. Om 20 u.: in de zaal Zanzibar: Sluitings T-Dansant met Harry's Diskoteek. Om 21 u.: in de kleine Omme- gangweg achter de kerk; Prachtig vuurwerk, aangeboden door het gemeentebestuur. ZATERDAG 9 SEPTEMBER: Om 20 u. finale biljantornooi schepen De Wolf in café Elcker- lyc, Roosevcltlaan, Elckerlyc - Dorps vrienden. ZONDAG 10 SEPTEMBER: Om 14 u.: owning I P' werkings jaar jeugdhuis Dido. Om 15 u.op het terrein van F.C. Oranja, tweede kompetitiematch voetbal: F.C. Oranja Erpe - Bam- brugge. Tijdens de ambachtenbeurs kon men leren hoe men een glasraam maakt. (SJ) Klompen maken volgens de oude manier. (SJ) Albert Van Isterdael komt uit Pamel. is nu op weg naar zijn zevenendertigste lente en is standwerker van beroep. Niet zomaar één standwerker in de rij, zoals wij er op de zaterdag- markt te Aalst een zestal op het Keizerlijk Plein terugvinden, want Albert werd voor enkele weken tijdens de Gentse fees ten uitgeroepen tot Belgisch kampioen; titel die de Nationale Demonstreerders Vereniging elk jaar uitreikt aan de meest verdienstelijke standwerker. Alhoewel normaliter de opkomst bij de leden van de adviesraad van de Derde Leeftijd zeer goed is. absentéisme was er tot nu toe een ongekend begrip was de opkomst voor de zitting van de kern groep maar sober. Misschien te wijten aan het goede weder, aan de vakantieperiode of aan het vroege uur (14 u.) h, i rij. in Wie Schepen Hooghuys wilde ener zijds de aktiviteiten van de Werk groep uiteenzetten en anderzijds liet programma voor de twee daagse van de Derde Leeftijd die doorgaat op maandag 11 en dins dag 12 september voorstellen. Politieke touwtrekkerij wordt uit de Adviesraad-volledig geweerd. Men zet zich in voor de leeftijds genoten zonder enige politieke bijbedoeling. Verleden jaar ging de reis door naar Adinkerke en de zee met ruim 7tK) deelnemers, ten huize opgehaald en teruggebracht. Een zware supplementaire kost die niet meer te dragen is, In de Ad viesraad zetelen afgevaardigden van elke bond van elke deelge meente, zo een eflektief als een plaatsvervangend lid. Zozijner4l bonden aangesloten. De verstand houding noemde de schcjven uit stekend en niemand sprak hem ook maar enigerwijze tegen. Men wil nu komen tot een biën nale: het ene jaar een reis en het andere jaar een feest, dit voorlopig als experiment. Dit jaar wordt het een feest met bijgaand programma: MAANDAG 11 SEPTEMBER 14 u. Plechtige opening van de doorlo|>cnde tentoonstelling van werken van 3x20 ers door de stadsmagistratuur. 15 u. Grootse massa belottinu: 5.000 F vooruit. Gratis inschrijving vanaf 14.30 u. Na de prijsbedeling van de belot- ting: gezellig samenzijn met zang en dans naar ieders wens DINSDAG 12 SEPTEMBER 14.30 u. Uitzonderlijke show namiddag m.m.v Maria Teil. opperettezangeres Prof. Sarkes. Goochelaar Het duo Chrisdoline Billy West. Cowboy Acteur Joe de Fietsendief, akro- batennummer Julito akrobaat op monocycle Jean Monnet. zanger presenta tor Ray Otte. organist Eveneens alseksperiment komt dit jaar een speciaal op de Derde Leef tijd afgestemde DJ aan bod. Ook werd er voor gezorgd dat minder goed te been zijnde leden zonder al te veel hinder hun plaats kunnen innemen. LH. Dat betekent dat Albert in de vorige jaren zijn waar goed aan de man wist te brengen. Niet zomaar met «astublief-merci» want zo bakt de haring bij de standwerker natuurlijk niet Zo heeft elke standwerker zijn ei gen moppen, zijn eigen manier om de voorbijganger aan zijn demonstratie Ie interesseren en tot aankoop aan te zetten, een hele show dus wat maakt dat een goeie standwerker (zeg niet, marktkramer) van inborst ook artiest is En dat is Albert Van Isterdael beslist «Eigenlijk was mijn droom in hel cirkus te kunnen werken, vertelt ie. en in de tweede plaats standwerker te worden». Hij is gelukkig in zijn werk. Zaterdag moet hij norma liter weer te Aalst zijn met mes sen. «Ook de chirurgen gebrui ken drt mes, vertelt hij dan, om. thuis te behangen». Als hel zaterdag pijpenstelen re gent is ier er ook met regen schermen. En schijnt de zon dat het weer zomer is; dan kun nen dat ook zonnebrillen zijn. Hoedanook. degelijke waar gespijsd met de hartige grap pen van een joviale kerel. Dat is nu wat u bij hem onder de rodé paraplu kan vinden. Even tussendoor: op 15 sept tember is het avondmarkt te Aalst. Marktkramers en stand werkers storten op die dag elk een zeker bedrag ten bate van Unicef Ook verkopers op de markt kunnen een groot hart hebben! (R. De Witte-J. Raes) 'i Isterdael. kampioen tier demonstreerders.

De Voorpost | 1978 | | pagina 13