m JEUGD BLIJFT TROEF BIJ S.K. GREMBERGEN HBC Dendermonde winnaar Avanti Femina bij de dame;; VLIERZELE WIL GEEN AVONTUURTJES MEER Beker der Denderstreek Vlierzele moeiteloos naar halve finale Bambrugge rekent op trainer Schamp ORANJE ERPE DOET GOOI NAAR DE TITEL JULIEN SICCARD SPELMAKER VAN FC WIEZE Wilskracht Moorsel gelooft in eigen jeugd Korporatieve kompetitie begint 1 9 HANDBAL Beker van Oosr-Vlaanderen j, Oostvlaams scheidsrechterskorps paraat 22 SK Vllerzele wil niet meer in hetzelfde straatje als verleden jaar. Tot de laatste wedstrijd van de kompetitie moeten vechten om het behoud, heeft men nu willen voorkomen. Die nare situatie werd door d© vaandelvlucht van tw©© titularissen in volle degradatiestrijd in de hand gewerkt maar het ontbreken van waardevolle invallers zat daar voor veel tussen. Voor volgend seizoen staan de zaken helemaal anders. De verkoop van André Meule- man en Johnny Van Caelen- bergh bracht zaad in het bak- ske zodat een ruime en «ho pelijk renderende» aankoop politiek, zegt voorzitter F«>rs Matthys. kon worden door gevoerd Ook Rudy Meuleman, die na één jaar Mere naar zijn klub terugkeert en daarbij nog met Eddy Van Was .en- hove voor de trainingen van de jeugdploegen instaat, is voor SK Vlierzele een zeer gunstige oplossing. Men re kent erop dat hij de leem ten die de vertrokkenen even tueel zouden nalaten, gedeel telijk zal opvangen Ook Hubert Berckmoes (Oranje zonen Bavegem) en Paul Clinckaert (E. Serskainp) hadden in hun vroegere klub veel verdiensten. Emiel Van Den Broeck met z'3n onder vindingen bij Jong Lede moet zijn nieuwe ploeg enorme diensten kunnen bewijzen. Een waardevolle pon blijkt ook Erwin Coen te zijn, die voor één jaar met optie van Wilskracht Gijzegem naar Vlierzele komt. Trainer Gus. taaf Van Den Steen zag z:jn kontrakt verlengd, wat er op wijst dat de Oordegemse oud-speler van Jong Lede niettegenstaande de narighe den van vorig seizoen toch niet ontgoocheld heeft en dus een tweede kans krijgt. Het bestuur van SK Vlierzele dat eendrachtig aan de ver dere uitbouw van de klub werkt en op een plaatsje in de kop van het klassement mikt; Dr Van den Bossche (erevoorzitter), Alfons Mat thys en Pierre De Clercq (ondervoorzitters), Uytten- daele Georges (sekretaris), Spitaels Richard penning meester) en De Vrindt Gil bert (lid). Zijn goede resultaten van voorgaande wedstrijden ten spijt is FC Smetlede er nooit 'n geslaagd gelijke tred te houden met een verbluffend SK Vlierzele, voor wie het een must was te winnen. De wedstrijd was pas enkele minuten oud toen Hubert Berckmoes Vlierzele op winst knalde. Van toen af werd Smetlede onder depressi© geplaatst. Op het half uur was het Clinckspoor die de bezoekers op een veilige 0-2 voorsprong bracht Dat de 1 (Aaien een penalty misten zou weinig aan het spel veranderen temeer Rudy Meuleman op een paar minuten van het einde een verdiende penalty' feilloos inschoot 0-3. De vreugde bij de bezoe- kers kon niet op toen bekend werd dat de wedstrijd BORSBEKE OUDENHOVE, de twee medeleiders op een drawn 3-3 was geëindigd. Meteen waren de jongens van voorzitter Fons Matthijs zeker van hun kwalifikatie. En verdiend Geen aankopen, geen vreemde gezichten die de opgang van onze jongens in de weg staan, is het ordewoord bij Racing Bambrugge. Omdat de verkoop van enkele spelers Guy en Mare Renneboog naar SK Aalst en Franky Van Den Eeckbout naar T. Borsbeke hen heel wat blauwe bankbrieven bezorgde, hebben ze zich een buitensporigheid veroorloofd. Een trainer van buitenshuis aanstellen wordt te Bambrugge immers als een weelde aanzien. Tijdens de afgelopen transferperiode is Oranje Erpe niet met gekruiste armen blijven zitten. In d© jongste kompetitie was immers meermaals gebleken dat men een specifieke afwerker miste. Men was aanvallend niet altijd bij de pinken en het lag duS voor de hand dat men de voelhorens vooral naar een echte spits zou uitsteken. Jef Van De Velde en. Roger Verbraeckel die in het verle den onder hun beiden met brio die taak waarnamen en hun stempel gedrukt hebben op al wat op het «Remi Volkaertstadion» de laatste jaren gebeurd is, hebben we gens beroepsbezigheden, het bestuur kunnen overtuigen naar een waardig opvolger uit te kijken. En zo is Robert Schamp te Bambrugge ge raakt. Een benijdenswaardig sukses voor een derde p;o- vincialer om zo een kundige als doorgewinterde oefenmees. ter aan de haak te kunnen slaan.. De vierenvijftigjarige Borsbekenaar die nu aan zijn negentiende seizoen als trai ner begint en de top van zijn loopbaan met SV Zottegem in tweede nationale bereikte waar hij acht jaar verbleef, stopte voor een paar jaren alle aktiviteiten. Hij heeft de mensen van Bambrugge niet 'n de kou la. ten staan Ik was me er al enige tijd van bewust dat mijn afscheid aan de voetbal sport te vroeg gevallen was. En waarom zou ik dan dicht bi de deur mijn vrienden niet de nood helpen Wij hopen in onze betrachtingen om die jongens iets bij te brengen, te zullen slagen. Geen steile verwachtingen voor ons eer ste jaar dus waarin we op zoeken aangewezen zijn. Wij zijn beslist tevreden over de geest, de stiptheid en de werklust van de spelers op de trainingen. Ook niets dan lof voor de verhouding met het bestuur dat me met alle ver. antwoordelijkheden van de ploeg belast heeft. Tevredenheid bij FC Wieze dal na de promovering afgelopen oei- zoen thans een drukke voorbereiding op het nieuwe seizoen achter de rug heeft. FC Wieze wil een waardige derde provincialcr zijn. Het won recent in het kader van de beker van de Denderstreek met 1-2 van Oudegem. Zondag werd het een nipte 2-3 nederlaag tegen tweede provinrialer Sparta Buggcnhout. FC Wieze heeft zich niet zoveel versterkt. Het trok alleen Julien Siccard voor een sei zoen aan van S.K. Lebbeke. Tot op heden is Julien Siccard de uit blinker gebleken bij de nieuwe derde provincialcr. Het is een voet baller die ook bekwaam was zijn mannetje te staan in de hoogste provinciale afdeling. Bij SK Lebbeke kwam hij blijkbaar niet zo goed aan zijn trekken. Voor FC Wieze blijkt hij een versterking van formaat te zijn. Met Siccard als spil op het middenveld. De Wolf, Van Goethem en Merckx, laatstgenoemde auteur van twee doelpunten tegen Buggenhout, moet FC Wieze bekwaam zijn een gunstige klassering af te dwingen. E.D.M. Voorzitter Guido Cooman meent dat men dienvolgens aan de transfer van Freddy Houpels een goede zaak deed. Houpels werd voor de duur van één jaar door Ganda- sparta afgestaan. Hij beschikt over een hard en ook precies schot en heeft reeds aange toond het probleem van de aanval te kunnen oplossen, c Houpels» aldus de Oranja- voorzatter. «moet in derde provinciale alleszins zijn doel- punteninstinkt kunnen laten renderen». Ook werd het middenveld enigszins versterkt. Bij Jong cede werd Herman Nijs voor de duur van één seizoen weg gekocht. Nijs liep een paar keer in t groenwitte fanion elftal en is beslist een aan winst. Veel wordt trouwens van de nieuwelingen ver wacht. Verder werd Walter Van Hauwermeiren nu defini tief aangeworven en SK Aai- gem stond André De Bruyn voor één jaar af. Oranja wil vooral resultaten halen en uiteraard ook belangstel ling lokken. Trainer-speler Jean-Baptise Pfaff gaat zijn derde seizoen bij Oranja in. Uit het feit clat het bestuur opnieuw op hem beroep deed blijkt dat men alleszins waardering heeft voor zijn gepresteerde werk. «We zijn sterk genoeg om in de komende kompetitie een goed figuur te slaan. We beschikken immers over een degelijk© kern waar bi erva ring en jeugd elkaar gced aanvullen. Ik twijfel ct niet aan dat we zullen meedoen voor de titel», besloot de optimistische voorzitter Guido Cooman. DIGEST Trainer Jean-Bapiste Pfaff. Aangeworven Freddy Hou pels (1 j.-Gandasparta). Her man Nijs (1 j.-Jong Lede). André De Bruyn .1 j.-SK Aaigem), Walter Van Hau wermeiren (Jong Lede), Vertieten de klub André en Herman Coetsiers (O. Eronde- gem). Dirk De Swaef (O. Erondegem), Herman Bo- gaerts (O. Erondegem), allen vor de duur van één jaar. Ivan Van Cauteren (2 j. Jong Lede) Wilskracht Moorsel stond vorig seizoen op het randje van de degradatie, doch heeft deze uiteindelijk toch kunnen afwentelen. «Dat het 'zover kwam was hoofdzakelijk te wijten aan tegenslag. We hadden In de loop van de kompetitie inderdaad geen greintje meeval. Ik hoop maar dat het nu anders wordt» zegde ons sekretaris Willy D© Meyst. Toch heeft Wilskracht zoals men dat wel eens noemt de transfermarkt niet afgeroomd Slechts één speler kwam de rangen versterken, namelijk de 2I-jarige De Troch die van Eendracht Aalst oveTkwam. Dit houdt onder meer in dat men bij Wilskracht vertrou wen schenkt aan de eigen en nog jonge spelers. Een belangrijk elment bij paarswit is de wisseling van trainer Beroep wordt nu ge daan op Albert Michaels, die aan zijn laatste jaar Heizel- toe is. Een man die lets van voetbal afweet. Hij beschikt daar bi over heel wat erva- ring. Berre Michiels, vroeger Beer schot, zal daarbij opnieuw de shoes aantrekken. <We be schikken over een stel jonge spelers waar zeker iets mee te bereiken valt. Ze missen nog wel enige rijpheid Maar op de trainingen Is de inzet totaal. Deze jongeren worden S.K. Grembergen is dankzij een jaren doorgevoerde jeugdpolitiek één der weinige klubs di© geen financiële zorgen heeft. Ook voor de toekomst wil de Grembergse derde provincialer op een zelfde basis verder bouwen. Titelambities heeft men zeker niet hij groenwit, maar toch stelt men een voortreffelijke plaats in de rangschikking in uitzicht. Voorzitter Herman Burghgraeve is optimist. «Tijdens de voorbije oefenwedstrijden hebben we be wezen zeker goed voetbal te kunnen ontwikkelen. Behalve doelman Michel Van Damme die nog niet kwam opdagen op de trainingen, is onze ploeg prak- tisch dezelfde als het voorbije seizoen. We rekenen op de jeugd die zeker aan ervaring zal heb ben bijgewonnen. Achteraan spe len we met Georgie Van Den Hauwe, Lieven Brasseur. Dirk Mouton en wellicht ook met oude getrouwe André Heymans. Op het middenveld vormen Leo Van Cauwenberghe, Maurits Van Lembergen en Raymond Van Hollewincke! vast Mn voortref felijk trio, terwijl vooraan Jan Van Damme, Willy Buydts en André Magerman voor de nodi- ge doelpunten moeten zorgen. Dat Michel Van Damme niet meer komt opdagen is een zaak die hijzelf moet weten. Met doelwachters als Danny Baeri, Luc De Lathouwer en Friedel Roels hebben we in dat opzicht beslist gen problemen. Wellicht krijgt Danny Baert het vertrou wen voor de eerste kompetitie- wedstrijd. «We zijn echter tevreden dat we dit jaar mogen uitkomen in een andere reeks zegt voorzit- te Burghgraeve verder. «Thans komen we uit tegen ploegen uit het Aalsterste, die voor ons on bekenden zijn. Bovendien zat met F.C. Oudegem. Eendracht St.-Gillis en Sparta Appels, ker de derbysfeer niet uit lucht zijn. Hopelijk blijven de wedstrijden binnen de perki der sportiviteit, want een jeu dige kern puurt zelden goe resultaten uit te hard betwis ontmoetingen.» S.K. Grembergen krijgt teg Voorde de eerste kompetit wedstrijd op 3 september vo eigen publiek af te werkt waarop dan tweemaal buitei huis dient aangetreden. Voot werd verleden jaar algeme kampioen in de vierde provin ale afdelingen. Dat men bij S Grembergen maar flink doppen kijkt, want pasgepron veerde klubs zijn doorgaans vaarlijke klanten. Het is bovt dien maar slechte publicit wanneer men een eerst© w( strijd voor eigen publiek v liest. Dat moet men zondag ker vermijden. E.D. Zaterdag 2.9 start de korporatieve kompetitie in het Gewest Aalst. Aan deze kompetitie nemen vijftien klubs deel. Deze zijn zoals ook vorig seizoen het geval was ondergebracht in twee reeksen. De grote afwezig is uiteraard Franke, kampioen van de jongste speelperiode. Franke moest alle aktiviteit stoppen na de incidenten die zich in een wedstrijd voor de «schaal M. Haeck» hebben voor- gedaan. De Direktie van Fran, ke nam deze onwederroepelijke beslissing. We vinden het wel spijtig dat een knappe ploeg als deze uit Ninove op een derge lijke manier eindigt. Franke heeft immers de kompetitie steeds enige kleur geschonken. Op het programma van de eerste speeldag treffen we al een paar markante wedstrijden. Callebaut (a) - Bouw en Honda S.A.F. zouder* trouwens al enig houvast kunnen bieden. Benieuwd wordt er natuurlijk uitgekeken naar de eerste ver- richting van de nieuwkomers in de hoogste reeks. Wie reeks de hoogvogel zal mikl is nog niet te voorspellen, lijkt ons trouwens dat alle p gen zowat evenwaardig zijn. Het programma voor 2.9 Reeks A Callebaut (a) - Bouw Honda - S.A.F. Gilbos - V.V.T.T.A. (14U.30) Bank B.L. - Post Reeks B F F R. - Callebaut (b) t-'orrom - Coplac Somati - Tuperware (16 u J.V.H 8 dan aangevuld door enkele - routiniers» Zo kwam Wate- rinckx van Vlierzele terug en hij kan enorme diensten bewijzen. In ieder geval is ons eerste objektief Wils kracht naar een betere be stemming loodsen dan vorig seizoen. Het wordt daartoe echter enorm werken. Maar de jongere spelers zijn vol goede wil en we zullen ons zeker handhaven als we gans het seizoen door met dezelfde vlijt blijven oefenen», aldus de nieuwe trainer, die uiber. aard het volste vertrouwen van het klubbestuur geniet. Men mag dus stellen dat er een nieuwe en frisse wind waait bij Wilskracht (JVH) DIGEST Trainer Alter Michiels Aangeworven Hugo De Troch (E. Aalst) Verlieten de klub Roland D'Hondt (FC Mere). Hedwig Cnude (SK Vlierzele), Eddy Van Haut (Terjoden) I l I 'I' 'li Kil I 1*111 ■■•••«■■•«■••■•KM M' Handbalklub Dendermonde schitterde in de finale van de Oostvlaamse beker Het eerste officieel tornooi mil ilc Beker van OoM-Vlaanderen als inzet, georganiseerd door het l'KO, werd een echte voltreffer HBC Dendermonde toonde zich eerder onverwacht de sterkste maar werd ontegensprekelijk een zeer verdienstelijk winnaar. De grote favoriet Avanti Lebbeke wist zich wel eerste tc klasseren in zijn reeks mzar voor de finalewedstrijden kwamen de Lebbeke- naars opdagen met een versterkte invallersploeg die vlot de dus omgedaan werd door het jonge en verrassend sterke Ajax Lebbeke. In de andere halve finale werd EV Aalst geklopt door H.B.C. Dendermonde. Dat de Aalste- naars nog niet op volle toeren draaien blijkt duidelijk uit 't feit dat zij tegen het welis waar uitstekende HBC Dender monde geen enkele veldgoa! luk ten. De finale werd dan betwist door Ajax Lebbeke, dat in zijn reeks GENT Vlak vóór de start van de kompetitie In lagere en hogere regionen kwam volgens loffelijke gewoonte het schiedsrechterskorps van de Oostvlaamse gouw nog eens samen in het Casino te Gent. De jaarlijkse vergade ring liep vlot van stapel Voorzitter Gilbert Dermaut verwelkomde iedereen en de opkomst was effenaf schit terend Hij mocht er tevens ook scheidsrechter Fred Del- court begroeten als nieuw lid van het F»SC Oost-Vlaanderen naast nationaal ondervoorzit ter Antoine Gobert. HUlde werd gebracht aan de vriendelijk© flulterr.er-rijks- wachter Norbert De Smet die er mee stopte doch nu nog een vruchtbare loopbaan als opleider van onze Oostvla am., se scheidsrechters aandurft. Ghislain Bats na lange jaren prijzenswaardig werk verricht te hebben in het PSC en CSC stopt er definitief mede en werd hartelijk bedankt. De voorzitter brak verder een lans voor een ruime rekrute ring die hoogstnodig blijkt. Immers met het huidige ef- fektief van 673 man (en par don ik vergeet niet de da mes-scheidsrechters voor wekelijks ongeveer 800 wed strijden moeten nog steeds spelleiders meermalen tijdens het weekeinde tweemaal op de been. Zelfs tweemaal op treden tijdens dezelfde dag. Dit laatste zal vanaf heden naet meer voorvallen. Ondervoorzitter Marcel Ven Hauwermeiren bracht enkele administratieve onderrichtin gen ten berde waarna Fred Delcourt de figuur van de scheidsrechters volgens zijn eigen opinie en visie eens speciaal belichtte, als leid draad voor de jongere knlle- ga's. Bondsonderscheidingen vielen te beurt aan de heren Victor De Bosscher, Norbert De Smet Jozef Rogier, Fernand Van Boven en Georges Van der Steen. Een brecdlachende scheids rechter Etienne Bockstaele werd van harte gefeliciteerd voor zijn promotie naar ho gere. Scheidsrechter Fons De Blieck (bondsplak) en Roger Roelens (lid van verdienste KBVB) kregen hun deel van de toejuichingen Het gezelige slot werd voor afgegaan door een spetteren, de toespraak van ondervoor zitter KBVB Antoine Gobert. Dit. wil zeggen dat iedereen aan zijn lippen hing toen hij het had over de bondsfinan- ciën en het belang dat de Belgische voetbalbond hecht aan zijn spelleiders zowel op financieel, sportief als ad ministratief vlak. Ondanks de vele moeilijkheden staat het Oostvlaamse scheidsrech- terskomitee er weer paraat bij zoals steeds Een geval Blauw-wit in de beker van Setok De achtste finales van de beker van Setok zijn achter de rug, maar het is mogelijk dat het programma van de kwartfinales nog moet veranderd worden. Door FC Sport is immers klacht neergelegd tegen Blauw-Wlt, welke ploeg tegen het regiement In 2 spelers van Mere zou hebben opgesteld. De bevoegde raad van Setok moet nu die zaak onderzoeken. Wordt het bewijs van de overtreding gevonden, dan wordt Blauw-Wlt uitgeschakeld en moet de wedstrijd Tripoli FC Sport gespeeld worden. De wedstrijden van d© achtste final© eindigden als volgt Jaca - Moerstraat 02; OC Aalst Apostelken 02; Ocarina - Snas I2; Blauw-Wlt Tripoli 3I; Sport vrienden Appels Parking 5—0; St Anna - Groen-Wlt 1—2 De grote verrassing was de ploeg van Groen-Wlt, die er niet alleen in slaagde de artillerie van Sint-Anna tot zwijgen te brengen, maar ook d© zo soliede verdediging tweemaal versloeg. Volgens de verliezers was het resultaat overigens volkomen Juist, wat de verdienste van Groen-Wlt onderstreept. Voor de "voorlopige" kwartfinale (de heenwedstrijden van 2 september) is het programma als volgt Snas - Blauw wit, Apostelken Groen-Wlt. Appels - Moerstraat JVH overwinnaar werd door zowel |{o>is Aalst als Sparta Aalst te verslagen, en HBC Dendermon de. v.ij ue dame» werd Avanti Keminu winnaar nadat zij hun halve finale tegen Aalst Spor tief met het kleinste verschil wisten te winnen. De finale tegen EV Aalst, zeer sterk, werd afgesloten op 10-10 cijfers maar Lebbeke kon de beker in dc wacht slepen dank zij het beter omzetten van penalties. FINALE HEREN AJAX LEBBEKE 12 HBC DENDERMONDE 14 Een onverslijtbare Van De Velde opende de score voor Dender monde. Keppens stelde gelijk maar halfweg de eerste helft leidde Dendermonde met 2-5. Ajax klampte aan en lang- Van Geel en M. Huyrk werd dc rust bereikt met een 4-8 seore. Dendermonde kreeg het nu wat moeilijker en vooral langs bet duo Quidé-Vermei ren kwam 'n vlot spelend Ajax lot 9-11 na deren. Van De Velde, even stil gevallen, braebt Dendermonde dun opnieuw 10-13 voor maar een aanklampend Ajax naderde opnieuw tot 12-13 3' voor het einde. L. De Nil, die op korte tijd al heel wal werk blijkt geleverd te hebben als -peler trainer, zorgde dan voor bet lie doelpunt. Meteen lag de logische overwinning vast voor Dender monde. Ajax bad meer gedaan dan zich verdedigd. Scoorden Dendermonde Van Dc Velde 7. De Nil 4. Van Der Veken 1, Kerremans 2. Spe Dist Ajax Keppens I, Van G M. Iluyck 2, Vermeiren 4, dé 3. Uitslagen Heren Schiftingen Avanti Lcbbeke-At. Temse EV Aalsi-Jochewoa Aalst Rosia Aalst-Sparta Aalst HBCD-DB Zwijnaarde At. Tem-e-SK GrrmbergenJ5 Jochewoa-Denderbelle Sparta Aalst-Ajax I.ebbeke; DB Zwijnaurde-Lokeren Avanti SK Grembergen EV Aalst-Denderbelle Rosis Aalst-Ajax Lebbeke Dendermonde-Lokeren Ilangschikking Reeks I 1. Avanti Lebbeke 2. SK Grembergen 3. At. Temse Reeks II 1. F.V Aalst 2. Brabo Denderbelle 3. Jochewoa Aalst Reeks III 1. Ajax Lebbeke 2. Rosis Aalst 3. Sparta Aalst Reeks IV 1. HBC. Dendermonde 2. DB Zwijnaarde 3. l.okeren 1/2 finales Avanti Lebbeke-Ajax EV Aulst-HBC Dendert 3e en 4r plants Avanti-EV Aalst le en 2e plaats Ajux-HBC-Dendermondc Kind rangschikking 1. HBC Dendermonde 2. Ajax I.ebbeke 3. Avanti I.ebbeke 1. EV \al-t Dames 1 '2 finale RB Denderinonde-EV \al-t Sport.-Avanti Fcni 3r en 4e plaats RB De.iderm. Aal-1 Spo Ie en 2e plaats F.V Aalst Avanti Femiti

De Voorpost | 1978 | | pagina 22