IAARBEURS-TOTAAL: IS EVERYBODY HAPPY IN HET ZANDSTEENMONUMENT KLOPT MELDERTS HART HAUVINISTISCH AALST KIEST IL0EMENFEE UIT WAASLAND Editie Aalst HAAM If! i IIIARGOT VLOERT N0RA i IC' n IC L Li LI# Lil* 4P VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1978 31' JAARGANG NR. 35 - 20 F EEN UITGAVE VAN DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A DE CUYPER ROBBERECHT P.V.B.A Verantwoordende uitgever A DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel.: 052-21.40 60 PCR 000.0115692 Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel 053-70.41,19 Eeti lachende Margo, een sportieve Nora, (el) jet is weer eens voorbij! De wirwar van keukens, vaatwasmachlnes, mixers, stofzuigers, boeken, lage Veis en hoge stoelen, van hot-dog en boerepens, pinten, loekes en trappist. De akademie zal haar weningen terug in de schuiven opbergen tot een volgende gelegenheid, de infostand zal de foto's met de Tgemeester er op aan de oppositie verlappen. We zullen geen dienstmededelingen meer horen en de e tafels van de voorbehouden plaatsen mogen ook de vrachtwagen op. De obers zullen geen lauwe bten meer hoeven rond te dragen en wij er geen dertig harde baarden meer voor hoeven neer te tellen. De Hen, de blauwen, de groenen, de gestreepten en de gesplkkelden zullen zich niet meer moeten pannen om het geravot binnen hun partijen In de hand te houden, zij zullen zich nu voorbereiden om ■stortregens met een grote paraplu van hun toch al brede schouders te weren. ■één zin vervat, de eenendertigste jaarbeurs Is voorbij. Het zou zeker geen sinecure zjjn hiervan een klare Tan op te maken, daarvoor zUn er te veel stroomonderbrekingen geweest. Gespecialiseerde diensten Uien dit op bevel van hun chefs toch proberen. Na tien dagen van jaarbeursaktivlteiten blijven een aantal «Tikken door de hete zaallucht in ons geheugen gestoomd. I s! M H Ia VI W Ook wij hebben dan uiteindelijk onze videoinstallatie terug opge borgen. en de lege trappistgla zen aan de eigenaars terugbe zorgd. De keizershallen lopen terug leeg en de eksposerende handelaars zullen nu wellicht enkel maar kunnen hopen dat de mindere verkoop in de komende maanden kan goed gemaakt worden. Alhoewel wij van officiële zijde steeds te horen kregen dat de algemene indruk goed was, vertellen de eksposan- ten daar zelf heel andere dingen over. Feit is nu eenmaal dat er heel wat minder toegangs kaartjes verkocht zijn. Daar waar de inrichters dit jaar op een veertigduizendste bezoeker re kenden. heeft onze jaarbeurs er hooguit vijfendertigduizend vijf honderd kunnen verwelkomen. De argeloze bezoeker werd ook wel wat aan zijn lot overgelaten, zodat door minder akurate kontrole, men dan maar de vijftienduizendste en de dertig- duizendste betalende passant wat prijzen in de hand gestopt heeft. Daar waar men normali ter met even getallen zoals tien en twintig rekent. Wat men er ook van zegge, de redenen hiervoor zullen toch in de schaduw blijven. Een mindere toeloop wijten aan warm weer en ekonomische recessie is toch wat oppervlakkig. Misschien moet de reden gezocht worden in de aanpak van het geheel. Een meer besliste en vernieuwde aanpak kan enkel ten goede komen van de naam en de faam van onze, laten we eerlijk zijn, wat opgeschroefde jaarbeurs. De eksposanten zelf hebben een paar duidelijke grieven ten gehore gebracht. Eerst en vooral liet het personeel te wensen over. De wat kwistige verdeling van konsumptiebonnetjes zit er mis schien wel voor een deel tussen. Trouwens werken met, en beve len ontvangen van een in staat van ontbinding verkerende «Meester», draagt niet bij tot de goede verstandhouding. De ver antwoordelijke mandataris(sen) hebben intussen dan ook reeds de bewuste schuldigen op het gevreesde matje geroepen. De naam van het stadspersoneel werd dus eens te meer gebla meerd. Ook waren de deelne mers misnoegd over bepaalde persberichten van de dagblad pers. Negatieve uitlatingen heb ben de drempelvrees van Jan met-de-pet nog vergroot. En wij die dachten dat er al lang geen persvrijheid meer was. In dit verband, maar dan met de doekjes van het verband er af. heeft men wel tien dagen lang geklaagd over de onvoldoende verluchting. De middenstanders zelf hebben dit probleem be sproken en verwijzen naar een projekt, op lange termijn, om in de gaten van het plafond, die nu ook al niet te veel opengestaan hebben, zuigers aan te brengen en een air-conditioningsysteem te voorzien in de muren. De standhouders die helemaal ach terin de hal werden geplaatst bekloegen er zich over dat het publiek hun standen niet aan doet. Dit komt doodeenvoudig omdat heel wat bezoekers al vlug bekoord worden door de bierhal. die via een middengang te bereiken is. Het supprimeren van dege gang is de meest voor de hand liggende oplossing. De nieuwkomers in het nieuwe paviljoen, mooi woord voor tent, zouden wel graag een betere aanduiding zien aangebracht, of een andere oplossing, om wat meer bezoekers te krijgen. De oplossing hiervoor is eventueel de ingang ervan te plaatsen rechtover de inkomhal, of het geheel zo te plaatsen dat men het automatisch moet aandoen. De verstandhouding tussen de eks posanten en het feestkomitee is nu wel al zover gevorderd dat er bepaalde akkoorden kunnen bekomen worden. Daarom wil men een voorstel indienen om het jaarbeurskomitee te verklei nen en tevens om een afvaardi ging van de eksposanten erin te laten zetelen. Om deze nieuwe vorm van inspraak aan de gang te houden wil men om de drie maand kontaktvergaderingen beleggen om alle eventuele opmerkingen te behandelen. Wat zeker moet verbeteren, aldus voorzitter Ben Backaert, is de sanitaire installatie. Wij geven hem grif gelijk. De toiletten laten ronduit te wensen over. Een toch niet onbelangrij ke voorziening die men heel wat kan verbeteren. Als dat voor de vorsten kan, dan ook voor het plebs. Op het punt van de attrakties is er ook iets loos. Men meent te weten dat zij te hoogstaand zijn voor het Aal- sters publiek en daarom niet de verwachte massa kunnen trek ken. Wij komen daar verder nog op terugDe vraag is dan ook of er geen studie kan gemaakt worden om een pro gramma samen te stellen dat meer op de eisen van koning klant inspeelt. Van ambstwege heeft men de eksposanten ge vraagd om de speciale badges Lees verder p. 6 De NU. optredend als individu, is er elk jaar nog hij. (JM) iaubourg- Jaarmarktstoct stond vasten zeker dit jaar voorde reeds 91' editie opeen merkelijk hoger aar v roeger de stoet stilaan was uitgedeind tot een min of meer karnavalesk gebeuren wilden de pnisatoren het karnavalgeheuren aan Aalst overlaten en ook in de stoet de eigenheid van het (lelijke Baardegem affirmeren en revaloriseren. hoeft gezegd dat het wakkere en dinamische koniitee van voorzitter en duivel-doet-al Marcel Van Broeck met gewezen burgemeester Robert De Pauw, ex-schepen Airons I)e Gols, raadslid Jean Pots erder stoetleider Louis Bosteels. Julien Schockaert, August D'Hauwer, Kamiel Van Heek, Frans limans. Adolf De Landsheer. I.eon De Mol, Hugo Verstieten. Kduard De Block. Paul Pollijn, Jos De Daniel Putteman, Eddy Merckx en niet in het minst sekretaris Matthieu Saeys in hun opzet ledig geslaagd zijn. Lees verder p. -jq Het zandsteenmonument, gemaakt met steen uit eigen bodem, nu prijkend op het Melderts dorpsplein, simbool van vergane glorie uit de Middeleeuwen, werd vrijdag onder klokkengelui en bij fanfaremuziek plechtig ingewijd. Niet minder dan dertien v erenigingen van allerlei slag affirmeerden er in onderlinge samenhorigheid de eigenheid van Meldert, ook na de realisatie van de fusie die hen nog zwaar op de maag ligt. In het kader van het Jaar van het Dorp», een ietwat huichelachtige historie na de onthoofding van de dorpen zoals het Jaar van het Kind» 1979 eveneens fel kontrasteert met pil en abortus, sloegen deze verenigingen de handen in elkaar, bleven niet bij de pakken zitten maar brachten in -het parksken» een kolos van een zandsteen aan, ruim 8 ton zwaar, geflankeerd dan door een hele gamma genoten van allerlei formaat. ONTHULLING AI werden noch driekleur noch leeuw zoals gebruikelijk wegge trokken toch ging deze onthulling gepaard met een mooie, goed bi j gewoonde plechtigheid. Mede- koördinator van - Het Jaar van het Dorp» (samen met Paul Beek en Jos Muylaert) openden dc plech tigheid en dankte de aanwezigen voor al wat gedurende het bijna voorbije jaar op allerlei terreinen in dit kader werd gepresteerd. Na maandenlange intense voorberei ding kwam er het monument, iels dat eerst tot het rijk Utopia be hoorde maar. mede door de me dewerking van het stadsbestuur en de steun van schepen De Maght, uiteindelijk werd gerealiseerd. Meldert beperkt zich inderdaad niet aan de rctroniode maar wil dat ook na 1978 de eigenheid van de gemeenschap wordt gevrijwaard. Daartoe hoopt hij op ruimere in spraak van de bevolking in de be leidsvorming, eventueel door op richting van een dorpsraad zo deze dan énige betekenis kan krijgen. Eind december volgt dan in het Parochiecentrum een evaluatieten toonstelling in betrekking tot alle aktiviteiten van hel Dorpenjaar. Terwijl de Fanfare St.-Cecilia zorgde voor passende muzikale omlijsting en majorettenshow werd aan de glaasjes Aflligemse «cider» slechts profijtig genipt want het werd wachten geblazen op de stadsarchivaris die ook el ders nog een opening op zijn pro gramma had. Reeds werd ons aller «Voorpost» opgehaald en meende men zich op het artikel van verle den week over de zandstcenwin- ning te Meldert te inspireren doch de spreker daagde op Nadat E.H. Pastoor Honoré Stan- daert voor het terbeschikking stel len van zijn tuin voor de festivitei ten (en het «aanspreken» van zijn kelder in nokturale esbattementen) en de heer Dc Jonghe voor het schenken van de zandstenen van op zijn eigendom werden bedankt kon stadsarchivaris Karei Bacrt wijzen op het voor Meldert zo overwegend belang van de zand- steengroeven van een overeen komst van Bemer van Moorsel met de abt van Affligem nopens deze steengroeven. Hierin wordt o.a, gesproken over «de frond van Meldert waar we reeds gepoeld hebben Er was inderdaad een be langrijk ekonomische aktiviteit want rond 1250 werd Mcldertsc steen reeds uitgevoerd naar het Duitse Kleef Lees verder p. 9 or de tweede maal in geschiedenis van de bloemenfeeverkiezingen heeft een niet- Isterse kandidate het gehaald. Voor dit jaar zult U tijdens de feestelijkheden Margot Djtulewski kunnen bewonderen. Vooraf worden door heel wat mensen pronostieken op- steld rond de vraag wie het uiteindelijk zou halen. Bijna eensluitend was men het erover ns dat een vreemdelinge vrijwel geen kans had tegen Nora, die door haar beroep en door ar echtgenoot algemeen gekend is. Uiteindelijk is het dan toch Margot die de goedkeu- g van het publiek wegdroe gen daardoor de doorslaggevende kwotatie verkreeg. Hoe iets nu mogelijk is wil iedereen weten. Niemand kan er echter een direkte uitleg voor ge- gewoon gevulde zaal ongeveer twaalfhon- mensen. Een orkest een vrij aparte stijl, II Murena, en een presentator die tegen het publiek schreeuwt dat ze nu maar eens hun mond mogen hou den. Dat is de sfeer van de verkiezing 1978. René Van Der Speeten, die de avond zal aan mekaar praten, legt na zijn verwelkoming het puntensysteem uit. Een nogal ingewikkelde en zui ver wiskundige zaak die alle diskussie moet uitsluiten. De jury is samengesteld uit leden van verschillende to neelverenigingen, onder voorzichtterschap van Paul Seghers. Deurwaarder De Vos moet alles in het oog houden. Om de eerste, op gelegde proef te kunnen voorbereiden worden de briefomslagen geopend. Beide kandidaten moeten een reklamespot brengen van één minuut. Margot zal een naaimachine presente ren, Nora een vaat wasma chine. Ze krijgen vijftien minuten voorbereidingstijd. Intussen heeft II Murena de moeilijke opdracht het pu bliek te amuseren. Zij blin ken vooral uit in hun zachte jazz-arrangementen Lees verder p. 8 ül Schepen A. De Maght opende de Meldertse Dorpsfeesten (JM)

De Voorpost | 1978 | | pagina 1